۵ دستور مهم رئیس جمهور برای سیل‌زدگان کرمانی/ تا ۱۰ روز آینده لوازم خانه و احشام مردم تامین می‌شود

گروه سیاسی الف،   4001101098

رئیس جمهور گفت: با بیان اینکه احداث سیل‌بند، تامین اثاثیه و احشام و جبران خسارات در مناطق سیل‌زده باید به سرعت و با جدیت انجام شود.

۵ دستور مهم رئیس جمهور برای سیل‌زدگان کرمانی/ تا ۱۰ روز آینده لوازم خانه و احشام مردم تامین می‌شود

به گزارش تسنیم، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی امشب در جمع خبرنگاران در فرودگاه جیرفت با بیان اینکه ابتدا از مسئولان استان کرمان تشکر می‌کنم که همت کردند و کنار مردم بودند اظهار داشت: از نیروهای مسلح، سپاه، بسیج، ارتش و نیروهای انتظامی که در کنار دولت در همه حوادث در کنار مردم هستند نیز تشکر می‌کنم.

وی با اشاره به اینکه از استاندار کرمان و فرمانداران شهرهای سیل‌زده که از ساعات اولیه وقوع سیل اخیر و هفته گذشته در کنار مردم بودند تشکر می‌کنم گفت: امدادرسانی اولویت اول در بحران بوده که خوب انجام شده است.

رئیس جمهور با بیان اینکه چیزی که مهم است انجام پیش‌بینی و پیشگیری لازم قبل از وقوع سیل است افزود: احداث سیل‌بند برای حفظ وضعیت کشاورزی مردم لازم است که باید انجام شود.

وی با اشاره به اینکه شهرهایی که در مسیر سیل قرار دارد باید سیل‌بند در بالادست آنها احداث شده و این کار سریع انجام شود بیان کرد: به مردمی که منازل آنها دچار آبگرفتگی شده کمک شد تا این خانه‌ها رفع آبگرفتگی شود اما این آغاز کار است و باید لوازم منزل آنها نیز تهیه شود.

آیت‌الله رئیسیبا اشاره به اینکه ظرف 10 روز آینده همه لوازم منزل آنهایی که لوازم خانه آنها از دست رفته تهیه شود افزود:آنهایی که احشام آنها از دست رفته و تلف شده نیز در حال بررسی و تهیه آمار است.

وی با بیان اینکه دامداران نباید دچار مشکل شوند و احشام مردم باید خریداری و تهیه شده و در اختیار آنها گذاشته شود که این کار نیز باید ظرف 10 روز آینده انجام شود گفت: تهیه لوازم منزل و تامین احشام مردم نباید زمان ببرد و باید سریع انجام شود.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه مسئله آبخیزداری و آبخوان داری در منطقه بسیار اهمیت دارد و در میان مدت باید انجام شود ادامه داد: یک کار بلند مدتی که باید در منطقه انجام شود، احداث کامل سیلبند منطقه است که نیازمند تخصیص اعتبارات دولت است تا سیل‌بند تکمیل شده و شهرها در برابر سیل ایمن شوند.

وی با بیان اینکه فکر می‌کنم اگر این موضوع توسط قرارگاه سازندگی پیگیری شود از محل درآمدهای استانی معادن و هم اعتبارات ملی دولت این سیلبند با یک حرکت جهادی به سامان برسد گفت: قرارگاه سازندگی در جاهایی که کار کرده، کارهای خوبی بوده و در احداث این سیلبند نیز پای کار بیاید و آن را به نتیجه برساند.

آیت‌الله رئیسی با اشاره به اینکه احداث سیلبند، منطقه را از خطر سیلاب حفظ می‌کند و سیل اخیر آخرین سیلاب نیست و حتماً باید سیلبند ایجاد شود افزود:مردم بدانند مسئولان کنار آنها هستند و در سیل اول علاوه بر استاندار و فرمانداران، آقای مخبر معاون اول رئیس جمهور نیز در منطقه حضور یافته و خسارات را بررسی کردند.

وی با بیان اینکه مصوباتی برای جبران خسارات سیل در هیئت دولت گرفته شد و آقای وزیر کشور نیز روز گذشته به منطقه سفر کرده و در جمع مردم سیل زده حضور یافتند گفت: مصوبات خوبی در سفر معاون اول و وزیر کشور داشتیم، اما کفایت نمی‌کند و دولتمردان در سطوح مختلف باید در کنار مردم در زمان حوادث باشند.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه در پایان عرض می‌کنم که هر مشکلی را با مشارکت مردم می‌توان حل کرد افزود: این سفر ما سفر استانی نیست و به صورت یک‌دفعه و ناگهانی انجام شده و انشاءالله سفر استانی به کرمان خواهم داشت.

وی با بیان اینکه مناطقی که نتوانستم در آن حضور پیدا کنم، خواهم رفت گفت: امروز وضعیت آب و هوایی اجازه نداد به جاهایی که قصد داشتم سفر کنم که در آینده این کار انجام خواهد شد.

آیت‌الله رئیسیبا اشاره به اینکه گزارشات مسئولان استانی گرفته شد و در سفر آینده هم پیگیری می‌شود افزود: مردم کرمان روحیه انقلابی و بسیجی داشته و دارند که روحیه حاج قاسم عزیز بوده است و امیدواریم با همین روحیه بمانند.

یکتانتتریبون

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های دیروز

   پربحث‌های هفته

   1. واکنش کیهان به سخنان جدید سیدحسن خمینی/ دفاعیات میرسلیم از خودروسازان داخلی/ روایت خطیب‌زاده از پیشنهاد ایران برای ادامه مذاکرات وین

   2. وقتی در اولین روز آزادسازی قیمت‌ها، تریلی حامل روغن نباتی چپ می‌کند!

   3. آخرین تصویر از پیکر مطهر عالم ربانی آیت الله فاطمی‌نیا در بیمارستان

   4. خودروهایی عجیب و دفاعی عجیب تر!

   5. تهدید ایران با تپانچه توخالی !

   6. امیدی که در عربستان ناامید شد

   7. از اعتراض تا آشوب

   8. ساده انگاری در گذار از اقتصاد رانتی

   9. صفر تا ۱۰۰ ماجرای تجمع رانندگان اتوبوس؛ از توضیحات زاکانی تا فیش‌های حقوقی رانندگان

   10. معادله برجام و مذاکرات وین دقیقا در چه نقطه ای است؟

   11. درخواست یارانه ای مهم مجلس از دولت/ فعلا به همه یارانه بدهید

   12. اعزام موشک‌های اتمی روسیه به مرز با فنلاند

   13. سرودی که دهه نودی ها را به شوق آورد

   14. وحیدی: اصلاح یارانه‌ها به نفع مردم است/ واکنش شمخانی به اعتراضات مردم درباره گرانی‌ها/ وزیر ارتباطات: سرعت اینترنت افزایش یافته است

   15. فاصله این طرف تا آن طرف جاده مخصوص چقدر است؟!

   16. گوشت مرغ به زیر ۴۵ هزار تومان رسید!

   17. وزیر کار امشب پاسخ می‌دهد

   18. کسری بودجه دولت چطور تامین می شود؟

   19. فکری برای این قشر حقوق‌بگیر کنید

   20. وحشیانه‌ترین آدم‌‌کشی در آمریکا همراه با پخش زنده ۱۸+

   21. روایت یک عکس متفاوت از مرحوم فاطمی نیا

   22. بانک ها؛ عامل شکل گیری ثروت های نجومی در جامعه

   23. قیمت‌ها در آینده کاهش می‌یابد

   24. دومین پسر «ایران» تلف شد

   25. چرا این زرنگ ها تمام نمی شوند؟!

   ابر آروان

   آخرین عناوین

   بلیط هواپیما