پاسخ ضرغامی به روحانی درباره گم‌شدن ۹۴۷ میلیون دلار/ روایت جهانگیری از مبارزه با فساد در دولت روحانی/ دلیل عدم ثبت‌نام لاریجانی در انتخابات از نظر زیباکلام

گروه سیاسی الف،   3980918148 ۱۹ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

پاسخ ضرغامی به روحانی درباره گم‌شدن ۹۴۷ میلیون دلار/ روایت جهانگیری از مبارزه با فساد در دولت روحانی/ دلیل عدم ثبت‌نام لاریجانی در انتخابات از نظر زیباکلام

عباس عبدی: اصلاح‌طلبان در انتخابات حضور جدی نخواهند داشت

 عباس عبدی، تحلیلگر سیاسی درباره حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات به روزنامه ایران گفت: «مسأله مهم اصلاح‎طلبان هستند. فکر می‎کنم که با یک ظرفیت زیر متوسط وارد میدان شده‌اند و با این حساب گمان نمی‎برم که بتوانند طرفداران خود را برای فعالیت و رأی دادن قانع کنند...

فکر نمی‏‌کنم که اصلاح‎طلبان بتوانند یک حضور جدی و مؤثری در انتخابات داشته باشند. چون انتخابات که فقط ثبت نام نیست. ثبت نام کردن ساده‎ترین کار در مرحله انتخابات است. حتی این کار ساده را هم نتوانستند آن طوری که انتظار می‌رفت، انجام دهند. بنابراین گمانم این است که اصلاح‎طلبان نمی‎توانند ستادی را به صورت درست و حسابی تشکیل دهند و نیروهایشان هم پای کار نمی‎آیند و عملاً بین زمین و هوا می‏‌مانند. وقتی هم که اصلاح‎طلبان نباشند، رقابت به آن معنای جدی شکل نمی‎گیرد. بعید می‎دانم که در بین اصولگرایان هم اتفاق جدی رخ بدهد. رخ هم بدهد یا ندهد تأثیر زیادی در سرنوشت کشور و انتخابات ندارد...

با توجه به وضعیتی که در ثبت‎نام‎ها هست، من فکر می‎کنم برای اینکه یک مقدار تنور انتخابات را گرم کنند احتمالاً بیشتر افراد در تهران را هم تأیید صلاحیت کنند؛ حالا با مقداری کم و زیاد کردن. ولی این اصلاً مشکلی را حل نخواهد کرد. به خاطر اینکه با اتفاقات آبان ماه و مسائلی که حتی پیش از آن رخ داده و نشانه‌ای که از وجود اراده معطوف به اصلاحات منعکس نشده، خیلی‎ها انتخابات از ذهن‌شان می‎رود و اصلاً به این موضوع نمی‎پردازند.»

***

چرا اصلاح‌طلبان بدنه اجتماعی خود را از دست داده‌اند؟

محمدجواد روح، سردبیر مجله اصلاح‌طلب صدا و عضو حزب اتحاد ملت در فرهیختگان نوشت: «اصلاح‌طلبان در این 6 ‌سال به این مساله بی‌توجهی کردند که مهم‌ترین نقطه قوت مشارکت و اصلاح‌طلبان از دوم‌ خرداد تاکنون، گفتمان‌سازی بود و بعد از آن بحث سازماندهی، ائتلاف و کارهای دیگر تاثیر داشته است. به‌همین‌دلیل درحال‌حاضر می‌بینیم با گذشت 6 ‌سال از انتخاب روحانی، موقعیت و پایگاه اجتماعی همه اصلاح‌طلبان به‌شدت افول کرده است.

به‌خصوص در دو سال اخیر و در جریان اعتراضات سال 96 و 98 هم عملا جامعه همان‌طور که علیه جریان راست و به‌اصطلاح اصولگرایان بود، تا حد زیادی علیه اصلاح‌طلبان هم موضع گرفت. این، به این دلیل بود که اصلاح‌طلبان حرف متفاوت و گفتمان جدی نداشته‌اند و عملا دنباله‌روی دولتی شده‌اند که خود او هم، جز در حوزه سیاست‌خارجی، در سایر عرصه‌ها فاقد نظریه، گفتمان و حتی هویت تعریف ‌شده است.

بخشی از این مساله به این برمی‌گردد که وقتی حزبی محور گفتمان‌سازی بوده و جریانی که در اصلاحات گفتمان‌ساز بوده، گفتمان‌سازی را کنار گذاشته با این هدف که بتواند با دیگران کار کند و درواقع در یک سطح باشد و هر بحثی را درون ائتلاف مطرح می‌کند؛ ناگزیر است برای حفظ ائتلاف با ضعیف‌ترین و محافظه‌کارترین حزب و مجموعه حاضر در ائتلاف به توافق برسد تا ائتلاف حفظ شود...

حرکت جبهه‌ای تبعاتی دارد. حرکت جبهه‌ای در انتخابات شاید همیشه نتیجه‌بخش باشد، ولی از سوی دیگر، وقتی قدرت گفتمان‌سازی خود را از دست بدهیم و گفتمان جریانات محافظه‌کار محور و لیدر گفتمان کل جبهه سیاسی شود، حامیان خود را از دست می‌دهیم و درنتیجه، کلا انتخابات را هم از دست خواهیم داد... انگیزه مشارکت سیاسی حتی بین خود نیروهای حزبی از بین رفته است؛ چه برسد به بدنه اجتماعی!

به عبارتی، راس جریان اصلاحات هم بی‌انگیزه شده است و اکثریت در «کار نکردن» و «کنار کشیدن» با هم همراه هستند. دلیل این بی‌انگیزگی هم این است که بدنه اجتماعی را از دست داده‌اند. اگر در حال حاضر هم مانند دو سال پیش (سال 96) با سوت خاتمی دو، سه میلیون نفر در تهران رای می‌دادند امروز بین اصلاح‌طلبان برای ثبت‌نام کردن و در لیست رفتن کشت‌وکشتار بود، اما الان چون می‌دانند کسی پای صندوق نمی‌آید و درواقع قبر خالی است؛ کسی هم سر آن گریه نمی‌کند!»

بیشتر بخوانید:

از روحانی عبور نکردیم؛ پایگاه خود را از دست دادیم

***

پاسخ ضرغامی به روحانی درباره گم‌شدن ۹۴۷ میلیون دلار

عزت‌الله ضرغامی رئیس اسبق صدا وسیما در دانشگاه یاسوج به سخنان روحانی در یزد درباره گم‌شدن ۹۴۷ میلیون دلار پاسخ گفت. ضرغامی گفت: اولین نکته در مورد ۹۴۷ میلیون دلار پول گمشده است و اولین بار این کلمه را به عنوان کار خطای مالی شنیدم آنهم از زبان آقای رئیس‌جمهور، درست در مقطعی که مساله پرونده برادر ایشان به نتیجه رسید و حکم قضایی صادر شد یکباره متوجه شدیم که در سخنرانی خود در یزد چنین موضوعی را مطرح کرده است.

ضرغامی با بیان این که قرینه محذوف ایشان این بود که جای این که برادر من را بگیرید به سراغ نهادی بروید که ۹۴۷ میلیون دلار گرفته و به هیچکس پاسخ نداده است اظهار کرد: ایشان ادعا داشته این مبلغ چه شده و کجا رفته و دوستان هم به من گفتند جواب بده و من گفتم کسی که خودش را به خواب زده نمی‌توان از خواب بیدار کرد، اما کسی که واقعا خوابیده می‌شود به او اطلاعات داد و از خواب بیدار کرد لذا جواب ایشان را ندادم، زیرا معلوم بود که دنبال گروکشی است چرا که لحظه آخر خبری به او دادند و گفتند که بخوانید.

رئیس پیشین صدا و سیما با بیان این که نه تنها این مبلغ بلکه مبالغی بیشتر از نظر ریالی و ارزی به طور قانونی به عنوان بودجه رسمی و بودجه خاص مثل صندوق ذخیره ارزی که آقای رئیس جمهور مرتب از آن استفاده می‌کنند در کشور هزینه می‌شود و تا ریال و دلار آخر توسط دستگاه‌های نظارتی مورد نظارت قرار می‌گیرد، خاطرنشان کرد: این مبلغ هم ظرف مدت چهار سال برای هزینه‌های ارزی صدا و سیما اختصاص پیدا کرد که در هشت قسط از طرف بانک مرکزی که آخرین قسط هم در دوره خود آقای روحانی بود، داده شد.

وی گفت: هر بار که یک قسط از طرف بانک مرکزی در اختیار صدا و سیما قرار داده می‌شد از صدا و سیما گزارش کامل هزینه‌های قسط قبل را می‌خواستند لذا من ۸ نامه رسمی برای رؤسای بانک مرکزی وقت نوشتم به ازای هر نامه اعلام می‌کردم که به پیوست ریز هزینه‌های قسط قبل برای شما ارسال می‌شود لطفا بعد از تایید قسط بعدی را برای هزینه‌های ضروری و مورد نیاز بدهید.

ضرغامی گفت: یک ماه و دو ماه و برخی وقت‌ها ۴ ماه طول می‌کشید تا بانک مرکزی بررسی کند که آقای روحانی انشاالله این‌ها را نمی‌دانسته تا خطای ایشان کمتر شود، اتفاقا قسط آخر زمان آقای روحانی بود و آقای سیف هم در جریان است.

وی ادامه داد: آقای رئیس جمهور به جای این که در تریبون این حرف نادرست و ناشیانه و از موضع عصبانیت و در برابر پرونده شخصی برادر خودشان را اعلام کنند که صدا و سیما گزارش نداده، کافی است که به بانک مرکزی اعلام کنند گزارش‌های چهار ساله صدا و سیما را بدهید تا مطالعه کنم.

***

روایت یک جامعه‌شناس از تغییرات مثبت اصولگرایان

تقی آزاد ارمکی، جامعه‌شناس اصلاح‌طلب درباره تغییرات سیاست‌ورزی اصولگرایان به خبرآنلاین گفت: «من فکر می‌کنم اصولگرایان صورت بندی جدیدی را از خودشان سامان می‌دهند. مشخصا با آمدن آقای رئیسی و تصوری که جامعه فردا از طریق کُنش او دارد دنبال می‌شود، دارند به یک صورت بندی جدیدی در اصولگرایی شکل می‌دهند.

چرا می‌گویم رئیسی؟ آدمهایی که قبل از رئیسی نمادهای اصولگرایی دینی و فرهنگی بودند، آدمهایی بودند که از گفتمان کلاسیک بهره می‌بردند، مثلا آقای لاریجانی با یزدی، یا یزدی با هاشمی شاهرودی و... فرقی نمی‌کند و همه فضاها و ادعاهایشان شبیه به هم است، همه به دنبال این بودند که یقه هاشمی یا خاتمی را بگیرند و بحث فقر و غنا را مطرح بکنند. الان آدم دیگری آمده است و دارد چیز دیگری را نمایندگی می‌کند.

یکی‌اش بحث ستمی است که بر جامعه وارد شده است، دوم فقری که فراگیر شده است، سوم فسادی که همه جا فراگیر شده است، چهارم تنش بین اصولگرایی کلاسیک و اصلاح‌طلبی کلاسیک را دامن نمی‌زند و دارد از آن تنش و چالش عبور می‌کند. به نیروهایی که اتکا کرده هم جالب است، درست است که با فرماندهان سپاه نشسته است، اما شما کم می‌بینید که با رجُل اصولگرا بنشیند، اما اصلاح طلبان باز هم دارند همان کار را می‌کنند و همان‌ها دور هم جمع می‌شوند و قصه می‌گویند. جمعیت دیگری دارد از بین اصولگرایان ظهور می‌کند، اگر اصولگرایی آن مسیر را پیش ببرد با دامنه چتری به نام آقای رئیسی به نظر من برنده بازی انتخابات اصولگرایی است...

من مطمئنم که مجلس اگر به سود اصولگرایان پیش برود، اصولگرایان جوان متفاوتی را خواهد داشت که آن اصولگرایانی که بتوانند با آقای رئیسی کار کنند، نه اصولگرایانی که با آقای یزدی کار کنند، اصلا یزدی را نخواهند شناخت و از یزدی عبور خواهند کرد.

اما اینجا ما از هیچ‌کس حق عبور نداریم، از عارف، خاتمی و ... نباید عبور کنیم، گزاره‌های اصلاح طلبی همین است و کوتاه نمی‌آییم، هرکس نمی‌خواهد وارد بازی نشود، پس جمعیت کمی می‌آید»

***

حاشیه های حضور رئیس جمهور در دانشگاه فرهنگیان

 کانال اصلاح‌طلب امتداد با نگاهی به حواشی حضور روحانی در دانشگاه فرهنگیان نوشت: «بالاخره پس از گذشت دو روز از روز دانشجو، حسن روحانی به منظور حضور در جمع دانشجویان راهی دانشگاه شد. او از میان تمام دانشگاه‌ها، دانشگاه فرهنگیان را انتخابات کرد تا روز دانشجو را در میان معلمان آینده  کاملا بدون دردسر سپری کند. 

البته این حضور دارای چند حاشیه‌ی کمرنگ نیز بود. از جمله آنکه امسال برای اولین بار سخنرانی روحانی از تلویزیون و پرتال ریاست جمهوری به صورت زنده پخش نشد. همچنین پایگاه اطلاع رسانی دولت تنها چند تصویر از زمان سخنرانی رییس جمهور منتشر کرده است.

در واقع رئیس جمهور، تشریفاتی تر از گذشته، روز دانشجو را برگزار کرد و تصمیم گرفت تا در یک دانشگاه بدون حاشیه سخنرانی کند و در معرض پرسش دانشجویان عصبانی قرار نگیرد. با توجه به وقایع اخیر و خصوصا اتفاقات آبان ماه سال جاری این انتظار میرفت که دانشجویان واکنش‌های تندی در قبال رئیس جمهور داشته باشند. از این رو حسن روحانی ترجیح داد تا در یک جمع گزینشی حضور یابد و مراسم 16 آذر را با دردسر کمتری پشت سر بگذارد.

البته حضور رئیس جمهور نکته‌ی دیگری نیز به همراه داشت. در نخستین عکس های رئیس جمهور، مانند همیشه واعظی کنار حسن روحانی حضور نداشت و میشد امیدوار بود که فاصله گذار بین رئیس جمهور و دیگران حضور ندارد که کمی بعد خود را رساند و فاصله ها بر قرار شد.»

***

زیباکلام: لاریجانی در انتخابات شرکت نکرد چون فهمید رای نمی‌آورد

صادق زیباکلام در جواب به این سوال خبرنگار نامه نیوز که «پیش‌بینی عمده درباره آینده سیاسی رجالی که صحنه انتخابات مجلس را با ثبت نام نکردن، واگذار کرده‌اند چیست؟» پاسخ داد: من فکر می‌کنم هم آقای جلیلی و هم آقای عارف خود را برای انتخابات ریاست جمهوری در سال 1400 آماده می‌کنند.

این استاد دانشگاه تهران در ادامه با تاکید بر این نکته که «با توجه به حجم انتقادات گسترده که به عملکرد فراکسیون امید در مجلس صورت گرفته است» بیان کرد: اینکه آقای محمدرضا عارف خود در راس این فراکسیون و شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان قرار دارد، شاید بخواهند وجهه خود را برای انتخابات بعدی که مهم‌تر است حفظ کنند.

این کارشناس مسائل سیاسی در ادامه افزود: آقای عارف شاید به دلیل دیگری نیز نگران وجهه خود باشد. شاید این نگرانی به حق باشد زیرا وقتی ایشان با آن رای سنگین 1.5میلیونی از تهران وارد مجلس شد، بسیار زشت خواهد بود که در این دوره از تهران حتی 100هزار رای هم نیاورند و به‌نظر تصمیم درستی گرفتند.

استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران همچنین به حضور سعید جلیلی در آینده سیاسی ایران اشاره کرد و گفت: تحرکات آقای جلیلی نیز از اول با آن بحث دولت در سایه و فعالیت‌های تبلیغی نشان‌گر این بود که دورخیز وی برای موقعیتی بیش از کرسی‌های مجلس بوده است.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه «علی لاریجانی نیز با همین تحلیل ثبت نام نکرده است؟» پاسخ داد: به نظرم چنین نیست. علی لاریجانی به‌نظر می‌رسد متوجه شده است که به‌هرحال حجم نارضایتی و حجم عدم محبوبیت اصولگرایان میانه‌رو طی شکاف‌های اخیر افزایش یافته است و ایشان نیز نگران هستند که اگر می‌آمدند، شاید توفیق بسیار ناچیزی می‌یافتند. شاید اگر از مازندران می‌آمدند، بخاطر مسائل قومیتی با رای حداقلی وارد مجلس می‌شدند، ولی ایشان نیز مانند آقای عارف فهمیدند که در صورت ثبت نام از شهرهای اصلی مثل تهران و قم شانسی ندارند.

زیباکلام تصریح کرد: لاریجانی هوشمندانه عمل کرد، ولی مشخص نیست که تصمیم او برای شرکت نکردن در انتخابات 1400 قطعی است.

جهانگیری: در مبارزه با فساد هیچ خط قرمزی نداریم

اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه مردم باید باور داشته باشند که قوه قضائیه خودش پاک پاک است و با هر فسادی بدون هیچ شائبه سیاسی برخورد می‌کند گفت: آن‌چه ما از ابتدای دولت اعلام کردیم و تا امروز هم روی آن ایستاده‌ایم این بوده که دولت هیچ خط قرمزی برای مبارزه با فساد ندارد و هر کس در هر رده‌ای فساد کرد باید با او برخورد شود. این نخستین تفاوت ما با دولت قبل است.

بیشتر بخوانید:

جهانگیری: تفاوت ما با دولت قبل در مبارزه با فساد است؛ هیچ خط قرمزی نداریم

عناوین مرتبط

۳۰ دی ۱۳۹۸استدلال‌های جالب برای نقد سخنان علی مطهری/ ظریف اروپا را به خروج ایران از NPT تهدید کرد/ سکوت رسانه‌ای درباره محرومیت باشگاهها از میزبانی قابل پذیرش نیست
۲۹ دی ۱۳۹۸چرا ترامپ درباره تلفات عین‌الاسد دروغ گفت؟/ آزمون شفافیت شورای نگهبان/ واکنش کدخدایی به انتقاد لاریجانی از ردصلاحیت نمایندگان
۲۸ دی ۱۳۹۸انتقاد فرشاد مومنی از صحبت‌های اخیر رئیس جمهور/خاطره عماد افروغ از سردار سلیمانی/چه کسی جانشین لاریجانی می‌شود؟
۲۵ دی ۱۳۹۸واکنش کدخدایی به انتقاد روحانی از ردصلاحیت‌ها/ نظر علی مطهری درباره تجمعات روزهای اخیر/ آمریکا می‌خواهد سقوط هواپیما را بهانه تحریم جدید قرار دهد؟
۲۴ دی ۱۳۹۸سناريويی احتمالی درباره سقوط هواپیمای اوکراینی/ ارائه پیشنهاد به حسام‌الدين آشنا برای استعفا/ توصیه علم‌الهدی به اخراج سفیر انگلیس/ کدام روسای کمیسیون‌های مجلس تایید یا رد صلاحیت شدند؟
۲۳ دی ۱۳۹۸لزوم برگزاری تشییع و یادبود ملی برای شهدای سقوط هواپیما/پنهانکاری درباره سقوط هواپیما به روایت عباس عبدی/ نادران: نمایندگانی که به‌دلیل فساد مالی ردصلاحیت شده‌اند به دادگاه معرفی شوند
۲۲ دی ۱۳۹۸احضار سفیر انگلیس به وزارت خارجه/ توضیح شمخانی درباره طولانی‌شدن اعلام دلایل سقوط هواپیمای اوکراینی/مسئولیت لغو پروازهای مسافری برعهده کدام نهاد بود؟

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۲۳۲۵۶۵۲۰:۴۰:۰۸ ۱۳۹۸/۹/۱۸
اصلاح طلبان با تورم 400 درصدی و کمرشکن مردم را ناامید و مایوس کردند و همان بهتر که کناره گیری نمایند.
ناشناس۱۲۳۲۵۶۸۲۰:۴۳:۵۴ ۱۳۹۸/۹/۱۸
زیباکلام: روحانی از 24 میلیون رای سال 96 الآن 240 هزار رای هم ندارد.
ناشناس۱۲۳۲۵۷۳۲۰:۴۵:۱۲ ۱۳۹۸/۹/۱۸
تورم و بیکاری و گرانی / پاسخ بده روحانی
ناشناس۱۲۳۲۵۷۵۲۰:۴۶:۲۴ ۱۳۹۸/۹/۱۸
رکورد اختلاس با رقم بی سابقه 15 هزار میلیارد تومان در صندوق ذخیره فرهنگیان در دولت یازدهم شکسته شد.
ناشناس۱۲۳۲۵۸۲۲۰:۵۰:۳۰ ۱۳۹۸/۹/۱۸
دولت روحانی 3 بار نرخ بنزین را افزایش داد بار اول بنزین 400 تومانی را حذف کرد و نرخ را 700 تومان کرد بار دوم بنزین 700 تومانی را 1000 تومان کرد و بار سوم بنزین 1000 تومانی را به 1500 الی 3000 تومان افزایش داد.
ناشناس۱۲۳۲۵۸۴۲۰:۵۱:۰۳ ۱۳۹۸/۹/۱۸
ضرغامی برای خودش یک چی میگه شما زیاد جدی نگیر
ناشناس۱۲۳۲۵۸۷۲۰:۵۲:۳۶ ۱۳۹۸/۹/۱۸
آقا اسحاق از اخوی گرامی مهدی جهانگیری چه خبر ؟!
ناشناس۱۲۳۲۵۸۹۲۰:۵۳:۳۴ ۱۳۹۸/۹/۱۸
اصلاح طلبان اقتصاد کشور را نابود کردند و باید بروند.
ناشناس۱۲۳۲۶۲۱۲۱:۱۳:۴۳ ۱۳۹۸/۹/۱۸
مطرح کردن موضوع 947 میلیون دلار بخاطر ناراحتی روحانی از زندان رفتن حسین فریدون بود و واقعیت نداشت.
ناشناس۱۲۳۲۶۳۱۲۱:۳۰:۲۸ ۱۳۹۸/۹/۱۸
هر چی بدبختی از جهانگیری و روحانی و اصلاح طلبان است
ناشناس۱۲۳۲۶۸۲۲۲:۲۱:۴۸ ۱۳۹۸/۹/۱۸
يك ميليارد دلار كه شوخى نيست. كل بودجه وزارت علوم ايران از اين حدود است.
ناشناس۱۲۳۲۶۹۹۲۲:۳۰:۱۰ ۱۳۹۸/۹/۱۸
آقای جهانگیری : این که میفرمایید قوه قضاییه پاک است و خط قرمز ندارد درست و بجا. ولی بفرمائید مگر قوه قضاییه می تواند برای هر مجری یک مامور بگمارد ؟؟؟؟ کجای دنیا اینطوره ؟؟؟؟ پس نقش و وظیفه مدیریت و قوانین اجرایی چی میشه؟؟؟
ناشناس۱۲۳۲۷۱۵۲۲:۵۹:۳۵ ۱۳۹۸/۹/۱۸
قابل توجه ملت شریف ایران مهدی جهانگیری برادر بنده هستند نه جناب جهانگیر خان!!!!
ناشناس۱۲۳۲۷۴۰۲۳:۲۷:۴۹ ۱۳۹۸/۹/۱۸
خروجی این هزینه ها جز تعدد شبکه های تلویزیونی خالی از محتوا چی بوده!؟
ناشناس۱۲۳۲۷۴۷۲۳:۳۲:۰۸ ۱۳۹۸/۹/۱۸
از کرامات شیخ جهانگیری چه عجب پنجه می گشاید .....
صادق۱۲۳۲۹۰۳۰۶:۵۵:۲۵ ۱۳۹۸/۹/۱۹
جهانگیری هنوز از دولت قبل حرف می زند....!!!!!
ناشناس۱۲۳۳۶۳۹۱۳:۵۵:۰۳ ۱۳۹۸/۹/۱۹
دنده اش گیر کرده !
ناشناس۱۲۳۳۲۷۶۱۱:۰۶:۲۴ ۱۳۹۸/۹/۱۹
آقای ضرغامی از چه زمانی بانک مر کزی نظاره گر و بازرس حسابداری دستگاه ها شده تا چگونه ارز را هزینه کرده اند .
ناشناس۱۲۳۳۴۲۴۱۲:۰۹:۴۱ ۱۳۹۸/۹/۱۹
اینقدر ازاین میلیارددلارها گم شده حالا یک موردهم به ملت اطلاع داده شد

پربحث‌های دیروز

 1. آیا مدیرعامل فراری نیسان، کپی ژاپنی محمود رضا خاوری است؟!

 2. «بلد نبودن» یا «نخواستن»؛ آقای روحانی، مسئله این است!

 3. ماجرای مخالفت رئیس صداوسیما با درخواست عجیب روحانی/ اعمال فشار حداکثری دولت به علی‌عسکری

 4. "شیر" را از سبد غذایی حذف نکنید/ تکذیب ادعاهای یک کارشناس

 5. ماجرای کاخ مرمر که مرحوم هاشمی رفسنجانی در آن مستقر بودند

 6. جهان‌آرا، عصرانه و ثریا دیگر «زنده» نخواهند بود

 7. نشنال اینترست: ایران برنده نظامی خاورمیانه 

 8. اقدام عجیب AFC / برنامه بازی‌های استقلال و شهر خودرو از تقویم آسیا حذف شد

 9. چرا ترامپ درباره تلفات عین‌الاسد دروغ گفت؟/ آزمون شفافیت شورای نگهبان/ واکنش کدخدایی به انتقاد لاریجانی از ردصلاحیت نمایندگان

 10. زیبا کلام برای خودش نوشابه باز کرد؟!

 11. حرکت اول تحول در گام دوم انقلاب 

 12. احمد توکلی: روی پای خود ایستادن به معنای قطع رابطه با دنیا نیست/ روحانی فرافکنی می‌کنند

 13. نقطه زن بودن موشک‌ها دیگر در سیطره آمریکا نیست/ دقت موشک‌های سپاه واقعی و بالا است

 14. برای کشیدن کارت سوخت عجله نکنید/ اعلام نحوه صحیح سوخت‌گیری

 15. تصاویری از برخورد خشونت آمیز نیروهای پلیس فرانسه با معترضان

 16. جدیدترین تصاویر از حمله موشکی سپاه به پایگاه آمریکایی عین‌الاسد

 17. ذوالنور: سقوط هواپیمای اوکراینی بر اثر حمله سایبری منتفی است/ خطای انسانی محرز است

 18. راهپیمایی زنان آمریکایی به تظاهرات علیه ترامپ تبدیل شد + تصاویر

 19. فتاح: کار آزادراه تهران شمال تمام شده است/ کاخ مرمر به موزه تبدیل می‌شود/ مالیات پرداخت می‌کنیم

 20. آشوبگران نفوذی در لبنان

 21. مدیرعامل دیده‌بان شفافیت و عدالت: رد صلاحیت‌های اخیر عمدتا برای اختلاس بوده است

 22. عضو شورای نگهبان: نباید به افراد گرفتار در مسائل اخلاقی و مالی رحم کرد/ اجازه ندهیم افراد فاسد در کشور حاکم شوند

پربحث‌های هفته

 1. نمک‌پاشی بر زخم مردم و سوءاستفاده از داغ ملی/ بیانیه احمد توکلی در مورد حوادث اخیر در کشور

 2. نامه ۲۴ اقتصاددان به رئیس‌جمهور: با این ۱۰راهکار، بدون کمک خارجی اقتصادایران را نجات دهید

 3. محسن تنابنده: پس از «پایتخت ۶» دیگر با تلویزیون کار نخواهم کرد!

 4. لطفا در زمین ترامپ بازی نکنید

 5. تظاهرات دانشجویان و گسست های اجتماعی و سیاسی

 6. عذرخواهی خانمی که صحبت‌هایش جنجال به پا کرد

 7. از مذاکره به بهانه «سایه جنگ» تا مذاکره به دلیل «شرایط جنگی»...

 8. آیا مدیرعامل فراری نیسان، کپی ژاپنی محمود رضا خاوری است؟!

 9. واکنش‌ها به اعلام نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس/ چهره های شاخص اصلاح طلب و اصولگرایی که تایید یا رد شدند

 10. چرا ترامپ توییت فارسی منتشر می‌کند؟

 11. واکنش کدخدایی به انتقاد روحانی از ردصلاحیت‌ها/ نظر علی مطهری درباره تجمعات روزهای اخیر/ آمریکا می‌خواهد سقوط هواپیما را بهانه تحریم جدید قرار دهد؟

 12. تجمعات محدود با شعارهای تند سیاسی

 13. آلمان، فرانسه و انگلیس مکانیسم ماشه برجام را فعال کردند

 14. انتقاد توکلی از اقدام عجیب وزارت نفت برای تاسیس مجتمع اداری عظیم

 15. آقای روحانی! از این حرفها چه باید بفهمیم؟ 

 16. «بلد نبودن» یا «نخواستن»؛ آقای روحانی، مسئله این است!

 17. شهاب حسینی: انصراف از جشنواره فجر دامن‌زدن به افتراق‌هاست/پشت احساسات پاک مردم قایم نشویم

 18. ماجرای مخالفت رئیس صداوسیما با درخواست عجیب روحانی/ اعمال فشار حداکثری دولت به علی‌عسکری

 19. "شیر" را از سبد غذایی حذف نکنید/ تکذیب ادعاهای یک کارشناس

 20. از منشور سازمان ملل تا تار سبیل نداشته جان کری!

 21. ماجرای کاخ مرمر که مرحوم هاشمی رفسنجانی در آن مستقر بودند

 22. نقش آمریکا در سقوط هواپیمای اوکراینی

 23. تصاویر جدید از ویرانه‌های عین الاسد

 24. تیم‌های ایرانی از حضور در لیگ قهرمانان آسیا انصراف دادند

 25. لزوم برگزاری تشییع و یادبود ملی برای شهدای سقوط هواپیما/پنهانکاری درباره سقوط هواپیما به روایت عباس عبدی/ نادران: نمایندگانی که به‌دلیل فساد مالی ردصلاحیت شده‌اند به دادگاه معرفی شوند

پربحث‌های هفته

 1. نمک‌پاشی بر زخم مردم و سوءاستفاده از داغ ملی/ بیانیه احمد توکلی در مورد حوادث اخیر در کشور

 2. لطفا در زمین ترامپ بازی نکنید

 3. تظاهرات دانشجویان و گسست های اجتماعی و سیاسی

 4. از مذاکره به بهانه «سایه جنگ» تا مذاکره به دلیل «شرایط جنگی»...

 5. آیا مدیرعامل فراری نیسان، کپی ژاپنی محمود رضا خاوری است؟!

 6. واکنش‌ها به اعلام نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس/ چهره های شاخص اصلاح طلب و اصولگرایی که تایید یا رد شدند

 7. چرا ترامپ توییت فارسی منتشر می‌کند؟

 8. واکنش کدخدایی به انتقاد روحانی از ردصلاحیت‌ها/ نظر علی مطهری درباره تجمعات روزهای اخیر/ آمریکا می‌خواهد سقوط هواپیما را بهانه تحریم جدید قرار دهد؟

 9. تجمعات محدود با شعارهای تند سیاسی

 10. آقای روحانی! از این حرفها چه باید بفهمیم؟ 

 11. «بلد نبودن» یا «نخواستن»؛ آقای روحانی، مسئله این است!

 12. ماجرای مخالفت رئیس صداوسیما با درخواست عجیب روحانی/ اعمال فشار حداکثری دولت به علی‌عسکری

 13. از منشور سازمان ملل تا تار سبیل نداشته جان کری!

 14. لزوم برگزاری تشییع و یادبود ملی برای شهدای سقوط هواپیما/پنهانکاری درباره سقوط هواپیما به روایت عباس عبدی/ نادران: نمایندگانی که به‌دلیل فساد مالی ردصلاحیت شده‌اند به دادگاه معرفی شوند

 15. منتشرکننده تصاویر اصابت موشک به هواپیمای مسافربری شناسایی شد

 16. طرح دریافت غرامت از انگلیس برای قتل عام ۹ میلیون ایرانی

 17. آزمون بزرگ شورای نگهبان پیش از برگزاری انتخابات مجلس/ مفسدان اقتصادی نباید تایید شوند

 18. باید دوباره جبران کنیم

 19. درخواست پیگیری پرونده نمایندگان متخلف از قوه قضاییه/ تشکر دیده بان شفافیت از شورای نگهبان

 20. چرا ترامپ درباره تلفات عین‌الاسد دروغ گفت؟/ آزمون شفافیت شورای نگهبان/ واکنش کدخدایی به انتقاد لاریجانی از ردصلاحیت نمایندگان

 21. یادداشت جدید عباس عبدی درباره سناريوهای احتمالی سقوط هواپیما

 22. زیبا کلام برای خودش نوشابه باز کرد؟!

 23. انتقاد فرشاد مومنی از صحبت‌های اخیر رئیس جمهور/خاطره عماد افروغ از سردار سلیمانی/چه کسی جانشین لاریجانی می‌شود؟

 24. امان از دروغ / با تاسیس انجمن‌های مردم نهاد دروغ‌ را از جامعه ریشه‌کن کنیم...

 25. شورای نگهبان: سخنان رئیس‌جمهور، نشانه بی‌اطلاعی از روند بررسی‌ها در هیات‌های نظارت بر انتخابات است

آخرین عناوین