پاسخ طحان‌نظیف به انتقادات روحانی از شورای نگهبان/ رقیب جدید قالیباف برای ریاست مجلس دوازدهم

  4030216084 ۲۶ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

هر روز اخبار فراوانی در رسانه‌ها منتشر می‌شود که دنبال کردن آن‌ها ـ حتی برای آنانی که اهل مطالعه اخبار هستند ـ کار دشواری است. بسته خبری ـ تحلیلی الف، با رصد اخبار و رویدادهای مهم، همچنین تحلیل‌های صورت گرفته در این زمینه، مخاطبان خود را از مهم‌ترین وقایع روز آگاه می‌کند.

پاسخ طحان‌نظیف به انتقادات روحانی از شورای نگهبان/ رقیب جدید قالیباف برای ریاست مجلس دوازدهم

پاسخ طحان‌نظیف به انتقادات روحانی از شورای نگهبان

به گزارش ایسنا، هادی طحان نظیف عضو حقوقدان و سخنگوی شورای نگهبان در نشست خبری در پاسخ به پرسشی درباره اظهارات اخیر حسن روحانی درباره دلایل رد صلاحیت خود تاکید کرد: بررسی صلاحیت خبرگان رهبری با فقهای شورای نگهبان است و تاکید عزیزان نیز همیشه بر اجرای قانون بوده است؛ این حرفها تازگی ندارد  ظاهراً برخی وقتی تایید می‌شوند سطح درک شورای نگهبان بالاست و وقتی رد می‌شوند حرف دیگری دارند.

وی در پاسخ به پرسشی درباره دلایل رد صلاحیت حسن روحانی تاکید کرد: مواردی که بصورت مکتوب به ایشان اعلام شده موارد متعددی است و محدود به چند موردی که ایشان مطرح کردند نیست؛ البته همین چند مورد نیز به صوت دقیق مطرح نشده است.

طحان نظیف در پاسخ به پرسشی درباره علت عدم انتشار دلایل رد صلاحیت حسن روحانی گفت: بارها گفتیم که موارد را به افراد می‌گوییم اما درباره انتشار عمومی نیاز به مجوز قانون داریم.

سخنگوی شورای نگهبان درباره آخرین وضعیت لایحه عفاف و حجاب تاکید کرد: اخیرا اصلاحیه مجلس را در این خصوص دریافت کردیم و در حال رسیدگی هستیم هنوز بررسی به اتمام نرسیده است؛ تا اینجای کار برخی از ایرادات شورای نگهبان همچنان به قوت خود باقیست که عمدتا این موارد شامل مواد ۴۷ و ۴۸ است.

***

واکنش وزیر بهداشت به ماجرای مسمومیت الکلی پزشکان در شیراز

بهرام عین‌الهی وزیر بهداشت در گفت‌وگو با ایلنا، درباره مسمومیت الکلی اخیر برای جمعی از پزشکان در شیراز گفت: کلا در علم پزشکی مصرف ۲ دو چیز را همه عالمان پزشکی انکار می‌کنند و من هم جدا از مسائل شرعی صحبت می‌کنم. امروزه می‌گویند بسیاری از بیماری‌ها ناشی از مصرف سیگار است و می‌گویند تقریبا تمام اعضای بدن می‌تواند از مصرف سیگار دچار عارضه شود و متاسفانه می‌بینیم بعضی‌ها سیگار می‌کشند و بعضی‌ها خودشان ممکن است جزو پزشکان باشند، الکل هم همین طور است.

وی با بیان این که ما انتظارمان این است وقتی دانشمندان و عالمانی داریم که خودشان عوارض را می‌بینند خودشان به آن عوامل استناد کنند، عنوان کرد: وقتی می‌گویند عالم بدون عمل همین است. بنابراین نه تنها در مورد جامعه پزشکی بلکه درباره مردم هم استفاده از الکل می‌تواند عوارض بسیار زیادی ایجاد کند، عمر افراد را کوتاه می‌کند و می‌تواند بیماری‌هایی را در درازمدت داشته باشد، به خصوص بیماری کبدی را  می‌تواند به وجود بیاورد که آینده بدی را رقم بزند.

عین‌الهی با اشاره به این‌‌که وزارت بهداشت وظیفه‌اش این است که اطلاع‌رسانی کند، گفت: وزارت بهداشت می‌تواند بگوید این عوارض وجود دارد، ولی حالا اگر کسی سیگار می‌کشد ما عوارضش را می‌گوییم، انتخاب خودش است، الکل هم همین است و ما حتما می‌گوییم مردم عزیزمان استفاده نکنند برای این‌که عوارض درازمدتی دارد.

***

بدحجابی محصول ضعف دستگاه‌های فرهنگی و تربیتی است

جوان نوشت: «آنچه امروز در قالب معضل بدحجابی و رواج سبک زندگی غربی در جامعه مشاهده می‌کنیم محصول ضعف در عملکرد دستگاه‌های فرهنگی - تربیتی است که سهم مهمی را هم باید برای مجموعه آموزش و پرورش کنار گذاشت. بدون شک ما در مرحله تربیت با مشکلاتی مواجه بوده‌ایم که آفتی اینچنینی گریبانگیر دختران و پسران این سرزمین شده است.

در نظام تربیتی شایسته تراز انقلاب اسلامی، فرزندان این سرزمین باید به گونه‌ای تربیت شوند که وقتی نوجوانان ما به سن انتخاب می‌رسند، بین سبک زندگی اسلامی و سبک زندگی غیراسلامی، سبک زندگی اسلامی را با اختیار و انتخاب خود برگزینند. اگر چنین نشد، فرزند ما یا به اجبار و از ترس خانواده مجبور به انتخاب پوشش اسلامی خواهد شد یا به اجبار قانون و پلیس و دستگاه قهریه مجبور به رعایت خواهد گردید که این دو اعتبار چندانی ندارد، چراکه در اولین فرصت که از جبر خانوادگی رهایی یابد، از حجاب اسلامی فاصله خواهد گرفت یا آنجا که پلیس و اجبار نباشد، قانون را زیرپا خواهد گذاشت و کشف حجاب خواهدکرد.

طبیعی است وقتی آموزش و پرورش و دیگر نهاد‌ها و مراجع فرهنگی از انجام وظیفه تربیتی خود آن گونه که باید سربلند بیرون نیایند، به اجبار این دستگاه انتظامی و طرح نور است که برای ایجاد نظم اجتماعی باید در جامعه محوریت یابند.»

***

انتقاد روزنامه اصولگرا از احتمال حذف کارگران از فرایند تعیین دستمزد

فرهیختگان نوشت: «براساس آنچه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرده قرار است از سال آینده مسئولیت تعیین حداقل مزد کارگران از شورای عالی کار به مجلس شورای اسلامی واگذار شود...

در شرایطی که تاثیر رایزنی نمایندگان جامعه کارگری در جلسات شورای عالی کار برای افزایش حداقل دستمزد کارگران غیرقابل کتمان است؛ باید گفت این خبر به معنای حذف نقش نمایندگان کارگری در تعیین رقم دستمزد کارگران و واگذاری کامل این مسئولیت به نمایندگان مجلس است. کما اینکه هر ساله برای تعیین حداقل مزد کارگران نمایندگان جامعه کارگری بعضا تا چند ماه در حال رایزنی با دولت بوده‌اند تا با چانه‌زنی رقم حداقل حقوق کارگران ولو بسیار اندک افزایش یابد.

حال آنکه گرچه این پیشنهاد وزیر کار به نام مجلس تمام شده است اما به نظر می‌رسد بیشتر به کام دولت است؛ چراکه این دولت است که با تغییر زمین تعیین مزد کارگران از «شورای عالی کار» به «مجلس» و در حین تصویب لایحه بودجه سالیانه، نهایتا دست برتر را در تعیین رقم حقوق کارگران خواهد داشت و می‌تواند رقم مزد کارگر را آن‌طور که می‌خواهد در لایحه بودجه تعیین کند و نهایتا نمایندگان مجلس فقط آن را تصویب کنند.

به زبان شفاف‌تر درصورتی‌که دولت تصمیم بگیرد حقوق کارگران را مقدار مشخصی افزایش دهد اما نمایندگان خواستار افزایش بیشتری باشند، عملا نمی‌توانند طبق اصل 75 قانون اساسی سبب افزایش هزینه‌های عمومی دولت شده یا درآمدهای عمومی دولت را کاهش دهند. بنابراین نهایتا دست نمایندگان مجلس برای مخالف با تصمیم گرفته‌شده از سوی دولت بسته خواهد ماند و این دولت است که حرف آخر را در این موضوع می‌زند.

این به خرج دادن خلاقیت در مسیر تعیین مزد کارگران در شرایطی از سوی وزیر مطرح شده است که در حال حاضر حدود 14 میلیون کارگر و 12 هزار تشکل کارگری در سطح کشور مشغول فعالیت هستند و نفس حضور نمایندگان جامعه کارگری در شورای عالی کار به‌منظور پیگیری مطالبات، بیان مشکلات و دفاع از حقوق جامعه کارگری امری ضروری محسوب می‌شود.»

***

پژمانفر رقیب جدید قالیباف برای ریاست مجلس دوازدهم

اعتماد نوشت: «شنيده‌ها حكايت از تعيين 4 چهره از جانب برخی جریانات اصولگرا  براي رقابت با محمدباقر قاليباف براي رياست مجلس دوازدهم دارد؛ مجتبي ذوالنوري، نصرالله پژمانفر، علي نيكزاد و منوچهر متكي .

بر اساس توافق صورت گرفته مقرر شده تا در نهايت هركدام از اين 4 چهره كه اقبال بيشتري براي راي‌آوري داشتند در صحنه رقابت باقي بمانند و سه نفر ديگر به حمايت از وي وارد شوند...

شنيده‌ها همچنين حاكي از اين است كه منتخبين مستقلين و اعتدالي‌ها مدعي داشتن حدود 100 كرسي در مجلس دوازدهم هستند و بر اين اساس در فكر معرفي كانديدايي براي رياست مجلس...

 بر اساس شنيده‌ها گزينه ديگر مطرح شده در اين باره براي تفاهم جريان مستقلين و قاليبافي‌ها تعيين يك سهم براي نايب‌رييسي، دو عضو ديگر هيات رييسه و سه رييس كميسيون است. موضوعي كه هنوز درباره آن جمع‌بندي نشده است.»

***

انتقاد کیهان از حضور زنان در استادیوم‌ها

کیهان درباره حواشی بازی پرسپولیس و سپاهان نوشت: «با احترام به طیف هواداران ریشه‌دار و فوتبالی و اخلاق مدار باید گفت تقریباً ورزشگاهی در بین ورزشگاه‌های برگزاری مسابقات فوتبال کشورمان نیست که به نوعی در آن شاهد حاشیه‌های آزاردهنده و درگیری لفظی یا فیزیکی و توهین به تماشاگران مقابل یا بازیکنان و مربیان حریف و داور و... نباشیم. اهل فن حتماً اذعان می‌کنند که به دلیل جو ناخوشایندی که بیان شد، سال‌هاست بسیاری از هواداران قدیمی و خانواده‌ها نه خود در ورزشگاه حاضر می‌شوند و نه اجازه حضور به فرزندانشان می‌دهند...

در این شرایط به طرز عجیبی به یک باره در یکی دو سال اخیر در ادامه برخی تلاش‌های جسته و ‌گریخته قبلی، مسئله حضور زنان در استادیوم‌های فوتبال مطرح شد و شاهد بودیم از سوی برخی رسانه‌های داخلی و خارجی، چهره‌های سیاسی و فعالان حوزه زنان، سلبریتی‌ها و... به آن دامن زده می‌شد.

عجیب آنکه مسئله حضور زنان در استادیوم که شاید جزو 20 مطالبه اصلی زنان و دختران کشورمان نیز نبود تبدیل شد به یک مطالبه مثلاً سراسری و الزام آور! برخی فشارهای فدراسیون جهانی را بهانه کردند و برخی برای تحقق این مطالبه بر شیپور برابری زنان و مردان دمیدند.  

به نوعی شاهد یک مسئله‌سازی هدفمند بودیم که مثل همیشه برخی از مسئولان کشور نیز با شیرجه در این جریان متلاطم و مسئله‌سازی کاذب، وارد بازی شدند! در این بین از همان ابتدا بارها هشدار داده شد که این مطالبه کاذب نسبتی با واقعیت مطالبات زنان جامعه ندارد و حتی اگر فرضاً این یک مطالبه جدی هم باشد جو ورزشگاه‌های فوتبال کشورمان که متاسفانه به علت شرایط غیر فرهنگی آن بسیاری از مردان نیز از آن‌ گریزان هستند، شرایط مناسب برای حضور همراه با حفظ کرامت و شأن زنان را ندارد...

اتفاقات شامگاه چهارشنبه نشان داد که متاسفانه نه تنها حضور بانوان در ورزشگاه از شدت فضای مسموم و ناسالم نکاست بلکه در اتفاقی تاسف انگیز شاهد زشت‌ترین و شرم‌آور‌ترین صحنه‌ها و توهین‌ها و زیر پا گذاشتن کرامت بانوان نیز بودیم. »

نظر یک مسئول در شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره حضور زنان در ورزشگاهها

فهیمه فرهمندپور؛ ‌رئیس شورای فرهنگی و اجتماعی خانواده و زنان که زیرمجموعه شورای عالی انقلاب فرهنگی است درباره حاشیه های بازی پرسپولیس و سپاهان در همشهری نوشت: «نظر بعضی این است که با درنظر‌گرفتن جرایم سنگین و برخوردهای انضباطی برای خاطیان، فضا را برای حضور زنان فراهم کنیم.

در این موضوع هم باز زنان را کنار بگذاریم و ببینیم در حوزه ورزش آقایان، در مسابقات و سالن‌های ورزشی مردان، جریمه‌هایی که قبلا درنظر گرفته شده و برخوردهای انضباطی که انجام داده‌اند، برای مواجهه با تخلفات، خشونت‌ها و بی‌اخلاقی‌ها بازدارنده بوده است؟ به‌نظر می‌رسد که جواب به این سؤال منفی است. هیجان در ورزشگاه‌ها بالاست و غالبا مجازاتی که درنظر گرفته می‌شود، بازدارنده نیست‌.

در این شرایط عده‌ای از زنان هم علاقه‌مند به حضور در ورزشگاه‌ها هستند و دغدغه حضور در این فضاها را دارند و شاید گفته شود که این حق آنهاست که به علاقه‌شان پاسخ داده شود، اما باید دید پاسخ‌دادن به این علاقه ارزش چنین هزینه‌هایی را دارد یا نه؟

مقایسه فایده - هزینه است؛ اینکه ارزش دارد برای پاسخ به این علاقه زنان، آنها مورد اهانت قرار بگیرند؟ باید موضوع یک‌بار از این منظر و از این نگاه مورد بررسی قرار بگیرد. صرف آماده‌کردن زیرساخت‌های فیزیکی برای حضور زنان، امنیت‌بخش نیست.

منکر ضرورت کار فرهنگی‌ یا مواجهه انضباطی با خاطیان نیستم؛ مسئله میزان اثربخشی چنین اقداماتی برای تضمین امنیت فیزیکی، اخلاقی و روانی خانم‌هاست؛ نکته‌ای که حتما باید در ارزیابی درخصوص پاسخ به نیازهای خانم‌ها برای حضور در میادین ورزشی مردان، مورد توجه و تأکید قرار گیرد.»

پروژه‌ای برای ممنوعیت دوباره حضور زنان در ورزشگاهها در جریان است

اعتماد نوشت: «اينكه بگوييم به نظر پروژه‌اي برنامه‌ريزي شده جريان دارد كه مي‌خواهد درِ استاديوم‌ها يك به يك به روي زنان بسته شود نه توهم است نه بدبيني! اتفاقا بر اساس شواهد مي‌توان گفت اين يك پروژه مي‌تواند وجود داشته باشد. پروژه‌اي كه قصدش بازگرداندن همه‌چيز به قبل از فشار نهايي فيفا به ايران براي ورود زنان به استاديوم است؛ اما اين بار هوشمندانه.

اين بار قرار نيست دستوري كلي مبني بر ممنوعيت ورود زنان به استاديوم صادر شود. بلكه قرار است از هر اتفاق كوچك و بزرگي كه در هر استاديومي رخ مي‌دهد بهانه‌اي تراشيده شود براي ممنوع كردن ورود زنان به همان استاديوم.

بعد هم احتمالا به فيفا گفته مي‌شود ورود زنان به استاديوم ممنوع نيست منتها در فلان استاديوم به فلان دليل «فعلا» متوقف شده تا در آينده نزديك بعد از فراهم كردن زيرساخت‌ها از سر گرفته شود. كليدواژه «آماده‌سازي زيرساخت‌ها» كه سال‌ها در رد مطالبه زنان براي ورود به ورزشگاه استفاده مي‌شد كه همه هم مي‌دانند معنايش چيست هم قرار است بار ديگر مورد استفاده قرار بگيرد.»

***

افراد حاکم بر تلویزیون سرمایه‌ها را از بین بردند

علی اصغر پورمحمدی، مدیر اسبق شبکه پنج و سه سیما و از مدیران باسابقه صداوسیما به تسنیم گفت: « سرمایه اصلی تلویزیون مخاطب و نیروی انسانی کارآمد است ما در این زمینه‌ها متأسفانه ضربه خورده‌ایم...

افرادی که که الان حاکم بر تلویزیون، برنامه‌های تلویزیونی و اتاق فکر‌ها هستند، به نظر بنده نمی‌توانند مشکل تلویزیونی را حل کنند؛ زیرا توان این کار را ندارند.

زمان آقای سرافراز، ‌ایشان معتقد بود که نمی‌خواهد شبکه 5 سریال پخش کند و فقط شبکه‌های یک و سه کافی است و بیان می‌داشت که چرا می‌خواهید 4 شبکه سریال پخش کند که 4 تا سریال ضعیف و بیخودی باشد به جای آن دو شبکه سریال پخش کند، اما قوی، این نظریه آقای سرافراز هم موفق نشد. اکنون هم نظریاتی در دوره جدید تلویزیون مطرح است که موفق نخواهد بود. چون مشکل جای دیگری است.

از طرف دیگر ما نتوانستیم نقش پدرانه صدا و سیما و نقش مرجع بودن آن را بر روی نویسندگان، تهیه‌کنندگان و هنرمندان ایفا بکنیم. این هم ضعف بعدی تلویزیون است. خیلی از هنرمندان و سازندگان برنامه‌های تلویزیون که از این خانه دور هستند هنوز هم تلویزیون را دوست دارند و برای آن احترام قائل‌اند، اما برخی از تصمیم‌گیران و تصمیم‌سازان باعث از بین رفتن این سرمایه‌ها شدند که این باعث ضربه خوردن تلویزیون شد و مخاطب از دست رفت و شاید هم هرگز برنگردد.»

 

 

 

دیدگاه کاربران

امیر حسین سلطان/تهران۳۴۷۸۹۶۳۲۰:۵۹:۱۷ ۱۴۰۳/۲/۱۶
روزنامه جوان بخشی از واقعیات مربوط به وضعیت حجاب در جامعه را بیان داشته است گرچه شاید قدری دیر شده باشد اما در همین حد هم قابل تامل است اما اینکه توپ را تقریبا خیلی معناداری به زمین مجموعه آموزش و پرورش فرستاده اند باز از واقعیات زمانه در حال فاصله گیری زیادی شده است و روزی فرا خواهد رسید که ناگزیر به اذعان واقعیات خواهد بود اما و اما چه فایده که دیگر خیلی دیر خواهد بود. روزنامه محترم جوان شما که ضعف و غفلت و کوتاهی ها در تربیت دختران و پسران را مستقیما متوجه نظام تعلیم و تربیت کشور نموده اید آیا تا به حال شده است حتی برای به یکبار به اقتصاد و معیشت فرهنگیان و همچنین پرستیژ و جایگاه اجتماعی طبقه فرهنگی جامعه نظری بیافکنید و سپس عادلانه در مسند قضاوت نسبت به شریف ترین و زحمتکش ترین قشر حامعه بنشینید و سهم سایرین از امر مهم تربیت و فرهنگ جامعه را به کل نادیده بگیرید؟! رسانه ملی هیچ ضعف یا کوتاهی و قصوری مرتکب نشده است؟! این همه سازمانهای پرتعداد و و عنوان دست اندرکار متولی حیا و حجاب و عفت جامعه همگی بی تقصیر چرا یا کم تقصیرند و فقط و فقط قشر معلم و آموزش و پرورش کشور مقصر اصلی وضعیت کنونی است؟! شما چه پشتیبانی ها یا پشتوانه هوایی برای بزرگترین وزارتخانه کشور یعنی وزارت آموزش و پرورش قایل شده اید که حالا طلبکار شده اید؟! مطمئنا اگر هنوز هم با وجود همه دلایل و مقتضیات روزگار و زمانه بخش های از جامعه ما پایبندی خودشان را به رعایت الزامات دین و شرع و اخلاق حفظ نموده اند یقین بدانید از رهگذر همین مجموعه آموزش و پرورش تضعیف شده و از جایگاه اصلی جدا شده اش و مورد انتقاد شما بوده است ولاغیر. «و من الله التوفیق» (دبیر بازنشسته ریاضی آموزش و پرورش شهر تهران)
ناشناس۳۴۷۹۲۲۴۲۳:۴۰:۴۹ ۱۴۰۳/۲/۱۶
بی حیایی بی غیرتی بی شرفی در تربیت فرزندان در برخی خانواده ها شکل می گیرد و در آموزش و پرورش خنثی و بی خاصیت توسط خود دانش آموزان شکوفا میشود و بار هرزگی ولنگاری بی غیرتی را بوجود می آورد
ناشناس۳۴۷۹۸۱۷۰۹:۵۳:۰۰ ۱۴۰۳/۲/۱۷
بی حیایی - بی غیرتی - بی شرفی - هرزگی ! هر چه فحش بلد بودی نثار کردی چون یه عده مطابق میل تو رفتار نمی کنند و لباس نمی پوشند ؟ اتفاقا ملت ایران شریف و نجیب و صبور و زحمتکش هستند هر چند که شما دوستشان نداری
ناشناس۳۴۷۹۲۳۶۲۳:۴۵:۳۵ ۱۴۰۳/۲/۱۶
عملا ثابت شد که شعار کار فرهنگی برای حجاب اسم رمز دشمنان بود تا جامعه را افسار گسیخته و یله و رها کنند و حالا جمع کردن این افتضاح بزرگ کاری بس سخت و هزینه بر است
ناشناس۳۴۷۹۲۷۱۰۰:۰۹:۴۶ ۱۴۰۳/۲/۱۷
یعنی قبل از انقلاب مردم با گشت ارشاد مومن موندن؟
ناشناس۳۴۷۹۸۳۸۱۰:۰۸:۰۳ ۱۴۰۳/۲/۱۷
نه اصلا مادر و خاله ها و عمه ها و مادربزرگ های من در همین خیابان پیروزی تهران همه با حجاب و چادری بودند در حالی که پدر بزرگم مستاجر بی حجاب داشت که به احترام پدر بزرگم موقع داخل و خارج شدن به خانه تا سر کوچه چادر می پوشید که احترام منزل پدر بزرگم حفظ شود
ناشناس۳۴۸۰۰۲۴۱۱:۴۳:۵۴ ۱۴۰۳/۲/۱۷
قبلا انقلاب جامعه هنوز سنتی بودن و عده ای کم دنبال رو فرهنگ غرب اما بعد جنگ به شکل افراطی رسوخ داده شود و همان نگاه سنتی خیلی از عموم عوض شد و خیلی ها در دام افتادن....
ناشناس۳۴۷۹۵۶۴۰۷:۳۱:۴۰ ۱۴۰۳/۲/۱۷
اصل برخورد خشن برای پوشش مردم خواست دشمن است جامعه دو قطبی می شود و شکاف بین مردم و حاکمیت‌ عمیق و عمیق‌تر می شود
ناشناس۳۴۷۹۷۰۲۰۸:۴۷:۲۱ ۱۴۰۳/۲/۱۷
هیچ اقلیتی نمیتواند جامعه را دو قطبی کند. جامعه تک قطبی است و میداند چه میخواهد.
ناشناس۳۴۷۸۹۶۵۲۱:۰۱:۱۷ ۱۴۰۳/۲/۱۶
بنظرم پاسخ طحان به عنوان سخنگو منطقی نبود
ناشناس۳۴۸۰۵۷۵۱۸:۰۷:۱۳ ۱۴۰۳/۲/۱۷
افراد دو تابعیتی هرگز نباید احراز صلاحیت بشوند روحانی سال 92 باید رد صلاحیت می شد.
ناشناس۳۴۷۸۹۷۵۲۱:۰۵:۵۰ ۱۴۰۳/۲/۱۶
روحانی را بجرم تشویش افکار عمومی احضار و وی ر تحت الحفظ به قوه قضاییه دلالت دهید
ناشناس۳۴۷۹۲۵۸۰۰:۰۰:۰۰ ۱۴۰۳/۲/۱۷
از آقای موسوی لارگانی رییس هیت تفحص از بورس درخواست میشود نتیجه گزارش از بورس را معلوم کنند
ناشناس۳۴۷۹۸۴۹۱۰:۱۲:۱۳ ۱۴۰۳/۲/۱۷
یک آمار گرفته شود که چه تعداد کد بورسی به خاک سیاه نشستند و چه تعداد با استفاده از رانت اطلاعاتی یک شبه بورس را به زمین زدند
ناشناس۳۴۷۸۹۹۴۲۱:۱۴:۵۵ ۱۴۰۳/۲/۱۶
شورای نگهبان بصورت مهندسی شده و با وقت کشی مانع از تصویب لایحه عفاف و حجاب شده اند
ناشناس۳۴۷۹۰۱۷۲۱:۲۸:۴۴ ۱۴۰۳/۲/۱۶
اجرای قانون!!!؟?؟؟؟
ناشناس۳۴۷۹۲۹۱۰۰:۱۹:۲۰ ۱۴۰۳/۲/۱۷
بدحجابی در درجه اول به دلیل آموزش مادیات و اختلاط نامحرم جهت کار و در درجه کمتر رسانه ها هست و بعد در کف خیابان به دلیل عدم اجرای قانون هست
ناشناس۳۴۷۹۵۷۰۰۷:۳۳:۵۰ ۱۴۰۳/۲/۱۷
رواج بی حجابی و بدحجابی آنهم بعد از نزدیک به نیم قرن سختگیری، در بهترین حالت، نشان از کمرنگتر شدن میزان اهمیت برخی از احکام ثانویه در مقایسه دیگر احکام ثانویه در نگاه بخشی از جامعه دارد.
ناشناس۳۴۷۹۸۶۲۱۰:۱۷:۴۷ ۱۴۰۳/۲/۱۷
حجاب فقط یک توصیه است به زنان پیامبر و زنان مومن که از دیگران و بخصوص کنیزان و غیر مسلمانان باز شناخته شوند برای بی حجابی در قران مجازاتی نیست من نمی دونم این جریمه و مجازات را از کجای قران استخراج کرده اند که در هیچ کشور مسلمانی سابقه ندارد
ناشناس۳۴۸۰۰۰۵۱۱:۳۶:۵۰ ۱۴۰۳/۲/۱۷
باز حرف تکراری و نادرست برای اثبات اینکه بگویم من درست می‌گویم!
ناشناس۳۴۷۹۵۷۳۰۷:۳۶:۳۷ ۱۴۰۳/۲/۱۷
نه مشکل مردم ریاست مجلس است و نه بی حجابی و نه کار به اصطلاح فرهنگی(!) نهاد های ریز و درشت بیشمار مشکل اصلی مردم معیشت در حد اقلی است(لااقل!) و رعایت قانون و مبارزه بافساد گسترده است.
علی۳۴۷۹۶۴۱۰۸:۱۲:۱۸ ۱۴۰۳/۲/۱۷
بنظر میرسد یکی از دلایل تعلل عمدی شورای محترم نگهبان در بررسی لایحه حجاب و عفاف به مشکلات عدیده در این لایحه برمی گردد نمی خواهد مجلس فعلی با زمان کمی که از عمر او باقیمانده با عجله آن را رفع و رجوع کند لذا مجلس جدید بایدتغییرات لازم را در آن بعمل آورد و آن را لایحه کم نقصی تصویب کند تا نظر بخش زیادی از منتقدین این لایحه را جلب کند
ناشناس۳۴۷۹۷۱۵۰۸:۵۶:۳۱ ۱۴۰۳/۲/۱۷
نخیر دوست عزیز شورای نگهبان هم میداند که این قانون توسط نمایندگانی با حداقل آرا (کمتر از 20 درصد) تدوین شده است ضمن اینکه در هیچ جای دین و قرآن برای بی حجابی ، مجازات تعیین نشده است و صرفا توصیه شده برای زنان مومنه است .
ناشناس۳۴۸۰۰۱۴۱۱:۴۰:۱۰ ۱۴۰۳/۲/۱۷
اولا نماینده و قانون گذاری ربطی به اقلیت و اکثریت ندارد که از چه مقدار رای دهنده باشند در ضمن مشارکت دوره قبلی مجلس قبلی 42 درصد بوده و نه 20 درصد دوم هم در قرآن توصیه ای وجود ندارد و بسیاری قوانین و مجازات آن هم در قران نیامده و برعهده حاکمیت یا معصومین هست
ناشناس۳۴۷۹۷۰۰۰۸:۴۶:۵۶ ۱۴۰۳/۲/۱۷
اینکه ارزش دارد برای پاسخ به این علاقه زنان، آنها مورد اهانت قرار بگیرند؟ باید موضوع یک‌بار از این منظر و از این نگاه مورد بررسی قرار بگیرد. صرف آماده‌کردن زیرساخت‌های فیزیکی برای حضور زنان، امنیت‌بخش نیست....
ناشناس۳۴۸۰۳۴۴۱۵:۱۴:۰۷ ۱۴۰۳/۲/۱۷
تیتر زدید پاسخ طحان‌نظیف به انتقادات روحانی از شورای نگهبان. می توانید بفرمائید ایشان چه پاسخی دادند. از نظر من هیچ پاسخی ندادند جز کلی گویی.
yektanetتریبون

پربحث‌های دیروز

 1. پزشکیان: دنبال همین برجام روحانی هستید و نتوانستید احیایش کنید

 2. از تقلیل انقلاب اسلامی تا دوگانه انگاری ظریف!

 3. توصیه شریعتمداری به پزشکیان/ نتایج دو نظرسنجی/ احتمال دوقطبی شدن انتخابات

 4. آشفتگی «ظریف» از کجاست؟!

 5. سخن‌رانی ظریف در کاشان به تشنج کشیده شد

 6. توصیه احمد توکلی به نامزدهای انتخابات: در دولت خود از اقتصاددانان عدالت‌خواه و حامی اقشار ضعیف بهره ببرید

 7. زاکانی خطاب به پزشکیان: تا آخر می مانم و نمی گذارم رئیس جمهور شوید | مجلس که بودیم دائما کلاه سرتان می گذاشتند

 8. سرنوشت یکی از مهمترین اقدامات شهید رئیسی چه خواهد شد؟

 9. جلیلی: کشور را نباید معطل مذاکرات با چند کشور نگه داشت

 10. رهبر انقلاب: آقایان نامزدها در مباحثات خود از اظهارات دشمن شادکن پرهیز کنند

 11. نتایج نظرسنجی انتخاباتی/ رقابت اصلی بین قالیباف و پزشکیان

 12. سخنگوی دولت: عده‌ای سال‌ها با اینستکس و FATF سرکار بودند

 13. دوستانه با آقای پزشکیان

 14. قاضی‌زاده‌هاشمی: خانه‌داری باید شغل در نظر گرفته شود

 15. قالیباف: تحریم‌ها کاغذپاره نیست معضل است و حلش می‌کنم

 16. قالیباف در دومین مستند تلویزیونی: فرهنگ من فرهنگ جبهه و کار است+ فیلم

 17. وزیر کشور: آقایان آمار اشتباه از دولت سیزدهم به مردم ندهند

 18. سرلشکر موسوی: نهضت ساخت مسکن تا برطرف کردن دغدغه‌ای ادامه دارد

 19. مرگ ۲ کودک هنگام تمرین تیراندازی پسر جوان

پربحث‌های هفته

 1. تناقض‌های «ظریف»!

 2. پزشکیان: دنبال همین برجام روحانی هستید و نتوانستید احیایش کنید

 3. عصبانیت مشاور پزشکیان و ترک برنامه زنده

 4. از تقلیل انقلاب اسلامی تا دوگانه انگاری ظریف!

 5. حقیقت، فراتر از قاب تلویزیون

 6. راهبرد تکراری اصلاح‌طلبان

 7. کنایه سنگین خاندوزی به جواد ظریف

 8. پاسخ مخبر به ادعاهای ظریف/ امکان فروش نفت نداشتیم

 9. کدام نامزد حاضر است به این آزمون و خطا پایان دهد؟!

 10. دیوار امنیتی در مرز ترکیه و ایران

 11. سند منتشر شده از سوی وحید اشتری جعلی است/ «معراج» هم تکذیب کرده بود

 12. دختر قالیباف: ماجرای سیسمونی دروغ بود

 13. پزشکیان: برای من مذاکره و توافق ذلت نیست/در منطقه و جهان ایران را بازی‌ساز خواهم کرد

 14. طعنه ای که به خود اصلاح‌طلبان بازمی‌گردد!

 15. نظرات برگزیده مخاطبان الف: ظریف باید درباره مکانیسم ماشه پاسخگو باشد/ قالیباف چرا در مجلس حقوق‌ها را افزایش نداد؟

 16. سخنی مشفقانه با دکتر پزشکیان

 17. چرا همه از دولت «روحانی» فرار می‌کنند؟!

 18. انتقاد تند قالیباف از اظهارات ظریف/ "خجالت بکشید"

 19. توصیه شریعتمداری به پزشکیان/ نتایج دو نظرسنجی/ احتمال دوقطبی شدن انتخابات

 20. واکنش سرپرست وزارت خارجه به سخنان جنجالی ظریف

 21. نسخه سانسور نشده پاسخ حجت‌الاسلام والمسلمین قاسمیان خطاب به تحریف معانی قرآن توسط ظریف در میزگرد انتخاباتی پزشکیان

 22. آشفتگی «ظریف» از کجاست؟!

 23. "اجماع" در مقابل  "اقناع" ؛ اصولگرایان به رستگاری می رسند یا اصلاح طلبان !

 24. واکنش روحانی به مناظرات انتخابات ۱۴۰۳ / هدف آن‌ها مبارزه با تفکر تعامل با جهان است  

 25. توضیح فاضلی درباره اتفاقات شب گذشته/ با عزمی جزم‌تر به مسعود پزشکیان رأی می‌دهم  

پربحث‌های دیروز

پربحث‌های هفته

 1. تناقض‌های «ظریف»!

 2. عصبانیت مشاور پزشکیان و ترک برنامه زنده

 3. از تقلیل انقلاب اسلامی تا دوگانه انگاری ظریف!

 4. حقیقت، فراتر از قاب تلویزیون

 5. راهبرد تکراری اصلاح‌طلبان

 6. پاسخ مخبر به ادعاهای ظریف/ امکان فروش نفت نداشتیم

 7. کدام نامزد حاضر است به این آزمون و خطا پایان دهد؟!

 8. سند منتشر شده از سوی وحید اشتری جعلی است/ «معراج» هم تکذیب کرده بود

 9. پزشکیان: برای من مذاکره و توافق ذلت نیست/در منطقه و جهان ایران را بازی‌ساز خواهم کرد

 10. طعنه ای که به خود اصلاح‌طلبان بازمی‌گردد!

 11. نظرات برگزیده مخاطبان الف: ظریف باید درباره مکانیسم ماشه پاسخگو باشد/ قالیباف چرا در مجلس حقوق‌ها را افزایش نداد؟

 12. سخنی مشفقانه با دکتر پزشکیان

 13. چرا همه از دولت «روحانی» فرار می‌کنند؟!

 14. انتقاد تند قالیباف از اظهارات ظریف/ "خجالت بکشید"

 15. توصیه شریعتمداری به پزشکیان/ نتایج دو نظرسنجی/ احتمال دوقطبی شدن انتخابات

 16. واکنش سرپرست وزارت خارجه به سخنان جنجالی ظریف

 17. آشفتگی «ظریف» از کجاست؟!

 18. "اجماع" در مقابل  "اقناع" ؛ اصولگرایان به رستگاری می رسند یا اصلاح طلبان !

 19. واکنش روحانی به مناظرات انتخابات ۱۴۰۳ / هدف آن‌ها مبارزه با تفکر تعامل با جهان است  

 20. واکنش تلویحی شریعتمداری به سخنان ظریف/ پاسخ زاکانی به احتمال کناره‌گیری از انتخابات

 21. داوری نامزدهای انتخابات با یک تعبیر مبهم !

 22. زاکانی: جواب ظریف را خواهم داد/ کسانی مدعی هستند که باید محاکمه می‌شدند

 23. قالیباف پاسخ ظریف را داد/ قانون اقدام راهبردی دست مذاکره‌کننده‌ها را پر کرد

 24. توصیه احمد توکلی به نامزدهای انتخابات: در دولت خود از اقتصاددانان عدالت‌خواه و حامی اقشار ضعیف بهره ببرید

 25. غیبت یک گفتمان مهم در انتخابات

آخرین عناوین