ترامپ روی بوش را در تحریم بی‌رحمانه مردم ایران سفید کرده است

گروه جهان الف،   3981228126 ۲۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

نشریه آنلاین اینترسپت در مطلبی با یادآوری بی رحمی ترامپ و  دار و دسته اش در قبال مردم ایران بر لزوم لغو تحریم ها در شرایط امروز کشور برای مقابله با کرونا تاکید کرده است.

ترامپ روی بوش را در تحریم بی‌رحمانه مردم ایران سفید کرده است

1. دولت آمریکا را یک مشت جامعه‌ستیز هدایت می‌کنند. به جز این، بی‌اعتنایی بی‌رحمانه دولت ترامپ نسبت به جان مردم ایران در میان بحران جهانی کروناویروس را چگونه می‌توان تشریح کرد؟ چه تعریف دیگری می‌توان از پشتیبانی مقامات آمریکایی از تحریم‌های اقتصادی فلج‌کننده علیه جمهوری اسلامی در شرایط رنج و آسیب شدید کنونی ارائه کرد؟

2. تحریم‌های آمریکا علیه ایران با پیامدهای مخربی که بر اقتصاد این کشور گذاشته، اوضاع را وخیم‌تر کرده است.

3. برغم ادعای دولت ترمپ مبنی بر بی‌تاثیر بودن تحریم‌ها بر ارسال کمک‌های بشردوستانه به ایران، دیده‌بان حقوق بشر ماه‌ها پیش از شیوع کروناویروس اعلام کرد که معافیت تحریمی اعمال شده توسط دولت آمریکا بر واردات بشردوستانه، در عمل نتوانسته بی‌میلی شدید شرکت‌ها و بانک‌های آمریکایی و اروپایی هراسان از ریسک تجارت با ایران را از میان بردارد. در نتیجه "دسترسی ایرانیان به داروهای حیاتی، غیرممکن شده و به حق سلامت آنها آسیب رسیده است."

4. به گزارش شورای آتلانتیک، "برغم معاف بودن کالاهای بشردوستانه از تحریم‌ها، وزارت خزانه‌داری آمریکا از پیش چنان شرکت‌های داروسازی را به خاطر فروش حتی مقادیر کوچک تجهیزات پزشکی به ایران تحت پیگرد قرار داده که تاثیر بازدارندگی شدیدی بر سایر شرکت‌ها گذاشته است." 

5. بنابراین عجیب نیست که عرضه‌کنندگان ماسک‌های تنفسی، لباس‌های جراحی و دستگاه‌های تنفس مصنوعی در ایران اکنون می‌گویند که هیچ ذخیره‌ای در انبارها ندارند و دولت ایران برای واردات مواد اولیه مورد نیاز برای تولید داروهای ضدویروس در تقلای شدید است.

6. برداشته شدن تحریم ها باید پرشتاب‌تر و فراتر از اقداماتی مانند کانال سوئیس انجام شود. به گفته ایلهان عمر "ما باید پیش از آنکه مردم بیشتری جانشان را از دست بدهند، این تحریم‌ها را تعلیق کنیم." این اقدام قبلا و هنگام زلزله بم نیز انجام شد و دولت بوش در دسامبر 2003 با تعلیق موقت تحریم‌ها موافقت و کمک‌های پزشکی به ایران ارسال کرد. اما دولت ترامپ هیچ اقدامی انجام نمی‌دهد. این دولت آنقدر بی‌رحم و بی‌منطق است که بوش و دیک چنی در مقایسه با آنها، مهربان‌ و منطقی‌ به نظر می آیند.

7. دولت‌های چین و روسیه از آمریکا خواسته‌اند که به دلیل شیوع ویروس در ایران، تحریم‌ها را تعلیق کند اما دولت ترامپ هیچ اقدامی انجام نمی‌دهد. بازهم این دولت آنقدر بی‌رحم و ناهماهنگ با جامعه بین‌المللی است که دولت‌های چین و روسیه از لحاظ اخلاقی برتر از دولت آمریکا هستند.

8. طبق حکم دادگاه بین‌المللی لاهه، اعمال یک‌جانبه تحریم‌ها علیه ایران توسط دولت آمریکا پس از خروج از برجام نقض آشکار قوانین بین‌المللی است. شورای امنیت این تحریم‌ها را تایید نمی‌کند و گزارشگر ویژه سازمان‌ملل در زمینه آثار تحریم‌ها بر حقوق بشر این تحریم‌ها را "شکل غیرقانونی و غیراخلاقی تهدید و اجبار" و آن را "حمله اقتصادی" علیه مردم ایران می‌داند. تندروهای آمریکایی حتی از تجارت قانونی شرکت‌های داروسازی با ایران پیشگیری می‌کنند. 

9. برای توصیف این رفتار فقط یک واژه وجود دارد: جامعه ستیز. به یاد داشته باشید که شیوع ویروس می‌تواند جان میلیون‌ها ایرانی را بگیرد. این در پیشینه آمریکا بی‌سابقه نیست. تحریم‌های بی‌رحمانه ایالات متحده علیه عراق در دهه 1990 میلادی، مرگ صدها هزار کودک بیگناه عراقی را به دنبال داشت. بسیاری از مقامات ارشد سازمان ملل در اعتراض به این سیاست آن را "نسل‌کشی" نامیدند. پاسخ دولت آمریکا به این اعترضات چه بود؟ مادلین آلبرایت، وزیر خارجه وقت گفت:"ما می‌پنداریم این هزینه، ارزشش را دارد."

10. در حالی که مردم عادی آمریکا در فروشگاه‌ها و داروخانه‌های سراسر ایالات متحده برای انبار کردن دارو و وسایل مورد نیاز مقابله با ویروس صف می‌کشند، هیچ درکی از شرایط همنوعان ایرانی‌شان دارند که به دلیل سیاست دولت آمریکا حتی از دارو و کالاهای اساسی هم محروم هستند. در حالی که افزایش شمار قربانیان کووید-19 در ایران ادامه دارد و تحریم اقتصادی آمریکا شرایط را بسیار هولناک کرده است آیا مردم آمریکا می‌پندارند این هزینه، ارزشش را دارد؟

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۳۷۹۰۸۸۱۶:۵۲:۴۰ ۱۳۹۸/۱۲/۲۸
کثیف ترین انسانها شده اند قدرتمندترین. این است که روزگار بشر این شده!
ناشناس۱۳۷۹۲۶۲۱۹:۰۷:۴۹ ۱۳۹۸/۱۲/۲۸
همه میگویند حساب مردم آمریکا از دولت آن جداست، اما همین مردم آمریکا این رئیس جمهور را انتخاب کرده اند. در آمریکا برای اینکه بتوانی رئیس جمهور شوی و مردم به تو رای دهند باید جنگ راه بیندازی یا کشورهای دیگر را تحریم کنی و حتی اشخاصی را ترور کنی تا مردم آمریکا بگویند این شخص خوبی برای تامین امنیت و منافع آمریکاست! والا رای نمی آوری!! این است واقعیت جامعه آمریکا.
ناشناس۱۳۷۹۳۴۱۱۹:۵۲:۵۱ ۱۳۹۸/۱۲/۲۸
شمایی که منفی دادید مثل ترامپ و دارودسته اش از انسانیت بویی نبردید.
ناشناس۱۳۷۹۴۶۲۲۱:۲۰:۵۵ ۱۳۹۸/۱۲/۲۸
دست بالای دست بسیار است!
ناشناس۱۳۷۹۷۹۷۰۶:۲۰:۵۱ ۱۳۹۸/۱۲/۲۹
بله بله یدُ اللهِ فوقَ ایدیهم
علی 671۱۳۷۹۰۹۷۱۷:۰۳:۴۳ ۱۳۹۸/۱۲/۲۸
حیوانی کثیف تر از ترامپ و پمپئودر دنیا وجود ندارد از این انسان و حیوان های کثیف و بی شرف چه انتظاری دارید .مگر ..،.. باشید که هنوز منتظر لطف کدخدا است .
نوید۱۳۷۹۱۱۲۱۷:۱۷:۱۶ ۱۳۹۸/۱۲/۲۸
بعد فوت پدرم با وجود پول در بانک اداره مالیات حساب را مسدود کرد و مجبور شدم برای پرداخت بدهی پدر و حفظ آبرو صدی 4 نزول بگیرم اداره مالیات هم تا تونست اذیت کرد و این موضوع رو یک سال کش داد وقتی که دولت خودمون به مردم رحم نمیکنه از دشمن دیگه انتظاری نداریم
ناشناس۱۳۷۹۱۱۳۱۷:۱۷:۴۸ ۱۳۹۸/۱۲/۲۸
این همون ترامپی هست که تندروهای ایران آرزوی پیروزی او را میکردند
سینا۱۳۷۹۱۹۹۱۸:۱۹:۰۷ ۱۳۹۸/۱۲/۲۸
مگه در جنایتکار بودن دول غربی شک و تردید هست؟ اینها صدها سال هست که در حق سایر کشورها جنایت میکنند. از استعمار و برده کشی از آفریقای های بیچاره تا جنگ های جهانی و ویتنام و عراق و غیره. نحوه برخورد با این جانی ها مهم هست. آیا ما کم ضرر ترین راه را انتخاب کرده ایم؟؟ متاسفانه در ایران دو قطبی دوست داران غرب و غرب ستیزان به کشورمان ضررهای بی پایانی رسانده.
ز.ق۱۳۷۹۲۰۱۱۸:۱۹:۲۱ ۱۳۹۸/۱۲/۲۸
اللهم عجل لولیک الفرج
ناشناس۱۳۷۹۵۵۲۲۲:۳۰:۰۵ ۱۳۹۸/۱۲/۲۸
یعنی تو کشورش یکنفر پیدا نمیشه این لقمه حروم را به درک واصل کنه
رضا۱۳۷۹۲۲۳۱۸:۳۸:۲۵ ۱۳۹۸/۱۲/۲۸
یک کم از کره شمالی بیاموزید که علیرغم فقر و کمبود امکانات بسیار بدتر از ما هرگز نه زجه می زند و نه از کسی کمک می خواهد کار خودش را هم انجام میدهد و با واقعیت روزگار برای مردمانش کنار آمده است .کره ای ها هم رفاه را دوست دارند اما نه به هر قیمتی پس برق و خودرو ندارند اما تسلیم نمی شوند آن هم ۷۰ سال و قطعا تا ۷۰ سال دیگر هم تسلیم نخواهند شد تا نظام دنیا تغییر کندچون این جنگ جنگ اراده هاست و هر که بیشتر مقاومت کند پیروز می شود
ناشناس۱۳۷۹۶۰۴۲۳:۲۰:۱۳ ۱۳۹۸/۱۲/۲۸
همین سال پیش بود درخواست کمک غذایی از سازمان ملل کرد
ناشناس۱۳۷۹۲۳۹۱۸:۴۹:۳۰ ۱۳۹۸/۱۲/۲۸
نظام آفرینش هیچ عمل و حرکتی را بی پاسخ نمیگذاره. بی پاسخ نگذاشته و نخواهد گذاشت. تنها تفاوتی که با اصل رویداد داره اینه که بهره چند ساله رو هم با نرخ چندین برابر اضافه میکنه!!! پس آمریکا هم بزودی تاوان تمام جنایتهای خود رو خواهد داد. ان وعد الله حق. و ان الله لایخلف المیعاد.
مجتبی۱۳۷۹۲۵۰۱۹:۰۰:۰۲ ۱۳۹۸/۱۲/۲۸
چرا فکر می‌کنید مردم آمریکا با ترامپ فرق دارند؟ مردم آمریکا هم اکثرا همانند ترامپ نژاد پرست هستند. به هر حال خودشون رو ابر قدرت میدونند و مردم سایر کشورها رو به چشم رعیت نگاه میکنند.
مهدی۱۳۷۹۲۸۹۱۹:۲۲:۰۱ ۱۳۹۸/۱۲/۲۸
اولا تحریمها کاغذ پاره اند دوما مارو قوی تر میکنن این خبرهاییم که شما به این سبک میزنید نفوذ دشمن ه..
ناشناس۱۳۷۹۳۸۳۲۰:۲۴:۵۹ ۱۳۹۸/۱۲/۲۸
ترامپ طبق وعده انتخاباتي خود هم از برجام خارج شد وهم تحريمهاي بيشتري را به ايران تحميل كرد
تحریم۱۳۷۹۴۵۶۲۱:۱۷:۲۴ ۱۳۹۸/۱۲/۲۸
کیهان و .. رفقا که همیشه میگفتن تحریم اثر ندارد الان چی شد ؟؟؟؟
ناشناس۱۳۷۹۵۹۶۲۳:۱۱:۵۳ ۱۳۹۸/۱۲/۲۸
تازه فکر کردی ، هی گفتیم بابا تا اوباما هست قصه رو تموم کنید ، بشینید دوتا کلمه با حرف بزنید روی .. تموم بشه، مگه حرف تو گوش شما ها میره، اینقدر یه دنده اید هی میگید همشون مثل همند دیدی همشون مثل هم نیستن
ناشناس۱۳۷۹۶۲۱۲۳:۳۷:۱۵ ۱۳۹۸/۱۲/۲۸
اگر دوستانه و عاقلانه و در راستای تأمین منافع ملی با جهان رفتار می‌کردیم امروز ترحم رو گدایی نمی‌کردیم.
ناشناس۱۳۷۹۷۹۴۰۵:۵۴:۲۲ ۱۳۹۸/۱۲/۲۹
لعنت بر هر چی بی وجدان

پربحث‌های هفته

 1. با فتح کجا جنگ برای ما تمام می‌شود؟

 2. خانه‌های خالی در محاصره مالیاتی / سامانه ملی املاک را دریابید!

 3. ماجرای یک قاضی که علیه خودش حکم صادر کرد

 4. وقوع انفجار مهیب در بندر بیروت لبنان با صدها کشته و هزاران زخمی + فیلم | پیام همدردی کشورهای مسلمان با لبنان

 5. نمایندگانی که خانه سازمانی ۳۸۰ متری مجلس را از آنِ خود کردند!

 6. خداحافظی دکتر احمد توکلی از صاحب‌ ‌امتیازی الف

 7. ترامپ بازنده انتخابات رياست جمهوری می‌شود؟

 8. شايعات مربوط به آذری جهرمی به روایت روزنامه اصلاح‌طلب/ مانور تجمل در خاطرات آیت‌الله هاشمی/ احمدی‌نژاد، مهره سوخته عرصه سیاست/وزارت اطلاعات: فساد بشدت امنیت ملی را تهدید می‌کند

 9. درخواست قالیباف برای تعویق کنکور/توکلی: مردم اشکنه هم نمی‌توانند بخورند/رویای ریاست جمهوری؛ از جهانگیری و لاریجانی تا سیدحسن خمینی

 10. چرا کره جنوبی پول‌های ایران را پس نمی‌دهد؟

 11. رئیس‌جمهور دستکم موافقان سیاسی خود را تحمل کند!

 12. پشت پرده تجمع طالبان در تهران/احتمال خط خوردن لاریجانی و ناطق نوری از فهرست اصلاح‌طلبان/وضعیت وخیم بیماران کرونایی در پایتخت/تابلویی از تصویر رهبری که به قالیباف هدیه داده شد

 13. آیا تعویق کنکور سراسری امکان‌پذیر است؟

 14. تحریف در روایت تاریخی مشروطه

 15. چرا آمریکا "تیک‌تاک" را فیلتر می‌کند؟

 16. تصویری کمتر دیده شده از رهبر انقلاب

 17. ترس و تردیدهای برگزاری کنکور در کرونا رنگ باخت اما ...

 18. روحانی: هدف دشمنان ایجاد هیجان‌زدگی و بی‌برنامه‌گی در مدیریت کشور است

 19. پایانی بر یک مجادله درباره عزاداری محرم امسال

 20. روحانی: با وجود جنگ اقتصادی، دولت کشور را مدیریت کرده/ از تعطیل شدن تولید و تشدید بیکاری جلوگیری کرده‌ایم

 21. توکلی: برخی دولتمردان مشکل معیشتی ندارند/ کوپن بدتر از نابودی پول ملی نیست

 22. جهانگیری: مخالف کالابرگ هستیم

 23. واقفین دماوند و جنگل‌های هیرکانی چه کسانی هستند؟

 24. تازه‌ترین قیمت خودروها در بازار / پراید ۹۳ میلیون تومان شد!

 25. آبروریزی جدید پسر ترامپ

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. وقوع انفجار مهیب در بندر بیروت لبنان با صدها کشته و هزاران زخمی + فیلم | پیام همدردی کشورهای مسلمان با لبنان

 2. ترامپ بازنده انتخابات رياست جمهوری می‌شود؟

 3. چرا کره جنوبی پول‌های ایران را پس نمی‌دهد؟

 4. آبروریزی جدید پسر ترامپ

 5. کارشناسان زنگ خطر رآکتورهای هسته‌ای امارات را به صدا درآوردند...

 6. هوک: به انجام توافقی جدید با ایران تمایل داریم

 7. ظریف: اشتباهات محاسباتی ابرقدرتها تبعات فاجعه‌بار بدنبال داشته است

 8. کشوری که به اندازه تاریخش سابقه سوت زنی دارد

 9. دستور پادشاه عربستان برای کمک فوری به لبنان

 10. جزئیات انفجار عظیم بیروت، موارد مشابه در جهان و واقعیت‌سنجی گازهای سمی

 11. یک رسانه کره جنوبی: تهران و سئول کارگروه تجارت کالاهای پزشکی تشکیل می‌دهند

 12. شرایط مصیبت بار نتانیاهو در سایه فساد کابینه و اعتراضات شهرک‌نشینان

 13. آمریکا: نباید بگذاریم ایران ثروتمند شود

 14. چه کسانی از انفجار بیروت سود می‌برند؟

 15. آمریکا دامنه تحریم‌های فلزات ایران را گسترش داد

 16. یک شرکت عراقی به دست داشتن در ترور شهید سلیمانی متهم شد

 17. ایران دستیار سابق جان بولتون را تحریم کرد

 18. امارات و پروژه‌های اتمی و فضایی با اصالت آمریکایی

 19. بخش‌های مهم گزارش سازمان ملل درباره ترور سردار سلیمانی

 20. کرونا کمر ایرباس را شکست

 21. ترامپ: نتیجه انتخابات باید همان شب معلوم شود/ برنده می‌شوم

 22. هدیه ویژه فرستادۀ رئیس دومای ‌روسیه به قالیباف

 23. مقام سابق کاخ سفید: «بایدن» خواهان مذاکرات فراتر از هسته‌ای با ایران خواهد بود

 24. استراتژی روانشناختی اسرائیل در به دام انداختن رژیم‌های عربی

 25. اعلام شماره حساب برای دریافت کمک‌های مردمی به بیروت

آخرین عناوین