نظرات برگزیده مخاطبین الف: مردم درد دارند و قدرت خریدشان یک سوم شده/روحانی و نوبخت باید پاسخگو باشند/ در مورد افزایش قیمت بنزین چرا فقط از رئیس جمهور انتقاد می‌کنید؟

گروه سیاسی الف،   3980906166 ۴۹ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

بینندگان «الف» هر روز با ارائه نظرات خود در تکمیل و تعمیق محتوای ارائه شده مشارکت می کنند. بسیاری از این نظرات گویای دقت و توجه مخاطبان و داوری عمومی آن ها نسبت به وقایع روز است. گزیده‌ای از نظرات مخاطبین «الف» را ذیل مطالب پر بحث هفته به انتخاب تحریریه «الف» بخوانید.

نظرات برگزیده مخاطبین الف: مردم درد دارند و قدرت خریدشان یک سوم شده/روحانی و نوبخت باید پاسخگو باشند/ در مورد افزایش قیمت بنزین چرا فقط از رئیس جمهور انتقاد می‌کنید؟

«از اغتشاشات اخیر، چه چیزهایی میفهمیم!؟»عنوان یادداشتی بود که به اغتشاشات و ناامنی‌های اخیر می پرداخت. تعدادی از نظرات مردم درباره این یادداشت می‌خوانید:

*کاش دولت میفهمید که دیگر آستانه؟تحمل مردم پر شده و تحمل فشار را ندارند

*انصافا راست گفتی یکی از شاخه های اصلی فتنه مسئولین دزد و اختلاس گر هستند که راه بازکن فتنه گران هستند با گند زدن به زندگی مردم

*ی جمله طنز میگفت تاریخ نشون میده ملتها فقط زمانی عاقلانه رفتار میکنند که از سایر رفتارها خسته شده باشند بالاخره کی باید ی رئیس جمهور بدون سرو صدای تبلیغاتی و با توجه به مهارت و تعهد بهتر انتخاب کرد

*اگر مشکلات اقتصادی مردم و سیاست خارجی کشور حل نشود کشور به سمت جنگ داخلی خواهد رفت.

* متوجه شدیم که دولتی که سال 92 یک سبد کالا را با یک کشته و چند مجروح توزیع کرد و حالا طرح سهمیه بندی بنزین را با بی تدبیری تمام و عدم زمان سنجی با چندین کشته و ده ها مجروح اجرا کرد توان اداره امور جاری کشور را ندارد.

*تشدید تحریم ها و فشار حداکثری دشمن نتیجه برجام است اما متاسفانه دولت با بی تدبیری و سوء مدیریت خود به فشارها دامن می زند و با افزایش نرخ بنزین و افزایش مالیات ها فشار مضاعف به مردم وارد می کند.

*{پاسخ به کامنت بالا}"تشدید تحریم ها و فشار حداکثری دشمن نتیجه برجام است" واقعا خودت هم به این جمله معتقدی؟

*فهمیدیم که ملت ۱۰۰ میلیارد اتش زدن و دولت با قطعی اینترنت ۴۰۰۰ میلیارد تومن به ملت و کشور ضرر زدند! این هنر بی تدبیری نخبگان!!! است!

* دیدگاه مسئولین نسبت به اتفاقات اخیر: همش کار دشمن است ما خیلی خوبیم.  دیدگاه عموم مردم:  اعتراض به بی عدالتی و رانت و دروغ و تبعیض، اعتراض به نگرفتن مالیات از پزشکان متخصص و بسار بفروش ها و دیگر ثروتمندان، اعتراض به چپاول بیت المال به اسم خصوصی سازی ، اعتراض به کاهش ارزش پول ملی توسط بانکها و.......

*دقیقا تقصیر دولت که توی پنج سال بنزین رو گرون نکرد یهو سه برابرش کرد. دقیقا جایی که برای عراق و لبنان ی خواب مشترک دیده بودند و برای ایران هم احتمالش میرفت

*این اعتراضات هر دفعه از سری قبل خشن تر میشه پس بهتره یک فکر اساسی بشه . تا کی میخوان همه این شلوغیها رو به خارجی و سلطنت طلب نسبت بدن . مگه ما چقدر سلطنت طلب و منافق داریم که هرچقدر ازشون میگیریم بازم تموم نمیشن . این خشونتها حاصل سوالات و اعتراضاتیه که بدون پاسخ موندن . میترسیم این کج فهمیها تا جایی پیش بره که ایران تکه تکه بشه , پس بهتره تعصب. رو کنار بذاریم و با بی رحمی با فساد که دشمن اصلی اقتصاد ما شده مبارزه کنیم . اگر قراره گشنگی و نداری باشه برای همه باشه نه برای طبقه فرودست .

* مشکلات اجتماعی علت دارد نه برچسب های دروغین یکی از علت ها هم فساد افسارگسیخته و ناکارآمدی و ناامیدی مردم است که منجر به شورش و خشم اجتماعی می شود .

* این حوادث اخیر فقط یک نتیجه و درس دارد. نتیجه اینکه مردم به شدت زیر فشار هستند و نمی خواهند این فشار تحمیل شده، بر دوش آنها باشد و درسی که حاکمیت باید بگیرد این است که از طرف مردم نه حرف بزنند و نه تصمیم بگیرند.

*وقتی بدنه دولت پر شده از کارمندانی که از بدو ورودشان همه آنها در پی مدرگرایی و ادامه تحصیل بودند  و نه کار مهم نبود و نه کارآیی لازم داشتند و نتیجه این شد که دولت از پس حقوق های کارمندانش و بریز  بپاش ها بر نمیاد و برای کسری بودجه اقدام به افزایش قیمت ها میکند...شک نکنید سیستم دولتی محکوم به شکست است و نتیجه آن تورم روزافزون و نابودی تولید و اقتصاد رقابتی و پویا است... امیدوارم هر چه زودتر اصلاحات اساسی در همه زمینه ها صورت پذیرد....

*تو اعتراضات اخیر بیشتر اعتراضات تو اطراف وحاشیه کلانشهر ها وتومناطقی اتفاق افتاد که مردمانش ازنظراقتصادی تواین دوسال قدرت خریدشون یک سوم شده بود .کدام مدیر ورییس ومقام تو جمهوری اسلامی هست که درامد زیردومیلیون وکارقراردادی داشته باشه ومستاجر هم باشه.کدام نماینده مجلس هست که گرانی گوشت وبرنج ولبنیات رو درک کرده باشه . این مردم بیکار وازسرناچاری باید توپیک موتوری کارکنند یک روزی این غده چرکین سرباز می‌کنه واین اتفاقات رقم میخوره .صورت مسأله روپاک نکنیم وتقصیرهارو گردن خارجیها ونفوذیها طبق معمول نندازین . برین ببینین نرخ بیکاری تو اطراف کرج و تهران چه قدر هست وتو این دوسال چندتا کارگاه و کارخانه به علت تحریم وگرانی دلار تعطیل شدند .آهای مقامات عزیز ،کشور اون طوری که تلویزیون نشون میده گل و بلبل نیست این مردم درد دارندبهتره این درد هارو ببینین.

*تو یه شهر کوچک که نه توطئه خارجی بود مردم خیابون رو بستن بخاطر اینکه جانشون به لبشون رسیه می فهمن سه برابر شدن قیمت بنزین یعنی تورم فزاینده و اخرش مردم می مونن و یه دولتی که در برابر گرانی بیخیاله

***

 «تدبیر لیتری چند؟/ وقتی ژنرال های خسته در لانگ شات با مردم صحبت می‌کنند!» عنوان یادداشتی بود که به انتقاد از عملکرد دولتمردان می پرداخت. برخی از نظرات مخاطبان در ادامه آمده است:

* اصلا گیریم این مصوبه سران بوده است می شود بفرمائید طرح موضوع با کی بوده است؟؟ مشکل شما این است که اصل و اساس را رها کرده اید تا نازدانه اتان یعنی دولت چشم زخمی نخورد گیریم مصوبه همه سران بوده باشد آیا روش اجراء درست بوده است؟؟ در مورد اجراء هم رئیسی را می خواهید دراز کنید؟؟ کاش ذره ای به درک خودتان احترام می گذاشتید و یک بار می فهمید تفاوت دوغ و دوشاب چیست

*روحانی و نوبخت باید پاسخگو باشند که چرا یارانه کمک معیشتی برای اکثریت افراد جامعه واریز نشده است ؟!

*وصد حيف كه هرگاه مردم تحت فشار گراني خواستند اعتراض كنند يك عده فرصت طلب مسير انحرافي پيشه كردند وحق مردم در اغتشاشات ناخواسته گم شدومسوولين هم صداي مردم معترض واقعي را نشنيدندو همچنان بر سياستهاي غلط خودشان كه فشار بيشتر بر مردم است ادامه دادند بارها كارشناسان اعلام كردند فشار تورم وگراني بر مردم زياد است واين فشار مضاعف مانند فنر روزي ازاد خواهد شد وبايد فكري به حال دهك هاي پايين وحقوق بگيران بشود ولي فقط خودشان را ديدند واطرافيانشان را وهر انچه توانستند از رانت وويژه خواري گرفته تا ورود دستان ناپاك در بيت المال راافزايش دادندوبجاي مبارزه با مفسدان وصرفه جويي در هزينه ها بازهم دست دولت براي جبران كسري بودجه دستش در جيب ملت رفت

*درمورد افزایش قیمت بنزین چرا فقط بررییس جمهور میتازید؟ نقش رییس مجلس ورییس دستگاه قضادردورهمی سران قواکجاست؟ چرا بران دودستگاه نمیتازید؟ مگر اقای رییسی ولاریجانی مصوب نکرده اند؟ چرا دولت را باید قربانی کرد؟ 

*همین الان در ادارات دولتی میلیاردها تومان صرف پرداخت کارتهای هدیه مناسبتی میشود و علیرغم وضع اقتصادی وحشتناک امروز در برخی ادارات و مراکز بریز و بپاشها بیشتر از قبل شده و حتی در حال ساخت و ساز ساختمانهای بیمصرف و اضافی هستند،  نمونه اش مرکز تحقیقات راه مسکن و شهرسازی،  فقط داخل آن شوید تا اوج تاراج بیت المال را ببینید‌.

*از کسانی که بعد از انقلاب حتی ۱ لیتر بنزین از جیب خودشون نخریدن و هرکجا تردد داشتن با خودرو دولتی و محافظ بوده نباید انتظار فهمیدن درد مردم رو داشت.

*در بحث کاهش مصرف بنزین چرا به این موضوع توجه نمی شود که بنزین در خودروهای مصرف بالای ساخت داخل ریخته می شود. ابتدا یقه خودرو ساز را بگیرید و مجبورش کنید خودروی با کیفیت بسازد و تا وقتی نساخته تعرفه واردات خودروهای روز دنیا (نه از کشور چین) صفر شود.

*مهم این است که با این همه آدرس اشتباهی که دولتمردان به مردم میدهند ولی از آنجایی که همین مردم نمی توانند اعتراض به حق خود را بصورت جامع و واحد به  گوش  آنان برسانند زیرا نه  جایی برای بیان شکایت های  خود  دارند و نه امیدی به توجه آنان!  پس دچار یک سردرگمی میشوند، و منتظر آینده و شعار های  کاندیدا های ریاست جمهوری دوره بعدی.

*ژنرال ؟ بابا اینا سرباز صفر هم نیستند ! بی خودی گندشون کردین ......

***

«گرانی های جدید در بازار و وعده دولت برای کنترل قیمت‌ها/ واقعیت چیست؟» عنوان گزارشی بود که به تغییر قیمت کالاها بعد از افزایش قیمت بنزین می پرداخت. در ادامه تعدادی از نظرات مخاطبان آمده است:

*تازه اول راهیم ... هنوز مونده تا به گرونیا برسیم

*واقعیت اینست که کارگزارانی ها و اصلاح طلبان توان اداره امور جاری کشور را ندارند و این موضوع را در 32 سال بعد از انقلاب اثبات کرده اند و باید از سیاست کناره گیری نمایند.

*{پاسخ به نظر بالا} لابد اصول گرا ها و معجزه قرن توان اداره کشور رو دارن!

*در دولت قبل فقط در 2 سال آخر تورم داشتیم اما در دولت روحانی در 4 سال اول رکود بی سابقه بود که باعث تعطیلی بسیاری از کارخانجات و افزایش نرخ بیکاری شد و در 4 سال دوم با تورم افسارگسیخته و کمرشکن مواجه شدیم

*هر دولت دیگری اینقدر مشکلات برای مردم ایجاد کرده بود 100 درصد استیضاح و رد صلاحیت و عدم کفایت می شد مجلس نباید کوتاه بیاید.

*{پاسخ به نظر بالا}مگه دولت احمدی نژاد با اون همه خرابکاری استیضاح شد!!؟

*بنزین را گران کردند و میگفتند هیچ چیز را نمی گذاریم گران کنند حالا که همه چیز گران شده است از خواب می پرند و با تعجب می گویند باید گران نمی شد و گران شده است حالا میگین چیکار کنم ؟

*عمرا بتونن گرانی ناشی از افزایش قیمت بنزین رو کنترل کنن

* به مردم وعده ی الکی دادید. گرانی بنزین مساوی با گرانی دوباره کالا. لزوم گرانی بنزین برای مدیریت سوخت و مصرف هم به کنار لزوم حمایت از قشر ضعیف هم خیلی مهمه که البته همه ی مردم ایران ادعا دارند فقیرن و نیاز به حمایت حالا اصلن طرف نمی دونه فقر چیه.

*مردم از اول می دانستند که مسئولان دولتی مثل وعده هایی که بارها  و بارها به دروغ داده بودند این بار هم پوچ است. اعتراض مردم به سه برابر شدن قیمت بنزین هنوز وجود دارد آقای روحانی که نمی تواند به واسطه دوربین هایش نظر مردم را عوض کند.

*اگر همه کارشناسان را نیز جمع کند به نتیجه ای میرسند که مردم با اعلام نرخ بنزین با تمام وجودشان دریافتند که راهی جز بالا رفتن قبمتها نیست  و همه اقدامات سلبی که دولت یا هرنهاد دیگری برای نگهداشتن قیمتها در سطح قبلی انجام می دهند ، فقط هزینه های نظارت بی نتیجه را بالا می برد.

*اون مردم بدبختی که اومدن بیرون و مسالمت آمیز اعتراض کردند حتما یه چیزی می دوستن دیگه! چون توی کف جامعه زندگی کردن و مطمئن هستن وقتی مسئولین میگن قیمت ها رو کنترل میکنیم یعنی صددرصد افزایش قیمت خواهیم داشت!

*با اين وضعيت شب عيد بايد ميوه را به سه چهار برابر قيمت بخريم علي بركت الله

*کدام وعده دولت راست در آمد که وعده کنترل قیمتهای راست در بیاید

*ریشه قضایا در نا توانی دولت در شناسایی ثروتمندان توسط  و اخذ مالیات از ایشان است....مردم فرودست برای اخذ مالیات مستقیم  و غیر مستقیم در دسترس دولتند....مبارزه با گرانی غیر متعارف هم ناتوانی دیگر دولت است...

*بودجه نهاد ریاست جمهوری در مهرماه به اندازه سه وزارتخانه بود؟!!! این تشنگان ثروت چرا برای ما تصمیم میگیرند؟ سفره شان از مردم جداست.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۲۱۴۰۵۵۱۶:۴۳:۲۹ ۱۳۹۸/۹/۸
یکی از مشکلات کشور و سیستم سیاسی ما این است که تناسبی میان قدرت و میزان پاسخگویی نقش‌های سیاسی وجود ندارد. به عبارتی نقش‌هایی که وسیعترین و بیشترین اختیارات را دارند کمترین میزان پاسخگویی را دارند.
امیر حسین سلطان/تهران۱۲۱۴۰۶۰۱۶:۴۶:۱۲ ۱۳۹۸/۹/۸
تا به علت ها پرداخته نشود و صرفا روی معلول ها مانور داده می شود مطمئنا انتظار بهتر شدن اوضاع را نباید داشته باشید.
ناشناس۱۲۱۴۰۶۵۱۶:۴۹:۱۳ ۱۳۹۸/۹/۸
سران سه قوه پاسخگو باشن
ناشناس۱۲۱۵۳۶۹۱۰:۲۷:۴۶ ۱۳۹۸/۹/۹
روحانی باید پاسخگو باشد که چطور ترامپ بی هیچ هزینه ای از برجام خارج شد ؟!
ناشناس۱۲۱۵۴۲۷۱۰:۴۴:۱۱ ۱۳۹۸/۹/۹
نمیخواهیم پاسخگو باشن فقط فیش حقوقی شون رو منتشر کنند که البته این به تقوی نزدیکتر است برای آنان که میدانند .
ناشناس۱۲۱۴۰۶۷۱۶:۵۱:۳۹ ۱۳۹۸/۹/۸
تصمیم دولت در قضیه بنزین نه به دموکراسی و مجلس بود.
ناشناس۱۲۱۵۳۷۴۱۰:۲۹:۰۲ ۱۳۹۸/۹/۹
اصلاح طلبان در سال 88 اثبات کردند که معنای دموکراسی و رای مردم را نمی دانند.
ناشناس۱۲۱۵۳۹۷۱۰:۳۴:۵۱ ۱۳۹۸/۹/۹
مجلس در قعر امور است . 1000 فرسنگ زیر دریا
ناشناس۱۲۱۴۰۹۷۱۷:۱۱:۵۹ ۱۳۹۸/۹/۸
جالبه اصلا انگار نه انگار که قدرت خرید مردم را یک سوم کردن و جیب ما را خالی کردن
ناشناس۱۲۱۴۱۰۲۱۷:۱۵:۲۸ ۱۳۹۸/۹/۸
حقوق و مزایای دریافتی سران 3 قوه باید در حد مردم باشد تا ببینیم اونموقع هم به توافق میرسن راجع به بنزین لیتری 3000 تومن
ناشناس۱۲۱۵۴۵۳۱۰:۵۱:۰۷ ۱۳۹۸/۹/۹
باید به حساب سران ، سرک کشید .
مسافرکش موتوری۱۲۱۵۴۷۸۱۰:۵۹:۰۹ ۱۳۹۸/۹/۹
به این عزیزان پیشنهاد میکنم فقط برای 1 هفته و برای امرار معاش خود اقدام به مسافرکشی بوسیله موتور یا ماشین کنند . فقط 1 هفته
ناشناس۱۲۱۴۱۰۶۱۷:۱۸:۳۵ ۱۳۹۸/۹/۸
اون آقایونی که نشستن و نسخه بنزین لیتری 3 هزار تومان برای این مردم مستضعف و تورم زده پیچیدند ، فیش های حقوقی خودشون رو منتشر کنند . مردم منتظر شفاف سازی این حضرات هستند .
ناشناس۱۲۱۴۱۲۸۱۷:۳۳:۰۴ ۱۳۹۸/۹/۸
در مورد افزایش قیمت بنزین ؛ همه اون 3 نفر مقصر هستند .
ناشناس۱۲۱۵۵۲۹۱۱:۱۴:۵۱ ۱۳۹۸/۹/۹
نه بابا ! کارشون کارشناسی بوده مقصر اصلی امریکاس
ناشناس۱۲۱۴۱۴۱۱۷:۳۹:۴۸ ۱۳۹۸/۹/۸
متاسفم از اینکه رئیسی هم در این شرایط سخت اقتصادی که بر گرده این مردم سنگینی کرده ، به مصوبه افزایش قیمت بنزین سه هزار تومنی رای داد . بدون شک مردم فراموش نخواهند کرد
مصطفي۱۲۱۴۱۴۸۱۷:۴۵:۲۱ ۱۳۹۸/۹/۸
متاسفانه در برخورد با گلايه هاي اقتصادي ١٠٠٪ بحق مردم دولت هنوز متوجه نيست كه بجاي بگير و ببندها ، از خلاقيت و ابتكارات در روش هاي اقتصادي و تغيير و چرخش اقتصاد به نفع مردم استفاده كند
ناشناس۱۲۱۴۱۵۹۱۷:۵۳:۲۴ ۱۳۹۸/۹/۸
متاسفانه نه اوضاع اقتصادیمون روبراهه و نه اوضاع سیاسیمون . در همه عرصه ها داریم طعم شکست رو میچشیم .
محمودی۱۲۱۴۱۹۸۱۸:۱۹:۱۷ ۱۳۹۸/۹/۸
روحانی و نوبخت باید پاسخگو باشند !!!! پاسخگو؟؟؟ کدام مسئول تا حالا پاسخگو بوده که اینا باشند؟؟ فقط رئیسی به داد این ملت برسه.
ناشناس۱۲۱۵۵۵۳۱۱:۲۰:۵۲ ۱۳۹۸/۹/۹
رئیسی در قضیه بنزین به داد مردم رسید !
ناشناس۱۲۱۴۲۳۱۱۸:۴۳:۰۳ ۱۳۹۸/۹/۸
وزیر کشور با قطع اینترنت هزاران کسب و کار اینترنتی را به اتش کشید
ناشناس۱۲۱۴۲۴۳۱۸:۵۲:۵۷ ۱۳۹۸/۹/۸
به زودی قدرت خرید مردم به یک / بیستم کاهش پیدا خواهد کرد. به روحانی از الان بگید که بدونه و ایندفعه خبر داشته باشه
ناشناس۱۲۱۴۲۵۶۱۸:۵۹:۰۸ ۱۳۹۸/۹/۸
قیمت کالاها در بازار رو به افزایش است روحانی و رئیسی و لاریجانی پاسخگوی مردم باشند
ناشناس۱۲۱۴۲۵۸۱۹:۰۱:۱۴ ۱۳۹۸/۹/۸
هرچی فتنه تو دولت به لحاظ بحث مالی است
احمدزاده۱۲۱۴۲۶۹۱۹:۱۲:۴۷ ۱۳۹۸/۹/۸
دو قوه دیگر مانند روحانی میبایست پاسخگوی چرایی موافقت خودشون با افزایش قیمت بنزین در این شرایط سخت و بحرانی اقتصادی حاکم بر کشور باشند .
حیف نون بنفش۱۲۱۴۲۷۸۱۹:۱۷:۱۷ ۱۳۹۸/۹/۸
مردم اگه درد دارن برن دکتر علی برکت الله .
ناشناس۱۲۱۴۲۸۵۱۹:۲۰:۴۵ ۱۳۹۸/۹/۸
اینهمه پول خرج کردیم توی عراق آخرش حمله کردن به کنسولگریمون و آقا عادل هم استعفاء داد و رفت پی کارش
ناشناس۱۲۱۴۲۹۰۱۹:۲۸:۴۶ ۱۳۹۸/۹/۸
روحانی ! نمیخواد به فکر مردم باشی ، ولش کن
ناشناس۱۲۱۴۲۹۲۱۹:۳۱:۲۰ ۱۳۹۸/۹/۸
استعفای اوو مورالس و عادل عبدل مهدی رو به فال نیک میگیریم
بانک جهانی۱۲۱۴۳۰۲۱۹:۳۷:۱۷ ۱۳۹۸/۹/۸
وقتی تمام اجناس سه برابر شده به تبع ارز چرا بنزین و گازوئیل و گاز و حقوق و دستمزد نباید سه برابر شود؟! مشکل اصلی سقوط ریال است.
اکبر۱۲۱۴۳۱۲۱۹:۴۴:۱۷ ۱۳۹۸/۹/۸
تعجب میکنم که میگوبیدپنج سال بنزین گران نشدروحانی یکباربنزین سیصدراهفتصدکردباردوم انراهزارتتومان واینباربدون هیچ کارشناسی ونادیده گرفتن مردم ومجلس سه هزارتومان بااین همه خسارت ومشکلات چه کسی این خسارات وبی اعتمادی مردم راجبران میکند
ناشناس۱۲۱۴۳۳۳۲۰:۰۲:۵۴ ۱۳۹۸/۹/۸
حق این مردم رو به سایرین می بخشین انوقت از مردم انتظار لبخند دارید مردمی که راضی نیستند آخر حق الناس حالیتون نیست
ناشناس۱۲۱۴۳۷۳۲۰:۴۰:۲۵ ۱۳۹۸/۹/۸
دوست عزیز در مرکز تحقیقات راه و شهر سازی تمامی بریز به پاش ها مال مدیران و عضو هیات علمی ها است نه کارمندان بدون گرفتن پول آنچنانی هیچ پروژه ای انجام نمی شود
ناشناس۱۲۱۴۳۷۵۲۰:۴۳:۵۸ ۱۳۹۸/۹/۸
عراقچی: نتیجه پایبندی به برجام تحریم بیشتر بود.
ناشناس۱۲۱۴۳۷۸۲۰:۴۶:۳۴ ۱۳۹۸/۹/۸
روحانی و نوبخت باید پاسخگو باشند که چرا یارانه کمک معیشتی برای بسیاری از خانوارها واریز نشده است ؟!
ناشناس۱۲۱۴۳۸۰۲۰:۴۶:۵۹ ۱۳۹۸/۹/۸
رییس جمهور اقتصاددان و توانمند نیاز اساسی ایرانه
ناشناس۱۲۱۴۳۸۲۲۰:۴۷:۵۳ ۱۳۹۸/۹/۸
اصلاح طلبان اقتصاد کشور را نابود کردند.
امید۱۲۱۴۳۸۷۲۰:۵۰:۲۴ ۱۳۹۸/۹/۸
درود بر سایت الف وجناب توکلی
ناشناس۱۲۱۴۳۹۹۲۱:۰۱:۵۶ ۱۳۹۸/۹/۸
استیضاح زنگنه باید در الویت مجلس باشد.
ناشناس۱۲۱۵۵۴۸۱۱:۱۹:۰۰ ۱۳۹۸/۹/۹
استیضاح روحانی از نان شب واجب تر است
ناشناس۱۲۱۴۴۲۶۲۱:۳۲:۲۷ ۱۳۹۸/۹/۸
وزیر خارجه فرانسه ، ایران را به برقراری مکانیسم ماشه و بازگشت خودکار تحریم ها و قطعنامه های قبلی تهدید کرد.
رضا۱۲۱۴۴۳۱۲۱:۳۶:۱۸ ۱۳۹۸/۹/۸
فارغ از اعضا دولت فعلی ریس جمهور همواره باید سیاست ها و قوانینی که برایش مصوب می کنند را اجرا کند و البته تحت نظارت نیز قرار دارد. حال این مجری حداکثر می تواند اشکال در اجرا داشته باشد دیگران اشکالی ندارند که همیشه فقط دولت مقصر است ؟
ناشناس۱۲۱۴۶۱۷۲۳:۴۱:۵۲ ۱۳۹۸/۹/۸
ظلم و تبعیض علیه کارکنان دانشگاه تهران بیداد می کند و متاسفانه هیچ فریاد رسی نیست، متاسفانه در این دانشگاه بی عدالتی و تبعیض نهادینه شده است.
ناشناس۱۲۱۴۶۳۴۲۳:۵۱:۲۱ ۱۳۹۸/۹/۸
علی برکت الله.
ناشناس۱۲۱۴۶۷۶۰۰:۱۲:۳۰ ۱۳۹۸/۹/۹
دو صد گفته چون نیم کردار نیست
ناشناس۱۲۱۴۷۷۰۰۱:۳۱:۱۳ ۱۳۹۸/۹/۹
به جای کنترل ناموفق بالا رفتن قیمت ها، بهتر است با دنیا تعامل کرد
ناشناس۱۲۱۵۰۶۹۰۸:۳۵:۲۹ ۱۳۹۸/۹/۹
فقط روحانی و نوبخت؟!!؟!!
ناشناس۱۲۱۵۱۴۹۰۹:۰۷:۵۸ ۱۳۹۸/۹/۹
در ایام اعتراضات ، روحانی گفته بود : دوربین نظارتی زیاد داریم . خواستم به ایشان بگویم که تعداد 2 تا از این دوربین های نظارتی رو زوم کنه بالای سر اختلاس گران قطعا" آمار رشوه و اختلاس نزولی خواهد شد .
ناشناس۱۲۱۵۱۹۹۰۹:۳۲:۲۷ ۱۳۹۸/۹/۹
اشاره کردید به بودجه نهاد ریاست جمهوری. من یکی از کارمندان آنجا هستم. با مدرک دانشگاهی و دو دهه خدمت، مستاجر هستم و در هزینه اولیه زندگیم عاجزم

پربحث‌های هفته

 1. یک درس مهم ظریف در سیاست خارجی

 2. از تنور سوال از رییس جمهور نانی گرم ‌می‌شود؟!

 3. پایان شوروی گونه آمریکا ؟

 4. مجلس به تهدیدهای تاجگردون چه پاسخی می‌دهد؟

 5. به چه قیمت؟

 6. طرح سؤال از رئیس‌جمهور با ۲۰۰ امضا تقدیم هیئت‌رئیسه مجلس شد + محورهای سوال

 7. اعتبارنامه تاجگردون رد شد

 8. حاشیه‌های حضور ظریف در مجلس

 9. شما بگویید به چه قیمتی ؟!

 10. تاجگردون کیفش را از مجلس برداشت و رفت

 11. روایت روحانی از مدیریت دولت بر اقتصاد کشور/جنجال سخنرانی ظریف/ بازداشت عضو تیم سابق مذاکره‌کننده هسته‌ای/افروغ: صداوسیما اسیر نفوذ، تظاهر و ریا شده است

 12.  ردپای زنگنه در هپکو به نقل از نماینده تهران/ وزارت نفت: بیژن زنگنه از سال ۸۵ بازنشسته است  

 13. ضرب و شتم پزشک متخصص توسط همراهان بیمار + عکس

 14. روحانی: اقتصاد کشور تحت مدیریت قرار دارد/ در ماه‌های آینده به ثبات در اقتصاد و بازار ارز خواهیم رسید

 15. تهیه طرح تغییر الگوی سهمیه بندی بنزین در مجلس/ اختصاص سهمیه بنزین به خانواده به جای خودرو

 16. معجزه ای که اتفاق نیفتاد!

 17. واکنش همتی به برخی اقتصاددانان؛ نقدینگی موجود نمی‌تواند به تورم بالا منجر ‌شود

 18. حکم یک دادگاه آمریکایی: محموله نفتکش‌های ایرانی که به ونزوئلا رفته بودند، مصادره شود

 19. شهردار تهران: ۹ میلیون دلار ضرر کردیم

 20. نمکی: دلم نمی‌خواست با چنین تاوان سنگینی حرف‌هایم را جدی بگیرند

 21. سیف: بانک مرکزی استقلال ندارد و تابع نظرات رئیس‌جمهور است/ برجام مشکل روابط بانکی ایران را حل نکرد

 22. احمد توکلی: با استیضاح روحانی بیشتر موافقم

 23. واکنش کاربران توییتر به رد اعتبارنامه تاجگردون؛ مجلس از اولین آزمون بزرگ خود سربلند بیرون آمد/ حالا نوبت تلاش مضاعف برای حل مشکلات است

 24. جزئیاتی از سند ۲۵ ساله ایران و چین/ واگذاری کیش به چینی‌ها صحت دارد؟

 25. واکسن کرونای آمریکا موفق عمل کرد

ابر آروان

آخرین عناوین