محاکمه ۳ عامل قتل پسر جوان در رودهن

گروه حوادث الف،   3990224066

۳ پسر جوان که در راه بازگشت از یک جشن تولد جوانی را به قتل رسانده‌اند صبح روز گذشته در شعبه ۱۰ دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شدند.

ایران نوشت: با اعلام گزارش یک درگیری به پلیس رودهن در اردیبهشت سال 95 مأموران بلافاصله به محل مورد نظر اعزام شدند شواهد اولیه نشان می‌داد 3 پسر جوان با دو برادر درگیر شده و در این میان یکی از برادران به قتل رسیده بود.

پلیس در ادامه تحقیقات 3 متهم به‌نام‌های نادر، نوید و سیامک را دستگیر کرد. پس از تحقیقات اولیه، نوید و سیامک با قید وثیقه آزاد شدند و نادر به‌عنوان متهم اصلی روانه زندان شد. دادگاه  این قتل در حالی صبح روز گذشته برگزار شد که هیچ یک از متهمان قتل بیژن را گردن نمی‌گرفتند و هرکدام در مورد عامل ضربه کشنده اظهار بی‌اطلاعی می‌کردند.

در ابتدای این جلسه دادگاه، مادر مقتول به جایگاه رفت و از قاضی خواست تا عامل قتل پسرش قصاص شود و در ادامه هم پدر بیژن با تکرار درخواست همسرش گفت: پسرم با نادر اختلاف داشت و همین اختلاف هم باعث شد تا او به همراه 2 دوستش با طرح و نقشه قبلی بیژن را با بی‌رحمی به قتل برسانند.

پس از اظهارات اولیای دم، نادر به‌عنوان متهم اصلی پرونده در جایگاه قرار گرفت و گفت: برخلاف نظر پدر بیژن من هیچ اختلافی با پسرش نداشتم و تنها کار خلافی که من کردم کشیدن مواد مخدر بوده است. مقتول در جشن تولدی که همه ما در آن حضور داشتیم بارها به ما فحاشی کرد و ما چیزی نگفتیم پس از پایان میهمانی در حال برگشت به تهران بودیم که دیدم بیژن و برادرش هم در خودرویی دیگر هستند آنها به یکباره ما را متوقف کردند و به ما حمله کردند آن موقع درگیری شدیدی صورت گرفت. من به او ضربه‌ای نزدم و نمی‌دانم که چه کسی او را به قتل رسانده است.

در ادامه نوید و سیامک هم که با قید وثیقه آزاد بودند گفتند: مقتول در میهمانی به ما فحاشی کرد و در راه برگشت آنها به ما حمله کردند ما فقط چاقو داشتیم و آنها با قمه به سمت ما آمدند و ما نمی‌دانیم که چه کسی بیژن را به قتل رسانده است.

پس از این اظهارات نادر دوباره در جایگاه قرار گرفت و گفت: من می‌دانستم که بیژن با صاحب میهمانی اختلاف دارد اما من اصلاً با او مشکلی نداشتم. حتی او ضربه‌ای به دست و بینی‌ام زد که کارم به جراحی و پیوند کشید و تاندون دستم هم پاره شد. بعد از اینکه مجروح شدم با شمشیر به سراغش رفتم و ضربه‌ای به پایش زدم. اما هیچ ضربه کشنده‌ای به او نزدم و نمی‌دانم که چرا من باید متهم اصلی قتل باشم.

قاضی پرونده پس از شنیدن اظهارات متهمان هر 3 پسر جوان را با اتهام مشارکت در قتل عمد روانه زندان کرد و دستور داد تا پس از تکمیل تحقیقات بار دیگر پرونده برای رسیدگی و محاکمه به دادگاه ارسال شود.

پربحث‌های هفته

 1. قانون، قاتل رومینا!؟

 2. رای قاطع نمایندگان به ریاست قالیباف/ اعضای هئیت رئیسه مجلس یازدهم مشخص شدند

 3. اقدام عجیب احمدی‌نژاد در محله نارمک!

 4. نامه احمد توکلی به روحانی: برای نجات کشور پیروی از اقتصاد آزاد را کنار بگذارید

 5. گشت و گذاری در آپارتمان‌های شمال شهر تهران با اجاره‌های نجومی

 6. پلیس آمریکا شهروند سیاه‌پوست را خفه کرد/ شهر به آتش کشیده شد

 7. پرسشي تأمل‌برانگیز از مراجع عظام تقليد

 8. آقایان؛ قانون، تابوت عدالت نیست!..

 9. جزئیاتی کامل از مرگ «آسیه پناهی»/ شهرداری: ما به وظیفه قانونی خود عمل کردیم!

 10. شاخ «غول» هم شکستنی است...

 11. پرداخت هدیه به نمایندگان؛ چراغ اول شفافیت روشن می‌شود؟!

 12. چند پرسش از وزیر کشور درباره حوادث آبان‌ماه

 13. من رویایی دارم؛ بازگشت روح مارتین لوترکینگ به آمریکا

 14. چاره نکنیم، ایران پیر می‌شود و قدرتش از بین می‌رود

 15. اعتراضات داخلی آمریکا ادامه جنبش وال استریت است

 16. لطفا فراکسیون‌های قومی و منطقه‌ای را تعطیل کنید

 17. مجلس تراز انقلاب و حق مسکن یازده میلیونی؟!

 18. اعتراض ۳ نماینده مجلس یازدهم به اعتبارنامه تاجگردون

 19. پاسخ به هشت سوال درباره آینده بازار مسکن

 20. درخواست احمد توکلی از رئیسی: مجوزهای اعطایی به نمایندگان ادوار مجلس را بررسی کنید

 21. رهبر انقلاب: در عدالت نمره مطلوب به دست نیاورده‌ایم/ مجلس متعهد به وظایف، نقطه امید مردم و اتکاء مجریان است

 22. تهدید مسلحانه مخالفان تاجگردون/پیشنهادی برای قالیباف/چرا احمدی‌نژاد دیگر برنمی‌گردد/ روحانی در پاستور و اصلاح‌طلبان در بهارستان مردم را عصبانی کردند

 23. موج اعتراض به اعتبارنامه تاجگردون/انتقاد سلیمی‌نمین از پیشنهاد ختم قرآن در مجلس/نماینده‌ای که نقش مهمی در پیروزی قالیباف داشت/ عارف: بسیاری از اقدامات فراکسیون امید نادیده گرفته شد

 24. اعترافات پدر «رومینا» دختر ۱۴ ساله تالشی

 25. توضیح میرسلیم درباره مصاحبه با بی‌بی‌سی

آخرین عناوین