حسین شریعتمداری: عصا را از زیر بغل آمریکا بکشید!

سیاسی،   4000221001 ۴۳ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳۶ تکراری یا غیرقابل انتشار

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت: ادعای رافائل گروسی برای تغییر معادله و نجات آمریکا از بن‌بستی است که درپی تدبیر حکیمانه رهبر معظم انقلاب با آن رو‌به‌رو شده است. نباید به آژانس اجازه داد که عصا زیر بغل آمریکا بگذارد. باید با طرد قاطع و بی‌ملاحظه نظر آژانس، این عصا را از زیر بغل آمریکا کشید!

حسین شریعتمداری: عصا را از زیر بغل آمریکا بکشید!

به گزارش الف، حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان در یادداشتی تحت عنوان «عصا را از زیر بغل آمریکا بکشید!» نوشت: همزمان با مذاکرات وین (که هنوز معلوم نیست در این مذاکرات دنبال چه می‌گردیم)، حرکت دیگری نیز در این سوی ماجرا شکل گرفته و دنبال می‌شود. حرکت مشکوک و مرموزی که اگر با برخورد قاطع و هوشمندانه‌ای رو‌به‌رو نشود می‌تواند خسارت سنگینی درپی داشته باشد.

بخوانید!

۱- آمریکا و برخی از کشورهای اروپایی در طول مذاکرات هسته‌ای موضوعی را با عنوان ابعاد احتمالی نظامی «possible military dimensions – PMD»
پیش کشیدند، با این مضمون که ایران در گذشته برخی از فعالیت‌های غیر‌صلح‌آمیز هسته‌ای داشته است! آمریکا مدعی بود که این اطلاعات را از کامپیوتر شخصی یکی از کارکنان سابق هسته‌ای ایران که فراری شده است به دست آورده است! و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز این ادعا را در نوامبر ۲۰۱۱ طی گزارشی به جمهوری اسلامی ایران منتقل کرده و خواستار توضیح شد و ایران که از آن با عنوان «مطالعات ادعایی» یاد کرده و غیرواقعی می‌دانست‌، درباره آن توضیحاتی داد و آژانس نهایتاً در سال ۱۳۹۴ ماجرا را تمام شده اعلام کرد و آمانو، مدیرکل وقت آژانس در گزارش خود به شورای حکام تاکید کرد که «نشانه‌هایی از فعالیت‌های مشکوک هسته‌ای ایران بعد از سال ۲۰۰۹ وجود ندارد».

۲- «رافائل گروسی» مدیرکل کنونی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی (جانشین آمانو از سال ۲۰۱۹ و بعد از مرگ مشکوک وی‌) به همسویی با اسرائیل شهرت دارد. او پیش از این معاون آمانو در آژانس بود و بارها با همین عنوان به ایران آمده است. گروسی در جریان بازرسی‌ها و مذاکرات با وقاحت به مسئولان کشورمان می‌گفت، ما دادستان هستیم و شما در جایگاه متهم قرار دارید! آمریکا بعد از گزارش آمانو درباره PMD و تبرئه ایران، از او خواسته بود که گزارش مزبور را پس بگیرد و گروسی از جمله کسانی بود که به صراحت خواسته آمریکا را دنبال می‌کرد ولی با پاسخ منفی آمانو رو‌به‌رو شده بود.
در محافل هسته‌ای غرب و در میان برخی از خبرنگاران آمریکایی و اروپایی این احتمال مطرح است که آمانو توسط موساد به قتل رسیده تا گروسی جانشین او شود!

۳- اکنون گروسی اصرار دارد که پرونده مختومه PMD را باز نگه‌دارد و آدرس برخی از مراکز نظامی ایران را می‌دهد و ادعا می‌کند که در آنجا فعالیت‌های هسته‌ای اعلام‌نشده صورت می‌پذیرد! گروسی در ادعای خود به اظهارات نتانیاهو تکیه می‌کند که گفته است، اسناد به سرقت رفته از شورآباد نشان‌دهنده فعالیت هسته‌ای در مراکز یاد‌شده است!

در‌باره این ادعا گفتنی است؛

• کدام نظام و حکومتی را می‌توان آدرس داد که از کمترین سطح درک و شعور برخوردار باشد و در همان حال اسناد به‌کلی سرّی خود را در یک منطقه بیابانی بی‌حفاظ رها کند که مورد دستبرد صهیونیست‌های فطرتاً دزد قرار بگیرد؟!

• بر فرض که چنین اسنادی وجود خارجی داشته باشد، چه تضمینی وجود دارد که این به اصطلاح اسناد به کلی سّری! توسط صهیونیست‌ها جعل
نشده باشد؟!

• با توجه به چند نوبت خرابکاری صهیونیست‌ها در تاسیسات هسته‌ای کشورمان که خرابکاری در تاسیسات هسته‌ای نطنز تازه‌ترین نمونه آن است، چه تضمینی هست که بازرسان جاسوس بعد از حضور در مراکزی که خواستار بازرسی از آن هستند، این مراکز را آلوده نکنند؟!

• ترور دانشمندان هسته‌ای کشورمان با استفاده از اطلاعاتی صورت گرفت که جاسوسان موساد و سیا در پوشش بازرسان آژانس جمع‌آوری و به سرویس‌های اطلاعاتی متبوع خود مخابره کرده بودند.

• آژانس تا‌کنون بیش از ۱۰ بار اعلام کرده است که ایران به تعهدات برجامی خود کاملاً پایبند بوده است. آیا ادعای نتانیاهو که به دروغگویی و دشمنی با ایران شهره است و سابقه چند نوبت خرابکاری در تاسیسات هسته‌ای کشورمان را دارد، معتبر‌تر از نتیجه بازرسی‌های آژانس و بیانیه‌های رسمی آن است؟!
• آژانس باید توضیح بدهد که طرف مقابل ایران در چالش هسته‌ای، رژیم جعلی و کودک‌کش اسرائیل است یا آژانس بین‌المللی انرژی اتمی؟!

• جمهوری اسلامی ایران بارها اعلام کرده است که بر اساس اعتقادات و باورهای اسلامی خود، ساخت سلاح هسته‌ای را حرام می‌داند و اگر این‌گونه نبود با توجه به دانش هسته‌ای خود به آسانی دست به تولید سلاح هسته‌ای می‌زد و آژانس و آمریکا و اروپا نیز نمی‌توانستند هیچ غلطی بکنند، همان‌گونه که تا‌کنون علی‌رغم تلاش بی‌وقفه خود برای توقف تولید موشک‌های بالستیک و نقطه‌زن کشورمان هیچ غلطی از آنها ساخته نبوده است و هم‌اکنون تمامی تاسیسات هسته‌ای و مراکز حساس رژیم جعلی اسرائیل و پایگاه‌های آمریکا در منطقه، از جمله ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا در بحرین زیر بُرد موشک‌های نقطه‌زن ایران اسلامی قرار دارند و‌...

۴- طرح مجلس با عنوان «اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت ایران» که برگرفته از نظر حکیمانه و کارشناسانه رهبر معظم انقلاب است، آمریکا را بر سر یک دو‌راهی قرار ‌داده است که هر دوسوی آن شکست سنگینی برای حریف است. آمریکا اگر مطابق این طرح که به قانون تبدیل شده و در حال اجراست، همه تحریم‌ها را لغو کند، اصلی‌ترین حربه و اهرم خود را برای مقابله با ایران اسلامی از دست داده است و چنانچه از لغو تمامی تحریم‌ها خود‌داری بورزد، در این سوی و از جانب ایران، تمامی تعهدات برجامی نادیده گرفته خواهد شد و در این حالت آمریکا، آن‌گونه که بارها اعلام کرده -و به اصطلاح تهدید کرده است- باید به گزینه بعدی SECOND  PLAN (برخورد نظامی‌) روی آورد! که هرگز توانش را ندارد و با عکس‌العمل پشیمان‌کننده ایران رو‌به‌رو خواهد شد. ادعای رافائل گروسی برای تغییر این معادله و نجات آمریکا از بن‌بستی است که درپی تدبیر حکیمانه رهبر معظم انقلاب با آن رو‌به‌رو شده است. نباید به آژانس اجازه داد که عصا زیر بغل آمریکا بگذارد. باید با طرد قاطع و بی‌ملاحظه نظر آژانس، این عصا را از زیر بغل آمریکا کشید!

دیدگاه کاربران

انقلاب۱۹۶۳۱۹۳۰۶:۲۶:۱۷ ۱۴۰۰/۲/۲۱
نکنه میخواهی ظریف عصا را از زیر بغل امریکا بکشد؟! مواظب باشید چشمان نظام هدف قرار نگیرد در تدارک فتنه جدید هستند هشدار به دلسوزان نظام. دیر بجنبید سخت میخورید؟
معلم۱۹۶۳۲۰۷۰۶:۵۷:۵۰ ۱۴۰۰/۲/۲۱
مقامات عالی نظام بر مذاکرات اشراف کامل دارند.در غیر اینصورت کیهان انرا تکذیب کند.
ناشناس۱۹۶۳۵۱۲۱۰:۵۳:۴۱ ۱۴۰۰/۲/۲۱
بعله خیلی اشراف دارن با دروغ گفتن های مجریان در حین امضا!
ناشناس۱۹۶۳۷۷۰۱۳:۰۲:۰۶ ۱۴۰۰/۲/۲۱
یعنی میگی ،فریب میخورن و نمیتونن درست نظارت کنن؟!!
ناشناس۱۹۶۳۲۲۳۰۷:۲۴:۰۹ ۱۴۰۰/۲/۲۱
برادر حسین را بفرستین سوریه عصا را از زیر بغل آمریکا بکشه بیرون
جانباز۱۹۶۳۵۴۴۱۱:۰۵:۳۶ ۱۴۰۰/۲/۲۱
سردار عزیز شهیدسلیمانی کشیده وگرنه الآن داعش مهربون حالتو جا آورده بود
ناشناس۱۹۶۳۲۳۱۰۷:۴۰:۲۴ ۱۴۰۰/۲/۲۱
از این دولت بعید هست چنین کاری بکند مطمئنا دچباره تمدید میکنه واقعا شرم آوره
ناشناس۱۹۶۳۲۴۹۰۸:۰۰:۰۸ ۱۴۰۰/۲/۲۱
مرگ مشکوک آمانو رو خوب اومدی! چقدر باهوشی ؟ کاش یکی هم باشه هندونه رو از زیر بغل شما برداره
ناشناس۱۹۶۳۲۵۸۰۸:۰۵:۲۰ ۱۴۰۰/۲/۲۱
کیهان تا ایران را سوریه نکنه دست بردار نیست
ناشناس۱۹۶۳۵۱۷۱۰:۵۴:۴۲ ۱۴۰۰/۲/۲۱
دوستان تو با تاراج نوامیس دنبال می کنند
ایرانی۱۹۶۳۳۱۱۰۸:۵۶:۲۵ ۱۴۰۰/۲/۲۱
بیچاره امریکایی ها!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!باید حالشان گرفته شود
علی۱۹۶۳۳۱۵۰۸:۵۹:۲۱ ۱۴۰۰/۲/۲۱
آقای شریعتمداری موارد فوق چیز جدیدی نیست و دولت آقای بهار آنها را اجرا کرد و قطعنامه ها را هم مورد تمسخر قرار داد و بعد از تحریم های سنگین هم هرگز مسئولیت نپذیرفت ، مشکل اصلی کشور ایده های است که در اخر صاحب آن پاسخگو نیست.
ناشناس۱۹۶۳۳۱۹۰۹:۰۰:۵۷ ۱۴۰۰/۲/۲۱
از کجاکه این موضوع ازطرف روسیه در پشت پرده مذاکرات به گروسی نگفته باشندو همچنان منافع خودرا از وجود تحریم ها حفظ کنند ایا دنیای سیاست برای امثال اقای شریعتمداری ناشناخته است ویا ایشان روسیه خیانتکار را نمیشناسد.
ناشناس۱۹۶۳۳۴۶۰۹:۲۱:۳۳ ۱۴۰۰/۲/۲۱
هر کس نشسته برای خودش حرفی میزنه هیچ کس به فکر مردم بیچاره ایران نیست روز به روز بر فلاکت و بد بختی مردم ایران افزده میشود و هر مسئولی میاید حرف دل خودش میزنه و ساز مخالف میزنه انچه مسلمه اینه که برجام به نفع ایرانه
سلام۱۹۶۳۳۵۸۰۹:۲۶:۴۵ ۱۴۰۰/۲/۲۱
نظرات کاملا متین و درست هستند هر ایرانی مسلمان و غیرتمندی به این نظرات معتقد و با این ها موافق است
ناشناس۱۹۶۳۵۷۸۱۱:۱۵:۴۸ ۱۴۰۰/۲/۲۱
شما لطفا از طرف خودت نظر بده و به نظر بقیه ایرانیای مسلمان و غیرتمند هم کاری نداشته باش.
ناشناس۱۹۶۳۶۹۸۱۲:۱۴:۴۴ ۱۴۰۰/۲/۲۱
یه کلمه یاد گرفتین "غیرت"؛ باهاش همه چیز دیگه رو آبیاری کردین
رسول۱۹۶۳۳۶۴۰۹:۳۳:۱۰ ۱۴۰۰/۲/۲۱
نظرات اقای شریعتمداری را کاملا قبول دارم.نگذاریم امریکا و اروپا ما را بازی دهند.
Mohamadali۱۹۶۳۷۰۴۱۲:۱۷:۲۸ ۱۴۰۰/۲/۲۱
قربونتون بره ترامپ و بایدن تمام موارد طرح شده در باور من صحیح به نظر میرسه اما چه کسی ضربه به عصای زیر بغل آمریکا میزنه ظریف ایشان که در میدان نیست و پشت چراغ قرمز گیر کرده یا شاید صالحی که خودش فرصت سه ماهه به آژانس داده شکر خدا مجلس هم که فقط حرف میزنند
ناشناس۱۹۶۳۳۶۵۰۹:۳۳:۱۲ ۱۴۰۰/۲/۲۱
جالبه که اسراییلی ها هم همینو میگن ولی با کلمات و جملات دیگه.چقدر حرف های این اقا و اونها در این سالها مشابه بوده!!
ناشناس۱۹۶۳۴۳۶۱۰:۱۳:۴۴ ۱۴۰۰/۲/۲۱
خوب است عصا را بشکن
ناشناس۱۹۶۳۴۵۸۱۰:۲۴:۲۰ ۱۴۰۰/۲/۲۱
همین افکار شما محکم ترین عصا برای تکیه امریکاست شما دست از افکار افراطی بردار امریکا خلع سلاح میشود
ناشناس۱۹۶۳۴۶۵۱۰:۲۸:۰۱ ۱۴۰۰/۲/۲۱
اگر به من هم یک روزنامه با بودجه میلیادری میدادند همین حرفها را میزدم .
محمد۱۹۶۳۴۷۱۱۰:۳۰:۳۰ ۱۴۰۰/۲/۲۱
اینکه در مذاکرات باید هوشیار بود درسته و هوشیار هستند اینکه همه چیز باید انجوری تمام بشه که دلمان میخواهد یه حرف عبثی است اینکه به طرف مقابل اعتماد نباید که نمی کنند درسته ولی در مذاکره بده و بستان است انچه مهم است منافع ملی است تمام
ناشناس۱۹۶۳۴۷۲۱۰:۳۱:۰۶ ۱۴۰۰/۲/۲۱
بدبینی های دنیا از عملکرد ما اکثرا از موضعگیریهای افرای مختار بی مسئولیتی چون شریعتمداری سرچشمه میگیرد که مواضع خودش را حق مطلق میدانند و کشور را هر روز بیشتر دچار خسران میکند
ناشناس۱۹۶۳۴۷۴۱۰:۳۲:۴۱ ۱۴۰۰/۲/۲۱
نکنه تو میخای اینکارو بکنی.اگه راست میگی چند ماه با حقوق یه کارگر زندگی کردی اونوقت از این حرفهای صدمن یه غاز نمیزنی.
ناشناس۱۹۶۳۵۱۱۱۰:۵۳:۲۷ ۱۴۰۰/۲/۲۱
این دیگه چه دیدگاه است!! واقعا مردم ازین همه تحریم وکوچک شدن سفره زندگیشون بیچاره شدند
ناشناس۱۹۶۳۷۱۵۱۲:۲۵:۲۲ ۱۴۰۰/۲/۲۱
اقتصاد یاد بگیر
ناشناس۱۹۶۳۵۳۰۱۱:۰۰:۱۸ ۱۴۰۰/۲/۲۱
داداش اونی که باید بکشی بغل امریکا نیست بغل خودمونه افغانه
ناشناس۱۹۶۳۵۳۱۱۱:۰۱:۰۷ ۱۴۰۰/۲/۲۱
کی ما رو از تو کما دربیاره
بیسواد بی شناسنامه۱۹۶۳۵۴۹۱۱:۰۶:۵۷ ۱۴۰۰/۲/۲۱
درودبشرفت حاج حسین.مردمیدان قلم
ناشناس۱۹۶۳۶۱۹۱۱:۴۰:۲۲ ۱۴۰۰/۲/۲۱
حرفهای حسین شریعتمداری .ایرانیهاهمیشه دارن ازیه سوراخ گزیده میشند.الان عادت کردند.
ناشناس۱۹۶۳۶۴۶۱۱:۵۱:۵۲ ۱۴۰۰/۲/۲۱
هههههه بابا چیه این همه سیاسی بازی. بگذارید کشور درارامش وملت دراسایش زندگی کنند. این ثروت همگانیست
حسن۱۹۶۳۶۶۶۱۲:۰۱:۳۰ ۱۴۰۰/۲/۲۱
نمیدانم چرا بعضی اقایان مخالف برداشتن تحریم هستن گویا. در میان مردم نیستن و از حال روز انها خبر ندارند
خسرو۱۹۶۳۶۷۷۱۲:۰۶:۵۶ ۱۴۰۰/۲/۲۱
از سالها قبل حسین آقا در مورد مذاکرات هسته ای هر چی گفته درست در آمده و خدا کند این دفعه غش کنندگان غرب ملت را بخاطر پولهایی که به یغما برده اند و بلوکه شده به غرب نفروشند
علی۱۹۶۳۶۸۴۱۲:۰۹:۱۹ ۱۴۰۰/۲/۲۱
ب نظر من تا وقتی ک خود فروخته تو کشور داریم وضع همینه
جلیل۱۹۶۳۶۸۵۱۲:۰۹:۳۵ ۱۴۰۰/۲/۲۱
ظریف و روحانی عصای زیر بغل آمریکا هستند . اگر دولتی انقلابی در این 8 سال در ایران مستقر بود ، آمریکا زمین خورده بود .
ناشناس۱۹۶۳۶۹۷۱۲:۱۴:۱۷ ۱۴۰۰/۲/۲۱
امثال آقای شریعتمداری مدت زیادی هست که عصا را از زیر بغل مردم درآوردند.خواهشا یک کلام حرف به نفع مردم هم بیان کنید.مردم ایران هم حق آرامش و آسایش دارند.
ناشناس۱۹۶۳۶۹۹۱۲:۱۵:۳۱ ۱۴۰۰/۲/۲۱
امریکا جایی که همین الان اگه مهاجر بپذیرد،همین الان صف که تو تهران فقط تشکیل میشد تا خود امریکا طول دارد،پس یکم عاقلانه فکر کنید
علی‌ پای‌برجای۱۹۶۳۷۵۱۱۲:۵۱:۲۷ ۱۴۰۰/۲/۲۱
آژانس‌ بین‌المللی‌‌ انرژی‌ اتمی‌،‌ اگردنبال حل مشکل‌ است‌،‌ مشکل‌ کشورهای‌ اروپایی‌ وآمریکاهستند‌که‌ به‌ نقض‌عهد درجهان‌ شهره‌اند‌،‌آیا‌ گروسی‌ مشکل‌ عهدشکنان‌ برجام‌ را‌ برطرف‌کرد‌ه‌است‌‌که‌ با‌ ایران‌ واردمذاکره‌ شود؟‌
ابراهیم۱۹۶۳۷۷۹۱۳:۰۸:۴۲ ۱۴۰۰/۲/۲۱
بله واقعا سخن درست وکلیدی هست در این اوضاع نباید به سران کاخ سیاه آمریکا مهلت داد .درود بر شرفت جناب شریعتمداری
سید حبیب۱۹۶۳۷۸۶۱۳:۱۱:۱۰ ۱۴۰۰/۲/۲۱
درود بر برادر شریعتمداری تنها راه نجات کشور از خیانت‌های آقایون غربگدای داخلی اقتدار مجلس هست مجلس لطفا جدی جلوی خیانت‌های این لیبرال‌های غربگدا بایستید
امینی۱۹۶۳۷۹۹۱۳:۲۳:۴۱ ۱۴۰۰/۲/۲۱
فاضل تر از ایشون تو مملکت نبود روزنامه بدون‌مشتری رو بهش بسپرن؟
یکتانتتریبون

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. حالا که ممکن است پیروز نباشیم پس کودتا شده!

  2. نامه همتی به روحانی برای «۵ هزار تومان شدن بنزین» منتشر شد+ سند

  3. تصویر نامه انصراف مهر علیزاده از نامزدی ریاست جمهوری

  4. ابراهیم رئیسی در پاسخ به سوالی درباره افزایش قیمت بنزین

  5. ابر قهرمانی به نام دولت دوازدهم!

  6. متهم ردیف اول در سردی فضای انتخابات

  7. یک کیک خوشمزه و سهم ناچیز اکثر مردم !

  8. معمای اظهارات مصلحی را چه کسی باید حل کند؟!

  9. دعوت خاتمی از اصلاح‌طلبان برای شرکت در انتخابات

  10. درباره یک تصمیم

  11. بیانیه سیدحسن خمینی در آستانه انتخابات ۱۴۰۰

  12. محسن رضایی چگونگی پرداخت یارانه ۴۵۰ هزارتومانی را تشریح کرد

  13. ویکیپدیا فارسی دروغ می‌گوید

  14. استوری انتخاباتی محسن تنابنده

  15. روایتی تکان‌دهنده از همسر شهید مدافع حرم که باعث تعجب رهبر معظم انقلاب شد

  16. مهرعلیزاده از حضور در انتخابات انصراف داد

  17. مردی که پس از موشک‌های حزب‌الله آمد با موشک‌های غزه رفت!

  18. عقب‌نشینی مصلحی از ادعای جنجالی/ دیدگاه حسین شریعتمداری درباره عدم مشارکت در انتخابات/ پینگ‌پنگ لاریجانی و شورای نگهبان ادامه دارد/ روایت محمد قوچانی از جریان رقیب اصلاحات

  19. انصراف «زاکانی» از انتخابات ریاست جمهوری به نفع آیت‌الله رئیسی

  20. خیز آمریکا برای تسلط بر یمن از دروازه عمان

  21. واکنش قاضی زاده هاشمی به بیانیه نمایندگان مجلس / باید ببینم برای کنار رفتن حجت شرعی دارم یا نه

  22. سفری به درون کاخ لاکچری ولیعهد عربستان + تصاویر

  23. بیانیه علی لاریجانی خطاب به شورای نگهبان

  24. پاسخ تند فرید مدرسی به سعید حجاریان

  25. ربیعی خطای دولت در زمینه اطلاع‌رسانی پیرامون فیلترینگ را پذیرفت/ آیت‌الله رئیسی نقشی در فیلترینگ تلگرام نداشت

  ابر آروان

  آخرین عناوین