کامنت‌های برتر مخاطبان الف: دولت اگر جوابی به سریال گاندو دارد، اسنادش را ارائه کند/ انتظار این بود که دادستان عذرخواهی کند/ هرچه تحریم‌ها بیشتر شود، تاثیرش کمتر می‌شود

گروه سیاسی الف،   3980427111 ۲۵ نظر، ۱۹ در صف انتشار و ۸ تکراری یا غیرقابل انتشار
کامنت‌های برتر مخاطبان الف: دولت اگر جوابی به سریال گاندو دارد، اسنادش را ارائه کند/ انتظار این بود که دادستان عذرخواهی کند/ هرچه تحریم‌ها بیشتر شود، تاثیرش کمتر می‌شود

بینندگان «الف» هر روز با ارائه نظرات خود در تکمیل و تعمیق محتوای ارائه شده مشارکت می کنند. بسیاری از این نظرات گویای دقت و توجه مخاطبان و داوری عمومی آن ها نسبت به وقایع روز است. گزیده ای از این نظرات را هر هفته به انتخاب تحریریه «الف» بخوانید.

گفت‌وگوی الف با یکی از کارشناسان سیاست خارجی درباره برجام با عنوان «تلخنامه برجام به افسانهٔ اعتمادپذیری غرب پایان داد» با واکنش مخاطبان الف همراه شد که برخی از نظرات مخاطبان الف را می‌خوانید:

*تنها راه موفقیت ما، مقاومت در برابر دشمنان زورگو، تکیه بر توانمندی و ظرفیت های داخلی و ارتباط با کشورهای غیر مستکبر است. آمریکا و این سه کشور اروپایی انگلیس، فرانسه و آلمان حتی اگر در مقابل چشم ما، جنگ زرگری هم راه بیاندازند باز دو روی یک سکه اند. متأسّفانه دولت پس از گذشت حدود چهارده ماه از خروج آمریکا از برجام هنوز منتظر وعده سر خرمن اروپایی ها می باشد و در حالیکه از خود برجام اثری باقی نمانده از اقدامات به اصطلاح متقابل ایران در چارچوب برجام دفاع می کند! این در حالی است که اروپایی ها اعتراف کرده اند، هیچگاه تحریم های آمریکا را دور نمی زنند، بلکه فقط در چارچوب آنچه ارباب آمریکایی به آن ها اجازه داده است، غذا و دارو را در برابر فروش نفت می دهند و همزمان بارها ما را تحت فشار گذاشته اند که در برابر همین وعده های ننگ آور توخالی بدون تضمین، به برجام های ۲، ۳، ۴ و ۵ ( خود تحریمی مالی FATF، موشکی، منطقه ای و حقوق بشر) بپیوندیم. در واقع این به اصطلاح کانال اینستکس هم، حقه ای چند منظوره برای وقت کشی و نگهداشتن ما در برجام و جلوگیری از انجام مبادلات اقتصادی بین المللی و دامی برای بلوکه کردن درآمدهای ارزی کشور و محقق کردن بهتر تحریم های آمریکا جهت افزایش فشار بیشتر بر ماست. لذا لازم است علاوه بر رد اینستکس، صادرات و واردات خود را با هر پول دیگری غیر از دلار آمریکا و در قالب پیمان های دو جانبه با کشورهای غیر مستکبر غربی انجام داده؛ و در یک اقدام انقلابی در اسرع وقت از برجام خارج شویم.

*بیش از حد به یکدیگر حمله نکنید خصوصا در اموری که اطلاع کافی ندارید. موافقین برجام قصد خدمت داشتند، مخالفین هم قصد خدمت داشتند. از تجربه گرانبهای برجام استفاده کنیم و از تفرقه بترسیم.

*راه خروج ایران از بحران فعلی : ۱-آرام سازی روابط با امریکا . ۲-قانع کردن شرکت های خارجی و افراد حقیقی و حقوقی به سرمایه گذاری در کشور . ۳- افزایش شرکت ها در بورس و ایجاد شرکت های چند ملیتی افزایش اشتغال و جلوگیری از خروج نخبه ها . ۴- افزایش آزادی های فردی و اجتماعی برای گسترش توریست و اتحاد ملی . ۵- دادن اقامت ۵ ساله به افرادی که در ایران حداقل ۵۰ هزار دلار سرمایه گذاری کنند .

*برجام اگر با عهد شكني امريكا مواجه نميشد بسيار براي كشور مفيد بود ازجمله ان رونق اقتصادي،تورم ثابت،بالارفتن ارزش پول ملي،ورود سرمايه گزاران اروپايي وافزايش نفوذ ايران در منطقه وغيره است

*ما نگران هیچ یک از جنبه های قدرت امریکا نیستیم. او قدرت سیاسی خود را از ترکیب قدرت نظامی، اقتصادی و عملیات روانی می گیرد و این سه قدرت اکنون کارکرد خود را به میزان بسیار زیادی از دست دادند و این به افول قدرت سیاسی امریکا منجر شده است. امریکا با اینکه از نظر شاخص های ظاهری بزرگترین اقتصاد جهانی است اما بزرگترین بدهکار جهانی هم هست. بیش از ۱۵ تریلیون دلار بدهی ملی امریکاست.

*هرچه حجم توطئه‌های دشمن علیه ملت ایران بیشتر می‌شود، تاثیرات آن کمتر می‌شود، ما این مسئله را در میدان تحریم‌های اقتصادی هم مشاهده می‌کنیم. به طوری که در روز سیزدهم آبان امسال که قرار بود تحریم‌های جدید آمریکا علیه ملت ایران اعمال شود، برخی تصور می‌کردند آشوبی در اقتصاد ایران ایجاد می‌شود، در حالی که از آن روز به بعد ما به ثبات و آرامش بیشتری در اقتصاد کشور رسیدیم.

***

«نامه احمد توکلی به رئیس قوه قضائیه درباره اقدام خلاف عرف دادستان تهران» نظرات متعدد کاربران الف را به همراه داشت که برخی از آنها از نظرتان می‌گذرد:

*اگر توقع دارید که در جایی از دنیا فساد نباشد جسارتا توقع نامعقولی دارید. مهم آن است که اجازه فساد سیستماتیک داده نشود و قوانین حتی الامکان فساد زدا نباشند. وگرنه انسان آزاد است که انتخاب کند و برخی راه خطا را انتخاب کرده و خواهند کرد. حالا اینکه ۱۰ سال و ۲۰ سال پیش که تعداد و گستردگی رسانه ها بسیار کمتر بود و بسیاری از اخبار به ما نمی رسید نباید باعث شود ما فکر کنیم دزدی خیلی بیشتر شده است.

*جناب رییسی ۵۰ درصد ثروت کشور نزد ۹۹.۶ افراد جامعه و ۵۰ درصد بقیه نزد ۴. چهار دهم درصد برای این عدم توزیع صحیح ثروت که ناشی از فساد های کلان است باید فکری اساسی بشود قانون از کجا آورده ای باید برای همه جامعه هدف چه بخش دولتی و چه بخش خصوصی و چه افراد عادی عملیاتی شود تا اثر مطلوب خویش را بر کشور بگذارد

*آقای توکلی همینجا باید از شما هم گله کرد زیرا پیشنهادهای این نامه گرچه کاملا حقوقی است اما با روح نامه و اقتضاء تعریف عنوان دادستان تباین دارد. دادستان یا مدعی العموم به نمایندگی از عموم مامور و‌ مکلف به حق خواهی و مقابله با ظلم و فساد است و طبعا باید با مقدمات آن هم مقابله کند. عمل دادستان مخصوصا رفتن به اوین و کشیدن ناز متهم مصداق عالی تقصیر در ایفای چنین وظیفه ای است و از شما انتظار بود صریحا خواستار کناره گیری دادستان و عذرخواهی وی از مردم یا برکناری وی توسط رییس قوه شوید.

*در صداقت و سلامت آقای دکتر توکلی شکی نیست ولی قرارنیست،محورتشخیص، اجتهاد ایشان باشد، قاضی (دادستان) براساس تشخیص خود عمل می‌کند، نه برداشت و تشخیص توکلی. چرا باید میزان و معیار سلامت دستگاه قوه قضا تفکر و تعقل آقای احمد توکلی باشد.

***

«اگر قدرت در دستان نخبگان اصولگرا باشد، بازهم گاندو ساخته خواهد شد؟»، عنوان یکی از یادداشت‌های بینندگان الف بود. نظرات مخاطبین الف درباره این یادداشت، خواندنی است:

*الان مردم بقدری از ناکارآمدی دولت آسیب دیده اند که الآن غالباً رانتخواران دلار ۴۲۰۰ تومانی مدافع دولت شده اند؛ آنهم به بهانه های مختلف ، و این نوشته هم در همین راستا تحریر شده است. متاسفانه عملکرد تأمل برانگیز دولت روحانی موجب شده است که این دولت به «بهشت جاسوس‌ها» تبدیل شود! ملاحظه کنید ، اینها لیست جاسوسهایی هستند که در دولت آقای روحانی حضور داشتند( جیسون رضائیان، نازنین زاغری، دری اصفهانی، کاووس سید امامی، باقر نمازی، سیامک نمازی، هما هودفر، نزار زاکا، جاسوس شاغل در دفتر حسام الدین آشنا ) و در ابتدای برخورد با همه اینها هم دولت از اینها دفاع کرده است. واقعاً چه کسی غیر از یک نفوذی میتواند دولت را ترغیب به نابودی ۱۸ میلیارد دلار ذخیره ارزی کشور کرده باشد. میگویید آقازاده ها ، مگر غیر از این است که که آقازاده ها و جاسوسها هر دو یک هدف را دنبال میکنند ؟ آقازاده به پولش میرسد جاسوس به هدفش.  نویسنده خیلی بی پرده از خطای دولت در نفوذ پذیر بودن دفاع می کند ولی میگویید طرفدار دولت نیست. نویسنده میگوید چرا درباره جاسوسهای حاضر در نهادهای دیگر نمیگویند ، جالب است ! واقعاً انتظار دارید جاسوسهایی را که در دولت کشف شده اند به جایهای دیگر نسبت بدهند؟!! و اگر در نهادهای دیگر وجود ندارد برای توجیه جاسوس پذیر بودن دولت برای نهادهای دیگر هم جاسوس بتراشند؟!!

*برداشت نویسنده در جناحی دیدن این سریال اصلا منطقی نیست چون اساسا کارگردان گاندو اذعان کرده رای‌ش به روحانی(اصلاح‌طلبی) بوده نه جریان اصولگرا! اگر عینک بدبینی رو بردارین براحتی میشه فهمید گاندو محصول یک جریان سوم درحال رشده که به‌حق میشه نام نیروهای انقلابی یا جریان اصیل انقلابیگری رو بر روی اون گذاشت

*اصول گرایی که مد نظر شماست همون اصلاح طلب که فقط اسمش عوض شده بنابرین نفوذ در اون هم همینطور صورت گرفته مثل مشکلات معاونین دولت قبل واثر گذاری اون بر احمدی نژاد ولی کلا با نظر شما موافقم من گاندو دیدم و خیلی هم لذت بردم ولی ضعف بزرگش تقابل مستقیم با دولت بود واین به اصل قضیه(معضل نفوذ در دولتمردان) صدمه میزند

*من هم به صدا و سیما نقدهایی دارم ولی اینکه باید بی‌طرف باشه مبهم هستش و درست نیست.صدا و سیما باید طرف منافع ملی باشه. و در این باره هم بد عمل نکرده. جایی که منافع ملی ایجاب می‌کنه باید از عملکرد دولت و یا افراد حمایت کنه و در غیر این‌صورت باید مطالبه‌گر باشه و انتقاد کنه.  در زمان آقای احمدی‌نژاد برنامه‌های انتقادی بسیاری وجود داشت چه گفتگو محور و علمی و چه داستانی و حتی طنز. اصلا از همین دولت بود که صدا و سیما راحت‌تر تونست مباحث انتقادی رو مطرح کنه. در زمان آقای روحانی هم برنامه‌های انتقادی بسیاری ساخته شده و این نشون می‌ده تحمل و سعه صدر دولت‌های ما بالا رفته و از طرفی صدا و سیما هم امر مطالبه‌گری رو تا حدودی خوب داره انجام می‌ده.

*ظاهرا و با نزدیک شدن به انتخابات دارید به گونه ای برخورد میکنید که نشان دهید اصولگرای انتقاد پذیر هم داریم. دیگر حنای هیچیک از دو جناح پیش ما رنگی ندارد ،هر چند نوع نقدها ، ظاهری منصفانه در رسانه های دو جناح را داشته باشد.  این بار حتی مستقلین هم چنان زیر ذره بین مردم خواهند بود که نتوانند مانند دوره قبل به اسمی وارد مجلس شوند و به اسم دیگر ، در مجلس ابراز وجود کنند. دو جناح تمام اعتماد مردم به خودشان را خرج کرده اند و جایی برای باز گشت نگذاشته اند.هر دو گروه نیاز به خود اصلاحی با چاشنی صداقت دارند.

*سریال گاندو را نباید خیلی با عینک سیاسی دید، اصولا مردم و مسئولین باید بفهمند برنامه تلویزیونی مستند با سریال فرق دارد، سریال سراسر تخیل است و جهت پر کردن اوقات فراغت. درست که بر گرفته از پرونده جیسون رضاییان بود ولی در آمریکا هم سریالها برگرفته از یک پرونده ولی با دخل و تصرف زیاد است.

***

خبر قطع‌شدن بودجه صدا و سیما به دستور روحانی، نظرات مختلف مخاطبین الف را به همراه داشت که برخی از آنها را می‌‌خوانید:

*یعنی چون بودجش را از دولت میگیره نباید از دولت انتقاد کنه؟ خوبه قبل از حرف زدن چند لحظه فکر کنید. دولت ملک پدری تدبیر و امید نیست، بودجه آن را هم از جیب پدرش نمیدهد، پول ملت است، دولت وظایفی داره و صدا و سیما هم کارش رو باید انجام بده.

*ساخت و پخش سریال گاندو یک نقد نبود بلکه تخریب دولت و وزارت خارجه و دروغ جلوه دادن تاریخ بود

*دوستان اگر از حیف و میل شدن بیت المال می رنجند سری به رقم نقدینگی تولیدشده در این دولت بزنند تا معلوم شود که صدا و سیما آن را حیف و میل می کند یا امثال هادی رضوی ها 

*اولا اینکه دولت بر خلاف مصوب مجلس نمی تواند این کار را بکندو غیر قانونی است دوم هم اینکه مثلا تا الان چند درصد بودجه ان را میداده که تلویزیون اینقدر مجبور شده برود دم و ساعت تبلیغ نشون بدهد؟!

*از کوزه همان برون تراود که در اوست. زبان درشت و اشتلم ها برای ملت ایران و منتقدان و منت کشی و کرنش در برابر اوباما و ماکرون که نگران اشتغال جوانهای ایرانی بود!

*پناه میبرند به خدا از بستن دهان منتقدان!! بارها گفته اند و گفته ایم: در عمل نشان داده اند که زنده باد مخالف من فقط شعار است. باید مجیزگوی دولت باشند ظاهرا!

*این عزیزانی که کار دولت رو تایید میکنند، خدمتشون عرض کنم، نوش جون همه، لیاقت شما همچین وضعی و همچین دولتی هست. این هم زیادی هست برای این نوع طرز فکر. وقتی زورش برسه از نابود کردن طرف هم دریغ نمیکنه و وقتی در ضعف هست یکسره صحبت دمکراسی و حقوق برابر و آزادی منتقد هست. حرف زدن بعضی ها مثل حرف زدن حسن روحانی در زمان وعده های انتخاباتی هست.

*دولت چکاره است که بودجه صدا و سیما را قطع کرده است . باید بشدت با این گونه رفتارهای روسای جمهور بر خورد شود تا کسی دیگر از این کارها نکند و بودجه ها باید مستقیم به حساب خود ارگانها ریخته شود تا دولت نتواند با بودجه ادارات را به گروگان بگیرند دولت بجای این کارها بگوید چرا دو بار مذاکره کرده است و در هر دوبار در تیم مذاکره کننده هسته روحانی جاسوس بوده است ؟

*من این سریال را ندیدم اما همه ی این واکنش ها نشان از این دارد که چقدر این سریال توانسته در جامعه اثرگذار باشد. اگر نگران بیطرفی هستیم نگران نمایش های برجامی و همه ی دروغهایی که در این چند سال به خورد ملت داده شد و همه عاقبت آن را دیدند باشیم.

*دولت اگه جوابی در خصوص سریال گاندو داره بصراحت مدارکش رو ارائه کنه چرا رییس جمهور بچه بازی در میاره با همین کارها مملکت رو به افتضاح کشانده -تاب انتقاد نداره جلوی فک و فامیل .. دور رو برش رو بگیره

*چرا آنقدر به دولتی ها برخورده؟ چیزی که من از سریال گاندو فهمیدم این بود که هر کسی در هر پستی داره وظیفه خودش رو به خوبی انجام میده و هیچ کس تحت تاثیر کسی دیگر نیست. این خیلی عالیه. افکار مختلف در کشور هست همه اظهار نظر میکنند و در نهایت تصمیم گرفته میشه. این یعنی آزادی واقعا.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۰۰۸۹۷۵۰۹:۴۴:۵۵ ۱۳۹۸/۴/۲۸
تحریم ها بیشتر شود اثرش کمتر !!عجب نابغه هایی داشتیم که خبر نداشتیم.
ناشناس۱۰۰۸۹۸۳۰۹:۵۸:۳۰ ۱۳۹۸/۴/۲۸
لطف کنید کلمه کامنت را حذف کنید و زبان را خراب تر از این نکنید
ناشناس۱۰۰۸۹۸۴۱۰:۰۶:۴۹ ۱۳۹۸/۴/۲۸
صدا و سیما اگر مدرکی داشت باید به مراجع قضایی ارائه میداد و بعد ازش سریال می ساخت. اون کسی که داره اتهام میزنه باید مدرک ارائه بده.
ناشناس۱۰۰۸۹۸۶۱۰:۰۸:۴۳ ۱۳۹۸/۴/۲۸
روحانی درست می گوید.
ناشناس۱۰۰۸۹۸۸۱۰:۰۸:۵۸ ۱۳۹۸/۴/۲۸
عمده مشکلات کشور ناشی از تحریم ها است.
ناشناس۱۰۰۸۹۹۷۱۰:۱۵:۳۵ ۱۳۹۸/۴/۲۸
پروژه گاندو شکست خورد. دنبال پروژه دیگری باشید!!!!
ناشناس۱۰۰۸۹۹۸۱۰:۱۶:۵۷ ۱۳۹۸/۴/۲۸
تحریم ها امان مردم و کشور را بریده است. مسئولان چون خودشان با مردم زندگی نمی کنند، فشار را احساس نمی کنند.
ناشناس۱۰۰۹۰۰۱۱۰:۱۷:۵۲ ۱۳۹۸/۴/۲۸
تحریم بیشتر تاثیر کمتر..عجب استدلالی..مثل اینکه بگوییم حرارت بیشتر سوختگی کمتر...
ناشناس۱۰۰۹۰۰۳۱۰:۱۸:۲۴ ۱۳۹۸/۴/۲۸
راه برون رفت کشور از اوضاع فعلی، ماندن در برجام و پیشبرد دیپلماسی است. یعنی چاره دیگری به جز این نیست.
ناشناس۱۰۰۹۰۰۹۱۰:۲۰:۵۴ ۱۳۹۸/۴/۲۸
نفوذی ها کشور ثروتمند ایران را به این روز در آورده اند.
ناشناس۱۰۰۹۰۱۱۱۰:۲۱:۲۷ ۱۳۹۸/۴/۲۸
چرا یک سریال در مورد غارتگران بیت المال ساخته نمی شود؟؟؟
ناشناس۱۰۰۹۰۱۵۱۰:۲۳:۱۴ ۱۳۹۸/۴/۲۸
چرا باید امثال طبری 10 سال در قوه قضاییه باشند؟
ناشناس۱۰۰۹۰۱۹۱۰:۲۶:۱۸ ۱۳۹۸/۴/۲۸
مسئولان نا لایق که با رانت تحصیلی و شغلی و با ظاهر سازی به مسند قدرت رسیده اند، بیشترین خسارات را به این کشور وارد کرده اند.
ناشناسnasheas۱۰۰۹۰۳۸۱۰:۴۳:۵۹ ۱۳۹۸/۴/۲۸
شوک در مانی حامل های بنزین وبرق فعلا ممنوع
ناشناس۱۰۰۹۰۴۳۱۰:۴۹:۰۶ ۱۳۹۸/۴/۲۸
هرچه تحريمها بيشتر شود تاثيرش كمتر ميشود بويژه براي ويژه خواران ورانت خواران واقازاده ومسؤولين محترم كه قطعا تحربمها از اول هم برايشان تأثير نداشته است مردم عادي هم كه ارزشي ندارند وتأثير مشكلات وسخت شدن زندگي روي انها هم كه اهميتي ندارد
ناشناس۱۰۰۹۰۵۳۱۱:۰۳:۳۴ ۱۳۹۸/۴/۲۸
بنظر شما اکنون در این شرایط حساس زمان دعوای گاندو است هم ساختنش وپخشش وهم اعتراض دولت وهم تضعیف نیروهای امنیتی و اطلاعاتی ؟
ناشناسnashenas۱۰۰۹۰۶۹۱۱:۱۹:۰۰ ۱۳۹۸/۴/۲۸
اقایان توکلی ومقدم از طرف شهروندی خود از شما بزرگواران تشکر میخواهم بکنم که امکان بیان نظرات را بوجود اورده اید
ناشناس۱۰۰۹۰۹۳۱۱:۵۰:۲۴ ۱۳۹۸/۴/۲۸
سریال گاندو ، تارهای در هم تنیده‌ و حصار ناثواب و آلوده‌ی دولت را ویران کرد قطع بودجه‌ی رسانه‌ی ملی فقط بخش کوچکی از بروز وحشت در دولت است
ناشناس۱۰۰۹۱۳۷۱۲:۵۹:۳۲ ۱۳۹۸/۴/۲۸
صدا و سیما ارزش جواب دادن ندارد
حمید۱۰۰۹۱۷۳۱۳:۵۳:۳۹ ۱۳۹۸/۴/۲۸
گاندو ذره ای دسته گلهای حضرات و آقازاده هایشان است
ناشناس۱۰۰۹۲۱۷۱۴:۵۴:۱۱ ۱۳۹۸/۴/۲۸
هر کس مثل شما فکر نکنه یا فتنه گر یا نفوذی یا جاسوس !
ناشناس۱۰۰۹۲۸۴۱۶:۳۹:۰۲ ۱۳۹۸/۴/۲۸
فساد وسوء مدیریت بیداد میکند مشگل کشور نه بر جام است ونه امریکا بلکه وجود دولتی ناکار امد است
ناشناس۱۰۰۹۳۵۹۱۹:۰۳:۰۷ ۱۳۹۸/۴/۲۸
درود بر گاندو
رضا۱۰۰۹۴۳۹۲۲:۰۷:۳۱ ۱۳۹۸/۴/۲۸
جناب توکلی عزیز سرمایه گزاری های بزرگ پول های بزرگ می خواهند لذا اینکه ۱ درصد نخبه کشور مالک ۵۰ درصد ثروت آن باشند کاملا معقول و حتی لازم است
حسن۱۰۰۹۵۲۶۰۰:۲۳:۵۶ ۱۳۹۸/۴/۲۹
الان خدا وکیلی این سریال میشه نون و آب برای مردم بیچاره با این وضعیت گرونی؟؟؟و بی پولی؟؟؟اگر سرو وضع درستی مملکتتون داشت باز یه حرفی.

پربحث‌های امروز

 1. موج عدالت‌خواهی مردم، ایران را متحول می‌کند، اگر ...

 2. حساسیت عجیب پزشکان به دستگاه کارتخوان/علت این حجم از مقاومت چیست؟

 3. روس‌ها پدافند موشکی بومی ایران را به رخ اسرائیل کشیدند

 4. وزیر بهداشت: صف کشیدن برای خرید ارابه مرگ‌آوار غیراستاندارد قابل پذیریش نیست

 5. یک گزارشگر تلویزیونی دیگر مهاجرت کرد؟

 6. شش نکته درباره یکی از بی‌شرمانه‌ترین مصاحبه‌های بی‌بی‌سی فارسی

 7. برندگان نهایی «عصر جدید» انتخاب شدند/ «حماسه شن‌ها» فاتح قله استعداد‌ها

 8. علم الهدی: نقدینگی کشور را نباید صرف عیاشی و تفریحگاه‌ها کرد

 9. نتانیاهو: به عملیات خود در عراق ادامه خواهیم داد

 10. داغی که ژاپن بر دل ایران گذاشت

 11. ۲۰ درصد مردم انگلیس در فقر به سر می‌برند

 12. کمبود 1.5 میلیون واحد مسکن در کشور/ افزایش ساخت‌وساز قیمت‌ها را کاهش می‌دهد

 13. سوخت‌گیری با کارت جایگاه‌ها محدود شد/۳۰ لیتر در هر سوختگیری

 14. بوی اخراج می‌آید/ اظهارنظر عجیب سرپرست الاهلی درباره برانکو

 15. سرنوشت نامعلوم یوروهای گمشده/ سکه ثامن ویژه رسیدگی می شود؟

 16. توطئه جدیدی از ضد انقلاب در مشهد خنثی شد

 17. دستیابی ایران به سلاح توپ‌ لیزری/ مراکز حساس کشور با سامانه‌های لیزری محافظت می‌شوند

 18. کشف و ضبط 3 هزار لاک‌پشت گوش قرمز قبل از خروج از کشور

 19. شرط جذب محمدجواد ظریف در دانشگاه تهران

 20. والیبال زنان آسیا| شکست تلخ ایران مقابل چین تایپه

 21. کاهش قیمت خودروهای خارجی/هجوم مردم برای خرید، عامل گرانی هاست

 22. سی ان ان: شکاف در ائتلاف امارات – عربستان، دردسر تازه دولت ترامپ

 23. «ظریف» در کاخ الیزه با «مکرون» دیدار کرد/تعهدات برجامی اروپا محور گفتگوها

 24. آیت‌الله امامی‌کاشانی: مردم با مشکلات اقتصادی دست از انقلاب نمی‌کشند، اما مسئولان هم باید به‌فکر باشند

 25. وزیر ارتباطات از فعالان فضای مجازی درخواست نظر خواهی کرد

پربحث‌های دیروز

 1. بازداشت دو نماینده مجلس به خاطر اخلال در بازار خودرو

 2. چند پرسش ساده از آقای احمد عراقچی

 3. موضع‌گیری سخنگوی دولت و پرسش‌های بی جواب در پرونده مازیار ابراهیمی

 4. هشدار نافرجام «ناو لینکلن» به ایران / آسیب به ۴ جنگنده اف‌۱۸

 5. ربیعی: کنترل بازار ارز خواست شورای‌عالی امنیت ملی و دستور رییس جمهوری بود

 6. زن برای کشتن شوهرش،پسر جوان را عاشق خود کرد

 7. روزنامه جمهوری اسلامی: نتایج کنکور امسال فاجعه است

 8. فجایع اقتصادی و راهبردی جنگ با ایران از نگاه نشریه وابسته به کنگره آمریکا

 9. قیمت بلیت های کنسرت مهران مدیری

 10. توضیح سخنگوی دستگاه قضا درباره بازداشت ۲ نماینده مجلس

 11. هیات نظارت درباره بازداشت ۲ نماینده و تخلفات آنها تصمیم‌گیری می‌کند

 12. شعبده بازهای معروف جهان چه می کنند؟ عصرجدید، چه چیزی نمایش می دهد؟

 13. دروی دستی برنج توسط نماینده ولی‌فقیه در گیلان  

 14. «ناصر احمدی» گوینده برجسته خبر و دوبلاژ بامداد امروز درگذشت  

 15. سامانه باور ۳۷۳ قوی تر از s۳۰۰ روسیه  

 16. سامانه موشکی بُرد بلند باور ۳۷۳ رونمایی شد

 17. تبرئه از قصاص برای جوانی که دوستش را کشت/ قاتل: نیما مهدورالدم بود

 18. ظریف: اجازه نمی دهم یک قطره از آب خزر را از ما بگیرند

 19. تقلب در سیلوی دولتی؛ فضولات با گندم مخلوط می‌کردند و می‌فروختند

 20. آمریکا: گزینه توقیف نفتکش آدریان دریا را از روی میز برنمی‌داریم

 21. ثروت کاندیداهای ریاست جمهوری آمریکا چه قدر است؟

 22. تست سامانه باور ۳۷۳   

 23. پدافند رژیم صهیونیستی هواپیمای خودی را هدف گرفت

 24. باز هم خلاقیت چینی‌ها برای جذب گردشگر   

 25. بدبوترین شهر آمریکا کجاست؟  

پربحث‌های هفته

 1. بالاخره در مساله حجاب چه کنیم؟

 2. تذکاری بر یک برداشت غلط از باوری درست درباره حکومت دینی

 3. ارتباط ازدواج و حجاب جوانان

 4. هشدار توکلی به مسئولان نظام درباره رشد حاشیه‌نشینی در کشور/ صدای «هل من ناصر» مستأجران و مستمندان را بشنویم

 5. بازداشت دو نماینده مجلس به خاطر اخلال در بازار خودرو

 6. پاسخ آملی لاریجانی به ادعاها و اتهامات اخیر/ از هیچ متخلف و فاسدی حمایت نکرده و نخواهم کرد/هیچگاه نگفته ام نجف می روم

 7. عراقچی: مداخله در بازار ارز با دستور رئیس‌جمهور انجام شد/ دولت وقوع بحران ارزی را باور نمی‌کرد/ تایید صلاحیت سالار آقاخانی توسط وزارت اطلاعات

 8. یکه زارع مدیرعامل ایران‌خودرو بازداشت شد

 9. توپی که پزشکان به زمین مشاغل دیگر می‌اندازند

 10. چند پرسش ساده از آقای احمد عراقچی

 11. هزینه ۳ هزار میلیارد تومانی برای طراحی صندوق پژو ۲۰۶ / طراحی ۱۲۰ میلیارد تومانی سمند!

 12. موضع‌گیری سخنگوی دولت و پرسش‌های بی جواب در پرونده مازیار ابراهیمی

 13. صدور گواهینامه رانندگی موتور برای زنان از نگاه یک حقوقدان

 14. ایران خودرو بر سر دوراهی فروپاشی یا تولید ناب

 15. واکنش‌ها به نامه‌ای که باید سربسته می‌ماند

 16. موج عدالت‌خواهی مردم، ایران را متحول می‌کند، اگر ...

 17. تصویر دیده نشده از دیوار کشی رئیسی  

 18. اینستاگرام چطور باعث "احمق‌پروری" در جامعه شده است؟

 19. واکنش احمد توکلی به اختلافات «آملی‌لاریجانی» و «یزدی»

 20. تکذیب استعفای جواد لاریجانی/ واکنش علی مطهری به ماجرای مازیار ابراهیمی/ تحلیل عباس عبدی از موضع‌گیری اخیر یزدی و آملی لاریجانی

 21. انتقاد تند نخبه جوان از وضع کشور در حضور رهبر انقلاب  

 22. واکنش‌ها به اظهارات منتسب به آیت‌الله یزدی/ سوال محمود صادقی درباره دلیل آزادی فرمانده عملیات ترور/دفاع یک اصلاح طلب از آیت‌الله مصباح یزدی

 23. بازداشت پوری حسینی و شکست اختصاصی‌سازی اقتصاد

 24. اژه‌ای: ‌فردی توانسته با بهانه‌ای ‌۳۸هزار سکه خریداری کند/ عمده ذخایر طلای کشور به‌دست خودمان بر باد رفته

 25. برنج ایرانی به‌نسبت پارسال 100 درصد گران شد

پربحث‌های دیروز

 1. موضع‌گیری سخنگوی دولت و پرسش‌های بی جواب در پرونده مازیار ابراهیمی

 2. ربیعی: کنترل بازار ارز خواست شورای‌عالی امنیت ملی و دستور رییس جمهوری بود

 3. توضیح سخنگوی دستگاه قضا درباره بازداشت ۲ نماینده مجلس

 4. هیات نظارت درباره بازداشت ۲ نماینده و تخلفات آنها تصمیم‌گیری می‌کند

 5. سامانه موشکی بُرد بلند باور ۳۷۳ رونمایی شد

 6. ظریف: اجازه نمی دهم یک قطره از آب خزر را از ما بگیرند

 7. جهانگیری: طرح آمریکا برای فروپاشی اقتصاد ایران ناکام ماند

 8. ظریف: هنوز هم اروپایی ها پشت در دکان «اوفک» می ایستند

 9. سجیل ایرانی، هفت دقیقه تا اسرائیل

 10. روحانی: آمریکا به‌خیال تحت فشار قرار دادن ایران همه ننگ‌ها را به‌جان خرید

 11. برایان هوک علیه تاریخ

 12. ظریف: امنیت در خلیج فارس و تنگه هرمز بدون ایران امکانپذیر نیست

 13. تایید بازداشت دو نماینده مجلس

 14. وزیر اطلاعات: اسرائیل، امروز توان مقابله با ایران را ندارد

 15. کدخدایی: مذاکرات شورای نگهبان چند سال است منتشر می‌شود

 16. انتقاد «تشکل اساتید سطوح عالی و خارج حوزه علمیه قم» از نامه آملی لاریجانی به آیت‌الله یزدی

 17. یاسر جبرائیلی در پاسخ به محسن هاشمی :سکوت خبرگان نمی‌تواند دلیلی علمی بر صحت خاطرات مرحوم هاشمی باشد

 18. سخنگوی هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان: قانون درباره ادامه کار نمایندگان متخلّف سکوت کرده است

 19. سردار سلامی: حضور بیگانگان در خلیج فارس را نافی امنیت می‌دانیم

 20. جهانگیری: دولت راهبرد مقاومت را کاملا فعالانه دنبال می‌کند

 21. سنگین‌ترین وثیقه‌ها برای چه کسانی تعیین شد؟

 22. فرمانده سپاه پاسداران: جنگ اقتصادی جزو لاینفک سیاست‌های امروز دشمنان ما است

 23. توصیه‌های رهبر انقلاب به دولت در ۸ دیدار چه بود؟

 24. اثربخشی موشک‌ها برای غلبه بر سامانه‌های پدافندی

 25. روايت يک شاهد عيني از روز ترور لاجوردي

پربحث‌های هفته

 1. تذکاری بر یک برداشت غلط از باوری درست درباره حکومت دینی

 2. پاسخ آملی لاریجانی به ادعاها و اتهامات اخیر/ از هیچ متخلف و فاسدی حمایت نکرده و نخواهم کرد/هیچگاه نگفته ام نجف می روم

 3. موضع‌گیری سخنگوی دولت و پرسش‌های بی جواب در پرونده مازیار ابراهیمی

 4. واکنش‌ها به نامه‌ای که باید سربسته می‌ماند

 5. موج عدالت‌خواهی مردم، ایران را متحول می‌کند، اگر ...

 6. واکنش احمد توکلی به اختلافات «آملی‌لاریجانی» و «یزدی»

 7. تکذیب استعفای جواد لاریجانی/ واکنش علی مطهری به ماجرای مازیار ابراهیمی/ تحلیل عباس عبدی از موضع‌گیری اخیر یزدی و آملی لاریجانی

 8. واکنش‌ها به اظهارات منتسب به آیت‌الله یزدی/ سوال محمود صادقی درباره دلیل آزادی فرمانده عملیات ترور/دفاع یک اصلاح طلب از آیت‌الله مصباح یزدی

 9. «بحث طلبگی» دعوای سیاسی نیست آقاي كدخدايي

 10. صدایش را در نیاورید، مصلحت نیست!

 11. یادداشت حسین شریعتمداری خطاب به آیات یزدی و آملی لاریجانی

 12. نامه زاکانی به رئیسی و اعلام جزئیاتی از تبانی طبری و برخی چهره‌های امنیتی‌

 13. نامه زاکانی به وزیر اطلاعات: فساد در کشور ماحصل بی توجهی مسئولان مرتبط است/ منتظرم در دادگاه روابط ناسالم و حقوق ضایع شده مردم را بیان کنم

 14. واکنش علی مطهری به ماجرای مازیار ابراهیمی

 15. درس هايي ماندگار از كفش هاي كهنه يك حاكم ...

 16. توصیه مکارم شیرازی به حواشی اخیر آملی و یزدی: به این وضع خاتمه دهید

 17. ربیعی: کنترل بازار ارز خواست شورای‌عالی امنیت ملی و دستور رییس جمهوری بود

 18. با این قوانین، چند نفر حاضرند مسئولیت بپذیرند؟

 19. ربیعی: مدیرعامل ایران خودرو به دلیل افزایش قیمت‌ها برکنار شد/ سیف و عراقچی مدیران سالم و پاک هستند!

 20. در نشست سه‌جانبه ایران و یمن و اروپا در تهران چه گذشت؟/ دست برتر یمن در تحولات میدانی و دیپلماتیک

 21. آیا وزارت اطلاعات شکایت از حسن عباسی را پس می‌گیرد؟ / رویکرد احترام از پشت میله‌های زندان

 22. واکنش آیت‌الله مقتدایی به انتقاد آیت‌الله یزدی از آملی‌لاریجانی

 23. ظریف: وامدار ایثارگران، آزادگان و شهدا هستیم/ باید فشار را از زندگی مردم برداریم

 24. چرا کارها و اقدامات رئیسی مورد توجه قرار گرفته است؟

 25. راه مواجهه با دزد جدید «گریس» چیست؟

آخرین عناوین