یادآوری نشریه آمریکایی از پیروزی ایران بر آمریکا در یک جنگ شبیه‌سازی شده با رمز الله اکبر !

 3980724052 ۱۹ نظر، ۰ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

نشریه نشنال اینترست درگزارشی از جنگ شبیه سازی شده آمریکا با ایران می نویسد، یادآوری شکست آمریکا در این جنگ ارزشمند خواهد بود.

یادآوری نشریه آمریکایی از پیروزی ایران بر آمریکا در یک جنگ شبیه‌سازی شده با رمز الله اکبر !

به گزارش الف نشنال اینترست در این گزارش  می افزاید در صورت بروز یک جنگ واقعی، هیچ کس نمی تواند قوانین را به گونه ای تغییر دهد تا "برتری آمریکا" در جنگ حفظ شود. 

« با تشدید تنش در منطقه خلیج فارس، یادآوری تمرینات نظامی پنتاگون در سال 2002 ارزش بازبینی دارد. در این جنگ یک لشکر از تفنگداران آمریکایی، نقش فرماندهی یک دشمن را ایفا کردند  که مقابل نیروهای آمریکایی که بسیار قوی تر بودند، می جنگیدند. 

فرماندهی طرف ایرانی این جنگ برعهده سرلشکر پال ون رایپر بود که سرباز، کشتی ها و هواپیماهای جنگی با توانایی شبیه نیروهای واقعی ایران، در اختیار داشت. موفقیت ون رایپر در کم اثر کردن حمله شبیه سازی شده آمریکا، آشکار می کند که تهران احتمالا در یک جنگ واقعی چگونه خواهد جنگید. 

این جنگ شبیه سازی شده "چالش هزاره 2002" نام داشت. طراحی آن در مرکز فرماندهی مشترک نیروهای نظامی و در مدت دو سال صورت گرفت. 13 هزار و 500 نفر در آن مشارکت کرده و تمرینات نظامی همراه تعداد زیادی سایت های شبیه سازی شده آموزشی و همچنین سایت های دایر پیش رفت. قرار بود این نیروها متعلق به کشوری نظیر ایران در خاورمیانه باشند و مقابل ارتش آمریکا قرار گیرند. آمریکایی ها هم می بایست از فناوری پیشرفته در این نبرد استفاده می کرد که تا پنج سال آینده استفاده نمی شد. 

یک طرف از این تمرینات شامل لشکر یکم تفنگداران و واحد 82 آبی خاکی آمریکا باید ناگهان وارد منطقه می شد. نیروهای خودی برای دشمن ضرب الاجل صادر می کردند تا تسلیم شوند، پس از آن ون رایپر فرمانده نیروهای دشمن، آن را رد می کرد. از آنجایی که دکترین نظامی بوش در آن زمان شامل حملات پیش گیرانه علیه دشمنان می شد، ون رایپر می دانست که نیروهای آمریکایی به آنها حمله خواهند کرد، و اینگونه هم شد. 

اما ژنرال سه ستاره 41 سال از عمر خود را در لشکر تفنگداران سپری نکرد تا یک فرمانده ترسو باشد. به محض آنکه نیروهای دریایی آمریکا از نقطه بدون بازگشت عبور کردند، او در حمله ای، به آنها ضربه ای شدید وارد کرد. موشک های پرتاب شده از واحدهای مستقر در خشکی، قایق های غیرنظامی و پرنده هایی با ارتفاع کم، ناوگان آمریکایی را درهم کوبید و در همین حال قایق های تندرو حامل مواد منفجره با استفاده از تاکتیک عملیات انتحاری، نیروی دریایی آمریکا را در منطقه نابود کرد. رمز آغاز عملیات هم الله اکبر بود. در مدت ده دقیقه همه چیز تمام و سرلشکر پال ون رایپر پیروز میدان شد. 

مایکازینکو دانشمند علوم سیاسی آمریکا در مقاله ای در نشریه War on the Rocks نوشت:" تاثیر توانایی نیروهای مقابل در بی اثر کردن نیروهای رزمی آمریکایی،  تمام شرکت کنندگان در این تمرینات نظامی را متحیر کرد." 

شوک ناشی از این شکست طراحان تمرینات نظامی را مجبور کرد درباره بخش های باقی مانده تمرینات برای نیروهای آمریکایی، واقعیات را تحریف کنند. 

ژنرال بوک کرنان، فرمانده نیروهای فرماندهی مشترک، یک تماس تلفنی فوری از ژنرال بازنشسته گری لوک، طراح تمرینات دریافت کرد که می گفت:" آقا، ون رایپر تمام کشتی ها را به لجن کشید." کرنان هم دریافت این خبر بدی است زیرا توانایی فرماندهی مشترک  برای اجرای سایر بخش های تمرینات یعنی استفاده از آتش واقعی، و ورود ناگهانی نیروهای آمریکایی که بخش اصلی تمرینات بود، به خطر افتاده است. 

نیروهای واقعی در پایگاه نظامی فورت برگ در سواحل ساندیاگو، و همچنین مرکز ملی آموزشی فورت ایروین، منتظر دستور فرماندهان بودند. کرنان به خاطر می آورد:" من گزینه های زیادی نداشتم. باید بخش ورود ناگهانی را اجرا می کردم." وی به طراحان دستور داد کشتی های مجازی را به سطح آب بیاورند. ژنرال بل و همچنین گروه تحلیل گرانش درس های آموخته شده از حمله نخست را اعمال کرد و از درگیری های بعدی با نیروهای رزمی خودداری کردند. زنکو می نویسد آن اقدام و همچنین مدخلات دیگر، ون رایپر را بسیار عصبانی کرد. 

وقتی ون رایپر برای گلایه نزد کرنان رفت، به او گفته شد:" اقدام شما خارج از معمول بود. نیروهای دشمن هرگز کاری را که تو کردی، انجام نخواهد داد." 

ون رایپر نیروهای دشمن را جمع آوری کرد و به آنها گفت به دستورات فرمانده کل عمل کنند. استقلالی که به عقیده او باید نیروهای دشمن تحت امر وی برای انجام دادن وظایفشان داشته باشند، خدشه دار شده بود. شش روز پس از آن تمرینات، ون رایپر استفعا کرد و در مدت 17 روز باقی مانده تا بازنشستگی، به عنوان مشاور خدمت کرد. 

در آن مدت، تیم تحلیلگران اطلاعاتی با نابود کردن نیروی هوایی و دریایی دشمن، به اکثر اهداف مورد نظر خود در آن برنامه تبلیغاتی دست یافتند: تامین امنیت خطوط کشتی رانی، خنثی کردن و یا دست یافتن به سلاح های کشتار جمعی دشمن. دشمن هم فقط می توانست بخشی از توانایی های خود را حفظ کند اما در نهایت تضعیف و بیشترین نفوذ منطقه ای آن نابود شد. 

البته در یک جنگ واقعی هیچ کس نمی تواند قوانین را تغییر دهد تا برتری آمریکا حفظ شود. اگر ایران واقعا قرار باشد تاکتیک های ون رایپر را اجرا کند، می تواند حتی خساراتی بیشتر از آنچه که نیروهای او در جنگی شبیه سازی – و تحریف شده – به بار آوردند، تحمیل کند. 

 

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۱۳۳۹۵۹۱۴:۲۸:۲۸ ۱۳۹۸/۷/۲۴
آمریکا از نظر نظامی قدرت اول دنیا است. نباید به اینگونه مقالات توجهی کرد.
ناشناس۱۱۳۴۰۲۳۱۵:۰۹:۳۱ ۱۳۹۸/۷/۲۴
کسی منکر قوی بودن امریکا نیست ولی ایران بعد از جنگ تحمیلی برای چنین نبرد نامتقارنی تاکید می کنم نامتقارنی برنامه ریزی کرده است صحبت بر سر این است که امریکا دیگر توان کشته های 30 چهل هزار نفری را ندارد و اگر بخواهد وارد چنین نبردی شود باید تاوان سنگینی بپردازد آیا امریکا برای حفظ امثال گاوهای سعودی حاضر است چنین بهایی را بپردازد ؟
ناشناس۱۱۳۴۳۷۷۲۰:۱۰:۲۴ ۱۳۹۸/۷/۲۴
توی یک جنگ واقعی معلوم می شود که چه کسی چه کاره است. به حرف و شعار نیست.
ناشناس۱۱۳۴۴۱۲۲۰:۵۱:۰۳ ۱۳۹۸/۷/۲۴
اتفاقا اگر به نفع آمریکا باشد بیش از 50000 کشته هم میدهد اما باید دید چند ده میلیون زخمی و میکشد و آواره می کند؟
ناشناس۱۱۳۴۱۵۸۱۶:۴۷:۰۶ ۱۳۹۸/۷/۲۴
این حرف شما وقتی درسته که قدرت نظامی امریکا در جنگ با یک قدرت نظامی در سطحی بالاتر از عراق و افغانستان سنجیده بشه بله حرف شما فعلا در سطح تبلیغات و فیلمهای هالیوودی صحیحه . ایران و روسیه و چین چون تا کنون به جایی لشکر کشی نکردند قدرت نظامیشون رو کسی نمیتونه تخمین بزنه
ناشناس۱۱۳۴۳۷۸۲۰:۱۱:۱۹ ۱۳۹۸/۷/۲۴
آمریکا ارتش عراق را در ظرف 7 روز تارومار کرد.
ناشناس۱۱۳۳۹۷۰۱۴:۳۵:۱۳ ۱۳۹۸/۷/۲۴
پس نیروهای امریکایی هم در یک جنگ فرضی شکست خوردند
ناشناس۱۱۳۴۰۴۶۱۵:۲۷:۱۳ ۱۳۹۸/۷/۲۴
فقط کافیست توانائیF-35 رادار گریز که 250 میلیون دلار ارزش دارد را و همه بدنبال خریدنش هستند این تحلیل گر میدانست و دست به این گمانه زنی ها میزد بالای سر دشمن مانور دهد بی آنکه کسی از وجودش مطلع باشد . خوشبختانه هستند کارشناسان نظامی که گول این حرف ها را نمیخورند .
ناشناس۱۱۳۴۲۱۵۱۷:۴۳:۳۷ ۱۳۹۸/۷/۲۴
فیلم زیاد نگاه میکنی
ناشناس۱۱۳۴۳۷۹۲۰:۱۲:۰۹ ۱۳۹۸/۷/۲۴
دیدن فیلم های واقعی و مستند آگاهی را بالا می برد.
امین۱۱۳۴۳۵۸۱۹:۴۸:۲۸ ۱۳۹۸/۷/۲۴
دقیقا مثل پهبادهاشون که قرار بود کسی متوجه حضورشون نشه خخخخخ
ناشناس۱۱۳۴۳۸۸۲۰:۲۸:۳۱ ۱۳۹۸/۷/۲۴
رادارگریزی f35 توسط یک رادار محلی آلمانی زیر سوال رفته. آلمان قراره سفارش خریدش را ملغی کنه
ناشناس۱۱۳۴۴۳۱۲۱:۱۴:۱۳ ۱۳۹۸/۷/۲۴
پهباد جاسوسی آر کیو ۱۷۰ هم کوچکتر و هم پنهانکار تر از اف ۳۵ است که ان را منهدم که سهل است سالم نشاندیم دیگر دوره لاف زنی گذشته است تا سیه روی شود آنکه درو غش باشد
ناشناس۱۱۳۴۱۴۸۱۶:۴۰:۵۵ ۱۳۹۸/۷/۲۴
در کوباو ویتنام هم امریکا شکست خورد نه ؟
رضا۱۱۳۴۲۷۱۱۸:۴۹:۰۳ ۱۳۹۸/۷/۲۴
کشانیدن ایران به جنگ با امریکا ارزوی منافقین است . نباید در این دام افتاد.
ناشناس۱۱۳۴۲۸۹۱۹:۰۲:۵۷ ۱۳۹۸/۷/۲۴
فعلا هواپیمای بالاتر از F35 را پایین کشیدند Rq170 را هم هک کردند. اینجا سرزمین ماست ذخیره نیرویی و مهماتی ما با ذخیره چند مهمات ناو بسیارسیاذ متف متفاوت است
ناشناس۱۱۳۴۳۳۶۱۹:۳۴:۱۸ ۱۳۹۸/۷/۲۴
خود گویی و خود خندی عجب مرد هنر مندی میگفتند تو خودرو سازی هم خوکفا هستیم دیدم که چه افتضاحی کردید
ناشناس۱۱۳۴۴۳۴۲۱:۲۰:۲۱ ۱۳۹۸/۷/۲۴
عده ای چون از نقاط قوت نظامی ایران آگاهند و نمی توانند آن را انکار کنند برای تضعیف آن ناجوانمردانه همواره خودرو سازی را که نقطه ضعف ایران است که به علت تکیه به خارج از کشور به این روز افتاده است مثال می آورند صنعت نظامی ایران باعث خوشحالی و مباهات دوستان و خاری بر چشمان کور و نادان دشمنان داخلی و خارجی ایران است
ناشناس۱۱۳۴۵۱۶۲۳:۰۳:۳۸ ۱۳۹۸/۷/۲۴
خوشم مي آيد از كشورهايي كه سرشان پايين انداخته اند و ترقي و پيشرفت فكر مي كنند

پربحث‌های دیروز

 1. نگاهی به قتل فجیع نوجوان عراقی در بغداد

 2. دستمزد مهناز افشار از شبکه ماهواره‌ای چقدر است؟

 3. یک عکس، یک شرح | نان، پست نمی‌شود...

 4. تصویر دیده نشده از لحظه دستگیری صدام

 5. براندازی و استدلال‌های متناقض

 6. قدرتمندترین ناوگان دریایی جهان

 7. چرا استیضاح ترامپ را باید جدی گرفت؟

 8. جزئیات استیضاح وزیر کشور درباره حوادث بعد از گرانی بنزین + اسامی استیضاح‌کنندگان

 9. صادق زیبا کلام: احمد توکلی را اینگونه شناختم

 10. پاسخ‌های تامل برانگیز کودکان شمال و جنوب شهر

 11. کاسبی در اغتشاشات؛ شکستن هر شیشه ۱۰۰ هزارتومان/ جزئیات حوادث بنزینی در تهران‌نو

 12. ادعای زن ویلموتس که تاج را شاکی کرد

 13. برایان هوک: تحریم‌های ایران برای تضمین امنیت ملی آمریکاست/ آماده‌ایم روابط دیپلماتیک را از سر بگیریم

 14. حذف ۱۸ هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی از بودجه ۹۹ توسط دولت

 15. احتمال تک نرخی شدن بنزین در بودجه سال آینده

 16. وزیر صمت: قیمت خودرو از سوی خودروسازان افزایش پیدا نکرده/ افزایش نرخ بنزین به صورت طبیعی بر همه چیز اثر گذاشته

 17. پادرمیانی‌ها برای بازگشت «نود» ادامه دارد

 18. عارف: درباره عملکرد دولت سیاه‌نمایی شده است/ آذری جهرمی جوانگرایی را مبتذل کرده است/ انتقاد عباس عبدی از سردار جعفری

 19. شهید بهشتی: تا وقتی سیرها و گرسنه‌ها با هم در جامعه ما دیده می‌شوند، جامعه ما اسلامی نیست

 20. واکنش مازیار ناظمی به حرف‌های بیرانوند

 21. ترامپ: استیضاح من برای کشور غم‌انگیز است/ دموکرات‌ها دارند خودشان را مضحکه می‌کنند

 22. تعطیلی مدارس تهران در روز یکشنبه؛ فردا طرح زوج و فرد از در منازل اجرا می‌شود

 23. کیک‌های مشکوک همچنان در پرده ابهام

 24. سلیمی‌نمین: شاکله مجلس دهم بر بازی سیاسی شکل گرفت/ مجلس یازدهم نظریه‌پرداز نمی‌خواهد / دولت و مجلس کنونی با هم مماشات داشتند

 25. سفرهای غیرضروری در دولت ممنوع شد

پربحث‌های هفته

 1. جهانگیری: تفاوت ما با دولت قبل در مبارزه با فساد است؛ هیچ خط قرمزی نداریم/ مردم باید باور داشته باشند که قوه قضائیه پاک است

 2. حقوق کارگران و کارمندان در سال ۹۹ چقدر باید افزایش پیدا کند؟

 3. روحانی: بر اساس بودجه ۹۹ حقوق کارمندان و بازنشستگان ۱۵درصد افزایش می‌یابد/ بودجه سال آتی، بودجه استقامت است

 4. آیا محسن لرستانی اعدام شد؟

 5. روغن ریخته‌ای که رییس جمهور نذر امامزاده کرد!...

 6. روند سقوط قدرت خرید کارمندان در سالهای اخیر+جدول

 7. قایق‌های تندروی سپاه در نزدیکی ناو آبراهام لینکن

 8. رستوران‌های عربستان مختلط شد

 9. روایت شاهدعینی از فرار مالیاتی پزشک پنجه طلا!

 10. بودجه ۹۹ بوی نفت نمی دهد

 11. واکنش کاربران به اولین اجرای مزدک میرزایی

 12. حکم عجیب مشاور وزیر بهداشت برای پسرش + سند

 13. کاهش سهمیه ۳۰ درصدی ایثارگران در کنکور به ۵ درصد

 14. لیلاز: مردم دیگر نگران قیمت بنزین نباشند

 15. ناراحتی مردم رشت از رویکرد سریال تلویزیونی وارش

 16. نگاهی به قتل فجیع نوجوان عراقی در بغداد

 17. نماینده مجلس: ممکن است نرخ بنزین دو هزار تومان شود/ دو نرخی بودن بنزین در بودجه ۹۹ حذف می‌شود

 18. نقش پزشکان بهارستان در معافیات مالیاتی همکاران! / یک جلسه تاریخی از تعارض منافع+فیلم

 19. زنگنه: کارت سوخت حذف نشده بود!/ علی مطهری: حوادث آبان را به گردن سلطنت‌طلبان نیندازیم/ علت‌ خنده‌های روحانی در جلسه بعد از گرانی بنزین

 20. ۳ دلیل روانی افزایش قیمت ارز

 21. خودتان راجع به این تصاویر قضاوت کنید!

 22. «سورپرایز» آذری جهرمی معرفی شد

 23. واکنش ربیعی به خنده‌های روحانی بعد از گران شدن بنزین: گاهی خنده‌هایی به لب می‌آید که از سوز دل است/ ایده اطلاعات بسیج از من بود

 24. نماینده بسیج دانشجویی خطاب به روحانی: قرار بود رفاه بیاورید؛ نه اینکه مردم گرفتار نان شب شوند/ کلیدتان شکسته است یا آن را برعکس چرخانده‌اید؟

 25. دستمزد مهناز افشار از شبکه ماهواره‌ای چقدر است؟

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. نگاهی به قتل فجیع نوجوان عراقی در بغداد

  2. اتباع ایران بخصوص نخبگان و دانشمندان از سفر به آمریکا اجتناب کنند

  3. گزارش نیویورک تایمز از نقاشی های یک زندانی شکنجه‌ شده در گوانتانامو

  4. جایگزین موگرینی کارش را با دخالت در امور ایران آغاز کرد

  5. گلوبال ریسرچ: ایران را رها کنید؛ اسرائیل تهدید علیه بشریت

  6. هدیه خداحافظی آمریکا به دانشمند ایرانی

  7. چرا روسیه از سایت فردو کنار کشید؟

  8. برایان هوک: یک میلیون بار گفته‌ایم که دنبال تغییر نظام ایران نیستیم

  9. روایت واشنگتن پست از زندگی تندروترین فرقه های یهودی در سرزمین‌های اشغالی 

  10. چرا استیضاح ترامپ را باید جدی گرفت؟

  11. تلخ‌ترین تصویر از آشوب‌های خونین عراق

  12. گزینه خلع سلاح هسته‌ای از میز مذاکره کره شمالی با آمریکا حذف شد

  13. توماس فریدمن در نیویورک تایمز: ترامپ را استیضاح کنید، آمریکا را نجات دهید

  14. گزارش اختصاصی الف/ کنار رفتن پرده‌ها در روزهای پر تلاطم و ناآرام؛ «درگیری شیعی - شیعی» و انحلال «حشدالشعبی» سناریوی اصلی آمریکایی‌ها برای عراق + عکس

  15. قتل دلخراش یک جوان در بغداد + عکس

  16. چرا شبکه ایتالیایی از پخش مصاحبه بشار اسد طفره می رود؟!

  17. اسرائیل: علیه ایران به گزینه نظامی متوسل می شویم

  18. آیا پایان بحران عراق نزدیک است؟

  19. برایان هوک: تحریم‌های ایران برای تضمین امنیت ملی آمریکاست/ آماده‌ایم روابط دیپلماتیک را از سر بگیریم

  20. اعتراف آمریکا به هدف قرار دادن مبادلات غذا و دارو با ایران

  21. عفو بین الملل: عربستان اول حقوق بشر را رعایت کند بعد در گروه ۲۰ نگران بقیه جاها باشد!

  22. لودریان: بقای برجام در خطر است/بورل: امیدواریم بتوانیم ایرانی‌ها را قانع کنیم

  23. اردوغان: ترامپ شخص بزرگی است و برنامه مخفیانه‌ای ندارد

  24. ترامپ: استیضاح من برای کشور غم‌انگیز است/ دموکرات‌ها دارند خودشان را مضحکه می‌کنند

  25. تیر خلاص به تروریست‌ها و آنکارا در شمال سوریه؛ برقراری ارتباط حلب - حسکه با بازگشایی بزرگره مهم و راهبری «M۴» + نقشه میدانی و عکس

  آخرین عناوین