نظرات برگزیده مخاطبین الف: پزشکان و هنرمندان برای معافیت مالیاتی لابی دارند اما کارگران و حقوق بگیران نه/چرا حسام‌الدین آشنا همیشه طلبکار است/دوستی با آمریکا سعادت نمی‎ آورد

گروه سیاسی الف،   3980913111 ۱۴ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳ تکراری یا غیرقابل انتشار

بینندگان «الف» هر روز با ارائه نظرات خود در تکمیل و تعمیق محتوای ارائه شده مشارکت می کنند. بسیاری از این نظرات گویای دقت و توجه مخاطبان و داوری عمومی آن ها نسبت به وقایع روز است. گزیده‌ای از نظرات مخاطبین «الف» را ذیل مطالب پر بحث هفته به انتخاب تحریریه «الف» بخوانید.

نظرات برگزیده مخاطبین الف: پزشکان و هنرمندان برای معافیت مالیاتی لابی دارند اما کارگران و حقوق بگیران نه/چرا حسام‌الدین آشنا همیشه طلبکار است/دوستی با آمریکا سعادت نمی‎ آورد

«بالاخره می خواهیم آرژانتین و مکزیک باشیم یا سوئد و سنگاپور!؟» عنوان یادداشتی بود که در پی توضیح پیشرفت یک کشور بدون سازش با آمریکا بود. تعدادی از نظرات مردم درباره این یادداشت می‌خوانید:

*دوست بزرگوار آنجا مدیران خود را صاحب کشور نمی‌دانند و سهم خواهی به این شکلی که ما داریم را ندارند یعنی فساد در این حد نیست که بدهکار بانکی گردن کلفت داشته باشند که بانک توانایی یا تمایل به بازپرداخت دیون را نداشته باشد . مالیات حق حاکمیت و ملت است که اینجا درست دریافت نمیشود . ضعفا بیشتر از اغنیا مالیات میدهند . عدالت خواهی در مظلوم به جایی نمیرسد چون در جامعه ما شکاف طبقاتی بیداد میکند . وقتی ۶۰ میلیون نفر باید کمک معیشتی بگیرند کدام آرمان اقتصادی اسلامی تحقق یافته .

*متاسفانه عده ای صدها سال عقب ماندگی و سرسپردگی و عیاشی شاهان ایرانی و تنبلی و بی همتی ایرانیان را نادیده گرفته و به قاب خوش رنگ و لعاب غربی که محصول قرنها استثمار کشورهای آفریقایی و آمریکایی و آسیای جنوبی و.... است، دل بستن.

*مقایسه پیشرفتهای نظامی با پیشرفتهای صنعتی غیر نظامی، که شاه بیت بسیاری از تحلیلهای دوستانی نزدیک به تفکر شماست، از اساس قابل پذیرش نیست، چرا که اولی در چهارچوب مسایلی با دیدگاه امنیتی، در کلیه کشورها، بدون توجه به بهره وری و اقتصادی بودن یا نبودن با بودجه های بی حساب و کتاب دنبال میشود، در حالیکه در دنیای امروز، پیشرفت اقتصادی بدون داشتن بازارهای صادراتی، چندان میسر نیست که بر حسب اتفاق این دسترسی نیز با تحریم امکانپذیر نیست.

*بحث بر سر این نیست که هر کس روابط عادی با آمریکا داشت از همه نظر وضعش عالیست. بحث اینست که میلیاردها دلاری که سالانه صرف مقابله با تحریمها و ... ضد آمریکا می شود را میشود برای آبادانی مملکت خرج کرد. دوستی با آمریکا خود بخود سعادت برای کسی نمیاورد بلکه تلاش شبانه روزی و کار زیاد موفقیت زاست که در شرایط حاضر با وضع تحریمها دست نیافتنی است.

*خواست اکثر مردم ما نه اقتصاد است نه تورم نه بیکاری نه سوئد شدن نه فلاند شدن. اکثریت مردم بارها پای صندوق های رای خواسته شون رو با صدای بلند اعلام کردند. خواسته اکثریت فقط و فقط ورود زنان به ورزشگاه و بزن و برقص و کنسرت و ربنای شجریان هست

*اول در صنایع نظامی هزینه تمام شده مهم نیست اما در خودرو سازی و ... تولید انبوه و هزینه تمام شده بسیار مهم است. تا به الان ایا در زمینه هسته ای موشکی و ... گزارشی از هزینه ها و قیمت تمام شده ارائه شده است؟
دوم تا قبل تحریم ها می گفتند خودرو ملی داریم با تحریم معلوم شد چقدر ملی بوده است. سوم اگر مردم پراید سوار نشده بودن الان خودروسازها ادعا داشتند در زمره بهترین کشورهای تولید کنند خودرو هستند و چه پیشرفتها که نکرده اند. در زمینه های نانو و دانش های نوین هم حرف بسیار است خودم در این زمینه ها کار کرده ام اینکه پیشرفت علمی را چاپ یه سری مقالات ه عموم محققین اطلاع دارن چگونه چاپ می شود بدانیم خودمان را گول زده ایم. تورم رفاه فساد تبعیض را مردم بطور واقعی لمس می کنند هر پیشرفتی که منجر به رفاه اسایش مردم نشود هیچ خاصیتی ندارد جز تبلیغ.

*اينكه با پشتوانه نيروها و امكانات داخلي ميزان وابستگي به شركتها و تكنولوژي هاي غربي كم شود كار بسيار مفيدي است، هر چند جايگزين كامل ورود تكنولوژي نخواهد شد. مشكل اصلي نحوه اجراي اين تفكر است كه فقط كاهش هزينه و سرعت عمل و افتتاح و راه اندازي پالايشگاه ها،نيروگاه هاو .... ديده ميشود و كيفيت و كار كردن بر اساس اصول فني و استانداردي فداي حمايت از توليدات داخل شده و سازندگان رغبتي به توليد محصول با كيفيت ندارند.

***

«تبعیض آشکار در اخذ مالیات/ آیا همه هنرمندان باید از پرداخت مالیات معاف می‌شدند؟» عنوان یادداشتی بود که به لزوم اخذ مالیات توسط هنرمندان می پرداخت. تعدادی از نظرات این یادداشت در ادامه آمده است:

*همه لابی در آن بالا بالا ها دارند پزشکان یکجور و به اصطلاح هنرمندان جور دیگر فقط کارمندان و کارگران و حقوق بگیران لابی ندارند مالیات در کشور اسلامی جزو بیت المال است و هرکسی نمی تواند آن را بذل و بخشش کند

*خیلی از این حضرات درآمدهای نجومی دارند، چرا باید معاف از مالیات شوند؟ سقف مشخص کنند ، تا یک سقفی معاف و برای بقیه درآمد مالیات گرفته شود. اگر قرار است گروهی از مالیات معاف شوند ، گارگران ، معلمان و کسانی که درآمدهای کم دارند باشد.

*آیا می دانید مالیات بر در آمد هنرپیشگان در اروپا بیش از پنجاه در صد است . حالا هنرپیشه هائی که کعبه آمالشان اروپا و آمریکاست از پرداخت ده درصد مالیات فراری هستند و دولت بی عرضه هم برای خود شیرینی این معافیتها را اعمال می کند.

*سالهاي متمادي است كه قانون مديريت خدمات كشوري را كه مجلس تصويب وشوراي نگهبان تاييد نموده اقاي نوبخت به بهانه نداشتن بودجه اجرا نمي كند وحقوق باز نشستگان را طبق قانون اصلاح نمي كند وخيانت از اين بالاتر نيست كه حق باز نشسته هارا ندهد و در همين حال ميلياردها پول را به سلبريتي ها ببخشد.

*اين معافيت اگر به خاطر کار فرهنگيه! چرا معلمان را ناديده گرفته ايد؟! حقوق نگرفته، مالياتشون را کسر ميکنيد!

*مجلس و مجلسیان باید جلوی این خلاف دولت را بگیرند و قوه قضاییه نیز برای گرفتن حق مردم باید ورود کند. چرا که اهالی هنر بخصوص سینما جزو اقشار مرفه جامعه هستند. از مسافرت های خارجی و محل زندگی آن ها کاملاً هویداست. البته دولتیان خودشان شاید مرفه تر از بازیگران هستند!!!

*برای معافیت مالیاتی باید یک درآمد کف مشخص کنند و بیشتر از آن و به نسبت درآمد که بالاتر رفت درصد اخذ مالیات هم بالا برود فرقی هم نداره هنرمند ، ورزشکار ، کارمند ، کارگر ، کارخانه دار و ..

*نویسنده محترم عجب قیاس مع الفارقی کرده چند تا هنرمند یا روزنامه را با چند میلیون معلم مقایسه نموده. اگر واقعا دلسوخته هستی تشریف ببر درآمد بنیاد ها، آستان قدس ها .. آقای نوبخت هم دلسوزی نکرده دیده اگه پدر این قشر را هم مثل بقیه بسوزاند دیگه کسی باقی نمی ماند

*من با اینکه هنرمندها مالیات ندن خیلی هم مخالف نیستم. اما با پرداخت پول به هنرمندان توسط نهادهای دولتی و شبه دولتی و .. مخالفم برن با پول خودشون کارکنند درآمد کسب کنند مالیات هم ندن نوش جونشون فقط جیب مارو نزنن. خود دولت از بیت المال به این ها پول میده بعد میخواد ازشون مالیات بگیره؟

*همه باید درصدی از درآمدی که دارند به عنوان مالیات بپردازند وهیچ فرقی بین هیچکس نیست . این یک تبعیض آشکار است و شایعه استفاده تبلیغاتی از هنرمندان در مواقع لزوم از طرف این دولت را نیز تقویت میکند.

*واقعا متاسفم ،همچنین سیستم مالیاتی فشلی در هیچ کجای دنیا وجود ندارد. ثروتمندان به انحا مختلف با افتتاح حساب بانکی به نام دیگران،مجوز کارخانه و صنف بنام دیگران ،کارت بازرگانی بنام دیگران فرار مالیاتی میکنند و کسی نمیخواهد به این وضع پایان بدهد.تازه تر از آن در اقدامی هنرمندان که جز ثروتمندان نیز هستند اینبار قانونی از پرداخت مالیات معاف میشوند!!!!کجای دنیا اینچنین عمل میشود؟

***

«شما چه فکر می‌کنید؟ | آشنا: جماعت زیادی از راه مسافرکشی با ماشین شخصی زندگی می‌کنند...» نظرات مخاطبان الف درباره یکی از توییت های حسام الدین آشنا بود. در این توییت آمده بود:« چراغ بنزین روشن شده بود. گفت: تمام شد؛ ۱۰ لیتر زدم ۳۰ تومن ولی باهاش فقط ۲۶ تومن کار کردم. جماعت زیادی از راه مسافرکشی با ماشین شخصی زندگی می کنند یا به کمک آن به عنوان کار دوم زندگی شان را اداره می کنند.» در ادامه برخی از این نظرات آمده است:

*اگر من  که یه شهروند عادی هستم چنین توییتی  بزنم اشکالی نداره . اما چنین متنی از کسی که حقوق مشاورت رییس جمهور را میگیرد بعید بود. جناب آشنا ! 1- اولا چرا توییت؟ خوب بروید کاری کنید برای همین آدمهایی که دربارشون نوشتین . 2- وقتی توییت بزنید که کاری انجام دادین، موضوعی رو پیگیری کردید و حقی رو برگردوندید . 3- شما یک شهروند عادی نیستید . مثل ادمهای بی مسوولیت  حرف نزنید و ننویسید لطفا

*من اگه جای آشنا بودم به روحانی میگفتم زودتر زحمتو کم کن برو ، من و اسحاقم با خودت ببر ، جایی بریم که هیچکس نه دستش به ما برسه و نه چشمش ____ آب شدن از خجالت هم کار هر کسی نیست

* من  اگر  مشاور  بودم  به  دکتر   میگفتم دکتر جان ! آخه  تو  توی  این  مدت   چه  کار  مفیدی  کردی   برای  این  مردم؟

*من   اگه  مشاورش  بودم   بهش  میگفتم  : تورم   ؛   گرانی   ؛   جواب   بده   روحانی

* فریب افکار عمومی برای کسب و حفظ قدرت با دادن وعده هایی که توانایی انجام آن را ندارند و سپس تقصیر را گردن حاکمیت میندازند که نگذاشتند! کاری که حسن روحانی و حلقه قدرت زیردست او از سال 92 در حال انجام است.

*فهمیدن این مساله کار سختی نبود. ایشان باید قبل از اجرای طرح میفهمید و به رئیس جمهور مشاوره می داد که حداقل اجرای طرح را به سال بعد موکول می کرد و یا با شیب کمتر شروع می شد.

*میخواهد اینگونه القا کند که دولت در خصوص گرانی بنزین تصمیم گیرنده نبوده است

*آقای آشنا شما به دوقطبی سازی هات برس. به شما ژست مردم داری و مطالبه مردمی نمیاد بزرگوار.

*چرا همه نقش اپوزیسیون را بازی میکنند

*آقای آشنا معمولا همینطوری هستند. خودشون که مسئول خرابکاری هستند دست پیش و میگیرن که پس نیافتند. همیشه طلبکار ملت هستن به جای پاسخگویی. بعد این همه مدت که .. برجامشون و وعده های توخالی اعتدالیون بر زمین افتاده .. واقعی برای همه مشخص شده اند همچنان طلبکارند.

عناوین مرتبط

۲۳ اسفند ۱۳۹۸نظرات برگزیده مخاطبین الف: اکثریت مردم در حال خرید هستند/ مساله مهم مدیریت بحران است/ دولت روحانی توانایی اداره امور را دارد؟
۱۶ اسفند ۱۳۹۸نظرات برگزیده مخاطبین الف: عملکرد دولت در میزان مشارکت قطعا تاثیر دارد/نمی‌دانم وقتی لیسیدن ضریح را می‌بینم جواب فرزندم را چه بدهم؟/ تشخیص کرونا به موقع صورت نگرفت
۹ اسفند ۱۳۹۸نظرات برگزیده مخاطبین الف: کاهش مشارکت مردم در انتخابات یک هشدار بود/ باید ببینیم کرونا چه تاثیری بر جنگ آمریکا و چین می‌‌گذارد/ مردم از بازی اصلاح‌طلب و اصولگرا خسته شده‌اند
۲۵ بهمن ۱۳۹۸نظرات برگزیده مخاطبین الف: شان نمایندگی مجلس در برخی جاها بسیار پایین است/ صدای اعتراض مردم شنیده نمی‌شود
۱۸ بهمن ۱۳۹۸نظرات برگزیده مخاطبین الف: ردصلاحیت بهترین هدیه برای اصلاح‌طلبان است/ چرا انحصار فضای مجازی را هم به صداوسیما بدهیم؟/ در حذف یارانه‌بگیران، عدالت رعایت نشده است
۱۱ بهمن ۱۳۹۸نظرات برگزیده مخاطبین الف: تورم و بیکاری بدلیل سوء مدیریت دولت است/صحبت از مذاکره، تابو نیست ولی بعد از شهادت قاسم سلیمانی در تعارض با منافع ملی است/گریزی از تعامل با جهان نیست
۴ بهمن ۱۳۹۸نظرات برگزیده مخاطبین الف: چرا دولت به پیشنهادات اقتصاددانان گوش نمی‌کند؟/ برخی هنرمندان در صداوسیما مشهور شدند اما حالا ژست اپوزیسیون می‌گیرند/ حاکمیت باید با دانشجویان مدارا کند

دیدگاه کاربران

پورامینی۱۲۲۶۸۱۶۱۶:۳۷:۱۴ ۱۳۹۸/۹/۱۵
شوک درمانی برای اقتصاد مضر است واثرات تحریم را هم تشدید می کند
ناشناس۱۲۲۶۸۲۰۱۶:۴۷:۵۲ ۱۳۹۸/۹/۱۵
قبل از انقلاب شاه زیاده روی کرد در ارتباط با آمریکا و بعد از انقلاب هم در جهت عکس زیاده روی شد. ما باید با آمریکا رابطه داشته باشیم اما استقلال خودمون رو هم حفظ کنیم مثل ترکیه.
ناشناس۱۲۲۶۸۶۸۱۷:۳۷:۲۱ ۱۳۹۸/۹/۱۵
جناب آقای رئیسی لطفا اموال .دارایی و دریافتی های این آقای آشنا و فا میل هایشان را رسیدگی تا اگر طلبکار است ملت جبران نمایند.
ناشناس۱۲۲۶۸۷۴۱۷:۴۲:۱۸ ۱۳۹۸/۹/۱۵
اوليه ترين شرط پيشرفت داشتن ارتباط با دنياست. بقيه مسائل هم بايد حل شوند ولي بدون ارتباط حتي بزرگترين قدرت هاي اقتصادي هم اوضاع شان به هم مي ريزد
ناشناس۱۲۲۶۸۹۷۱۸:۰۹:۱۱ ۱۳۹۸/۹/۱۵
توی تیترتون حتما باید اسم پزشکان هم بیاد.این نشانه زرد بودن شما نیست؟
ناشناس۱۲۲۶۹۰۸۱۸:۱۴:۱۵ ۱۳۹۸/۹/۱۵
اکثر مشکلات به خاطر مشاوره های اقای اشنا است.....خدا از دست این افراد به تو پناه می بریم
توپانی۱۲۲۷۰۲۲۱۹:۳۳:۱۴ ۱۳۹۸/۹/۱۵
امثال جناب آشنابچه پولداری رامانندکه ازجیب پدر(ملت)بی حساب وکتاب ولخرجی نموده وطلبکارنیزهستند.این سیاسان بی هنر؟؟؟!!!!...
ناشناس۱۲۲۷۰۶۶۲۰:۱۴:۳۴ ۱۳۹۸/۹/۱۵
معافیت مالیاتی سلبریتی ها نهایت تبعیض و بی عدالتی است.
ناشناس۱۲۲۷۰۷۰۲۰:۱۵:۴۴ ۱۳۹۸/۹/۱۵
افزایش قیمت بنزین برای جبران کسری بودجه دولت بود حالا معافیت مالیاتی هنرمندان برای چی بود ؟!
ناشناس۱۲۲۷۰۷۳۲۰:۱۷:۴۶ ۱۳۹۸/۹/۱۵
روحانی و آشنا باید پاسخگوی افزایش نرخ بنزین باشند نه منتقد !
ناشناس۱۲۲۷۱۱۳۲۰:۵۸:۲۸ ۱۳۹۸/۹/۱۵
تورم و گرانی ؛ جواب بده روحانی
ناشناس۱۲۲۷۱۲۴۲۱:۰۸:۴۵ ۱۳۹۸/۹/۱۵
آقای آشنا چون سالهای سال مشغول رتق و فتق امور امنیتی بوده اند به خوبی می دانند چگونه باید ذهن دیگران را دچار سردرگمی کنند .
نا شناس۱۲۲۷۱۶۰۲۱:۳۳:۵۸ ۱۳۹۸/۹/۱۵
دوستی و دنباله روی از روسیه چطور؟
ناشناس۱۲۲۷۴۱۹۰۷:۴۷:۵۳ ۱۳۹۸/۹/۱۶
سرشناسان هنری و پزشکان اشخاصی که باید مالیات بیشتری دهند اما کمتر پرداخت می کنند. یک بی عدالتی ملی .

پربحث‌های دیروز

 1. خوش بود گر محک کرونا آید به میان سلبریتی ها

 2. کرونا اثبات کرد خدا فقط "رخنه پوش" نیست

 3. گرامیداشت روز جمهوری اسلامی، آن هم وسط بحران کرونا !؟

 4. پزشکی که تا آخرین لحظه عمر، خودش را وقف مردم کرد

 5. روحانی: کرونا در همه استان‌ها سیر نزولی پیدا کرده است/ قرنطینه چینی در ایران قابل اجرا نبود

 6. تداوم جدی روند مدیریت علمی و بدون هیجان بازار ارز

 7. کمک مالی ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومانی برای ۳ میلیون نفر

 8. دلیل آشوب‌های اخیر در زندان‌های کشور

 9. سندرز خواستار لغو تحریم‌های آمریکا علیه ایران شد

 10. نمکی: طرح فاصله‌گذاری هوشمند به‌زودی اجرا می‌شود

 11. متوسط عمر ازدواج‌هایی که در ایران به طلاق ختم شدند

 12. عبرتهای کرونا

 13. تهیه آبمیوه طبیعی برای بیمارستان ها در شیراز

 14. زالی: در شرایط اپیدمی برخورد قهری ضروری است/ همه مناطق تهران آلوده است

 15. ابتکار جالب یک نانوایی برای جلوگیری از شیوع کرونا

 16. جزئیات وال‌استریت ژورنال از اولین تراکنش مالی میان ایران و اروپا

 17. تولید ماسک و ژل ضدعفونی

 18. حضور حداقلی کارکنان تا ۲۰ فروردین تمدید شد

 19. امضای ۱۰۷ نماینده در نامه به رئیس جمهور جهت همسان سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران کارگران

 20. افشای طرح آمریکا برای نخست‌وزیر کردن الزرفی

پربحث‌های هفته

 1. آقای رئیس‌جمهور، اندکی سنجیده تر!..

 2. «پایتخت ۶» و شوخی‌های مبتذل با ارزش‌های اساسی جامعه

 3. نمایندگان خواستار همسان سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران کارگران شدند

 4. خوش بود گر محک کرونا آید به میان سلبریتی ها

 5. کرونا اثبات کرد خدا فقط "رخنه پوش" نیست

 6. انتقادات تند مسیح مهاجری از سریال پایتخت

 7. قالیباف: با خوش‌بینی کرونا کنترل نمی‌شود/ قرنطینه شدید تنها راه مقابله با کروناست

 8. طرح فاصله گذاری اجتماعی؛ لازم اما دیرهنگام

 9. پشت پرده مخالفت برخی مسئولین وزارت بهداشت با توزیع داروی موثر در درمان کرونا

 10. کرونا و برخوردهای جناحی

 11. گرامیداشت روز جمهوری اسلامی، آن هم وسط بحران کرونا !؟

 12. طلاب ایرانی، پرستار سالمندان آمریکایی و اروپایی

 13. بی‌هراس از کرونا در جستجوی زندگی در سطل‌های زباله

 14. "سخنان فریبنده" کافی است / دو روزنامه مهم آمریکایی خواستار رفع تحریم های ایران برای مقابله کرونا شدند

 15. کرونا و اشک کباب! ...

 16. تکذیب ساخت داروی کرونا/ تحقیق روی درمان کرونا با «سلول بنیادی»

 17. زیر پوست پایتخت...

 18. وزیر بهداشت: به نقطه روشنی از کنترل بیماری‌های ویروسی رسیده‌ایم/ دستاوردی جدید به‌زودی ایران را در رتبه نخست دنیا قرار می‌دهد

 19. طبخ و توزیع غذای متبرک رضوی برای بیماران کرونایی

 20. پزشکی که تا آخرین لحظه عمر، خودش را وقف مردم کرد

 21. لطفا برای جهش تولید دنبال "راهکار" نروید، فقط موانع را بردارید !

 22. اتهام زنی پمپئو به ایران در خصوص اهداف کشورمان برای رفع تحریم‌ها

 23. ماجرای شبیه‌سازی پاندمی بیماری شبه کرونا در سال ۲۰۱۹ میلادی چه بود؟

 24. در عراق چه خبر است: کودتا، تهاجم نظامی یا عملیات فریب؟

 25. روحانی: طرح فاصله‌گذاری تا ۲۰ فروردین است/اختصاص ۱۰۰هزار میلیارد به کرونا

پربحث‌های هفته

 1. آقای رئیس‌جمهور، اندکی سنجیده تر!..

 2. نمایندگان خواستار همسان سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران کارگران شدند

 3. قالیباف: با خوش‌بینی کرونا کنترل نمی‌شود/ قرنطینه شدید تنها راه مقابله با کروناست

 4. پشت پرده مخالفت برخی مسئولین وزارت بهداشت با توزیع داروی موثر در درمان کرونا

 5. کرونا و برخوردهای جناحی

 6. گرامیداشت روز جمهوری اسلامی، آن هم وسط بحران کرونا !؟

 7. "سخنان فریبنده" کافی است / دو روزنامه مهم آمریکایی خواستار رفع تحریم های ایران برای مقابله کرونا شدند

 8. کرونا و اشک کباب! ...

 9. ماجرای شبیه‌سازی پاندمی بیماری شبه کرونا در سال ۲۰۱۹ میلادی چه بود؟

 10. روحانی: کرونا در همه استان‌ها سیر نزولی پیدا کرده است/ قرنطینه چینی در ایران قابل اجرا نبود

 11. اولین اقدامی که مجلس یازدهم باید انجام دهد

 12. سپاه پاسداران: کوچکترین خطای دشمن آخرین خطای آنان خواهد بود

 13. تعطیلی مجلس و بدعت‌هایی اجتناب پذیر  

 14. روایت کریمی قدوسی از اهداف پزشکان بدون مرز در ایران

 15. "اینک شما ملت شجاع، پاسداران جمهوری اسلامی هستید..."

 16. روحانی: ورودی بیمارستان‌ها کمتر شده است/ محدودیت‌ها تا ۲۰ فروردین ادامه دارد

 17. روحانی: هیچ مشکلی برای تامین بنزین وجود ندارد / از اقدامات سهل‌گیرانه و سختگیرانه پرهیز شود

 18. موسوی: آقای روحانی! پیگیری منافع مردم و مصالح کشور، جنگ سیاسی نیست

 19. قالیباف: تلاش کنیم کارگران و کارمندان در مشاغل خود حفظ شوند

 20. هاشمی: اصلاح طلبان توهم قدرت و مهره چینی را کنار بگذارند/ عدم مشارکت در انتخابات با هدف آبروداری بود

 21. امضای ۱۰۷ نماینده در نامه به رئیس جمهور جهت همسان سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران کارگران

 22. واعظی: این روزهای سرنوشت‌ساز زمان مناسبی برای تسویه حساب‌های کهنه سیاسی نیست

 23. علیرضا رحیمی: بخش قابل توجهی از درخواست ۵ میلیارددلاری ایران از صندوق بین المللی پول موافقت شد

 24. ظریف: آیا آمریکا به دنبال یک «همه‌گیری بی‌پایان» است؟

 25. سرلشکر سلامی: مانند همیشه پیشمرگ مردم‌ ایران هستیم/ آماده کمک به ملت آمریکاییم  

آخرین عناوین