بیانیه «مهم» انصارالله در رد محکومیت‌های بین‌المللی علیه حمله آرامکو

گروه جهان الف،   3980626187 ۱۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲ تکراری یا غیرقابل انتشار

سخنگوی جنبش انصارلله به محکومیت‌های بین‌المللی علیه حملات پهپادی اخیر یمن به شرکت نفتی آرامکو واکنش نشان داد و گفت: کسانی که به دنبال ثبات بازار نفت هستند، باید از ائتلاف سعودی بخواهند به تجاوزات و محاصره خود علیه یمن پایان دهد.

بیانیه «مهم» انصارالله در رد محکومیت‌های بین‌المللی علیه حمله آرامکو

به گزارش فارس، «محمد عبدالسلام» سخنگوی جنبش انصارالله یمن در واکنش به محکومیت‌های بین‌المللی علیه یمن به دلیل انجام حملات پهپادی اخیر به شرکت آرامکو بیانیه‌‌ای «مهم» صادر و در آن اعلام کرد که جامعه جهانی باید به جای محکوم کردن یمنی‌ها، جنایت و کشتار چند ساله سعودی‌ها در یمن را محکوم کنند.

در این بیانیه آمده است: «جامعه جهانی با چه منطقی به خود اجازه می‌دهد که به نفع متجاوز بیانیه محکومیت‌آمیز صادر کند، اما در برابر جنایت (عربستان و ائتلاف آن) در حق ملت یمن اعم از کشتار، محاصره، قحطی و گرسنگی، ویرانی و فاجعه انسانی ساکت است».

عبدالسلام تاکید کرد که محکوم‌کنندگان عملیات یمن در 14 سپتامبر(حمله 10 پهپاد یمن به دو پالایشگاه بقیق و خریص شرکت نفتی آرامکو) با صدور بیانیه‌های خود در حمایت از عربستان، در واقع خودشان را محکوم کردند و طرفداری ذلت‌بار خود از یک کشور متجاوز را نشان دادند. این بیانیه‌های محکومیت‌آمیز به منزله تشویق جنایتکار به ادامه جنایت‌هایش در حق ملت یمن است.

به گزارش المسیره، در ادامه این بیانیه مهم آمده است: «کالای نفت گران‌تر و ارزشمندتر از خون مردم یمن نیست و هرکسی که به خون ملت یمن بی‌احترامی کند، باید تبعات و پیامدهای آن را به جان بخرد».

سخنگوی جنبش انصارالله که ریاست مذاکرات صلح دولت نجات ملی یمن را نیز بر عهده دارد، افزود: «کسانی که به دنبال ثبات بازار نفت هستند، باید از ائتلاف سعودی بخواهند که تجاوزات و محاصره خود علیه یمن را متوقف کند».

محمد عبدالسلام اعلام کرد که باید جلوی تجاوزات ائتلاف را گرفت و به اقدام متجاوزان در ادامه محاصره فرودگاه صنعاء و توقیف 13 کشتی حامل فرآورده‌های نفتی در دریای سرخ پایان داده شود.

در ادامه بیانیه تاکید شد که ملت یمن بی‌وقفه و با تمام توان خود در برابر تجاوزات و محاصره دشمن می‌ایستد و در صورت ادامه این تجاوزات، عملیات دفاعی یمنی‌ها در مرحله آینده شدیدتر و سخت‌تر خواهد بود.

عبدالسلام در این بیانیه خود تاکید کرد که ائتلاف متجاوز به یمن به خصوص سعودی‌ها باید بداند که غرورشان آنها را به ورطه نابودی کشانده و اکنون زمان آن فرا رسیده که بفهمند نباید روی آمریکا و حمایت‌ آن حساب باز کنند که در اینصورت دچار خسران می‌شوند.

وی گفت که در مقابل، ملت یمن دوستدار صلح و ثبات شبه‌جزیره عربستان است و صلح و امنیت هم نه با تجاوزات و هیمنه و جنگ، بلکه با گفت‌وگو و تفاهم به دست می‌آید. پیام ما به همه عرب‌ها و مسلمانان این است که در تعیین سرنوشت این امت، خداوند را در نظر بگیرند.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۰۹۷۴۱۱۱۸:۲۳:۳۶ ۱۳۹۸/۶/۲۶
کار خودشون بوده !!!!
ناشناس۱۰۹۷۴۱۶۱۸:۲۵:۲۷ ۱۳۹۸/۶/۲۶
وای چقدر 《 مهم 》 بود
ناشناس۱۰۹۷۴۲۰۱۸:۲۹:۱۳ ۱۳۹۸/۶/۲۶
بهترین کار انجام انتخابات سراسری در کل یمن هست
1۱۰۹۷۴۶۲۱۹:۳۱:۱۶ ۱۳۹۸/۶/۲۶
این همه یک نمونه از مواضع شاد اصلاح طلبی است. مواضع سست و مرعوب. یک کشور خر پول به یک ملت مظلوم حمله کرده و همه جا را به خاک خون کشیده آنوقت راه حل موضوع برگزاری انتخابات در کشور مظلوم است!!!!
ناشناس۱۰۹۷۴۲۱۱۸:۲۹:۲۶ ۱۳۹۸/۶/۲۶
برادر عبدالسلام سلام .. مقاومت کنید که براستی پیروزی نزدیک است
ناشناس۱۰۹۷۴۵۵۱۹:۱۷:۴۶ ۱۳۹۸/۶/۲۶
شرم بر دنیایی که در برابر خون مظلوم و گرسنگی و درد مردم یمن خاموش ماند و اکنون بخاطر مجازات ظالم انتقاد می کند.
ناشناس۱۰۹۷۴۷۵۱۹:۵۵:۱۶ ۱۳۹۸/۶/۲۶
حرف حساب میزنه. قانون جنگله! هر کی زورش برسه زور میگه. مرگ بر آل سعود!
محسن۱۰۹۷۴۷۶۱۹:۵۵:۴۱ ۱۳۹۸/۶/۲۶
برای انسانیت متاسفم که به نفت بیش از جان انسانها اهمیت می دهند
ناشناس۱۰۹۷۴۸۵۲۰:۰۴:۰۸ ۱۳۹۸/۶/۲۶
درود بر انصاراالله یمن بسیار خوب عمل کردید، بیانیه هم بسیار قوی است.
ناشناس۱۰۹۷۴۹۴۲۰:۱۱:۰۲ ۱۳۹۸/۶/۲۶
مقاومت تنها راهه. انتظار نداشته باشین جماعتی که طی پنج سال بمباران عربستان کاری نکردن، حتی حمایتشون هم کردن، الان در مقابل شما موضع نگیرند. یمنی ها تا میشه باید به مواضع اقتصادی عربستان ضربه بزنن، تا دست از این همه جنایت برداره.
ناشناس۱۰۹۷۵۵۹۲۱:۲۴:۰۵ ۱۳۹۸/۶/۲۶
آفرین بر انصارالله نصر من الله و فتح قریب مرگ بر شیطان بزرگ پرفریب مقاومت انصار الله همچون حزب الله در آینده نزدیک ثمرات خوبی خواهد داشت. مردم بروید در حمایت از انصار الله و مقاومت تظاهرات، هر که میتونه به مردم یمن کمک کنه دریغ نکنه یارب تقبل من اخواننا شهدائکم
ناشناس۱۰۹۷۵۶۸۲۱:۳۰:۰۰ ۱۳۹۸/۶/۲۶
سالها عربستان با بی شرمی و قساوت یمن یعنی فقیرترین کشور عرب را شبانه روز مورد حمله های وحشیانه خود قرار داد. به مناطق مسکونی حمله کرد و هزاران زن و کودک بیگناه را به خاک و خون کشاند و از این کشور فقیر ویرانه ساخت. از رسیدن مواد خوراکی و دارو به این مردم فقیر ولی شجاع و صبور جلوگیری کرد. مردم یمن نه تنها از بمبارانهای بی وقفه بلکه از گرسنگی، سوء تغذیه فوق العاده شدید، وبا، بیماریهای واگیردار پر پر شدند و کودکان بیگناه با صحنه های دلخراش در آغوش مادرانشان جان دادند. آمارها نشان می دهد که هر ۲ ساعت یک زن یمنی به علت عدم دسترسی به دارو و امکانات بهداشتی جان می دهد. در این سالها از انتشار این اخبار و صحنه های دلخراش و اطلاع رسانی به مردم جهان تا می توانستند جلوگیری کردند و به نسل کشی وحشیانه شان ادامه دادند. ولی امروز می بینیم که چگونه اخبار حمله ارتش قهرمان یمن به پالایشگاه عربستان در راس خبرهاست و یمن را به خودداری از حمله به تاسیسات نفتی عربستان دعوت می کنند. یمنی که در مقابل حملات وحشیانه چند ساله عربستان حق دفاع دارد. آری در مرام کثیف دشمنان قسم خورده یمن و بشریت، جان انسانهای بیگناه یمن بی ارزش است، خون فرزندان بیگناه یمن حتما برایشان رنگی دیگر از فرزندان خودشان دارد‌. تنها نفت و پول و پول پول و قدرت و توان گردنکشی برایشان مفهوم دارد. من بعنوان پزشکی که سالهاست از دیدن تصاویر کودکان بشدت دچار سوء تغذیه و در حال مرگ یمنی در مقابل چشمان غمزده مادرانشان بر خودم می لرزم، به مردم قهرمان ، صبور و مقاوم یمن درود می فرستم و مطمئن هستم که اگر سانسور خبری شدید امریکا، عربستان و رژیم صهیونیستی اجازه نشر فجایع یمن را میداد و ملتهای جهان به عمق فاجعه دلخراش یمن پی می بردند، وجدان آنها نیز بشدت آزرده خاطر میشد و شاید آن موقع عکس العمل وجدانهای پاک دیگر ملل نیز حمایت از ملت دلاور و قهرمان یمن بود.

پربحث‌های هفته

 1. رای قاطع نمایندگان به ریاست قالیباف/ اعضای هئیت رئیسه مجلس یازدهم مشخص شدند

 2. وقتی مردم مانند رییس مجلس دهم فکر نمی‌کنند...

 3. "دیپلماسی بنزین"، نمادی از بی اعتنایی به تهدیدات آمریکا

 4. کارناوال نفتکش های ایرانی در اقیانوس ها

 5. نامه احمد توکلی به روحانی: برای نجات کشور پیروی از اقتصاد آزاد را کنار بگذارید

 6. شاخ «غول» هم شکستنی است...

 7. اسکورت نفتکش «فارست» توسط هواپیماها و ناوهای جنگی ونزوئلا

 8. گشت و گذاری در آپارتمان‌های شمال شهر تهران با اجاره‌های نجومی

 9. درد کهنه غیزانیه، «امنیتی» نیست

 10. مجلس تراز انقلاب و حق مسکن یازده میلیونی؟!

 11. امروز تهرانی‌ها سورپرایز شدند!

 12. مجلس خدمت یا مجلس قدرت؟!

 13. تلفاتی سنگین‌تر از تلفات جنگ بر دوش ایالات متحده

 14. فطر و اعیاد مذهبی؛ آیا مسابقه شادمانی عمومی کافی است؟

 15. چرا فرزندآوری کم شده/ آیا جامعه هم پیر می‌شود؟

 16. واکنش «آشنا» به توئیت «محسن رضایی» درباره غیزانیه

 17. پایان ریاست لاریجانی با تقدیر روحانی/جدال توییتری نادران و آشنا/زیباکلام: هیچ‌کس به جهانگیری و هاشمی رای نمی‌دهد

 18. رهبر انقلاب: در عدالت نمره مطلوب به دست نیاورده‌ایم/ مجلس متعهد به وظایف، نقطه امید مردم و اتکاء مجریان است

 19. دو نشست معنادار توسط قالیباف و حاجی بابایی/ حیاط خلوت نمایندگان دوره دهم/ دلیل حمایت اصلاح‌طلبان از ظریف برای انتخابات ریاست جمهوری

 20. توضیح میرسلیم درباره مصاحبه با بی‌بی‌سی

 21. ریشه قتل دختر ۱۴ ساله تالشی اختلافات مذهبی نیست

 22. غیزانیه از نمای نزدیک

 23. وامی‌ برای آشنا، آشنایی برای وام !

 24. دست کارگران کوتاه و سبد معیشت بر نخیل !

 25. جزئیات عملکرد شبکه فساد خودرویی با مشارکت ۲ نماینده مجلس و مدیرعامل وقت سایپا

آخرین عناوین