مروری بر اخبار مهم روز؛ واکنش سلحشوری به تقطیع سخنانش درباره حجاب/ مناظره غیابی سعید حجاریان و بهزاد نبوی/ وزیر دولت اصلاحات: حمایت از روحانی اشتباه بود

گروه سیاسی الف،   3970913154 ۱۴ نظر، ۱۰ در صف انتشار و ۲ تکراری یا غیرقابل انتشار
واکنش سلحشوری به تقطیع سخنانش درباره حجاب/ مناظره غیابی سعید حجاریان و بهزاد نبوی/ وزیر دولت اصلاحات: حمایت از روحانی اشتباه بود

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

اصلاح  قانون منع بکارگیری بازنشستگان در دستور کار قرار گرفت

حضرت آیت الله خامنه‌ای صبح امروز در ابتدای جلسه درس خارج فقه، ضمن تاکید بر اهمیت و لزوم اجرای قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان، توضیحاتی در خصوص برخی خلاهای این قانون و درخواست‌های برخی مسئولان از ایشان برای کسب مجوزِ ابقاء تعداد معدودی از مدیران بازنشسته، بیان کردند.

رهبری در بخشی از بیاناتشان فرمودند: بنابراین اصل قانون، قانون خوبی است منتها اطلاق قانون، اطلاق درستی نیست یعنی اینکه هر بازنشسته‌ای باید به کار گرفته نشود، این اطلاق درست نیست.

رهبر معظم انقلاب : قانون بازنشستگان حلقه‌ی مدیریتی بسته را برای جوانها باز میکند/ عذرخواهی رهبر از یک طلبه+ فیلم

احمد توکلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام هم درباره این قانون گفت: وقتی ما در امری مانند تجدید اشتغال بازنشستگان به آن شکل افراطی عمل می کنیم که بسیاری از مدیران و مسئولان کشور اول محل خدمت بعدی خود را معلوم می کنند، بعد بازنشسته می شوند به این تفریط هم می‌رسیم که مجلس حکم کنارگذاشتن همه بازنشستگان را تصویب کرد. تازه معلوم شد که چقدر پست های کشور دست کشور دست بازنشستگان و عموما از دوستان و رفیقان و بستگان بوده است. همه اینها حذف شدند. با آن افراط و این تفریط باید هم منتظر استثنا خوردن تصمیم هم بود. تعجب برانگیز نیست اگرچه ممکن است تاسف برانگیز باشد.

دکتر احمد توکلی : درباره بازنشسته‌ها؛ یا افراط کردیم یا تفریط/ مجلس اصلاح کند

کاظم جلالی رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی با بیان اینکه در پی فرمایشات امروز مقام معظم رهبری در درس خارج فقه در مورد قانون منع بکارگیری بازنشستگان، علی لاریجانی رئیس مجلس، ملاحظات معظم‌له برای اصلاح قانون را به بنده به عنوان رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس اعلام کرد.

ماموریت لاریجانی به مرکز پژوهشها درباره اصلاح قانون منع بکارگیری بازنشستگان

واکنش سلحشوری به هجمه‌هایی که علیه سخنانش درباره حجاب ایجاد شد

روزنامه اعتماد نوشت: «همین که من گردنم را عمل کردم و دستم سال‌هاست درد می‌کند ثمره سال‌ها پوشیدن چادر بود» گفتن همین جمله از طرف پروانه سلحشوری، نماینده مجلس کافی بود که مردم در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها شمشیر تیز انتقادشان را به سمت او بگیرند. جمله‌ای که به درستی بیان نشده و با تحریف و دستکاری دستمایه حملاتی ناعادلانه به پروانه سلحشوری شد.

سلحشوری در توضیح آنچه رخ داده گفت: «خبرگزاری ایسنا کار خوبی نکرد؛ من صحبت‌های بسیاری مطرح کردم اما عملا ابتدا و انتهای حرف‌هایم را حذف کردند و فقط بخشی را آوردند که این همه حرف و حدیث از آن بیرون آمد. من توضیح دادم که خودم اصرار به حفظ چادر داشتم. من چادری بودم و رو می‌گرفتم. دستم هم از قبل درد می‌کرد و تعصبم به استفاده از فرم چادر ایرانی، باعث شد آسیب دستم بیشتر شود. اما بعدها از چادر ملی استفاده کردم. اتفاقا در همان نشست هم به صراحت این مساله را بیان کرده و همچنین گفتم که باید در مقوله حجاب کار شود و کاری کنیم که حجاب جذاب شود و آسیب‌زا نباشد.»

این نماینده مجلس معتقد است، ایسنا زمانی جملات او را از سایتش حذف کرده که دیگر کار از کار گذشته و جمله تحریف‌شده همه ‌جا پخش شده بود.

او با بیان اینکه فعلا نمی‌خواسته درباره این موضوع حرفی بزند، ادامه داد: «من نمی‌خواستم درباره این جملات مصاحبه‌ای انجام دهم. می‌خواستم بگذارم مقداری از مساله بگذرد و بعد در سخنرانی روز آینده‌ام در دانشگاه الزهرا به این موضوع اشاره کرده و توضیحاتم را ارایه کنم اما متاسفانه مردم و رسانه‌ها در کمال بی‌انصافی دست‌بردار نیستند. بعضی رسانه‌ها در این دو روز با تمام توان به من حمله کردند.»

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: «در این دو روز این افراد هر حرفی از دهان‌شان درآمده به من گفته‌اند. هر چیزی حدی دارد؛ خدا آبروی آدم را حفظ می‌کند اما این رفتارها درست نیست و خیلی من را اذیت می‌کنند.»

محمدصابر باغخانی‌پور، مسوول بسیج دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی تهران و برگزارکننده همایش «پوشش بانوان ایرانی پس از انقلاب» یکی از کسانی بود که در دفاع از سلحشوری در حساب توییتری‌اش نوشت: «به عنوان برگزارکننده مناظره میگم که جمله‌ای که از خانم سلحشوری نقل شده واقعا اینطور نبوده و انصاف حکم می‌کرد، شفاف کنم. در واقع حرف ایشان بر نوع چادر دلالت می‌کرد نه اصل چادر! شیطنت سیاسی ایسنا ایجاد یک موج به خاطر انحراف اذهان عمومی از دولتی‌ها است!»

او معتقد است که اگر انصاف را به کار ببندیم، صحبت‌های خانم سلحشوری اصلا نفی اصل چادر نبود؛ بلکه اشاره به پوشش هر کس (نوع چادر) که باید متناسب با شرایط جسمی‌اش باشد، داشت؛ اما بحث اساسی که ذهن بنده را آزار می‌دهد آن است چرا خبرگزاری ایسنا، با وجود همسویی با تفکرات سیاسی خانم سلحشوری به تقطیع سخنان ایشان پرداخته و یک دروغ بزرگ را رقم زد و دقیقا همین دروغ رسانه‌ای سبب شروع یک موج در فضای مجازی شد، که همگی بر مبنای این دروغ شکل گرفته است.

«منتجب‌نیا» حزب تاسیس می‌کند

آرمان نوشت: باز هم یک حزب جدید و این بار رسول منتجب‌نیا! انشعاب و حضور در حزب جدید برای سیاسیون امری عادی شده است. حجت‌الاسلام والمسلمین رسول منتجب‌نیا در ابتدا عضو حزب جمهوری اسلامی بود و پس از آن به جامعه روحانیت مبارز پیوست که پس از انشعاب در آن تشکل به عضویت مجمع روحانیون مبارز درآمد. در سال 84 پس از مباحثی که درباره انتخابات ریاست جمهوری در مجمع روحانیون پدید آمد از این تشکل روحانی خداحافظی کرد و به حزب اعتمادملی پیوست که از سوی دبیرکل حزب اعتماد ملی جدا شده از مجمع روحانیون مبارز راه‌اندازی شده بود. اکنون برای بار سوم است که منتجب نیا به دلیل انشعاب از یک حزب به حضور در حزب جدید فکر می‌کند.

6 نفر از استیضاح کنندگان ظریف امضای خود را پس گرفتند

محمد جواد ابطحی، عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس به ایرنا گفت: 6 نفر از امضاکنندگان طرح استیضاح محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه امضای خود را پس گرفتند و این استیضاح حتما از حد نصاب می افتد. ابطحی اظهار داشت: مجتنی ذوالنوری رییس کمیته هسته ای و عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس در حال رایزنی برای پس گرفتن امضای استیضاح کنندگان وزیر امور خارجه است.

ذوالنور تعدادی از امضاهای استیضاح «ظریف» را پس گرفته است

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس ادامه داد: حتما این استیضاح از حد نصاب می افتد. حسینعلی حاجی دلیگانی عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس دهم طراح این استیضاح است.

واکنش کیهان به کناره گذاشتن مجری صداوسیما

کیهان نوشت: آرش ظلی‌پور، مجری برنامه «من و شما» که از شبکه شما پخش می‌شود، با تصمیم مدیریت سیما از اجرای تلویزیونی کنار گذاشته شد و تهیه‌کننده برنامه را نیز توبیخ و جریمه نقدی کرد. این اقدام در واقع احترام به شان رسانه‌ای صداوسیما و مخاطبان آن و همچنین ارزش‌های اخلاقی محسوب می‌شود. کنار گذاشته شدن مجری بی‌ادب و حاشیه‌ساز، اقدامی انقلابی در جهت پاکسازی رسانه ملی از عناصر بدسابقه است، که جا دارد از این برخورد قاطع مدیریت صدا و سیمای جمهوری اسلامی قدردانی کرد. امید است از این پس، با گزینش مجریان انقلابی شان مخاطب و رسانه بیش از گذشته حفظ شود.

حمایت از روحانی به جای جهانگیری اشتباه بود

روزنامه کیهان نوشت: عضو شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان گفت در انتخابات سال 96 اشتباه کردیم که به جای حمایت از جهانگیری، از روحانی حمایت کردیم.

 علی صوفی وزیر تعاون دولت اصلاحات گفت: در مجموع در انتخابات سال گذشته همه اشتباه کردند. از یک سو اصلاح‌طلبان باید از آقای جهانگیری حمایت می‌کردند و ایشان را به عنوان کاندیدای نهایی اصلاح‌طلبان معرفی می‌کردند و از سوی دیگر اصلاح‌طلبان دو آتیشه حامی آقای روحانی هم اشتباه کردند. زیرا زمان زیادی نگذشت آقای روحانی به خوبی جواب همه آن حمایت‌ها را دادند و آن‌قدر از جریان اصلاحات فاصله گرفتند که حامیان اصلاح‌طلبشان در داخل مجلس هم از عملکرد آقای روحانی عصبانی شدند. اینگونه بود که در یک سال گذشته رفتار این نمایندگان نسبت به دولت تغییر کرد و دیدیم که حتی در جلسه سوال از رئیس جمهور هم حاضر به حمایت از ایشان نشدند.

صوفی در پایان تاکید کرد: ما الان دیگر کار خاصی از دستمان برنمی‌آید. تنها می‌توانیم در صورت لزوم انتقاد کنیم و سعی کنیم با فشار آوردن به دولت، آقای روحانی را مجبور کنیم به تعهداتی که داده عمل کند.

دوئل تئوریک با چریک/ مناظره غیابی سعید حجاریان و بهزاد نبوی

فرهیختگان نوشت: مناظره غیابی سعید حجاریان و بهزاد نبوی درباره عبور از روحانی بحث برانگیز شده است؛ نبوی اصلاح‌طلبان را به حمایت از دولت تشویق می‌کند و سعید حجاریان این روش را تکدی گری سیاسی می‌داند...

... چریک پیر اصلاحات در گفت‌وگوی اخیرش با ارگان رسمی حزب کارگزاران ابراز تاسف کرده که برخی از دوستانش تصور می‌کنند می‌توانند خرج‌شان را از دولت روحانی جدا کنند و تصویر مثبتی در انتخابات آتی مجلس و ریاست‌جمهوری در افکار عمومی از خود باقی بگذارند... در این میان برخی چون سعید حجاریان گام‌های عبورشان را از دولت نیز فراتر برده‌اند و تاکید دارند که این روزها مهره‌های شطرنج سیاست‌ورزی اصلاحات باید به‌گونه‌ای چیده شود که حتی بود و نبود نظام هم گزندی به ساحت جریان اصلاح‌طلب نرساند؛ از این رو ضرورت تند کردن فضا را دیکته می‌کنند؛ تندشدنی که سپهر سیاسی کشور را غبارآلود کرده و امثال مصطفی تاجزاده معتقدند در فضای غبارآلود و بحرانی بیش از پیش مسیر دستیابی به اهداف جریان متبوع‌شان سهل خواهد شد!

به عبارتی دیگر، مباحثی چون «خروج از حاکمیت» چالش تَکراری اصلاح‌طلبان است که طی سال‌های اخیر هر زمان دولت و مجلس به کام‌شان رقم خورده، تندروان‌شان برای خروج هوایی می‌شوند و عقلایشان ترمز دستی‌شان را می‌کشند تا آنجا که ضرورت «اصلاح اصلاحات» و بازتعریف اصلاح‌طلبی در این جریان خودنمایی می‌کند.

 گزینه بودن فرزند مطهری برای شهرداری منطقه ۱۷؟
نایب رئیس مجلس نسبت به احتمال انتخاب فرزندش به عنوان شهردار منطقه ۱۷ تهران واکنش نشان داد.

بی‌اطلاعی علی مطهری از گزینه بودن فرزندش برای شهرداری منطقه ۱۷

علی مطهری، در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه "گفته می‌شود شما دنبال استیضاح وزیرکشور به دلیل امضا نشدن حکم شهردار جدید تهران بودید اما به دلیل اینکه فرزندتان گزینه شهرداری یکی از مناطق تهران شد از این استیضاح انصراف دادید"، اظهار داشت: بحثی که بنده مطرح کردم ارتباطی به شهردار شدن فرزندم در منطقه 17 تهران نداشت. هیچ قول و قراری در این زمینه بین بنده، شهردار تهران و وزیر کشور رد و بد نشده است.

عناوین مرتبط

۲۴ آذر ۱۳۹۷داماد روحانی از معاونت وزارت صنعت عزل شد؟/ انتقاد روزنامه اصلاح‌طلب از حضور حزبی ظریف/ در این مجلس کسی به فکر منافع ملی نیست
۲۱ آذر ۱۳۹۷فرزندان مقامات ایران از آمریکا اخراج می‌شوند؟/ انتقاد از روحانی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی/ پایان اصولگرایی و اصلاح‌طلبی
۲۰ آذر ۱۳۹۷ارز 4200 تومانی دستپخت چه کسی بود؟/ واکنش تند کرباسچی به اظهارات آشنا/ شرمندگی زیباکلام از عملکرد روحانی
۱۹ آذر ۱۳۹۷نظر اصلاح‌طلبان درباره ریاست‌جمهوری سردار سلیمانی/ کاسبی با حصر/ انتقاد معاون رئیس جمهور از حجاریان
۱۸ آذر ۱۳۹۷اولین حضور سیاسی رئیسی پس از انتخابات/ چرا روحانی مثل احمدی‌نژاد سخن می‌گوید؟/ آیت‌الله هاشمی؛ «معیار» ارزیابی افراد؟
۱۷ آذر ۱۳۹۷نامه جهانگیری به مقامات عالی نظام/ روایت دو دانشجوی منتقد از بیان انتقادات در دیدار با رهبری/ استراتژی اصلاح‌طلبان برای انتخابات 1400
۱۴ آذر ۱۳۹۷انتقاد روزنامه اصلاح طلب از صادق زیباکلام/ کاسبی برخی نمایندگان مجلس/ آقای رحمانی فضلی به این تناقض پاسخ دهید
۱۲ آذر ۱۳۹۷مشابهت‌های رفتاری واعظی و مشایی/ بهزاد نبوی از چه چیزی گلایه می‌کند؟/ پوپولیسم در انتصاب مدیران جوان
۱۱ آذر ۱۳۹۷نظر رهبری درباره فیلم «مارمولک»/ رونق فضای شعر و شاعری در مجلس/ نامزد اتاق فکر دولت برای انتخابات ریاست جمهوری/ سپاه روی موشک می‌نویسد، موشک؟
۱۰ آذر ۱۳۹۷کنگره حزب کارگزاران؛ آغاز عبور از روحانی/ اصولگرایان با استیضاح ظریف موافقند؟/ انتقاد کیهان از علی‌اکبر صالحی
۷ آذر ۱۳۹۷علی لاریجانی از ریاست مجلس بازمی‌ماند؟/ اصلاح‌طلبان هم باید در پیشگاه تاریخ پاسخگو باشند/ استیضاح ظریف یا پاس گل به دولت
۶ آذر ۱۳۹۷اما و اگرهای صدور حکم حناچی/ چرا ایران در فرانسه سفیر ندارد؟/ استیضاح وزرا چاره کار کشور است؟

دیدگاه کاربران

ناشناس۶۶۲۶۲۸۲۰:۴۱:۰۱ ۱۳۹۷/۹/۱۳
بعضی‌ها مانند خانم سلحشوری بدون توجه به اصول خیلی افراطی اظهارنظر می‌کنند. توصیه می‌کنیم مواظب بی‌پروایی‌های خود باشند. عاقبت این ضلالت و تندروی پشیمانی است.
میلاد حمیدی۶۶۲۸۱۷۲۳:۴۶:۰۳ ۱۳۹۷/۹/۱۳
مصاحبه انگلیسی سلحشوری رو با خبرنگار فمینیست خارجی ببینید و مواضع دیگر ایشون رو که شاهدیم بیشتر مخالف با حجاب هستن و ربطی به تقطیع و این حرفها نداره. ان شاالله دیگه ایشون و دوستانشون رو نبینیم چون ایشون و دوستانش قبله آمالشون غرب هست.
ناشناس۶۶۲۶۳۲۲۰:۴۵:۵۹ ۱۳۹۷/۹/۱۳
انگار دوباره اشتباه کردم زود نتیجه گیری کردم از خانم سلحشوری عذر خواهی میکنم
محسن۶۶۲۶۵۲۲۱:۱۱:۲۳ ۱۳۹۷/۹/۱۳
البته دیدن مصاحبه شما با خبرنگار خارجی یک چیز دیگه میگه.دوستان بهتره ببینید
ناشناس۶۶۲۷۳۹۲۲:۳۲:۵۷ ۱۳۹۷/۹/۱۳
باید هم پسر علی مطهری شهرداربشه جون ژن خوب هست اماما چون ژن خوب نیستم دوتا پسر دکترا یه پسر فوق لیسانس ویه دختر دانشجو دکترا همشون بی کارن ،چون تو مملکت ما که هیجکس جای خودش نیست ،کاری به رشته تحصیل ندارن و پارتی هم نداریم من مادر باید به فکر بچه هام یا فشارم بالا باشه یا افسرده باشم یا خودمو گول بزنم بگم خدا خودش تا الان باهاشون بوده از این به بعد هم خودش هواشونو داره اما تا کی باز خدا خودش میدونه اما من اونایی رو که حق بچه های خوباین مملکتو پامال میکنه نمی بخشم
ناشناس۶۶۳۰۱۳۰۸:۳۱:۰۶ ۱۳۹۷/۹/۱۴
درسته که کسی از بابت حرفهامون در اینجا مدرک نمی خواد. ولی یکم زیادی اغراق نکردی!!!
ناشناس۶۶۲۷۵۲۲۲:۴۴:۵۱ ۱۳۹۷/۹/۱۳
ایسنا و به دنبال آن روزنامه اعتماد سخنان پروانه سلحشوری را تقطیع کرده و نشر دادند!!! اصلاح طلبان برای وصول به اهداف سیاسی حتی به تندروترین افراد خودشان هم رحم نمی کنند.
ناشناس۶۶۲۹۴۰۰۶:۲۹:۲۶ ۱۳۹۷/۹/۱۴
تصور ایسنا اقبال مردم و ایجاد موج جدید حمله به حجاب بود که چنین کاری کرد
ناشناس۶۶۲۷۵۳۲۲:۴۶:۲۲ ۱۳۹۷/۹/۱۳
مجری انقلابی یعنی چی؟
ناشناس۶۶۲۷۶۳۲۳:۰۱:۱۵ ۱۳۹۷/۹/۱۳
این رویه ای که خانم سلحشور به آن متوسل شده جالب نیست و متاسفانه اغلب کسانیکه قادر به پاسخگویی در قبال رفتار و گفتار و عملکردشون نیستن به آن متوسل میشن! همیشه میگن تقطیع شده!! اول و آخرشو منتشر کردن!! اول و آخرشو منتشر نکردن!! اولش اینجوری نبوده!! آخرش اونجوری شده!! اولشو گوش کنید!! آخرشو گوش نکنید!! آخرش از اولش بهتره!! اولش بهتر بود آخرش ناجور در اومد!! و.................. روشی که همشون دنبال میکنن !!!!!!!!!
ناشناس۶۶۲۷۹۸۲۳:۳۵:۴۴ ۱۳۹۷/۹/۱۳
من به عنوان یه چادری باز هم متوجه نمیشم که چطور چادر باعث درد بیشتر دستشون شده! اگه چادر رو با دستشون نمیتونن نگه دارن پس عملا کارهای ساده روزمره دیگه رو هم نمیتونن انجام بدن. پس چطور کارهای روزمره دیگه شون رو قید نمیکنن که باعث درد بیشتر دستشان شده و فقط چادر رو میگن؟
ناشناس۶۶۲۹۸۲۰۷:۵۴:۳۲ ۱۳۹۷/۹/۱۴
شما مطمئینی دختری؟؟
ناشناس۶۶۲۹۷۳۰۷:۳۶:۱۵ ۱۳۹۷/۹/۱۴
سلحشوری و شوهرش همیشه تفکر و عمل رادیکالی داشته و دارند.
ناشناس۶۶۳۰۷۳۰۹:۲۸:۳۳ ۱۳۹۷/۹/۱۴
اون شش نفر نماینده که امضاشونو پس گرفتن چی وعده گرفتن

پربحث‌های امروز

 1. چرا نباید حقوق کارمندان افزایش یابد؟

 2. نوبخت در پاسخ به احمدی‌نژاد: امکان افزایش یارانه‌ها وجود ندارد/ فعلا باید بدهی‌های دولت قبل را بپردازیم

 3. واکنش واعظی به پیشنهاد یارانه ۹۰۰ هزار تومانی از سوی احمدی‌نژاد

 4. چرا کانال مالی اروپا شکل نمی گیرد؟

 5. ردپای افغانی ها در گرانی آجیل شب یلدا

 6. مظلومی که داستان ندارد

 7. روحانی استاد فرافکنی در تحمیل FATF است/ FATF هم مانند برجام چرخ زندگی مردم را نمی‌چرخاند

 8. سعید جلیلی: باید نشان دهیم می‌شود ایستاد، پیروز شد، پیشرفت کرد و تکثیر شد

 9. وقتی اقوام حسن روحانی در دولت پست می‌گیرند + جدول

 10. نمایندگان مجلس از ظریف به قوه قضائیه شکایت می‌کنند

 11. محمود عزیزی: «قلاده‌های طلا» در تاریخ سینمای ایران می‌ماند   

 12. واکنش‌ها به انتصاب داماد رئیس‌جمهوری به معاونت وزیر؛ کلید روحانی قفل شاه داماد را باز کرد

 13. باهنر: دولت فعلی دولت پیرمردهاست/ مردم گرفتارند دلمان میسوزد

 14. چرا با کاهش قیمت دلار، نرخ اجناس کم نمی‌شود؟  

 15. خاک ایران همچنان قاچاق می‌شود

 16. ترکان: در شرایط اقتصادی امروز، گروه‌های فقیر بیشتر شده‌اند

 17. اقتصاد جهانی منهای آمریکا

 18. درباره وظایف ذاتی وزارت خارجه؛ دیپلماسی کوبیدن به در و دیوار؟!

 19. حاجی‌بابایی: اعتماد کردن مجدد به آمریکا اشتباه محض است

 20. اگر برجام نباشد چه می‌شود؟

 21. ۶ هزار خودروی خارجی در گمرکات خاک می‌خورد/ بلاتکلیفی ۲۲.۸ میلیون یورو ارز دولتی + سند

 22. فلاحت‌پیشه: بنده نشنیده‌ام که تاکنون کسی بگوید با FATF اسلام زیر سوال می‌رود

 23. دوره کاری «بانوی صورتی» در تلویزیون کره شمالی پایان یافت

 24. دلار ۴۲۰۰ تومانی و کی بود کی بود من نبودم!  

 25. میناوند: کی‌روش از پیروانی خواست علیه برانکو مصاحبه کند/ مربیان تیم ملی به دنبال شریک جرم برای ناکامی در جام ملت‌ها هستند

پربحث‌های دیروز

 1. ازغدی: انتقاد را سرکوب نکنید/ نماز جمعه تریبون تکرار و کلی گویی بی فایده نیست/ رهبری هم باید پاسخگوی اختیارات خودش باشد/نهادهای حکومت در سه قوه و منصوب، باید شفاف و مسئولیت پذیر باشند

 2. ۵ سناریو برای «بنزین»؛ از پیشنهاد یارانه ۶۰ هزارتومانی تا توزیع کوپن سوخت

 3. دادستان قم: وحید صیادی نصیری به دلیل بیماری کبد فوت کرد

 4. ظریف: بدون مردم ما هیچ هستیم

 5. صادق خرازی: تجربه سال ۸۴ را تکرار نخواهیم کرد

 6. اقلامی که اروپایی‌ها وارداتش را به ایران فراهم خواهند کرد

 7. تاکید آیت الله صدیقی در نماز جمعه به مساله ازدواج جوانان

 8. رمز پیروزی

 9. پیش بینی احمد توکلی از وضعیت تورم در سال آینده

 10. مصرف برق ایران در مرحله‌ انفجار

 11. کره شمالی: مذاکرات هسته ای با آمریکا به بن بست رسید

 12. شگردهایت را تغییر بده رامبد

 13. کارخانه‌های اپل به آمریکا منتقل می‌شوند

 14. کارگران در نقاط مختلف چقدر حقوق می‌گیرند؟

 15. ۱۰ خبر پربازدید هفته/ از سخنرانی رئیسی در دانشگاه و درخواست پرداخت حقوق کارگران به جای حقوق مدیران تا نظر مردم درباره افزایش قیمت خودرو و پنج اشتباه درباره دختران خیابان انقلاب

 16. طلا در مسیر کاهش چشمگیر قیمت

 17. بانک مرکزی ارز خارج از کشور صادرکنندگان را می‌خرد

 18. نسخه‌ای برای پیشگیری از کابوس‌های شبانه/ چگونه بختک را به زانو در بیاوریم؟

 19. ترامپ خطاب به نزدیکانش: نگران تهدید دموکرات‌ها به استیضاح هستم

 20. قیمت‌گذاری خودرو در شرایط انحصار و تشدید تضییع حقوق مردم

 21. تشویق ۷۰ هزار نفری کاشیما در تبریز

 22. کی‌روش به مربیان داخلی: عذرخواهی‌ام را پذیرا باشید

 23. شش پاسخ موسویان به ادعاهای مایک پمپئو علیه توان موشکی و دفاعی ایران

 24. رییس اتاق بازرگانی: تا توانستیم به پای فعالان اقتصادی بند بستیم

 25. شریعتمداری اعلام کرد: استعفای مدیران دو شغله سازمان ها وصندوق های تابعه وزارت کار

پربحث‌های هفته

 1. چه کسی اسلام را نمی‌فهمد آقای روحانی!

 2. نظر شما در مورد افزایش قیمت خودرو چیست؟/ راهکار نجات صنعت خودرو چیست؟

 3. علی مطهری: حدس می‌زنم مردم هم موافق افزایش قیمت بنزین هستند!

 4. رئیسی: خدا رحم کرد من رئیس جمهور نشدم که دلار ۵ هزار تومان شود/ قالیباف نمی‌خواست کاندید شود/ مدعی حقوقدانی هستند، اما بین قاضی و دادستان فرق نمی گذارند

 5. تفریح لاکچری احمد خمینی  

 6. برای این عکس شما تیتر بزنید  

 7. نگاهی به هزینه و فایده برجام

 8. از تزریق به ایرانیان در فرودگاه تفلیس تا دیپورت آنها به بهانه‌های واهی + عکس

 9. واکنش کاربران توییتر به افزایش قیمت خودرو/ مالک ایران خودرو و سایپا کیست؟/ وقتی وزیر هم بی‌خبر است!/ سلام به پراید ۴۰ میلیونی و دست‌های پشت پرده

 10. ضعیف‌ترین دوران وزارت خارجه ایران  

 11. مثل «لیلا حاتمی» نباشیم!

 12. چرا نباید حقوق کارمندان افزایش یابد؟

 13. وعده ارزانی ۲۰ درصدی با FATF، پس از گرانی ۲۰۰ درصدی با برجام!

 14. کسی که الفبای اقتصاد را خوانده باشد، می‌داند که این راه حتی به ترکستان هم نمی‌رود!

 15. مشاور نوبخت: مشکلات اقتصاد ایران، داخلی است نه سیاست خارجی/ باید از نفت فاصله بگیریم و پایه‌های مالیاتی را افزایش دهیم/ چون می‌دانند وابسته‌ایم، تحریم می‌کنند

 16. برایان هوک: موضوع فرزندان مقامات ایران را بررسی می‌کنیم

 17. فرزندان مقامات ایران از آمریکا اخراج می‌شوند؟/ انتقاد از روحانی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی/ پایان اصولگرایی و اصلاح‌طلبی

 18. به بهانه شاپرک شجری‌زاده؛ پنج اشتباه درباره دختر خیابان انقلاب

 19. تست موشک بالستیک تائید شد/ پاسخ سردار حاجی‌زاده به واکنش آمریکایی‌ها

 20. راهکارهای یک نماینده به جای افزایش حقوق کارمندان دولت

 21. روحانی: سال آینده به دلیل تحریم‌ها با مشکلاتی روبه رو خواهیم شد/ اشکال ما این است که فرصت‌ها را می‌سوزانیم

 22. حرف های یک مهندس برق مملکت

 23. چرا همیشه کارگران، یک بار هم به مدیران و مسئولان حقوق ندهید

 24. نوبخت در پاسخ به احمدی‌نژاد: امکان افزایش یارانه‌ها وجود ندارد/ فعلا باید بدهی‌های دولت قبل را بپردازیم

 25. واکنش واعظی به پیشنهاد یارانه ۹۰۰ هزار تومانی از سوی احمدی‌نژاد

پربحث‌های امروز

 1. واکنش واعظی به پیشنهاد یارانه ۹۰۰ هزار تومانی از سوی احمدی‌نژاد

 2. مظلومی که داستان ندارد

 3. روحانی استاد فرافکنی در تحمیل FATF است/ FATF هم مانند برجام چرخ زندگی مردم را نمی‌چرخاند

 4. سعید جلیلی: باید نشان دهیم می‌شود ایستاد، پیروز شد، پیشرفت کرد و تکثیر شد

 5. واکنش‌ها به انتصاب داماد رئیس‌جمهوری به معاونت وزیر؛ کلید روحانی قفل شاه داماد را باز کرد

 6. وقتی اقوام حسن روحانی در دولت پست می‌گیرند + جدول

 7. نمایندگان مجلس از ظریف به قوه قضائیه شکایت می‌کنند

 8. باهنر: دولت فعلی دولت پیرمردهاست/ مردم گرفتارند دلمان میسوزد

 9. چرا با کاهش قیمت دلار، نرخ اجناس کم نمی‌شود؟  

 10. درباره وظایف ذاتی وزارت خارجه؛ دیپلماسی کوبیدن به در و دیوار؟!

 11. حاجی‌بابایی: اعتماد کردن مجدد به آمریکا اشتباه محض است

 12. اگر برجام نباشد چه می‌شود؟

 13. فلاحت‌پیشه: بنده نشنیده‌ام که تاکنون کسی بگوید با FATF اسلام زیر سوال می‌رود

 14. کاظم جلالی: خبری از اجرای SPV نیست

 15. انصاری: حتماً ضعف‌هایی دولت‌ وجود دارد/ نگه ‌داشتن نرخ ارز و ترامپ باعث مشکلات ارزی شد

 16. شکاف «اصلاحات بر حاکمیت» با «اصلاحات در حاکمیت»

 17. ظریف کافه را بهم ریخت / ادعایی که زود تکذیب شد  

 18. ظریف: موشک‌های ما دفاعی و برای بازدارندگی است/ موشک‌های ما قابل مذاکره نیستند

 19. محسن رضایی: در بررسی CFT مجمع تشخیص مصلحت از منافع ملی نخواهد گذشت/ واکنش به شایعات مربوط به هاشمی شاهرودی

 20. پاراف خودرویی جهانگیری خطاب به دژپسند و رحمانی + سند

 21. هشدار حوزه‌های علمیه نسبت به آسیب‌های پیوستن به FATF

 22. دیدار نمایندگان مستعفی با امام جمعه موقت اصفهان

 23. کدخدایی: رسیدگی به تخلفات نمایندگان بر عهده هیات نظارت مجلس است

 24. داماد روحانی از معاونت وزارت صنعت عزل شد؟/ انتقاد روزنامه اصلاح‌طلب از حضور حزبی ظریف/ در این مجلس کسی به فکر منافع ملی نیست

 25. مشهد، شهردار جوان خود را شناخت

پربحث‌های دیروز

 1. ازغدی: انتقاد را سرکوب نکنید/ نماز جمعه تریبون تکرار و کلی گویی بی فایده نیست/ رهبری هم باید پاسخگوی اختیارات خودش باشد/نهادهای حکومت در سه قوه و منصوب، باید شفاف و مسئولیت پذیر باشند

 2. دادستان قم: وحید صیادی نصیری به دلیل بیماری کبد فوت کرد

 3. ظریف: بدون مردم ما هیچ هستیم

 4. صادق خرازی: تجربه سال ۸۴ را تکرار نخواهیم کرد

 5. رمز پیروزی

 6. ۱۰ خبر پربازدید هفته/ از سخنرانی رئیسی در دانشگاه و درخواست پرداخت حقوق کارگران به جای حقوق مدیران تا نظر مردم درباره افزایش قیمت خودرو و پنج اشتباه درباره دختران خیابان انقلاب

 7. شش پاسخ موسویان به ادعاهای مایک پمپئو علیه توان موشکی و دفاعی ایران

 8. مرتضی الویری در 70 سالگی سمت گرفت

 9. وزیر بهداشت در هند: جهان به ایران و ایران به جهان نیاز دارد

 10. صدیقی در نمازجمعه: برجام را دوباره با FATF تجربه نکنید

 11. امیدواری سفیر انگلیس در تهران از توافق یمنی‌ها

 12. توئیتر/ کنایه عضو هیئت رئیسه مجلس به اکبر ترکان

 13. آیا رابطه اسراییل با عمان می تواند به نفع ایران باشد؟

 14. برد موشک صیاد 3 افزایش می یابد

پربحث‌های هفته

 1. چه کسی اسلام را نمی‌فهمد آقای روحانی!

 2. رئیسی: خدا رحم کرد من رئیس جمهور نشدم که دلار ۵ هزار تومان شود/ قالیباف نمی‌خواست کاندید شود/ مدعی حقوقدانی هستند، اما بین قاضی و دادستان فرق نمی گذارند

 3. تفریح لاکچری احمد خمینی  

 4. نگاهی به هزینه و فایده برجام

 5. از تزریق به ایرانیان در فرودگاه تفلیس تا دیپورت آنها به بهانه‌های واهی + عکس

 6. ضعیف‌ترین دوران وزارت خارجه ایران  

 7. وعده ارزانی ۲۰ درصدی با FATF، پس از گرانی ۲۰۰ درصدی با برجام!

 8. فرزندان مقامات ایران از آمریکا اخراج می‌شوند؟/ انتقاد از روحانی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی/ پایان اصولگرایی و اصلاح‌طلبی

 9. به بهانه شاپرک شجری‌زاده؛ پنج اشتباه درباره دختر خیابان انقلاب

 10. تست موشک بالستیک تائید شد/ پاسخ سردار حاجی‌زاده به واکنش آمریکایی‌ها

 11. روحانی: سال آینده به دلیل تحریم‌ها با مشکلاتی روبه رو خواهیم شد/ اشکال ما این است که فرصت‌ها را می‌سوزانیم

 12. واکنش واعظی به پیشنهاد یارانه ۹۰۰ هزار تومانی از سوی احمدی‌نژاد

 13. ازغدی: انتقاد را سرکوب نکنید/ نماز جمعه تریبون تکرار و کلی گویی بی فایده نیست/ رهبری هم باید پاسخگوی اختیارات خودش باشد/نهادهای حکومت در سه قوه و منصوب، باید شفاف و مسئولیت پذیر باشند

 14. ۵۰ درصد مجلس به دنبال سقوط نظام هستند!  

 15. حجاریان؛ از پراگماتیسم تا اپورتونیسم

 16. صادق زیباکلام: به‌خاطر دفاع از روحانی شرمنده‌ایم

 17. اولین حضور سیاسی رئیسی پس از انتخابات/ چرا روحانی مثل احمدی‌نژاد سخن می‌گوید؟/ آیت‌الله هاشمی؛ «معیار» ارزیابی افراد؟

 18. مظلومی که داستان ندارد

 19. امیرآبادی فراهانی: حضرات موضوع سازش با آمریکا را به خواب ببینند/ سخن گفتن از سازش برای ما معنا ندارد

 20. توضیحات حاجی دلیگانی درباره استعفای نمایندگان مقابل نماینده دولت/ استعفای نمایندگان شوخی نیست!

 21. روحانی استاد فرافکنی در تحمیل FATF است/ FATF هم مانند برجام چرخ زندگی مردم را نمی‌چرخاند

 22. دادستان قم: وحید صیادی نصیری به دلیل بیماری کبد فوت کرد

 23. خاطره‌ای از لحظه اعدام سردار ملی ایران + عکس

 24. سعید جلیلی: باید نشان دهیم می‌شود ایستاد، پیروز شد، پیشرفت کرد و تکثیر شد

 25. ظریف: بدون مردم ما هیچ هستیم

آخرین عناوین