با جان فرزندانمان بازى نكنيم

گروه اجتماعی الف،   3990630103 ۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

با بازگشایی مدارس و روند روبه رشد بيمارى كرونا دکتر پیام آزاده انکولوژیست طراز اول ایران و عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی، حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش را به یک مناظره در رسانه های عمومی دعوت کرد.

با جان فرزندانمان بازى نكنيم

به گزارش الف، درخواست این مناظره در حالی صورت گرفته است که طبق ادعای وزیر آموزش وپرورش مبنی بر تکذیب خبر انتشار کرونا در مدارس و کذب خواندن خبر مربوط به انتشار بیماری کرونا، معاون درمان دانشگاه علو پزشکی اصفهان اعلام کرد يكصد و شصت و سه دانش آموز در این استان مبتلا به کرونا شده اند و دوهزارو هشتصدو سه دانش آموز هم یکی از اعضای خانواده شان گرفتار این بیماری شده اند.

همچنین دکتر طبرسی رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری اعلام كرد که اگر با همین روال پیش برویم آمار فوتی ها در روز به بیش از ششصد نفر خواهد رسید و در این چند روز چندین معلم و دانش آموز کرونایی داشته ایم.

این آمارها  و مصاحبه امروز دکتر حریرچی مبنی بر قرمز اعلام کردن کل ایران و افزايش ٤ برابر شدن امار مبتلايان در تبريز و دو برابر شدن انها در تهران و سوپر قرمز شدن استان قم طى يك هفته گذشته موج نگرانی را در میان مردم ، خانواده ها و کادر درمان و پزشکان متعهد و مسئول گردیده است. پزشکان متعهدی که حاضر به فریب وجدان بیدار خود و جامعه نیستند و مقتدرانه از نظریه خود مبنی بر غیرکارشناسانه خواندن باز گشایی مدارس مبتنی بر  استدلال های علمی و تجربی خویش و نظریات   کارشناسان بهداشتی درایران و  سراسر جهان دفاع می کنند.  

در همین رابطه دکتر پیام آزاده در دفاع از جان فرزندان ايران زمين و حفظ اين سرمايه هاى ارزشمند كشور وزیر آموزش و پرورش را به یک مناظره علمی دعوت کرد تا در كمك به انها از هدر رفتن جان اين عزيزان و معلمان فداكار جلوگيرى شود.

به گفته ایشان و طبق تمام پروتکل های بهداشت جهانی حتی در اپیدمی های ساده تری چون سرماخوردگی در همه جای دنیا به مدت دو هفته مدارس تعطیل می شود و این تعطیلی در پاندمی های نظیر کوید ١٩ سخت گیرانه تر اجرا می شود، این در حالی است که در کشور های پیشرفته مردم پروتکل های بهداشتی را بسیار دقیق تر از ایران اجرا می كنند.

ایشان معتقد است که بازگشایی مدارس با توجه به پایین بودن میزان امکانات بهداشتى و عدم رعایت پروتكل هاى بهداشتى در مدارس تنها به خطر انداختن جان دانش آموزان و معلمانی است که سرمایه های اصلی کشور هستند. 

نباید از نظر دور داشت که به خطر انداختن جان جوانان و نوجوانان  در ایران با توجه  به روند پرشتابی که جمعیت ایران  به سوی پیر شدن دارد حرکتی بسيار نسنجيده و غلط است  . نیروی انسانی که عامل اصلی رشد و توسعه در جوامع انسانی  به حساب می آیند.

از نظر ایشان و بسیاری از پزشکان و متخصصان کادر درمان با ادامه این روند کار مهار این بیماری اگر به شکست کامل نینجامد روند کنترل بیماری را به سال های متمادی سوق می دهد در حالی که با کنترل و برنامه ریزی درست می توان آن را در زمان كوتاه ترى مهار کرد.

دكتر آزاده ضمن ابراز تاسف از بازى با جان فرزندانمان كه همه سرمايه خانواده ها هستند اعلام آمادگى كرد كه در هر نقطه اى از ميهن اسلامى كه وزير اموزش و پروش تعيين نمايد با ايشان مناظره نمايد.

یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. آقای ظریف؛ دوگانه های درون دولت را دریابید!

 2. گفتار ظریف؛ اختلال‌‌‌ فهمِ فردی یا بحران دانش سیاسی در ایران؟!

 3. روحیه‌ قاجاری و دستاوردهای فرنگ در یک فایل صوتی

 4. پایانی بر جنجال یک فایل صوتی

 5. زینب سلیمانی :اگر مذاکره برای فلسطین جواب می‌داد، اکنون فلسطین آزاد شده بود

 6. اندکی مسئولیت‌پذیر باشیم!

 7. الگوی بزرگ میدان

 8. توضیحات عجیب غرضی درباره خانه هزارمتری اش در دروس !

 9. چرا بن سلمان کم آورد؟!

 10. جهانگیری: به خاطر مردم در دولت ماندم / ضعف این دولت، لکنت زبان است، شرم می کنیم دستاوردهایمان را بگوییم

 11. نظرات برگزیده مخاطبین الف: ظریف باید پاسخگو باشد چگونه ترامپ به راحتی از برجام خارج شد/ آقای جهانگیری! چه خبر از اقتصاد و تهِ درّه؟/ اصلاح‌طلبان هیچ‌گاه پاسخگو نیستند

 12. رئیس جمهور گارانتی ندارد !

 13. سیاستمداران باتقوا یا سیاستمداران نابغه؟!

 14. یک صندلی و این‌همه نامزد!...

 15. چه کسی رئیس جمهور شود؟

 16. تلاش احمدی نژاد برای نزدیک شدن به رئیسی/به بعضی‌ها گفته‌اند نیا!

 17. شورای رقابت با مردم !

 18. دولت اگر اختیار ندارد، چرا دوباره بر سر کار آمد؟

 19. عراقچی: آمریکایی‌ها اعلام آمادگی کرده‌اند بخش بزرگی از تحریم‌ها را بردارند

 20. بیژن مقدم:  جهانگیری همان روحانی است 

 21. حرف‌های جنجالی همسر آزاده نامداری در مراسم چهلم

 22. مطرح‌کردن شائبه تقلب توسط نماینده روحانی

 23. نامه سعید محمد به رقبایش: متهم سفره‌های خالی مردم کارگزاران هستند نه انقلاب/ کاهش اعتماد عمومی نتیجه ناکارآمدی‌هاست

 24. «شهید قدس» چگونه اسرائیل را در لاک دفاعی فرو برد؟

 25. دولت آینده گریبانش را از عوام‌زدگيِ دانشگاهي و حوزوي رها کند/ مراكز پژوهشي مركز تجمع آقازاده‌ها شده است/ دولتي که نتواند همه مغزها را بكار بگیرد بیمار است

ابر آروان

آخرین عناوین