یادآوری نشریه آمریکایی از پیروزی ایران بر آمریکا در یک جنگ شبیه‌سازی شده با رمز الله اکبر !

 3980724052 ۱۹ نظر، ۰ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

نشریه نشنال اینترست درگزارشی از جنگ شبیه سازی شده آمریکا با ایران می نویسد، یادآوری شکست آمریکا در این جنگ ارزشمند خواهد بود.

یادآوری نشریه آمریکایی از پیروزی ایران بر آمریکا در یک جنگ شبیه‌سازی شده با رمز الله اکبر !

به گزارش الف نشنال اینترست در این گزارش  می افزاید در صورت بروز یک جنگ واقعی، هیچ کس نمی تواند قوانین را به گونه ای تغییر دهد تا "برتری آمریکا" در جنگ حفظ شود. 

« با تشدید تنش در منطقه خلیج فارس، یادآوری تمرینات نظامی پنتاگون در سال 2002 ارزش بازبینی دارد. در این جنگ یک لشکر از تفنگداران آمریکایی، نقش فرماندهی یک دشمن را ایفا کردند  که مقابل نیروهای آمریکایی که بسیار قوی تر بودند، می جنگیدند. 

فرماندهی طرف ایرانی این جنگ برعهده سرلشکر پال ون رایپر بود که سرباز، کشتی ها و هواپیماهای جنگی با توانایی شبیه نیروهای واقعی ایران، در اختیار داشت. موفقیت ون رایپر در کم اثر کردن حمله شبیه سازی شده آمریکا، آشکار می کند که تهران احتمالا در یک جنگ واقعی چگونه خواهد جنگید. 

این جنگ شبیه سازی شده "چالش هزاره 2002" نام داشت. طراحی آن در مرکز فرماندهی مشترک نیروهای نظامی و در مدت دو سال صورت گرفت. 13 هزار و 500 نفر در آن مشارکت کرده و تمرینات نظامی همراه تعداد زیادی سایت های شبیه سازی شده آموزشی و همچنین سایت های دایر پیش رفت. قرار بود این نیروها متعلق به کشوری نظیر ایران در خاورمیانه باشند و مقابل ارتش آمریکا قرار گیرند. آمریکایی ها هم می بایست از فناوری پیشرفته در این نبرد استفاده می کرد که تا پنج سال آینده استفاده نمی شد. 

یک طرف از این تمرینات شامل لشکر یکم تفنگداران و واحد 82 آبی خاکی آمریکا باید ناگهان وارد منطقه می شد. نیروهای خودی برای دشمن ضرب الاجل صادر می کردند تا تسلیم شوند، پس از آن ون رایپر فرمانده نیروهای دشمن، آن را رد می کرد. از آنجایی که دکترین نظامی بوش در آن زمان شامل حملات پیش گیرانه علیه دشمنان می شد، ون رایپر می دانست که نیروهای آمریکایی به آنها حمله خواهند کرد، و اینگونه هم شد. 

اما ژنرال سه ستاره 41 سال از عمر خود را در لشکر تفنگداران سپری نکرد تا یک فرمانده ترسو باشد. به محض آنکه نیروهای دریایی آمریکا از نقطه بدون بازگشت عبور کردند، او در حمله ای، به آنها ضربه ای شدید وارد کرد. موشک های پرتاب شده از واحدهای مستقر در خشکی، قایق های غیرنظامی و پرنده هایی با ارتفاع کم، ناوگان آمریکایی را درهم کوبید و در همین حال قایق های تندرو حامل مواد منفجره با استفاده از تاکتیک عملیات انتحاری، نیروی دریایی آمریکا را در منطقه نابود کرد. رمز آغاز عملیات هم الله اکبر بود. در مدت ده دقیقه همه چیز تمام و سرلشکر پال ون رایپر پیروز میدان شد. 

مایکازینکو دانشمند علوم سیاسی آمریکا در مقاله ای در نشریه War on the Rocks نوشت:" تاثیر توانایی نیروهای مقابل در بی اثر کردن نیروهای رزمی آمریکایی،  تمام شرکت کنندگان در این تمرینات نظامی را متحیر کرد." 

شوک ناشی از این شکست طراحان تمرینات نظامی را مجبور کرد درباره بخش های باقی مانده تمرینات برای نیروهای آمریکایی، واقعیات را تحریف کنند. 

ژنرال بوک کرنان، فرمانده نیروهای فرماندهی مشترک، یک تماس تلفنی فوری از ژنرال بازنشسته گری لوک، طراح تمرینات دریافت کرد که می گفت:" آقا، ون رایپر تمام کشتی ها را به لجن کشید." کرنان هم دریافت این خبر بدی است زیرا توانایی فرماندهی مشترک  برای اجرای سایر بخش های تمرینات یعنی استفاده از آتش واقعی، و ورود ناگهانی نیروهای آمریکایی که بخش اصلی تمرینات بود، به خطر افتاده است. 

نیروهای واقعی در پایگاه نظامی فورت برگ در سواحل ساندیاگو، و همچنین مرکز ملی آموزشی فورت ایروین، منتظر دستور فرماندهان بودند. کرنان به خاطر می آورد:" من گزینه های زیادی نداشتم. باید بخش ورود ناگهانی را اجرا می کردم." وی به طراحان دستور داد کشتی های مجازی را به سطح آب بیاورند. ژنرال بل و همچنین گروه تحلیل گرانش درس های آموخته شده از حمله نخست را اعمال کرد و از درگیری های بعدی با نیروهای رزمی خودداری کردند. زنکو می نویسد آن اقدام و همچنین مدخلات دیگر، ون رایپر را بسیار عصبانی کرد. 

وقتی ون رایپر برای گلایه نزد کرنان رفت، به او گفته شد:" اقدام شما خارج از معمول بود. نیروهای دشمن هرگز کاری را که تو کردی، انجام نخواهد داد." 

ون رایپر نیروهای دشمن را جمع آوری کرد و به آنها گفت به دستورات فرمانده کل عمل کنند. استقلالی که به عقیده او باید نیروهای دشمن تحت امر وی برای انجام دادن وظایفشان داشته باشند، خدشه دار شده بود. شش روز پس از آن تمرینات، ون رایپر استفعا کرد و در مدت 17 روز باقی مانده تا بازنشستگی، به عنوان مشاور خدمت کرد. 

در آن مدت، تیم تحلیلگران اطلاعاتی با نابود کردن نیروی هوایی و دریایی دشمن، به اکثر اهداف مورد نظر خود در آن برنامه تبلیغاتی دست یافتند: تامین امنیت خطوط کشتی رانی، خنثی کردن و یا دست یافتن به سلاح های کشتار جمعی دشمن. دشمن هم فقط می توانست بخشی از توانایی های خود را حفظ کند اما در نهایت تضعیف و بیشترین نفوذ منطقه ای آن نابود شد. 

البته در یک جنگ واقعی هیچ کس نمی تواند قوانین را تغییر دهد تا برتری آمریکا حفظ شود. اگر ایران واقعا قرار باشد تاکتیک های ون رایپر را اجرا کند، می تواند حتی خساراتی بیشتر از آنچه که نیروهای او در جنگی شبیه سازی – و تحریف شده – به بار آوردند، تحمیل کند. 

 

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۱۳۳۹۵۹۱۴:۲۸:۲۸ ۱۳۹۸/۷/۲۴
آمریکا از نظر نظامی قدرت اول دنیا است. نباید به اینگونه مقالات توجهی کرد.
ناشناس۱۱۳۴۰۲۳۱۵:۰۹:۳۱ ۱۳۹۸/۷/۲۴
کسی منکر قوی بودن امریکا نیست ولی ایران بعد از جنگ تحمیلی برای چنین نبرد نامتقارنی تاکید می کنم نامتقارنی برنامه ریزی کرده است صحبت بر سر این است که امریکا دیگر توان کشته های 30 چهل هزار نفری را ندارد و اگر بخواهد وارد چنین نبردی شود باید تاوان سنگینی بپردازد آیا امریکا برای حفظ امثال گاوهای سعودی حاضر است چنین بهایی را بپردازد ؟
ناشناس۱۱۳۴۳۷۷۲۰:۱۰:۲۴ ۱۳۹۸/۷/۲۴
توی یک جنگ واقعی معلوم می شود که چه کسی چه کاره است. به حرف و شعار نیست.
ناشناس۱۱۳۴۴۱۲۲۰:۵۱:۰۳ ۱۳۹۸/۷/۲۴
اتفاقا اگر به نفع آمریکا باشد بیش از 50000 کشته هم میدهد اما باید دید چند ده میلیون زخمی و میکشد و آواره می کند؟
ناشناس۱۱۳۴۱۵۸۱۶:۴۷:۰۶ ۱۳۹۸/۷/۲۴
این حرف شما وقتی درسته که قدرت نظامی امریکا در جنگ با یک قدرت نظامی در سطحی بالاتر از عراق و افغانستان سنجیده بشه بله حرف شما فعلا در سطح تبلیغات و فیلمهای هالیوودی صحیحه . ایران و روسیه و چین چون تا کنون به جایی لشکر کشی نکردند قدرت نظامیشون رو کسی نمیتونه تخمین بزنه
ناشناس۱۱۳۴۳۷۸۲۰:۱۱:۱۹ ۱۳۹۸/۷/۲۴
آمریکا ارتش عراق را در ظرف 7 روز تارومار کرد.
ناشناس۱۱۳۳۹۷۰۱۴:۳۵:۱۳ ۱۳۹۸/۷/۲۴
پس نیروهای امریکایی هم در یک جنگ فرضی شکست خوردند
ناشناس۱۱۳۴۰۴۶۱۵:۲۷:۱۳ ۱۳۹۸/۷/۲۴
فقط کافیست توانائیF-35 رادار گریز که 250 میلیون دلار ارزش دارد را و همه بدنبال خریدنش هستند این تحلیل گر میدانست و دست به این گمانه زنی ها میزد بالای سر دشمن مانور دهد بی آنکه کسی از وجودش مطلع باشد . خوشبختانه هستند کارشناسان نظامی که گول این حرف ها را نمیخورند .
ناشناس۱۱۳۴۲۱۵۱۷:۴۳:۳۷ ۱۳۹۸/۷/۲۴
فیلم زیاد نگاه میکنی
ناشناس۱۱۳۴۳۷۹۲۰:۱۲:۰۹ ۱۳۹۸/۷/۲۴
دیدن فیلم های واقعی و مستند آگاهی را بالا می برد.
امین۱۱۳۴۳۵۸۱۹:۴۸:۲۸ ۱۳۹۸/۷/۲۴
دقیقا مثل پهبادهاشون که قرار بود کسی متوجه حضورشون نشه خخخخخ
ناشناس۱۱۳۴۳۸۸۲۰:۲۸:۳۱ ۱۳۹۸/۷/۲۴
رادارگریزی f35 توسط یک رادار محلی آلمانی زیر سوال رفته. آلمان قراره سفارش خریدش را ملغی کنه
ناشناس۱۱۳۴۴۳۱۲۱:۱۴:۱۳ ۱۳۹۸/۷/۲۴
پهباد جاسوسی آر کیو ۱۷۰ هم کوچکتر و هم پنهانکار تر از اف ۳۵ است که ان را منهدم که سهل است سالم نشاندیم دیگر دوره لاف زنی گذشته است تا سیه روی شود آنکه درو غش باشد
ناشناس۱۱۳۴۱۴۸۱۶:۴۰:۵۵ ۱۳۹۸/۷/۲۴
در کوباو ویتنام هم امریکا شکست خورد نه ؟
رضا۱۱۳۴۲۷۱۱۸:۴۹:۰۳ ۱۳۹۸/۷/۲۴
کشانیدن ایران به جنگ با امریکا ارزوی منافقین است . نباید در این دام افتاد.
ناشناس۱۱۳۴۲۸۹۱۹:۰۲:۵۷ ۱۳۹۸/۷/۲۴
فعلا هواپیمای بالاتر از F35 را پایین کشیدند Rq170 را هم هک کردند. اینجا سرزمین ماست ذخیره نیرویی و مهماتی ما با ذخیره چند مهمات ناو بسیارسیاذ متف متفاوت است
ناشناس۱۱۳۴۳۳۶۱۹:۳۴:۱۸ ۱۳۹۸/۷/۲۴
خود گویی و خود خندی عجب مرد هنر مندی میگفتند تو خودرو سازی هم خوکفا هستیم دیدم که چه افتضاحی کردید
ناشناس۱۱۳۴۴۳۴۲۱:۲۰:۲۱ ۱۳۹۸/۷/۲۴
عده ای چون از نقاط قوت نظامی ایران آگاهند و نمی توانند آن را انکار کنند برای تضعیف آن ناجوانمردانه همواره خودرو سازی را که نقطه ضعف ایران است که به علت تکیه به خارج از کشور به این روز افتاده است مثال می آورند صنعت نظامی ایران باعث خوشحالی و مباهات دوستان و خاری بر چشمان کور و نادان دشمنان داخلی و خارجی ایران است
ناشناس۱۱۳۴۵۱۶۲۳:۰۳:۳۸ ۱۳۹۸/۷/۲۴
خوشم مي آيد از كشورهايي كه سرشان پايين انداخته اند و ترقي و پيشرفت فكر مي كنند

پربحث‌های هفته

 1. از مذاکره به بهانه «سایه جنگ» تا مذاکره به دلیل «شرایط جنگی»...

 2. تجربه‌ای برای آیندگان تا دیگر ماشه‌ای را علیه ما نچکانند!...

 3. آیا جهان، ایران را در نقطه اتخاذ «تصمیم بزرگ» قرار خواهد داد؟

 4. آیا مدیرعامل فراری نیسان، کپی ژاپنی محمود رضا خاوری است؟!

 5. آقای روحانی! از این حرفها چه باید بفهمیم؟ 

 6. پاسخ شهاب حسینی به هجمه‌ها: منتقد اتفاقات تلخ هستم/ در فیلم‌ با بودجه دولتی بازی می‌کنید اما از فجر انصراف می‌دهید؟

 7. ایران و «توافق ترامپ» که قاسم سلیمانی به آن اشاره کرده بود

 8. «بلد نبودن» یا «نخواستن»؛ آقای روحانی، مسئله این است!

 9. حسابرسی نهادهای تحت پوشش دفتر رهبری و زیرمجموعه های آنها / نظر محمد قوچانی درباره برنامه‌های شبکه افق/ تعیین جایزه برای قتل ترامپ از تریبون مجلس

 10. ماجرای مخالفت رئیس صداوسیما با درخواست عجیب روحانی/ اعمال فشار حداکثری دولت به علی‌عسکری

 11. ماجرای کاخ مرمر که مرحوم هاشمی رفسنجانی در آن مستقر بودند

 12. معاون فرمانده کل سپاه: در حمله به عین الاسد ۱۳۴ نفر کشته و ۲۴۵ نفر زخمی شده‌اند

 13. "شیر" را از سبد غذایی حذف نکنید/ تکذیب ادعاهای یک کارشناس

 14. اوضاع را شیر تو شیر نکنیم!..

 15. احمد توکلی خواستار پاسخگویی مدیرعامل بانک کشاورزی به مردم و مسئولان شد

 16. تیم‌های ایرانی از حضور در لیگ قهرمانان آسیا انصراف دادند

 17. روایت شاهدان عینی سقوط هواپیمای اوکراینی + عکس

 18. نامه خصوصی محسن هاشمی به فتاح درباره آیت‌الله هاشمی و ماجرای کاخ مرمر

 19. وقتی ترامپ خودش را حرامزاده توصیف می‌کند

 20. اعتراف آمریکا: شمار تلفات انتقام موشکی ایران افزایش پیدا کرده است

 21. استدلال‌های جالب برای نقد سخنان علی مطهری/ ظریف اروپا را به خروج ایران از NPT تهدید کرد/ سکوت رسانه‌ای درباره محرومیت باشگاهها از میزبانی قابل پذیرش نیست

 22. کنفدراسیون فوتبال آسیا از تصمیم ضدایرانی خود عقب‌نشینی کرد + جزئیات

 23. جهان‌آرا، عصرانه و ثریا دیگر «زنده» نخواهند بود

 24. ترامپ: قاسم سلیمانی را کشتیم چون او حرف‌های بدی درباره کشور ما (آمریکا) می‌زد

 25. آمریکا، سردار قاآنی را به ترور تهدید کرد

پربحث‌های هفته

 1. ایران و «توافق ترامپ» که قاسم سلیمانی به آن اشاره کرده بود

 2. معاون فرمانده کل سپاه: در حمله به عین الاسد ۱۳۴ نفر کشته و ۲۴۵ نفر زخمی شده‌اند

 3. اعتراف آمریکا: شمار تلفات انتقام موشکی ایران افزایش پیدا کرده است

 4. ترامپ: قاسم سلیمانی را کشتیم چون او حرف‌های بدی درباره کشور ما (آمریکا) می‌زد

 5. آمریکا، سردار قاآنی را به ترور تهدید کرد

 6. نشنال اینترست: ایران برنده نظامی خاورمیانه 

 7. ۱۱ سنگ بزرگ پیش پای ایران و چین برای همکاری اقتصادی

 8. تظاهرات میلیونی عراقی ها علیه آمریکا ، فرصتی برای اتحاد دوباره

 9. چرا آمریکایی‌ها تلفات حمله موشکی به پایگاه عین الاسد را اعلام نمی‌کنند؟ + عکس

 10. نیویورک تایمز: ابلیس ترامپ واگیر است

 11. بازتاب تظاهرات "جمعه استقلال" عراقی ها در رسانه های جهان

 12. توماس فریدمن درنیویورک تایمز: ترامپ مثل آب خوردن دروغ  می‌گوید !

 13. نقطه زن بودن موشک‌ها دیگر در سیطره آمریکا نیست/ دقت موشک‌های سپاه واقعی و بالا است

 14. سخنگوی ارتش صهیونیستی: اسلام حقیقی در عربستان سعودی است

 15. ناگفته‌هایی از ترور سردار سلیمانی؛ سردار حاجی زاده: آمریکایی‌ها را رصد می‌کردیم و می‌دیدیم اما نمی‌دانستیم برنامه آنها چیست

 16. دیپلمات آلمانی خطاب به ایران: اسرائیل را به رسمیت بشناسید!

 17. روایت اقتصاددان مشهور آمریکایی از لاف‌زنی‌ها درباره موفقیت اقتصادی ترامپ

 18. ترامپ: مجروح شدن نیروهایمان در عین‌الاسد خیلی جدی نبود/ درباره تعداد مجروحین از پنتاگون سوال کنید

 19. تاکید کانادا بر ارسال جعبه‌ سیاه هواپیمای اوکراینی به اوکراین یا فرانسه

 20. راهپیمایی زنان آمریکایی به تظاهرات علیه ترامپ تبدیل شد + تصاویر

 21. بازداشت مفتی داعش و بردارش در موصل + عکس

 22. مکرون خواستار توافق با ایران بر سر برنامه موشکی بالستیک شد

 23. ادعای پمپئو: ترور سلیمانی قطعا قانونی بوده!

 24. جو سنگین علیه ترامپ بعد از دروغگویی درباره تلفات انتقام موشکی ایران

 25. دولت جدید و جوان لبنان؛ ماموریت غیر ممکن یا معجزه‌ وحدت ملی؟

آخرین عناوین