کامنت‌های برتر مخاطبان الف: دولت اگر جوابی به سریال گاندو دارد، اسنادش را ارائه کند/ انتظار این بود که دادستان عذرخواهی کند/ هرچه تحریم‌ها بیشتر شود، تاثیرش کمتر می‌شود

گروه سیاسی الف،   3980427111 ۲۵ نظر، ۰ در صف انتشار و ۸ تکراری یا غیرقابل انتشار

بینندگان «الف» هر روز با ارائه نظرات خود در تکمیل و تعمیق محتوای ارائه شده مشارکت می کنند. بسیاری از این نظرات گویای دقت و توجه مخاطبان و داوری عمومی آن ها نسبت به وقایع روز است. گزیده ای از این نظرات را هر هفته به انتخاب تحریریه «الف» بخوانید.

کامنت‌های برتر مخاطبان الف: دولت اگر جوابی به سریال گاندو دارد، اسنادش را ارائه کند/ انتظار این بود که دادستان عذرخواهی کند/ هرچه تحریم‌ها بیشتر شود، تاثیرش کمتر می‌شود

گفت‌وگوی الف با یکی از کارشناسان سیاست خارجی درباره برجام با عنوان «تلخنامه برجام به افسانهٔ اعتمادپذیری غرب پایان داد» با واکنش مخاطبان الف همراه شد که برخی از نظرات مخاطبان الف را می‌خوانید:

*تنها راه موفقیت ما، مقاومت در برابر دشمنان زورگو، تکیه بر توانمندی و ظرفیت های داخلی و ارتباط با کشورهای غیر مستکبر است. آمریکا و این سه کشور اروپایی انگلیس، فرانسه و آلمان حتی اگر در مقابل چشم ما، جنگ زرگری هم راه بیاندازند باز دو روی یک سکه اند. متأسّفانه دولت پس از گذشت حدود چهارده ماه از خروج آمریکا از برجام هنوز منتظر وعده سر خرمن اروپایی ها می باشد و در حالیکه از خود برجام اثری باقی نمانده از اقدامات به اصطلاح متقابل ایران در چارچوب برجام دفاع می کند! این در حالی است که اروپایی ها اعتراف کرده اند، هیچگاه تحریم های آمریکا را دور نمی زنند، بلکه فقط در چارچوب آنچه ارباب آمریکایی به آن ها اجازه داده است، غذا و دارو را در برابر فروش نفت می دهند و همزمان بارها ما را تحت فشار گذاشته اند که در برابر همین وعده های ننگ آور توخالی بدون تضمین، به برجام های ۲، ۳، ۴ و ۵ ( خود تحریمی مالی FATF، موشکی، منطقه ای و حقوق بشر) بپیوندیم. در واقع این به اصطلاح کانال اینستکس هم، حقه ای چند منظوره برای وقت کشی و نگهداشتن ما در برجام و جلوگیری از انجام مبادلات اقتصادی بین المللی و دامی برای بلوکه کردن درآمدهای ارزی کشور و محقق کردن بهتر تحریم های آمریکا جهت افزایش فشار بیشتر بر ماست. لذا لازم است علاوه بر رد اینستکس، صادرات و واردات خود را با هر پول دیگری غیر از دلار آمریکا و در قالب پیمان های دو جانبه با کشورهای غیر مستکبر غربی انجام داده؛ و در یک اقدام انقلابی در اسرع وقت از برجام خارج شویم.

*بیش از حد به یکدیگر حمله نکنید خصوصا در اموری که اطلاع کافی ندارید. موافقین برجام قصد خدمت داشتند، مخالفین هم قصد خدمت داشتند. از تجربه گرانبهای برجام استفاده کنیم و از تفرقه بترسیم.

*راه خروج ایران از بحران فعلی : ۱-آرام سازی روابط با امریکا . ۲-قانع کردن شرکت های خارجی و افراد حقیقی و حقوقی به سرمایه گذاری در کشور . ۳- افزایش شرکت ها در بورس و ایجاد شرکت های چند ملیتی افزایش اشتغال و جلوگیری از خروج نخبه ها . ۴- افزایش آزادی های فردی و اجتماعی برای گسترش توریست و اتحاد ملی . ۵- دادن اقامت ۵ ساله به افرادی که در ایران حداقل ۵۰ هزار دلار سرمایه گذاری کنند .

*برجام اگر با عهد شكني امريكا مواجه نميشد بسيار براي كشور مفيد بود ازجمله ان رونق اقتصادي،تورم ثابت،بالارفتن ارزش پول ملي،ورود سرمايه گزاران اروپايي وافزايش نفوذ ايران در منطقه وغيره است

*ما نگران هیچ یک از جنبه های قدرت امریکا نیستیم. او قدرت سیاسی خود را از ترکیب قدرت نظامی، اقتصادی و عملیات روانی می گیرد و این سه قدرت اکنون کارکرد خود را به میزان بسیار زیادی از دست دادند و این به افول قدرت سیاسی امریکا منجر شده است. امریکا با اینکه از نظر شاخص های ظاهری بزرگترین اقتصاد جهانی است اما بزرگترین بدهکار جهانی هم هست. بیش از ۱۵ تریلیون دلار بدهی ملی امریکاست.

*هرچه حجم توطئه‌های دشمن علیه ملت ایران بیشتر می‌شود، تاثیرات آن کمتر می‌شود، ما این مسئله را در میدان تحریم‌های اقتصادی هم مشاهده می‌کنیم. به طوری که در روز سیزدهم آبان امسال که قرار بود تحریم‌های جدید آمریکا علیه ملت ایران اعمال شود، برخی تصور می‌کردند آشوبی در اقتصاد ایران ایجاد می‌شود، در حالی که از آن روز به بعد ما به ثبات و آرامش بیشتری در اقتصاد کشور رسیدیم.

***

«نامه احمد توکلی به رئیس قوه قضائیه درباره اقدام خلاف عرف دادستان تهران» نظرات متعدد کاربران الف را به همراه داشت که برخی از آنها از نظرتان می‌گذرد:

*اگر توقع دارید که در جایی از دنیا فساد نباشد جسارتا توقع نامعقولی دارید. مهم آن است که اجازه فساد سیستماتیک داده نشود و قوانین حتی الامکان فساد زدا نباشند. وگرنه انسان آزاد است که انتخاب کند و برخی راه خطا را انتخاب کرده و خواهند کرد. حالا اینکه ۱۰ سال و ۲۰ سال پیش که تعداد و گستردگی رسانه ها بسیار کمتر بود و بسیاری از اخبار به ما نمی رسید نباید باعث شود ما فکر کنیم دزدی خیلی بیشتر شده است.

*جناب رییسی ۵۰ درصد ثروت کشور نزد ۹۹.۶ افراد جامعه و ۵۰ درصد بقیه نزد ۴. چهار دهم درصد برای این عدم توزیع صحیح ثروت که ناشی از فساد های کلان است باید فکری اساسی بشود قانون از کجا آورده ای باید برای همه جامعه هدف چه بخش دولتی و چه بخش خصوصی و چه افراد عادی عملیاتی شود تا اثر مطلوب خویش را بر کشور بگذارد

*آقای توکلی همینجا باید از شما هم گله کرد زیرا پیشنهادهای این نامه گرچه کاملا حقوقی است اما با روح نامه و اقتضاء تعریف عنوان دادستان تباین دارد. دادستان یا مدعی العموم به نمایندگی از عموم مامور و‌ مکلف به حق خواهی و مقابله با ظلم و فساد است و طبعا باید با مقدمات آن هم مقابله کند. عمل دادستان مخصوصا رفتن به اوین و کشیدن ناز متهم مصداق عالی تقصیر در ایفای چنین وظیفه ای است و از شما انتظار بود صریحا خواستار کناره گیری دادستان و عذرخواهی وی از مردم یا برکناری وی توسط رییس قوه شوید.

*در صداقت و سلامت آقای دکتر توکلی شکی نیست ولی قرارنیست،محورتشخیص، اجتهاد ایشان باشد، قاضی (دادستان) براساس تشخیص خود عمل می‌کند، نه برداشت و تشخیص توکلی. چرا باید میزان و معیار سلامت دستگاه قوه قضا تفکر و تعقل آقای احمد توکلی باشد.

***

«اگر قدرت در دستان نخبگان اصولگرا باشد، بازهم گاندو ساخته خواهد شد؟»، عنوان یکی از یادداشت‌های بینندگان الف بود. نظرات مخاطبین الف درباره این یادداشت، خواندنی است:

*الان مردم بقدری از ناکارآمدی دولت آسیب دیده اند که الآن غالباً رانتخواران دلار ۴۲۰۰ تومانی مدافع دولت شده اند؛ آنهم به بهانه های مختلف ، و این نوشته هم در همین راستا تحریر شده است. متاسفانه عملکرد تأمل برانگیز دولت روحانی موجب شده است که این دولت به «بهشت جاسوس‌ها» تبدیل شود! ملاحظه کنید ، اینها لیست جاسوسهایی هستند که در دولت آقای روحانی حضور داشتند( جیسون رضائیان، نازنین زاغری، دری اصفهانی، کاووس سید امامی، باقر نمازی، سیامک نمازی، هما هودفر، نزار زاکا، جاسوس شاغل در دفتر حسام الدین آشنا ) و در ابتدای برخورد با همه اینها هم دولت از اینها دفاع کرده است. واقعاً چه کسی غیر از یک نفوذی میتواند دولت را ترغیب به نابودی ۱۸ میلیارد دلار ذخیره ارزی کشور کرده باشد. میگویید آقازاده ها ، مگر غیر از این است که که آقازاده ها و جاسوسها هر دو یک هدف را دنبال میکنند ؟ آقازاده به پولش میرسد جاسوس به هدفش.  نویسنده خیلی بی پرده از خطای دولت در نفوذ پذیر بودن دفاع می کند ولی میگویید طرفدار دولت نیست. نویسنده میگوید چرا درباره جاسوسهای حاضر در نهادهای دیگر نمیگویند ، جالب است ! واقعاً انتظار دارید جاسوسهایی را که در دولت کشف شده اند به جایهای دیگر نسبت بدهند؟!! و اگر در نهادهای دیگر وجود ندارد برای توجیه جاسوس پذیر بودن دولت برای نهادهای دیگر هم جاسوس بتراشند؟!!

*برداشت نویسنده در جناحی دیدن این سریال اصلا منطقی نیست چون اساسا کارگردان گاندو اذعان کرده رای‌ش به روحانی(اصلاح‌طلبی) بوده نه جریان اصولگرا! اگر عینک بدبینی رو بردارین براحتی میشه فهمید گاندو محصول یک جریان سوم درحال رشده که به‌حق میشه نام نیروهای انقلابی یا جریان اصیل انقلابیگری رو بر روی اون گذاشت

*اصول گرایی که مد نظر شماست همون اصلاح طلب که فقط اسمش عوض شده بنابرین نفوذ در اون هم همینطور صورت گرفته مثل مشکلات معاونین دولت قبل واثر گذاری اون بر احمدی نژاد ولی کلا با نظر شما موافقم من گاندو دیدم و خیلی هم لذت بردم ولی ضعف بزرگش تقابل مستقیم با دولت بود واین به اصل قضیه(معضل نفوذ در دولتمردان) صدمه میزند

*من هم به صدا و سیما نقدهایی دارم ولی اینکه باید بی‌طرف باشه مبهم هستش و درست نیست.صدا و سیما باید طرف منافع ملی باشه. و در این باره هم بد عمل نکرده. جایی که منافع ملی ایجاب می‌کنه باید از عملکرد دولت و یا افراد حمایت کنه و در غیر این‌صورت باید مطالبه‌گر باشه و انتقاد کنه.  در زمان آقای احمدی‌نژاد برنامه‌های انتقادی بسیاری وجود داشت چه گفتگو محور و علمی و چه داستانی و حتی طنز. اصلا از همین دولت بود که صدا و سیما راحت‌تر تونست مباحث انتقادی رو مطرح کنه. در زمان آقای روحانی هم برنامه‌های انتقادی بسیاری ساخته شده و این نشون می‌ده تحمل و سعه صدر دولت‌های ما بالا رفته و از طرفی صدا و سیما هم امر مطالبه‌گری رو تا حدودی خوب داره انجام می‌ده.

*ظاهرا و با نزدیک شدن به انتخابات دارید به گونه ای برخورد میکنید که نشان دهید اصولگرای انتقاد پذیر هم داریم. دیگر حنای هیچیک از دو جناح پیش ما رنگی ندارد ،هر چند نوع نقدها ، ظاهری منصفانه در رسانه های دو جناح را داشته باشد.  این بار حتی مستقلین هم چنان زیر ذره بین مردم خواهند بود که نتوانند مانند دوره قبل به اسمی وارد مجلس شوند و به اسم دیگر ، در مجلس ابراز وجود کنند. دو جناح تمام اعتماد مردم به خودشان را خرج کرده اند و جایی برای باز گشت نگذاشته اند.هر دو گروه نیاز به خود اصلاحی با چاشنی صداقت دارند.

*سریال گاندو را نباید خیلی با عینک سیاسی دید، اصولا مردم و مسئولین باید بفهمند برنامه تلویزیونی مستند با سریال فرق دارد، سریال سراسر تخیل است و جهت پر کردن اوقات فراغت. درست که بر گرفته از پرونده جیسون رضاییان بود ولی در آمریکا هم سریالها برگرفته از یک پرونده ولی با دخل و تصرف زیاد است.

***

خبر قطع‌شدن بودجه صدا و سیما به دستور روحانی، نظرات مختلف مخاطبین الف را به همراه داشت که برخی از آنها را می‌‌خوانید:

*یعنی چون بودجش را از دولت میگیره نباید از دولت انتقاد کنه؟ خوبه قبل از حرف زدن چند لحظه فکر کنید. دولت ملک پدری تدبیر و امید نیست، بودجه آن را هم از جیب پدرش نمیدهد، پول ملت است، دولت وظایفی داره و صدا و سیما هم کارش رو باید انجام بده.

*ساخت و پخش سریال گاندو یک نقد نبود بلکه تخریب دولت و وزارت خارجه و دروغ جلوه دادن تاریخ بود

*دوستان اگر از حیف و میل شدن بیت المال می رنجند سری به رقم نقدینگی تولیدشده در این دولت بزنند تا معلوم شود که صدا و سیما آن را حیف و میل می کند یا امثال هادی رضوی ها 

*اولا اینکه دولت بر خلاف مصوب مجلس نمی تواند این کار را بکندو غیر قانونی است دوم هم اینکه مثلا تا الان چند درصد بودجه ان را میداده که تلویزیون اینقدر مجبور شده برود دم و ساعت تبلیغ نشون بدهد؟!

*از کوزه همان برون تراود که در اوست. زبان درشت و اشتلم ها برای ملت ایران و منتقدان و منت کشی و کرنش در برابر اوباما و ماکرون که نگران اشتغال جوانهای ایرانی بود!

*پناه میبرند به خدا از بستن دهان منتقدان!! بارها گفته اند و گفته ایم: در عمل نشان داده اند که زنده باد مخالف من فقط شعار است. باید مجیزگوی دولت باشند ظاهرا!

*این عزیزانی که کار دولت رو تایید میکنند، خدمتشون عرض کنم، نوش جون همه، لیاقت شما همچین وضعی و همچین دولتی هست. این هم زیادی هست برای این نوع طرز فکر. وقتی زورش برسه از نابود کردن طرف هم دریغ نمیکنه و وقتی در ضعف هست یکسره صحبت دمکراسی و حقوق برابر و آزادی منتقد هست. حرف زدن بعضی ها مثل حرف زدن حسن روحانی در زمان وعده های انتخاباتی هست.

*دولت چکاره است که بودجه صدا و سیما را قطع کرده است . باید بشدت با این گونه رفتارهای روسای جمهور بر خورد شود تا کسی دیگر از این کارها نکند و بودجه ها باید مستقیم به حساب خود ارگانها ریخته شود تا دولت نتواند با بودجه ادارات را به گروگان بگیرند دولت بجای این کارها بگوید چرا دو بار مذاکره کرده است و در هر دوبار در تیم مذاکره کننده هسته روحانی جاسوس بوده است ؟

*من این سریال را ندیدم اما همه ی این واکنش ها نشان از این دارد که چقدر این سریال توانسته در جامعه اثرگذار باشد. اگر نگران بیطرفی هستیم نگران نمایش های برجامی و همه ی دروغهایی که در این چند سال به خورد ملت داده شد و همه عاقبت آن را دیدند باشیم.

*دولت اگه جوابی در خصوص سریال گاندو داره بصراحت مدارکش رو ارائه کنه چرا رییس جمهور بچه بازی در میاره با همین کارها مملکت رو به افتضاح کشانده -تاب انتقاد نداره جلوی فک و فامیل .. دور رو برش رو بگیره

*چرا آنقدر به دولتی ها برخورده؟ چیزی که من از سریال گاندو فهمیدم این بود که هر کسی در هر پستی داره وظیفه خودش رو به خوبی انجام میده و هیچ کس تحت تاثیر کسی دیگر نیست. این خیلی عالیه. افکار مختلف در کشور هست همه اظهار نظر میکنند و در نهایت تصمیم گرفته میشه. این یعنی آزادی واقعا.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۰۰۸۹۷۵۰۹:۴۴:۵۵ ۱۳۹۸/۴/۲۸
تحریم ها بیشتر شود اثرش کمتر !!عجب نابغه هایی داشتیم که خبر نداشتیم.
ناشناس۱۰۰۸۹۸۳۰۹:۵۸:۳۰ ۱۳۹۸/۴/۲۸
لطف کنید کلمه کامنت را حذف کنید و زبان را خراب تر از این نکنید
ناشناس۱۰۰۸۹۸۴۱۰:۰۶:۴۹ ۱۳۹۸/۴/۲۸
صدا و سیما اگر مدرکی داشت باید به مراجع قضایی ارائه میداد و بعد ازش سریال می ساخت. اون کسی که داره اتهام میزنه باید مدرک ارائه بده.
ناشناس۱۰۰۸۹۸۶۱۰:۰۸:۴۳ ۱۳۹۸/۴/۲۸
روحانی درست می گوید.
ناشناس۱۰۰۸۹۸۸۱۰:۰۸:۵۸ ۱۳۹۸/۴/۲۸
عمده مشکلات کشور ناشی از تحریم ها است.
ناشناس۱۰۰۸۹۹۷۱۰:۱۵:۳۵ ۱۳۹۸/۴/۲۸
پروژه گاندو شکست خورد. دنبال پروژه دیگری باشید!!!!
ناشناس۱۰۰۸۹۹۸۱۰:۱۶:۵۷ ۱۳۹۸/۴/۲۸
تحریم ها امان مردم و کشور را بریده است. مسئولان چون خودشان با مردم زندگی نمی کنند، فشار را احساس نمی کنند.
ناشناس۱۰۰۹۰۰۱۱۰:۱۷:۵۲ ۱۳۹۸/۴/۲۸
تحریم بیشتر تاثیر کمتر..عجب استدلالی..مثل اینکه بگوییم حرارت بیشتر سوختگی کمتر...
ناشناس۱۰۰۹۰۰۳۱۰:۱۸:۲۴ ۱۳۹۸/۴/۲۸
راه برون رفت کشور از اوضاع فعلی، ماندن در برجام و پیشبرد دیپلماسی است. یعنی چاره دیگری به جز این نیست.
ناشناس۱۰۰۹۰۰۹۱۰:۲۰:۵۴ ۱۳۹۸/۴/۲۸
نفوذی ها کشور ثروتمند ایران را به این روز در آورده اند.
ناشناس۱۰۰۹۰۱۱۱۰:۲۱:۲۷ ۱۳۹۸/۴/۲۸
چرا یک سریال در مورد غارتگران بیت المال ساخته نمی شود؟؟؟
ناشناس۱۰۰۹۰۱۵۱۰:۲۳:۱۴ ۱۳۹۸/۴/۲۸
چرا باید امثال طبری 10 سال در قوه قضاییه باشند؟
ناشناس۱۰۰۹۰۱۹۱۰:۲۶:۱۸ ۱۳۹۸/۴/۲۸
مسئولان نا لایق که با رانت تحصیلی و شغلی و با ظاهر سازی به مسند قدرت رسیده اند، بیشترین خسارات را به این کشور وارد کرده اند.
ناشناسnasheas۱۰۰۹۰۳۸۱۰:۴۳:۵۹ ۱۳۹۸/۴/۲۸
شوک در مانی حامل های بنزین وبرق فعلا ممنوع
ناشناس۱۰۰۹۰۴۳۱۰:۴۹:۰۶ ۱۳۹۸/۴/۲۸
هرچه تحريمها بيشتر شود تاثيرش كمتر ميشود بويژه براي ويژه خواران ورانت خواران واقازاده ومسؤولين محترم كه قطعا تحربمها از اول هم برايشان تأثير نداشته است مردم عادي هم كه ارزشي ندارند وتأثير مشكلات وسخت شدن زندگي روي انها هم كه اهميتي ندارد
ناشناس۱۰۰۹۰۵۳۱۱:۰۳:۳۴ ۱۳۹۸/۴/۲۸
بنظر شما اکنون در این شرایط حساس زمان دعوای گاندو است هم ساختنش وپخشش وهم اعتراض دولت وهم تضعیف نیروهای امنیتی و اطلاعاتی ؟
ناشناسnashenas۱۰۰۹۰۶۹۱۱:۱۹:۰۰ ۱۳۹۸/۴/۲۸
اقایان توکلی ومقدم از طرف شهروندی خود از شما بزرگواران تشکر میخواهم بکنم که امکان بیان نظرات را بوجود اورده اید
ناشناس۱۰۰۹۰۹۳۱۱:۵۰:۲۴ ۱۳۹۸/۴/۲۸
سریال گاندو ، تارهای در هم تنیده‌ و حصار ناثواب و آلوده‌ی دولت را ویران کرد قطع بودجه‌ی رسانه‌ی ملی فقط بخش کوچکی از بروز وحشت در دولت است
ناشناس۱۰۰۹۱۳۷۱۲:۵۹:۳۲ ۱۳۹۸/۴/۲۸
صدا و سیما ارزش جواب دادن ندارد
حمید۱۰۰۹۱۷۳۱۳:۵۳:۳۹ ۱۳۹۸/۴/۲۸
گاندو ذره ای دسته گلهای حضرات و آقازاده هایشان است
ناشناس۱۰۰۹۲۱۷۱۴:۵۴:۱۱ ۱۳۹۸/۴/۲۸
هر کس مثل شما فکر نکنه یا فتنه گر یا نفوذی یا جاسوس !
ناشناس۱۰۰۹۲۸۴۱۶:۳۹:۰۲ ۱۳۹۸/۴/۲۸
فساد وسوء مدیریت بیداد میکند مشگل کشور نه بر جام است ونه امریکا بلکه وجود دولتی ناکار امد است
ناشناس۱۰۰۹۳۵۹۱۹:۰۳:۰۷ ۱۳۹۸/۴/۲۸
درود بر گاندو
رضا۱۰۰۹۴۳۹۲۲:۰۷:۳۱ ۱۳۹۸/۴/۲۸
جناب توکلی عزیز سرمایه گزاری های بزرگ پول های بزرگ می خواهند لذا اینکه ۱ درصد نخبه کشور مالک ۵۰ درصد ثروت آن باشند کاملا معقول و حتی لازم است
حسن۱۰۰۹۵۲۶۰۰:۲۳:۵۶ ۱۳۹۸/۴/۲۹
الان خدا وکیلی این سریال میشه نون و آب برای مردم بیچاره با این وضعیت گرونی؟؟؟و بی پولی؟؟؟اگر سرو وضع درستی مملکتتون داشت باز یه حرفی.

پربحث‌های اخیر

 1. مشاجره رئیس‌جمهور و رحیم‌پور ازغدی درباره بنزین/ روحانی جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی را ترک کرد

 2. اشتباهات را بپذیرید؛ راه برای اصلاح باز است

 3. سخنگوی دولت: گفته بودم اغتشاشات بیش از دو روز دوام نخواهد داشت

 4. تذکر ۱۱ نماینده به وزیر کشوربرای قطع اینترنت

 5. روحانی: مردم نخواهند گذاشت آب به آسیاب دشمن ریخته شود/ یک جمع کوچک ضد منافع ملی اقدام کردند

 6. امکانات ویژه اغتشاشگران برای ایجاد ناامنی در کشور

 7. در آینده نزدیک اینترنت وصل می‌شود

 8. زندگی خاص به سبک ولیعهد دبی

 9. سلیمی‌نمین: احزاب و تشکل‌های موجود باید منعکس‌کننده نظرات واقعی جامعه باشند/ مردم باید به راحتی مطالبه خود را بیان کنند

 10. همتی: افزایش قیمت بنزین در یک سال ۴ درصد در تورم تاثیر دارد/ بازار ارز کنترل شده

 11. آذری‌جهرمی: اینترنت به‌زودی وصل می‌شود

 12. افزایش قیمت پراید در بازار

 13. وزیر راه: سهمیه‌بندی بنزین تاثیری بر افزایش کرایه‌ها ندارد

 14. این شازده، فرمانده اغتشاشات کشور است + عکس

 15. آیت‌الله جنتی: اگر افزایش قیمت بنزین فشار جدیدی وارد کند، صحیح نیست/ حساب معترضان از اشرار جداست

 16. نگرانی فعالان سعودی از سرنوشت قربانیان "تبانی" توییتر با دولت عربستان 

پربحث‌های دیروز

 1. حکایت ما و این روزهای اینترنت / از شبکه ملی اطلاعات چه خبر ؟

 2. سلاخی ماموران ناجا توسط اغتشاشگران + تصاویر

 3. لارگانی: حمایت رهبر انقلاب از اصلاح قیمت بنزین لطفی بود که در حق دولت صورت گرفت/ لاریجانی توپ را به زمین کمیسیون اقتصادی نیندازد

 4. احمد توکلی: اگر اعتراض سازنده ممکن نباشد، مردم به سمت اعتراض مخرب کشیده می‌شوند

 5. راهپیمایی مردم زنجان علیه اغتشاشگران

 6. راهپیمایی مردم تبریز علیه اغتشاشگران

 7. کارشناس بی‌‌بی‌‌سی: اعتراضات، سازمان‌دهی شده و فرمانده میدانی دارد

 8. توکلی: راه اعتراض مسالمت‌آمیز را باز کنید/ اگر مقدمات موردنظر رئیسی درباره طرح بنزین اجرا می‌شد شاهد حوادث اخیر نبودیم/ افروغ: اتفاقات دولت هاشمی در حال تکرار است

 9. فرصت ۶۰ هزار میلیاردی صادرات بنزین

 10. بازرسی رهبر کره شمالی از کشورش

 11. روایتی از اغتشاشات: با قمه مجبورمان کردند ماشین را خاموش و ترافیک بسازیم

 12. اولین مرحله واریز سبد حمایتی معیشت خانوار واریز شد

 13. یک کلاغ ، چهل کلاغ فساد در وزارت بهداشت

 14. ناو هواپیمابر «آبراهام لینکلن» از تنگه هرمز عبور کرد

 15. یک مدل آمریکایی از رابطه ویژه اش با جانسون خبر داد/عکس

 16. نقوی‌حسینی: ما مردم را رها کرده‌ایم/ لاریجانی: نظارت بر قیمت‌ کالاها در سطح سران قوا پیگیری می‌شود

 17. «سام» و «جی پلاس» جایگزین سامسونگ و ال‌جی می‌شوند

 18. اسماعیلی: کسانی که برای شبکه‌های خارجی فیلم می‌گرفتند دستگیر شدند/ آخرین خبر از پرونده زم، حسن رعیت و دانیال‌زاده

 19. نیسان آشوبگران بیگانه در تهران متوقف شد

 20. آرامش پس از ۳ روز شرارت/ تحرکات نافرجام در چهار استان

 21. لیلاز: دولت ۲ سال برای بنزین مشغول رایزنی بود/ نباید تصور کنیم که این دعواها صرفا بر سر بنزین است

 22. فرض کنید رهبری نیامده بود!

پربحث‌های هفته

 1. سهمیه‌بندی بنزین آغاز شد/ بنزین سهمیه‌ای ۱۵۰۰ تومان، بنزین آزاد ۳۰۰۰ تومان

 2. عوامفریبی با برچسب پوپولیسم/ چه کسی یا چه چیزی در اجرای تصمیم بنزینی فدا شد؟

 3. افزایش قیمت بنزین؛‌ چرا حالا،‌ چرا به این شکل؟

 4. حکایت ما و این روزهای اینترنت / از شبکه ملی اطلاعات چه خبر ؟

 5. معترض جان به لب رسیده کجا و چگونه حرفش را بزند؟/ لطفا به معترضان تریبون بدهید

 6. مشاجره رئیس‌جمهور و رحیم‌پور ازغدی درباره بنزین/ روحانی جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی را ترک کرد

 7. رهبر انقلاب درباره افزایش نرخ سوخت: گفته بودم اگر سران سه قوّه تصمیم بگیرند حمایت خواهم کرد/ تصمیم سران قوا باید اجرا شود/ مسئولین دقت کنند هرچه ممکن است از مشکلات این کار کم کنند

 8. یک مقام مطلع: محدودیت دسترسی به اینترنت با تصویب شورای امنیت صورت گرفته

 9. نوبخت: پرداخت منابع حاصل از اصلاح قیمت بنزین به خانوارها/ یارانه جدید ۵۵ تا ۲۰۵ هزار تومان

 10. دروغ پردازی گوگل در مورد اعتراضات شب گذشته تهران + عکس

 11. جشن تولد ۷۱ سالگی روحانی در بالای ابرها

 12. عراق ۲ - ایران ۱ / شاگردان ویلموتس زور بردن نداشتند

 13. روایت شهید مطهری از چهره واقعی بحث چند همسری

 14. سلاخی ماموران ناجا توسط اغتشاشگران + تصاویر

 15. روحانی: افزایش قیمت بنزین به نفع مردم و اقشار ضعیف جامعه است

 16. امیرآبادی‌فراهانی: زنگنه با وجود ارتشاء در پرونده کرسنت دوباره وزیر شد/ روحانی دستگیری برادرش را تاب نیاورد

 17. نظر باهنر درباره حضور احمدی‌نژاد در انتخابات مجلس/ فرایند تصمیم‌گیری در جلسه سران سه قوه چگونه است؟/ احتمال استعفای محمود صادقی در اعتراض به افزایش قیمت بنزین

 18. طرح سه فوریتی نمایندگان برای جلوگیری از افزایش قیمت بنزین

 19. لاریجانی بدون در نظر گرفتن نظر نمایندگان مصوبه سهمیه‌بندی بنزین را امضا کرد

 20. نوبخت: درآمد ۳۰ هزار میلیارد تومانی افزایش قیمت بنزین بین مردم باز توزیع می شود

 21. نامه حاجی بابایی به رئیس مجلس در نقد افزایش قیمت بنزین

 22. عضو کمیسیون اقتصادی: اقدام دولت در افزایش قیمت بنزین، به این صورت شتاب‌زده بود/ دولت باید پاسخگو باشد

 23. واکنش‌ها به افزایش قیمت بنزین/ پگاه آهنگرانی در فهرست عفو رئیسی/ چرا روحانی استعفا نمی‌دهد؟

 24. وزیر صمت: هیچ افزایش قیمتی در کالاها نداریم/ با گران‌فروشان مماشات نمی‌کنیم

 25. تصاویری از اعتراضات به گرانی قیمت بنزین

پربحث‌های هفته

 1. عوامفریبی با برچسب پوپولیسم/ چه کسی یا چه چیزی در اجرای تصمیم بنزینی فدا شد؟

 2. افزایش قیمت بنزین؛‌ چرا حالا،‌ چرا به این شکل؟

 3. حکایت ما و این روزهای اینترنت / از شبکه ملی اطلاعات چه خبر ؟

 4. معترض جان به لب رسیده کجا و چگونه حرفش را بزند؟/ لطفا به معترضان تریبون بدهید

 5. مشاجره رئیس‌جمهور و رحیم‌پور ازغدی درباره بنزین/ روحانی جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی را ترک کرد

 6. رهبر انقلاب درباره افزایش نرخ سوخت: گفته بودم اگر سران سه قوّه تصمیم بگیرند حمایت خواهم کرد/ تصمیم سران قوا باید اجرا شود/ مسئولین دقت کنند هرچه ممکن است از مشکلات این کار کم کنند

 7. دروغ پردازی گوگل در مورد اعتراضات شب گذشته تهران + عکس

 8. امیرآبادی‌فراهانی: زنگنه با وجود ارتشاء در پرونده کرسنت دوباره وزیر شد/ روحانی دستگیری برادرش را تاب نیاورد

 9. نظر باهنر درباره حضور احمدی‌نژاد در انتخابات مجلس/ فرایند تصمیم‌گیری در جلسه سران سه قوه چگونه است؟/ احتمال استعفای محمود صادقی در اعتراض به افزایش قیمت بنزین

 10. طرح سه فوریتی نمایندگان برای جلوگیری از افزایش قیمت بنزین

 11. عضو کمیسیون اقتصادی: اقدام دولت در افزایش قیمت بنزین، به این صورت شتاب‌زده بود/ دولت باید پاسخگو باشد

 12. واکنش‌ها به افزایش قیمت بنزین/ پگاه آهنگرانی در فهرست عفو رئیسی/ چرا روحانی استعفا نمی‌دهد؟

 13. فاصله ما و رهبری در این روزها

 14. آقای روحانی! مقصر بیکاری، جوان تحصیلکرده نیست

 15. سخنگوی دولت: روحانی خود را فدای مصالح کرد/ احتمال وصل شدن اینترنت برخی استان‌ها/ در عربده کشی‌ها صدای به حق مردم کمتر شنیده می‌شود

 16. لارگانی: حمایت رهبر انقلاب از اصلاح قیمت بنزین لطفی بود که در حق دولت صورت گرفت/ لاریجانی توپ را به زمین کمیسیون اقتصادی نیندازد

 17. اشتباهات را بپذیرید؛ راه برای اصلاح باز است

 18. احمد توکلی: اگر اعتراض سازنده ممکن نباشد، مردم به سمت اعتراض مخرب کشیده می‌شوند

 19. محمود صادقی از نمایندگی مجلس استعفا می‌کند

 20. لاریجانی: مابه‌التفاوت حاصل افزایش قیمت بنزین سریع‌تر به حساب مردم واریز شود/ دغدغه نمایندگان برداشتن فشار از دوش مردم است

 21. سخنگوی دولت: گفته بودم اغتشاشات بیش از دو روز دوام نخواهد داشت

 22. شهادت یک بسیجی در ملارد/ آخرین وضعیت شهرهای مختلف

 23. روحانی: پرداخت کمک‌های معیشتی از دوشنبه آغاز می‌شود/ اعتراض حق مردم است اما حساب اعتراض از اغتشاش جداست

 24. تذکر ۱۱ نماینده به وزیر کشوربرای قطع اینترنت

 25. رئیسی: صف مردم از صف اشرار و اخلالگران جدا است/ انتقاد از شیوه اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین

آخرین عناوین