راز ۹ عکس خوفناک و عجیب تاریخ فاش شد!

گروه عکس الف،   3970916079 ۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

ماجراهای عجیب همیشه برای اغلب مردم جذابیت داشته‌اند. به همین خاطر در سراسر دنیا افسانه‌های غیرواقعی نقل یا سروده می‌شود.

سفر در زمان، وجود انسان‌های فرازمینی و سفینه فضایی، غول‌های بزرگ، هیولاهای مهربان و ارواح، همیشه برای اغلب مردم جذابیت داشته‌اند. به همین خاطر است که در سراسر دنیا داستان‌هایی از جن و پری و افسانه‌های غیرواقعی نقل یا سروده می‌شود.

اما در این میان، عکس‌ها و ویدئوهای پارانرمال (ماوراءالطبیعه) از همه جذاب‌تر و در عین حال ترسناک‌تر هستند. تصور کنید ناگهان از روی دیوار یک روح با چهره‌ای ترسناک و انگشتان چنگال مانند روی سرتان می‌پرد و با صدای وحشتناک و جیغ‌مانندش زهره‌تان را آب می‌کند. یا مثلا در کلبه‌ای در جنگل هستید که در میان صدای زوزه باد و تکان خوردن مداوم پرده‌ها، چهره‌ای وحشتناک جلوی صورتتان ظاهر می‌شود.

در چنین شرایطی بدون شک نفستان می‌گیرد، قلبتان به تپش می‌افتد و توان فرار کردن هم نخواهید داشت و فقط و فقط دست به دامن جیغ‌های مکرر می‌شوید.

این هیجانات و ترس‌ها به دلایل مختلف برای مردم جذاب است. به همین خاطر در این مطلب ۱۰ تصویر ترسناک و غیر واقعی تاریخ را برایتان انتخاب کرده‌ایم که خیلی هم بی توضیح نیستند.

۱- روح آسانسور سنگاپور

۱۰ تصویر ترسناک و تاریخی که توضیحاتشان راز آنها را برملا می‌کند

تصویر اول مربوط به ویدئوی ترسناک بود که گفته شد توسط دوربین‌های نظارتیِ یک اداره در کشور سنگاپور ثبت شده است. در این فیلم می‌بینید، وقتی یکی از مردان از آسانسور بیرون می‌آید یک روح در پشت او ظاهر می‌شود. انتشار این فیلم در شبکه‌های اجتماعی باعث شد تا میلیون‌ها بار دیده شود و مردم دنیا نظرات متفاوتی در مورد آن ارائه دهند. بحث‌های زیادی در مورد واقعی بودن یا نبودن این فیلم وجود داشت تا اینکه در نهایت مشخص شد این تصویر به یک کمپین رسانه اجتماعی تعلق دارد که برای نمایش خطرات زیاد و تا دیر وقت کار کردن ساخته شده است.

۲- اسکلت‌های بزرگی که در گوشه و کنار جهان کشف شده‌اند

۱۰ تصویر ترسناک و تاریخی که توضیحاتشان راز آنها را برملا می‌کند

اگر در مورد اسکلت‌های غول پیکری که توسط باستان‌شناسان کشف شده‌اند در گوگل جست‌وجو کنید، تصاویر بسیاری زیادی نمایش داده خواهد شد. برخی منابع اعتقاد دارند که این استخوان‌ها بقایای آنوناکی‌ها هستند؛ بر طبق اسطوره شناسی جهان آکسفورد، آنوناکی : «خدایان بسیار کهن و اولیه سومری هستند؛ «آنها خدایان باروری جهان زیرین نیز هستند که در نهایت به عالم مردگان ربط پیدا می کنند، جایی که مردگان مورد قضاوت قرار می گیرند و نام آنها از خدای قدیمی آسمان که آنو (آن) نام دارد گرفته شده است.»

اما واقعیت این است که همه این تصاویر فتوشاپی هستند و می‌توانید نمونه‌های مختلفی از آنها را در designcrowd.com مشاهده کنید.

۳- سفر در زمان در سال ۱۹۴۱ میلادی

۱۰ تصویر ترسناک و تاریخی که توضیحاتشان راز آنها را برملا می‌کند

این عکس در سال ۱۹۴۱ میلادی در کانادا گرفته شده است. در تصویر یک مرد را می‌بینید که با تی‌شرت، عینک آفتابی و دوربین در میان مردمی متعلق به گذشته ایستاده است. اما کمی دقیق‌تر به عکس نگاه کنید.

روی تی‌شرت این مرد که تصور می‌شد در زمان سفر کرده، آرم باشگاه هاکی مونتریال مرونز به چشم می‌خورد. همچنین عینکی که این مرد به چشم دارد را در آن زمان کاشفان قطب به چشم می‌زدند و استفاده آن در میان عموم نیز رواج داشته. همچنین، دوربین کداکی که این مرد در دست دارد در سال ۱۹۲۵ میلادی عرضه شده است.

بنابراین، نتیجه‌گیری می‌شود که این مرد ظاهرا امروز از آینده به گذشته سفر نکرده و به همان زمان تعلق داشته است.

۴- عکس «پا گُنده»

۱۰ تصویر ترسناک و تاریخی که توضیحاتشان راز آنها را برملا می‌کند

این عکس بسیار مشهور پاگنده (Bigfoot) در سال ۱۹۶۷ میلادی گرفته شده است و بحث‌های زیادی در دنیای رسانه برپا کرد. اما افراد کمی می‌دانند که کارگردانی موسوم به راجر پترسون در سال ۱۹۶۷ میلادی قراردادی با مبلغ ۳۷ میلیون دلار را امضا کرد تا فیلمی در مورد بیگ فوت بسازد. این عکس در آن زمان توسط شکارچی‌های محلی گرفته و در روزنامه‌ها منتشر شد.

پاگُنده یا ساسکوآچ یکی از موجوداتی است که تقریبا دیدن آن غیر ممکن است ولی بعضی ادعا می کنند او را دیده اند. پاگنده شکلی گوریل‌وار دارد و در جنگل‌های دورافتاده شمال آمریکا، منطقه دریاچه‌های بزرگ و کوه‌های راکی زندگی می‌کند.

۵- زن قهوه‌ای‌پوش در سالن رینهام

۱۰ تصویر ترسناک و تاریخی که توضیحاتشان راز آنها را برملا می‌کند

براون لیدی یکی از مشهورترین عکس‌های ارواح در تاریخ است. بسیاری از محلی‌ها بر این اعتقاد بودند که این عکس به «دوروتی والپوله» تعلق دارد که در اوایل دهه ۱۷۰۰ میلادی زندگی می‌کرده. مطالعات علمی ثابت کرده بودند که هیچ گونه دستکاری روی این عکس صورت نگرفته و به همین خاطر این تصویر را کاملا واقعی می‌دانستند.

اما آلن موردی – وکیل مدافع – از میان پوشه‌های خاک گرفته در بخش کتب خطی دانشگاه کمبریج مدرکی پیدا کرد که نشان می‌داد خانمی که در تصویر مشاهده می‌شود به لطف نوری که روی صفحه فتوگرافیک تابانده شده، در این صحنه ظاهر گشته است.

۶- فضانورد در مزرعه

۱۰ تصویر ترسناک و تاریخی که توضیحاتشان راز آنها را برملا می‌کند

در ماه مه سال ۱۹۶۴ میلادی، جیم تمپلتون وقتی با خانواده به مزرعه‌ای برای پیک‌نیک رفته بودند از دختر خود چندین عکس گرفت. پس از ظاهر کردن عکس‌ها، او تصویری شبیه یک فضانورد را در پشت سر دخترش مشاهده کرد.

در زمان عکاسی به غیر از همسرش، فرد دیگری در آن مزرعه حضور نداشت. پس از اینکه این تصویر در سراسر دنیا خبرساز شد، در نهایت با بررسی کارشناسان مشخص شد که عکس اُوراکسپوز شده یعنی نور زیادی به تصویر تابیده و در نتیجه همسر او که لباس آبی به تن داشته سفید و همچون لباس فضانوردان ثبت شده است.

۷- روح بزرگی در آسمان زامبیا

۱۰ تصویر ترسناک و تاریخی که توضیحاتشان راز آنها را برملا می‌کند

این عکس روح بزرگی را در بالای مرکز خریدی در Kitwe در کشور زامبیا به ثبت رسانده است. عکاس در این رابطه گفته که من از دیدن این تصویر عجیب شوکه شده بودم. بسیاری از مردم از دیدن این تصویر در آسمان جیغ می‌زدند و فرار می‌کردند و برخی هم آن را خدا می‌پنداشتند.

پس از رسانه‌ای شدن این عکس، مشخص شد که این عکس فتوشاپ شده. اگر چه این موجود عجیب واقعا وجود داشته و چیزی نبود جز یک مجسمه بادی و شناور در هوا.

۸- روح کلیسای نیوبی

۱۰ تصویر ترسناک و تاریخی که توضیحاتشان راز آنها را برملا می‌کند

این عکس در سال ۱۹۶۳ میلادی در کلیسای یورکشایر شمالی به ثبت رسیده است. در گوشه سمت چپ عکس مردی با صورت سفید دیده می‌شود. در ابتدای انتشار این عکس ادعا می‌شد که این مرد حدود سه متر قد دارد. حتی پس از گذشت ۵۵ سال این عکس بحث‌های زیادی بدنبال دارد. برخی کارشناسان مدعی اند که این عکس واقعی است و برخی دیگر می‌گویند که دابل‌اکسپوژر (افتادن دو عکس روی هم) سبب شکل‌گیری چنین تصویری شده است.

۹- اسکلت پری دریایی

۱۰ تصویر ترسناک و تاریخی که توضیحاتشان راز آنها را برملا می‌کند

عکاسی که این تصویر را منتشر کرده بود نوشته بود: این اسکلت پری دریایی است که در ساحل هاوایی پیدا شده است. جالب اینجاست که فتوشاپ بودن این تصویر کاملا معلوم است اما بسیاری از رسانه‌ها آن را باور کرده و خبرش را منتشر کرده بودند.

عکس اصلی در سمت راست و عکس فتوشاپ شده در سمت چپ قرار دارد.

در آخر هم این سوال پیش می آید که چرا انسان با اینکه می‌داند بیشتر این عکس‌ها و فیلم‌ها دروغ است، اما باورشان می‌کند؟ پاسخ ساده است؛ زیرا انسان جادو و ناشناخته‌ها را دوست دارد. انسان از شنیدن داستان‌های ترسناک و باورنکردنی لذت می‌برد. به همین خاطر همه این تصاویر تا مدت‌ها مورد توجه و بحث شمار زیادی در سراسر دنیا بوده‌اند.

البته که درآمد زیاد این دروغ‌های رسانه‌ای را نیز نباید نادیده گرفت. کسانی که اقدام به انتشار چنین ویدئوهایی می‌کنند هیچ هدفی غیر از پول ندارند.

منبع:روزیاتو

عناوین مرتبط

پربحث‌های اخیر

 1. نظر شما در مورد فرار مالیاتی پزشکان و عدم نصب کارخوان در مطب‌ها چیست؟

 2. الف منتشر کرد: طرح مجلس برای بنزین؛ اختصاص سهمیه به هر ایرانی ۲۴ لیتر در ماه/ قیمت بنزین خارج از سهمیه برمبنای ۹۰ درصد فوب خلیج فارس

 3. جهانگیری: ما برای برون رفت از مشکلات برنامه داریم/ نظام اسلامی را از رانت و فساد پاک می‌کنیم

 4. محمد هاشمی: نتیجه عملکرد دولت روحانی کاهش ارزش پول ملی شد

 5. احمد توکلی: رهبری نظری درباره پالرمو و CFT به مجمع اعلام نکرده‌اند/ ظریف نتوانست مجمع را درباره لایحه پالرمو قانع کند

 6. افت بهای سکه و ارز + جدول

 7. موسوی خوئینی‌ها از هاشمی انتقاد کرد تا روحانی را هدف بگیرد/ انتقاد از افزایش 3 برابری بودجه نهاد ریاست جمهوری/ یکی از مشاوران دولت تحت تعقیب قرار گرفت

 8. خوب شد ابرقدرت نیستیم آقای خیابانی!

 9. صالحی: توان تولید انبوه IR۸ را داریم/ همه امور هسته ای را طراحی می کنیم

 10. روحانی اهل فناوری؛ مخترعی که امام جماعت است   

 11. شریعتمداری نامه وزیران به رهبر انقلاب برای لوایح FATF را تایید کرد

 12. بازیگر سینما و تلویزیون: همیشه گفته‌ام رهبری را دوست دارم/ انقلاب اسلامی هویت محکمی به ایران در دنیا داد

 13. فشار معیشتی خانوار افزایش یافت، دولت اقدام کند، منتظر نماند/ میزان خط فقر چقدر است؟

 14. ماجرای صداهای عجیب برج میلاد چیست؟

 15. سخنگوی قوه قضائیه: موافق "دادگاه علنی" هستم

 16. حمله به مامور اورژانس با بیل + عکس

 17. پمپئو: ما در راستای تشکیل ائتلاف ضد ایران حرکت می کنیم!

 18. «حمیرا ریگی» سفیر ایران در برونئی شد

 19. واعظی: اگر بتوانیم منسجم عمل کنیم قطعاً از شرایط کنونی به سلامت عبور خواهیم کرد

 20. میرسلیم: در قانون اساسی تعیین سرنوشت مردم برعهده مردم است

 21. قیمت خودروهای داخلی در بازار

 22. دادستان کشور: آمریکا فقط ادعای حمایت از حقوق بشر را دارد

 23. نوری همدانی: اگر جلوی اسراف‌ها گرفته شود می‌توان امیدوار به رفاه اقتصادی مردم بود/ مردم می‌خواهند در زندگی خود ارزانی را ببینند

 24. کارکنان دولت سال آینده چقدر حقوق می‌گیرند؟

 25. جان کری: «دونالد ترامپ» باید استعفاء دهد

پربحث‌های دیروز

 1. نظر شما در مورد فرار مالیاتی پزشکان و عدم نصب کارخوان در مطب‌ها چیست؟

 2. به جای کوکب خانم و پترس فداکار و چوپان دروغگو، بیرانوند را قصه کتابهای درسی کنید

 3. الف منتشر کرد: طرح مجلس برای بنزین؛ اختصاص سهمیه به هر ایرانی ۲۴ لیتر در ماه/ قیمت بنزین خارج از سهمیه برمبنای ۹۰ درصد فوب خلیج فارس

 4. آقای روحانی! اینجا که واتیکان نیست!

 5. جهانگیری: ما برای برون رفت از مشکلات برنامه داریم/ نظام اسلامی را از رانت و فساد پاک می‌کنیم

 6. سوختن سیم‌کارت در صورت استفاده از فیلترشکن!  

 7. آقای رئیس‌جمهور! سلطان موز چه نسبتی با شما دارد

 8. ظریف: به شما اطمینان می‌دهم آمریکا نمی‌تواند از برجام خارج شود!   

 9. بیرانوند مغلوب دروازه‌بان عربستان شد + عکس

 10. عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان: اصالت صوت منتشر شده علیه «سلمان خدادادی» در حال پیگیری است

 11. چرا گوشت گوسفندی حکم طلا را پیدا کرده؟

 12. جنگ یمن چه تاثیری بر آینده جهان خواهد داشت

 13. افزایش 60 هزار تومانی حق مسکن کارگران/مذاکرات مزد 98 از هفته آینده آغاز می شود

 14. کاهش ۳۰ درصدی قیمت ساخت مسکن در سال آینده

 15. ۳عامل موثر در موشک پرانی‌های نتانیاهو

 16. پوری‌حسینی: ممنوع‌الخروجی برای من مجازات نیست

 17. زمان حال را غنیمت بشمار  

 18. پیش‌بینی رییس اتحادیه از اوضاع بازار مسکن در سال آینده

 19. محمد هاشمی: نتیجه عملکرد دولت روحانی کاهش ارزش پول ملی شد

 20. احمد توکلی: رهبری نظری درباره پالرمو و CFT به مجمع اعلام نکرده‌اند/ ظریف نتوانست مجمع را درباره لایحه پالرمو قانع کند

 21. هایکو ماس تحریم هواپیمایی ماهان را برای امنیت آلمان ضروری خواند

 22. افت بهای سکه و ارز + جدول

 23. موسوی خوئینی‌ها از هاشمی انتقاد کرد تا روحانی را هدف بگیرد/ انتقاد از افزایش 3 برابری بودجه نهاد ریاست جمهوری/ یکی از مشاوران دولت تحت تعقیب قرار گرفت

 24. خوب شد ابرقدرت نیستیم آقای خیابانی!

 25. چرا کرباسچی دیروز چند ساعت بازداشت و سپس آزاد شد؟

پربحث‌های هفته

 1. نظر شما در مورد فرار مالیاتی پزشکان و عدم نصب کارخوان در مطب‌ها چیست؟

 2. غیرت برای زنان کجا رفته؟

 3. تشدید اختلافات ایران و اروپا، احتمال تحریم‌های جدید و فروپاشی برجام

 4. اروپا به ایران: نمی‌توانیم برنامه موشکی‌تان را تحمل کنیم/ لغزش اروپا به سمت ترامپ

 5. بازداشت خبرنگار پرس‌تی‌وی در آمریکا

 6. تاج و داورزنی کنارخواننده معروف لس آنجلسی   

 7. اسماعیل بخشی دستگیر شد

 8. توزیع دو کیلو گوشت یخ‌زده با کارت ملی!/ برای گرفتن گوشت منجمد، منجمد شوید!

 9. جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور ظریف و احمدی‌نژاد  

 10. کدامیک به برجام محتاج ترند، ایران یا اروپا؟

 11. روحانی از احمدی‌نژاد هم پایین‌تر است

 12. روحانی: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی/ اولین کسی که رادیو را ممنوع کرد پهلوی اول بود/ روزانه اگر فیلترشکن آمد چه خواهیم کرد؟

 13. چرا پراید ۲۱ میلیون تومانی یک هفته‌ای ۳۶ میلیون تومان شد؟

 14. به جای کوکب خانم و پترس فداکار و چوپان دروغگو، بیرانوند را قصه کتابهای درسی کنید

 15. فقط ۳۰ ثانیه تا موفقیت

 16. ویدئو/ آقای مترجم کار دست کی‌روش و خیابانی داد  

 17. فیلم اعترافات اسماعیل بخشی و همدستانش   

 18. جدال اصلاح طلبان و دولت اعتدال/ خبری از حال و روز مردم دارند؟

 19. الف منتشر کرد: طرح مجلس برای بنزین؛ اختصاص سهمیه به هر ایرانی ۲۴ لیتر در ماه/ قیمت بنزین خارج از سهمیه برمبنای ۹۰ درصد فوب خلیج فارس

 20. آذری جهرمی: هزینه ساخت ماهواره پیام ۱.۲ میلیون یورو بود

 21. آقای روحانی! اینجا که واتیکان نیست!

 22. یارانه نقدی ۳۳۰ هزار میلیارد تومان را بلعید!

 23. امام جمعه اسالم؛ تلگرام را رفع فیلتر کنید

 24. کور هستید؛ برجام را هنوز اجرا می‌کنیم؛ دم از مذاکره می‌زنید/ نه سانتریفوژ می‌چرخد و نه چرخ زندگی مردم/ خودروی که تماما در ایران تولیدمی‌شود، نیازی به ارز ندارد!/معنی موفقیت را نفهمیدیم

 25. جهانگیری: ما برای برون رفت از مشکلات برنامه داریم/ نظام اسلامی را از رانت و فساد پاک می‌کنیم

پربحث‌های هفته

 1. تاج و داورزنی کنارخواننده معروف لس آنجلسی   

 2. جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور ظریف و احمدی‌نژاد  

 3. توییت امام جمعه لواسان درباره فساد مدیران   

 4. خوش و بش احمدی‌نژاد و قالیباف در جلسه امروز مجمع تشخیص  

 5. منظم‌ترین شهر ایران  

 6. معصومه ابتکار در BRT  

 7. سرقت مسلحانه در رشت  

 8. تشییع پیکر زنده‌یاد«حسین محب‌اهری»  

 9. تشییع پیکر جانباختگان حادثه سقوط هواپیمای بوئینگ ۷۰۷  

 10. تجمع دانشجویان و اقشار مختلف مردم در اعتراض به دستگیری مرضیه هاشمی  

 11. مراسم تودیع و معارفه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی  

 12. دومین سالروز حادثه پلاسکو و شهادت 16 تن از آتش‌نشانان   

 13. گنبد عجیب و غریب امامزاده شاه ابراهیم در قم   

 14. توزیع گل نرگس در مجلس شورای اسلامی  

 15. کویر مرنجاب  

 16. خاص‌ترین BMW ایران  

 17. استان‌های ایران چند امام‌زاده دارند؟  

 18. بلای بی‌آبی بر سر روستاهای خراسان جنوبی   

 19. تصاویری جالب از ماه‌گرفتگی امروز  

 20. بارش سنگین برف در ازمیر ترکیه  

 21. تصویری از فرزندان رهبری در مراسم ختم سردار فضائلی  

 22. دیدار معاونان وزیر خارجه ایران و لهستان  

 23. زندگی در سایه

 24. اینفوگرافی/ عوارض کم‌خوابی  

 25. اینفوگرافی/ فرهنگ رفتاری ایرانیان؛ از سینما تا شبکه‌های اجتماعی  

آخرین عناوین