چه کسی رئیس مجلس آینده می‌شود؟/ واکنش اصلاح‌طلبان به موسوی خوئینی‌ها/ دفاع حسین مرعشی از مجلس دوم

گروه سیاسی الف،   3971025155 ۱۴ نظر، ۱۲ در صف انتشار و ۲ تکراری یا غیرقابل انتشار
چه کسی رئیس مجلس آینده می‌شود؟/ واکنش اصلاح‌طلبان به موسوی خوئینی‌ها/ دفاع حسین مرعشی از مجلس دوم

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

دادگاه وام‌های غیرقانونی بانک سرمایه برگزار شد

دادگاه سه نفر از مدیران سابق بانک سرمایه به نام بخشایش، کاظمی و توسلی به اتهام پرداخت وام‌های خارج از ضوابط بانک سرمایه برگزار شد. 

وام های غیرقانونی بانک سرمایه به حسین هدایتی، مدلل، هادی رضوی، گروه جهانبانی و ...

نکته جالب توجه مطرح‌شدن نام حسین هدایتی، سامان مدلل، هادی رضوی و محمد امامی است.

***

دفاع حسین مرعشی از مجلس دوم

حسین مرعشی در گفت‌وگو با ایرنا استانی شدن انتخابات مجلس را اقدامی ناکارآمد دانست و به ایرنا گفت: اگر در کشور نقص داریم باید به فکر تشکیل مجلس دوم باشیم، نه این که شیوه انتخابات نمایندگان مجلس را تغییر دهیم.

مرعشی: به مجلس دوم نیاز داریم

«حسین مرعشی» گفت: مجلس دوم می تواند تحت عنوان «مجلس نخبگان» یا «مجلس سنا» و از ادغام و ترکیب مجلس خبرگان رهبری، مجمع تشخیص مصلحت نظام و برخی نهادهای دیگری که قانونگذاری می کنند، تشکیل شود که انتخابات آن می تواند استانی برگزار شود.

***

واکنش اصلاح‌طلبان به موسوی خوئینی‌ها

ایرنا به مناسبت سالگرد مرحوم هاشمی رفسنجانی به سراغ سیدمحمد موسوی‌خوئینی‌ها رفت. موسوی‌خوئینی‌ها از سران جناح چپ در دهه شصت و از منتقدان هاشمی در آن دهه و دهه هفتاد بود. بخش دوم گفت‌وگوی خوئینی‌ها دیروز منتشر شد و با واکنش‌های بسیاری همراه شد و بخش سوم آن هم امروز منتشر شد. انتقادات صریح خوئینی‌ها از عملکرد و روحیات هاشمی رفسنجانی باعث شد اصلاح‌طلبان متقابلا از خوئینی‌ها انتقاد کنند.

افشاگری بی‌سابقه موسوی‌خویینی‌ها/رهبری به‌دنبال مشارکت بیشتر ولی هاشمی به‌دنبال مهندسی انتخابات بود

روزنامه شرق در گزارشی تلاش کرد به خوئینی‌ها یاد‌آوری کند او هم در دهه شصت رادیکال بوده است. شرق نوشت: «وقتی خوئینی‌ها مواضع پیشین هاشمی را نقد می‌کند، عنصر زمان را در نظر نمی‌گیرد و گویی فضای انقلابی دهه 60، همان مناسباتی را داشته که اکنون حکمفرماست.  موسوی‌خوئینی‌ها در گفت‌وگوی اخیر خود گفته است: هاشمی آن‌قدر چپ بود که یک بار در نماز جمعه گفت باید از کسانی که در بانک‌ها پول دارند، خمس گرفت و همین موضوع باعث شد خلق‌الله پول‌هایشان را از بانک‌ها بیرون بکشند. فارغ از نقد مطرح‌شده، باید علاوه بر «ما قال» به «من قال» این سخنان نیز توجه کرد. فردی چنین موضوعی را مطرح می‌کند که خود در دهه ۶۰ گفته بود: «مسئولان شبکه بانکی فکر نکنند جمهوری اسلامی در پی آن است که حتما برای آن‌ عده که پولی مازاد بر احتیاج خود دارند، سود دست‌وپا کند؛ نه. اساسا جهت‌گیری ‌ما در حذف این‌گونه پولدارهاست». این سخن موسوی‌خوئینی‌ها نه‌تنها به‌منزله نادیده‌گرفتن نظام اقصادی راست است، بلکه از یک خوانش چپ پیروی می‌کند...

واکنش روزنامه شرق به افشاگری موسوی خویینی‌ها درباره هاشمی رفسنجانی؛ شما هم رادیکال بودید!

تردیدی در این نیست که علاوه بر مرحوم هاشمی و خود آقای خوئینی‌ها، بسیاری از نیروهای سیاسی امروز که به‌عنوان نیروهای اصلاح‌گر شناخته می‌شوند، در دهه نخست انقلاب مواضعی تند و گاهی رادیکال داشته‌اند. اکنون که خوانشی مشترک میان نیروهای اصلاح‌طلب وجود دارد و آن برقراری اعتدال و درنظرداشتن مطالبه‌گری از دستگاه‌های مسئول است، قدری عجیب به نظر می‌رسد که آیت‌الله موسوی‌خوئینی‌ها علیه فردی این‌گونه سخن بگوید که دست‌کم در دهه پایانی عمر خود، مواضع آزاداندیشانه‌ای داشت. از سوی دیگر، همگان موسوی‌خوئینی‌ها را به‌عنوان نیرویی سیاسی می‌شناسند؛ بنابراین انتظار آن است این شخصیت برجسته تاریخ انقلاب، قدری مصالح سیاسی حاکم بر این ‌روزهای ایران را در نظر داشته باشد؛ زیرا علاوه بر آنکه تخریب هاشمی در شرایط فعلی منجر به از‌بین‌رفتن وحدت سیاسی می‌شود، چهره فردی را مخدوش می‌کند که مردم از او به‌عنوان یک اصلاح‌گر یاد می‌کنند و دقیقا معلوم نیست آقای موسوی‌خوئینی‌ها با این مباحث چه نتیجه مثبتی را دنبال می‌کند.»

صادق زیباکلام هم خوئینی‌ها را به دروغ‌گویی متهم کرد. زیباکلام به نامه‌نیوز گفت:« متاسفانه یکسری جاها در آن مصاحبه آقای موسوی خوئینی ها رسما دروغ گفتند. درباره خطبه نمازجمعه معروف آقای هاشمی رفسنجانی در خرداد ۷۶ بچه کلاس اول دبستان هم آن روز فهمید که آقای هاشمی می گوید مبادا اقتدارگرایان به نفع آقای ناطق نوری تقلب کنید اما حالا در روز روشن آقای موسوی خوئینی ها دروغ می گوید و این نیت آقای هاشمی را برعکس جلوه می دهد و معتقد است «آقای هاشمی می خواست جلوی تقلب به نفع آقای خاتمی را بگیرد».

زیباکلام: موسوی خوئینی ها با بغض و کینه دارد تاریخ را تحریف می کند

رسول منتجب‌نیا به انتخاب گفت: «برای من و خیلی ها این سئوال به وجود آمده که آقای موسوی خویینی ها که ۱۰ سال یکبار هم با خبرنگاران گفتگو نمی کند، چطور می شود در سالگرد این بزرگوار چنین حرفهایی را مطرح می کند. مخصوصا اینکه آیت الله در سال های واپسین عمرشان، به دلیل همصدایی با اصلاحات و پشتیبانی از اصلاح طلبان بیشترین هزینه ها را متحمل شدند و ۲ سال بعد از رحلت هم، هنوز تندروها انواع و اقسام توهین ها و تهمت ها را نسبت به آن مرحوم دریغ نمی کنند. پس به حکم انصاف و دین، باید در ازای کارهایی که ایشان در سال ۸۸ به بعد داشتند، باید تکریمش کنیم.»

منتجب‌نیا: قاون برای هاشمی بسیار مهم بود

***

چه کسی رئیس مجلس آینده می‌شود؟

نامه‌نیوز در یادداشتی از قالیباف، عارف، زاکانی و حدادعادل به‌عنوان افرادی نام برده است که در مظان ریاست مجلس آینده هستند. این سایت خبری با فرض انتصاب رئیسی به ریاست قوه قضائیه  درباره قالیباف نوشته است: «نبودن آقای رئیسی در گردونه انتخابات ها راه را  بیش از همه برای محمدباقر قالیباف باز می کند. رقیبی که هنوز هم به خاطر کناره‌گیری به نفع او در انتخابات 96 دلخور است. قالیباف و هوادارانش در لحظات آخر راه درست را پیدا کرده و دریافتند که جایی در پاستور نخواهند داشت اما معلوم نیست که هنوز هم همان تحلیل را داشته باشند لذا باید دید که تلاش دوباره در انتخابات ریاست جمهوری را ترجیح می دهند یا سعی می کنند که به مجلس راه یافته و از سنگر دیگری سیاست ورزی کنند. شنیده های خبرنگار نامه نیوز حاکی از آن است که گزینه دوم را برگزیده اند و از همین حالا نیز در حال یارکشی برای عرض اندام در بهارستان هستند... 

عارف در حضور لاریجانی شانسی برای رئیس مجلس شدن ندارد اما می تواند مثل دیگر مدعیان این کرسی به رئیس جمهور شدن لاریجانی امیدوار باشد و در این صورت از افرادی مثل قالیباف، حدادعادل ، زاکانی و ... کم شانس تر نیست. گذشته از شانس، انگیزه مهم است که عارف بیش از دیگران داد.»

***

ناگفته‌های خوئینی‌ها از انتخاب رهبری

سیدمحمد موسوی‌خوئینی‌ها در بخش سوم گفت‌وگویش با ایرنا روایت جالبی از حضورش در مرکز تحقیقات ریاست‌جمهوری در دوره هاشمی، انتخاب رهبری بعد از رحلت امام و فاصله اصلاح‌طلبان با حاکمیت ارائه داده است. که البته باز هم خالی از نقد هاشمی نیست. خوئینی‌ها درباره انتخب رهبری گفت: «من از آقای هاشمی چیزی در ذهنم نیست که دنبال شورائی شدن باشد. اصلا دو تا گزینه داشتیم؛ یا باید شورایی می‌بود یا فردی. در قانون نوشته شده بود که اگر کسی از مراجع تراز اول تقلید نبود که صلاحیت رهبری داشته باشد، آن وقت شورایی باشد. می‌دانستیم با آن شرایط یک نفر را نداریم و از این رو، خودبه‌خود ذهن‌ها به سمت شورایی رفت. آقای هاشمی هم بعنوان مدیر جلسه ناگزیر بود بحث شورایی را مطرح کند. چند نفر در مخالفت با شورایی بودن صحبت کردند. بعد به رای‌گیری رسید ولی شورایی شدن رهبری رای نیاورد. آقای خامنه‌ای هم هیچ صحبتی نکرد. بعدا وقتی که بنا شد آقای خامنه‌ای انتخاب شود، خود ایشان گفت من فکر نمی‌کردم شورایی رای نمی‌آورد، والا می‌آمدم در موافقت با شورایی صحبت می‌کردم. یعنی آقای خامنه‌ای هم بنا داشته در حمایت از شورایی بودن صحبت کند. اینکه آقای هاشمی چه در دل داشته، نمی‌دانم ولی در مدیریت جلسه چیزی به خاطرم نیست که آقای هاشمی دنبال این بود که شورایی نشود؛ البته این را هم اضافه کنم که واقعا تعطیل کردن مملکت بهتر بود تا اینکه مدیریت شورایی برایش بگذاریم. مدیریت شورایی حتی برای یک استانداری و وزارتخانه هم جواب نمی‌دهد، چه رسد به رهبری یک کشور که مدیریت شورایی آن می‌تواند کشور را فلج کند... این را هم لازم است بگویم که بهترین کار همان بود که آن روز اتفاق افتاد. رهبری شورایی که اصلا از نظر من مردود و ناکارآمد بود. اما در رهبری فردی هم، در آن روز و روزگار در آن جمعی که فعال بودند، مناسب‌تر از آقای خامنه‌ای نداشتیم.»

موسوی خوئینی ها: جریان چپ هرگز هاشمی را تخریب نکرد

***

وضعیت نهاد ریاست جمهوری، جهانگیری را کلافه کرده است

اکبر ترکان، مشاور سابق رئیس جمهور و رئیس هیات مدیره شستا در گفتگو با مهر در رابطه به موضوع اختیارات معاون اول رئیس جمهور گفت: در هر دوره ای از ریاست جمهوری کارکنان نهاد ریاست جمهوری افزایش یافته و بسیاری از دوستداران رئیس جمهور در نهاد استخدام شدند.. راه حل خروج از وضعیت فعلی نهاد ریاست جمهوری این است که تمام این پرسنل را به نهادهایی بدهند که به پرسنل نیاز دارند و باید یک نهاد ریاست جمهوری با ۵۰۰ پرسنل و زیر نظر معاون اول رییس جمهور داشته باشیم، همانطور که در دوره مرحوم حبیبی اینطور بود و نهاد ریاست جمهوری زیر نظر معاون اول بود و دفتر رییس جمهور برای انجام کارهایی در سطوح عالی به ۷۰ تا ۸۰ نیرو نیاز دارد.

انتقاد ترکان از وضعیت نهاد ریاست‌جمهوری

ترکان تصریح کرد: به نظرم وضعیت فعلی نهاد ریاست جمهوری و دفتر رئیس جمهور موضوعی است که آقای جهانگیری را کلافه کرده است، زیرا معاون اول هم اکنون در اداره نهاد اختیاراتی ندارد و اداره نهاد توسط رئیس دفتر رئیس جمهور انجام می شود و اگر آقای جهانگیری بخواهد کارهای اداری مخصوص به خود را انجام دهد باید از رئیس دفتر رئیس جمهور بخواهد و این اشتباه است.

عناوین مرتبط

۱ خرداد ۱۳۹۸محسنی اژه‌ای: از بی‌عفتی فیلم بگیرید و برای ما بفرستید/ روحانی چه اختیار ویژه‌ای می‌خواهد؟/ رضایت اصحاب رسانه از جلسه با رئیسی
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸نظر زیباکلام درباره حمایت مردم از نظام/ اصولگرایان مجلس بر سر دوراهی: لاریجانی یا عارف؟/ انتقاد روزنامه اصلاح طلب از عباس عبدی
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸صالحی امیری: با هر دولتی به‌جز دولت روحانی، شرایط بدتر می‌شد/ قیمت خودرو در انتظار تصمیم شورای رقابت/ بعد از سرافراز، اصلاح ساختار صدا و سیما منتفی شد
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ سفرهای عجیب و غریب اعضای شورای شهر به کشورهای اروپایی/ نظر عباس عبدی درباره خاطرات هاشمی رفسنجانی/ جزئیات ماجرای جنجالی تصادف پورشه با پراید در اصفهان
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸دیدار نمایندگان خاص با رئیس جمهور/ترجیح باهنر به واعظی توسط اصلاح طلبان/ روحانی قدرت مطلقه می‌خواهد؟
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ در افطاری قالیباف چه گذشت؟/ نظر ابطحی درباره دیدار رهبری/ محمد مطهری: مردم را به لجبازی کشانده‌ایم
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸تحلیل کرباسچی از تحولات جامعه و احتمال قدرت گرفتن یک پوپولیست/ داماد روحانی و انجام وظیفه دامادی/ ترکان: قاچاق بنزین تشکیلاتی است

دیدگاه کاربران

ناشناس۷۲۴۲۹۴۲۰:۴۸:۱۷ ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
زیبا کلام که سال ۷۲ ، هاشمی رفسنجانی را مصداق تندروی در ایران نامیده بود ، حالا در دفاع از هاشمی ، به موسوی خویینی ها می تازد !
ناشناس۷۲۴۲۹۷۲۰:۵۰:۲۸ ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
اصلاح طلبان با شعار ازادی بیان ، حتی یک نقد ساده ان هم از طرف هم حزبی خودشان را هم بر نمی تابند.
ناشناس۷۲۴۳۰۸۲۰:۵۸:۵۲ ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
ظریف: تحریم ایران که با ۱۵ کشور همسایه است ، اب در هاون کوبیدن است... همین حرف رو قبل از برجام هر کی می گفت اقایون مسخره اش می کردند !!
ناشناس۷۲۴۳۳۹۲۱:۳۲:۴۲ ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
این لیدر اصلاحات که عامل حمله بدون هاهنگی با امام به سفارت انگلیس بود با این حرفهایش هم اصلاحات و هم کارگزاران را بی آبرو کرد
ناشناس۷۲۴۳۶۵۲۱:۵۳:۱۴ ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
دفاع حسین مرعشی از مجلس دوم حسین مرعشی در گفت‌وگو با ایرنا استانی شدن انتخابات مجلس را اقدامی ناکارآمد دانست و به ایرنا گفت: اگر در کشور نقص داریم باید به فکر تشکیل مجلس دوم باشیم، نه این که شیوه انتخابات نمایندگان مجلس را تغییر دهیم. مرعشی: به مجلس دوم نیاز داریم «حسین مرعشی» گفت: مجلس دوم می تواند تحت عنوان «مجلس نخبگان» یا «مجلس سنا» و از ادغام و ترکیب مجلس خبرگان رهبری، مجمع تشخیص مصلحت نظام و برخی نهادهای دیگری که قانونگذاری می کنند، تشکیل شود که انتخابات آن می تواند استانی برگزار شود. . . . این طرع عالیه و میتونه به تعمیق دموکراسی تو کشور کمک کنه
ناشناس۷۲۴۳۷۰۲۱:۵۷:۲۴ ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
وقتی مسئولان و مدیران اشرافی از عهده اداره کشور و شهر برنمی‌آیند هنری نخواهند داشت جز این که بخواهند بابت عبور و تردد شهروندان از بعضی معابر مثل تونل‌ها و بزرگراه‌های داخل پایتخت عوارض بگیرند. تجربه ثابت کرده مدیران غیرانقلابی هم کار نمی‌کنند و هم برای نظام و مردم هزینه درست می‌کنند.
ناشناس۷۲۴۳۷۱۲۱:۵۷:۴۴ ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
مسئولیت افزایش قیمت 88 درصدی خودروهای دو شرکت سایپا و ایران خودرو با کیست؟ مجلس و مسئولان امر در قوه مجریه دست به دست هم داده‌اند. چرا صدای هیچ دستگاه و نهاد نظارتی بلند نمی‌شود؟
ناشناس۷۲۴۳۷۳۲۱:۵۹:۰۶ ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
نسبت دادن ساخت موشک به شخص آقای هاشمی رفسنجانی از سوی آقای رئیس‌جمهور اگرچه کار درستی نبود ولی آقای روحانی با این بیان ناخواسته به درست بودن سیاست مقاومت به جای دیپلماسی منفعلانه دولت اعتراف کرد.
ناشناس۷۲۴۳۷۴۲۱:۵۹:۳۷ ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
بی‌انصافی است که تلاش رزمندگان و دانشمندان در سخت‌ترین شرایط در صنعت موشکی، هوا و فضا، هسته‌ای، جنگ، انقلاب و... را منحصر در تلاش آقای هاشمی بدانیم و کسانی را که جانشان را در این راه دادند و به شهادت رسیدند نادیده انگاریم! البته ای کاش آقای روحانی کمی هم به ثمره تلاش خویش پرداخته و مواردی را ذکر می‌کردند و به جای این حرف‌ها می‌گفتند خودشان چه تدبیری برای مهار تورم، بیکاری، قاچاق دام و سوخت و... کرده‌اند.
ناشناس۷۲۴۳۷۵۲۲:۰۰:۳۳ ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
اگر امروز برجام را پاره نکنیم فردا هزاران میلیارد متضرر خواهیم شد.
ناشناس۷۲۴۴۰۱۲۲:۱۷:۵۴ ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
با صحبت های آقای موسوی خویینی ها در رابطه با حجت الاسلام هاشمی کاملا"موافقم .
دانایی۷۲۴۴۰۹۲۲:۲۰:۳۵ ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
این کنش و واکنش ها نشان میدهد اصلاحات اصلا دغدغه مردم را ندارد
ناشناس۷۲۴۵۸۵۰۲:۱۴:۲۵ ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
دیگه خیلی فرق نمیکنه چه کسی نماینده مجلس بشه یا رییس مجلس یا رییس جمهور ... ظاهرا این شرایط برقراره تا نابودیه کامل مردم
ناشناس۷۲۴۶۲۷۰۵:۳۴:۰۶ ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
حالا هی مجلس درست کنید....همین ضرر امثال "درازهی" را میدهیم بس نیست، یکسری دیگر راه بیاندازید؟!

پربحث‌های امروز

 1. حقایقی خواندنی از شب‌قدر/ آیا این شب در کل کره زمین واحد و مشترک است؟

 2. نکاتی مهم درباره داوری در قانون حمایت خانواده که باید بدانید

 3. خرمشهر چگونه آزاد شد؟

 4. روایت نبرد خرمشهر؛ از سقوط تا آزادی

 5. آمریکا بنیانگذار ویکی‌لیکس را به ۱۷ اتهام جدید متهم کرد

 6. پاسخ سخنگوی دفتر نمایندگی ایران به خبر دیدار ظریف با سناتور آمریکایی

 7. آمریکا: پیام محرمانه به ایران ارسال نکردیم

 8. جهاد اسلامی: آماده مقابله با حملات رژیم صهیونیستی هستیم

 9. ویلموتس دست پر به ایران می‌آید؟

 10. ظریف: منطقه شرایط بسیار دشواری را می‌گذراند

 11. پیگیری نامگذاری خیابانی به نام «ناصر حجازی»

 12. تکذیب اظهارات متهم نفتی در دادگاه

 13. صدور بیش از ۴۵ میلیون کارت ملی هوشمند

 14. کوچک ترین اشتباه آمریکا نفت را به ۲۰۰ دلار می رساند

 15. ژاوی: تصور نمی‌کردم در ایران از فوتبال خداحافظی کنم/ برای مربیگری انگیزه زیادی دارم/ تیمم را با فلسفه کرایوف و گواردیولا بنا می‌کنم+ فیلم

 16. راز‌هایی درباره ویروس ایدز که کمتر شنیده‌اید

 17. ۲ گزینه جدید استقلال روی میز مدیران

 18. ثبت نام ۷۵درصدی لیسانسه ها برای طرح کارورزی

 19. مسیر دولت در اصلاح ساختار بودجه شفاف نیست/ ۵ اشکال اساسی در نظام بودجه‌ریزی ایران

 20. ترامپ: نیازی به اعزام نیرو به خاورمیانه نیست

 21. فتح‌الفتوح امروز در «رونق توليد» است/ دولت از بی‌خيالی خارج شود

 22. قرارداد تراکتور با لیکنز فسخ شد

 23. سخنگوی شورای عالی امنیت ملی: به هیچ وجه مذاکره‌ با آمریکا در کار نخواهد بود

 24. دانش‌آموزان شین‌آبادی لیزردرمانی می‌شوند

 25. برخورد شدید خودرو پلیس با قطار  

پربحث‌های دیروز

 1. صدای خاموش تجرد قطعی

 2. ظریف: ما پای میز مذاکره هستیم؛ آمریکا میز مذاکره را ترک کرده

 3. مرگ غم انگیز مادر و پسر در شب چهلم

 4. کیهان به اروپا: 365 روز گذشته چه غلطی کردید که 120 روز دیگر مهلت می‌خواهید؟!

 5. بی‌توجهی به پیام‌های تصویری که می‌فرستیم

 6. سلیمی‌نمین: احمدی‌نژادی‌ها درمانده شده‌اند

 7. روزنامه دولت: ریزش قیمت خودرو آغاز شده است

 8. دستگیری 2 زورگیر که گوش طعمه‌هایشان را می‌بریدند

 9. گزینه‌های روحانی برای سخنگویی دولت

 10. ماجراهای تاسف بار و دردناک زن 48 ساله: شوهرم می خواهد طلاقم دهد

 11. اگر حسین هدایتی پرسپولیس را خریده بود، الان این تیم چه وضعی داشت؟

 12. نسخه عضو جبهه پایداری برای خروج از برجام

 13. راهکار مجلس برای مدیریت بازار مسکن

 14. ادعای وزیر دفاع موقت آمریکا درباره جنگ با ایران

 15. پمپئو هم از تندروی بولتون نگران شد

 16. بیانیه جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی به مناسبت سالروز فتح خرمشهر

 17. بشار رسن برای ماندن چه‌قدر می‌خواهد؟

 18. دستگیری سارق خیر نما

 19. پیشنهاد سه ساله باشگاه استقلال به سرمربی ایتالیایی سابق اینترمیلان

 20. واشنگتن: درباره وقوع حمله شیمیایی در سوریه به جمع‌بندی نرسیده‌ایم

 21. واکنش جواد زرینچه به سرمربی‌گری مجیدی در استقلال

 22. تردد ماشین‌های سنگین در شب‌های لیلالی قدر ممنوع شد

 23. استقبال «برنی سندرز» از ایده استیضاح ترامپ

 24. سقوط مرگبار ۴ کارگر در چاه

 25. کاهش نرخ رشد اقتصادی عربستان در سال جاری

پربحث‌های هفته

 1. کشتیم که کشتیم دیه‌شو میدیم! / نظر شما درباره‌ی این فیلم چیست؟!

 2. آیا دوچرخه سواری بانوان جرم است؟

 3. لفاظی تازه ترامپ علیه ایران: هرگز دوباره آمریکا را تهدید نکنید

 4. محکومیت «یاسین رامین» در پرونده شیرخشک‌های آلوده وارداتی به ۱۷ سال حبس

 5. برجام؛ ترامپ و توافق جدید

 6. عابربانک پرسپولیس و وزیر سابق کجا شلاق می‌خورند؟

 7. فرار از جنگ صلح به بار نمی‌‌آورد

 8. واکنش‌ها به درخواست روحانی برای اختیارات ویژه/ تاکتیک دو سر برد رئیس جمهور/ بگوید در چه مواردی محدودیت دارد/ خیری ندیده ایم از این اختیارها

 9. صدای خاموش تجرد قطعی

 10. توضیح نماینده خرمشهر درباره انتشار عکسی افطاری وی در فضای مجازی

 11. محسنی اژه‌ای: از بی‌عفتی فیلم بگیرید و برای ما بفرستید/ روحانی چه اختیار ویژه‌ای می‌خواهد؟/ رضایت اصحاب رسانه از جلسه با رئیسی

 12. تخریب ویلاهای خاص با قاطعیت دستگاه قضا/ از ویلای داماد شمخانی تا دختر وزیر سابق

 13. اوباما همزمان لبخند می‌زد و تحریم می‌کرد/ روحانی و جهانگیری چه وعده‌های به ملت دادند؛ جوابگو باشند/ اصلاح‌طلبان بعد از رای آوردن بجای پاسخگویی می‌گویند اختیار نداشتیم

 14. هشدار شديد دهقان به روسای قوا؛ دستورالعمل چپاول اموال مردم را لغو كنيد

 15. چراغ‌های روشن به هنگام سحر  

 16. پاسخ به چند شبهه پرتکرار در موضوع حجاب

 17. اژه‌ای:‌ دشمن به دنبال رواج بی‌عفتی و بی‌اخلاقی در جامعه است/ چرا فیلم قانون‌گریزی‌ها را برای مقامات قضایی نمی‌فرستید؟

 18. روحانی: قیمت ارز ۱۳ هزار تومان و حتی ۸ هزار تومان نیست / بنگاه‌های دولتی باید واگذار شود

 19. آموزش فریب دادن زنان متاهل در سریال نمایش خانگی!

 20. رفتار عجیب نمایندگان برای تعویق کنکور/ موافقت 81 نفر به رغم فریادی های 150 نماینده

 21. دولت فعّال يا قوّال

 22. آدرس را اشتباه نرویم!

 23. صالحی امیری: با هر دولتی به‌جز دولت روحانی، شرایط بدتر می‌شد/ قیمت خودرو در انتظار تصمیم شورای رقابت/ بعد از سرافراز، اصلاح ساختار صدا و سیما منتفی شد

 24. پوتین درباره ایران دقیقا چه گفت؟

 25. شریعتمداری: علیرغم تلاش دولت همچنان مردم در شرایط مطلوبی به سر نمی‌برند

پربحث‌های اخیر

 1. ظریف: منطقه شرایط بسیار دشواری را می‌گذراند

 2. فتح‌الفتوح امروز در «رونق توليد» است/ دولت از بی‌خيالی خارج شود

 3. سخنگوی شورای عالی امنیت ملی: به هیچ وجه مذاکره‌ با آمریکا در کار نخواهد بود

 4. بیانیه جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی به مناسبت سالروز فتح خرمشهر

 5. روحانی: ملت ایران بار دیگر دشمنان را در جنگ اقتصادی پشیمان خواهد کرد

 6. روحانی از برگزیدگان دوازدهمین کنگره ملی تجلیل از ایثار تقدیر کرد

 7. آیت الله جنتی: آمریکا دست به حماقت جنگ با ایران نمی‌زند

 8. بازخواني دفتر برجام

 9. حدادعادل: اول از همه دولت باید امر به معروف شود

 10. امام جمعه اصفهان: قضات بر روی یک شمشیر دولبه حرکت می‌کنند

 11. عارف: باید انگیزه های ارزشی را در جامعه پررنگ کنیم

 12. صوفی: اظهارات روحانی برای «اختیار ویژه» توجیه ضعف‌های خودش است

 13. ظریف: چابهار می تواند به امنیت و ثبات در افغانستان، پاکستان و ایران کمک زیادی کند

 14. دادگاه به متهمان پرونده شرکت پدیده مهلت داد

 15. چراغ طبقه هشتم ساختمان کوثر تا ۱۴۰۰ خاموش می‌ماند؟

 16. دلیل سفر غیرمنتظره دیپلمات‌ها به ایران

 17. حاشیه های افطاری رئیس جمهور با فعالان اقتصادی

پربحث‌های دیروز

 1. ظریف: ما پای میز مذاکره هستیم؛ آمریکا میز مذاکره را ترک کرده

 2. کیهان به اروپا: 365 روز گذشته چه غلطی کردید که 120 روز دیگر مهلت می‌خواهید؟!

 3. سلیمی‌نمین: احمدی‌نژادی‌ها درمانده شده‌اند

 4. گزینه‌های روحانی برای سخنگویی دولت

 5. نسخه عضو جبهه پایداری برای خروج از برجام

 6. بیانیه جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی به مناسبت سالروز فتح خرمشهر

 7. روحانی: ملت ایران بار دیگر دشمنان را در جنگ اقتصادی پشیمان خواهد کرد

 8. روحانی از برگزیدگان دوازدهمین کنگره ملی تجلیل از ایثار تقدیر کرد

 9. آیت الله جنتی: آمریکا دست به حماقت جنگ با ایران نمی‌زند

 10. بازخواني دفتر برجام

 11. حدادعادل: اول از همه دولت باید امر به معروف شود

 12. امام جمعه اصفهان: قضات بر روی یک شمشیر دولبه حرکت می‌کنند

 13. عارف: باید انگیزه های ارزشی را در جامعه پررنگ کنیم

 14. صوفی: اظهارات روحانی برای «اختیار ویژه» توجیه ضعف‌های خودش است

 15. ظریف: چابهار می تواند به امنیت و ثبات در افغانستان، پاکستان و ایران کمک زیادی کند

 16. دادگاه به متهمان پرونده شرکت پدیده مهلت داد

 17. چراغ طبقه هشتم ساختمان کوثر تا ۱۴۰۰ خاموش می‌ماند؟

 18. دلیل سفر غیرمنتظره دیپلمات‌ها به ایران

 19. حاشیه های افطاری رئیس جمهور با فعالان اقتصادی

 20. روزنامه اصلاح طلب: حکم شهردار برای استاندار معزول بی اعتبار کردن دولت بود

 21. زمان نشست خبری روحانی با اصحاب رسانه

 22. دریادار فدوی:‌ آمریکا با همه دشمنی‌اش، جرأت نکرده تیری به سوی ایران شلیک کند

 23. نظر عارف درباره رقابت با لاریجانی

 24. عمان: هرگونه نزاع میان آمریکا و ایران برای کل منطقه خطرناک است

 25. حماسه دوم خرداد

پربحث‌های هفته

 1. محکومیت «یاسین رامین» در پرونده شیرخشک‌های آلوده وارداتی به ۱۷ سال حبس

 2. برجام؛ ترامپ و توافق جدید

 3. فرار از جنگ صلح به بار نمی‌‌آورد

 4. واکنش‌ها به درخواست روحانی برای اختیارات ویژه/ تاکتیک دو سر برد رئیس جمهور/ بگوید در چه مواردی محدودیت دارد/ خیری ندیده ایم از این اختیارها

 5. توضیح نماینده خرمشهر درباره انتشار عکسی افطاری وی در فضای مجازی

 6. محسنی اژه‌ای: از بی‌عفتی فیلم بگیرید و برای ما بفرستید/ روحانی چه اختیار ویژه‌ای می‌خواهد؟/ رضایت اصحاب رسانه از جلسه با رئیسی

 7. تخریب ویلاهای خاص با قاطعیت دستگاه قضا/ از ویلای داماد شمخانی تا دختر وزیر سابق

 8. اوباما همزمان لبخند می‌زد و تحریم می‌کرد/ روحانی و جهانگیری چه وعده‌های به ملت دادند؛ جوابگو باشند/ اصلاح‌طلبان بعد از رای آوردن بجای پاسخگویی می‌گویند اختیار نداشتیم

 9. هشدار شديد دهقان به روسای قوا؛ دستورالعمل چپاول اموال مردم را لغو كنيد

 10. پاسخ به چند شبهه پرتکرار در موضوع حجاب

 11. اژه‌ای:‌ دشمن به دنبال رواج بی‌عفتی و بی‌اخلاقی در جامعه است/ چرا فیلم قانون‌گریزی‌ها را برای مقامات قضایی نمی‌فرستید؟

 12. رفتار عجیب نمایندگان برای تعویق کنکور/ موافقت 81 نفر به رغم فریادی های 150 نماینده

 13. دولت فعّال يا قوّال

 14. صالحی امیری: با هر دولتی به‌جز دولت روحانی، شرایط بدتر می‌شد/ قیمت خودرو در انتظار تصمیم شورای رقابت/ بعد از سرافراز، اصلاح ساختار صدا و سیما منتفی شد

 15. سفرهای عجیب و غریب اعضای شورای شهر به کشورهای اروپایی/ نظر عباس عبدی درباره خاطرات هاشمی رفسنجانی/ جزئیات ماجرای جنجالی تصادف پورشه با پراید در اصفهان

 16. دوچرخه‌سواری برای بانوان به موجب قانون منع نشده/ محکومیت حسین هدایتی به حبس و شلاق/ پرونده سیف به دادگاه ارسال شد

 17. حکم حسین هدایتی اعلام شد

 18. رهبر انقلاب: راجع به زبان فارسی نگرانم؛ نگذارید فرسوده و ویران شود/ از صداوسیما گله‌مندم؛ بجای زبان معیار گاهی تعابیر غلط و فرنگی را ترویج می‌کنند

 19. نظر زیباکلام درباره حمایت مردم از نظام/ اصولگرایان مجلس بر سر دوراهی: لاریجانی یا عارف؟/ انتقاد روزنامه اصلاح طلب از عباس عبدی

 20. آیت‌الله علم‌الهدی: افزایش قیمت خرما هم مربوط به آمریکاست؟

 21. شورای عالی انقلاب فرهنگی در بن بست

 22. ضرغامی: جلسات شورایعالی انقلاب فرهنگی به دلیل لج‌بازی برگزار نمی‌شود/ ماجرای تذکر به روحانی

 23. فتاح: حسرت تلفن زدن به دل ترامپ خواهد ماند/ ما تحت فشار هستیم اما آنها بیشتر تحت فشار هستند

 24. استیضاح زنگنه کلید خورد + متن طرح

 25. آقای روحانی، پست گرفتن آقازاده‌ها در دولت شما به راه افتاد

آخرین عناوین