واکنش‌ها به افزایش قیمت بنزین/ پگاه آهنگرانی در فهرست عفو رئیسی/ چرا روحانی استعفا نمی‌دهد؟

گروه سیاسی الف،   3980825137 ۶۵ نظر، ۰ در صف انتشار و ۴۹ تکراری یا غیرقابل انتشار

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

واکنش‌ها به افزایش قیمت بنزین/ پگاه آهنگرانی در فهرست عفو رئیسی/ چرا روحانی استعفا نمی‌دهد؟

چرا روحانی استعفا نمی‌دهد؟

پرویز امینی، تحلیلگر سیاسی در مطلبی با عنوان «جناب روحانی این تابو را بشکن!» در کانال خود نوشت: « با این که حدود دو سال تا پایان دوره دوم رئیس‌جمهور روحانی باقیمانده است اما به لحاظ حکمرانی، دولت او، دولت پایان یافته است.

 دو عنصر اساسی که به موجودیت و تداوم دولت‌ها به لحاظ اجتماعی و سیاسی مشروعیت می‌بخشد عبارتند از:

۱- داشتن ایده‌های حکمرانی: قاعده این است که موجودیت‌های سیاسی در حاکمیت چه در قالب پارلمان یا قوه مجریه و...، برای حل مسائل و تأمین نیازها و تحقق مطالبات مردم می‌آیند. و برای چنین اهدافی، دارای ایده‌هایی برای حکمرانی باشند. دولت روحانی ایده تغییر در روابط خارجی را کلید همه مسائل کشور بیان کرد و تا سطح برجام نیز آن را تحقق بخشید اما هم آن ایده و هم برجام، شکست خورده‌اند و به فرجام نرسیده‌اند. و دولت هیچ ایده جایگزینی ندارد و به روزمرگی امور می‌گذراند تا آنجا که خیال‌پردازانه منتظر تغییر هیأت حاکمه آمریکا برای احیای برجام است.

۲- اعتماد سیاسی در بین مردم: علاوه بر ایده حکمرانی، موجودیت‌های سیاسی نیاز به حداقل‌هایی از اعتماد عمومی‌اند تا با سیاست‌های آنها همراهی و در تحقق آنها مشارکت کنند. 

 دولت روحانی در هر دو، در «وضعیت قرمز» است و بنابراین نه ایده‌ای برای حل مسائل و نه اعتمادی برای همراهی با او در جامعه است. افزایش یکباره و  چند صد درصدی و توأمان سهمیه‌بندی بنزین، در حکم تیر خلاص به اعتماد اجتماعی به او است. 

دولت روحانی فلسفه وجودی خود را از دست داده است و امتداد آن تا ۱۴۰۰ هیچ توجیهی و با تأکید می‌گویم هیچ توجیهی ندارد.

روحانی باید مطابق عرف نظام‌های مردم‌سالار، با پایان دادن به دولت مستقر خود و فراهم کردن روی کارآمدن دولتی که ایده‌های تازه‌ای برای حکمرانی دارد و از کف قابل‌قبولی از اعتماد اجتماعی می‌تواند برخوردار گردد، به بهبود وضعیت حکمرانی کشور کمک کند.

علاوه بر این، روحانی با این اقدام، ناخواسته به توسعه روند دموکراتیزاسیون جمهوری اسلامی ایزان کمک می‌کند و برخی تابوها که دولت‌ها باید «تحت هر شرایطی تا آخر تداوم پیدا کنند» را  می‌شکند و باب جدیدی در حکمرانی ج.ا.ا می‌گشاید که فلسفه تداوم موجودیت سیاسی «زمانی» نیست و با شکست در ایده‌ها و تجربه شکست اعتماد سیاسی، باید پایان کار خود را اعلام کنند.»

***

ارتباط دانیال‌زاده با حسین فریدون

روزنامه شرق درباره دستگیری رسول دانیال‌زاده نوشت: «نام رسول دانيال‌زاده علاوه بر اينكه در پرونده‌هاي بانكي به‌دليل بدهي به چشم مي‌‎خورد، در پرونده حسين فريدون و اكبر طبري، معاون دفتر رئيس سابق قوه قضائيه هم ديده مي‌شود. آن‌طور‌كه در رسانه‌ها آمده است، ارتباط دانیال‌زاده و حسین فریدون، به ساختمانی در محدوده کریم‌خان تهران مرتبط می‌شود که گویا در جريان‌ رقابت‌هاي انتخاباتي روحاني، به تيم او براي تبليغات اختصاص يافته بود.

او در پرونده حسين فريدون به پرداخت رشوه متهم مي‌شود و به‌همين‌دليل در زندان به سر مي‌برد كه پس از تحمل چند ماه حبس، با قيد وثيقه آزاد و براي درمان به خارج از كشور سفر مي‌كند و ديگر به ايران بازنمی‌گردد. براساس قانون براي متهمان به پرداخت رشوه از شش ماه تا سه سال حبس در نظر گرفته مي‌شود و دريافت‌كننده رشوه به اشد مجازات محكوم مي‌شود. در اين پرونده، حسين فريدون به پنج سال حبس محكوم شد.همان روزهايي كه پرونده فريدون در جريان بود، در رسانه‌ها خبر از ارتباط حسين فريدون و دانيال‌زاده براي خريد ملكي در سعدآباد به نام همسر حسين فريدون منتشر شد.»

***

پگاه آهنگرانی در فهرست عفو رئیسی

روز پنج‌‌شنبه رهبری با درخواست رئیسی مبنی بر عفو تعدادی از محکومان امنیتی موافقت کردند. روزنامه فرهیختگان در این باره نوشت: «بماند که این اقدام رئیس دستگاه قضا که با موافقت رهبر انقلاب هم روبه‌رو شد، در پس خبر افزایش نرخ سوخت در شب میلاد رسول‌اکرم(ص) به حاشیه رفت، اما به‌صورت مشخصی می‌توان با رصد رسانه‌های اپوزیسیون و معاند مشاهده کرد که یک سکوت رادیویی شدید میان‌شان شکل گرفته و انگارنه‌انگار که چنین اتفاقی در ایران رخ داده است. البته حق هم دارند، دستگاه قضا میدان عمل و جولان آنها را بسته و اینکه آنها امروز از این ماجرا هیچ نمی‌گویند، تازه اول ماجرای بسته‌شدن دهان‌شان است.

البته این رسانه‌ها احتمالا وقتی بفهمند که علاوه‌بر دانشجویان، چندین نفر از کارگران و برخی اقلیتی‌های مذهبی، چه کسانی نام‌شان میان مشمولان عفو قرار دارد احتمالا سکوت عمیق‌تری را پیشه خواهند کرد. میان کسانی که در نامه رئیس دستگاه قضا به رهبری نام‌شان دیده می‌شود چند نفر از هنرمندان هم حضور دارند، افرادی که اخیرا اخبار زیادی درخصوص محکومیت آنها منتشر شده بود. براساس آنچه «فرهیختگان» کسب اطلاع کرده پگاه آهنگرانی بازیگر و حسین جنتی شاعر، دو چهره مشهوری هستند که پنجشنبه گذشته و با درخواست سیدابراهیم رئیسی و موافقت رهبر انقلاب مورد بخشش قرار گرفتند و محکومیت‌شان منتفی شد.»

***

واکنش‌ها به افزایش قیمت بنزین

قیمت بنزین از روز جمعه افزایش یافت. این اتفاق در حالی اجرایی شد که تا چند روز پیش از آن مسئولین افزایش قیمت بنزین را تکذیب می‌کردند.

بیشتر بخوانید: افزایش قیمت بنزین؛‌ چرا حالا،‌ چرا به این شکل؟

در روز جمعه تجمعات اعتراضی در برخی شهرها در واکنش به افزایش قیمت بنزین شکل گرفت. در شهر سیرجان متاسفانه این تجمعات منجر به کشته‌شدن یک نفر شد.

محمد محمودآبادی، فرماندار سیرجان در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به تجمع مسالمت‌آمیز مردم سیرجان در شب گذشته، عنوان کرد: متاسفانه عده‌ای از این تجمع مسالمت‌امیز سوء استفاده کردند و یکسری اموال عمومی را تخریب و به برخی پمپ بنزین‌ها خسارتی وارد کرده و قصد داشتند به مخازن اصلی شرکت نفت دسترسی داشته باشند و آنها را به آتش بکشند که با مقاومت نیروهای امنیتی، انتظامی، سپاه و بسیج روبرو و عقب نشینی کردند.

سرپرست ویژه فرمانداری سیرجان ادامه داد: در این میان یکسری افراد مجروح شدند که در حال بررسی این موضوع هستیم که این افراد به چه شکل مجروح شدند و نمی‌توانیم با یقین صد در صدی گفت که با تیر مستقیم نیروهای امنیتی یا از جای دیگر مجروح شدند زیرا برخی‌ها از پشت و برخی نیز از بغل ضربه خوردند ضمن آنکه تاکید داریم که هیچ کدام از نیروهای امنیتی دستور شلیک مستقیم را نداشتند و فقط برای حفاظت از مخازن حساس سوخت کشور مجوز شلیک تیر هوایی را داشتند که این کار را نیز انجام داده‌اند.

وی افزود: متاسفانه یک نفر در این ماجراها کشته شده اما هنوز دلیل کشته شدن این فرد مشخص نیست که تیر خورده یا خیر و اکنون در پزشکی قانونی شهرستان سیرجان در حال بررسی این موضوع هستیم و هر زمانی که دلیل فوت این شخص مشخص شود، اعلام خواهیم کرد ضمن آنکه باید عنوان کرد که این فرد از مردم عادی بوده است.

بیشتر بخوانید:

جزئیات حوادث شب گذشته سیرجان

از صبح شنبه تجمعات اعتراضی دیگری در شهرهای مختلف شکل گرفته است. به گزارش خبرنگاران ایرنا،‌ امروز در شیراز،‌ گرگان،‌ خرم‌آباد،‌ قم،‌ ایلام و کرج، برخی رانندگان با خاموش کردن خودروهایشان و ایجاد ترافیک، ‌نارضایتی خود را نسبت به نرخ جدید بنزین اعلام کردند. در سنندج، ‌دورود و قزوین، مهدیشهر،‌ گرمسار و شاهرود نیز اعتراض‌هایی انجام شده است. 

برگزاری جلسه سران قوا

جلسه سران سه قوه امروز برگزار شد که برخی احتمال دادند بناست در تصمیم افزایش قیمت بنزین تجدیدنظر صورت گیرد اما این جلسه بدون تغییر در این تصمیم پایان یافت. در این جلسه همچنین بحث شد که همه قوا در دولت در اجرای این مصوبه، همکاری کامل خواهند کرد  و از همه دستگاه‌ها و نهادهای کشور خواسته شد برای اجرای موفق این طرح و تحقق اهداف آن، همکاری کنند.

از سویی دیگر دو تن از مراجع تقلید قم با انتشار بیانیه‌ای خواستار تجدیدنظر در افزایش قیمت بنزین شدند. آیت الله صافی گلپایگانی در بیانیه‌ای درخواست کرد « نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی لغو این طرح را اعلام کنند و برای رفع مشکلات مردم ، با مشورت بزرگان و اساتید علم اقتصاد اقدام فوری نمایند.»

در بیانیه منتشر شده از سوی آیت‌الله علوی گرگانی هم آمده است: «تمام مسئولین دلسوز و مدیران مملکتی باید توجه داشته باشند که در شرایط فعلی ایجاد آرامش در جامعه و دوری از پرداختن به مسائل حاشیه ای و حفظ وحدت ملی، پرهیز از ایجاد التهاب در جامعه مخصوصا در وضعیت اقتصادی مردم یک اصل مهم می باشد،  لذا هر گونه رفتاری که موجب  بروز مشکلات معیشتی بیشتر در شرایط فعلی برای مردم شود، از نظر اینجانب ناپسند و بر خلاف مصالح ملی است.»

بیشتر بخوانید:

آیت‌الله علوی گرگانی: گرانی بنزین ناپسند است/ دولت تا دیر نشده در تصمیم خود تجدید نظر کند

اعتراض آیت‌الله صافی گلپایگانی به افزایش قیمت بنزین: از مجلس می‌خواهم که لغو این طرح را اعلام کند

از سویی دیگر نمایندگان مجلس هم به تصمیم اتخاذشده اعتراض کردند و ذوالنور از تهیه طرح دوفوریتی برای لغو افزایش قیمت بنزین خبر داد. حجت الاسلام مجتبی ذوالنور، نماینده قم در گفت وگو با ایلنا ، در باره مصوبه سران سه قوه کشور برای افزایش نرخ بنزین در کشور، اظهار داشت: من نمی‌دانم سران قوا امضا کردند یا نه، چون از جزئیات جلسه آنان اطلاعی ندارم، اما ما صد در صد با این موضوع مخالفت می کنیم.

وی گفت: بحث گران شدن بنزین باید در قالب یک طرح جامع باشد و تمام جوانب در آن رعایت شود؛ و اگر بودجه افزایش پیدا کند معلوم شود کجا می رود و این بودجه چقدر است؛ اصولا این مجلس است که باید بودجه را تصویب کند و دولت خودش حق ندارد چنین کاری کند و این کار دولت خلاف است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از تهیه یک طرح دو فوریتی برای مخالفت با گران شدن بنزین در صحن علنی مجلس خبر داد و گفت: بنده تلفنی از تعدادی از نمایندگان مجلس نظر خواهی کردم و تماما پیامک های شان را حفظ کردم و نگه داشتم؛ همه این نمایندگان تأکید داشتند بعنوان موافق این طرح دو فوریتی اسمشان نوشته و ثبت شود و لذا در اولین ساعات یکشنبه که مجلس آغاز به کار می کند، این طرح را در هیئت رئیسه اعلام وصول خواهم کرد و این کار را پیگیری می کنیم که این مسئله گران شدن بنزین متوقف شود تا در یک فرصت مناصب و با کارشناسی، با نظر مجلس و کارشناسان اقتصادی، این موضوع به طور جامع بررسی شود و همان نظر مقام معظم رهبری که ساماندهی است اتفاق بیافتد نه افزایش قیمت بنزین که یکباره انجام شد.

یک نماینده اصلاح‌طلب هم از تهیه طرح دوفوریتی از جانب فراکسیون امید در این زمینه خبر داد. علی اصغر یوسف نژاد در گفت‌وگو با عصر ایران اظهار کرد: جمعی از نمایندگان در حال تهیه یک طرح دو فوریتی هستند که قیمت بنزین به قبل از روز ۲۴ آبان ماه برگردد.

وی افزود: بر اساس مفاد این طرح دو فوریتی هرگونه افزایش قیمت بنزین در حد تورم و آن هم در سال‌های آتی و با نظر مجلس اعمال خواهد شد. به گفته یوسف‌نژاد، این طرح که از سوی اعضای فراکسیون امید پیگیری می‌شود، فردا (یکشنبه) به هیات رئیسه مجلس ارائه خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

ذوالنور خبر داد: تهیه یک طرح دو فوریتی برای مخالفت با گران شدن بنزین در مجلس

لاریجانی بدون در نظر گرفتن نظر نمایندگان مصوبه سهمیه‌بندی بنزین را امضا کرد

عضو کمیسیون اقتصادی: اقدام دولت در افزایش قیمت بنزین، به این صورت شتاب‌زده بود/ دولت باید پاسخگو باشد

اکنون باید منتظر جلسه یکشنبه مجلس بمانیم و واکنش نمایندگان را شاهد باشم.

***

 

 

 

 

 

عناوین مرتبط

۱۷ آذر ۱۳۹۸پیشنهاد عباس عبدی برای برگزاری انتخابات زودرس ریاست‌جمهوری/ انتقاد قوچانی از عارف و شورای عالی اصلاح‌طلبان/چرا احمدی‌نژاد در انتخابات مجلس ثبت‌نام نکرد؟
۱۶ آذر ۱۳۹۸ روایت ازغدی از مجادله با روحانی/ ثبت‌نام قالیباف در انتخابات مجلس/آیا نمایندگان، وزیر کشور را استیضاح می‌کنند؟
۱۳ آذر ۱۳۹۸طبیعی بودن افزایش قیمت‌ها به روایت وزیر کشور/ تکذیب سخنان علی مطهری توسط واعظی و ربیعی/توکلی: افزایش قیمت بنزین پس از چند بار تکذیب، فریب مردم بود
۱۲ آذر ۱۳۹۸ابطحی: روحانی هویت امنیتی خود را در این روزها نشان داد/ انتقاد منیژه حکمت از معافیت مالیاتی هنرمندان/ آخرین اخبار از حضور جلیلی و قالیباف در انتخابات
۱۱ آذر ۱۳۹۸سخنان عجیب مطهری درباره طرح افزایش قیمت بنزین/ وقتی یک نهاد نظارتی به نمایندگان هدیه می‌دهد!/ قوچانی: نمی‌توان از کارنامه اصلاح‌طلبان دفاع کرد
۱۰ آذر ۱۳۹۸کدخدایی: برخی از وزرا مخالف افزایش قیمت بنزین بودند/موضع مشاور رئیس جمهور درباره کشته شدگان اعتراضات اخیر/ زیباکلام: شرمنده مردمی هستم که با تشویق من به روحانی رای دادند
۹ آذر ۱۳۹۸آیا واقعا روحانی از زمان اجرای افزایش قیمت بنزین بی‌خبر بود؟/ پایان دوره لاریجانی در مجلس/ نمایندگانی که به استیضاح زنگنه رای ندهند باید پاسخگوی عملکرد او باشند

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۱۷۳۲۷۳۲۰:۳۶:۳۸ ۱۳۹۸/۸/۲۵
یک سوال مگر سران سه قوه با هم اینکار را نکردند ، پس هم روحانی و هم رئیسی و هم لاریجانی باید استعفا دهند.
ناشناس۱۱۷۴۶۳۹۱۱:۲۶:۵۹ ۱۳۹۸/۸/۲۶
ما را به شما امیدی نیست لطفاً شر مرسان
ناشناس۱۱۷۴۶۷۸۱۱:۳۹:۳۱ ۱۳۹۸/۸/۲۶
رئیسی امضاش نکرده
ناشناس۱۱۷۴۷۵۳۱۱:۵۵:۱۰ ۱۳۹۸/۸/۲۶
نه بابا روحانی خودش را به دو نفر دیگر چسبانده است
ناشناس۱۱۷۶۸۳۳۲۱:۰۸:۰۷ ۱۳۹۸/۸/۲۶
اصل افزایش قیمت بنزین و پرداخت مابه التفاوت آن منطقی و در چهارچوب عدالت به نظر میرسد ، چرا که افرادی که خودرو ندارند هم از سوبسید بنزین برخوردار میشوند ، چرا فقط دارندگان خودرو باید از این سوبسید برخوردار شوند ، اما روش افزایش قیمت کاملا اشتباه بود ، باید طوری افزایش بیابد که فشاری بر روی مردم وارد نشود ، از سال 92 تاکنون بنزین روی قیمت 1000 تومان ثابت بود و ناگهان این همه گران شد ، اگر هر سال 10 درصد به قیمت بنزین اضافه میشد ، این مشکلات به وجود نمی آمد
ناشناس۱۱۷۳۲۷۵۲۰:۳۹:۳۲ ۱۳۹۸/۸/۲۵
علی لاریجانی برجام نافرجام را 20 دقیقه ای تصویب کرد و حالا طرح سهمیه بندی بنزین را بدون در نظر گرفتن نظرات نمایندگان امضاء کرد.
ناشناس۱۱۷۳۲۷۹۲۰:۴۱:۳۹ ۱۳۹۸/۸/۲۵
فقط دولت روحانی در وضعیت قرمز است؟!
ناشناس۱۱۷۳۲۸۰۲۰:۴۲:۲۵ ۱۳۹۸/۸/۲۵
حذف کارت سوخت و سهمیه بندی در 5 سال گذشته باعث افزایش قاچاق سوخت و افزایش مصرف آن شد و کشور از این بابت حداقل 100 میلیارد دلار متضرر شد روحانی و زنگنه باید پاسخگو باشند.
فرزاد۱۱۷۴۵۴۳۱۱:۱۳:۰۳ ۱۳۹۸/۸/۲۶
اصلا شما میدونی ۱۰۰ میلیارد دلار چقدره ؟
ناشناس۱۱۷۴۹۵۳۱۲:۳۸:۰۵ ۱۳۹۸/۸/۲۶
به گفته دکتر توکلی در دولت قبل از محل سهمیه بندی سوخت سالیانه 12 میلیارد دلار صرفه جویی ارزی داشتیم اما حالا با حذف کارت سوخت و با افزایش مصرف سالیانه 20 میلیارد دلار حیف میل و شد که در مجموع 5 سال 100 میلیارد دلار می شود.(الف جان لطفا"منتشر بفرما)
ناشناس۱۱۷۳۲۸۲۲۰:۴۲:۴۸ ۱۳۹۸/۸/۲۵
خوب و‌بد روحانی کاری ندارم ولی اگر بر اساس افزایش قیمت بنزین روحانی باید استعفا دهد که این تصمیم توسط سران! قوا گرفته شده و نه یک قوه! شاید هم ماهیگیری میکنید در این اوضاع گل الود
ناشناس۱۱۷۳۲۸۶۲۰:۴۶:۳۹ ۱۳۹۸/۸/۲۵
روحانی می تواند با یک استعفاء دل 83 میلیون ایرانی را شاد کند.
مصطفي۱۱۷۳۲۹۱۲۰:۴۸:۲۰ ۱۳۹۸/۸/۲۵
اقاي رئيس جمهور بايد متوجه شويد كه در دولت شما ، اكثر طرحها با دست پاچگي تمام ، بدون مطالعه كافي و بصورت ناقص و در نتيجه موجب ناراضي كردن مردم از نظام ، پيشنهاد ، تهيه و اجرا ميشوند مثل همين طرح بنزين منطق كار كاملا صحيح ، ولي اوج بدسليقگي در طرح پيشنهاد و روش اجرايي افتضاح
ناشناس۱۱۷۳۲۹۷۲۰:۵۰:۲۴ ۱۳۹۸/۸/۲۵
سرکرده های اشوب گر را اعدام کنید چون این ها انگل جامعه هستند و اعتراضات را خراب می کنند
کریم۱۱۷۵۳۶۷۱۴:۰۸:۵۵ ۱۳۹۸/۸/۲۶
مطمئن باشید که کسانی که اعتراض آرام مردم را تبدیل به آشوب می کنند، از بین مردم نبوده ، بلکه مخصوصا برای انحراف و ایجاد بهانه جهت سرکوب، دست به این کارها می زنند .هرکس که قصد ایجاد آشوب در اعتراضات آرام را دارد، مردم باید از خود دور کرده و آنها را بیرون کنند.
ناشناس۱۱۷۳۳۰۰۲۰:۵۰:۴۰ ۱۳۹۸/۸/۲۵
دلار 12 هزار تومان و گوشت 120 هزار تومان و بنزین 3 هزار تومان اما روحانی هنوز از برکات برجام می گوید!!!
ناشناس۱۱۷۳۳۰۱۲۰:۵۱:۱۱ ۱۳۹۸/۸/۲۵
به جاى روحانى چه كسى بياد ؟ أيا تمام مسئولين طى اين سالها حساب خود را پس نداده اند
ناشناس۱۱۷۳۳۰۲۲۰:۵۱:۳۴ ۱۳۹۸/۸/۲۵
نظر علی مطهری درباره افزایش 300 درصدی قیمت بنزین چیست ؟!
ناشناس۱۱۷۴۶۸۷۱۱:۴۱:۰۷ ۱۳۹۸/۸/۲۶
می گوید مشکل کمبود چند همسری هست نه قیمت بنزین!
ناشناس۱۱۷۳۳۰۵۲۰:۵۳:۲۹ ۱۳۹۸/۸/۲۵
مجلس در راس امور نبوده و نيست و نخواهد بود....
ناشناس۱۱۷۴۱۱۷۰۹:۴۲:۴۴ ۱۳۹۸/۸/۲۶
حیف پول بی حساب و کتابی که در این مجلس و سایر مجلس ها از جیب مردم بیچاره خرج میشه.
ناشناس۱۱۷۴۲۱۳۱۰:۰۸:۴۶ ۱۳۹۸/۸/۲۶
اگر نماینده درست در راس امور خواهد بود
ناشناس۱۱۷۴۲۹۵۱۰:۲۵:۰۳ ۱۳۹۸/۸/۲۶
نتیجه رای دادن فله ای همین میشه.
ناشناس۱۱۷۳۳۰۶۲۰:۵۴:۱۳ ۱۳۹۸/۸/۲۵
تابوی چی رو بشکنه؟ بازرگان استعفا داد اوضامون خوب شد، نصف مجلس چند دوره قبل استعفا دادن اوضامون خوب شد؟
M۱۱۷۳۳۱۰۲۰:۵۵:۲۸ ۱۳۹۸/۸/۲۵
چرا سایت الف و امثالهم باز میشه اما حتی گو گل هم باز نمیشه؟
ناشناس۱۱۷۴۰۸۲۰۹:۳۲:۴۶ ۱۳۹۸/۸/۲۶
اینترانته عزیزم
ناشناس۱۱۷۴۱۰۱۰۹:۳۷:۱۹ ۱۳۹۸/۸/۲۶
اینترنت سراسر کشور قطع شده الان به اینترانت داخلی وصل هستیم
ناشناس۱۱۷۶۴۸۵۱۹:۰۲:۱۱ ۱۳۹۸/۸/۲۶
اینترنت ملیست.
ناشناس 321123۱۱۷۴۱۲۴۰۹:۴۴:۳۵ ۱۳۹۸/۸/۲۶
اینترنت جهانی قطع هستش فقط دامنه های ایرانی وصل است
ناشناس۱۱۷۴۷۰۰۱۱:۴۳:۴۲ ۱۳۹۸/۸/۲۶
خب دیگه الحمد الله از لحاظ اینترنت هم شدیم کره شمالی چون مسولان خیلی دوست دارند شبیه این کشور پیشرفته بشویم!
ناشناس۱۱۷۴۷۱۶۱۱:۴۶:۲۲ ۱۳۹۸/۸/۲۶
اقلا یک سایت جستجو اینترانتی ایرانی مثل گوگل را نام ببرید بتوانیم سایت های ایرانی را توش جستجو کنیم!
ناشناس۱۱۷۶۴۸۷۱۹:۰۳:۴۹ ۱۳۹۸/۸/۲۶
اینترنت ملیست.
ناشناس۱۱۷۳۳۲۴۲۱:۰۰:۱۲ ۱۳۹۸/۸/۲۵
روحاني و كابينه او بايد استعفا و بابت وضع اخير محاكمه شوند.
ناشناس۱۱۷۳۳۴۷۲۱:۰۹:۰۵ ۱۳۹۸/۸/۲۵
زشتی ماجرا اینجاست که تا چند روز پیش همه گرانی بنزین رو تکذیب می کردند جدیدا به مردم علنی رکب می زنند
ناشناس۱۱۷۴۶۰۴۱۱:۲۱:۵۲ ۱۳۹۸/۸/۲۶
شیوه اسلاحات تا بوده همین بوده
ناشناس۱۱۷۳۳۵۰۲۱:۱۱:۰۴ ۱۳۹۸/۸/۲۵
روحانی استعفا استعفا استعفا
ناشناس۱۱۷۳۳۵۹۲۱:۱۴:۱۰ ۱۳۹۸/۸/۲۵
لعنت خدا بر ظالمان
ناشناس۱۱۷۳۳۶۰۲۱:۱۴:۱۶ ۱۳۹۸/۸/۲۵
خیلی ها باید استعفا دهند چون وضعیت فعلی کشور تقصیر خیلی ها هست
ناشناس۱۱۷۳۳۶۹۲۱:۲۰:۰۶ ۱۳۹۸/۸/۲۵
شما اصلا به فکر آرامش مردم نیستید...به جای این اراجیف به فکر برطرف کردن مشکلات مردم باشید
ناشناس۱۱۷۳۳۷۶۲۱:۲۵:۱۰ ۱۳۹۸/۸/۲۵
فقط قیمت؟ سهمیه بندی چی میشه؟؟؟
ناشناس۱۱۷۳۴۷۵۲۲:۴۷:۱۲ ۱۳۹۸/۸/۲۵
تاریخ مصرف این مقالات چرت و پرت تموم شده؛ دست ما ک نمیرسه ب اون وزیر جوان بگید پاش رو از رو نت برداره؛ ما کار و زندگی داریم؛ فقط دامنه ir باز میشه اونم بزور
ناشناس۱۱۷۳۴۸۶۲۲:۵۲:۲۱ ۱۳۹۸/۸/۲۵
اعتراض مراجع اصلا در رسانه ملي اعلام نميشود؟
ناشناس۱۱۷۴۷۳۱۱۱:۴۹:۵۰ ۱۳۹۸/۸/۲۶
مراجعی که اعتراض کردن خواستار برگشت قیمت به قبل شدند و مردم را درک کرده اند مردم هم به آنها گوش خواهند داد نه به دیگر مراجع
ناشناس۱۱۷۳۵۱۸۲۳:۱۳:۲۶ ۱۳۹۸/۸/۲۵
از وحشتتون چرا اینترنت رو قطع کردید
ناشناس۱۱۷۳۵۶۳۲۳:۵۹:۲۴ ۱۳۹۸/۸/۲۵
پاتون رو از روی سیم اینترنت بردارید...
ناشناس۱۱۷۳۵۶۶۰۰:۰۱:۰۵ ۱۳۹۸/۸/۲۶
لذت قدرت . مگر می شود قدرتی که با هزار دوز و کلک بدست آوردی دودستی کنار گذاشت؟
ناشناس۱۱۷۳۵۸۰۰۰:۱۷:۴۵ ۱۳۹۸/۸/۲۶
جالبه!!! 75%کشور ایران باید کمک غذائی بگیرند 60 میلیون نفر کشور ایران زیر فقرند!!!
ناشناس۱۱۷۳۶۱۳۰۰:۵۳:۵۲ ۱۳۹۸/۸/۲۶
کلا زندگی ما شده کینه های سیاسی خودشون هم که هزینه نمیدن هزینه میفته پای ما
عدالت۱۱۷۳۶۴۴۰۱:۱۸:۰۹ ۱۳۹۸/۸/۲۶
پس علی مطهری کجاست او که مثل زبل خان همه جا هست چرا در این مورد بلبل زبانی نمی کند
ناشناس۱۱۷۶۷۰۶۲۰:۰۹:۰۰ ۱۳۹۸/۸/۲۶
اخه بحث شیرین چند همسری نیست
حسین۱۱۷۳۸۲۲۰۷:۴۲:۲۳ ۱۳۹۸/۸/۲۶
چرا فقط روحانی استعفا بده؟ هر سه رییس سه قوه باید استعفا بدن. این آشی بوده که سه تایی پختن.
ناشناس۱۱۷۴۳۱۳۱۰:۲۷:۴۴ ۱۳۹۸/۸/۲۶
مشکلات فعلی کشور نتیجه عملکرد بسیار ضعیف دولت روحانی در 7 سال گذشته است.
ناشناس۱۱۷۴۷۵۴۱۱:۵۵:۱۹ ۱۳۹۸/۸/۲۶
متاسفانه کسانی برای کشور تصمیم می گیرند که هیچ دانشی از آن تصمیم ندارند و کسانی که بعنوان کارشناس برای خود انتخاب کرده اند نیز از خودشان کم دانش تر هستند!
ناشناس۱۱۷۳۸۶۵۰۸:۱۸:۲۱ ۱۳۹۸/۸/۲۶
گناه شون چی بود؟
ناشناس۱۱۷۴۶۱۰۱۱:۲۲:۵۶ ۱۳۹۸/۸/۲۶
رفتار آقای رییسی خیلی جالبه! وقتی تصمیمی گرفته میشه همه در آن نقش دارند چه مخالف چه موافق. از قرار معلوم قرار بوده در این بین روحانی را قربان کنند.
ناشناس۱۱۷۴۹۷۹۱۲:۴۱:۵۱ ۱۳۹۸/۸/۲۶
روحانی قربانی برجام نافرجام و اعتماد به کدخدا شد.
من۱۱۷۸۲۲۶۱۰:۴۴:۳۶ ۱۳۹۸/۸/۲۷
این تصمیم به شکل بسیار سخت تری در زمان احمدی نژاد گرفته شد و قیمت سهمیه نبدی 4 برابر شد اما نه سه قوه درگیر شدند
ناشناس۱۱۷۴۶۱۴۱۱:۲۳:۱۶ ۱۳۹۸/۸/۲۶
به خاطر چند ده آشوب گر و اوباش بی سروپا نباید اینترنت قطع بشه کارو زندگی داریم آخه
ناشناس۱۱۷۴۷۵۶۱۱:۵۵:۲۹ ۱۳۹۸/۸/۲۶
سوال از مسئولان دلسوز نظام: ما پول دادیم و اینترنت جهانی خریدیم چرا باید قطع باشه؟
ناشناس۱۱۷۴۷۹۴۱۲:۰۵:۲۸ ۱۳۹۸/۸/۲۶
آزادی بیان با قطع شدن اینترنت تو ایران داره بیداد میکنه!!!!!! مردم حق اعتراض ندارن باید تحمل کنند همچنان
ناشناس۱۱۷۴۸۳۲۱۲:۱۲:۴۰ ۱۳۹۸/۸/۲۶
الملک یبقی علی کفر و لا یبقی علی ظلم
ناشناس۱۱۷۴۹۰۸۱۲:۲۹:۰۴ ۱۳۹۸/۸/۲۶
خودروهای ۳۰ سال پیش را دیگر تولید نکنید و خودروهای روز دنیا را وارد کنید و بنزین یورو 4 تا 6 به مردم بدهید، شتر سواری دلا دلا نمیشه ، همش که نباید مردم هزینه بدهند
ناشناس۱۱۷۵۴۵۰۱۴:۲۴:۱۷ ۱۳۹۸/۸/۲۶
شورای سیاست گذاری اقتصادی و سران سه قوه چه موضوعیه؟ مگه کشور مجلس نداره؟ اگه اونا قراره تصمیم بگیرن مجلسو تعطیل کنیم کجای قانون اون شورا حق داره تصمیم بگیره و مجلس و دور بزنه؟ به چه دوره ای از تاریخ برگشتیم؟
ناشناس۱۱۷۶۴۳۴۱۸:۴۰:۵۰ ۱۳۹۸/۸/۲۶
دلخوش به این مقدار نباشید......
ناشناس۱۱۷۸۷۰۸۱۲:۱۹:۴۴ ۱۳۹۸/۸/۲۷
جالب است که دیواری کوتاه تر از روحانی پیدا نکردید ظاهرا! هر وقت بقیه استعفا دادند ایشان هم استعفا می دهد

پربحث‌های دیروز

 1. روحانی: بر اساس بودجه ۹۹ حقوق کارمندان و بازنشستگان ۱۵درصد افزایش می‌یابد/ بودجه سال آتی، بودجه استقامت است

 2. لیلاز: مردم دیگر نگران قیمت بنزین نباشند

 3. روغن ریخته‌ای که رییس جمهور نذر امامزاده کرد!...

 4. پایان ثبت نام نامزدهای انتخابات مجلس/ رقابت اصولگرایان و اصلاح طلبان چگونه خواهد بود؟

 5. طرح «استیضاح» و «محاکمه» همزمان زنگنه در مجلس و دادگاه

 6. گزارش نیویورک تایمز از نقاشی های یک زندانی شکنجه‌ شده در گوانتانامو

 7. آیا محسن لرستانی اعدام شد؟

 8. هدیه خداحافظی آمریکا به دانشمند ایرانی

 9. وزیر ارتباطات در دوره دانشجویی/عکس

 10. جایگزین موگرینی کارش را با دخالت در امور ایران آغاز کرد

 11. بهترین زمان خرید مسکن چه موقع است؟/ پیش‌بینی قیمت مسکن در ادامه سال ۹۸

 12. تبانی برخی بانک‌های خصوصی برای ارائه تسهیلات ۷ هزار میلیاردی به شرکت‌های صوری

 13. اسرائیل: علیه ایران به گزینه نظامی متوسل می شویم

 14. محدودیت جدید صرافی‌ها برای فروش دلار

 15. بودجه سال ۹۹ صداوسیما ۱۰۰ میلیارد تومان کاهش یافت

 16. ولایت فقیه در عراق

 17. آخرین وضعیت مصوبه «تعیین محل تجمعات»

 18. دو اقدام لازم قضایی که نیازمند دستور رئیسی است      

 19. نحوه افزایش حقوق بگیران مشخص شد

 20. استقبال لاریجانی از روحانی در یک روز بارانی

 21. پول کارگران در جیب ویلموتس/آقای وزیر زیر بار پرداخت نروید

 22. مدیرعامل مجتمع نیشکر هفت‌تپه: آماده جذب صدها جوان بیکار هستیم/ ماهانه ۱۸ میلیارد تومان حقوق می‌دهیم

 23. آخرین قیمت طلا، دلار و سکه + جدول

 24. قالیباف در مجلس به‌دنبال چیست؟

 25. زنگنه: امیدواریم بتوانیم به جوانان روحیه دهیم

پربحث‌های هفته

 1. تبعیض آشکار در اخذ مالیات/ آیا همه هنرمندان باید از پرداخت مالیات معاف می‌شدند؟

 2. شما چه فکر می‌کنید؟ | آشنا: جماعت زیادی از راه مسافرکشی با ماشین شخصی زندگی می‌کنند...

 3. یک عکس؛ یک شرح | «رضا جان انقلاب این طور نیست که تو فهمیده‌ای...»

 4. ترامپ از ایران تشکر کرد؛ مبادله زندانیان حاصل «یک مذاکره بسیار منصفانه» بود

 5. سعید ملایی تبعه مغولستان شد+عکس

 6. روحانی: بر اساس بودجه ۹۹ حقوق کارمندان و بازنشستگان ۱۵درصد افزایش می‌یابد/ بودجه سال آتی، بودجه استقامت است

 7. وزیر کشور: یک مقدار افزایش قیمت‌ها،‌ در برابر افزایش قیمت بنزین طبیعی است

 8. ده چیز که برای اولین بار در عربستان باب شد

 9. مطهری: افزایش قیمت بنزین ضروری بود/ اگر شرایط مناسب بود روحانی را استیضاح می‌کردیم/ یک خانه ۵۷۶ متری و یک پژو دارم

 10. علت طولانی بودن روند صدور کارت ملی چیست؟

 11. ترفند کارمند بانک در برابر اغتشاشگران + عکس

 12. داماد رئیس جمهور در انتخابات ثبت نام کرد!

 13. توضیحات رامبد جوان درباره مهاجرت و خندوانه

 14. ابطحی: روحانی هویت امنیتی خود را در این روزها نشان داد/ انتقاد منیژه حکمت از معافیت مالیاتی هنرمندان/ آخرین اخبار از حضور جلیلی و قالیباف در انتخابات

 15. در نیزارهای ماهشهر چه گذشت؟! / روایتی تازه از وقایع اخیر در بندر ماهشهر

 16. سازمان مبارزه با فساد تشکیل دهید...

 17. اقتصاددانان خطاب به رئیس‌جمهور: اسامی کارشناسان موافق و اسناد کارشناسی طرح افزایش قیمت بنزین را منتشر کنید

 18. لیلاز: مردم دیگر نگران قیمت بنزین نباشند

 19. صندلی اتوبوس‌های پایتخت فروشی می‌شود!

 20. خسارت ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی زنگنه به کشور

 21. تجمع پراکنده و ساختارشکنانه در چند دانشگاه تهران

 22. «اعتراض»، «آشوب»، «اغتشاش» یا «فتنه»؟ ؛ هر چه بود درسی شد برای عبرت...

 23. سخنان عجیب مطهری درباره طرح افزایش قیمت بنزین/ وقتی یک نهاد نظارتی به نمایندگان هدیه می‌دهد!/ قوچانی: نمی‌توان از کارنامه اصلاح‌طلبان دفاع کرد

 24. مطهری: عملکرد خوبی در مجلس داشتم/ نیاز زیادی به تبلیغات ندارم

 25. آغاز مصادره اموال مقامات فاسد ترکمنستان+ تصاویر

پربحث‌های هفته

 1. تبعیض آشکار در اخذ مالیات/ آیا همه هنرمندان باید از پرداخت مالیات معاف می‌شدند؟

 2. شما چه فکر می‌کنید؟ | آشنا: جماعت زیادی از راه مسافرکشی با ماشین شخصی زندگی می‌کنند...

 3. یک عکس؛ یک شرح | «رضا جان انقلاب این طور نیست که تو فهمیده‌ای...»

 4. روحانی: بر اساس بودجه ۹۹ حقوق کارمندان و بازنشستگان ۱۵درصد افزایش می‌یابد/ بودجه سال آتی، بودجه استقامت است

 5. مطهری: افزایش قیمت بنزین ضروری بود/ اگر شرایط مناسب بود روحانی را استیضاح می‌کردیم/ یک خانه ۵۷۶ متری و یک پژو دارم

 6. داماد رئیس جمهور در انتخابات ثبت نام کرد!

 7. ابطحی: روحانی هویت امنیتی خود را در این روزها نشان داد/ انتقاد منیژه حکمت از معافیت مالیاتی هنرمندان/ آخرین اخبار از حضور جلیلی و قالیباف در انتخابات

 8. در نیزارهای ماهشهر چه گذشت؟! / روایتی تازه از وقایع اخیر در بندر ماهشهر

 9. سازمان مبارزه با فساد تشکیل دهید...

 10. «اعتراض»، «آشوب»، «اغتشاش» یا «فتنه»؟ ؛ هر چه بود درسی شد برای عبرت...

 11. سخنان عجیب مطهری درباره طرح افزایش قیمت بنزین/ وقتی یک نهاد نظارتی به نمایندگان هدیه می‌دهد!/ قوچانی: نمی‌توان از کارنامه اصلاح‌طلبان دفاع کرد

 12. مطهری: عملکرد خوبی در مجلس داشتم/ نیاز زیادی به تبلیغات ندارم

 13. آقای جهانگیری! تجربه دوران هاشمی را فراموش نکنید...

 14. پشیمانیم؛ حرف پرتَکرار حامیان و هواداران رئیس‌جمهور

 15. پایان ثبت نام نامزدهای انتخابات مجلس/ رقابت اصولگرایان و اصلاح طلبان چگونه خواهد بود؟

 16. اعتراضات آبان ماه؛ ضرورت اطلاع‌رسانی سریع‌تر درباره جانباختگان

 17. مطهری: استیضاح روحانی به صلاح نیست/ شفافیت آرا فعلا مضر است/ بیانیه اخیر موسوی را نپسندیدم

 18. ربیعی: تحریم‌ها را می‌توان دور زد، اما جامعه را نمی‌توان دور زد/ پس از آبان دیگر نمی‌توان انتخابات را به شیوه سابق برگزار کرد

 19. فیلم| تصاویر ویژه از لیدرهای عملیاتی اغتشاشگران

 20. بازداشت رئیس مستعفی هلال احمر تایید شد

 21. قالیباف: کلید روحانی قلابی است؛ دنبال کلید واقعی باشید/ ریشه اصلی فساد، ضعف و ناکارآمدی در شیوه اداره است

 22. طبیعی بودن افزایش قیمت‌ها به روایت وزیر کشور/ تکذیب سخنان علی مطهری توسط واعظی و ربیعی/توکلی: افزایش قیمت بنزین پس از چند بار تکذیب، فریب مردم بود

 23. روایت ازغدی از مجادله با روحانی/ ثبت‌نام قالیباف در انتخابات مجلس/آیا نمایندگان، وزیر کشور را استیضاح می‌کنند؟

 24. احمد توکلی: سال ۹۶ نسبت به طغیان فرودستان هشدار دادم/ تکذيب‌های مکرر زنگنه درباره افزایش قیمت بنزین فريب جامعه بود

 25. پرویز امینی: چهل سال تجربه انتخابات داریم اما در برگزاری تجمعات اعتراضی بی تجربه‌ایم

آخرین عناوین