میله‌های آهنی سرنوشت گنده لات‌های مجازی

گروه حوادث الف،   3990216059

کری خوانی اوباش در فضای مجازی این روز‌ها نقل محافل است و پلیس با رسیدگی به این پرونده‌ها امنیت شهر‌ها را برقرار می‌کند.

میله‌های آهنی سرنوشت گنده لات‌های مجازی

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: پرونده‌های زیادی در خصوص درگیری اراذل و اوباش و بزن بهادر‌های عربده کش در محلات مورد بررسی پلیس قرار گرفته است.

افرادی که با ایجاد رعب و وحشت در بین آحاد جامعه اقدام به درگیری با یکدیگر می‌کنند که بعضا این تنش‌ها به کشته شدن نفرات مقابل نیز ختم می‌شود.

گنده لات‌هایی که صرفا بر سر موضوعات کوچک و بی ارزش برای آرام کردن خود و اینکه نشان دهند حق با آن‌هاست، برای خودنمایی هم که شده به خیابان‌ها آمده و اقدام به معرکه گیری می‌کنند.

امروزه با توجه به فعال شدن فضای مجازی و افزایش استفاده از آن توسط کاربران، اراذل و اوباش نیز بیکار ننشسته و کری‌های خود را به این فضا کشانده‌اند و با انتشار مطالبی توهین آمیز در صفحات شخصی خود نسبت به یکدیگر اقدام به کری خوانی و رجز پرانی می‌کنند و با تحریک نفر مقابل خود باعث ایجاد درگیری و نزاع در فضای حقیقی و مجازی می‌شوند.

هفته گذشته بود که پلیس امنیت عمومی فاتب در تازه‌ترین کری خوانی‌های اراذل و اوباش در فضای مجازی اقدام به دستگیری ۲ نفر از اوباشی که با یکدیگر برادر بودند کرد، این افراد با انتشار کلیپی مبنی بر رجز خوانی و به کار بردن الفاظ ناشایست اقدام به تشویش فضای مجازی و ایجاد ناامنی در این فضا کردند.

اکثر این افراد پس از دستگیری مدعی هستند که مقصر اصلی ایجاد درگیری نبوده و به دلیل پاسخ دادن به اهانت‌های طرف مقابل اقدام به درگیری کرده تا آن‌ها را سرجای خود بنشانند.

معروف‌ترین پرونده کری خوانی در فضای مجازی که سرانجام منجر به دستگیری گنده لات تهران شد، پرونده «وحید مرادی» بود که وی به دلیل رجز خوانی و به کار بردن الفاظ رکیک با انجام نزاعی دسته جمعی در یک مهمانی اقدام به کشتن یکی دیگر از اراذل و اوباش تهران کرده و پس از ارتکاب جرم خود سعی در فرار از کشور را داشت و سرانجام در نزدیکی مرز کشور ترکیه توسط ماموران انتظامی دستگیر شد.

مرادی در اظهارت خود پس از دستگیری اعلام کرد: من با حسین دوست بودم و برادرش را هم می‌شناختم. به مهمانی که آن‌ها برایم ترتیب داده بودند، رفتم. قصد مشروب خوردن نداشتیم، اما آن‌ها گرم شراب خوری بودند و به من هم اصرار زیادی کردند که با آن‌ها مشغول مشروب خوردن شوم.

وی افزود: حسین به شدت مست شده بود و شروع کرد به لایو گرفتن از من و بد و بیراه گفتن به من و فحش ناموسی دادن. بعد از این با همدیگر درگیر شدیم و دو الی سه نفر از دوستان حسین به همراه خودش به من حمله کردند و من هم فقط از خودم دفاع کردم. قصدم کشتن حسین نبود از خودم دفاع کردم و به دست او چند ضربه با چاقو زدم.

این‌ها بخشی از اظهارات گنده لات تهران بود که به دلیل کری خوانی در فضای مجازی مرتکب قتل یکی از دوستانش شده بود که در نهایت حین تحمل حبس توسط یکی از همبندی‌هایش در زندان رجایی شهر به قتل رسید و این عاقبت کری خوانی او در مسیر زندگیش بود.

همانطور که بیان شد اراذل و اوباش به بهانه‌های واهی و خودنمایی کردن اقدام به رجز خوانی در فضای مجازی می‌کنند تا به زعم خود نشان دهند که گنده لات هستند و کسی از آن «شاخ‌تر» نیست.

در ادامه برای بررسی بیشتر به سراغ رئیس پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ رفته و در خصوص نحوه برخورد پلیس با کری خوان‌های مجازی از وی پرس و جو کردیم.

سردار علی ذوالقدری رئیس پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ، در خصوص بررسی‌های پلیس درباره پروند‌ه‌های کری خوانی اراذل و اوباش سطح شهر در فضای مجازی، گفت: وظیفه اصلی پلیس امنیت عمومی برقراری نظم و امنیت است که رسیدگی به پرونده‌های رجز خوانی در فضای مجازی یکی از موضوعات مورد بررسی ما است.

وی با اشاره به بررسی پرونده‌ای در خصوص کری خوانی اراذل و اوباش در فضای مجازی گفت: در پرونده‌ای که چند روز گذشته مورد بررسی همکارانم قرار گرفت مشخص شد که دو نفر از اراذل و اوباش معروف در شهر ری اقدام به کری خوانی و رجز پرانی در فضای مجازی کرده بودند که در ادامه این کری خوانی به فضای حقیقی کشانده شد و افراد با حضور در محلات و عربده کشی اقدام به قدرت نمایی کرده بودند که در عملیاتی موفق به دستگیری هر دو متهم در محل زندگیشان در شهرک گلستان شدیم.

سردار ذوالقدری در ادامه با اشاره به پرونده دیگری در خصوص کری خوانی مجازی اوباش، تصریح کرد: ۶ نفر از اوباش سطح یک پایتخت با کری خوانی در فضای مجازی و پس از آن با به همراه داشتن سلاح «وینچستر» اقدام به عربده کشی در محله جنت آباد غرب تهران کردند که با رصد دقیق اطلاعاتی ماموران پلیس امنیت فاتب موفق به دستگیری هر ۶ نفر شدند.

وی افزود: در پرونده‌ای دیگر نیز ۲ نفر از اشرار پس از کری خوانی در فضای مجازی اقدام به عربده کشی و قمه کشی علیه یکدیگر کرده بودند که این اقدامشان باعث ایجاد ناامنی و اضطراب برای شهروندان شده بود که در ادامه نیز این دو متهم در عملیات پلیس دستگیر شدند.

رئیس پلیس امنیت عمومی پایتخت با اعلام اولتیماتوم به کری خوان‌های مجازی، تاکید کرد: پلیس امنیت به شدت در حال برخورد با این افراد است و با رصد اطلاعاتی دقیق و شبانه روزی در حال شناسایی آخرین تحرکات این افراد در فضای مجازی است و به محض مشاهده چنین موضوعاتی سریعا به پرونده‌ها ورود کرده و اقدام به دستگیری اوباش کری رجز خوان در فضای مجازی خواهد کرد.

به گفته سردار ذوالقدری پلیس امنیت عمومی فاتب از دستگاه قضایی درخواست کرده که با اشد مجازات با این افراد برخورد کند و در این رابطه نیز از همکاری دستگاه قضایی تشکر کرد.

با این تفاسیر می‌توان این نتیجه را گرفت که  سرانجام تمام رجز خوان ها و به اصطلاح شاخ‌های مجازی که با کری خوانی اقدام به ایجاد رعب و وحشت در فضای حقیقی می‌کنند؛ جایی به جز زندان و تحمل حبس نیست.

پربحث‌های دیروز

 1. وعده سربسته روحاني درباره گشايش اقتصادي/ گرهي گشوده مي شود؟!

 2. دستورالعمل اخذ مالیات بر خانه‌های خالی یکماهه تدوین می شود + جزئیات

 3. خبر خوش واعظی درباره پایان تحریم ها و سیگنال مثبت کشورهای اروپایی و آسیایی

 4. گوژپشت نوتردام، زيباترين زن پاريس و دشنه ظريف عروس خاورميانه

 5. حكايت ناقلان خاموش؛ هزینه تست کرونا با جیب مردم نمی‌خواند

 6. نماینده مجلس: دولت از عمل به قانون اساسی تخطی کرده است/" آخوندی" باید بازخواست شود

 7. جدیدترین خبر از تبدیل ریال به تومان/ ۲.۵ میلیارد دلار ارز برگشت

 8. نوبخت: ما ارز خودمان را فروختیم، اگر بانک مرکزی نگه داشته عرضه کند / افزایش قیمت ها را به فروش ارز صندوق ربط ندهید

 9. وزارت دفاع روسیه: به هرگونه حمله موشکی، پاسخ اتمی خواهیم داد

 10. پیشنهاد معنادار حسام الدین آشنا به مردم: برای هر تصمیم اقتصادی یک هفته صبر کنید

 11. گمانه زنی‌ها از "گشایش اقتصادی" رئیس جمهور/ پای عرضه اوراق سلف نفتی در میان است؟

 12. تل آویو و انفجار بیروت؛ دلیل خشم اسرائیلی‌ها از اظهارات ترامپ چیست؟

 13. زیباترین عکس جهان

 14. ماه‌چهره خلیلی درگذشت

 15. نخستین تظاهرات ضددولتی پس از انفجار بیروت/ معترضان و نیروهای امنیتی زخمی شدند

 16. نصرالله: انفجار بیروت ربطی به حزب‌الله ندارد؛ عوامل حادثه جدای از وابستگی سیاسی و مذهبی، محاکمه شوند

 17. افزایش آمار کشته‌های انفجار بیروت به ۱۴۵ تن/ ماکرون: کمک‌ها به دست‌های فاسد نخواهد رسید

 18. نظرات برگزیده مخاطبین الف: تهیه مسکن وظیفه نماینده است و تا این کار نشود درکی از زجر مردم ندارد/ وقتی از مردم مالیات می گیرید آنها تعیین می‌کنند صرف چه می‌شود/ کرونا را نباید سیاسی کرد

 19. پیامکی عجیب از واشنگتن به ایران و روسیه؛ اطلاعات بدهید، پول بگیرید!

 20. حادثه رانندگی برای مجری ورزشی تلویزیون/ عکس

پربحث‌های هفته

 1. با فتح کجا جنگ برای ما تمام می‌شود؟

 2. ماجرای یک قاضی که علیه خودش حکم صادر کرد

 3. خانه‌های خالی در محاصره مالیاتی / سامانه ملی املاک را دریابید!

 4. وعده سربسته روحاني درباره گشايش اقتصادي/ گرهي گشوده مي شود؟!

 5. دستورالعمل اخذ مالیات بر خانه‌های خالی یکماهه تدوین می شود + جزئیات

 6. وقوع انفجار مهیب در بندر بیروت لبنان با صدها کشته و هزاران زخمی + فیلم | پیام همدردی کشورهای مسلمان با لبنان

 7. نمایندگانی که خانه سازمانی ۳۸۰ متری مجلس را از آنِ خود کردند!

 8. شايعات مربوط به آذری جهرمی به روایت روزنامه اصلاح‌طلب/ مانور تجمل در خاطرات آیت‌الله هاشمی/ احمدی‌نژاد، مهره سوخته عرصه سیاست/وزارت اطلاعات: فساد بشدت امنیت ملی را تهدید می‌کند

 9. خداحافظی دکتر احمد توکلی از صاحب‌ ‌امتیازی الف

 10. ترامپ بازنده انتخابات رياست جمهوری می‌شود؟

 11. درخواست قالیباف برای تعویق کنکور/توکلی: مردم اشکنه هم نمی‌توانند بخورند/رویای ریاست جمهوری؛ از جهانگیری و لاریجانی تا سیدحسن خمینی

 12. پاساژگردها معترض برگزاری محرم

 13. رئیس‌جمهور دستکم موافقان سیاسی خود را تحمل کند!

 14. پشت پرده تجمع طالبان در تهران/احتمال خط خوردن لاریجانی و ناطق نوری از فهرست اصلاح‌طلبان/وضعیت وخیم بیماران کرونایی در پایتخت/تابلویی از تصویر رهبری که به قالیباف هدیه داده شد

 15. آیا تعویق کنکور سراسری امکان‌پذیر است؟

 16. جهانگیری: مخالف کالابرگ هستیم

 17. تحریف در روایت تاریخی مشروطه

 18. چرا آمریکا "تیک‌تاک" را فیلتر می‌کند؟

 19. تصویری کمتر دیده شده از رهبر انقلاب

 20. خبر خوش واعظی درباره پایان تحریم ها و سیگنال مثبت کشورهای اروپایی و آسیایی

 21. روحانی: هدف دشمنان ایجاد هیجان‌زدگی و بی‌برنامه‌گی در مدیریت کشور است

 22. پایانی بر یک مجادله درباره عزاداری محرم امسال

 23. روحانی: با وجود جنگ اقتصادی، دولت کشور را مدیریت کرده/ از تعطیل شدن تولید و تشدید بیکاری جلوگیری کرده‌ایم

 24. توکلی: برخی دولتمردان مشکل معیشتی ندارند/ کوپن بدتر از نابودی پول ملی نیست

 25. واقفین دماوند و جنگل‌های هیرکانی چه کسانی هستند؟

ابر آروان

آخرین عناوین