جنگ نفتکش‌ها و نقشه تیم B برای نخست وزیر جدید انگلیس

گروه جهان الف،   3980430199 ۲۴ نظر، ۰ در صف انتشار و ۵ تکراری یا غیرقابل انتشار
جنگ نفتکش‌ها و نقشه تیم B برای نخست وزیر جدید انگلیس

سیاست خصمانه انگلیس در ماه های اخیر در قبال ایران افزایش پیدا کرده است. این اتفاق در حالی رخ داده که قرار است فردا نخست وزیر جدید انگلیس انتخاب شود. در صورت انتخاب جانسون، روابط لندن با نومحافظه کاران آمریکایی بیش از پیش تقویت خواهد شد که این اتفاق به معنای دنباله روی بیشتر انگلیس از آمریکا و تشدید اقدامات ضدایرانی لندن خواهد بود.

به گزارش الف، عصر روز جمعه 28 تیرماه نفتکش انگلیسی استنا ایمپرو هنگام عبور از تنگه هرمز بدلیل رعایت نکردن قوانین و مقررات بین المللی دریایی( تصادم با یک کشتی صیادی ایرانی، خاموش کردن سیستم موقعیت‌یاب و دفع پسماند نفتی) و بنا به درخواست سازمان بنادر و دریانوردی استان هرمزگان توسط یگان شناوری منطقه یکم نیروی دریایی سپاه توقیف شد.

سردار رمضان شریف، سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این باره گفت: «نفتکش انگلیسی بر خلاف قوانین و مقررات دریانوردی دستگاه موقعیت یاب خود را خاموش و به جای حرکت به سمت ورودی خلیج فارس در تنگه هرمز از مسیر خروجی در جنوب در حال ورود بود که پس از بی توجهی به هشدارها و تذکرات یگان دریایی سپاه و حتی مقاومت و نیز دخالت ناوچه جنگی نیروی دریایی سلطنتی انگلستان و به پرواز در آوردن 2 فروند بالگرد و تلاش برای بازداشتن تکاوران دریایی سپاه از اجرای مأموریت خود، با قاطعیت و سرعت عمل نیروهای خودی متوقف و جهت بررسی ها و اقدامات لازم قانونی به لنگرگاه ساحلی هدایت شد.»

بیشتر بخوانید:

جزئیات جدیدی از توقیف نفتکش انگلیسی/ در اعمال قانون قاطعانه عمل می‌کنیم

در واکنش به این اقدام، علاوه بر شکایت لندن از ایران در شورای امنیت، صحبت از مصادره اموال و دارایی های ایران نیز در رسانه های انگلیسی مطرح می شود.

توقیف نفتکش انگلیسی در حال رخ داد که نیروی دریایی انگلیس روز 13 تیرماه یک ابرنفتکش ایران را در آب های جبل الطارق توقیف کرده بود. اخیراً هم دادگاه عالی جبل الطارق حکم به تمدید 30 روزه توقیف این کشتی داد.

جرمی هانت، وزیر امور خارجه انگلیس با اشاره به توقیف کشتی حامل سوخت ایران در جبل‌الطارق مدعی شده بود: توقیف گریس یک بدلیل تحریم‌های اتحادیه اروپا برای سوریه بود و این هیچ ارتباطی به تعلق نفت این کشتی حامل سوخت به ایران نداشت.

این ادعا در حالی از سوی هانت مطرح می شود که ایران بارها عنوان کرده اولاً مقصد این نفتکش سوریه نبوده است. ثانیاً به فرض اینکه این نفتکش قصد رفتن به سوریه را داشته تحریم های اروپا صرفاً برای اعضای این اتحادیه لازم الاجرا است و کشورهای دیگر اجباری به رعایت این تحریم ها ندارند.

به همین دلیل بود که محمدجواد ظریف، روز 17 تیرماه از دلایل دیگری برای توقیف نفتکش ایرانی گفت. ظریف در توییتر  نوشت: ایران نه عضو اتحادیه اروپاست و نه مشمول تحریم فروش نفت اروپا (به سوریه) می‌شود. تا جایی که می‌دانستم اتحادیه اروپا ضد فراسرزمین‌گرایی بود. این اقدام که به نیابت از تیم ب انجام شد، دزدی دریایی است.

ظریف دیروز نیز بر این موضوع تاکید کرد و در توییتر نوشت: دچار اشتباه نشوید: بولتون که در فریفتن ترامپ و سوق دادن او به جنگِ قرن شکست خورده است و از آن بیم دارد که تیم «ب» او فروبپاشد، اکنون زهر خود را متوجه انگلیس کرده است، به امید آنکه این کشور را به یک باتلاق بکشاند. فقط دوراندیشی و تدبیر می تواند چنین دسیسه هایی را ناکام بگذارد.

در واقع بر اساس توییت های وزیر امور خارجه می توان این گونه گفت: انگلیس به این دلیل اقدام به توقیف نفتکش ایرانی کرده تا در قالب سیاست فشار حداکثری آمریکا، صادرات نفت ایران را به صفر برساند و اشاره به سوریه و تحریم های اتحادیه اروپا توجیهی برای اقدام ضدبرجامی انگلیس بوده است. این در حالی است که انتظار می رود انگلیس در چارچوب کشورهای اروپایی و بدلیل پایبندی ایران به توافق هسته ای به فکر تامین منافع ایران باشد. اما به نظر می رسد همان گونه که ظریف عنوان کرده لندن بیشتر در پی همکاری با آمریکا برای تحت فشار قرار دادن ایران است.

در واقع اقدامات انگلستان تکمیل کننده سیاست ضدایرانی دونالد ترامپ در خلیج فارس است. مقامات کاخ سفید با خروج خود از برجام در یک سال و نیم گذشته تمام تلاش خود را به خرج دادند تا به هر طریق ممکن کشورهای مختلف را وارد پازل سیاست های ضدایرانی خود نمایند.

در این باره روزنامه گاردین چند روز قبل در یادداشتی نوشته بود: شواهد متعددی نشان می‌دهد که تیم جان بولتون مستقیما در حادثه جبل الطارق دست داشته است. به نظر می‌رسد سیاستمداران محافظه کار انگلیسی که سرگرم انتخاب نخست وزیر جدید هستند و به شدت درگیر مساله برگزیت شده‌اند، گرفتار مسیری شده‌اند که طراح اصلی آن ایالات متحده است.

بیشتر بخوانید:

نشریه انگلیسی: بولتون لندن را فریب داد

این روزنامه در بخش پایانی یادداشت خود می نویسد: قمار جان بولتون موفقیت‌آمیز بود. انگلیس هر چند دودل و نگران بود اما به خط مقدم تقابل واشنگتن با ایران کشیده شد. لندن ایران را به «تبعات جدی» تهدید کرده است بدون آنکه بداند چه پیش خواهد آمد. انگلیس کورکورانه به ساز و طبل جنگ بولتون می‌رقصد.

نخست وزیر جدید و آینده روابط انگلیس با آمریکا و ایران

به طور کلی انتظار می رود موضع گیری و سیاست اخیر انگلیس بر تلاش نه چندان موثر اتحادیه اروپا جهت تامین منافع ایران اثر منفی داشته باشد. این امر بخصوص بر روی اقدامات فرانسه تاثیرگذار است و احتمالاً تلاش ماکرون را که اخیراً با فرستان امانویل بن، وارد فاز تازه ای در راستای شروع به کار اینستکس شده بود با چالش های جدیدی مواجه خواهد ساخت.

در این بین کنار رفتن ترزا می و انتخاب نخست وزیر جدید نیز عامل مهمی در جهت گیری کلی سیاست لندن نسبت به آمریکا و ایران خواهد بود. بدون شک اگر بوریس جانسون، وزیر خارجه سابق در رای گیری فردا به رهبری حزب محافظه کار دست پیدا کند باید انتظار نزدیک تر شدن بیشتر لندن و واشنگتن را داشت.

در حال حاضر لندن سیاست دوگانه ای در قبال ایران و آمریکا دارد؛ به همین دلیل اگر چه در ماه‌های گذشته انگلیس همراستا با کشورهای اتحادیه اروپا بر حفظ برجام تاکید داشت اما در زمینه مسائل منطقه ای و دفاعی ایران به شدت به آمریکایی ها نزدیک بوده و منتقد جدی کاهش تعهدات برجامی تهران بوده است.

به همین دلیل دونالد ترامپ نیز به پیشواز این انتخاب رفت و روز جمعه در کنفرانسی خبری با تعریف از بوریس جانسون گفت: اگر جانسون نخست وزیر شود، روابط واشنگتن – لندن بسیار خوب خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

تمجید ترامپ از بوریس جانسون

مصاحبه تل‌آویو پسند جانسون: «عاشق اسرائیل» و «آماده تحریم ایران» هستم

بوریس جانسون هم اواسط تیرماه در مصاحبه با روزنامه صهیونیستی جوییش نیوز وعده داد در صورت انتخاب به عنوان نخست وزیر، تحریم‌ها علیه ایران را افزایش داده و در زمان مناسب، سفارت کشورش را به «بیت‌المقدس» منتقل می‌کند.

جانسون همچنین عنوان کرده انگلیس در هر صورت از اتحادیه اروپا خارج خواهد شد و این امر بدون شک به معنای نزدیک تر شدن لندن به کاخ سفید خواهد بود؛ چرا که دوران پسابرگزیت در صورت عدم پشتیبانی آمریکا می تواند چالش های جدی به همراه داشته باشد و اقتصاد این کشور را حتی با بحران روبه رو سازد.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۰۱۳۳۴۶۱۰:۰۳:۰۲ ۱۳۹۸/۴/۳۱
نمی دونم چرا انگلیس و امریکا فقط لاف میزنن؟!خداییش ناوشکن Duncan نمی تونست هیچ کاری کنه
ناشناس۱۰۱۳۷۴۳۱۳:۱۲:۳۱ ۱۳۹۸/۴/۳۱
لاف نمیزنن حساب شده عمل میکنن نه پرچمشون بالای نفت کش ایرانی بردن نه اذان گفتن
ناشناس۱۰۱۴۰۶۸۱۵:۴۸:۳۴ ۱۳۹۸/۴/۳۱
دوست عزیز منتظر تامین کننده های هزینه جنگ هستند آنها اوکی دادند مردم ایران طعم جنگ را خواهند چشید کمی صبر دوست عزیز
میلاد حمیدی۱۰۱۴۰۸۳۱۵:۵۹:۰۹ ۱۳۹۸/۴/۳۱
بهتره ظریف خودشو به اون راه نزنه. قطعا میدونه که همه فتنه ها و گروه بی ساخته انگلیسه و دقیقا ترامپ هم گرفتار انگلیسه.فدرال رزرو تو مشت صهیونیست های لندن و لرد های انگلیسه و نخست وزیر جدید قراره بیاد و خودشو صلح طلب نشون بده و نفتکش ما رو آزاد کنه و بگن عجب فرد خیرخواه و مصلحت اندیشی. بعد بتونه تو ایران هم نفوذ کنه چون میشه یه فرد خیرخواه و مصلحت اندیش. ایران تا وقتی انگلیسی ها و ایادی او رو از دل خودش بیرون نکنه نجات پیدا نمی کنه!
ناشناس۱۰۱۴۳۳۳۱۹:۰۰:۲۴ ۱۳۹۸/۴/۳۱
جوجه رو آخر پائیز میشمرن حالا وایسا بهت میگم
علی 671۱۰۱۳۳۷۱۱۰:۱۴:۵۹ ۱۳۹۸/۴/۳۱
باید به موقع و سر وقتش این بور پیر استعمار را با آهنگ دلنوازی سر جایش نشانید تا دیگر جرعت این غلط ها را نداشته باشد .باید با پنبه سر این مهره ی آمریکایی صهیونیستی را برید .و از قمپوز هایش واهمه ای نداشت چون مثل اربابش هیچ غلطی نمی تواند بکند و همش قمپوز است اگر صبری در میان باشد .
ناشناس۱۰۱۳۴۰۶۱۰:۳۷:۰۷ ۱۳۹۸/۴/۳۱
سگ زرد برادر شغال است این را به روسیاهان و خائنین داخلی می گویم که در جشن تولدعجوزه انگلیس، ملکه سرسپردگی و نوکری خودشان را به اینها اعلام کردند
ناشناس۱۰۱۴۰۲۳۱۵:۲۳:۳۵ ۱۳۹۸/۴/۳۱
واقعا خاک بر سر اونهایی که پول تولد عجوزه پیر و نفرت انگیز انگلیسی رو دادن
ناشناس۱۰۱۳۴۴۲۱۰:۵۹:۱۱ ۱۳۹۸/۴/۳۱
اگر رهبر دستور بده دو روزه جزیره صغیر دزدان دریایی به قعر دریا توسط نیروی دریایی سپاه فرستاده شه
ناشناس۱۰۱۳۵۱۲۱۱:۳۵:۴۲ ۱۳۹۸/۴/۳۱
اونا نقشه کشیدن، شما چرا آب توی آسیاب میریزید؟
ناشناس۱۰۱۳۵۴۳۱۱:۴۷:۳۳ ۱۳۹۸/۴/۳۱
یادمان باشد اگر قرار بر افزایش تنش ها باشد انها کارشان را بهتر از ما بلدند !
ناشناس۱۰۱۳۵۹۴۱۲:۱۰:۲۷ ۱۳۹۸/۴/۳۱
ظریف جان دست از این تز تیم بی بردار اینها به کرات نشان داده اند که همه در یک تیم و در جهت نابودی ایران هماهنگ عمل می کننددل به هیچکس در آنطرف نبند فقط یک ایرانی واقعی باشی کفایت می کند
ناشناس۱۰۱۴۱۴۵۱۶:۴۵:۱۳ ۱۳۹۸/۴/۳۱
هیچ کسی در دنیا دشمن ایران نیست کسی با مردم یا این خاک کاری ندارد جنگ بین سیاست بازان است .
ناشناس۱۰۱۴۳۶۸۱۹:۳۲:۵۸ ۱۳۹۸/۴/۳۱
"یک ایرانی واقعی" رو خوب اومدی!
ناشناس۱۰۱۴۶۶۶۲۳:۰۰:۳۲ ۱۳۹۸/۴/۳۱
سیاست سرت نمیشه فقط همین
ناشناس۱۰۱۳۶۳۱۱۲:۲۸:۵۷ ۱۳۹۸/۴/۳۱
بدانيد انگليس سياست باز قهاريست که هر کارش با فکر و تفکر است پس جشن و پايکوبي از اينکه هنوز اقدامي براي نفتکشش نکرده خيلي خيلي زود است. درثاني اين انگليس است که امريکا را سرکار گذاشته است.
ناشناس۱۰۱۳۹۵۳۱۴:۴۷:۰۰ ۱۳۹۸/۴/۳۱
انگلیسی ها شطرنج بازان سیاسی خوبی هستند ولی هروقت پیروز شدن طرف مقابل درحد و اندازه اونها نبوده الان ایران و جهان اسلام سیاستمداری بی همتا در تاریخ خودش داره "رهبر بزرگ ایران" دیگه گذشت انگلیسیها و آمریکایی ها سرنوشت خاورمیانه رو تعیین کنن
ناشناس۱۰۱۳۶۴۷۱۲:۳۶:۵۷ ۱۳۹۸/۴/۳۱
دنیا داره میوفته دست کسانی که مغزهاشون مثل موهاشون زنگ زده!
ناشناس۱۰۱۳۶۵۲۱۲:۳۸:۱۴ ۱۳۹۸/۴/۳۱
این آقا که وقت نداره یه شونه به موهاش بزنه چطور میخواد انگلیس رو اداره کنه!؟
ناشناس۱۰۱۴۳۶۵۱۹:۳۰:۲۲ ۱۳۹۸/۴/۳۱
مهم نیست موهاشو شونه نزنه حقوق نجومی برنداره اختلاس نکنه در نره کانادا دامادش و دخترش توی باستی هیلز لواسون ویلا نخره دامادش و پسرش گیرین کارت آمریکا نداشته باشن هیچ اشکالی نداره اگه موهاشو شونه نزنه
ناشناس۱۰۱۴۰۷۳۱۵:۵۰:۳۵ ۱۳۹۸/۴/۳۱
دوستانی که منتظر جنگ هستند تا استکبار جهانی را شکست دهند هزار میلیارد غرامت جنگ ایران و عراق چی شد؟ توانستید بگیرید که از جنگ بعدی استقبال می کنید
ناشناس۱۰۱۴۰۹۹۱۶:۱۰:۵۳ ۱۳۹۸/۴/۳۱
ایران مدعی بود که کشورهای منطقه خودشان می توانند امنیت آبهای خلیج فارس را تامین کنند و نیاز به حضور بیگانگان نیست ، حال بدون اینکه امریکا یک قدم اضافه بردارد ، یا جان نیروهای خود را تهدید کند ، به کشورهای منطقه نشان داد که در مقابل ایران باید به آنها تکیه کنند ، این یعنی سیاست ، به خرج ما ، گاو شیرده عربی را می ترسانند تا بیشتر بدوشند
ناشناس۱۰۱۴۱۶۲۱۶:۵۶:۲۷ ۱۳۹۸/۴/۳۱
عبور دزدان دریایی از تنگه هرمز مصداق عبور بی خطر نیست ایران نباید اجازه عبور به این دزدان دریایی بدهد پدر این انگلیسی های کثیف رو در بیارید
بی نام۱۰۱۶۸۹۶۰۸:۴۹:۵۳ ۱۳۹۸/۵/۲
دقت کردید بوریس جانسون با بی شروع میشه؟ یه نفر جدید به تیم بی اضافه شد

پربحث‌های امروز

 1. ممنوعیت حضور خانواده مسئولین در خارج با ۲ طرح مجزا در مجلس

 2. یک پیشنهاد عملی برای واقعی کردن قیمت بنزین

 3. الیزه: پیشنهاد ماکرون به ترامپ، فروش نفت ایران در ازای عدم غنی‌سازی

 4. تبانی در خرید ۶ هزار خودرو و چند صد کیلو طلا وظیفه نمایندگی است؟/ علت دفاع از نمایندگان بازداشت شده چیست؟

 5. به لگد استراماچونی احترام نگذارید

 6. آیا براستی مشکلات موجود ناشی از ضعف ساختاری است؟

 7. توضیحات لاریجانی درباره دو نماینده بازداشتی و درخواست از رئیسی

 8. آنچه سلبریتی‌های اقتصاددان درباره نرخ سود منفی اروپا به ما نمی‌گویند

 9. پاسخ احمد عراقچی به چند پرسش الف/ فروش ارز فردایی، سیاست دولت و اقدامی موفق بوده است/ پس از دستگیری من ارز تا ۲۰ هزار تومان صعود کرد

 10. حرکت عجیب نخست وزیر بریتانیا هنگام دیدار با رئیس جمهور فرانسه  

 11. خودروهای سلطنتی محمدرضا پهلوی  

 12. حضور «فریدون احمدی» و «محمد عزیزی» در جلسه علنی مجلس

 13. وزیر اطلاعات: نقطه اوج تحریم‌ها پشت سر گذاشته شد/ ترامپ دچار تشویش فکری است

 14. استقلال با این خط دفاعی مدعی نیست/ جای خالی منتظری مشهود است

 15. دستورالعمل نحوه انجام معاملات در فرابورس اصلاح شد

 16. خرید و فروش آزاد سلاح در عربستان علی‌رغم منع قانونی  

 17. نرخ فقر در سال 96 در کل کشور 16 درصد بوده است

 18. نرخ فقر در سال 96 در کل کشور 16 درصد بوده است

 19. آغاز رزمایش مشترک اردن با ۲۷ کشور جهان

 20. کریمی: مذاکره‌ای با پرسپولیس نداشتم

 21. هشدار: ورزش در فضای باز خطرناک است

 22. کتاب خاطرات روحانی در دستان ربیعی  

 23. ظریف: چین به مهم‌ترین شریک تجاری ایران تبدیل شده

 24. دریادار تنگسیری: دشمن را حتی در حوضچه‌ها رصد می‌کنیم

 25. آمریکا برای خروج از افغانستان شرط گذاشت

پربحث‌های دیروز

 1. شوی پوپولیستی دولت در برکناری مدیرعامل ایران خودرو/ مشکل خودروسازی با تغییر چند مدیر حل نمی‌شود

 2. دو نماینده بازداشت شده آزاد شدند

 3. پیشنهاد تشکیل سازمان طب ایرانی- اسلامی

 4. نمایندگان مجلس خواستار تحریم مقامات آمریکایی شدند

 5. تخمه‌خوردن حین رانندگی دلیل تصادف است نه پراید

 6. خواندن ترانه‌های قبل از انقلاب توسط مهران مدیری آزاد شده؟

 7. وزیر صنعت خبر داد: ورود بسیج به کنترل بازار / قیمت خودرو کاهش یافته

 8. برنده عصرجدید مردم ایران بودند

 9. تصویری از جیسون رضائیان در لس‌آنجلس  

 10. سپاه پاسداران روز گذشته آزمایش موشکی انجام داد

 11. نمره ۱۵ محسن هاشمی به شورای شهر/ نمی‌توانیم به بخشی از انتقادات پاسخ قانع کننده بدهیم

 12. تلاش برخی اصلاح‌طلبان برای حذف عارف/واکنش به بازداشت دو نماینده مجلس/ موسویان: قبل از مذاکره باید بمب اتمی می‌ساختیم

 13. وضعیت ساخت صحن حضرت زهرا (س) در حرم امام علی (ع)  

 14. جهانگیری: راهکار مبارزه با فساد شفافیت، نظارت عمومی و آزادی رسانه‌ها است

 15. فرمانده ناجا: با اجرای طرح ناظر، کشف حجاب در خودرو کاهش پیدا کرد

 16. انتقاد کیهان به حضور فرزانه کابلی در کنسرت سالار عقیلی + فیلم

 17. «رشوه نفتی» دولت‌ها و نظام مالیاتی به فعالیت‌های سوداگرانه/ نظام بانکی، بهشت پولشویی

 18. فاتحه خوانی روحانی بر سر مزار هاشمی رفسنجانی  

 19. روحانی: انتقاد از دولت با جایزه و تشویق همراه بوده است/ امام خمینی(ره) راه خدمت به مردم را به ما نشان داد

 20. ظریف: پیشنهاد مکرون مسیر درست است/ اروپا اجرای تعهدات خود را آغاز کند کاهش تعهدات برجامی را متوقف می‌کنیم

 21. افزایش نرخ عوارض آزادراه تهران - پردیس

 22. تصاویر جدید از کشتی تایتانیک  

 23. وزیر اقتصاد: نقدینگی ۲۰۰۰ هزار میلیارد تومان شد/سهم نفت در اقتصاد ما زیاد نیست

 24. مانعی بزرگ در تغییر نگاه مسوولان به تولید

 25. سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس: حذف چهار صفر از پول ملی ثمره‌ای در حوزه اقتصادی ندارد

پربحث‌های هفته

 1. موج عدالت‌خواهی مردم، ایران را متحول می‌کند، اگر ...

 2. ارتباط ازدواج و حجاب جوانان

 3. هشدار توکلی به مسئولان نظام درباره رشد حاشیه‌نشینی در کشور/ صدای «هل من ناصر» مستأجران و مستمندان را بشنویم

 4. بازداشت دو نماینده مجلس به خاطر اخلال در بازار خودرو

 5. پاسخ آملی لاریجانی به ادعاها و اتهامات اخیر/ از هیچ متخلف و فاسدی حمایت نکرده و نخواهم کرد/هیچگاه نگفته ام نجف می روم

 6. عراقچی: مداخله در بازار ارز با دستور رئیس‌جمهور انجام شد/ دولت وقوع بحران ارزی را باور نمی‌کرد/ تایید صلاحیت سالار آقاخانی توسط وزارت اطلاعات

 7. یکه زارع مدیرعامل ایران‌خودرو بازداشت شد

 8. چند پرسش ساده از آقای احمد عراقچی

 9. ممنوعیت حضور خانواده مسئولین در خارج با ۲ طرح مجزا در مجلس

 10. موضع‌گیری سخنگوی دولت و پرسش‌های بی جواب در پرونده مازیار ابراهیمی

 11. صدور گواهینامه رانندگی موتور برای زنان از نگاه یک حقوقدان

 12. یک پیشنهاد عملی برای واقعی کردن قیمت بنزین

 13. ایران خودرو بر سر دوراهی فروپاشی یا تولید ناب

 14. شوی پوپولیستی دولت در برکناری مدیرعامل ایران خودرو/ مشکل خودروسازی با تغییر چند مدیر حل نمی‌شود

 15. واکنش‌ها به نامه‌ای که باید سربسته می‌ماند

 16. حساسیت عجیب پزشکان به دستگاه کارتخوان/علت این حجم از مقاومت چیست؟

 17. تصویر دیده نشده از دیوار کشی رئیسی  

 18. اینستاگرام چطور باعث "احمق‌پروری" در جامعه شده است؟

 19. واکنش احمد توکلی به اختلافات «آملی‌لاریجانی» و «یزدی»

 20. الیزه: پیشنهاد ماکرون به ترامپ، فروش نفت ایران در ازای عدم غنی‌سازی

 21. تکذیب استعفای جواد لاریجانی/ واکنش علی مطهری به ماجرای مازیار ابراهیمی/ تحلیل عباس عبدی از موضع‌گیری اخیر یزدی و آملی لاریجانی

 22. انتقاد تند نخبه جوان از وضع کشور در حضور رهبر انقلاب  

 23. بازداشت پوری حسینی و شکست اختصاصی‌سازی اقتصاد

 24. هشدار نافرجام «ناو لینکلن» به ایران / آسیب به ۴ جنگنده اف‌۱۸

 25. نکته‌ای در مورد مساله حجاب

پربحث‌های امروز

 1. الیزه: پیشنهاد ماکرون به ترامپ، فروش نفت ایران در ازای عدم غنی‌سازی

 2. خرید و فروش آزاد سلاح در عربستان علی‌رغم منع قانونی  

 3. آغاز رزمایش مشترک اردن با ۲۷ کشور جهان

 4. کریمی: مذاکره‌ای با پرسپولیس نداشتم

 5. آمریکا برای خروج از افغانستان شرط گذاشت

 6. الحشد الشعبی یک پهپاد را سرنگون کرد

 7. مکرون: برای گفت‌وگو با ایران مأموریت رسمی ندارم

 8. تکذیب اعطای نمایندگی به مکرون برای گفت‌وگو با ایران

 9. مکرون مامور ارسال پیام «گروه 7» به ایران

 10. خشم وزارت خارجه آمریکا از تحریم بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها

 11. حسن نصرالله چه زمانی «دستور کار امت» را اعلام می‌کند؟

 12. جزئیات هواپیمای اسرائیلی سرنگون شده در لبنان

 13. جانسون: توافق تجاری با آمریکا ساده نخواهد بود

 14. در روز نخست اجلاس جی ۷ چه گذشت؟

 15. نشریه محافظه کاران آمریکایی: ترامپ بازنده سیاست فشار حداکثری بر ایران است

 16. آشوب ترامپ در اجلاس گروه۷

 17. انگلیس یک کشتی جنگی دیگر را به خلیج فارس اعزام می‌کند

 18. خاطره روزنامه‌نگار آمریکایی از احمدی‌نژاد و هاله نور

 19. کره‌شمالی از یک آزمایش موشکی خبر داد

 20. سقوط ۲ پهپاد اسرائیلی در جنوب بیروت

 21. درخواست ارائه طرح جدید از انگلیس برای خروج از اتحادیه اروپا

 22. هلند: در صورت حضور اروپایی‌ها در ائتلاف دریایی آمریکا مشارکت می‌کنیم

 23. تحلیل کارنگی؛ بن سلمان مجبور بود در کودتای عدن در برابر بن‌زاید کوتاه بیاید

 24. آغاز اجلاس گروه هفت در فرانسه

 25. پدافند هوایی سوریه موشک‌های رژیم صهیونیستی را بر فراز دمشق سرنگون کرد

پربحث‌های دیروز

 1. ماکرون: هدف مشترک فرانسه و آمریکا دست‌نیافتن ایران به سلاح اتمی است

 2. مالک نفتکش توقیفی انگلیس به پوتین نامه نوشت

 3. چینی‌ها از سفر به ایران منع شده‌اند؟

 4. ترامپ: رهبر کره‌شمالی آزمایش موشکی دوست دارد

 5. تصاویری از لحظه سرنگونی پهپاد MQ۹ آمریکا  

 6. مرگ روزنامه‌نگار اماراتی پس از انتقاد از عادی‌سازی با اسرائیل

 7. مرجع تقلید عراقی حضور نظامیان آمریکا در عراق را حرام اعلام کرد

 8. روسیه موشک بالستیک آزمایش کرد

 9. رانندگان عراقی برای حمل و نقل کالاهای ایرانی اعتصاب کردند؛ مرز چذابه بسته شد

 10. دیپلمات‌ فرانسوی: ماکرون طرح خود را درباره ایران به ترامپ ارائه کرد

 11. هشدار شدید اللحن تجاری چین به آمریکا

 12. شکست شیاطین سرخ در واپسین دقایق در اولدترافورد

 13. «اشرف غنی» به عربستان رفت

 14. 62 درصد آمریکایی‌ها از عملکرد ترامپ ناراضی هستند

 15. جانسون:‌ از ترامپ میخواهم از جنگ تجاری دست بردارد

 16. کاخ‌الیزه: ماکرون و ترامپ درباره ایران اختلافاتی دارند

 17. بنیاد دفاع از دموکراسی ها ومدیر آن در فهرست تحریمی ایران قرار گرفتند

 18. بوکوحرام ۱۲ نفر را در نیجر قتل‌عام کرد

 19. آنکارا: عملیات «پنجه-۳» ترکیه در شمال عراق آغاز شد

 20. نماینده عراقی: اگر آمریکایی‌ها سریعا از عراق خارج نشوند هدف قرار می‌گیرند

 21. طالبان: با آمریکا توافقی نکرده‌ایم

 22. اتریش با بازگشت کودکان داعشی این کشور از سوریه موافقت کرد

 23. ترامپ: رابطه بسیار ویژه‌ای با امانوئل ماکرون دارم

 24. آمریکا و طالبان درباره تشکیل حکومت موقت توافق کردند

 25. تظاهرات جدید در فرانسه، اینبار علیه نشست سران «جی 7»

پربحث‌های هفته

 1. الیزه: پیشنهاد ماکرون به ترامپ، فروش نفت ایران در ازای عدم غنی‌سازی

 2. هشدار نافرجام «ناو لینکلن» به ایران / آسیب به ۴ جنگنده اف‌۱۸

 3. روس‌ها پدافند موشکی بومی ایران را به رخ اسرائیل کشیدند

 4. فجایع اقتصادی و راهبردی جنگ با ایران از نگاه نشریه وابسته به کنگره آمریکا

 5. آسوشیتدپرس به نقل از کارشناسان: تحریم ها آمریکا را منزوی کرده است

 6. پنج دروغی که ترامپ درباره ایران می گوید

 7. روایت المانیتور از جزئیات بسته پیشنهادی فرانسه به ایران و آمریکا

 8. ادعای تازه دختر صدام در باره اسارتِ شهید تندگویان

 9. نتانیاهو: به عملیات خود در عراق ادامه خواهیم داد

 10. ظریف: تا زمانی زنده و مسؤول باشم اجازه نمی دهم یک قطره از آب خزر را از ما بگیرند

 11. ارتش یمن پهپاد ساخت آمریکا را سرنگون کرد

 12. آیت الله جنتی پس از گفتگو با حضرات آیات یزدی و آملی لاریجانی: دشمنان طمع و شادی نکنند/ راه نفوذ بی‌صلاحیت‌ها را خواهیم بست

 13. رفتار غیرعادی نخست وزیر انگلیس؛ پای جانسون روی میز ماکرون+عکس  

 14. ۲۰ درصد مردم انگلیس در فقر به سر می‌برند

 15. ظریف: ممکن است مقامات آمریکایی بگویند باید در ساختمان سازمان ملل بخوابم

 16. ماکرون: به مقامات ایران پیشنهادهایی ارائه می کنم

 17. چرا نام «گریس 1» به «آدریان دریا» تغییر کرد؟

 18. ماکرون: هدف مشترک فرانسه و آمریکا دست‌نیافتن ایران به سلاح اتمی است

 19. مالک نفتکش توقیف‌شده انگلیس با ظریف دیدار کرد

 20. ظریف: جمعه در پاریس با ماکرون و لودریان دیدار می کنم

 21. آمریکا: هدف از تحریم‌ها آوردن ایران به میز مذاکره است

 22. «عقده‌گشایی ائتلاف سعودی» به تلافی شکست در جبهه‌های مختلف یمن

 23. ظریف: زمان آن فرارسیده برخی با واقعیت «انقلاب اسلامی» کنار بیایند

 24. ترامپ: ایران، روسیه و پاکستان باید با داعش مبارزه کنند

 25. موج انتقادها به بی‌احترامی همسر نتانیاهو به مراسم سنتی اوکراین

آخرین عناوین