انسداد کارت بانکی مهاجران بدون اطلاع قبلی

گروه اقتصادی الف،   3971101169 ۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

انسداد کارت بانکی مهاجران خارجی در برخی شهرها که بدون اطلاع قبلی نیز انجام شده،‌ برای آنها مشکل‌ساز شده است.

به گزارش فارس، امروزه پول نقد جای خود را به کارت‌های بانکی داده و اگر بگوییم که زندگی بدون کارت‌های بانکی غیرقابل‌ تصور است، بی‌راه نگفته‌ایم، از خریدهای بزرگ و اساسی تا پرداخت قبض‌ها و قسط‌ها، از انتقال وجوه تا پرداخت کرایه تاکسی و حتی در مواردی خرید نان، همه کارهایی هستند که بدون کارت‌های بانکی، زندگی عادی ما را مختل می‌کنند.

حال تصور کنید که یک روز ‌ناگهان کارت‌های بانکی شما مسدود شود، بی‌هیچ اطلاع قبلی و بی‌هیچ دلیل مشخصی! حالا اما چند وقتی است که این اتفاق برای مهاجران افغانستانی حاضر در کشورمان اتفاق افتاده و آنان را سردرگم و کلافه کرده است.

این اتفاق در چند هفته اخیر به‌ طور متناوب برای بسیاری از مهاجران قانونی حاضر در ایران افتاده و بانک مرکزی هم بخشنامه‌ای صادر کرده است؛ همچنین صدور و تمدید کارت‌های بانکی و ارائه خدمات الکترونیک برای مهاجران قانونی دارای کارت اقامت آمایش را ممنوع و بانک‌ها کارت‌های موجود در اختیار مهاجران را مسدود کرده‌ است.

ممنوعیت اولین گزینه برای مدیریت قضیه است، نه آخرین گزینه

محمدکاظم کاظمی را خیلی‌ها می‌شناسند، او از شاعران و پژوهشگران برجسته زبان فارسی و در حال حاضر عضو گروه علمی برون‌مرزی فرهنگستان زبان و ادب فارسی بوده و در میان جامعه ایرانی چهره‌ای شناخته شده است.

وی در مطلب کوتاهی با عنوان «زیستن در حصار موانع» عکسی از مسدود شدن کارت خود در صفحه شخصی خود در فضای مجازی منتشر کرد و نوشت: بدون هیچ پیامکی، بدون هیچ اخطاری، بدون هیچ اطلاعی ظهر جمعه به عابربانک می‌روی که پولی به دختر دانشجویت در تهران بفرستی، با این جمله مواجه می‌شوی، هیچ مهم نیست که تو ممکن است در سفر باشی و به بانک دسترسی نداشته باشی، هیچ مهم نیست که در بیمارستان و در پی پرداخت پول معالجه‌ات باشی، جالب اینکه برای واریز پول هیچ مسدود شدنی در کار نیست و فقط برای برداشت مسدود شده، این اتفاقی است که بارها می‌افتد به خاطر یک دستور برای ایجاد یک ممنوعیت یا محدودیت تازه. چون تو از اتباع بیگانه هستی همین.»

کاظمی گفت: مسدودسازی کارت بانکی ما مهاجرین تقریبا یک پدیده شایع و دائمی است که به دلیل نقص مدارک و برای کامل شدن مدارک عابر بانک مسدود می‌شود تا به بانک مراجعه کنیم ومدارک لازم را ارائه کنیم.

وی افزود: ما مهاجرین معمولا برای مدارکی که برای کارهای اداری لازم است، همیشه دارای محدودیت هستیم که نه تنها در مورد کارت عابربانک بلکه در ثبت نام مدارس و ثبت نام در همه جاهای که نیاز به کد ملی بوده، ما دچار مشکل می‌شویم، همچنین در گرفتن تلفن همراه و امثالهم.

این شاعر و پژوهشگر افغانستانی، با اشاره به اینکه از طریق دوستان متوجه شدم که این بار به‌صورت گسترده‌تری این محدویت برای مهاجران افغانستانی ایجاد شده، بیان کرد: این بار محدودیت گسترش بیشتری دارد که هم شامل مهاجرینی شده که کارت شناسایی از اداره اتباع به آنها داده شده و هم مهاجرینی که دارای کارت آمایش و گذرنامه بوده‌اند.

کاظمی ادامه داد: تا جایی که از دوستان شنیدم، قرار است بخشی از مهاجرین که دارای کارت شناسایی و کارت آمایش هستند، ولی جواز اقامت ندارند عابر بانک به آنان تعلق نگیرد و از خدمات بانکی محروم شوند که تعداد این مهاجرین قابل توجه است.

وی افزود: جمع وسیعی از مهاجرین کسانی هستند که فقط این کارت را دارند و امیدواریم که این اتفاق نیفتد، ولی با دوستانی برخورد کردم که می‌گویند، قضیه این بوده که قرار است بخشی از مهاجرین از داشتن کارت عابر بانک محروم شوند، مگر فقط کسانی که گذرنامه و جواز اقامت داشته باشند.

این مهاجر گفت: حالا کسانی که کارت شناسایی و کارت آمایش از اداره اتباع مجوز اقامت دارند، مقیم ایران محسوب می‌شوند و این کارت شناسایی از طرف کمیساریای سازمان ملل به رسمیت شناخته شده و مدرک اصلی و عمومی مردم مهاجر هم همین کارت شناسایی است.

عضو گروه علمی برون‌مرزی فرهنگستان زبان و ادب فارسی ادامه داد: خیلی از مهاجرین در ایران به دنیا آمده‌اند، اما از لحاظ سطح مدارک شناسایی یک گروه کارت آمایش شناسایی دارند که اطلاعات آنها هم ثبت اداره اتباع شده و سال‌ها است که با همین کارت شناسایی زندگی می‌کنند و یک گروه دیگر از مهاجرین هستند که گذرنامه و جواز اقامت دارند که تعداد آنها کمتر است.

کاظمی با اشاره به اینکه گذرنامه‌ام تا اردیبهشت ماه 98 مهلت داشت، ولی کارت بانکی‌ام بدون هیج پیامکی از طرف بانک مسدود شد، گفت: وقتی می‌خواستم برای سلف سرویس دانشگاه دخترم در تهران پول واریز کنم، متوجه شدم که کارت عابربانک مسدود شده و بدون هیچ اطلاعی، بدون هیچ پیامکی در حالی که ارسال پیامک عابربانک فعال بوده و از طریق پیامک از داد و ستدهای بانکی مطلع می‌شدم.

عضو گروه علمی برون‌مرزی فرهنگستان زبان وادب فارسی بیان کرد: مسدود کردن حساب بانکی در مورد من بارها این اتفاق افتاده و باراول و دوم نیست، چندین بار است که گفتند اطلاعات ناقص است و رفتیم مدارک را کامل کردیم بعد به کارت بانکی پول واریز کردیم، با این احتمال که مشکل کارت برطرف شده، در موقع برداشت پول متوجه شدیم که کارت مسدود و فقط امکان واریز پول است، ولی برداشت پول ممکن نیست!

کاظمی عنوان کرد: انتقال و استفاده از عابر بانک و انتقال دادن پول به وسیله عابر بانک، یک پدیده شایع و ضروری است و کسانی که کار می‌کنند، دانشجو هستند یا فردی را در سفر دارند یا در مواقع ضروری نیاز به خرج کردن دارند؛ از طریق کارت‌های بانکی اقدام به انتقال وجه می‌کنند و امروزه مناسبات و ارتباطات مالی و پولی غالبا وابسته به کارت‌های بانکی شده است.

نمی‌توانم اظهارنظر کنم

با این حال، دبیر شورای هماهنگی بانک‌های خراسان رضوی با بیان اینکه مهاجران با ارائه مدارک هیچ منعی در افتتاح حساب و صدور کارت ندارند، به خبرنگار فارس در مشهد گفت: این مسئله از مقررات بانک مرکزی است و چون در بانک‌ها متفاوت عمل شده، من نمی‌توانم اظهار نظر کاملی در این زمینه داشته باشم، ولی این دستور بنا بر دستورالعمل‌های قوانین و مقررات مبارزه با پول‌شویی و مقررات بانک مرکزی مشخص کرده که این محدودیت نیست، بلکه افراد باید یکسری شرایط را برای دریافت خدمات بانکی داشته باشند.

حسن مونسان افزود: یک تبعه خارجی اگر بخواهد افتتاح حساب داشته باشد، باید شرایط لازم را که بانک مرکزی مشخص شده را ارائه کند، اتباع باید گذرنامه یا پروانه اقامت داشته باشند یا از کارت آمایش از اداره اتباع را برخوردار باشند و هر کدام از آنها در چهارچوب قوانین دارای اسناد و مدارک قانونی باشند، هیچ منعی برای افتتاح حساب و دریافت کارت بانکی ندارند.

وی ادامه داد: برای اینکه هر کدام از افراد ایرانی یا یک تبعه کشور دیگر افتتاح حساب داشته باشند باید دارای شرایطی باشند، اینکه فردی می‌خواهد حساب جاری، پس‌انداز یا کارت عابر داشته باشد مدارکی نیاز دارد که در قوانین و مقررات بانک مرکزی مشخص شده است.

دبیر شورای هماهنگی بانک‌های خراسان رضوی گفت: چند وقت پیش هم حساب‌های بانکی ایرانی‌ها مغایرت‌هایی داشت، کد ملی یا شماره شناسنامه مغایرت داشت هم مسدود شد که بروند و اصلاح کنند، در مسئله مسدود شدن کارت‌های بانکی شاید در کارت آمایش آنها یک مغایرت‌های وجود دارد که نیاز است اصلاح شود یا ممکن است مدارک‌شان کامل نباشد یا کسری مدارک در بانک مربوطه داشته باشند.

مونسان افزود: مهاجرینی که مدارک قانونی داشته باشند و افتتاح حساب کرده باشند، قطعا می‌توانند خدمات بانکی بگیرند و جای نگرانی نیست و کسانی که مدارک قانونی و مورد نظر جمهوری اسلامی ایران را داشته باشند، هیچ محدودیتی برای گرفتن این خدمات نخواهند داشت.

وی بیان کرد: طبیعتا کسانی که بدون اسناد و مدارک افتتاح حساب داشته‌اند باید به بانک مراجعه و مدارک و مستندات ارائه کنند تا بتوانند سرویس و خدمات بانکی بگیرند، به این شکلی که در جامعه اعلام شده که کارت‌های بانکی مهاجرین افغانستانی را مسدود کرده‌اند، اینچنین چیزی صحت ندارد.

اصلاح قوانین و مقررات خدمات بانکی برای اتباع خارجی در راستای ارائه خدمات الکترونیک به مهاجرین علاوه بر اینکه گردش مالی بسیاری برای کشور جمهوری اسلامی ایران دارد، در ایجاد شفافیت تراکنش‌های مبدا و مقصد معاملات اتباع خارجی نیز موثر است.

برطرف کردن مشکلات بانکی مهاجران علاوه بر رضایت‌مندی مهاجران کنونی سبب انباشت سرمایه بیشتر در بانک‌های کشور و بهره‌برداری بهتر بانک‌ها از سرمایه موجود در بانک‌ها و شفافیت هرچه بیشتر جریان‌های مالی و بانکی کشور می‌شود.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

زهرا۷۳۴۲۴۹۰۵:۵۱:۳۰ ۱۳۹۷/۱۱/۲
خجالت آوره. بعد از مسدود شدن حساب بانکی ایرانی ها در جاهای مختلف دنیا شکایت میکنن.
ناشناس۷۳۴۶۳۴۱۱:۰۹:۴۱ ۱۳۹۷/۱۱/۲
باید دقت بیشتر در انتقالات مالی وجود داشته باشد و برای تراکنش های حتی بالای ۱۰ ملیون تومان نیز با بررسی بیشتری عمل شود برای کارهای بیشتر از این مبلغ بانک و چکهای بانکی وجود دارد که باید از ان طریق صورت بگیرد . شفافیت مالی اینطور بوجود میاید

پربحث‌های امروز

 1. آقای ظریف این هم بجا نبود

 2. در دیدار رییس جمهور چه گفتیم چه شنیدیم؟/ از اختیاراتی که داریم تا اختیارات ویژه‌ای که می‌خواهیم!

 3. لاریجانی برای دوازدهمین سال متوالی رئیس مجلس شد/ مطهری از نایب رئیسی بازماند!

 4. مداح هتاک به بزرگان اهل سنت به دادسرا احضار شد

 5. بازیگرانی که باید پول‌های مشکوک را پس بدهند + جدول اسامی

 6. بازار مسکن و افزایش شدید قیمت اجاره‌ها؛ وعده‌هایی که محقق نشد/ دولت برنامه‌ای برای مسکن ندارد!

 7. توضیحات وزارت اطلاعات درباره کارتخوان‌های دفتر وزیر نفت

 8. وقتی «دختران انقلاب» فراموش می‌شوند و «دخترکان ضدانقلاب» جای آنها را می‌گیرند!

 9. فریادهای نمایندگان در حمایت از لاریجانی؛ «شیر است!»

 10. خیز فراکسیون‌ها برای کرسی‌های هیئت رئیسه/ رقابت دوباره عارف و لاریجانی

 11. چهارمین جلسه محاکمه داماد وزیر کار/ متهم دلاویز:‌ هادی رضوی فردی تندخو، و عصبی‌مزاج است

 12. قاچاق بنزین از اوپک ایران  

 13. تهیه‌کننده و مدیر و ناظر برنامه موهن شبکه پنج اخراج شدند/ مدیر شبکه توبیخ شد

 14. حقایقی که از اقتصاد ونزوئلا نمی‌دانید!

 15. تا زمانی که سعودی‌ها و اماراتی‌ها دوشیده می‌شوند؛ جنگ چرا؟

 16. اتفاقی عجیب در کشتی آزاد جام ساساری/ گرمکن ورزشی طلای یخکشی را بر باد داد!

 17. ترکیب اعضای هیات رئیسه مجلس؛ ۵ ولایی، ۴ امیدی + جدول

 18. ژست‌های «هادی رضوی» در دادگاه  

 19. اقدام وحشیانه با دو مرد بی‌خانمان  

 20. ظریف: سخن گفتن کافی نیست، اروپایی‌ها باید اقدام عملی کنند/ توافق هسته‌ای را نقض نکردیم

 21. (تصاویر +16) مردگانی که هرگز دفن نمی‌شوند  

 22. چرا سازمان هواشناسی طوفان تهران را پیش‌بینی نکرده بود؟

 23. مصاحبه ظریف با شبکه سی ان ان  

 24. لاریجانی: امیدواریم بتوانیم مشکلات مردم را برطرف کنیم

 25. مدیر شبکه پنج سیما برکنار شد

پربحث‌های دیروز

 1. چرا خرمشهر، خرّم‌شهر نشد؟! / چه خوب که ممد نیست...

 2. انبارلویی: تعجب می‌کنم آقای ظریف به چه دلیل دوباره مذاکره کرده/برجام را اجرایی نکنند، با آمریکایی‌ها حرفی نداریم

 3. کشف طلا، دلار و ۳ کارت‌خوان با گردش مالی ده میلیاردی در دفتر زنگنه

 4. اولین زن یهودی در سنای آمریکا و میزبان ظریف کیست؟ + تصاویر

 5. خدمات یک مدرسه غیرانتفاعی لاکچری در تهران/ ۸۵ میلیون تومان برای اردوی سوئد و فرانسه؛ ۵ میلیون هم اردوی شیراز!

 6. زاکانی:‌ کسی که دو رئیس قوه را بیچاره کرده و دچار مشکل و مایه بدنامی قوه قضائیه شده را باید کنار گذاشت

 7. انتقاد رییس سازمان نظام پزشکی از تمسخر پزشکان در رسانه ملی

 8. «کسی که دو رئیس قوه را بیچاره کرده» کیست؟/ انتصاب معاون دفتر وزیر با مدرک راهنمایی/ نقد عطریانفر بر عملکرد اصلاح‌طلبان در سال ۸۸

 9. علمای شيعه، یکی از پاسداران زبان فارسی

 10. نقوی‌حسینی: ظریف باید درباره محتوای دیدار با سناتور آمریکایی توضیح دهد

 11. احمد توکلی: اگرچه آمریکا در منطقه حضور دارد، اما جنگ رخ نمی‌دهد/ باید از فساد جلوگیری شود

 12. چرا مذاکره با آمریکا سم است؟

 13. مراسم افطاری‌ای که هیچ‌گاه از خاطر روحانی پاک نخواهد شد

 14. روحانی: اگر قانون اساسی اجرا شود، دولت اختیارات کافی دارد/ از رنج و مشکلات مردم خبر دارم

 15. راغفر: اگر امروز دلار ۸۰۰۰ تومان شود مردم از ذوق به همین دولت رای می‌دهند!

 16. هنر تغییر محاسبات

 17. کشف ۹۶ بسته ۱۰۰ دلاری از خانه یک روستایی!

 18. دولت حزب اللهي و جوان

 19. خودکشی نافرجام ۲دختر در مشهد  

 20. خانه سبز  

 21. دستیار ویژه وزیر صنعت: ۱۰۰ هزار خودرو به بازار می‌آید

 22. مرعشی: مسیر انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ از ۹۸ می‌گذرد/ اصلاح‌طلبان از ضعف‌های دولت آسیب دیده‌اند

 23. کوتاه کردن دست دلالان از بازار خودرو موجب کاهش قیمت می‌شود

 24. جانشین فرمانده کل سپاه: ناو‌های آمریکایی کاملا تحت کنترل ما هستند

 25. مانتو، شلوار و لباس تولید خیرآباد ورامین با مارک های خارجی در بازار

پربحث‌های هفته

 1. کشتیم که کشتیم دیه‌شو میدیم! / نظر شما درباره‌ی این فیلم چیست؟!

 2. آقای ظریف این هم بجا نبود

 3. صدای خاموش تجرد قطعی

 4. لفاظی تازه ترامپ علیه ایران: هرگز دوباره آمریکا را تهدید نکنید

 5. محکومیت «یاسین رامین» در پرونده شیرخشک‌های آلوده وارداتی به ۱۷ سال حبس

 6. چرا خرمشهر، خرّم‌شهر نشد؟! / چه خوب که ممد نیست...

 7. انبارلویی: تعجب می‌کنم آقای ظریف به چه دلیل دوباره مذاکره کرده/برجام را اجرایی نکنند، با آمریکایی‌ها حرفی نداریم

 8. برجام؛ ترامپ و توافق جدید

 9. عابربانک پرسپولیس و وزیر سابق کجا شلاق می‌خورند؟

 10. کشف طلا، دلار و ۳ کارت‌خوان با گردش مالی ده میلیاردی در دفتر زنگنه

 11. فرار از جنگ صلح به بار نمی‌‌آورد

 12. واکنش‌ها به درخواست روحانی برای اختیارات ویژه/ تاکتیک دو سر برد رئیس جمهور/ بگوید در چه مواردی محدودیت دارد/ خیری ندیده ایم از این اختیارها

 13. توضیح نماینده خرمشهر درباره انتشار عکسی افطاری وی در فضای مجازی

 14. در دیدار رییس جمهور چه گفتیم چه شنیدیم؟/ از اختیاراتی که داریم تا اختیارات ویژه‌ای که می‌خواهیم!

 15. اولین زن یهودی در سنای آمریکا و میزبان ظریف کیست؟ + تصاویر

 16. محسنی اژه‌ای: از بی‌عفتی فیلم بگیرید و برای ما بفرستید/ روحانی چه اختیار ویژه‌ای می‌خواهد؟/ رضایت اصحاب رسانه از جلسه با رئیسی

 17. تخریب ویلاهای خاص با قاطعیت دستگاه قضا/ از ویلای داماد شمخانی تا دختر وزیر سابق

 18. علی شمخانی: ۴۰سال است جنگ اقتصادی را با فرهنگ خرمشهر به پیروزی تبدیل کرده‌ایم

 19. هشدار شديد دهقان به روسای قوا؛ دستورالعمل چپاول اموال مردم را لغو كنيد

 20. چراغ‌های روشن به هنگام سحر  

 21. لاریجانی برای دوازدهمین سال متوالی رئیس مجلس شد/ مطهری از نایب رئیسی بازماند!

 22. خدمات یک مدرسه غیرانتفاعی لاکچری در تهران/ ۸۵ میلیون تومان برای اردوی سوئد و فرانسه؛ ۵ میلیون هم اردوی شیراز!

 23. زاکانی:‌ کسی که دو رئیس قوه را بیچاره کرده و دچار مشکل و مایه بدنامی قوه قضائیه شده را باید کنار گذاشت

 24. ساختمان های کره شمالی‎  

 25. پراید ۱۸.۵ میلیونی در صورت مالی سالیانه شرکت سایپا

پربحث‌های امروز

 1. بازار مسکن و افزایش شدید قیمت اجاره‌ها؛ وعده‌هایی که محقق نشد/ دولت برنامه‌ای برای مسکن ندارد!

 2. توضیحات وزارت اطلاعات درباره کارتخوان‌های دفتر وزیر نفت

 3. دلار در کانال ۱۳ هزار تومان

 4. ارزان‌ترین وگران‌ترین قیمت بنزین در جهان + جدول

 5. رکود سنگین در انتظار بازار مسکن

 6. نرخ اجاره مسکن در تهران  

 7. جلسه ویژه کمیسیون عمران برای ساماندهی بازار مسکن با حضور اسلامی

 8. ‌استاندارد خودروهای داخلی در سراشیبی پرپیچ و خم کیفیت؛ وقتی کیفیت فدای مصلحت می‌شود

 9. جزییات تازه از ۲۶۴ فقره ثبت سفارش جعلی خودرو/ دستور تعیین ارزش فوری خودروهای وارده با ثبت سفارش فاقد اعتبار+ سند

 10. گرانی در انتظار بازار موبایل

 11. وزیر کشور: مرزهای افغانستان تنها به قاچاق سوخت و مواد مخدر اختصاص نداشته باشد

 12. شمارش معکوس برای جنگ تجاری جدید

 13. حاجی بابایی: اصلاح حقوق دانشجو معلمان ابلاغ شد

 14. مهلت ۱۱ روزه متقاضیان شرکت در انتخابات مجلس برای استعفا

 15. مالیات بر عواید سرمایه مشکلات مسکن را رفع می‌کند

 16. تصویب آئین نامه اجرایی قانون بودجه ۹۸ با رویکرد ایجاد و تثبیت اشتغال

 17. چرا خودرو ارزان شد؟

 18. اگر پول نفت را به مردم بدهند، نفری چقدر می‌رسد؟

 19. جهش بورس در پی رشد فروش شرکت‌ها

 20. آشنایی با مقاصد محبوب گردشگران

 21. کاهش ۱۰۵ تومانی نرخ دلار/ سکه ۴ میلیون و ۸۱۵ هزار تومان + جدول

 22. برای دریافت رمز دوم پویا، اطلاعات کارت خود را در اختیار دیگران قرار ندهید

 23. هزاران میلیارد ریال سرمایه‌گذاری سالانه برای تولید محتوای غنی در شرکت‌های خدمات ارزش افزوده

 24. واردات ۷۷ هزار دلاری مانکن خیاطی!

 25. خودروی حمل گوشت وارداتی واژگون شد!

پربحث‌های دیروز

 1. کشف طلا، دلار و ۳ کارت‌خوان با گردش مالی ده میلیاردی در دفتر زنگنه

 2. مراسم افطاری‌ای که هیچ‌گاه از خاطر روحانی پاک نخواهد شد

 3. راغفر: اگر امروز دلار ۸۰۰۰ تومان شود مردم از ذوق به همین دولت رای می‌دهند!

 4. دستیار ویژه وزیر صنعت: ۱۰۰ هزار خودرو به بازار می‌آید

 5. کوتاه کردن دست دلالان از بازار خودرو موجب کاهش قیمت می‌شود

 6. رئیس سازمان حمایت: مسئول قیمت گذاری خودرو ما هستیم/ ما به قیمت ۶۰ میلیونی پراید رضایت ندادیم

 7. فروش فوری پژو ۲۰۷ و پژو ۲۰۶ توسط ایران خودرو/ جزییات شرایط

 8. اعتراض شدید به اکران یک فیلم غیراخلاقی در جشنواره کن

 9. دلیل کسر مبالغ میلیونی از حقوق اردیبهشت فرهنگیان

 10. پیش بینی قیمت مسکن در تابستان ۹۸

 11. ساخت ۱۶ بند برای مقابله با سیل در شهرستان قلعه گنج

 12. چند نفر از دهه شصتی‌ها بیکارند؟ + جدول

 13. کیفیت خودروهای داخلی در فروردین اعلام شد + جدول

 14. معاون وزیر کشاورزی: مردم کالای گران نخرند!

 15. بودجه کاهش فقر به ۸ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان افزایش داد

 16. ۸۲ میلیارد جریمه یک شرکت پتروشیمی وصول شد

 17. گواهی سپرده طلای آب شده عرضه می‌شود

 18. شکر را بیشتر از 3500 تومان نخرید!

 19. آموزش و پرورش: 400 هزار تومان پس از اعمال افزایش حقوق فرهنگیان کسر شد

 20. جنبش ضدآیفونی چینی ها آغاز شد/ نگرانی اپل از کاهش سود

 21. اعمال تعرفه‌های جدید برق برای تهرانی‌ها

 22. شاخص کل بورس تهران کاهش یافت + جدول

 23. افزایش دوباره قیمت سکه در بازار + آخرین قیمت دلار

 24. قیمت امروز خرید دلار در بانک‌ها

 25. دستورالعمل پرداخت مالیات پزشکان ابلاغ شد

پربحث‌های هفته

 1. کشف طلا، دلار و ۳ کارت‌خوان با گردش مالی ده میلیاردی در دفتر زنگنه

 2. هشدار شديد دهقان به روسای قوا؛ دستورالعمل چپاول اموال مردم را لغو كنيد

 3. پراید ۱۸.۵ میلیونی در صورت مالی سالیانه شرکت سایپا

 4. روحانی: قیمت ارز ۱۳ هزار تومان و حتی ۸ هزار تومان نیست / بنگاه‌های دولتی باید واگذار شود

 5. شریعتمداری: علیرغم تلاش دولت همچنان مردم در شرایط مطلوبی به سر نمی‌برند

 6. بازار مسکن و افزایش شدید قیمت اجاره‌ها؛ وعده‌هایی که محقق نشد/ دولت برنامه‌ای برای مسکن ندارد!

 7. ارز ۴۲۰۰ تومانی را حذف کنید، یارانه نقدی بدهید

 8. گرانی و بازار مسکن/ وام‌هایی که دیگر کارایی ندارد!

 9. اختیارات و تصمیمات اقتصادی که معطل اجراست

 10. ارز ۴۲۰۰ تومانی را تمام کنید!

 11. افزایش شدید اجاره بها به نحو عجیبی آغاز شده است

 12. رونق تولید از مسیر فناوری اطلاعات

 13. مراسم افطاری‌ای که هیچ‌گاه از خاطر روحانی پاک نخواهد شد

 14. رئیس کل بانک مرکزی : مردم دربازار ارز سرمایه گذاری نکنند/ کاهش۲هزارتومانی دلار

 15. توضیحات وزارت اطلاعات درباره کارتخوان‌های دفتر وزیر نفت

 16. ادامه کاهش قیمت‌ خودرو در بازار + جدول

 17. دریافت ۸میلیون دلار ارز دولتی توسط یک خیریه/ تحقیق و تفحص از ارز ۴۲۰۰تومانی

 18. بازار مسکن یا تونل وحشت؟!

 19. راغفر: اگر امروز دلار ۸۰۰۰ تومان شود مردم از ذوق به همین دولت رای می‌دهند!

 20. چه کسانی خودرو را گران کردند؟

 21. خجسته: ما توانستیم «ریگی» را از هواپیما به زمین بیاوریم چگونه نمی‌توانیم اخلالگران بازار را دستگیر کنیم

 22. وزیر راه: با افزایش تولید مسکن، قیمت آن را کاهش می‌دهیم

 23. احتمال تغییر ساعت کاری ادارات

 24. واردات خودروی هیبریدی همچنان ممنوع است

 25. شورای رقابت دوباره قیمت‌گذار خودرو شد

آخرین عناوین