روایت شجاعت شهیدی که آمریکایی‌ها بدنش را با میخ‌های آهنین سوراخ کردند

گروه فرهنگی الف،   4000723019 ۲۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳ تکراری یا غیرقابل انتشار

مهر ماه، سالگرد شهادت یکی از بزرگ مردان این سرزمین است که در دوره دفاع مقدس، با رشادتی ستودنی، نیرو‌های مزدور آمریکایی را ناتوان کرده بود.

روایت شجاعت شهیدی که آمریکایی‌ها بدنش را با میخ‌های آهنین سوراخ کردند

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، ۱۶ مهر ماه سال روز شهادت یکی از بزرگ مردان این سرزمین است که در دوره دفاع مقدس، با رشادتی ستودنی، نیرو‌های مزدور را به آزردگی آورده بود. شهید نادر مهدوی فرمانده ناو گروه‌های قرارگاه نوح نبی (ع) سپاه پاسداران بود.

در ۱۳۶۶، آغاز اولین دور از جنگ‌های دریایی میان نیرو‌های نظامی جمهوری اسلامی ایران و ناوگان متجاوز خارجی بود که در ادبیات سیاسی به نام جنگ اول نفت‌کش‌ها شناخته می‌شود. روش عملیاتی نیرو‌های ایرانی بر استفاده از قایق‌های کوچک تندرو موسوم به عاشورا و طارق بود. ناکامی در حمله به بندر نفتی راس الخفجی و عملیات موفق سرنگون ساختن هلیکوپتر‌های نیروی دریایی آمریکا بود که توسط ناو‌گروه‌های قرارگاه نوح نبی (ع) به فرماندهی شهید نادر مهدوی نقطه اوج این جنگ بود که به اجرا درآمد.

////

شهید نادر مهدوی پس از اسارت بر عرشه ناو آمریکایی یو. اس. اس. چندلر USS Chandler، آماج شکنجه‌های بسیار سخت و توان‌سوز سربازان آمریکایی قرار گرفت و سینه‌های او را با میخ‌های بلند آهنین سوراخ کردند. وی پس از اصابت تیر‌هایی به بازو، قلب و پیشانی به شهادت می‌رسد و پس از شهادت پیکر مطهر شهید نادر مهدوی با دست‌های بسته به نیرو‌های ایران تحویل داده شد.

سردار علی فدوی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران در خصوص شهید نادر مهدوی اظهار کرد: شهید مهدوی و نیروهایش در منطقه شمال غربی جزیره فارس مستقر شده بودند. او و نیروهایش برای اقامه نماز به پا شدند و پس از نماز برای صرف شام آماده بودند که یکباره یک هلیکوپتر آمریکای به شناور شهید مهدوی حمله می‌کند.

////

عبدالکریم مظفری هم‌رزم شهید نادر مهدوی گفت: در حدود ۷ تا ۸ دقیقه، یک صدایی از طرف دریا شنیده شد که کمتر از یک دقیقه آماده باش دادیم. شهید مهدوی دستور دادند که همه بچه‌ها مواظب باشند که این صدا از کجا می‌آید. ما در حال تمرکز و جستجو برای پیدا کردن صدا بودیم که متاسفانه زمانی ما متوجه شدیم که اولین قایق ما شکار شد و به محض اینکه چند لحظه هلیکوپتر دور شد، نیرو‌های موشکی ما آماده شدند، موشک را برداشتند و فقط چرخیدن، به محض اینکه موشک شلیک شد، یک انفجار عظیمی در آسمان دریا نمایان شد. آن صدا، صدای انفجار هلیکوپتر بود و خوشحالی، صلوات و تکبیر بچه‌ها بلند شد.

////

وی ادامه داد: نیرو‌های ما بصورت بی‌هدف شلیک می‌کردند، چون هلیکوپتری دیده نمی‌شد و می‌خواستیم منطقه را امن کنیم. در این وضعیت شهید مهدوی می‌توانست از منطقه خارج شود، ولی ما می‌دانستیم که شهید مهدوی هیچ وقت بچه‌ها را جدا نمی‌کند؛ بنابراین ماندن و مردانه جنگیدند و با کم‌ترین امکانات یعنی یک دوشیکا DShK ما با سه هلیکوپتر دشمن درگیر بود.

حسن عباسی مسئول وقت توسعه رزمی نیروی دریایی سپاه در تشریح نوع هلیکوپتر تهاجمی به شهید نادر مهدوی و یارانش بیان کرد: هلیکوپتر Defender mj، ساختاری سنجاقک دارد که بسیار ضربتی و عملیاتی است و از موشک‌های پیشرفته استفاده می‌کند، اما، چون ۵ ملخ دارد و سیستم روتور آن به گونه‌ای طراحی شده که حداقل صدا را تولید می‌کند و تا بالای سر شما روی شناور نیاید، صدای آن را متوجه نخواهید شد و آمریکایی از این هلیکوپتر در منطقه استفاده کردند بخاطر اینکه در عملیات شبانه بالای سر قایق‌های برسند و آن‌ها را شکار کنند.


بردار شهید نادر مهدوی اظهار کرد: وقتی پیکیر مطهر شهید را آوردند، میخ‌های بلندی در بدنش بود و این نشان می‌دهد فرمانده دلاور را با شکنجه به شهادت رساندن. وقتی به جسد نگاه کردم، دیدم که چهار دست و پای برادم نادر، با طناب لاستیکی بسته شده بود؛ و من همان لحظه با خودم گفتم که جز این از تو انتظار نمی‌رود.

 

دیدگاه کاربران

ناشناس۲۲۴۲۰۸۷۱۹:۲۷:۲۹ ۱۴۰۰/۷/۲۳
مسیح خلیج پارس
ناشناس۲۲۴۲۱۴۷۲۰:۱۰:۱۷ ۱۴۰۰/۷/۲۳
تعجب میکنم چرا از شکنجه کردن آمریکاییها برایمان نه در دوران جنگ و نه تاحالا مطلبی گفته نشده ...امریکایی ها جنایتکارن و ادعای حقوق بشر هم دارن واقعا که !!!!
ناشناس۲۲۴۲۱۶۲۲۰:۲۰:۵۹ ۱۴۰۰/۷/۲۳
ادامه جنگ با عراق علاوه بر از بین بردن بسیاری از زیر ساخت ها و فشار اقتصادی بسیار سنگین به مردم، باعث ریخته شدن خون جوانان مخلص و نمونه کشور شد.
ناشناس۲۲۴۲۱۶۵۲۰:۲۱:۴۸ ۱۴۰۰/۷/۲۳
چقدر عجیبه که هلی کوپتر هایی که مجهز به دوربین های دید در شب و موشک های برد بلند هستن انقدر به قایق ها نزدیک شدن که در تیر رس قرار بگیرن! قطعا معجزه رخ داده
کارمتد۲۲۴۲۱۷۵۲۰:۳۱:۵۳ ۱۴۰۰/۷/۲۳
یادش گرلمی باد
حسن۲۲۴۲۲۰۴۲۰:۴۸:۳۸ ۱۴۰۰/۷/۲۳
مرگ بر آمریکا و نفرین بر آمریکا پرستان ای کاش سرخپوستان آمریکا نسل امریکاییها را در دوران اشغال امریکا از بین می بردند
ناشناس۲۲۴۲۲۵۱۲۱:۱۲:۲۷ ۱۴۰۰/۷/۲۳
انشاء الله ما مردم بخصوص مسئولان کشور روز حساب در پیشگاه شهیدان شرمنده نباشیم .
ناشناس۲۲۴۲۲۹۸۲۲:۰۸:۰۷ ۱۴۰۰/۷/۲۳
الهم صل علی محمد و آل محمد
ناشناس۲۲۴۲۳۳۲۲۲:۳۷:۵۲ ۱۴۰۰/۷/۲۳
روحش شاد
ناشناس۲۲۴۲۳۳۶۲۲:۴۰:۲۸ ۱۴۰۰/۷/۲۳
خدا رحمتش کند و لعنت ابدی به دشمنان این مرز و خاک
ناشناس۲۲۴۲۳۴۱۲۲:۴۴:۰۱ ۱۴۰۰/۷/۲۳
خداوند رحمتش کند
ناشناس۲۲۴۲۳۷۶۲۳:۱۲:۱۱ ۱۴۰۰/۷/۲۳
آمریکا همون آمریکاست ضعیف باشی به صلیبت میکشه تازه هارتر شده کشته های افغانستان کار نوچه هاشن زورش به ایران نمی رسه شیعه کشی می کنه
ناشناس۲۲۴۲۴۳۷۰۰:۴۹:۴۲ ۱۴۰۰/۷/۲۴
روحش شاد و روح همه شهيدان اين مرز و بوم شاد اين فرمانده بزرگ در زمان شهادت ٢٤ سال سن داشته و ايكاش مطلع ميشديم اموزش هاي دريانوردي و فرماندهي را در چه سني و كجا به پايان برده بود ......
ناشناس۲۲۴۲۴۴۶۰۱:۱۲:۰۶ ۱۴۰۰/۷/۲۴
فقط حیوان میتواند همچین کاری انجام دهد. الان آمریکا دوستها میان میگن کار یک نفر را به کل آمریکا نسبت ندید!
مهدی۲۲۴۲۴۸۹۰۳:۵۰:۲۴ ۱۴۰۰/۷/۲۴
سلام و درود بر ارواح طبیه شهدا جنگ تحمیلی و همه شهدا که مخلصانه و با تدبیر و شجاعت جانانه در مقابل مستکبران عالم ایستادن و در این را جان عزیزاشان را فدا کردن و برای حفظ دین و ایران سر بلند و مرگ بر امریکای جنایتکار و منافقان داخلی ،هوشیار باشید و حرف دشمنان را باور نکنید و عمل و رفتار انها را ملاک قرار دهید .
ناشناس۲۲۴۲۵۴۱۰۶:۴۰:۰۷ ۱۴۰۰/۷/۲۴
خدای متعال با شهدای کربلا محشورش بفرماید. از یزیدیان زمان ، آمریکا و دنباله هایش جز این انتظاری نمی رود
ناشناس۲۲۴۲۵۵۵۰۷:۰۲:۰۹ ۱۴۰۰/۷/۲۴
روحش شاد راهش پررهرو
ناشناس۲۲۴۲۶۰۸۰۸:۰۱:۰۳ ۱۴۰۰/۷/۲۴
این همه شهید دادیم که به خاطر چندر غاز مردم در استانبول خونه بخرند
ناشناس۲۲۴۲۶۱۲۰۸:۰۳:۱۰ ۱۴۰۰/۷/۲۴
.به همین علت است همه فرزندان مسولان درجه اول ما در آمریکا زندگی می کنند..
ناشناس۲۲۴۲۶۳۳۰۸:۱۷:۲۶ ۱۴۰۰/۷/۲۴
انشااله با اربابش امام حسین ع محشور شود . و ننگ و ذلت بر کسانی که بر روی خون این عزیزان پا گذاشتند .
کشاورز۲۲۴۲۶۴۰۰۸:۲۷:۳۳ ۱۴۰۰/۷/۲۴
مرگ بر آمریکا!
ناشناس۲۲۴۲۶۶۶۰۸:۴۶:۲۰ ۱۴۰۰/۷/۲۴
باید مجسمشو بسازن و ورودی تنگه هرمز سمت ایران نصب کنن تا امریکائیها یادشون بیاد که با چه ملتی طرف هستند و البته باید فیلمشو بسازن تا اوج وحشیگری دول غربی مشخص بشه
یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. کدام طرف دست برتر را در مذاکرات هسته ای دارد؟

 2. تام کاتن یا ظریف؛ نظام جهانی حرف کدام یک را خرید؟!

 3. چرا روابط خارجی کشور به سرعت رو به بهبود است؟

 4. درگیری در مرز ایران و افغانستان چگونه شکل گرفت؟

 5. کارنامه ۱۰۰ روز دولت رئیسی از نگاه مطبوعات موافق و منتقد

 6. بازار ارز در سایه خوشبینی‌ و بدبینی‌ها/ دلار ۱۸ هزار تومانی در راه است؟

 7. بازار دلار را به مذاکرات وین گره نزنید!

 8. جزییات ماجرای اذیت و آزار یک معلم توسط دانش‌آموزان در کلاس درس

 9. آیا نام های محلی، «بیگانه» هستند؟

 10. نجات اردوغان با پول ایران

 11. آقای وزیر، اینترنت مان «نفتی» شده است!

 12. نظر قالیباف درباره ماجرای عنابستانی و سرباز راهور/ ارزیابی امیرعبداللهیان از دور اول مذاکرات وین/ پیش‌بینی رئیس بانک مرکزی درباره بازار ارز

 13. «سندروم ایجاد سامانه» به کالاهای اساسی هم رسید/ بازرگام متعلق به کیست؟

 14. هشدار وزیر نفت درباره تبدیل شدن ایران به واردکننده بنزین/ رئیس جمهور به رهبری نامه نوشت

 15. جنبشی که دیگر جنبش نیست 

 16. دولت سیزدهم و یک تصمیم بسیار سخت

 17. واکنش «اندیشکده تونی بلر» به ظهور «تکنوکرات های جدید» در دولت رئیسی

 18. کارشناس صهیونیست: قدرت حمله به ایران را نداریم

 19. فارین افرز: آمریکا از خاورمیانه خارج نخواهد شد

 20. اقدام خوب دولت برای افزایش حقوق‌ها در سال ۱۴۰۱

 21. اعتراف عطریانفر درباره رای اصلاح‌طلبان در انتخابات ریاست‌جمهوری/ تاکید آیت‌الله جنتی درباره نقش مردم در نظام/ واکنش رئیس دفتر رئیسی به انتقاد از انتصابات فامیلی

 22. ماشین تولید مقاله را متوقف کنید

 23. نظرات برگزیده مخاطبین الف: چرخش اقتصاد نباید به چرخش سانتریفیوژ گره می‌خورد/ کاش ظریف هم با کارشناسان بیشتری برای مذاکرات می‌رفت/ دولت رئیسی به دنبال احیای برجام است

 24. احمد توکلی: هشیار باشید؛ فرصت کوتاه است

 25. دوستانه با آقای مسیح مهاجری

ابر آروان

آخرین عناوین

بلیط هواپیما