محکومیت ساداتی‌نژاد به حبس/ روایت خاندوزی از کاهش تورم/ شانس قالیباف برای ریاست مجلس دوازدهم چقدر است؟

  4030225110 ۵۳ نظر، ۱ در صف انتشار و ۳۲ تکراری یا غیرقابل انتشار

هر روز اخبار فراوانی در رسانه‌ها منتشر می‌شود که دنبال کردن آن‌ها ـ حتی برای آنانی که اهل مطالعه اخبار هستند ـ کار دشواری است. بسته خبری ـ تحلیلی الف، با رصد اخبار و رویدادهای مهم، همچنین تحلیل‌های صورت گرفته در این زمینه، مخاطبان خود را از مهم‌ترین وقایع روز آگاه می‌کند.

محکومیت ساداتی‌نژاد به حبس/ روایت خاندوزی از کاهش تورم/ شانس قالیباف برای ریاست مجلس دوازدهم چقدر است؟

محکومیت ساداتی‌نژاد به حبس

غلامحسین محسنی اژه‌ای در جمع دانشجویان دانشگاه یاسوج گفت: از زمانی که متصدی مسئولیت ریاست در دستگاه قضایی شده‌ام به سراغ ریشه‌ها و گلوگاه‌های فساد و هدررفت بیت‌المال رفته‌ام و با همکاری سایر قوا به ساماندهی فرآیند‌ها در واردات، صادرات، گمرکات، بانک‌ها و قس‌علیهذا پرداخته‌ایم.

قاضی‌القضات تصریح کرد: در مقوله دانه‌درشت‌ها که مورد تاکید شما دانشجویان است، ما برخورد بدون اغماض و منطبق با مرّ قانون داشته‌ایم.

در همین قضیه وزیر سابقی که اشاره کردید (گفتنی است سوال دانشجویان در مورد پرونده وزیر سابق جهاد کشاورزی بود) بررسی‌ها و محاکمات انجام گرفت و نامبرده به سه سال حبس محکوم گردید؛ در کل، در این پرونده برای ۸ نفر اعم از وزیر و معاون وزیر، حکم صادر شد که اخیرا با درخواست اعمال ماده ۴۷۷ از ناحیه محکومین مواجه شده‌ایم.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای اظهار کرد: در قضیه چای دبش نیز این خودِ دولت و قوه قضاییه بودند که موضوع را کشف و پیگیری و اطلاع‌رسانی کردند، در این موضوع، در ابتدای امر، موضوع به معاون اول رئیس‌جمهور گزارش شد و آقای مخبر این موضوع را پیگیری کردند و اقدامات مقتضی را در قبال عناصر دخیل در قضیه مزبور اِعمال کردند. همچنین بازرسی ویژه دفتر رئیس‌جمهور و واجا نیز موضوع را پیگیری کردند و سازمان بازرسی کل کشور بعنوان زیر مجموعه قو قضاییه نیز به موضوع ورود پیدا کرد.

رئیس عدلیه افزود: در این پرونده عدد بزرگی بالغ بر سه میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار مطرح است و تاکنون ۴۵ نفر در این خصوص تفهیم اتهام شده‌اند و از تعداد بیشتری نیز تحقیقات به عمل آمده است؛ همچنین در روز گذشته در رابطه با پرونده مزبور دو وزیر سابق احضار شدند.

***

توضیحات سخنگوی قوه قضائیه درباره دستگیری صادق زیباکلام

به گزارش تسنیم، اصغر جهانگیر، سخنگوی قوه قضائیه در بازدید از شهرک صنعتی فرودگاه یاسوج در جمع خبرنگاران در خصوص علت بازداشت صادق زیباکلام به خبرنگاران گفت: این اقدام مطابق قانون بود، زیرا این فرد محکومیت قبلی داشت و حکم وی نیز قطعی شده بود و نامبرده از این حکم نیز خبر داشت و در واقع حکم حبس به مرحله اجرا درآمد و هم‌اکنون یکی از سه حکم قطعی وی اجرایی شده است.

***

شانس قالیباف برای ریاست مجلس دوازدهم چقدر است؟

با پیگیری‌های تسنیم از منتخبین مجلس آینده مشخص شده است که اکثر نمایندگان، موافق ریاست محمدباقر قالیباف هستند.

یکی از این منتخبین به خبرنگار تسنیم گفت که 120 نفر از نمایندگان که تاکنون حضور خود در فراکسیون اکثریت را قطعی کرده‌اند با ریاست آقای قالیباف موافق‌اند.

وی همچنین تأکید کرد که از بین مابقی منتخبین، حدود 115 نفر که شامل 65 نفر از مستقلین و 50 نفر از اصلاح طلبان می‌شود نیز از میان گزینه‌های مطرح برای ریاست، تمایل زیادی به آقای قالیباف دارند.

یکی دیگر از منتخبین مجلس دوازدهم نیز در گفتگو با خبرنگار تسنیم از انصراف علی نیکزاد از کاندیداتوری ریاست مجلس دوازدهم خبر داد و گفت که آقای نیکزاد تمایل بیشتری به حضور در جایگاه نایب رئیسی مجلس دارد.

بنا بر این گزارش، برخی افراد دیگر که تا پیش از این اسامی آنها به عنوان کاندیدای ریاست مجلس مطرح شده بود، با توجه به اینکه احساس می‌کنند شانس بالایی برای بدست آوردن این کرسی ندارند، به دنبال حضور در هیات رئیسه و ریاست کمسیسیون های تخصصی مجلس هستند.

واکنش یک نماینده به قرار گرفتن طرح صیانت در دستور کار مجلس

جلال رشیدی کوچی عضو کمیسیون امور داخلی و شوراها مجلس درباره قرار گرفتن طرح صیانت در دستور کار مجلس به جماران گفت: نگاهم بر این است که طرح صیانت در روز آخر مطرح نخواهد شد و تنها در دستور کار قرار گرفت. ما به جای اینکه دنبال تصویب قانون خوبی باشیم، به دنبال سیاسی‌کاری و سیاسی بازی هستیم. پشت پرده معامله‌هایی برای هیات رئیسه دور بعد در حال انجام است، اما ارزش آن را ندارد که برای تصاحب صندلی با روح و روان مردم بازی کنیم!

وی در پاسخ به این سوال که برانگیختن حساسیت و سماجت یا لجاجت با مردم از کجا نشات می‌گیرد؟ گفت: علتش این است که ۸ درصد از ۹۲ درصد بزرگتر شده است!

وی در خصوص راهکار برگشت عقلانیت در کشور گفت: پس از اتفاقاتی که در کشور افتاد و آسیب‌هایی که به امنیت کشور، سرمایه اجتماعی نظام، نیروهای امنیتی، مردم و اقتصاد وارد شد؛ امیدوار بودم یکسری افراد که به عنوان عقلای نظام از آن‌ها یاد می‌کردم جلوی برخی رفتارهای غلط را بگیرند، اما امروز نه تنها جلوی آن را نگرفته اند، بلکه آن را تشدید می‌کنند. شاید دیگر زور آن‌ها نمی‌رسد و این نگران کننده است! ما یکسری مسائل را آزمایش کردیم و از آن جواب منفی گرفتیم، اما دوباره بر روی آن اصرار می‌کنیم. آن‌جاست که یک جای کار می‌لنگد.

وی ادامه داد: یک عده در کشور به این نتیجه رسیدند که هر چقدر مردم ناراضی‌تر باشند، کمتر پای صندوق می‌آیند و این امر به نفع آن‌ها است، این اتفاق نیز در انتخابات مجلس افتاد و این دستاورد را برای ریاست جمهوری تقویت می‌کنند.

***

روایت خاندوزی از کاهش تورم

به گزارش ایسنا، احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد در نشست خبری با بیان اینکه امسال ۳۵۰ هزار میلیارد تومان از طریق اوراق گام و برات الکترونیک در اختیار بخش واقعی اقتصاد برای تامین مالی تولید قرار می‌گیرد، گفت: همچنین ۲۵۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات و اعتبار برای پروژه‌های ملی و پیشران فراتر از سقف کنترل ترازنامه بانک‌ها در نظر گرفته شده است.

وی افزود: براساس گزارش مرکز آمار ایران، نرخ تورم نقطه به نقطه در پایان فروردین به ۳۰.۹ درصد کاهش پیدا کرد. نرخ تورم نقطه به نقطه فروردین ۱۴۰۲ که بیش از ۵۵ درصد بود با کاهش بیش از ۲۶ درصدی به ۳۰.۹ درصد در فروردین ۱۴۰۳ رسید.

سخنگوی اقتصادی دولت با اشاره به وضعیت شاخص‌های کلان اقتصادی، گفت: در پایان سال ۱۴۰۲ نرخ رشد نقدینگی به ۲۴.۳ درصد کاهش پیدا کرد و از وضعیت بحرانی که در پایان دولت قبل داشت، خارج شدیم. اما در کنار کنترل نقدینگی، دغدغه دولت این بود که دسترسی بخش واقعی اقتصاد به منابع بانکی دچار مضیقه نشود و تلاش می‌کنیم در سال جاری با خلق ابزارهای جدید، دسترسی بنگاه‌های اقتصادی به منابع را تقویت کنیم.

خاندوزی یادآور شد: با استفاده از این ابزارها هم فشار بر بانک‌ها برای تامین مالی کاهش می‌یابد و هم از طریق رصدپذیری اعتبارات مطمئن می‌شویم اعتبارات به تولید اصابت می‌کنند و هدایت آن به سوداگری و بازارهای دارایی کاهش می‌یابد.

***

این انحصارها را بشکنید

جوان نوشت: «کمر انحصار شکسته است، ولی گویا نه در قوه قضائیه! چندسالی می‌شود پویش‌های مختلفی برای شکستن حلقه انحصار در نهاد وکالت شکل گرفته و تا حدی هم موفق بوده است، اما دو حوزه بسیار مهم دفاتر خدمات قضایی و سردفتری هنوز از انحصار رنج می‌برند. بدتر آنکه هرچه پویش‌های مختلف و گزارش‌های مفصلی هم در این رابطه نوشته می‌شود، گوش کسی بدهکار نیست و در همچنان بر همان پاشنه انحصار می‌چرخد. 

تلخی این انحصار آنجا بیشتر می‌شود که همین دو نهاد سالانه به صورت مستقیم و غیرمستقیم حدود ۵۰ میلیون ایرانی را درگیر خود کرده‌اند. چند ده صنف مختلف با قانون تسهیل، مجوز‌های خود را از انحصار خارج کرده‌اند و امضا‌های طلایی از آن‌ها حذف شده است، ولی گویا قانون همچنان زورش به دفاتر خدمات قضایی و سردفتری و دورهمی‌های این دو حوزه نمی‌رسد. حتی برعکس، از زمان تصویب انحصارزدایی با قانون تسهیل، غل و زنجیر انحصار در این دو حوزه از خدمات قضایی بیشتر هم شده است!...

چرا خدمات قضایی ارائه‌شده در دفاتر خدمات قضایی، به‌صورت یک پنجره واحد خدمت به خود مردم واگذار نمی‌شود؟ به عبارت دیگر، چرا دسترسی‌های خدمات در دفاتر خدمات قضایی، با حفظ ضوابط امنیت برخط، برای خود مردم بازگشایی نمی‌شود؟

مگر غیر از این است که اکنون مراجعان به دفاتر خدمات قضایی باید متن‌های اظهارنامه یا دادخواست و... را خودشان تایپ‌شده به کاربر دفتر خدمات بدهند تا آن کاربر همان متن را در سامانه بارگذاری کند؟ خب همین بارگذاری را چرا نباید خود مردم بتوانند انجام دهند تا این رانت بزرگ حذف شود؟ کاربر مستقر در دفتر خدمات قضایی کار حقوقی انجام نمی‌دهد و صرفاً اقدام به بارگذاری مواردی می‌کند که مراجع آن‌ها را به او ارائه کرده است؛ این قدرت لایزال مافیا است که مردم را وادار کرده برای یک بارگذاری ساده ساعت‌ها در دفتر خدمات قضایی معطل بمانند...

نمی‌شود پذیرفت که آقای اژه‌ای از این موارد بی‌اطلاع است؛ از طرف دیگر هم نمی‌توان پذیرفت که زور قاضی‌القضات برای مقابله با این قانون‌شکنی‌ها و انحصارگری‌ها، کم است. نتیجه می‌توان گرفت که احتمالاً بدنه، با رئیس قوه همراه نیست.

رفع این معضل هم چاره دارد؛ تعیین ضرب‌الاجل برای اصلاح رویه‌های انحصاری و در صورت استنکاف چندباره، عزل مدیران خاطی و ورود مدیران جوان و تحول‌خواه که منافع ملی را بر منافع انحصاری و باندی ترجیح دهند. خروج دفاتر خدمات قضایی و کانون سردفتران و سازمان ثبت از انحصار یک فایده مهم دیگر هم دارد؛ زبان قوه قضائیه برای مقابله با رانت و انحصار در سایر نهاد‌ها از الکنی خارج می‌شود.»

***

چرا سخنان اخیر خرازی درباره دکترین هسته‌ای ایران مهم است؟

تابناک نوشت: «کمال خرازی، رئیس شورای راهبردی سیاست خارجی به تازگی اظهاراتی داشته که از چند بعد بااهمیت است.خرازی در یک نشست بین المللی، از تغییر احتمالی دکترین هسته‌ای ایران در صورت تهدیدات رژیم صهیونیستی سخن گفته بود. ..

خرازی در میان سیاستمداران ایرانی، شاید ساکت‌ترین و گزیده‌گو‌ترین شخصیت باشد؛ به عبارت بهتر، خرازی به ندرت در محافل ظاهر می‌شود و در همان معدود حضور خود هم سعی می‌کند از مصاحبه و رویارویی با خبرنگاران دوری کند. به همین دلیل، ناظران این اظهارات او را مورد توجه قرار داده اند.

از طرفی خرازی با سابقه سال‌ها سکانداری دستگاه سیاست خارجی ایران، کامل بار حقوقی و سیاسی کلمات را می‌داند و به همین دلیل، اظهارات او متفاوت با سخنانی است که گاه و بیگاه توسط برخی نمایندگان مجلس یا فعالان سیاسی مطرح می‌شود و دست آخر انتساب خرازی به رهبری، دیگر عامل مهمی است که سخنان او را مهم جلوه می‌دهد...

در این باره باید تاکید کرد که تغییر دکترین هسته‌ای نمی‌تواند لزوما معنای ساخت بمب اتم داشته باشد؛ به عبارت دیگر، بین تغییر دکترین هسته‌ای تا بمب اتم گزینه‌های فراوانی در مسیر قرار دارد که هر یک می‌تواند تحولی شگرف در سیاست‌های هسته‌ای ایران محسوب شود؛ برای نمونه، خروج ایران از «ان پی تی» ـ که همواره گزینه روی میز برای ایران بوده ـ می‌تواند تغییر در دکترین هسته‌ای ایران به شمار رود، که البته این گزینه هوادارانی در طیف‌های مختلف دارد که تا محمد جواد ظریف، وزیر خارجه سابق در این دایره می‌گنجند...

هرچند ایران  بنا بر فتوای رهبر انقلاب، بار‌ها اعلام کرده قصد فعالیت در زمینه سلاح‌های هسته‌ای را ندارد، در شرایطی که ایران به همه تعهدات بین المللی خود پایبند است، اما در سوی دیگر رژیمی فاقد تعهد به اصول جهانی قرار دارد که به تهدید هسته‌ای ایران مشغول است، عقل حکم می‌کند که ایران هم هر گزینه‌ای برای رفع تهدید مورد بررسی قرار دهد.»

***

زارع‌پور: برای رفع فیلتر «گوگل‌پلی» درخواست داده‌ایم

عیسی‌ زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه جلسه هیأت دولت در گفت‌وگو با فارس از پیشنهاد این وزارتخانه برای رفع فیلتر «گوگل‌پلی» خبر داد و گفت: 12 عضو در شمول قانون جرائم رایانه‌ای هستند که باید در این باره تصمیم‌گیری شود، ما برای رفع فیلتر «گول‌پلی» درخواست داده‎‌ایم، نظر ما بر بازگشایی آن است، به هر حال دوستان نظر دیگری دارند.

وی تصریح کرد: ما پیشنهاد داده‌ایم که «گوگل‌پلی» رفع فیلتر شود و کارمان را هم انجام داده‎‌ایم.وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پیشتر از در دستورکار قرار گرفتن رفع فیلتر «گوگل‌پلی» در کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه خبر داده بود.

***

لایحه اصلاح قانون به کارگیری سلاح طبق اصل ۸۵ قانون اساسی اعلام وصول شد

به گزارش ایرنا، علی کریمی فیروزجائی عضو هیات رئیسه مجلس در نشست صحن علنی روز سه‌شنبه (۲۵ اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی، موارد اعلام وصول را قرائت کرد که بر اساس متن قرائت شده، طبق ماده ۶۴ قانون آیین نامه داخلی، تعدادی از نمایندگان درخواست رسیدگی به لایحه اصلاح به کارگیری سلاح توسط ماموران نیروهای مسلح در موارد ضروری را طبق اصل ۸۵ قانون اساسی مطرح کرده بودند.

این لایحه با درخواست نمایندگان اعلام در جلسه علنی امروز اعلام وصول شد.

تحقیق و تفحص از شستا به قوه قضائیه ارجاع شد

به گزارش تسنیم، نمایندگان در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به گزارش نهایی کمیسیون اقتصادی در مورد تحقیق و تفحص از شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی (شستا) و شرکت‌های زیر مجموعه آن از سال 1392 الی 1399 در اجرای ماده (212) قانون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی با 147 رأی موافق، 16 رأی مخالف و 5 رأی ممتنع از 219 نماینده حاضر در جلسه موافقت کرده و آن را جهت رسیدگی به قوه قضائیه ارسال کردند.

مهدی طغیانی سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس در تشریح جزئیات گزارش این تحقیق و تفحص با یادآوری اینکه عملکرد تعداد 13 شرکت زیرمجموعه شستا  در این تحقیق و تفحص مورد بررسی قرار گرفته است، از ذوب آهن اصفهان، رایتل، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، شرکت توسعه دارویی تاصیکو، پتروشیمی غدیر، پتروشیمی فناوران، نفت پاسارگاد، نفت ایرانول و ... در زمره این شرکت‌ها یاد کرد.

وی با اشاره به محورهای این تحقیق و تفحص یادآور شد: ضرورت تغییر مسیر شستا از بنگاهداری به سهامداری، واگذاری بخشی از سهام شرکت‌های پربازده و سودساز جهت رد دیون دولت به سازمان تامین اجتماعی، جلوگیری از فشارها و دخالت‌ها در انتصابات افراد با هر توجیه، تجدید ارزیابی شرکت‌ها با هدف جلوگیری از سودهای موهوم، پرداخت به موقع تعهدات نهادهای حاکمیتی به شرکت‌های زیر مجموعه شستا، تسهیل شرایط خروج از دارایی‌ها و بنگاههای غیر مولد ساز و قراردادن آنها در فهرست واگذاری، ادامه فرآیند شفاف سازی فرآیندها و ایجاد سامانه‌های گوناگون در موارد مختلف به خصوص مربوط به خرید مواد اولیه از تامین کنندگان و شفاف سازی خریداران محصولات نهایی، شفاف سازی انتخاب مدیران و کارکنان شرکتهای زیر مجموعه شستا و ممانعت از به کارگیری مسئولان سابق قوای سه گانه در پست‌های مدیریتی از محورهای این تحقیق و تفحص است.

***

زاکانی: زیست شبانه در حال بررسی است

علیرضا زاکانی، شهردار تهران در گفت‌وگو با ایلنا، درباره این‌که در ایام ماه مبارک رمضان با تغییر ساعات کافه‌ها و رستوران‌ها زیست شبانه اتفاق افتاد و نگرانی‌هایی که درباره زیست شبانه مطرح می‌شد، تا حدودی برطرف شد باتوجه به این تجربه آیا شهرداری تهران برای زیست شبانه برنامه‌ای دارد، گفت: در حال بررسی آن کارهایی که قبلا اتفاق افتاده هستند تا نتیجه‌اش را به ما منعکس کنند. زیرا این اتفاق دارای معایب و محاسنی بود، این محاسن و معایب را بررسی می‌کنند و به ما اعلام می کنند.

وی درباره ساماندهی دستفروشان در سطح شهر تهران عنوان کرد: در چند نقطه ساماندهی صورت گرفته است الان حدود ۳ یا ۴ نقطه دیگر هدف‌گذاری شده است.

زاکانی تاکید کرد: برای ساماندهی ابتدا یک مجموعه را ایجاد و زیرساخت‌هایش را آماده می‌کنند برای اینکه بتوانند دستفروشانی که در حال حاضر وجود دارند را آنجا ببرند و ساماندهی کنند، این کار مثلا در محله صابونیان انجام شد. یا در برخی محلات دیگر مانند خیابان شهرداری در محله تجریش و رضایتمندی بسیار بالایی را هم داشت و ساماندهی چند نقطه دیگر مانند چهارراه ولیعصر را در دستور کار گذاشتند که کارهایش در حال انجام است.

 

 

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۴۸۹۷۰۶۲۰:۵۴:۵۴ ۱۴۰۳/۲/۲۵
چند تا سئوال اینکه چرا ساداتی نژاد دکتراش رو تو مسکو گرفته؟ اینکه مجلس با چه معیار و سنجه ای افراد را میسنجه و چرا بالای 200 رای موافق برای وزارت ایشون در وزارت جهاد داده ؟
ناشناس۳۴۸۹۸۴۹۲۳:۳۳:۴۶ ۱۴۰۳/۲/۲۵
وزیر کشاورزی دولت مردمی سیزدهم محکوم شد اونم تو همون دوسال اول خدمتش در دولت خدا به خیر بگذرونه بقیه اش رو
ناشناس۳۴۸۹۹۰۱۰۱:۲۲:۰۷ ۱۴۰۳/۲/۲۶
مجازات های افرادی که در حکومت فعال هستند و فساد می کنند باید صدها برابر افراد عادی باشد حد اقل مجازات برای ایشان حبس ابد است اگر این فساد را ماموران حکومتی چین انجام داده بودند همه آنها اعدام میشدند
ناشناس۳۴۹۰۲۹۶۱۱:۴۰:۱۹ ۱۴۰۳/۲/۲۶
و چرا روسای قوه قضاییه اعمال ماده ۴۷۷ را که بصورت مطلق در اختیار خودشان است از این دسته محکومان دانه درشت فعال در حاکمیت می پذیرند و در اکثر اوقات این محکومان پس از پذیرش اعمال ماده ۴۷۷ با ثروت و قدرت خود می توانند نفوذ افرادی همچون اکبر طبری را بدست آورده و مانند یاسین رامین کلاً تبرئه شوند .
ناشناس۳۴۹۰۱۳۴۰۹:۳۹:۲۲ ۱۴۰۳/۲/۲۶
این که وزیر سابق محکوم شد اتفاق مبارکی است اگر محکوم نمی شد و محاکمه او خط قرمز دولت بود خیلی زشت بود.
ناشناس۳۴۹۰۳۲۰۱۲:۱۱:۳۲ ۱۴۰۳/۲/۲۶
۳ سال؟برای چنین تخلفی؟
سعید صادقی۳۴۹۰۲۷۳۱۱:۱۲:۲۹ ۱۴۰۳/۲/۲۶
هزینه فساد اقتصادی در کشور بسیار پایین است. ما که الان در یک جنگ ترکیبی هستیم که یکی از مهمترین حملات به ما از ناحیه اقتصاد می باشد، باید به گونه ای برخورد کرد که فرد و گروه مفسد از ترس در ریشه خود بخشکد وگرنه نوش دارو بعد مرگ سهراب بی اثر است
ناشناس۳۴۹۰۰۵۳۰۸:۴۲:۰۴ ۱۴۰۳/۲/۲۶
مسوولین قضایی یک جستجو در احکام اسلامی بکنن فکر میکنم افشای فساد مسوولین دولتی و حکومتی نه تنها حرام نیست بلکه بایستی افشا شوند.
ناشناس۳۴۸۹۷۱۱۲۰:۵۸:۱۶ ۱۴۰۳/۲/۲۵
تورم کم می شود اما سرکوب ارزی نکنید
ناشناس۳۴۸۹۸۸۰۰۰:۵۴:۴۶ ۱۴۰۳/۲/۲۶
همانطور که وزیر پیشین کشاورزی را محکوم کردید نماینده مجلسی را نیز که ۱۴۰ سکه رشوه فقط یک قلم از فسادهای متعدد او بوده را نیز محاکمه کنید
ناشناس۳۴۹۰۱۷۱۱۰:۰۶:۱۶ ۱۴۰۳/۲/۲۶
فساد خودرویی صورت گرفته در مجلس نیز پس از پایان کار مجلس باید مورد پیگرد قرار گیرد
ناشناس۳۴۹۰۲۵۹۱۱:۰۴:۴۵ ۱۴۰۳/۲/۲۶
همه مفسدین را معرفی کنید وبه اشد مجازات برسانید تا ورم عدالت را لمس کنند
ناشناس۳۴۸۹۹۳۲۰۴:۰۱:۳۲ ۱۴۰۳/۲/۲۶
فعلا که ریال داره سرکوب میشه سیرمونی نداره این شکم های شما؟
ناشناس۳۴۹۰۱۷۰۱۰:۰۶:۱۵ ۱۴۰۳/۲/۲۶
وارد کنندگان در شرایط تورمی از پایین نگه داشتن ارزها و چند نرخی سود می برند! و وقتی فنر آن خوب جمع شد یکجا آن را رها می کنند و سفره شما را کوچکتر از قبل !
ناشناس۳۴۸۹۷۲۰۲۱:۰۱:۱۱ ۱۴۰۳/۲/۲۵
نماینده ای که ظاهر بین باشد همین هست م
ناشناس۳۴۸۹۷۶۴۲۱:۴۸:۳۲ ۱۴۰۳/۲/۲۵
آقای ساداتی نژاد با تصمیمات غلط و غیر کارشناسانه و قلدر مابانه بانک کشاورزی رو به نابودی کشاند. تمام ناترازی و گرفتاری بانک کشاورزی ناشی از دخالت ها و تکالیف ما لایطاقی بود که بر عهده بانک گذاشت. فقط سه سال حبس!!
امیر حسین سلطان/تهران۳۴۹۰۰۸۲۰۹:۰۲:۰۵ ۱۴۰۳/۲/۲۶
درباره این جناب وزیر سابق نمی خواهم شخصا قضاوت کنم که آیا شایسته احراز پست وزارت از ابتدا بوده اند یا خیر اما ایکاش با مراجعه به سوابق و فیلم و سخنان موافقین و مخالفین مجلس به هنگام بررسی صلاحیت ایشان معلوم می گشت آیا از همان ابتدا ایشان و یا امثال ایشان شایستگی مقام وزارت را داشته اند یا نه؟! و اگر هم در ابتدا این شایستگی را داشته اند بعدها چه عوامل و عللی باعث از دست رفتن این شایستگی شده است؟! صرف برخوردهای قانونی و قضایی و محکومیت ایشان کفایت نمی کند بلکه باید اساسی و ریشه ای مسائل را کندوکاو کرد. والله اعلم
جواد۳۴۸۹۸۴۶۲۳:۲۷:۵۸ ۱۴۰۳/۲/۲۵
آقای خاندوزی را باید گفت که ایشان همیشه تورمش ۲۰٪ يا بیشتر پایین می‌آید اما فقط روي کاغذ و مردم آنرا احساس نمی کنند.
ناشناس۳۴۸۹۸۶۶۰۰:۱۵:۰۹ ۱۴۰۳/۲/۲۶
کدام کاهش تورم مگرشمادرایران نیستیدقیمت خدمات گوشت قرمز مرغ سربه فلک کشیده، فلاکت بدبختی یکی نیست .
ناشناس۳۴۹۰۰۶۸۰۸:۵۱:۲۳ ۱۴۰۳/۲/۲۶
عزیزم تورم کم شدن یعنی سرعت افزایش قیمت کم شدن حال برخی قیمت ها ممکن است بیشتر بالا برود برخی حتی کاهش هم داشته باشد
ناشناس۳۴۹۰۲۱۹۱۰:۴۱:۲۸ ۱۴۰۳/۲/۲۶
سال پایه را تغییر می دهند، سبد کالایی را به دلخواه خود تغییر می دهند تا نتیجه بگیرند که تورم کاهش یافته.
ناشناس۳۴۹۰۳۵۰۱۲:۳۳:۴۷ ۱۴۰۳/۲/۲۶
سال پایه هر 5 ساله هست و تورم هم سالانه محاسبه می شود نسبت به سال قبل خودش!!
ناشناس۳۴۹۰۶۱۴۱۶:۱۴:۱۲ ۱۴۰۳/۲/۲۶
دوست عزیز! تغییر سبد کالا چی؟
ناشناس۳۴۸۹۸۶۷۰۰:۱۶:۱۲ ۱۴۰۳/۲/۲۶
واكنش يك نماينده به قرار گرفتن طرح صيانت در دستور كار مجلس ! ------------------------------------------------ --- بابا جان ! در كنار اون صيانت ، « صيانت اقتصادي » هم يادتون نرود ! اي مسئولان ، اي دولتيان ، اي مجلسيان از من هم صيانت كنيد ! ، صيانت از من يادتان نرود ! صيانت از من در برابر غول تورم ، غول گراني بي رحم ... ، گراني بي مروت ... صيانت از من بخاطر قلت مداخل ( حقوق ) و كثرت مخارج ! ... صيانت از من در برابر اژدهاي بي رحم نابساماني اقتصادي !! ... صيانت از من در برابر خواسته هاي بحق اهل و عيال ... اي دولتيان و اي مجلسيان ، اين پند شيخ اجل فراموش نكنيد كه فرموده : « اي كه دستت مي رسد كاري بكن » ! ... اي مسئولين صيانت كنين ما را ... كه خدا در روز جزا و روز يوم الحساب از شما صيانت كند ، انشالله !!
ناشناس۳۴۸۹۸۷۰۰۰:۲۵:۴۵ ۱۴۰۳/۲/۲۶
توضيحات سخنگوي قوه قضاييه در باره دستگيري زيبا كلام ! --------------------------------- دستگيري زيبا كلام ؟ ... من كه برادر در جريان دستگيري جناب زيبا كلام و اين كه چه گفته نيستم ! ... اما اگر « زيبا كلام » هست ، چرا دستگيري ؟ شيخ اجل از بس كه زيبا كلام بوده ، به او استاد سخن گفته اند ! استاد د بي بديل و يا كم نظير ادب فارسي ! ... پس يك بار ديگر جسارتاً سؤالم را تكرار مي كنم ، اگر زيبا كلام باشه جرا حبس ؟!
ناشناس۳۴۸۹۸۷۵۰۰:۴۶:۱۲ ۱۴۰۳/۲/۲۶
قالیباف برن بیر ن نخبگان وارد کار شوند تا مملکت از اینگه هست بدتر نشه میز ریاست رو تعطیل کنید.
ناشناس۳۴۸۹۸۷۹۰۰:۵۴:۰۳ ۱۴۰۳/۲/۲۶
حرف های سطحی در مورد انتخابات و یا صیانت به چشم می‌خورد از جانب جلال رشیدی
ناشناس۳۴۸۹۸۸۶۰۰:۵۸:۵۰ ۱۴۰۳/۲/۲۶
آقای منظور به ایشون فشار میاره که بگو تورم ۲۰ درصده تا از آه بازنشستگان راحت بشم! ولی ایشون بد متوجه میشه و ۲۰ درصد پایین میاره!
ناشناس۳۴۸۹۹۱۵۰۱:۵۴:۳۰ ۱۴۰۳/۲/۲۶
روايت خاندوزي از كاهش تورم ! ----------------- -- حالا چرا جناب خاندوزي گفته تورم كاهش پيدا كرده ؟ -- اتفاقاً بنده هم مي خواستم اين سؤال را از شما بكنم ! ، ... البته همان طوري كه مي بينيم و يا مي شنويم در نام خانوادگي ايشان واژه « خان » اومده :جناب خا ندوزي ! ... پس اگر واقعاً ايشان خان باشند ، بايد هم بگويند كه تورم كاهش پيدا كرده ، چون كه يك «ًخان » كه بار تورم را احساس نميكنه ! ...بله ؟! اگر ايشان نگويد كه تورم كاهش پيدا كرده ، پس بازنشستگاني چون آميرزا محمد بگه ؟ ... آقا لطفي بگه ؟ . حبيب آقا بگه كه تورم كاهش پيدا كرده ؟ ... بله ؟ !
ناشناس۳۴۸۹۹۲۳۰۳:۰۰:۱۹ ۱۴۰۳/۲/۲۶
تا زمانی که امور مملکت را به دست افراد کاردان و کارشناس و متخصص نباشد امیدی نیست ساداتی و خاندوزی و صحرایی و سایر وزرا همه مثل هم هستند یک ملت و یک کشور تاوان تصمیم های آن ها را می پردازد
ناشناس۳۴۸۹۹۲۷۰۳:۱۶:۵۲ ۱۴۰۳/۲/۲۶
چه جوری تورم کاهشی شده که آثارش دربازارمعلوم نیست وهر روزهم اجناس گرونتر میشه ‌.
ناشناس۳۴۸۹۹۶۳۰۶:۲۸:۱۳ ۱۴۰۳/۲/۲۶
مردم در انتخابات مجلس دوازدهم نشان دادند که به قالیباف و اطرافیانش و گروهش تمایلی ندارند ؟
ناشناس۳۴۸۹۹۷۸۰۷:۰۷:۴۵ ۱۴۰۳/۲/۲۶
چطور آقای ساداتی نژاد با پرونده قضایی قبلی رئیس جمهور ایشان را برای پست وزارت کشاورزی معرفی می‌کنند.. عجب دنیایی
من۳۴۸۹۹۸۲۰۷:۱۹:۳۴ ۱۴۰۳/۲/۲۶
آقای قالیباف ریاست بسه زمان استراحتت رسیده
ناشناس۳۴۸۹۹۹۱۰۷:۳۷:۰۹ ۱۴۰۳/۲/۲۶
وزیر اقتصاد همیشه توی اعداد و ارقام خودش غرقه و خبری از جامعه نداره.
ناشناس۳۴۹۰۰۷۲۰۸:۵۲:۲۵ ۱۴۰۳/۲/۲۶
درست گفته
ناشناس۳۴۹۰۰۰۱۰۷:۵۴:۴۱ ۱۴۰۳/۲/۲۶
گرونی سر به فلک کشیده مسولین خبر ندارن مشغول اینن که کی اختلاس کرد کی برد کی نخورد مردم کی ارزانی رو دیدن هرچه میگن فقط روی کاغذ عملی نشده اوضاع از این بدتر نشه یه دکتر ساده میری نزدیک ۵ میلیون برمی‌داره ارزش پول به قدری آمده پایین از اون ور درآمد ماهی ۱۰ میلیون این انصاف نیست
محقق۳۴۹۰۰۰۴۰۷:۵۵:۴۶ ۱۴۰۳/۲/۲۶
اقایان قالیباف و خاندوزی درمدت صدارتشان چه کارمثبتی انجام داده‌اند!!
علی۳۴۹۰۰۵۸۰۸:۴۴:۵۹ ۱۴۰۳/۲/۲۶
از اینکه یک وزیر بدلیل تخلفات محاکمه و محکوم میشود خبر خوبی است چون تابو شکسته شد اما قوه قضائیه به سراغ ترک فعلها و تخلفات همه دانه درشتها برود همانطور که مردم دستاوردهای دولت در کاهش نرخ تورم و همینطور افزایش مبادلات تجاری کشور در سفره های خود بنابراذعان خود رئیس جمهور را لمس نمی کنند در بحث برخورد با مفاسد و عوامل نفوذی در بدنه دولت به معنی عام کلمه که باعث نارضایتی مردم شده هم باید قوه قضائیه و دولت دست این مفسدین را قطع و به دست عدالت بسپارند آنهم برخورد بدون اغماض چون حفظ نظام واجب تر از حفظ برخی دانه درشتهای وابسته به برخی جناهای سیاسی است در این صورت اعتماد مردم هم بازخواهد گشت نظام آنقدر قوی هست وقتی به امریکا و اسرائیل سیلی سخت میزند اینها که عددی نیستند
ناشناس۳۴۹۰۱۳۳۰۹:۳۸:۵۱ ۱۴۰۳/۲/۲۶
مثل اینکه جناب خاندوزی برای خانه خرید نمی کنند تا حداقل بدانند همه چیز نسبت به سال گذشته چقدر گران شده
ناشناس۳۴۹۰۱۳۷۰۹:۴۲:۲۷ ۱۴۰۳/۲/۲۶
چرا همش آویزان اصلاح طلبان هستید و از آنها برای اعتبار بخشی خودتان استفاده می کنید. جبهه اصلاحات رسما اعلام کرده که نماینده ای در انتخابات ندارد ولی شما به هر بهانه می خواهید خودتان را به آنها بچسبانید. حداقل اینکه اصلاح طلبان یادگرفته اند که خود را اجبارا به اصولگرایان معتدل مثل روحانی نچسبانند که نتیجه اش سازش با وضع موجود باشد. روحانی با آن پشتوانه مردمی می توانست همه کار کند اما مرد میدان نبود
ناشناس۳۴۹۰۱۶۴۱۰:۰۱:۲۰ ۱۴۰۳/۲/۲۶
آنچه برای مردم اهمیت دارد مصوباتی است که مجلسیان برای بهبود اوضاع اقتصادی، اجتماعی ...ملت اتخاذ میکند ، و اینکه فلانی رییس مجلس باشد یا بهمانی فرق چندانی نمیکند .
ناخدا۳۴۹۰۲۰۱۱۰:۳۱:۴۱ ۱۴۰۳/۲/۲۶
مگر ایشان در زمان چای دبش مسولیتی نداشتند .
ناشناس۳۴۹۰۲۰۹۱۰:۳۶:۲۰ ۱۴۰۳/۲/۲۶
محکومیت وزیر دولت رئیسی فقط و فقط به دلیل وجود فضای مجازی رخ داد و اگر فضای مجازی وجود نداشت ایشان کماکان به کارش ادامه می دادند. فساد زمین ازگل هم همینطور، فساد فولاد مبارکه هم ایضا و ... برای همین است که عده ای سعی در محدود سازی بیشتر فضای مجازی دارند چون نگرانند که دیر یا زود فسادهای گسترده ای که دارند افشا شود.
امیر آشفته۳۴۹۰۲۱۵۱۰:۳۹:۱۶ ۱۴۰۳/۲/۲۶
چقدر حکم سنگین صادر می کنید.برای 3700 میلیارد فقط 3 سال حبس.
ناشناس۳۴۹۰۲۷۱۱۱:۱۱:۲۷ ۱۴۰۳/۲/۲۶
تورم کمر مردم را شکسته مثل کبک دولت ومجلس سرشون را تو برف کردند مستضعفین نان شب ندارند انوقت آقایان بیدرد میگویند تورم کم شده .
صمصام۳۴۹۰۲۹۹۱۱:۴۲:۲۲ ۱۴۰۳/۲/۲۶
حکم حبس وزیر کشاورزی دولت اقای رییسی از دو حالت خارج نیست یا آقای رییسی ایشان را نمیشناخته و وزیرش کرده یا ایشان را میشناخته و وزیرش کرده در هر دو حالت آقای رییسی مسئول اصلی معرفی ایشان به عنوان وزیر هستند پس باید پاسخگو باشند که نیستند !
یک ایرانی۳۴۹۰۳۳۳۱۲:۲۴:۳۹ ۱۴۰۳/۲/۲۶
آقای خاندوزی کجا تورم پایین آمده ،پس چرا مردم احساس نمی کنند.
غلامی۳۴۹۰۴۶۷۱۴:۰۸:۱۶ ۱۴۰۳/۲/۲۶
سلام امیدوارم جناب قالیباف جایگاهی در ریاست در مجلس جدید نداشته باشد ، تا بدینوسیله مردم از شر این دو جریان سیاسی(اصلاح طلب ، اصولگرا)رهایی بیابند تا جریان سومی که خواهان عدالت و حذف تمامی رانتخواران سیاسی هستند بر مسند ریاست تکیه بزنند .
سینا۳۴۹۰۵۲۳۱۵:۰۷:۲۸ ۱۴۰۳/۲/۲۶
ای کاش مشروح مذاکرات و جلسات کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه منتشر میشد. ای کاش حداقل رای اعضای این کارگروه در موارد مختلف منتشر میشد تا مردم بدانند چه افرادی (نمایندگان کدام ارگان ها) و چگونه درباره دسترسی آنها به اینترنت اعمال نظر میکنند.
ناشناس۳۴۹۰۶۲۵۱۶:۲۰:۴۰ ۱۴۰۳/۲/۲۶
ای مجلسیان بیدرد بازنشسته شوید ای دولتیان به فکر ملت باشید گرانی بیداد میکند گوشت ومرغ از سفره طبقه متوسط پر کشیده
m۳۴۹۰۷۳۱۱۸:۱۰:۱۶ ۱۴۰۳/۲/۲۶
اگه یکی دوتا از اون دانه درشتها مثلا خاوری را اعدام می‌کردید الان وضعیت اینطور نبود .
ناشناس۳۴۹۰۸۲۵۲۰:۱۱:۳۶ ۱۴۰۳/۲/۲۶
آقای خاندوزی اگر نمی تونی یا نمی خوای تورم کم بشه حداقل نمک روی زخم مردم فقر نپاش

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

yektanetتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های دیروز

 1. حالا زمان مذاکره است

 2. وقوع سانحه برای بالگرد حامل رئیس‌جمهور در آذربایجان شرقی

 3. تعطیل کردن شنبه از یک مجلس انقلابی بعید بود/ اکثر مردم ارتباط اقتصادی با خارج ندارند

 4. از کوه خواری تا سیل غافلگیرانه در مشهد

 5. توضیحات وزیر کشور درباره حادثه فرود سخت بالگرد حامل رییس جمهور

 6. سخنی با خانم‌ها و آقایان نماینده و برگزیده

 7. اسب‌ زین‌شده وزارت کار برای تضعیف حقوق قانونی کارگران!

 8. حکم امیر تتلو صادر شد

 9. واکنش رهبر معظم انقلاب به سانحه سقوط بالگرد رییس جمهور : همه برای سلامت این جمع خدمت‌گزار دعا کنند/ ملت ایران نگران و دلواپس نباشند

 10. واکنش آمریکا به بروز سانحه برای بالگرد حامل رئیس‌جمهور ایران

 11. ماجرای سوار نشدن رئیسی به خودروی بنز از زبان نماینده مجلس

 12. رئیس هلال احمر به محل حادثه بالگرد رئیس جمهور رفت/ اعزام ۴۰ تیم واکنش‌سریع

 13. چالش امتحانات نهایی و استرس مضاعف میلیون‌ها دانش‌آموز

 14. دیروز مشهدی ها با تشکیل زنجیره انسانی پاکبان گرفتار در سیلاب را نجات دادند

پربحث‌های هفته

 1. این نامه دلسوزانه است؟!

 2. دفاع از جمهوریت یا دفاع از الیگارشی؟

 3. مقاومت بی‌مبنای طلافروشان در مقابل شفافیت/ دولت عدول نکند، مردم هم حمایت می‌کنند

 4. حالا زمان مذاکره است

 5. نامه روحانی به مردم ایران درباره دلایل رد صلاحیتش/ این دفاعیه‌ شخصی نیست، دفاع از جمهوریت نظام است

 6. امضای مردم گیلان پای طومار حمایت از طرح نور

 7. جریمه کشف حجاب ۴ و نیم میلیون تومان است

 8. وقوع سانحه برای بالگرد حامل رئیس‌جمهور در آذربایجان شرقی

 9. نظرات برگزیده مخاطبان الف: نقش شورای نگهبان در کاهش مشارکت مردم چیست؟/ زندانی‌شدن زیباکلام به ضرر نظام تمام شد

 10. نوش‌دارو بعد از مرگ سهراب!

 11. حمله رسانه اصولگرا به رائفی‌پور/ انتقاد شریعتمداری از نمایندگان موافق تعطیلی شنبه‌ها

 12. فرش‌های سعدآباد کجاست؟

 13. محکومیت ساداتی‌نژاد به حبس/ روایت خاندوزی از کاهش تورم/ شانس قالیباف برای ریاست مجلس دوازدهم چقدر است؟

 14. ماجرای سفر عبدالحمید به ترکیه چیست؟

 15. حاج‌علی‌اکبری: گلایه‌ای از مجلس برای تصویب تعطیلی «شنبه‌ها» داریم

 16. واکنش وزیر کشور به برخورد خشن برخی ماموران / نظر واعظی درباره نقاط ضعف و قوت دولت رئیسی

 17. واکنش روزنامه اصولگرا به زندانی‌شدن زیباکلام/ دستور اژه‌ای درباره پرونده چای دبش

 18. در آستانۀ سکولارشدنِ زیارت؟

 19. مأمور خاطی بازداشت شد

 20. تعطیل کردن شنبه از یک مجلس انقلابی بعید بود/ اکثر مردم ارتباط اقتصادی با خارج ندارند

 21. آیا واقعاً آزادسازی قیمت‌ها تنها راه است؟

 22. چراغ سبز دولت به ارز آزاد؟!

 23. پاسخ حماس به توهم صهیونیست ها

 24. اعتراض بانوان به پوشش‌های نامناسب

 25. پلیس این ۵ گروه را طبق لایحه حجاب باید بازداشت کند

پربحث‌های هفته

 1. این نامه دلسوزانه است؟!

 2. دفاع از جمهوریت یا دفاع از الیگارشی؟

 3. حالا زمان مذاکره است

 4. نامه روحانی به مردم ایران درباره دلایل رد صلاحیتش/ این دفاعیه‌ شخصی نیست، دفاع از جمهوریت نظام است

 5. وقوع سانحه برای بالگرد حامل رئیس‌جمهور در آذربایجان شرقی

 6. نظرات برگزیده مخاطبان الف: نقش شورای نگهبان در کاهش مشارکت مردم چیست؟/ زندانی‌شدن زیباکلام به ضرر نظام تمام شد

 7. حمله رسانه اصولگرا به رائفی‌پور/ انتقاد شریعتمداری از نمایندگان موافق تعطیلی شنبه‌ها

 8. محکومیت ساداتی‌نژاد به حبس/ روایت خاندوزی از کاهش تورم/ شانس قالیباف برای ریاست مجلس دوازدهم چقدر است؟

 9. حاج‌علی‌اکبری: گلایه‌ای از مجلس برای تصویب تعطیلی «شنبه‌ها» داریم

 10. واکنش وزیر کشور به برخورد خشن برخی ماموران / نظر واعظی درباره نقاط ضعف و قوت دولت رئیسی

 11. واکنش روزنامه اصولگرا به زندانی‌شدن زیباکلام/ دستور اژه‌ای درباره پرونده چای دبش

 12. رئیس جمهور: باید گره های ذهنی در رابطه با تشکیل خانواده و افزایش جمعیت باز شود

 13. تعیین تکلیف اسرائیل در حج امسال

 14. دستور محسنی اژه‌ای درباره پرونده‌های فولاد مبارکه و چای دبش

 15. آیت‌الله علم‌الهدی: ولایت مقدم بر عدالت است

 16. رحیم‌پور ازغدی: قبلا به شوخی می‌گفتند کاخ سفید را حسینیه می‌کنیم الان اما در حال رخ دادن است

 17. مخالفت آیت‌الله سبحانی با تعطیلی شنبه

 18. آخرین تصمیم دولت برای حمایت از نهضت ملی مسکن

 19. برائت نامه محمدعلی رامین از پسرش یاسین و مهناز افشار

 20. حل يك ابرچالش نظام

 21. محکومیت‌وزیر‌سابق جهادبه ۳ سال حبس/ احضار ۲ وزیر ‌در چای‌دبش 

 22. تعطیلی شنبه‌ها در مجلس رأی آورد/ نمایندگان چه گفتند؟

 23. تعطیلی پنجشنبه در مجلس رأی نیاورد/ نمایندگان چه گفتند؟

 24. اطلاعیه اداره‌کل زندان‌های اصفهان درباره توماج صالحی

 25. اظهارات جدید فرمانده نیروهای قدس درباره عملیات وعده صادق

آخرین عناوین