پاسخ میرتاج‌الدینی به نامه احمد توکلی درباره بذرپاش

گروه سیاسی الف،   3990501046 ۱۴ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲۵ تکراری یا غیرقابل انتشار

در پی نامه رئیس هیئت مدیره دیده‌بان شفافیت و عدالت به رئیس مجلس، در خصوص جلوگیری از انتخاب مهرداد بذرپاش به عنوان یکی از منتخبان ریاست دیوان محاسبات به دلیل عدم صلاحیت او، نائب‌رئیس کمیسیون برنامه و بودجه به این موضوع واکنش نشان داده و بدون اشاره به چگونگی سیر مراحل تائید بذرپاش و عدم تمکین به قانون در این موضوع، گفته است: شرایط بذرپاش بعد از چندین جلسه بررسی، مورد تائید قرار گرفته و و مشکلی وجود ندارد.

پاسخ میرتاج‌الدینی به نامه احمد توکلی درباره بذرپاش

به گزارش الف، پاسخ میرتاج‌الدینی نائب‌رئیس کمیسیون برنامه و بودجه به نامه احمد توکلی در خصوص صلاحیت مهرداد بذرپاش به شرح زیر است:

بسمه تعالی

برادر ارجمند جناب آقای دکتر توکلی
نماینده محترم ادوار مجلس شورای اسلامی
سلام علیکم

نامه جنابعالی در خصوص انتخاب نامزدهای دیوان محاسبات، خطاب به مجلس و کمیسیون برنامه و بودجه در رسانه‌ها منتشر شده است. 

لازم دیدم به عنوان عضوی از کمیسیون برنامه و بودجه به استحضار برسانم که شرایط نامزدهای ریاست دیوان محاسبات و دادستانی، از جمله داشتن ۲۰ سال سابقه‌ی کار، طی چند جلسه ابتدا در کمیته دیوان محاسبات و سپس در کمیسیون برنامه و بودجه مورد مداقه قرار گرفته و منتخبین پس از احراز شرایط، از بین نامزدها انتخاب شده‌اند.

علی ایّ حال، با مطالعه‌ی نامه‌ی حضرتعالی، و به عنوان برادری دلسوز، پیش از همه چیز، این سوال در ذهنم ایجاد شد که چرا جنابعالی، این‌همه مسائل کشور و مشکلات عدیده‌ی اقتصادی و معیشتی، اعم از تبعیض و تورم و گرانی و بی‌عدالتی را _ که کمر مستضعفین جامعه زیر فشار آنها خم شده است_ وانهاده و علیه یک مسئله‌ی داخلی مجلس شورای اسلامی بیانیه صادر کرده‌اید؟!

شما به عنوان نهاد شفافیت و عدالت، به جای دفاع از محرومان جامعه و یا ارائه‌ی راهکارهای مناسب برای برون‌رفت از وضعیت نابسامان اقتصادی، سمتِ تندِ قلم را متوجه یک کار امید آفرین و ارزشمند_که پیام روشنی به مردم دارد_ نموده‌اید.

اکنون که در گام دوم انقلاب قرار داریم؛ و اصل راهبردیِ جوانگرایی از سوی رهبر فرزانه و حکیم انقلاب، سرلوحه‌ی مردم عزیز و مجلس شورای اسلامی قرار گرفته و حضور جوانان انقلابی و نخبه، یکی از امتیازات این مجلس از سوی ایشان بیان شده است، چرا باید به صورتی شتابزده بر علیه این رویکردِ مبارک، موضعِ سلبی اتخاذ کنید؟!

جناب آقای دکتر توکلی؛ کمیسیون برنامه و بودجه با بررسی کامل، دو فرد انقلابی و متعهد را یکی از میان مدیران نسل جوان انقلاب، و دیگری از مدیران نسل اول انقلاب برگزیده است. اکنون جای بسی تعجب است که جنابعالی در ابتدای گام دوم انقلاب که بر پایه‌ی جوانگرایی تبیین شده است، علیه یک جوان انقلابی، بسیجی، نخبه و فرزند شهید بیانیه صادر کنید و کار ارزشمند مجلس و کمیسیون برنامه و بودجه را تخطئه نمایید. 

از شما که خود از نیروهای انقلابی هستید، انتظار داریم در مسیر وحدت نیروهای انقلاب و در راستای رهنمودهای مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) گام بردارید. والسلام

سید محمدرضا میرتاج‌الدینی
نائب‌رئیس کمیسیون برنامه و بودجه
۹۹/۴/۳۱

دیدگاه کاربران

مهدی۱۵۳۲۰۸۰۱۰:۲۸:۱۳ ۱۳۹۹/۵/۱
بنام خدا- 1- بنده قصد ندارم به آقای بذر پاش توهینی شود اما مشابه این عبارت یک جوان انقلابی، بسیجی، نخبه و فرزند شهید را مردم بارها و بارها در مورد مدیرانی که در همان اوان انتصاب و یا در طی دوره خدمت خود دچار تخلف های غیر قابل گذشت شده اند ، شنیده اند و مصادیق زیادی را می توان پیدا نمود که در موقع انتصاب به همین شرایط استناد شده است. واقعا اگر آقا یبذر پاش شرایط و الزامات اولیه را دارد به ایشان اعتماد شود و اگر هم ندارد از شهدا و جایگاه نخبگی و .... خرج نکنید. به هر حال 20 سال سابقه کار ایشان قابل ارزیابی است و نیازی به قشون کشی نیست. 2- آقای میرتاج الدینی می فرمایند چرا جنابعالی، این‌همه مسائل کشور و مشکلات عدیده‌ی اقتصادی و معیشتی، اعم از تبعیض و تورم و گرانی و بی‌عدالتی را _ که کمر مستضعفین جامعه زیر فشار آنها خم شده است_ وانهاده و علیه یک مسئله‌ی داخلی مجلس شورای اسلامی بیانیه صادر کرده‌اید؟! پرسیدن همین سوال در مورد ایشان بیشتر وجاهت دارد چر که آقای توکلی از وقت شخصی خودشان برای این موضوع صرف کرده اند و آقای تاج الدینی از وقتی که می بایست صرف همین امور می شد، مایه گذاشته اند... ایشان اگر سکوت می کردند هم مجلس می توانست با توجه به نظر آقای توکلی و یا بدون توجه به آن، نظرش را در مورد رییس دیوان محاسبات بدهد... در ضمن هنوز وقتی که برای اعتبارنامه تاجگردون صرف شده است از خاطر ما نرفته پس بیخود از مردم مایه نگذارید.
علی 671۱۵۳۲۰۸۳۱۰:۲۸:۴۸ ۱۳۹۹/۵/۱
آقای توکلی برابر دستور العمل صادره و با دید باز اعلام نظر کرده و درست است .چرا شما علیه آن جبهه می گیرید .اینجا مشخص می شود که سوء نیتی در کار است همانطور که شما در باره تاجگردون نظر مثبت داشتید و مجلس نظر شما را رد کرد .از شما انتظار آگاهی بیشتری است نه جانب داری بی موقع .همه ی صفاتی که برای کاندید مورد نظر نام بردید درست اما دستور العمل چیز دیگری می گوید آن هم سابقه کار چرا این را نفی می کنید .
ناشناس۱۵۳۲۰۸۷۱۰:۳۰:۵۱ ۱۳۹۹/۵/۱
جناب آقای دکتر توکلی عزیز . ما مردم ایران این مجلس جدید بخوبی میشناسیم و حتی اطلاع داریم قرار هست به کدام سو حرکت کنه . اما این نامه نگاری انشالله باعث خیر شود و‌شما هم مثل مردم شناخت بیشتری از آنها پیدا کنید.
اصفهانی۱۵۳۲۱۱۵۱۰:۴۰:۰۵ ۱۳۹۹/۵/۱
جناب میرتاج الدینیا بحث نخبه گرایی وجوانگرایی فقط درحد سخنرانی ومصاحبه ها مطرح میشود ولی درعمل جوانگرایی ونخبه گرایی درمسئولیتهای کشوری جایگاهی ندارد . اینکه دلیل نمیشود اگر جناب توکلی نقدی بر مجلس وهیئت رئیسه وارد ساخت انرا سرکوب کنی وبه باد انتقاد بگیری شخص جناب توکلی کم به دولت وتورم ومعیشت بد مردم انتقاد نکرد احتمال زیاد شما سایت الف را نگاه نمیکنید اینکه شما کاری به اینکه چرا جناب توکلی از قوای دیگر نقدی نمیکند نداشته باشید ببینید نقد ایشان درمورد بذرپاش درست هست یا نه اگر درست ومنطقی بود بعنوان اینکه شماها که خودتان را منتسب به ولایت وشهدا ودین میدانید ازنقد ناراحت نشوید واستقبال کنید اگر منطقی نبود با دلیل وعدله ایشان وافکارعمومی را قانع کنید نه اینکه بر وی بتازید جناب میرتاج الدینی .اگر واقعا شما دلتان بحال ملت میسوزد که نمیسوزد الان نزدیک سه ماه آغاز بکار مجلس شروع شده بجز هیاهو و جنجال افرینی درمورد رئیس جمهور و وزرا .... ایا برای معیشت مردم وتورم وگرانی قدمی برداشتید؟ اگر دلسوز ملت بودید قبل اینکه برعلیه دولت ورئیس جمهور بتازید اول جلوی افسار افزایش نرخ ارز وطلا وسکه وگوشت ومرغ ولوازم یدکی خودرو وگرانی خودرو و ماسک ودارو و..... را میگرفتید سپس بعنوان قهرمان عرصه خدمت یقه دولت وزرا را میچسبیدید لطفا انچه اقای توکلی گفت عین صواب هست واقای بذرپاش 20سال سابقه خدمت ندارد درضمن اگر اقای بذرپاش20سال سابقه خدمت داشته باشد الان باید درحدود 47-48 سال سن داشته باشد ایا این سن سن جوانگرایی هست؟ یا سن میانسالی؟ ظاهرا هرفردی با شماها باشد حتی70ساله بنظرتان ان جوان میاید
ناشناس۱۵۳۲۱۱۹۱۰:۴۱:۱۳ ۱۳۹۹/۵/۱
قشنگ مشخصه خودتون هم می‌دونید که دارید خلاف قانون انجام می‌دید وگرنه این‌همه به در و دیوار نمی‌زنید. این مغلطه کشور مشکل اقتصادی داره چرا فلان هشدار رو میدید هم دیگه خیلی تکراری شده. اصالا اجرایی شدن امثال همین مغلطه‌ها و چشم بستن بر روی انحراف از قانون، کار کشور و اقتصاد رو به همین نقطه فعلی رسونده
دلسوز۱۵۳۲۱۳۱۱۰:۴۴:۳۳ ۱۳۹۹/۵/۱
آقای میرتاج الدینی خواستی ابروش رو درست کنی زدی چشش رو هم کور کردی این چه توجیهیه وقتی کسی تجربه و تخصص یه کار مهم رو نداره،دیگه نداره بقول امام راحل و عزیزمون کسی که تخصص کاری رو نداره تعهدش باعث میشه جلو نیاد
ناشناس۱۵۳۲۱۴۱۱۰:۵۰:۲۹ ۱۳۹۹/۵/۱
اتفاقا انتخاب درست رییس دیوان محاسبات از الزامات دفاع از محرومین و جلوگیری از فساد است و جای تعجب و بسی تأسف است جنابعالی بعنوان نایب رییس مجلس این ارتباط را نمی‌دانید در دوره آقای عادل آذر پنج سال پیش با ارایه گزارش مردمی ،کارشناسان دیوان محاسبات گزارش میلیاردی ازوزارت نفت را به دادسرای دیوان محاسبات ارجاع دادند هنوز که هنوز است پس از پنج سال به این گزارشات رسیدگی نشده ...لطفا قبل از پاسخ به اینگونه انتقادات کمی مطالعه در مورد دیوان محاسبات و وظایف عمده آن در پیشگیری از فساد در حق مردم مستضعف داشته باشید البته مطالعه در بین مردم ما متاسفانه سرانه دو دقیقه است و همین موجب تأثر و تأسف است موید باشید
بیگی29۱۵۳۲۱۴۶۱۰:۵۳:۱۵ ۱۳۹۹/۵/۱
،، چرا جنابعالی، این‌همه مسائل کشور و مشکلات عدیده‌ی اقتصادی و معیشتی، اعم از تبعیض و تورم و گرانی و بی‌عدالتی را _ که کمر مستضعفین جامعه زیر فشار آنها خم شده است_ وانهاده و علیه یک مسئله‌ی داخلی مجلس شورای اسلامی بیانیه صادر کرده‌اید؟!،، مخالفت آقای توکلی با بعضی کار ها،جلو گیری از همین نابسامانی ها در کشور است البته اگر دیگران بگذارند.
جلال۱۵۳۲۱۴۸۱۰:۵۳:۲۶ ۱۳۹۹/۵/۱
بجای حمله و توهین میتوان منطقی جواب میرتاج الدینی را داد
ناشناس۱۵۳۲۱۶۰۱۱:۰۱:۵۹ ۱۳۹۹/۵/۱
با اصل نامه آقای توکلی در این خصوص موافق نیستم . و معتقدم دو سال سابقه اجرایی کم داشتن به این نامه نگاری نمی ارزید....ضمن اینکه بالاخره باید جوانگرایی کرد...هر چند بذرپاش اونقدر هم جوان نیست و حداقل 18 سال سابقه مدیریتی دارد.... ولی این که آقای توکلی مشکلات اقتصادی را وانهاده و در این خصوص ورود کرده ... درست نیست... بعنوان کسی که مواضع و اقدامات آقای توکلی را پیگیری میکنم ؛ به آقای میرتاج الدینی میگم که آقای توکلی هیچوقت مطالبات و خواسته های اقتصادی و معیشتی مردم و موضوع فساد رو رها نکرده و بارها در این گونه موارد دست به قلم شده و حتی اقدام به شکایت و پیگیری کرده است.
احمد۱۵۳۲۱۸۶۱۱:۱۲:۱۵ ۱۳۹۹/۵/۱
منظورم آقای بذرپاش نیست ( لیاقت های ایشان را شنیده ام ) ، ولی جناب آقای میرتاج الدینی ، فساد و مشکلاتی که جمع میشود از همین انتخاب ها شروع میشود و روی هم انباشته میشود . اینکه فردی فرزند شهید باشد معیاری برای کفایت فرد نیست . ( کما اینکه فرمودید نخبه ، بسیجی و انقلابی و این خوب است) ولی آیا تخصص ایشان را هم در این زمینه بررسی کرده اید ؟ در هر حال مراقب انتخاب خود باشید که مبادا مشکلات روی هم انباشته شود
پیام۱۵۳۲۵۹۰۱۳:۵۴:۰۱ ۱۳۹۹/۵/۱
هیچ پاسخی به موارد نداده است فقط کلیات گفته .
ناشناس۱۵۳۲۵۹۳۱۳:۵۴:۱۹ ۱۳۹۹/۵/۱
. مجلس و عدم توجه به قانون! وای به حال دیگران!
ناشناس۱۵۳۲۵۹۶۱۳:۵۴:۴۱ ۱۳۹۹/۵/۱
خشت اول چون نهد معمار کج تا ثریا می رود دیوار کج در جوابیه جناب آقای تاج الدینی هیچ اشاره ای به اشکالاتی که آقای توکلی متذکر شده بودند نشده بود صرف انکه ایشان انقلابی هستند و فرزند شهید و جوان هستند مجوزی برای زیر پا گذاشتن ضوابط نمی باشد

پربحث‌های دیروز

 1. آیا پیروزی بایدن بر ترامپ به نفع ایران است؟

 2. املاک بنیاد مستضعفان و فرصت‌های برابر

 3. حمله وحشیانه با قمه به صاحب مغازه در کرمانشاه

 4. صحنه آهسته انفجار بیروت

 5. زیباکلام: باید برجام ۹۹ را با آمریکا امضا کنیم!

 6. برجام ۹۹ به روایت زیباکلام/واکنش کدخدایی به اظهارات علی مطهری/احمدی‌نژاد دوباره ردصلاحیت می شود؟

 7. بیژن مقدم : آقای فتاح رسما و شفاف اعلام کند که قصد کاندیداتوری ندارد

 8. واکنش سردار جباری به اظهارات رئیس بنیاد مستضعفان

 9. روایت آسوشیتدپرس از رویای «ماکرون بناپارت» در لبنان

 10. ریش و قیچی قیمت خودرو در دستان خودروسازها/ قیمت ماشین هر سه ماه یک‌بار تغییر می‌کند!

 11. وزیر بهداشت: پیشنهاد تعویق یک ماهه کنکور در ستاد ملی کرونا بررسی می شود

 12. وعده انتخاباتی ترامپ: اگر پیروز شوم ظرف چهار هفته توافقی با ایران خواهم داشت

 13. جزئیاتی از تغییر طرح فروش نفتی دولت توسط مجلس به نفع مردم

 14. توضیحات نیروی دریایی ارتش پیرامون اظهارات فتاح

 15. امضاهای استیضاح زنگنه در حال افزایش است/ نوع مدیریت زنگنه به صورتی است که مشکلات زیادی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به وجود می‌آورد

 16. جزئیات احتمالی از وعده «گشایش اقتصادی»

 17. موضع‌گیری دژپسند علیه وزارت نفت/ نفتی‌ها آماده عرضه «دارا دوم» نبودند

 18. جزئیات طرح مجلس برای تغییر در شیوه سهمیه‌بندی بنزین

 19. تصاویر هوایی از اعتراضات بیروت

 20. جزئیاتی از آسانسور پرماجرای کاخ مرمر + عکس

 21. پشت پرده توقیف روزنامه جهان صنعت

 22. کدخدایی: توصیه می‌شود کسانی که در دوران قبل صلاحیت‌شان تایید نشده، در انتخابات ۱۴۰۰ شرکت نکنند/ مرحله دوم انتخابات مجلس با رعایت اصول بهداشتی برگزار می‌شود

 23. مالیات خانه‌های خالی بانک‌ها و دستگاه‌های دولتی ۲ برابر می‌شود

 24. همتی: بانک‌ها خانه‌های مسکونی خالی ندارند

 25. اعلام آمادگی دانشجویان جهادی ایران برای کمک به بازسازی بیروت

پربحث‌های هفته

 1. با فتح کجا جنگ برای ما تمام می‌شود؟

 2. ماجرای یک قاضی که علیه خودش حکم صادر کرد

 3. آیا پیروزی بایدن بر ترامپ به نفع ایران است؟

 4. بازگشت به سیاست‌های هاشمی ؟!

 5. وعده سربسته روحاني درباره گشايش اقتصادي/ گرهي گشوده مي شود؟!

 6. املاک بنیاد مستضعفان و فرصت‌های برابر

 7. حمله وحشیانه با قمه به صاحب مغازه در کرمانشاه

 8. توصیه های جمعیتی مسوولان به مردم از کنار گود

 9. دستورالعمل اخذ مالیات بر خانه‌های خالی یکماهه تدوین می شود + جزئیات

 10. صحبت‌های «فتاح» درباره کاخ مرمر، مدرسه حدادعادل، ساختمان مرکز پژوهش‌ها و املاک در دست نیروهای مسلح

 11. گشایش اقتصادی برای مردم یا دولت؟

 12. وقوع انفجار مهیب در بندر بیروت لبنان با صدها کشته و هزاران زخمی + فیلم | پیام همدردی کشورهای مسلمان با لبنان

 13. شايعات مربوط به آذری جهرمی به روایت روزنامه اصلاح‌طلب/ مانور تجمل در خاطرات آیت‌الله هاشمی/ احمدی‌نژاد، مهره سوخته عرصه سیاست/وزارت اطلاعات: فساد بشدت امنیت ملی را تهدید می‌کند

 14. ترامپ بازنده انتخابات رياست جمهوری می‌شود؟

 15. صحنه آهسته انفجار بیروت

 16. زیباکلام: باید برجام ۹۹ را با آمریکا امضا کنیم!

 17. هشدار احمد توکلی به روحانی: نام ساقط کردن کشور «گشایش» است؟/ دولت‌های بعد شما، بدهی خود را چگونه بپردازند؟

 18. پاساژگردها معترض برگزاری محرم

 19. رئیس‌جمهور دستکم موافقان سیاسی خود را تحمل کند!

 20. برجام ۹۹ به روایت زیباکلام/واکنش کدخدایی به اظهارات علی مطهری/احمدی‌نژاد دوباره ردصلاحیت می شود؟

 21. صفر تا ۱۰۰ داستان وضع مالیات بر محتکران خانه

 22. جهانگیری: مخالف کالابرگ هستیم

 23. تحریف در روایت تاریخی مشروطه

 24. چرا آمریکا "تیک‌تاک" را فیلتر می‌کند؟

 25. تصویری کمتر دیده شده از رهبر انقلاب

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. بازگشت به سیاست‌های هاشمی ؟!

 2. وعده سربسته روحاني درباره گشايش اقتصادي/ گرهي گشوده مي شود؟!

 3. املاک بنیاد مستضعفان و فرصت‌های برابر

 4. صحبت‌های «فتاح» درباره کاخ مرمر، مدرسه حدادعادل، ساختمان مرکز پژوهش‌ها و املاک در دست نیروهای مسلح

 5. شايعات مربوط به آذری جهرمی به روایت روزنامه اصلاح‌طلب/ مانور تجمل در خاطرات آیت‌الله هاشمی/ احمدی‌نژاد، مهره سوخته عرصه سیاست/وزارت اطلاعات: فساد بشدت امنیت ملی را تهدید می‌کند

 6. زیباکلام: باید برجام ۹۹ را با آمریکا امضا کنیم!

 7. هشدار احمد توکلی به روحانی: نام ساقط کردن کشور «گشایش» است؟/ دولت‌های بعد شما، بدهی خود را چگونه بپردازند؟

 8. رئیس‌جمهور دستکم موافقان سیاسی خود را تحمل کند!

 9. برجام ۹۹ به روایت زیباکلام/واکنش کدخدایی به اظهارات علی مطهری/احمدی‌نژاد دوباره ردصلاحیت می شود؟

 10. تحریف در روایت تاریخی مشروطه

 11. خبر خوش واعظی درباره پایان تحریم ها و سیگنال مثبت کشورهای اروپایی و آسیایی

 12. گوژپشت نوتردام، زيباترين زن پاريس و دشنه ظريف عروس خاورميانه

 13. بیژن مقدم : آقای فتاح رسما و شفاف اعلام کند که قصد کاندیداتوری ندارد

 14. متن شکایت جمعی از نمایندگان مجلس از وزیر نفت به رؤسای سه قوه

 15. روحانی برای مقابله با کرونا، «شفا» را به مردم پیشنهاد کرد/افشاگری تکان‌دهنده فتاح/نادران: گشایش اقتصادی یک فاجعه است

 16. طرح استیضاح وزیر نفت در مجلس یازدهم کلید خورد

 17. واکنش روحانی به شایعه تلاش برای زمین زدن دولت/انتقاد تند زیباکلام از اصلاح‌طلبان/ میزان صداقت بی‌بی‌سی/ کدام مناطق تهران بیشترین آمار ابتلا و فوتی کرونا را دارند؟

 18. روحانی: تا روزی که صندوق رای و انتخابات هست، جمهوری اسلامی ایران با همین قدرت می ماند

 19. توضیحات نیروی دریایی ارتش پیرامون اظهارات فتاح

 20. افکار عمومی در انتظار مصوبه مجلس در طرح شفافیت آرای نمایندگان

 21. نماینده مجلس: دولت از عمل به قانون اساسی تخطی کرده است/" آخوندی" باید بازخواست شود

 22. انتقاد نادران از وعده گشایش اقتصادی روحانی

 23. عضو مجمع تشخیص: آمریکا می‌خواهد مردم را از انقلاب خسته کند/ گرانی‌ها به کجا می‌خواهد برسد

 24. شمخانی: نمی‌توان نماز را با علی و نهار را با معاویه بود

 25. پیشنهاد معنادار حسام الدین آشنا به مردم: برای هر تصمیم اقتصادی یک هفته صبر کنید

آخرین عناوین