قاضی‌زاده: باقی‌مانده معوقات حقوق جانبازان به زودی پرداخت می‌شود

گروه اجتماعی الف،   4000916137

رئیس سازمان بنیاد شهید در دانشگاه شاهد گفت: اعتراضات به علت عدم تخصیص ۶۵۰ میلیارد تومان از سازمان برنامه و بودجه به دلیل اشتباه محاسباتی بود که این مشکل برطرف شده و باقی مانده معوقات به زودی پرداخت می‌شود.

قاضی‌زاده: باقی‌مانده معوقات حقوق جانبازان به زودی پرداخت می‌شود

به گزارش فارس، دانشگاه شاهد عصر روز ۱۶ آذر مصادف با روز دانشجو میزبان سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی رئیس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران بود، که مراسم با قرائت قرآن کریم، خیر مقدم مجری مراسم و سخنرانی ریاست جدید دانشگاه آغاز شد.

انقلاب اسلامی آخرین تجربه ملت ایران برای رسیدن عدالت و استقلال بود

در ادامه مراسم رئیس سازمان بنیاد شهید و نائب رئیس هیئت امنای دانشگاه شاهد با اشاره به این که در تاریخ حکومت‌های ایران، اداره مملکت قبل از دوران پهلوی به صورت قومی اداره می‌شد، اظهار کرد: از دوران پهلوی بیگانگان به خصوص غربی‌ها به کشور ما تسلط داشتند، به نحوی که منابع ما کاملا در اختیار خارجی‌ها بود.

وی به مصادیق تسلط استکبار جهانی در دوران پهلوی اشاره کرد و افزود: حتی بعد از ملی شدن صنعت نفت هم تنها ۲۰ درصد نفت ما به خودمان می‌رسید و باقی آن بین آمریکا و انگلستان تقسیم می‌شد، تا جایی که روزی ۶.۵ میلیون بشکه نفت برای تامین رژیم صهیونیستی استخراج می‌کردیم، در حالی که کمتر از ۴۵۰ بشکه نفت مصرف ملی داشتیم.

قاضی زاده هاشمی با بیان این که انقلاب اسلامی بر پایه تجربه تاریخی ملت ایران بود، ادامه داد: ملت ما طی حدود ۲۵۰ سال از واقعه تنباکو میرزای شیرازی و قیام جمال الدین اسدآبادی تاکنون همه‌نوع خط فکری حکومتی را تجربه کرده است، به همین علت مخالفان نظام هم نمی‌توانند جایگزین جدیدی به جای مکتب اسلام برای حکومت ایران درنظر بگیرند.

رئیس سازمان بنیاد شهید با مطرح کردن این که زمانی ۴۴ درصد جمعیت جهان تحت حکومت هخامنشیان بوده است، درحالی که نفت و صنعت وجود نداشت و کشاورزی انبوهی هم به خاطر خشک بودن فلات ایران نداشتیم، تصریح کرد: سه شاخصه‌ای که میزان قدرت تمدن‌ها را تعیین می‌کند، ابتدا اندازه تولید علم و سطح سواد دانشگاه‌های آن ملت است، سپس سهم تجارت آن کشور در مبادلات اقتصادی جهان و در نهایت تسلط مردم به هنر اعم از نقاشی و موسیقی و معماری است.

۶۵۰ هزار میلیارد تومان از معوقات حقوقی جانبازان پرداخت می‌شود 

وی در پاسخ به سوال حضار به تجمعات خانواده ایثارگران در تهران اشاره کرد و گفت: تجمعات اخیر تهران به دلیل تاخیر در پرداخت معوقات حقوقی جانبازان از کار افتاده و بدون درآمد است، به نحوی که در قانون جامع ایثارگران مصوب سال ۹۱ این قشر باید حقوق دریافت کند، البته ۱۷۰۰ میلیارد در دولت قبل و ۱۳۰۰ میلیارد در دولت فعلی از معوقات پرداخت شده و اعتراضات به علت عدم تخصیص ۶۵۰ میلیارد تومان از سازمان برنامه و بودجه به دلیل اشتباه محاسباتی بود که این مشکل برطرف شده و باقی مانده معوقات به زودی پرداخت می‌شود.

قاضی زاده هاشمی به خودسوزی‌های مکرر در یاسوج و برکناری مدیرکل مربوطه تاکید کرد و ادامه داد: طبق آمار دریافتی ۶۰ هزار جانباز اعصاب و روان داریم، پس خدمت به این قشر کار سختی است، البته علت برکناری مدیر مربوطه عدم پیگیری و برخورد صحیح با عزیزان ایثارگر و خانواده‌های آن‌ها بود، به نحوی که باید فردی که فکر خودکشی دارد بلافاصله بستری شود و تحت درمان روانپزشکی قرار گیرد، همچنین گرفتن حمایت‌های مادی و معنوی از سایر دستگاه‌ها و پیگیری پرونده مشکلات این قشر از وظایف بنیاد شهید است.

برنامه‌های دولت سلام به دولت مردمی ارائه شده است 

رئیس بنیاد شهید در جواب وعده سه روزه خود با موضوع حل مشکلات بورس در مناظرات انتخابات ریاست جمهوری خاطر نشان کرد: مجری برنامه در رابطه با وعده سه روزه خود در مناظرات انتخاباتی برای حل شدن مشکلات بورس گفت: هفته اول بعد از انتخابات ریاست جمهوری برنامه‌های دولت سلام را تقدیم دولت مردمی کردم، به نحوی که کارشناسان مربوطه هم در ساختار دولت فعلی حضور دارند و حتی از وزرا نیز هستند.

وی درباره‌ی مطالبه دانشجویی با محوریت پیشرفت دانشگاه شاهد و معظلات صنفی آن به ریاست جدید دانشگاه اشاره و تصریح کرد: رئیس دانشگاه شاهد به عنوان تنها دانشگاه جامع کشور که رئیس هیئت مدیره آن رئیس جمهور است، باید دارای سه ویژگی خاص از جمله روحیه جهادی و انقلابی باشد، همچنین سواد علمی بالایی داشته‌ باشد و توانمندی مدیریتی هم مهم است، البته تشکیل شورای صنفی لازم است که در دستورالعمل برنامه‌های دانشگاه از ریاست جدید می‌خواهیم.

در نظام اسلامی نباید به دنبال گرفتن مسئولیت بود

قاضی زاده هاشمی در پاسخ به این سوال که چرا جایگاه ریاست بنیاد شهید را به نمایندگی مجلس ترجیح داده است، تاکید کرد: طبق درس خارج مقام معظم رهبری به مسئولین نظام، هیچ کسی نباید به دنبال مسئولیت باشد، بلکه اعطای جایگاه مدیریتی در نظام اسلامی باید براساس نیاز و شایسته سالاری انجام شود، که در این مقوله بنده پیشنهاد وزارت بهداشت دولت مردمی را نپذیرفتم ولی به نظرم مسئولیت در بنیاد شهید و خدمت به خانواده شهدا مقدس‌ترین مقام مسئولیتی در نظام اسلامی است. 

رئیس بنیاد شهید با تاکید بر این که مدیریت مزار شهداء برعهده بنیاد شهید نیست و یکسان‌سازی‌ گلزار شهدا با مدیریت شهرداری صورت گرفت، افزود: برای استخدامی فرزندان جانبازان بالای ۷۰ درصد تا پایان سال دو آزمون ورود به دستگاه‌های دولتی درنظر گرفته شده است.

از خانواده شهدای هسته‌ای عذرخواهی کردم

رئیس بنیاد شهید با بیان این که سال‌ها است طبابت‌ شخصی نمی‌کنم و نصف روز در هفته را به بحث علمی اختصاص می‌دهم، تشریح کرد: مساله‌ای که اخیرا بابت منتفی شدن دیدار با خانواده شهدای هسته‌ای مطرح شد به این شرح است که همان روز در بنیاد شهید درحال صحبت با خانواده شهید شهریاری بودیم که چون ساعت ۱۶ باید خدمت خانواده شهید اندرزگو می‌رفتیم، به خانواده شهید رضایی نژاد و شهید فخری زاده عرض شد که دیگر تشریف نیاورند، که دلیل ناراحتی ایشان نحوه برخورد کادر ما بود که تذکر لازم داده شد و در سالگرد شهید فخری زاده هم از ایشان عذر خواهی کردم.

یکتانتتریبون

پربحث‌های دیروز

 1. حسن روحانی در لباس سربازی در سال ۱۳۵۰

 2. درباره چندچهره‌گی برخی منتقدان نظام

 3. اشتباهات عراقچی در آخرین دور مذاکرات وین/ روایت ولایتی از جلسه با رئیسی درباره سفر روسیه/ دست خالی اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس/ انتقاد دوباره پلیس از خودروسازان

 4. نظر رهبر انقلاب‌ در مورد قرارداد ۲۵ ساله‌ با چین

 5. شلیک پهپادهای انصارالله به قلب ابوظبی/ آیا امارات به سرنوشت عربستان دچار می‌شود؟

 6. افشای جدیدترین اسرار از خاندان سعودی؛ ملک سلمان کجاست؟

 7. پاسگاه مرزی ایران زیر برف مدفون شد

 8. دیدار با شمخانی در مترو

 9. پشت پرده حمایت آمریکا از عامل اصلی ورشکستگی لبنان

 10. معاون وزیر: محصولات کشاورزی ما آلوده نیست، این فتنه دشمن است

 11. از پستونک طلا تا کله‌‌پاچه طلاکوب/ مخاطب نمایش زندگی تجملاتی چه کسانی هستند؟  

 12. تجمع جمعی از کارکنان محیط زیست در مقابل مجلس

 13. به بهانه سفر رئيسی به روسيه

 14. بزودی با سونامی گردشگری مواجه‌ می شویم

 15. مشاو بشار اسد: پاسخ وفاداری جمهوری اسلامی ایران را خواهیم داد

پربحث‌های هفته

 1. بازسازی صحنه جرم اوباش قمه بدست

 2. گزارشی از آمار مهاجرت ایرانیان و سایر کشورهای جهان که باید بدانید

 3. چشمه‌ای غیرعادی در کوه‌های افغانستان

 4. توضیح شهردار مشهد درباره حقوق ۵۰ میلیونی

 5. حسن روحانی در لباس سربازی در سال ۱۳۵۰

 6. مدعیان از راه رسیده در صف اول!

 7. دستور کار جدید سعودی ها: جذابیت در جهان اسلام با نزدیک شدن به ایران

 8. علی عسکری: کار در هلدینگ، جهاد فی سبیل الله است

 9. علی‌عسگری: خبر استعفایم جعلی است

 10. ارابه های مرگ همچنان می تازند

 11. ارتفاع پست !

 12. ضرغامی بر مزار شجریان

 13. منشاء صدای انفجار شب گذشته چه بوده است؟

 14. اگر توافق شود چه می شود؟ / آیا « بهار اقتصادی» در راه است؟

 15. بساط بی پروایی در پرداخت های نجومی و ناعادلانه کی برچیده می شود؟

 16. مضحکه نوبل؟!

 17. مدرن دیپلماسی: چرا اسرائیل نمی تواند به ایران حمله کند؟!

 18. آمریکا از بیم موشک‌ها و پهپادهای ایرانی به سلاح لیزری متوسل می‌شود

 19. ردپای چهار عضو دولت روحانی در رانت و فساد شرکت دخانیات/حجم فساد آنقدر زیاد است که با آب دریای کاسپین هم پاک نمی شود

 20. سقوط آزاد در آموزش مجازی

 21. آب در دل کویر تکان خورد

 22. گفت و شنود کیهان؛ از ظریف بپرسید!

 23. برخورد قاطع قضایی با خودروسازان در صورت محرز شدن عدم کارکرد درست ایربگ

 24. درباره چندچهره‌گی برخی منتقدان نظام

 25. اظهارات جدید «الهام علی‌اف» که به مذاق روسیه خوش نخواهد آمد

ابر آروان

پربحث‌های اخیر

  آخرین عناوین

  بلیط هواپیما