برگزاری مراسم معارفه رئیس جوان دیوان محاسبات کشور/ موافقان و مخالفان مهرداد بذرپاش چه می‌گویند

گروه سیاسی الف،   3990506063 ۵۳ نظر، ۰ در صف انتشار و ۵۳ تکراری یا غیرقابل انتشار

امروز مراسم معارفه مهرداد بذرپاش برای ریاست دیوان محاسبات کشور برگزار شد. این اتفاق در حالی رخ داد که در چند روز اخیر ، درباره سوابق کاری او میان موافقان و مخالفان بحث‌هایی در گرفته بود.

برگزاری مراسم معارفه رئیس جوان دیوان محاسبات کشور/ موافقان و مخالفان مهرداد بذرپاش چه می‌گویند

به گزارش الف، امروز در حالی معارفه رئیس جدید دیوان محاسبات برگزار شد که مجلس روز  1 مرداد با 158 رأی از مجموع 244 رأی مأخوذه نمایندگان مجلس شورای اسلامی وی را به عنوان رئیس دیوان محاسبات کشور انتخاب کرده بود.

ضرغام صادقی، عادل آذر، مهرداد بذرپاش و لطف‌الله فروزنده از گزینه‌های کمیسیون برنامه و بودجه برای ریاست دیوان محاسبات بودند که مهرداد بذرپاش با ۱۵ رأی، لطف‌الله فروزنده با ۱۳ رأی به عنوان گزینه کمیسیون به صحن علنی مجلس معرفی شده بودند.

امروز محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم تودیع و معارفه رییس و داستان دیوان محاسبات با اشاره به برخی حواشی پیرامون انتخاب مهرداد بذرپاش به ریاست دیوان محاسبات خطاب به وی گفت: هرچه بود گذشت از امروز عمل شماست که در پیشگاه خدا، نمایندگان و مردم قضاوت می‌شود ثابت کنید که فرزند گام دوم هستید این خواسته یکایک ما در مجلس شورای اسلامی از شماست.

قالیباف ادامه داد: من مکلف هستم از قانون دفاع و مو به مو قانون را اجرا کنم. فرآیند انتخاب رییس و دادستان دیوان محاسبات براساس قانون پیش رفت. تعداد نامزدها در این دوره بیشتر بود و رقابت جدی مومنانه‌ای شکل گرفت. من موظف هستم انتخاب مجلس شورای اسلامی را پاس بدارم و از آن حمایت کنم. ان‌شاء‌الله دو برادر عزیز هم با کار و تلاش‌شان به انتخاب درست مجلس شورای اسلامی صحه بگذارند.

مهرداد بذرپاش، رئیس جدید دیوان محاسبات نیز در واکنشی به اتفاقات چند روز اخیر گفت: با دیوان کار سیاسی نخواهیم کرد. با ما برخورد سیاسی شد ولی با کسی سیاسی برخورد نمی‌کنیم. 

بیشتر بخوانید:

بذرپاش: پاسداری از بیت المال ماموریت اصلی دیوان محاسبات است

قالیباف: فرآیند انتخاب رئیس دیوان محاسبات قانونی بود/ رقابت مومنانه‌ای در کمیسیون برنامه بودجه شکل گرفت

برگزاری مراسم معارفه بذرپاش با حضور قالیباف + عکس

وی افزود: کلکسیونی از تهمت را به ما وارد کردند که از همه‌ آنها گذشتم. پاسخ ما، کار بیشتر برای مردم و نظارت دقیق‌تر بر بیت المال کشور است.

نگاهی به استدلال های موافقان و مخالفان بذرپاش

در یک هفته اخیر بحث هایی بین موافقان و مخالفان مهرداد بذرپاش درباره سوابق و مدارک ارائه شده وی به کمیسیون وجود داشت. ابتدا احمد توکلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام 31 تیرماه و یک روز قبل از رای گیری مجلس، در نامه ای به محمدباقر قالیباف از وی خواست تا در مورد انتخاب مهرداد بذرپاش به عنوان یکی از منتخبان ریاست دیوان محاسبات تجدید نظر نموده و کمیسیون برنامه و بودجه را از ادامه بررسی صلاحیت وی بازدارد.

توکلی در بخشی از نامه خود آورد بود: «پذیرش داوطلبی آقای بذرپاش از اساس غیرقانونی است. چرا که تبصره 1 ماده 51 قانون آئین نامه داخلی مجلس می گوید که داوطلب باید حداقل بیست سال سابقه کار داشته باشد. در حالی که سابقه کار نامبرده به 17 سال هم نمی رسد.

وقتی برادرانه به آقای بذرپاش تذکر داده شد که جنابعالی بیست سال سابقه کار ندارید و سابقه تراشی نیز در شان شما نیست و مصلحت آن است که داوطلب نشوید تا اعتراضات برانگیخته نشود، گفت که من در سال 1378 در تاسیس فلان پژوهشگاه نقش مهمی داشتم. و بعدا در بسیج دانشجویی سمت فرماندهی داشتم. در حالی که سابقه کار در عرف و متون حقوقی معنای روشنی دارد که رکن آن بیمه شدن در مشمولین قانون کار است و غیر آن، و داشتن حکم استخدامی در مشمولان قوانین استخدامی دولتی است».

اما در روز رای گیری سید محمدرضا میرتاج‌الدینی، نائب‌رئیس کمیسیون برنامه و بودجه در نامه ای به احمد توکلی نوشت:« شرایط نامزدهای ریاست دیوان محاسبات و دادستانی، از جمله داشتن 20 سال سابقه‌ی کار، طی چند جلسه ابتدا در کمیته دیوان محاسبات و سپس در کمیسیون برنامه و بودجه مورد مداقه قرار گرفته و منتخبین پس از احراز شرایط، از بین نامزدها انتخاب شده‌اند».

بیشتر بخوانید:

درخواست توکلی از قالیباف برای حذف نام بذرپاش از منتخبین ریاست دیوان محاسبات کشور/ پذیرش داوطلبی بذرپاش از اساس غیرقانونی است

پاسخ میرتاج‌الدینی به نامه احمد توکلی درباره بذرپاش

جوابیه دیده‌بان شفافیت و عدالت به نامه میرتاج‌الدینی

علیرضا شهبازی، رئیس کمیته دیوان محاسبات، امور مالی و اموال مجلس نیز طی بیانیه‌ای تاکید کرد« فرایند انتخاب رئیس دیوان محاسبات با «رعایت تمام مفاد قانون آیین‌نامه داخلی و رعایت شرایط احراز قانونی و متکی به رأی نمایندگان ملت» بوده است».

احسان ارکانی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه نیز معتقد است: رئیس جدید دیوان محاسبات کل کشور، در کارنامه کاری خود معاونت رئیس جمهور، ریاست سازمان ملی جوانان و عضویت در هیات رئیسه مجلس در دوره نهم را جای داده است....  بذرپاش در حوزه اجرایی در جایگاه مدیرعاملی بزرگترین کارخانه خودروسازی کشور قرار داشته است.

با وجود رای مجلس، موضع گیری ها و نامه نگاری ها، رزومه و سوابق منتشر شده از مهرداد بذرپاش توسط حامیانش در فضای مجازی شائبه های جدیدی را مطرح کرد. به عنوان نمونه، وجود گواهی اشتغال به کار از پژوهشکده سامانه‌های هوشمند صنعتی شهید رضایی حرف و حدیث‌های فراوانی را بوجود آورد چرا که برخی معتقد بودند اگر چه نامه تاریخ سال 1383 را دارد اما  فونت ایران نستعلیق که در نامه وجود دارد آن زمان وجود نداشته است.

در پاسخ به این مسائل، پژوهشکده سامانه‌های هوشمند صنعتی شهید رضایی بیانیه‌ای در تاریخ 4 مرداد ماه صادر کرد. در بخشی از این بیانیه تاکید شده بود:«در فقره مذکور نیز بنا به درخواست جناب آقای مهرداد بذرپاش جهت صدور گواهی همکاری، مفاد این گواهی در سربرگ فعلی پژوهشکده با توجه به شواهد و تأیید ریاست وقت پژوهشکده، آقای مهندس منصور رحیمی مبنی بر همکاری ایشان از تاریخ ۷۹ تا ۸۲، با امضای ایشان صادر شده و در اختیار آقای بذرپاش قرار گرفته است».

امروز اما مراسم تودیع و معارفه ریاست دیوان در حالی امروز برگزار شد که احمد توکلی دیروز در توئیتی به جلسه با قالیباف درباره موضوع بررسی روند انتخاب بذرپاش به ریاست دیوان محاسبات اشاره کرده است.

 توکلی در حساب کاربری‌اش در توییتر نوشت: «دیروز جلسه با رئیس مجلس، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه، دو نماینده دیگر و مدیرعامل دیده بان، استدلال هایمان در اعتراض به انتخاب رئیس دیوان محاسبات شرح دادیم. گفتند فرآیند آن انتخاب قانونی بوده، شما هم اعتراضتان را قانونی پیگیری کنید. امروز در جلسه ویژه دیده بان در این باره تصمیم می گیریم.»

بیشتر بخوانید:

احمد توکلی همچنان پیگیر پرونده ریاست بذرپاش بر دیوان محاسبات

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۵۳۸۷۲۶۱۳:۲۰:۵۹ ۱۳۹۹/۵/۶
اقای قالیباف من و من کردن شما درست نیست شما 4سال هستی و میری بهتره از ما استفاده کنی گذشته ها گذشته یعنی چی؟
ناشناس۱۵۳۸۸۶۸۱۴:۱۸:۵۰ ۱۳۹۹/۵/۶
جمله فالیباف جالب است: گذشته گذشته!!!!!
پرتو۱۵۳۸۹۰۶۱۴:۴۳:۲۶ ۱۳۹۹/۵/۶
یعنی بی خیال.
ناشناس۱۵۳۹۰۲۷۱۶:۲۲:۰۷ ۱۳۹۹/۵/۶
ایشون در پاسخ به حاشیه سازی ها گفت گذشت و باید تمرکز بر انجام مسیولیت باشه. نه اینکه کار غیر قانونی انجام شد و گذشت
ناشناس۱۵۳۹۱۶۹۱۷:۴۱:۰۷ ۱۳۹۹/۵/۶
تو اونجا بودی ؛ گفت ؟
مصطفی۱۵۳۹۱۹۵۱۷:۵۷:۳۱ ۱۳۹۹/۵/۶
سلام وادب خشت اول چون نهد معمار کج تا ثریا می رود دیوار کج از پیگری اقای توکلی تشکر
ناشناس۱۵۳۹۵۰۸۲۲:۵۱:۴۰ ۱۳۹۹/۵/۶
هر چه بود گذشت ؟ به همین راحتی چقدر راحت مسایل توسط مدیران حل میشه
ناشناس۱۵۳۸۷۳۴۱۳:۲۵:۳۱ ۱۳۹۹/۵/۶
با توجه به اینکه انتخاب اقای بذرپاش با تصویب نمایندگان مجلس صورت گرفته است و قبل از ان انتقاداتی برای اینکارهم وجود داشته است لذا لازم بوده قبل از جلسه معارفع شورای نگهبان نظر خودش را میداده
ناشناس۱۵۳۸۹۴۳۱۵:۱۰:۲۳ ۱۳۹۹/۵/۶
دیده بان شفافیت ضمن شکایت باید از نظارت مجلس بازخوانی کند
ناشناس۱۵۳۸۷۴۳۱۳:۳۰:۳۱ ۱۳۹۹/۵/۶
جوان گرایی آن نیست که به یک جوان صد فرصت دادده شود. جوانگرایی آن است که به صد جوان هرکدام یک فرصت داده شود.
ناشناس۱۵۳۸۸۸۰۱۴:۲۴:۴۴ ۱۳۹۹/۵/۶
جوانگرایی ان است که جوانان بدون انکه بفکر فرصت باشند بروند دنبال فرزنداوری باشند برای این مناصب اقای بذرپاش هم جوان هستن و هم رفقاشون در نوبت هستند این نظر من بود
ناشناس۱۵۳۸۸۹۲۱۴:۳۲:۰۸ ۱۳۹۹/۵/۶
من حاضرم همه جوره با آقای بذرپاش رقابت کنم تست هوش، زبان خارجی، مهارت حل مسئله و...آیا واقعا تو این کشور توانایی شرطه رسیدن به این درجاته یا زد و بند همه پاسخ این سؤال رو میدونن پس جوانگرایی را بهانه نکنین از شانس ماست که جزو اون خانواده هايي که قدرت رو در دست دارند نيستيم نه اینکه توانمند نیستیم
ناشناس۱۵۳۸۹۴۰۱۵:۰۷:۵۷ ۱۳۹۹/۵/۶
ژن برتر و آقازاده گی را چکار میکنی
ناشناس۱۵۳۸۹۴۹۱۵:۱۳:۵۶ ۱۳۹۹/۵/۶
احسنت و هزاران لایک. دقیقا همینطوره ما جزء اون طبقه نیستیم نه اینکه توانمندی و استعداد نداریم
ناشناس۱۵۳۸۷۵۱۱۳:۳۲:۲۹ ۱۳۹۹/۵/۶
هر چه بود گذشت ؟؟؟؟؟؟؟ اینجوری از حق مردم امانت داری میکنی آقای قالیباف ؟؟؟؟ رأی مردم امانتی است بر گردن شما حق مردم امانتی است بر گردن شما بعد به این راحتی میگی هر چه بود گذشت ؟؟؟؟
حسنعلی سبد سبد گل یاس۱۵۳۸۹۷۰۱۵:۳۵:۳۶ ۱۳۹۹/۵/۶
بهترین راهکار این است که خود اقای بذرپاش انصراف دهد و مجلس را درگیر خود نکند مجلسی که هر دقیقه ان برای مملکت هزینه های هنگفتی دارد
ناشناس۱۵۳۸۷۶۰۱۳:۳۵:۰۰ ۱۳۹۹/۵/۶
انتصاب ایشان نوعی حاشیه سازی بود
ناشناس۱۵۳۸۸۰۶۱۳:۵۴:۰۲ ۱۳۹۹/۵/۶
دوستانی که در مورد سابقه کار بذرپاش ایراد میگیرند باید عنایت داشته باشند که روحانی بدون هیچگونه سابقه کار مدیریتی و اجرایی رئیس جمهور شد !
ناشناس۱۵۳۸۸۴۵۱۴:۰۹:۲۵ ۱۳۹۹/۵/۶
هر دو پست و مقام را غصب کرده اند
امیر بحرینی۱۵۳۸۸۷۵۱۴:۲۲:۴۸ ۱۳۹۹/۵/۶
سلام. این ایراد جنبه ی قانونی داره. درواقع انتقاد منتقدين این انتخاب (از جمله آقای توکلی) بخاطر اینه که حداقل سنوات خدمتی لازم برای چنین انتصابی در قانون ذکر شده. اما برای ریاست جمهورى قضیه فرق میکنه. آقای روحانی هیچگاه در دولت پستی نداشته، اما از ابتدای انقلاب به عنوان نماینده ی مجلس و بعدتر به عنوان عضو شورای عالی امنیت ملی بیش از 30 سال تو نظام کار کرده. آقای رئیسی هم تقريبا چنین وضعیتی داره، سال ها خدمت در نظام اما بدون عضویت در دولت. بنابراین چنین مقایسه ای صحيح نیست، چراکه انتقاد به سنوات خدمت و سوابق اجرایی آقای بذرپاش ناظر به مواد قانونی است و باید از طریق قانون پاسخ داده بشه.
ناشناس۱۵۳۸۹۹۴۱۵:۴۷:۳۸ ۱۳۹۹/۵/۶
هموطن عزیز کمی مطالعه در گذشته و سوابق آقای روحانی بد نیست وحداقلش به اطلاعات خود می افزایید .
دیده بان بدون دوربین و توپچی۱۵۳۸۷۷۲۱۳:۳۸:۰۰ ۱۳۹۹/۵/۶
تنها راه نجات اقتصاد کشور اجرای قانون از کجا آورده ای و ملی کردن ثروت های نامشروع کلان . گنجدقارونی است
ناشناس۱۵۳۸۷۷۵۱۳:۳۸:۳۳ ۱۳۹۹/۵/۶
جالبه ایشون هم تو علم مهندسی خودرو نخبه ان هم تو حوزه سیاست خارجی و حالا هم که تو زمینه های حقوقی و حسابرسی!مگه میشه یه همچین آدمی که حتی کنکور هم نداده اینچنین نابغه باشد؟!؟!؟
ناشناس۱۵۳۸۷۸۴۱۳:۴۲:۳۶ ۱۳۹۹/۵/۶
قالیباف : فرایند انتخاب رئیس دیوان محاسبات قانونی بود .
ناشناس۱۵۳۸۷۸۷۱۳:۴۳:۲۷ ۱۳۹۹/۵/۶
انتخاب بذرپاش بر اساس شایسته سالاری نبود .
ناشناس۱۵۳۸۸۰۱۱۳:۵۱:۳۲ ۱۳۹۹/۵/۶
بعضیا چه الکی الکی ( کیلویی ) توی این مملکت پست و مقام میگیرن و بعضیا هم با داشتن بهترین رتبه های علمی و تخصصی و به ناچار در شغل های سطح پائین مشغول به کار هستند .
ناشناس۱۵۳۸۸۱۲۱۳:۵۵:۳۹ ۱۳۹۹/۵/۶
انتخاب آقای بذرپاش برای این پُست انتخابی مدبرانه و حکیمانه بود.
ناشناس۱۵۳۸۸۵۱۱۴:۱۱:۱۱ ۱۳۹۹/۵/۶
انتخاب قالیباف هم مدبرانه و حکیمانه بود
ناشناس۱۵۳۸۸۱۴۱۳:۵۷:۱۳ ۱۳۹۹/۵/۶
خشت اول چون نهد معمار کج تا ثریا می رود دیوار کج محاله دانشجوی ترم 3 توی دانشگاه شریف در تاسیس یک پژوهشگاه نقش داشته باشه. رفت و آمد احتمالی دانشجو به یک مرکز حتی کارآموزی هم حساب نمیشه. این سابقه کار نیست در هیچ کشوری، در هیچ نظامی، در هیچ سازمانی.
ناشناس۱۵۳۸۸۳۱۱۴:۰۳:۴۴ ۱۳۹۹/۵/۶
توجه خودم و بذرپاش و قالیباف را به این کلام امیر مومنان علی ( ع ) خطاب به مالک اشتر جلب میکنم . ای مالک ! اگر روزی تو را بر مسند پست و مقامی نهادند ، در حالی که تو خود میدانی کسی بهتر از تو هست که آن مسئولیت را به سرانجام مقصود میرساند ، مادامی که در آن پست و مقام بمانی ، خیانت نموده ای .
ناشناس۱۵۳۸۸۴۴۱۴:۰۸:۲۶ ۱۳۹۹/۵/۶
درخواست هسته حقوق بشر دانشگاه امام صادق (ع) از کمیسیون اصل ۹۰ برای بررسی ابهامات سوابق کاری بذرپاش
ناشناس۱۵۳۸۸۵۵۱۴:۱۳:۴۰ ۱۳۹۹/۵/۶
پاسخ «پژوهشکده سامانه‌های هوشمند صنعتی شهید رضایی» یک ابهام داشت که جایی ندیدم جواب داده باشند. چرا الان و در سربرگ جدید به تاریخ آن زمان نامه زدند؟ آیا این کار غیر قانونی و سندسازی نیست؟ البته تاریخ روز را هم بزنند که دیگر رییس اون زمان نمیتونه امضاء کنه و احتمالا رییس الان هم حاضر نیست چنین نامه ای رو امضاء کنه!
ناشناس۱۵۳۸۸۷۹۱۴:۲۴:۲۷ ۱۳۹۹/۵/۶
تمام اینکه بعد از گذشت این چندین سال هنوز درجا میزنیم و چه بسا به عقب رفته ایم این است که مدیران مملکت ما بر اساس شایسته سالاری به منصب نرسیده اند .
ملت۱۵۳۸۹۰۳۱۴:۴۰:۲۰ ۱۳۹۹/۵/۶
حالا که انتخاب شده باید بهش فرصت داده بشه تا خودش رو نشون بده نه اینکه براش حاشیه سازی کنن
ناشناس۱۵۳۹۱۲۲۱۷:۱۹:۴۴ ۱۳۹۹/۵/۶
پرونده ریاست ایشان رو در سایپا مطالعه کنید تا بفهمید چقدر توانمند هستند.
کارگر خط تولید Saipa۱۵۳۹۲۰۹۱۸:۰۶:۰۰ ۱۳۹۹/۵/۶
در دوره ریاست ایشان بر سایپا بود که ضبط صوت , جزء آپشن پراید محاسبه گردید !
ناشناس۱۵۳۹۱۱۸۱۷:۱۸:۴۵ ۱۳۹۹/۵/۶
بزودی عملکرد بذرپاشی مشخص می کند انتخاب درستی بوده یا غلط.
ناشناس۱۵۳۹۲۷۲۱۹:۱۰:۴۸ ۱۳۹۹/۵/۶
میشه به بنده که سابقه علمی قویتری نسبت به بذرپاش دارم هم پست داده بشه؟
ناشناس۱۵۳۹۱۲۵۱۷:۲۱:۴۹ ۱۳۹۹/۵/۶
چرا فقط یک عده خاص باید همیشه در قدرت باشند پس تکلیف بقیه چه میشود ؟!!!
لیسانس برق / قدرت . راننده اسنپ ۴۰ ساله مجرد۱۵۳۹۱۶۴۱۷:۳۸:۴۶ ۱۳۹۹/۵/۶
برای بقیه هم اسنپ و تپسی هست
ناشناس۱۵۳۹۱۶۶۱۷:۴۰:۲۱ ۱۳۹۹/۵/۶
پست و مقام در کشور ما از بین رفتنی نیست فقط از حالتی به حالت دیگر در میآید .
ناشناس۱۵۳۹۱۷۳۱۷:۴۵:۵۱ ۱۳۹۹/۵/۶
برای بقیه تحصیلکرده های عزیز کوله بری سفارش میشود
ناشناس۱۵۳۹۲۱۱۱۸:۰۸:۰۵ ۱۳۹۹/۵/۶
بقیه عزیزان تحصیلکرده بی کار جهت استخدام میتوانند روزهای زوج به کارخانه های هفت تپه و هپکو و آذرآب و ارج و آزمایش مراجعه نمایند
ناشناس۱۵۳۹۲۴۱۱۸:۳۶:۵۷ ۱۳۹۹/۵/۶
کدوم بقیه ؟تقریبا همشون پست و مقام دارن.
ناشناس۱۵۳۹۱۷۹۱۷:۴۸:۴۷ ۱۳۹۹/۵/۶
عادل آذر کجا این کجا !!!!!!
ناشناس۱۵۳۹۱۸۷۱۷:۵۳:۱۳ ۱۳۹۹/۵/۶
ریاست دیوان محاسبات خیلی برای بذرپاش بزرگه
هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران۱۵۳۹۱۹۲۱۷:۵۴:۵۹ ۱۳۹۹/۵/۶
اصلا بین بذرپاش و ریاست دیوان محاسبات ، هیچ ربط و رابطه ای مشاهده نمیشود
فرهاد۱۵۳۹۲۸۷۱۹:۲۴:۴۱ ۱۳۹۹/۵/۶
تمامی کارکنان سایپا به یاد دارند که در دوران مدیریت آقای بذرپاش چه بلایی بر سر این شرکت آمد.
ناشناس۱۵۳۹۴۳۲۲۱:۳۴:۴۹ ۱۳۹۹/۵/۶
فقط ببینید تو پارس خودرو چه کرد.
ناشناس۱۵۳۹۹۸۱۱۱:۲۰:۲۴ ۱۳۹۹/۵/۷
تاخت و تاز تا نیل به اهداف ورشکستگی کامل این بنگاه اقتصادی
ناشناس۱۵۳۹۶۶۵۰۴:۳۸:۳۴ ۱۳۹۹/۵/۷
اولا خیلی تبریک عرض می کنم برای موفقیت ایشان. بزودی در قواره رئیس جمهور ببینیمشون انشاالله.
داغدار مملکت۱۵۳۹۶۹۸۰۷:۲۴:۱۸ ۱۳۹۹/۵/۷
چند وقت پیش ایشون را می خواستند مدیر عامل همراه اول کنند نشد گفتند کجا بزبریم دیدند دیوان محاسبات بهتره
ناشناس۱۵۳۹۹۷۰۱۱:۱۰:۳۶ ۱۳۹۹/۵/۷
اقایان اصولگرا ایا میان شما یک نفر ادم متخصص و متعهد پیدا نمی شد که تخصصش به این پست بخورد

پربحث‌های دیروز

 1. هشدار احمد توکلی به روحانی: نام ساقط کردن کشور «گشایش» است؟/ دولت‌های بعد شما، بدهی خود را چگونه بپردازند؟

 2. گشایش اقتصادی برای مردم یا دولت؟

 3. ستاد کرونا با تعویق کنکور مخالفت کرد/ برگزاری کنکور در موعد مقرر قبلی

 4. ۵ شرط رئیسی برای موافقت با طرح دولت/هشدار توکلی به روحانی/تغییر سیمای کرونا در پاییز/ نماینده سابق مجلس بازداشت شد

 5. پوتین: نخستین واکسن کرونا در روسیه ثبت شد

 6. جزئیات تازه از فروش نفت توسط دولت به مردم از زبان پورابراهیمی

 7. سهم خواهی جریان های سیاسی لبنان از کیک دولت آینده

 8. روحانی: مردم در زمینه تلاش دولت برای ایجاد ثبات و آرامش در اقتصاد، اطمینان خاطر داشته باشند

 9. دوچرخه سواری حاکم دبی

 10. اعترافات ۳ عضو داعش در دادگاه کیفری/ سردار سلیمانی نبود، عراق را فتح می‌کردیم

 11. آینده تاریک سعودی‌ها به روایت میدل ایست آی

 12. ختم رسیدگی به پرونده اکبر طبری اعلام شد/ طبری: تمام ۱۶ اتهامی که در کیفرخواست آمده را رد می‌کنم

 13. تصویب نام‌گذاری خیابانی در تهران به نام مهندس بازرگان

 14. نامه بسیج دانشجویی به نمایندگان / مجلس به طرح «گشایش اقتصادی» دولت ورود کند

 15. برایان هوک: ترامپ دنبال توافق جدید با ایران است

 16. سخنگوی سازمان سنجش: تعویق یک ماهه کنکور سراسری تصویب نشده است

 17. سلاطین خودرو و طلا چه زمانی اعدام می‌شوند؟

 18. نمکی: اجازه ندهیم برخی بگویند عاشورا و تاسوعا عامل شیوع کرونا شد/ رعایت پروتکل‌ها با همکاری هیأت‌ها اجرا می‌شود

 19. انتشار فیلم جدید از لحظه بازداشت جورج فلوید

 20. ورود قوه قضائیه به پرونده ویلموتس و ادعای میرسلیم علیه قالیباف/ پرونده‌ای جدید برای طبری

 21. روحانی: تلاش برای تولید دارو و واکسن کرونا تا رسیدن به نتیجه نهایی ادامه خواهد داشت

پربحث‌های هفته

 1. با فتح کجا جنگ برای ما تمام می‌شود؟

 2. حمله وحشیانه با قمه به صاحب مغازه در کرمانشاه

 3. آیا پیروزی بایدن بر ترامپ به نفع ایران است؟

 4. ماجرای یک قاضی که علیه خودش حکم صادر کرد

 5. بازگشت به سیاست‌های هاشمی ؟!

 6. وعده سربسته روحاني درباره گشايش اقتصادي/ گرهي گشوده مي شود؟!

 7. املاک بنیاد مستضعفان و فرصت‌های برابر

 8. هشدار احمد توکلی به روحانی: نام ساقط کردن کشور «گشایش» است؟/ دولت‌های بعد شما، بدهی خود را چگونه بپردازند؟

 9. گشایش اقتصادی برای مردم یا دولت؟

 10. توصیه های جمعیتی مسوولان به مردم از کنار گود

 11. دستورالعمل اخذ مالیات بر خانه‌های خالی یکماهه تدوین می شود + جزئیات

 12. صحبت‌های «فتاح» درباره کاخ مرمر، مدرسه حدادعادل، ساختمان مرکز پژوهش‌ها و املاک در دست نیروهای مسلح

 13. صحنه آهسته انفجار بیروت

 14. برجام ۹۹ به روایت زیباکلام/واکنش کدخدایی به اظهارات علی مطهری/احمدی‌نژاد دوباره ردصلاحیت می شود؟

 15. زیباکلام: باید برجام ۹۹ را با آمریکا امضا کنیم!

 16. پاساژگردها معترض برگزاری محرم

 17. صفر تا ۱۰۰ داستان وضع مالیات بر محتکران خانه

 18. انتقاد حسین شریعتمداری از پرویز فتاح

 19. جهانگیری: مخالف کالابرگ هستیم

 20. خبر خوش واعظی درباره پایان تحریم ها و سیگنال مثبت کشورهای اروپایی و آسیایی

 21. ستاد کرونا با تعویق کنکور مخالفت کرد/ برگزاری کنکور در موعد مقرر قبلی

 22. گوژپشت نوتردام، زيباترين زن پاريس و دشنه ظريف عروس خاورميانه

 23. ثبت واکسن روسی کرونا؛ پایان رنج بشر یا تبلیغات زودهنگام؟!

 24. زمان توزیع عادلانه یارانه بنزینی فرا رسیده است؟

 25. ترامپ: اگر در انتخابات پیروز شوم سریع با ایران به توافق می‌رسیم

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. بازگشت به سیاست‌های هاشمی ؟!

 2. وعده سربسته روحاني درباره گشايش اقتصادي/ گرهي گشوده مي شود؟!

 3. املاک بنیاد مستضعفان و فرصت‌های برابر

 4. هشدار احمد توکلی به روحانی: نام ساقط کردن کشور «گشایش» است؟/ دولت‌های بعد شما، بدهی خود را چگونه بپردازند؟

 5. صحبت‌های «فتاح» درباره کاخ مرمر، مدرسه حدادعادل، ساختمان مرکز پژوهش‌ها و املاک در دست نیروهای مسلح

 6. برجام ۹۹ به روایت زیباکلام/واکنش کدخدایی به اظهارات علی مطهری/احمدی‌نژاد دوباره ردصلاحیت می شود؟

 7. زیباکلام: باید برجام ۹۹ را با آمریکا امضا کنیم!

 8. انتقاد حسین شریعتمداری از پرویز فتاح

 9. خبر خوش واعظی درباره پایان تحریم ها و سیگنال مثبت کشورهای اروپایی و آسیایی

 10. گوژپشت نوتردام، زيباترين زن پاريس و دشنه ظريف عروس خاورميانه

 11. ۵ شرط رئیسی برای موافقت با طرح دولت/هشدار توکلی به روحانی/تغییر سیمای کرونا در پاییز/ نماینده سابق مجلس بازداشت شد

 12. کدخدایی: توصیه می‌شود کسانی که در دوران قبل صلاحیت‌شان تایید نشده، در انتخابات ۱۴۰۰ شرکت نکنند/ مرحله دوم انتخابات مجلس با رعایت اصول بهداشتی برگزار می‌شود

 13. بیژن مقدم : آقای فتاح رسما و شفاف اعلام کند که قصد کاندیداتوری ندارد

 14. روحانی برای مقابله با کرونا، «شفا» را به مردم پیشنهاد کرد/افشاگری تکان‌دهنده فتاح/نادران: گشایش اقتصادی یک فاجعه است

 15. طرح استیضاح وزیر نفت در مجلس یازدهم کلید خورد

 16. واکنش روحانی به شایعه تلاش برای زمین زدن دولت/انتقاد تند زیباکلام از اصلاح‌طلبان/ میزان صداقت بی‌بی‌سی/ کدام مناطق تهران بیشترین آمار ابتلا و فوتی کرونا را دارند؟

 17. روحانی: تا روزی که صندوق رای و انتخابات هست، جمهوری اسلامی ایران با همین قدرت می ماند

 18. توضیحات نیروی دریایی ارتش پیرامون اظهارات فتاح

 19. افکار عمومی در انتظار مصوبه مجلس در طرح شفافیت آرای نمایندگان

 20. نماینده مجلس: دولت از عمل به قانون اساسی تخطی کرده است/" آخوندی" باید بازخواست شود

 21. انتقاد نادران از وعده گشایش اقتصادی روحانی

 22. عضو مجمع تشخیص: آمریکا می‌خواهد مردم را از انقلاب خسته کند/ گرانی‌ها به کجا می‌خواهد برسد

 23. شمخانی: نمی‌توان نماز را با علی و نهار را با معاویه بود

 24. پیشنهاد معنادار حسام الدین آشنا به مردم: برای هر تصمیم اقتصادی یک هفته صبر کنید

 25. مجلس به مدرس خیابانی رای اعتماد نداد

آخرین عناوین