تکذیب استعفای جواد لاریجانی/ واکنش علی مطهری به ماجرای مازیار ابراهیمی/ تحلیل عباس عبدی از موضع‌گیری اخیر یزدی و آملی لاریجانی

گروه سیاسی الف،   3980530112 ۳۷ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲۰ تکراری یا غیرقابل انتشار
تکذیب استعفای جواد لاریجانی/ واکنش علی مطهری به ماجرای مازیار ابراهیمی/ تحلیل عباس عبدی از موضع‌گیری اخیر یزدی و آملی لاریجانی

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

واکنش علی مطهری به ماجرای مازیار ابراهیمی

علی مطهری درباره ماجرای مازیار ابراهیمی به اعتماد گفت: موضوع مطر‌ح‌شده، موضوع بسیار مهمی است. در نتیجه دولت و به ‌طور کلی حکومت باید پاسخگوی ابهامات ایجادشده باشند. اینکه تروری اتفاق افتاده و بعد مسئولان امنیتی و اطلاعاتی کشور برای اینکه به سرعت جوابی به مردم بدهند و مسئولیت را از سر خود بازکنند، اقدام به بازداشت افرادی کنند و بعد هم آنان را تحت فشار به اعترافاتی درباره ترور دانشمندان هسته‌ای ایران کنند و در صدا و سیمای جمهوری اسلامی هم نمایش دهند، اصلا متناسب با اخلاق و روش‌های اسلامی ما نیست...

موضوع کسانی که به عنوان قاتل شهدای هسته‌ای به جامعه معرفی شدند و مدتی نیز از روی اجبار اعترافاتی را مطرح کردند و بعد هم آزاد شدند، می‌تواند درسی برای همگان باشد و بنده امیدوارم که این موارد عبرتی باشد برای مسئولان دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی. این را نیز باید بگویم که ما از اینکه این بی‌گناهان اعدام نشدند، خوشحالیم و همچنین تشکر می‌کنیم از نظام جمهوری اسلامی که وارد عمل شد و این افراد را نجات داد ولی به هر حال دولت و وزیر اطلاعات سابق (حیدر مصلحی) حتما باید پاسخگوی این موارد باشند. آنها باید بگویند که چرا و به چه دلیل و با چه مجوزی این اقدامات را انجام دادند. آقای مصلحی باید پاسخگوی این سوالات و ابهامات ایجادشده باشد.»

بیشتر بخوانید:

مطهری: مصلحی باید درباره ادعاهای مازیار ابراهیمی پاسخگو باشد

در این زمینه باید گفت متاسفانه آقای مطهری باز هم مانند گذشته با عینک جناحی به این ماجرا نگاه می‌کند. در اینکه حیدر مصلحی باید پاسخگوی عملکرد خود درباره این پرونده باشد هیچ شکی نیست اما محمود علوی، وزیر کنونی اطلاعات هم باید توضیح دهد درباره این پرونده چه کرده است و آیا با متخلفان برخورد کرده است یا نه.اتفاقی که با سکوت چند هفته‌ای وزارت اطلاعات بعید به نظر می‌رسد.

مهمترین نکته در این ماجرا این است که مردم این اتفاق را به پای نظام می‌نویسندو برایشان علوی و مصلحی تفاوتی ندارد. اگر مسئولان کشور دلشان به حال آبروی نظام می‌سوزد باید در این زمینه اطلاع‌رسانی کنند و با متخلفان هم برخورد کنند.

***

تکذیب استعفای جواد لاریجانی

غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه در گفت‌وگو با تسنیم در پاسخ به این سؤال که برخی افراد در فضای مجازی از استعفای محمدجواد لاریجانی دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه خبر داده‌اند، اظهار کرد: این خبر نیز مانند بسیاری از اخباری که این روزها در فضای مجازی منتشر می‌شود، صحت ندارد و دروغ است.

سخنگوی دستگاه قضا در پاسخ به سؤال دیگری درباره آخرین وضعیت پرونده "هاشم یکه زارع" مدیرعامل ایران خود تصریح کرد: روز گذشته همکاران قضایی از نامبرده تحقیقات را انجام داده‌اند اما فعلاً از نتیجه تحقیقات و تصمیم اتخاذ شده، اطلاعی ندارم.

همچنین اسماعیلی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان درباره بازداشت پوری حسینی رئیس سابق سازمان خصوصی‌سازی و اینکه آیا پرونده وی برای رسیدگی به مجتمع ویژه مبارزه با مفاسد اقتصادی ارجاع شده است یا خیر اظهار کرد: این پرونده به مجتمع ویژه مفاسد اقتصادی ارجاع نشده، زیرا پرونده جدیدی نیست و به همان شعبه‌ای که قبلاً سابقه ارجاع داشته، برای رسیدگی ارسال شده است.

***

اقدامات اخیر در مبارزه با فساد؛ امیدوارکننده اما ناکافی

مدتی است قوه قضائیه اقدامات جدید و موثری در برخورد با مفاسد اقتصادی انجام داده است. نمونه اخیر آن بازداشت پوری‌حسینی، رئیس سازمان خصوصی‌سازی و یکه‌زارع، مدیرعال ایران خودر است. دکتر حسین راغفر، اقتصاددان اقدامات اخیر در راستای مبارزه با فساد را امیدوارکننده اما بسیار ناکافی دانست و به ایلنا گفت: به نظرم هنوز برخورد با دانه درشت‌ها صورت نگرفته است و کسانی که امروزه اسامی آنها منتشر می‌شود تنها دستورات مقامات بالاتر را اجرا می‌کردند. متأسفانه بسیاری از مسئولان کشور در این فسادها شریک بوده‌اند و اگر قرار بر برخورد باشد باید با آنها نیز برخورد صورت بگیرد. آن موقع مردم و فعالین اقتصادی می‌توانند این اقدامات را جدی بگیرند و نسبت به آن امیدوار باشند.

این کارشناس اقتصادی خاطرنشان کرد: متأسفانه سیستمی بودن فساد در کشور باعث شده تا کسانی که تصمیمات اصلی و اساسی را می‌گیرند خود آلوده به منافع فساد شوند و به همین دلیل برخورد جدی با سفته‌بازی و سوداگری در بخش‌هایی مانند زمین و مسکن صورت ندهند. مثلا در روزهای اخیر خبر بازداشت معاون قوه قضائیه را شنیدیم که نشان دهنده مشارکت در فساد و منتفع شدن از آن است.

راغفر اضافه کرد: مثلا یکی از دلایل اصلی عدم تصویب مالیات بر عایدی سرمایه همین فساد است چون کسانی که از سوداگری و ساخت و سازها در بخش مسکن نفع می‌برند عملا مانع تصویب آن نیز می‌شوند بطوریکه دلیل اصلی عدم تصویب این لایحه در سال ۹۳ نیز نفوذ صاحبان منافع در مجلس بود.

در همین زمینه، روزنامه آفتاب یزد نوشت: «این روزها صفحه اصلی رسانه‌ها پر است از خبرِ بازداشت‌ها، برکناری‌ها، دادگاه‌ها، برخورد کردن‌ها و... نه از آن دست بگیر و ببندهایی که حال جامعه را بد کند بلکه از آن دست بگیر و ببندهایی که جامعه را دوباره پر از امید و پویایی کند.

این روزها همه از برخورد می‌گویند، از فساد‌ستیزی، از برخورد با مفسدان، از کوتاه نیامدن در برابر کسانی که می‌خواهند قوانین را دور بزنند. این روزها همه، تمامِ بازداشت‌ها را حق می‌دانند. پای هیچ ناحقی در میان نیست. دیگر کسی شک نمی‌کند که پشت این بازداشت‌ها ممکن است سناریویی برای بازی‌های سیاسی در حال شکل گیری باشد. صد البته؛ این بازداشت‌هایی که حق است، افکار عمومی را التیام می‌بخشد اما حالا، همین افکار‌عمومی؛....یک سوال مهم‌تر می‌پرسد که چرا اینقدر دیر؟!

به راستی‌ای کاش تصمیم‌گیرندگان ارشد کشور آرشیو روزنامه‌ها را ورق بزنند و ببینند، چقدر تیتر، مطلب، مقاله، مصاحبه، یادداشت، تماس‌های مردمی و انتقادات ریز و درشت فقط برای ایران‌خودرو و سایپا منتشر شده است.

ای کاش این روزها، منصوب‌کنندگان برخی مدیران و کسانی که اختیار عزل دارند سری به آرشیو رسانه‌ها بزنند تا ببینند؛ داستان پوری حسینی‌ها، یکه زارع‌ها، حسینی‌ها و مدیرانی از این دست چندبار و چند سال پیش! روی جلد روزنامه‌ها و تیتر اصلی رسانه‌ها بوده است؟!

احترام به حق مردم ستودنی است اما نه حالا که همه امید و اعتماد مردم به مسئولان دچار خدشه شده است! نه حالا که دیگر نه از سایپا چیزی بر جای مانده است نه از ایران خودرو و نه از سازمان خصوصی سازی و نه از بسیاری جاهای دیگر...»

***

وکیل بقایی: الزام بقایی برای بازگشت به زندان خلاف توصیه‌های پزشکی است

مهران عبدالله‌پور، وکیل بقایی در گفت‌وگو با ایلنا با اشاره به آخرین وضعیت حمید بقایی عنوان کرد: حمید بقایی در تاریخ  ۹۸/۴/۵ دچار سکته مغزی شده که پس از دو هفته به بیمارستان اعزام می‌شود. بر اساس نظریه متعدد پزشکان متخصص، ضمن تایید بروز سکته مغزی، برضرورت پیگیری و معالجه در محیطی بدون استرس و بدون تنش تاکید کرده‌اند. عبدالله‌پور در ادامه جزئیات نظر متخصصان قلب و اعصاب درباره ضرورت معالجه ایشان در محیطی آرام و بدور از تنش را یادآور شد.

وکیل بقایی با بیان اینکه مع الوصف با عنایت به مراتب مذکور و وجود مستندات کافی، متاسفانه کمیسیون پزشکی قانونی علیرغم تاکید و تصریح خود برپیگیری امور درمانی، تحمل ادامه حبس را فاقد اشکال قلمداد کرده که مورد اعتراض و انتقاد شدید ما بوده که مراتب به مراجع زیربط منعکس شده است، گفت: نکته مهم آن که پزشکان متخصص ضمن تشخیص اینکه عوارض جسمی مذکور ناشی از سوء‌تغذیه و فشارهای عصبی است، احتمال بروز سکته مجدد را بسیار محتمل دانسته‌اند و در این خصوص اعلام خطر کرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: علیرغم همه تاکیدات پزشکان متخصص، مرخصی استعلاجی آقای بقایی تمدید نشده و  به حضور در زندان در تاریخ ۹۸/۶/۲  ملزم شده‌اند.

***

اعتراض خانواده شیرمحمدعلی به رای دادگاه

ایرناپلاس نوشت: وکیل خانواده مرحوم علیرضا شیرمحمدعلی، زندانی سیاسی که اوایل خردادماه در زندان فشافویه به قتل رسید، می‌گوید به رأی دادگاه اعتراض شده و اظهار امیدواری می‌کند علاوه بر عاملان قتل، مقصران نیز محکوم شوند.

یکم مردادماه امسال غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه اعلام کرد متهم ردیف اول در قتل علیرضا شیرمحمدعلی به اتهام مشارکت در قتل عمد به قصاص نفس و پرداخت دیه صدمات غیرموثر در قتل محکوم شده است. این مقام قضایی همچنین حکم متهم ردیف دوم پرونده را ۲۵ سال حبس و پرداخت دیه صدمات غیرموثر در قتل عنوان کرد.

حالا محمدهادی عرفانیان کاسب به ایرناپلاس می‌گوید روز شنبه به رأی دادگاه اعتراض زده است. او توضیح می‌دهد: یک بحث ما موضوع قاتلان بود و دیگری مقصران این حادثه فجیع. یعنی کسانی که با قصورشان این فرصت را به آن دو زندانی دادند که آقای شیرمحمدعلی را به قتل برسانند.

عرفانیان می‌افزاید: سخنگوی قوه قضاییه در یکی از جلسات هفتگی خود با خبرنگاران یک باب امیدواری ایجاد و اعلام کردند ما در موضوعات مختلف با مقصران و کسانی که کوتاهی کردند، برخورد می‌کنیم. از این رو، ما امیدواریم در پرونده آقای شیرمحمدعلی هم با مقصران و کسانی که کوتاهی کردند برخورد شود.

او می‌گوید: متأسفانه در پرونده آقای شیرمحمدعلی دادگاه فقط برای عاملان رأی صادر کرد و به مسئله مقصران این حادثه وارد نشده است. ما به رأی دادگاه اعتراض کرده‌ایم چون درخواست ما این بود که مقصران این حادثه از مدیرکل سازمان‌ زندان‌ها تا رئیس زندان و افسر نگهبان شب نیز محاکمه شوند.

***

تحلیل عباس عبدی از موضع گیری اخیر یزدی و آملی لاریجانی

پرسشي كه براي يك شهروند يا جوان ايراني مطرح مي‌شود اين است كه اين نحوه مواجهه دو نفر در بالاترين جايگاه‌هاي رسمي، از كدام ويژگي آنان سرچشمه مي‌گيرد؟ جايگاه فقهي، حقوقي و يا تجربه مديريتي و بزرگسالي؟! اين مجادله بيش از هر چيز ديگري جايگاه دستگاه قضايي و شوراي نگهبان را با پرسش مواجه كرده است. كساني كه پيگير نوشته‌هاي بنده هستند مي‌دانند كه از سه دهه پيش تاكنون همواره اهميت جايگاه اين دو نهاد را برجسته كرده‌ام. جايگاهي كه قابل مقايسه با جايگاه دو قوه مجريه و مقننه نيست و بسيار برتر از آنها بايد باشد.

آنچه براي بنده به عنوان يك ناظر اهميت دارد اين است كه آيا اين دو نفر مشاور دارند يا خير؟ به عبارت ديگر هنگامي كه سخني مي‌گويند يا متني را منتشر مي‌كنند، پيش از آن با فرد يا افرادي مشورت مي‌كنند يا خير؟ اگر مشاور ندارند كه بايد اظهار تاسف كرد كه چگونه اطراف آنان خالي از مشاوران امين و فهيم است و اگر دارند و اين نحوه رفتار را اصلاح نمي‌كنند، بايد دوباره اظهار تاسف كرد كه چگونه اطراف آنان پُر از مشاوراني است كه درك حداقلي از مسائل نيز ندارند و سه بار بايد اظهار تاسف كرد براي هنگامي كه مشاور دارند و آنان هم اين مواضع را تعديل كرده‌اند و تعديل شده‌اش اين است كه مي‌بينيم!

عناوین مرتبط

۳۱ شهریور ۱۳۹۸روایت لیلاز از دزدی و فساد تاریخی در اقتصاد ایران/ توضیح درباره پرونده نجفی/ چرا هپکو با دستور روحانی نجات پیدا نمی‌کند؟
۳۰ شهریور ۱۳۹۸احتمال باهنر از رئیس جمهور شدن یک شومن/ مخالفت دوباره علی مطهری با شفافیت آرای نمایندگان/ تحلیل ربیعی از خودسوزی سحر خدایاری
۲۷ شهریور ۱۳۹۸روایت ابطحی از تابلوی ورودی شهر احمدی‌نژاد/ طرح دوباره شفافیت آرا در مجلس/ جوانی که برای شبنم نعمت‌زاده وثیقه گذاشته کیست؟
۲۶ شهریور ۱۳۹۸تاجیک: کوتوله‌هایی آمدند و اصلاح‌طلبی را قبضه کردند/ تاریخ مصرف طیف لاریجانی برای اصلاح‌طلبان تمام شده است؟/ خاطره عباس عبدی از حضور در ورزشگاه آزادی
۲۵ شهریور ۱۳۹۸توضیح درباره حجاب شبنم نعمت‌زاده/ دوقطبی‌ خوب و بد از نگاه عباس عبدی/ روایتی از صحبت‌های رئیسی و روحانی درباره مبارزه فساد
۲۴ شهریور ۱۳۹۸اعتراض روحانی به رئیسی درباره مبارزه با فساد/ آمار وزیر کشور از حجاب/ گزینه جدید برای ریاست آینده صدا و سیما
۲۳ شهریور ۱۳۹۸آیا نقد اعضای دفتر رهبری امکان‌پذیراست؟/ نظر کواکبیان درباره نظارت استصوابی/ ابهامات استعفای فاضل لاریجانی

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۰۵۹۲۹۸۲۰:۳۶:۵۶ ۱۳۹۸/۵/۳۰
علی مطهری چرا درباره تورم 400 درصدی فعلی و کوچک شدن سفره های مردم هیچ نمی گوید ؟!
ناشناس۱۰۵۹۳۰۳۲۰:۴۰:۳۵ ۱۳۹۸/۵/۳۰
عباس عبدی و معصومه ابتکار باید درباره بالا رفتن از دیوار سفارت امریکا پاسخگو باشند.
ناشناس۱۰۵۹۷۱۰۱۰:۰۶:۴۹ ۱۳۹۸/۵/۳۱
این دیوار برای اینا خیر و برکت و منافع سرشار داشت
بازنشسته با دریافتی حقوق 1 و 800۱۰۵۹۸۲۸۱۱:۲۱:۴۵ ۱۳۹۸/۵/۳۱
اونموقع من کارگر بودم توی خیابون طالقانی و دنبال یه لقمه نون برای زن و بچه ام ای کاش منم از دیوار میرفتم بالا
ناشناس۱۰۵۹۷۱۲۱۰:۰۷:۴۴ ۱۳۹۸/۵/۳۱
ضرغامی چی ؟ اون که از همه سریعتر رفت بالا
ناشناس۱۰۵۹۷۹۱۱۰:۵۹:۳۲ ۱۳۹۸/۵/۳۱
درسته از همه سریعتر رفت بالا ولی زودتر از همه پرید پائین
ناشناس۱۰۵۹۸۰۵۱۱:۰۷:۲۹ ۱۳۹۸/۵/۳۱
ضرغامی با سواد بود ؛ وقتی رفت بالا سریع پرید پائین
ناشناس۱۰۵۹۷۴۴۱۰:۲۲:۰۴ ۱۳۹۸/۵/۳۱
ابتکار اون بالا دنبال چی بود ؟!!!!!
ناشناس۱۰۵۹۷۹۰۱۰:۵۶:۳۵ ۱۳۹۸/۵/۳۱
دنبال تفریح و ماجراجویی
ناشناس۱۰۵۹۸۰۸۱۱:۰۹:۱۹ ۱۳۹۸/۵/۳۱
رفت بالا تا دیده شه
ناشناس۱۰۶۰۰۲۸۱۳:۴۲:۵۴ ۱۳۹۸/۵/۳۱
اینکه چطوری برا بچه هاشون گرین کارت بگیرین بفرستن امریکا
کوهنورد / سخره نورد۱۰۵۹۷۶۶۱۰:۴۱:۴۱ ۱۳۹۸/۵/۳۱
4 بار از قله دماوند رفتم بالا ؛ انگار نه انگار اینا 3 متر دیوار رفتن بالا ، الان چند دهه است که پست و مقام دارن و حقوقای آنچنانی ! آخه این عدالته ؟!
ناشناس۱۰۵۹۳۰۶۲۰:۴۳:۱۱ ۱۳۹۸/۵/۳۰
اقدامات 5 ماهه آقای رئیسی در قوه قضاییه به کل اقدامات 6 ساله دولت روحانی می چربد ایکاش به رئیسی رای داده بودیم.
ناشناس۱۰۶۰۰۳۰۱۳:۴۴:۱۴ ۱۳۹۸/۵/۳۱
باشه شما راست میگی تاریخ گواه خواهد بود
ناشناس۱۰۵۹۳۰۸۲۰:۴۶:۰۰ ۱۳۹۸/۵/۳۰
اصلاح طلبان و علی مطهری باید در مورد برجام و بتن ریزی صنعت 30 میلیارد دلاری هسته ای و تشدید تحریم ها و پایمال شدن خون شهدای هسته ای پاسخ بدهند.
ناشناس۱۰۵۹۳۰۹۲۰:۴۷:۳۷ ۱۳۹۸/۵/۳۰
حمید بقایی سکته کرده و نباید دوباره به زندان برگردانده شود
ناشناس۱۰۵۹۳۱۵۲۰:۵۲:۱۹ ۱۳۹۸/۵/۳۰
آقای جواد لاریجانی بهتره جاشون رو به یک جوان تحصیلکرده بدهند.
ناشناس۱۰۵۹۷۱۸۱۰:۱۰:۳۷ ۱۳۹۸/۵/۳۱
اینا بازنشستگی ندارن قانون بازنشستگی راجع به اینا صدق نمیکنه
ناشناس۱۰۵۹۷۷۷۱۰:۴۸:۳۳ ۱۳۹۸/۵/۳۱
لاریجانی جای خودشان را به جوانان تحصیلکرده واگذار نمایند
ناشناس۱۰۵۹۳۱۷۲۰:۵۸:۲۶ ۱۳۹۸/۵/۳۰
آقای محمد جواد لاریجانی استعفاء نمایند که این به تقوی نزدیک تر است
ناشناس۱۰۵۹۷۲۵۱۰:۱۴:۲۶ ۱۳۹۸/۵/۳۱
آقای روحانی هم استعفاء نمایند این به تقوا نزدیک تر است .
همون بالایی هستم که کامنت گذاشتم۱۰۵۹۷۸۴۱۰:۵۲:۱۹ ۱۳۹۸/۵/۳۱
روحانی که اگه استعفاء بده جاش توی بهشته و بهشت اش تضمینه
ناشناس۱۰۵۹۸۱۹۱۱:۱۴:۰۶ ۱۳۹۸/۵/۳۱
نجومی بگیران به بهشت نمیروند
ناشناس۱۰۵۹۳۲۶۲۱:۱۱:۱۹ ۱۳۹۸/۵/۳۰
ای بابا چرا تکذیب شد ؟!
ناشناس۱۰۵۹۳۳۶۲۱:۲۴:۲۸ ۱۳۹۸/۵/۳۰
ای کاش تکذیب نمیشد
ناشناس۱۰۵۹۳۴۷۲۱:۳۵:۲۹ ۱۳۹۸/۵/۳۰
اگه مازیار ابراهیمی بی گناه بوده پس چرا اووردنش توی تلویزیون اعتراف کرد و به گردن گرفت ؟!!! اگر گناه کار بوده پس چرا ولش کردن ؟!!!ا اول اعترافشو نشون دادن و بعدا دادگاه برگزار کردن براش ؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! مگر قرار نبود تا اتهام اثبات نشده ، متهم معرفی نشه و چهره اش نشون داده نشه ؟! من که مخ ام داره سوت میکشه ! یکی جواب منو بده
ناشناس۱۰۵۹۳۵۰۲۱:۳۶:۵۹ ۱۳۹۸/۵/۳۰
مسئولانی که امروز در قدرت و ثروت صاحب زندگی اشرافی شده و درد مردم را حس نمی‌کنند بدون دور زدن قانون و زد و بند نمی‌توانستند به ثروتی که الان دارند برسند امیدواریم با همه مفسدین در هر مقام و مسئولیت برخورد بشود.
ناشناس۱۰۵۹۳۵۲۲۱:۳۷:۵۴ ۱۳۹۸/۵/۳۰
مشکلات این کشور در مسائل اقتصادی ریشه در دولت‌های غیرانقلابی دارد، باید مردم به دست خودشان دولت و دولتمردان انقلابی و جوان و باطراوت را روی کار بیاورند.
ایرانی۱۰۵۹۳۵۹۲۱:۴۱:۵۱ ۱۳۹۸/۵/۳۰
مسئولان دلسوز حتما با متخلفانی که موجب آزادی این افراد و در معرض خطر قرار گرفتن آبروی نظام شده اند به جد برخورد می کنند.
ناشناس۱۰۵۹۵۶۹۰۷:۲۴:۳۲ ۱۳۹۸/۵/۳۱
اینهمه مفسد چرا افتاب یزد سه تا اسم اورده کاملا اتفاقی بوده ؟
ناشناس۱۰۵۹۵۸۹۰۸:۰۸:۵۳ ۱۳۹۸/۵/۳۱
دبیر ستاد حقوق بشر ؛ بیشتر تشریفاتی است تا کاربردی . اگر حذف شود خللی ایجاد نمی شود .
ناشناس۱۰۵۹۷۳۳۱۰:۱۷:۴۲ ۱۳۹۸/۵/۳۱
باید هزینه ها را کاهش داد
ناشناس۱۰۵۹۶۳۸۰۹:۱۰:۱۱ ۱۳۹۸/۵/۳۱
مردم برای سگ کشی در مقابل شهرداری تهران تجمع کردند اما برای زن کشی اصلاح طلبان و قضیه ارتکاب قتل نجفی کسی اعتراض نکرد !
ناشناس۱۰۵۹۷۳۱۱۰:۱۶:۴۱ ۱۳۹۸/۵/۳۱
حیوان ها همگی موجودات خداوند سبحان هستند سگ و گربه و پرستو و .... هم نداره
ناشناس۱۰۵۹۷۸۶۱۰:۵۴:۰۸ ۱۳۹۸/۵/۳۱
نتیجه گیری اینکه اصلاح طلبان برای سگ ها ارزش قائل هستن اما برای زن ها ارزش قائل نیستن !
سیدرضا۱۰۵۹۷۸۰۱۰:۵۰:۳۸ ۱۳۹۸/۵/۳۱
با سلام باتشکر از شجاعت اقای مطهری
ناشناس۱۰۵۹۸۲۲۱۱:۱۵:۱۳ ۱۳۹۸/۵/۳۱
یه زمانی شجاع بود

پربحث‌های امروز

 1. شورای روابط خارجی آمریکا: ترامپ در بن بست گیر کرده است !

 2. جزئیات آزمون استخدامی اعلام شد

 3. روحانی زنگ آغاز سال تحصیلی ۹۹-۹۸ را نواخت

 4. تغییر مسیر ۲ پرواز به فرودگاه بین‌المللی دبی به دلیل احتمال وجود پهپاد

 5. شهرداری تهران برای ترافیک مهرماه چه تمهیداتی دارد؟

 6. استفاده از هلی‌شات برای رصد ترافیک پایتخت

 7. رایزنی ظریف و لودریان در نیویورک

 8. بانوان، حضور در ورزشگاه‌ها، باید یا نباید

 9. الحشد الشعبی حمله هوایی به مواضع خود در الانبار را تکذیب کرد

 10. گراهام: تلاش می‌کنیم ترکیه را به برنامه ساخت اف-35 بازگردانیم

 11. گفتگوی ظریف و همتای دانمارکی در نیویورک

 12. حقوق معوقه کارگران و پاداش های آنچنانی ؛ این تناقض‌ها آزاردهنده است

 13. نماز خواندن مامور یگان ویژه ناجا در ورزشگاه خالی آزادی + عکس  

 14. صدور عجیب‌ترین حکم فوتبالی؛ حساب‌های فدارسیون فوتبال و سازمان لیگ مسدود شد!

 15. «قصر شیرین» برنده دو جایزه جشنواره باتومی شد

 16. نیاز سالانه بیمه سلامت به ۲۰ میلیون دفترچه / موانع حذف دفترچه‌ بیمه‌های کاغذی

 17. فیلم/ رئال با گل بنزما سایه بیلبائو در صدر شد

 18. جدیدترین جزئیات از وضعیت کارگران بازداشتی هپکو؛ ۲۳ نفر آزاد شدند

 19. رئیس پلیس پایتخت: نقشه معاندان برای شهرآورد ۹۰ نقش برآب شد

 20. «جشن سربرون» سه‌شنبه کلید می‌خورد

 21. عواقب حذف مالیات بر ارزش افزوده در مناطق آزاد/ شفافیت مالی شرکت‌ها از بین می‌رود

 22. تاثیر علوم شناختی در رفتار و نحوه عملکرد مغز

 23. جزو هشت کشور سازنده «رادار پسیو» هستیم/ طراحی رادارهایی خاص ایران

 24. آمریکا چطور در پوشش دیپلماتیک به تروریست‌ها سلاح می‌رساند؟

 25. سه‌ گام بلندی که آموزش و پرورش برای تحول باید بردارد

پربحث‌های دیروز

 1. فرانسه هم لباس‌شخصی، خودسوزی، بگیر-ببند و کنترل اینترنت دارد

 2. نقش زنِ سعید ملایی در سناریو سیاسی جودو

 3. روایت یک نشریه آمریکایی از سلاح‌های ایرانی که آمریکا باید از آن‌ها بترسد

 4. آزادی «غیریواشکی» در شورای شهر شیراز

 5. اقتصاد ایران در دست کیست؟ دولت یا نهادهای خارج از کنترل دولت؟!

 6. دومین جلسه دادگاه شبنم نعمت‌زاده‌/ لشگری‌پور: نعمت‌زاده برایم ویزای اسپانیا و تولد گرفت و آیفون هدیه داد

 7. رازهای «شرمن» از روزهای مذاکره؛ توییت روحانی دست ایران را رو کرد/ ماجرای پرت کردن خودکار چه بود؟

 8. فروش صندلی رشته پزشکی در دانشگاه ؛ شایعه یا افشای حقایق تلخ؟!

 9. تایم: ترامپ به دنبال صحنه سازی برای دیدار با روحانی بود !

 10. شلیک همزمان چندین آتش‌بار سنگین روسیه  

 11. دانشجوی قلابی یا صندلی پولی؟  

 12. سامانه ثبت دارایی مقامات رونمایی شد/ فرصت یک ماه برای مسئولان جهت ثبت اموال

 13. کری: این آمریکا بود که علیه ایران جنگ اقتصادی به راه انداخت

 14. صندلی فروشی به سبک مافیای کنکور پزشکی + تصاویر

 15. عدم استفاده پزشکان از کارتخوان از ابتدای مهرماه جرم است

 16. روحانی: وزارت آموزش و پرورش مهم‌ترین دستگاه کشور است

 17. اینفوگرافی/ میزان خسارت ایران در جنگ تحمیلی  

 18. اشک‌ها و شادی‌های کلاس اولی‌ها  

 19. درخواست زیاده‌خواهانه عادل الجبیر از اروپا علیه ایران

 20. بیانیه فیفا: به زنان اجازه ورود به ورزشگاه‌ها داده شود

 21. رییس فیفا: ایران برای حضور زنان در ورزشگاه ها اطمینان داده است

 22. واکنش طالبان به اظهارات ترامپ: جنگ ادامه دارد

 23. علیرضا فغانی در استرالیا چقدر حقوق می‌گیرد؟

 24. قانون سهمیه های کنکور را اصلاح کنید

 25. مدیر رسانه‌ای باشگاه استقلال: وضعیت داوری افتضاح بود

پربحث‌های هفته

 1. یک عکس؛‌ یک شرح | یقه‌های سفید در پوشش چادر سیاه؟!

 2. فرانسه هم لباس‌شخصی، خودسوزی، بگیر-ببند و کنترل اینترنت دارد

 3. ویدئویی تکان دهنده از حیوان‌آزاری در مازندران  

 4. سلحشوری، دختر آبی و شایعه «برادرزاده ماساژور»! / خطایی که به نفع حریف تمام شد

 5. ورزشگاه برای زنان یا زنان برای ورزشگاه؟!

 6. منع مذاکره مجدد؛ پر بسامدترین تاکید رهبر انقلاب

 7. در باب اپوزیسیون‌نمایی مسئولان!...

 8. آیا مدارک سعودی زمینه حمله به ایران را فراهم می کند؟

 9. وزیر راه: دست‌های ضدانقلاب در بازار مسکن قیمت‌ها را افزایش داد!

 10. نماینده اصلاح‌طلب مجلس: با کمپین شفافیت آراء مخالفم

 11. رهبر انقلاب: مذاکره یعنی نمایش موفقیت آمریکا/ فشار حداکثری در مقابل ملت ایران پشیزی نمی‌ارزد/ نباید کارهای کشور را به نشست و برخاست با دیگران موکول کرد

 12. خوش رقصی فرانسه با شاباش های ایرانی!...

 13. مشروح جلسه دادگاه شبنم نعمت‌زاده/ فعالیت غیرقانونی و کسب ۱۸۰۰ میلیارد مال نامشروع/ ماجرای بدهی ۱۰۰ میلیاردی به شستا

 14. رخصت ولی الله سیف برای ورود به گود «زورخانه»

 15. یک شبه "۷۰۰۰۰ پزشک" به آمار پزشکان اضافه شد!

 16. خداحافظی غم‌انگیز با علیرضا فغانی

 17. حمله به آرامکو و مرزهای قدرت آمریکا

 18. دفاعیات نعمت‌زاده: پدرم وزیر بود اما ۵ سال بیکار بودم/ کاملا قانونمند کار کرده‌ام/ اتهام اکتسابی را قبول ندارم

 19. آتلانتیک: هفت پرسشی که باید پیش از هرگونه حمله به ایران، به آن پاسخ داد

 20. مطهری: شفافیت آرا برای همه نمایندگان مناسب نیست چون مورد آزار گروه‌های فشار قرار می‌گیرند

 21. نقش زنِ سعید ملایی در سناریو سیاسی جودو

 22. بهزاد نبوی: نگران نفوذ در رده‌های بالای نظام هستم/ شعار اصلاح طلبی انحصاری نیست/ضرورت جریان سوم را قبول ندارم/ اصلاح طلبان و اصول گرایان خودشان را اصلاح کنند

 23. زخم هاي کارگران را درمان کنیم تا مگس روی آن ننشیند...

 24. تصویری از کودک جان باخته در ورزشگاه آزادی  

 25. ماجرای دستگیری برادرزاده سلحشوری چیست؟

پربحث‌های دیروز

 1. سامانه ثبت دارایی مقامات رونمایی شد/ فرصت یک ماه برای مسئولان جهت ثبت اموال

 2. قالیباف: اداره کشور خون تازه می‌خواهد  

 3. خاطره‌گویی محسن رضایی از بنی صدر: حمله عراق به ایران را قبول نمی‌کرد

 4. عراقچی: فشار حداکثری آمریکا باعث ایجاد مقاومت حداکثری از سوی ایران شده است

 5. روایت لیلاز از دزدی و فساد تاریخی در اقتصاد ایران/ توضیح درباره پرونده نجفی/ چرا هپکو با دستور روحانی نجات پیدا نمی‌کند؟

 6. بیانیه ارتش به مناسبت هفته دفاع مقدس

 7. محدودیت‌های هیات همراه رئیس جمهور در سفر به نیویورک

 8. توئیت ظریف به مناسبت سالروز آغاز جنگ تحمیلی  

 9. یک مقام سپاه: تهدیدات دشمن در حد توئیت است

 10. بازدید برخی نمایندگان از تاسیسات گداخت هسته‌ای تهران

 11. آنچه در رژه امروز تهران گذشت: از خروج اس ۲۰۰ و اس ۳۰۰ تا ورود «طوفان» + تصاویر

 12. مردم می‌پرسند چرا مسئولی که راه را برای سلطان سکه باز کرد محاکمه نمی‌شود؟/ روزی که جماران‌نشینی شروع شد باید حسّاس می‌شدیم

 13. اطلاعیه دبیرخانه خبرگان به اعضای این مجلس

 14. درخواست ترامپ از مکرون در «بیاریتز» چه بود؟

 15. سامانه باور ۳۷۳ در رژه امروز به‌نمایش درآمد

 16. نگاهی به یک حمله تروریستی در ایران/ در رژه ۹۷ اهواز چه گذشت؟

 17. رژه شناورهای سطحی و زیرسطحی ارتش و سپاه در خلیج‌فارس

 18. لاریجانی: نیروهای مسلح ما قدرتمندتر از گذشته امنیت ایران و منطقه را برقرار کرده‌اند

 19. حمله به آرامکو و بحران امنیت رژیم صهیونیستی

 20. روحانی: اهل تعظیم و ذلت نیستیم/ حاضریم از خطاهای همسایگان بگذریم

 21. خانزادی: در صورت تهاجم کوبنده‌ترین عکس‌العمل را نشان خواهیم داد

 22. نقوی‌حسینی: تحریم بانک مرکزی تحریم دوباره‌ای است

 23. آغاز مراسم رژه نیروهای مسلح با حضور رئیس‌جمهور

 24. ظریف: یمنی‌ها پالایشگاه سعودی را زدند اما یک غیرنظامی را هم به قتل نرساندند

پربحث‌های هفته

 1. سلحشوری، دختر آبی و شایعه «برادرزاده ماساژور»! / خطایی که به نفع حریف تمام شد

 2. منع مذاکره مجدد؛ پر بسامدترین تاکید رهبر انقلاب

 3. در باب اپوزیسیون‌نمایی مسئولان!...

 4. نماینده اصلاح‌طلب مجلس: با کمپین شفافیت آراء مخالفم

 5. رهبر انقلاب: مذاکره یعنی نمایش موفقیت آمریکا/ فشار حداکثری در مقابل ملت ایران پشیزی نمی‌ارزد/ نباید کارهای کشور را به نشست و برخاست با دیگران موکول کرد

 6. خوش رقصی فرانسه با شاباش های ایرانی!...

 7. رخصت ولی الله سیف برای ورود به گود «زورخانه»

 8. مطهری: شفافیت آرا برای همه نمایندگان مناسب نیست چون مورد آزار گروه‌های فشار قرار می‌گیرند

 9. بهزاد نبوی: نگران نفوذ در رده‌های بالای نظام هستم/ شعار اصلاح طلبی انحصاری نیست/ضرورت جریان سوم را قبول ندارم/ اصلاح طلبان و اصول گرایان خودشان را اصلاح کنند

 10. زخم هاي کارگران را درمان کنیم تا مگس روی آن ننشیند...

 11. ماجرای دستگیری برادرزاده سلحشوری چیست؟

 12. چرا باور نمی‌کنیم دختر وزیر ۵ سال بیکار بوده است؟

 13. آیا روحانی هم به دیدار با ترامپ نیاز دارد؟!

 14. روایت ابطحی از تابلوی ورودی شهر احمدی‌نژاد/ طرح دوباره شفافیت آرا در مجلس/ جوانی که برای شبنم نعمت‌زاده وثیقه گذاشته کیست؟

 15. راهروهای سازمان ملل و ظریف‌کاری‌ هیئت ایرانی/ سفر روحانی به آمریکا با دستانی پُر

 16. نقوی حسینی: مسئولانی که خانواده آنها خارج از کشور هستند باید عزل شوند

 17. پاسخ مدیر شبکه سه به شایعه ریاستش بر صداوسیما

 18. ایران به آمریکا پیام ارسال کرد: حملات آرامکو کار تهران نبوده/ اگر اقدامی علیه‌مان صورت گیرد با پاسخ قاطع روبرو خواهد شد

 19. توضیح درباره حجاب شبنم نعمت‌زاده/ دوقطبی‌ خوب و بد از نگاه عباس عبدی/ روایتی از صحبت‌های رئیسی و روحانی درباره مبارزه فساد

 20. نگاهی به شمشیر رعدآسای ایران در خلیج فارس + فیلم و عکس

 21. ظریف: سفر به نیویورک قطعی نشده/ فعلاً ویزا نداریم

 22. نظرات برگزیده مخاطبین الف: وقتی با برجام و بی برجام تحریم هستیم همان بهتر که بمب اتم بسازیم/ چرا موضوع حضور زنان در ورزشگاه‌ها حل نمی‌شود؟/ عدم شفافیت مانند خیانت در امانت است

 23. چرا نمایندگان به طرح دوفوریتی شفافیت آرای نمایندگان مجلس رای ندادند  

 24. یمن و دو راهی سخت برای عربستان

 25. یک قصه تکراری: کارگر حقوق ندارد

آخرین عناوین