۲۶ صفحه از جزئیات اقدامات مجرمانه "یاسین رامین"

  4030227011 ۱۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳ تکراری یا غیرقابل انتشار

بی‌‌بی‌‌سی فارسی تلاش زیادی کرده تا در گفت‌وگو با یاسین رامین و همسرش مهناز افشار، این مجرم محکوم به حبس در پرونده اختلاس از جمعیت هلال احمر را در افکار عمومی تبرئه کند؛ بر این اساس ۲۴ صفحه از جزئیات اقدامات مجرمانه یاسین رامین توسط تسنیم منتشر شد.

 ۲۶ صفحه از جزئیات اقدامات مجرمانه "یاسین رامین"

به گزارش تسنیم، سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر سال 1393 از "یاسین رامین" فرزند محمدعلی شکایت کرد. یاسین رامین که در آن سال مدتی بود با مهناز افشار، چهره سینمای ایران ازدواج کرده بود، اتهامات را نپذیرفت اما نظر دادگاه بدوی، چیز دیگری بود و او را به 17 سال حبس و رد مال به میزان 2 میلیون یورو محکوم کرد.

اعتراض به رأی و صدور حکم جدید حاکی از تبرئه یاسین رامین را داشت اما جالب اینکه مهناز افشار پیش از اعلام رأی بدوی در سال 1398 با ادعای طلاق، اقدم به خروج برخی از اموال به خارج از کشور و مهاجرت به اروپا کرد.

سازمان تدارک پزشکی جمعیت هلال احمر پس از ابلاغ رأی تجدید‌نظر و بر اساس امکان و ابزار قانونی آمده در قانون آیین دادرسی، درخواست فرجام‌خواهی کرد که با پذیرش درخواست فرجام‌خواهی، این پرونده در دیوان عالی کشور مورد رسیدگی دوباره قرار گرفت.

در نهایت و در بهمن‌ ماه 1402 دیوان عالی کشور با صدور رأی نهایی در پرونده اختلاس از سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر، رأی دادگاه تجدیدنظر مبنی بر تبرئه "یاسین رامین" را نقض و این فرد را به 2 سال حبس و جریمه 873887 یورویی محکوم کرد.

در دادنامه صادره از سوی شعبه نوزدهم دیوان عالی کشور آمده است:

"... متهم آقای یاسین رامین را به اتهام خیانت در امانت به تحمل سه سال حبس تعزیری با احتساب ایام بازداشت قبلی محکوم می‌نماید و در مورد دعوای مطروحه از سوی سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر به‌ طرفیت متهم فوق‌الذکر به‌خواسته مطالبه ضرر و زیان ناشی از جرم هم دعوای مذکور با توجه به احراز انتساب جرم خیانت در امانت به شرح فوق وارد و ثابت می‌باشد لذا مستنداً به مواد 9 و 14و 17 قانون آئین دادرسی کیفری متهم فوق‌الذکر را به پرداخت مبلغ 873.887 یورو بابت اصل خواسته بعلاوه هزینه دادرسی پرداختی و حق‌الوکاله وکیل طبق تعرفه قانونی محکوم می‌نماید ..."

اما برخلاف برخی ادهای مطرح شده از سوی یاسین رامین و مهناز افشار، تمام حقوق‌دانان مبرز کشورمان بر این حقیقت واقف هستند که آرای صادره از سوی دیوان عالی کشور از بیشترین میزان اتقان برخوردارند.

پس از انتشار خبر اختصاصی تسنیم با تیتر «با رأی دیوان عالی "یاسین رامین" به 3 سال حبس محکوم شد» تلویزیون فارسی‌زبان و لندن‌نشین بی‌بی‌سی تلاش زیادی داشت تا در گفت‌وگو با یاسین رامین و همسرش مهناز افشار، این مجرم محکوم به حبس در پرونده اختلاس از جمعیت هلال احمر را در افکار عمومی تبرئه کند و بخش‌هایی از وبسایت و کانال تلگرامی و پیچ اینستاگرامی خود را به آن اختصاص داد.

با این توضیح، برای نخستین بار تصویر رأی صادر شده پرونده اختلاس از سازمان تدارک پزشکی جمعیت هلال احمر در تسنیم منتشر می‌شود تا مخاطبان با مطالعه آن، در جریان ابعاد دقیق‌تری از اقدامات مجرمانه یاسین رامین قرار گیرند.

دیوان عالی کشور , بی بی سی فارسی , جمعیت هلال احمر ,

دیوان عالی کشور , بی بی سی فارسی , جمعیت هلال احمر ,

 

 

دیوان عالی کشور , بی بی سی فارسی , جمعیت هلال احمر ,

دیوان عالی کشور , بی بی سی فارسی , جمعیت هلال احمر , دیوان عالی کشور , بی بی سی فارسی , جمعیت هلال احمر , دیوان عالی کشور , بی بی سی فارسی , جمعیت هلال احمر , دیوان عالی کشور , بی بی سی فارسی , جمعیت هلال احمر , دیوان عالی کشور , بی بی سی فارسی , جمعیت هلال احمر , دیوان عالی کشور , بی بی سی فارسی , جمعیت هلال احمر , دیوان عالی کشور , بی بی سی فارسی , جمعیت هلال احمر , دیوان عالی کشور , بی بی سی فارسی , جمعیت هلال احمر , دیوان عالی کشور , بی بی سی فارسی , جمعیت هلال احمر , دیوان عالی کشور , بی بی سی فارسی , جمعیت هلال احمر , دیوان عالی کشور , بی بی سی فارسی , جمعیت هلال احمر , دیوان عالی کشور , بی بی سی فارسی , جمعیت هلال احمر , دیوان عالی کشور , بی بی سی فارسی , جمعیت هلال احمر , دیوان عالی کشور , بی بی سی فارسی , جمعیت هلال احمر , دیوان عالی کشور , بی بی سی فارسی , جمعیت هلال احمر , دیوان عالی کشور , بی بی سی فارسی , جمعیت هلال احمر , دیوان عالی کشور , بی بی سی فارسی , جمعیت هلال احمر , دیوان عالی کشور , بی بی سی فارسی , جمعیت هلال احمر , دیوان عالی کشور , بی بی سی فارسی , جمعیت هلال احمر , دیوان عالی کشور , بی بی سی فارسی , جمعیت هلال احمر , دیوان عالی کشور , بی بی سی فارسی , جمعیت هلال احمر ,

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۴۹۱۰۷۷۰۸:۳۵:۱۵ ۱۴۰۳/۲/۲۷
یه خبر عادی از یک نفر
ناشناس۳۴۹۱۰۸۶۰۸:۴۹:۱۹ ۱۴۰۳/۲/۲۷
اول محکوم بعد تبرئه بعد دوباره محکوم میشه، تو این قصایا اموال به خارج منتقل میشن خودشم از کشور قانونی بیرون میره،>؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس۳۴۹۱۱۰۰۰۹:۲۶:۵۶ ۱۴۰۳/۲/۲۷
مشکل درفقدان شفافیت در سیستم نظارتی و فقدان شفافیت جلسات دادگاه ها و روند پرونده ها در رابطه با پرونده های اقتصادی است ...باید سامانه ای مختص اطلاع رسانی روند پرونده های بزرگ اقتصادی در قوه قضاییه ایجاد و گزارش هفتگی از روند رسیدگی و مراحل پرونده و آرا صادره جهت رسانه ها و مردم بارگزاری شود ضمنا کلیه جلسات دادگاه ها در این سامانه بارگزاری گردد
ناشناس۳۴۹۱۱۱۱۰۹:۳۱:۵۲ ۱۴۰۳/۲/۲۷
برخی با فساد و نفوذ در نظام اسلامی از طریق فساد مالی خود یا بستگانشان به اسلام و دین مردم ضربه زدند
ناشناس۳۴۹۱۱۲۲۰۹:۳۷:۱۶ ۱۴۰۳/۲/۲۷
پكن-ایرنا- تازه ترین آمار منتشر شده در تارنمای 'یی سی' چین نشان می دهد كه در جریان مبارزه با فساد و عملیات موسوم به 'شكار روباه' سه هزار و 317 مقام مفسد فراری چین در كشورهای دیگر دستگیر و به چین بازگردانده شده اند. به گزارش روز یكشنبه تارنمای یس سی به نقل از وزارت امنیت عمومی چین، در پنج سال گذشته عملیات شكار روباه در 120 كشور انجام شده و این تعداد مجرم مرتكب فساد دستگیر شده اند. عملیات شكار روباه برای دستگیری مفسدانی صورت گرفته است كه در برابر جرایم اقتصادی كه انجام داده اند، پاسخگو نبوده و از كشورشان (چین) به همراه میلیاردها دلار سرمایه گریخته اند. بیشترین افرادی كه در این عملیات دستگیر شده اند از سوی ماموران در كشورهای ایتالیا، یونان و بلژیك تحت تعقیب بوده اند و شماری نیز به صورت داوطلب خود را تسلیم كرده اند.چرا اجازه میدهید کسانی که از این کشور دزدی و اختلاس کردند براحتی در خارج به عیش و نوش بپردازند نظیر چین با آنها را برگردانید و یا طعم زندگی را بکامشان تمام کنید ...
ناشناس۳۴۹۱۱۲۹۰۹:۴۱:۱۵ ۱۴۰۳/۲/۲۷
از نظر رسانه بین دشمن ایران، مردم آگاهند!!!!!
ناشناس۳۴۹۱۱۳۴۰۹:۴۷:۰۰ ۱۴۰۳/۲/۲۷
عملیات شکار روباه چین و دستگیری 1400 مفسد اقتصادی متواری شده به کشورهای دیگر!!! مبارزات جدی و بی رحمانه چین با فساد..برنامه سری شکار روباه چین برنامه ی ضد مفسدان فراری اقتصادی است که توسط دولت چین اجرایی میشود و نتایج موثری داشته است این برنامه که در پکن به اسم رمز "عملیات شکار روباه" شناخته می شود، برنامه ای جدا از فعالیت های معمول جاسوسی چین است . در این پروژه ماموران مخفی چین که با دستور وزارت امنیت عمومی این کشور فعالیت می‌کنند؛ با ویزای گردشگری یا تجاری وارد کشوری که اختلاسگر فراری در آن زندگی می کنند شده و مفسدان فراری اقتصادی را زیر فشار می‌گذارند تا مبالغ دزدیده شده را به کشور مسترد کنند . هدف اصلی عملیات شکار روباه مخالفان کسانی هستند که به اتهامات فساد مالی در چین تحت تعقیب قرار دارند و گفته می شود که با اجرای این عملیات تاکنون بیش از ۹۳۰ مظنون از سرتاسر جهان به چین بازگشت داده شده‌ اند.چرا این برنامه در ایران برای مفسدان فراری اجرایی نمیشود
ناشناس۳۴۹۱۱۴۲۱۰:۰۱:۰۳ ۱۴۰۳/۲/۲۷
چین هم به مانند ایران با معضل فرار مفسدان مالی به خارج از کشور مبتلا است و برای حل این موضوع دست به اجرای عملیات موسوم «به اسکای نت» که به «شکار روباه» نیز در چین شهرت دارد، زده است. دولت چین با اجرای این طرح تلاش دارد افرادی را که تحت تعقیب قرار گرفته و برای فرار از مجازات این کشور را ترک کرده‌اند، در سرتاسر جهان برای بازگشت به کشور تحت فشار روحی و روانی قرار دهدبطوریکه احساس امنیت آنها مختل می شود به حدی که یا آنها را دستگیر و با طرق مختلف به چین انتقال میدهند و یا با افزایش فشار آنها را مجبور میکنند داوطلبانه مبالغی را که با ترفند فساد از کشور خارج کرده‌اند به چین مسترد کنند نیروهای امنیتی چین در سال جاری میلادی تاکنون موفق به استرداد و دستگیری دستکم 381 نفر از بزرگ‌ترین و مفسدان اقتصادی فراری این کشور شده است. اکنون دیگر شهروندان چینی که به امریکا یا حتی سایر کشورهای جهان مهاجرت می‌کنند، شاید تنها شهروندانی باشند که پس از فرار از مرزهای خود نیز امنیت ندارند و هر لحظه ممکن است توسط یکی از ماموران امنیتی چین دستگیر و به هر طریق ممکن به چین بازگردانده شوند. جالب آن‌که مقامات امریکایی به پکن هشدار داده‌اند که به این عملیات خاتمه دهند و چین را متهم کرده‌اند که این کشور در خاک امریکا شهروندان خود را شکار می‌کند و به چین باز می‌گرداند و از این طریق قوانین را زیرپا می‌گذارد...چرا ایران برنامه شکار روباه برای مفسدان اقتصادی ندارد ...نیروهای امنیتی چین در سال جاری میلادی تاکنون موفق به استرداد و دستگیری و بازگرداندن از طرق مختلف دستکم 381 نفر از بزرگ‌ترین و مفسدان اقتصادی فراری این کشور شده است...این روش برخورد و القا این حس که با پولهای دزدیده شده در خارج هم آرامش و امنیت برای زندگی با پول دزدی نخواهند داشت مانعی بزرگ برای اختلاسهای آتی خواهد بود
ناشناس۳۴۹۱۱۵۸۱۰:۲۰:۲۵ ۱۴۰۳/۲/۲۷
قاضی که اینو تبرئه کرده کجاست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس۳۴۹۱۲۴۱۱۲:۰۵:۳۴ ۱۴۰۳/۲/۲۷
چرا بین رای اولیه که 20 سال زندان بوده و رای تجدید نظر که متهم تبرئه شده اینهمه اختلاف است؟
ناشناس۳۴۹۱۳۶۵۱۵:۴۰:۰۶ ۱۴۰۳/۲/۲۷
خودسانسوری رسانه ها=افزایش فساد
yektanetتریبون

پربحث‌های دیروز

 1. پزشکیان: دنبال همین برجام روحانی هستید و نتوانستید احیایش کنید

 2. از تقلیل انقلاب اسلامی تا دوگانه انگاری ظریف!

 3. توصیه شریعتمداری به پزشکیان/ نتایج دو نظرسنجی/ احتمال دوقطبی شدن انتخابات

 4. سخن‌رانی ظریف در کاشان به تشنج کشیده شد

 5. توصیه احمد توکلی به نامزدهای انتخابات: در دولت خود از اقتصاددانان عدالت‌خواه و حامی اقشار ضعیف بهره ببرید

 6. زاکانی خطاب به پزشکیان: تا آخر می مانم و نمی گذارم رئیس جمهور شوید | مجلس که بودیم دائما کلاه سرتان می گذاشتند

 7. سرنوشت یکی از مهمترین اقدامات شهید رئیسی چه خواهد شد؟

 8. جلیلی: کشور را نباید معطل مذاکرات با چند کشور نگه داشت

 9. رهبر انقلاب: آقایان نامزدها در مباحثات خود از اظهارات دشمن شادکن پرهیز کنند

 10. نتایج نظرسنجی انتخاباتی/ رقابت اصلی بین قالیباف و پزشکیان

 11. سخنگوی دولت: عده‌ای سال‌ها با اینستکس و FATF سرکار بودند

 12. دوستانه با آقای پزشکیان

 13. قاضی‌زاده‌هاشمی: خانه‌داری باید شغل در نظر گرفته شود

 14. قالیباف: تحریم‌ها کاغذپاره نیست معضل است و حلش می‌کنم

 15. قالیباف در دومین مستند تلویزیونی: فرهنگ من فرهنگ جبهه و کار است+ فیلم

 16. آشفتگی «ظریف» از کجاست؟!

 17. وزیر کشور: آقایان آمار اشتباه از دولت سیزدهم به مردم ندهند

 18. سرلشکر موسوی: نهضت ساخت مسکن تا برطرف کردن دغدغه‌ای ادامه دارد

 19. مرگ ۲ کودک هنگام تمرین تیراندازی پسر جوان

پربحث‌های هفته

 1. تناقض‌های «ظریف»!

 2. پزشکیان: دنبال همین برجام روحانی هستید و نتوانستید احیایش کنید

 3. عصبانیت مشاور پزشکیان و ترک برنامه زنده

 4. از تقلیل انقلاب اسلامی تا دوگانه انگاری ظریف!

 5. حقیقت، فراتر از قاب تلویزیون

 6. راهبرد تکراری اصلاح‌طلبان

 7. کنایه سنگین خاندوزی به جواد ظریف

 8. پاسخ مخبر به ادعاهای ظریف/ امکان فروش نفت نداشتیم

 9. کدام نامزد حاضر است به این آزمون و خطا پایان دهد؟!

 10. دیوار امنیتی در مرز ترکیه و ایران

 11. سند منتشر شده از سوی وحید اشتری جعلی است/ «معراج» هم تکذیب کرده بود

 12. دختر قالیباف: ماجرای سیسمونی دروغ بود

 13. پزشکیان: برای من مذاکره و توافق ذلت نیست/در منطقه و جهان ایران را بازی‌ساز خواهم کرد

 14. طعنه ای که به خود اصلاح‌طلبان بازمی‌گردد!

 15. نظرات برگزیده مخاطبان الف: ظریف باید درباره مکانیسم ماشه پاسخگو باشد/ قالیباف چرا در مجلس حقوق‌ها را افزایش نداد؟

 16. سخنی مشفقانه با دکتر پزشکیان

 17. توصیه شریعتمداری به پزشکیان/ نتایج دو نظرسنجی/ احتمال دوقطبی شدن انتخابات

 18. واکنش سرپرست وزارت خارجه به سخنان جنجالی ظریف

 19. نسخه سانسور نشده پاسخ حجت‌الاسلام والمسلمین قاسمیان خطاب به تحریف معانی قرآن توسط ظریف در میزگرد انتخاباتی پزشکیان

 20. "اجماع" در مقابل  "اقناع" ؛ اصولگرایان به رستگاری می رسند یا اصلاح طلبان !

 21. واکنش روحانی به مناظرات انتخابات ۱۴۰۳ / هدف آن‌ها مبارزه با تفکر تعامل با جهان است  

 22. توضیح فاضلی درباره اتفاقات شب گذشته/ با عزمی جزم‌تر به مسعود پزشکیان رأی می‌دهم  

 23. واکنش تلویحی شریعتمداری به سخنان ظریف/ پاسخ زاکانی به احتمال کناره‌گیری از انتخابات

 24. داوری نامزدهای انتخابات با یک تعبیر مبهم !

 25. انتقاد تند قالیباف از اظهارات ظریف/ "خجالت بکشید"

آخرین عناوین