آیا روحانی هم به دیدار با ترامپ نیاز دارد؟!

گروه جهان الف،   3980625221 ۳۳ نظر، ۲۲ در صف انتشار و ۱۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

پس از رد پیشنهاد خط اعتباری ۱۵ میلیارد دلاری و قرار گرفتن این موضوع در کانون توجه رسانه ها، هنوز معلوم نیست که امیدواری به اروپایی ها کاملا از دستور کار دولت خارج شده یا رایزنی ها در سکوت رسانه‌ای دنبال می شود؟ هر چند با توجه به تمایل روحانی به حفظ برجام احتمالا باید منتظر اخبار جدیدی در این زمینه باشیم. اخباری که باید امیدوار بود از تمکین اروپایی ها و ترامپ به برجام حکایت کند نه چیزی دیگر !

آیا روحانی هم به دیدار با ترامپ نیاز دارد؟!

به گزارش الف، ماه ها خوشبینی دولت به تلاش اروپایی ها برای عمل به تعهدات برجامی می رفت که رفته رفته به ناامیدی کامل روحانی از آن ها بدل شود که با خبر پیشنهاد ۱۵ میلیارد دلاری به صورت خط اعتباری دور تازه ای از تعلل و سبک سنگین کردن این پیشنهاد جدید برای دولت روحانی آغاز شد. هر چند دولت به صورت رسمی با این پیشنهاد سرد برخورد کرد، اما خبرهای بعدی غیر رسمی که از تمایل ترامپ به موافقت با این پیشنهاد علیرغم اعلام مخالفت اولیه حکایت می کرد و همچنین ادامه تلاش های اروپا و حفظ تماس با ایران در این زمینه، ظاهرا دولت را هنوز به بریدن همین پیوند سست کنونی با برجام که حالا می توان گفت به مویی بند است، مجاب نکرده است.

همزمانی این پیشنهاد با برخی اظهار نظرها و تحلیل ها مبنی بر ضرورت دیدار روحانی و ترامپ و به خصوص پالس های مکرر ترامپ در این زمینه ظاهرا ضرورت ارزیابی دوباره دولت را از موقعیت جدید پررنگ تر کرد تا جایی که روحانی در یکی از سخنرای های رسمی خود به صراحت عنوان کرد که «معتقدم برای منافع ملی کشورمان از هر ابزاری باید استفاده کرد. اگر بدانم که به یک جلسه‌ای بروم و با کسی ملاقات کنم که کشور من آباد و مشکلات مردم حل می‌شود دریغ نخواهم کرد، اصل منافع ملی ملت ایران است». 

هر چند این اظهار نظر که در بدترین زمان ممکن صورت گرفته بود با فاصله ای کوتاه به دلیل تضعیف سیاست در پیش گرفته شده جمهوری اسلامی ایران مبنی بر مقاومت فعال، از سوی خود روحانی اصلاح شد اما شاهد محکمی است بر اینکه ظاهرا این فقط ترامپ نیست که به یک گفت‌‌وگو و عکس گرفتن در یک دیدار نیاز دارد بلکه حسن روحانی نیز بی میل به این اقدام نیست!  دولت روحانی که با وعده بزرگ رفع مشکل پرونده هسته ای و تحریم های مربوط به آن روی کار آمده بود علیرغم توفیقات اولیه سیاسی، بعد از ظهور ترامپ و خروج آمریکا از برجام در زمین چسبنده ای گیر افتاده. از یک سو ادامه این وضع ممکن نیست و از سوی دیگر اعلام رسمی و قطعی خروج از برجام نیز برای دولت بسیار دشوار و ناگوار است و  برای جریان سیاسی اعتدال و برخی جریان های دیگر سیاسی به خصوص در آستانه دو انتخابات مهم  پیش رو  پیامدهای سیاسی سنگینی دارد. به تعبیر برخی تحلیل گران منتقد دولت حفظ برجام برای دولت روحانی «ناموسی» شده است  و اعلام پایان برجام و خروج از آن چنانکه گفته شد بسیار سخت و دردناک است.

البته ادامه حضور ایران در برجام علیرغم بدعهدی تمام طرف‌های غربی در آن، به زعم تحلیل گران موافق دولت چندان هم غیر منطقی و غیر مسوولانه نیست. از نگاه آنان اگر اروپا به تعهداتش عمل نمی کند و علیرغم اظهار نظرهای رسمی مبنی بر تمایل به حفظ برجام برخلاف آمریکا بدون دادن هیچ هزینه ای عملا از برجام خارج شده چرا ایران همین بازی را با اروپا نکند؟! به نظر آنان ایران نیز باید در همین زمین و به شیوه اروپایی ها بازی کند: کاستن از تعهدات برجامی و همزمان اعلام تمایل بر حفظ آن.

با این حال از آنجا که این بازی نمی تواند به طور نامحدودی ادامه پیدا کند همچنین از آنجا که روحانی به دلیل تعجیل دولت در امضای برجام و آنچنان که منتقدان دولت می گویند به دلیل نگرفتن تضمین های لازم قادر به اعلام پایان برجام بدون تحمیل هزینه های سنگین بر خود و بر کشور نیست، عملا این روحانی است که باید منتظر ابتکار عمل غرب در این زمینه باشد و اساسا بین دو راهی سخت خروج از برجام یا ادامه بلاتکلیفی چندساله گزینه دیگری ندارد و هر گونه دیداری با ترامپ هر چند نمایشی و بدون نتیجه شاید نوعی امیدواری کاذب و ترمیم تصویر شکست خورده دولت را نزد افکار عمومی موجب شود.

برخی شنیده ها در این زمینه از وزارت خارجه حاکی است در پس سکوت خبری این روزها اتفاقاتی در جریان است که از آن به «خبرهای خوب» تعبیر شده است.  اینکه ماهیت این خبرهای خوب چیست هنوز معلوم نیست. هر چند تمکین اروپایی ها به انجام تعهداتشان در برجام و گشایش در این روزهای سخت واقعا بهترین خبر در این روزها خواهد بود و همه جریان های سیاسی کشور نیز چشم انتظار چنین خبری هستند اما به نظر نمی رسد در شرایطی که اروپا و آمریکا دست برتر را در مورد برجام دارند و در شرایطی که اروپا ماه هاست فرصت انجام تعهداتش را دارد اما از آن استفاده نکرده، آن ها ناگهان خواب نما شده و ساز همراهی با ایران را کوک کنند.

 باید منتظر ماند و دید که آیا این خبرهای خوب احتمالی در سفر پیش روی روحانی به آمریکا به گوش مردم می رسد یا پیش از آن؟!

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۰۹۶۲۶۵۰۰:۱۲:۱۳ ۱۳۹۸/۶/۲۶
کل کشور به این دیدار نیاز دارد و موجب خشم اسراییل عربستان و اصولگراها میشه
ناشناس۱۰۹۶۳۵۰۰۶:۳۹:۴۲ ۱۳۹۸/۶/۲۶
اگر دیدار مثمر ثمر باشد اما اگر مانند کره شمالی فقط دیددددار. باشد نه لغو تحریم ،هر دو طرف برای انتخابات به آن نیاز دارند
ناشناس۱۰۹۶۳۶۹۰۷:۳۲:۳۱ ۱۳۹۸/۶/۲۶
ایران چند پیش شرط بگذارد اگر پذیرفته شد و امریکا تعهد بدهد به اروپا پیش شرط ها را عملی کند
ناشناس۱۰۹۶۴۹۷۰۹:۳۸:۵۰ ۱۳۹۸/۶/۲۶
عکس یادگاری گرفتن با ترامپ به معنای پاس گل دادن به وی برای برنده شدن در انتخابات 2020 است.
ناشناس۱۰۹۶۶۸۴۱۱:۲۶:۵۳ ۱۳۹۸/۶/۲۶
ترامپ تو 2020 برنده بشه یا نه فرقی نمیکنه این سناریویی که توسط حکومت امریکا برای ایران نوشته شده وهر رییس جمهور دیگه ای هم رو کار بیاد دنبال خواهد کرد.
ناشناس۱۰۹۶۵۰۱۰۹:۴۰:۰۳ ۱۳۹۸/۶/۲۶
خواهش می کنم برای ذلت پذیری حود پای عربستان و اسرائیل را به میان نکشید شما می خواهید ایران همراه و یار اسرائیل و عربستان باشد اصولا هدف غائی و نهایی همه کسانی که معتقدند بایدبا امریکا کنار آمد این است که ایران مانند قبل از انقلاب بشود همراه آمریکا و آمریکا در همان زمان یار عربستان و اسرائیل بود و هنوز هم هست پس بی جهت دم از مخالفت عربستان و اسرائیل نزنید که اصلا در این قد و اندازه نیستید
ناشناس۱۰۹۶۵۱۰۰۹:۴۷:۰۴ ۱۳۹۸/۶/۲۶
دشمن اصلی ما امریکاست / مرگ بر امریکا
تبریزی۱۰۹۶۵۸۵۱۰:۳۹:۳۶ ۱۳۹۸/۶/۲۶
دشمن اصی ما مسئولان داخل کشورن که هم به مردم خیانت می کنن
ناشناس۱۰۹۶۹۸۸۱۳:۵۸:۱۴ ۱۳۹۸/۶/۲۶
دقیقا امریکا چیکار کرده که دشمن ما اونه ولی انگلیس و روسیه نکردند می شه اینو بفرمایید؟
ناشناس۱۰۹۶۵۳۱۱۰:۰۴:۳۰ ۱۳۹۸/۶/۲۶
تو از طرف کل کشور حرف نزن. فقط البانیایها خوشحال میشوند
ناشناس۱۰۹۶۵۳۶۱۰:۰۶:۳۹ ۱۳۹۸/۶/۲۶
دکتر حسن اقا روحانی فرمودند که دولت را در 1400 بدون تحریم تحویل می دهند این یعنی همین حالا ته خط را بخوانید چو دانید و پرسید خطاست روحانی دلش لک لک میزنه برای دیدار و روابط به هر قیمتی
ناشناس۱۰۹۶۹۸۶۱۳:۵۷:۱۸ ۱۳۹۸/۶/۲۶
روسیه و چین علاقه ای به مذاکره ایران با امریکا ندارند این به نفعشون نیست
ناشناس۱۰۹۶۲۶۶۰۰:۱۲:۵۵ ۱۳۹۸/۶/۲۶
برای ایجاد ارامش اقتصادی در کشور مشکلات با امریکا باید حل شود . امریکا اقتصاد اول دنیاست
ناشناس۱۰۹۶۴۵۵۰۹:۱۲:۲۴ ۱۳۹۸/۶/۲۶
با سلام و احترام قرنها گذشته ولی رابطه ی خروس و روباه، موش و گربه، میش و گرگ،... برقرار نشده. ولی مذاکره بر اساس عزت و حکمت نه تنها لازم، بلکه واجب است برای آگاه سازی جهان و اصلاح طرف.
ناشناس۱۰۹۶۵۰۳۰۹:۴۰:۳۳ ۱۳۹۸/۶/۲۶
در امریکا 40 میلیون نفر زیر خط فقر زندگی می کنند و با کوپن غذا دریافت می کنند دولت امریکا حتی توان حل مشکلات داخلی خودش را هم ندارد.
ناشناس۱۰۹۶۲۶۸۰۰:۱۵:۰۴ ۱۳۹۸/۶/۲۶
دنیا امروز دنیا گفتگو هست. دیگه مثل قبل جنگ از جلو نیست، الان دشمن از پشت حمله میکنه.
ناشناس۱۰۹۶۵۰۷۰۹:۴۳:۳۰ ۱۳۹۸/۶/۲۶
نتیجه 6 سال مذاکره با شیطان بزرگ دلار 12 هزار تومانی و گوشت 125 هزار تومانی و پراید 50 میلیونی و رب گوجه 18 هزار تومانی شد دیگه بس است.
ناشناس۱۰۹۶۷۱۳۱۱:۴۲:۴۸ ۱۳۹۸/۶/۲۶
پس منتظر رب صد هزار تومنی باش .بزودی علائم فشار حداکثری ظاهر میشه فقط 4 ماهه که نفت ایران صفر شده.
ناشناس۱۰۹۶۸۵۱۱۲:۵۱:۱۲ ۱۳۹۸/۶/۲۶
از وقتی وارد فاز مقاومت شدیم و گفتیم با امریکا مذاکره نمی کنیم نرخ دلار کاهشی شد و از 19 هزار تومان به 12 هزار تومان کاهش یافت.
ناشناس۱۰۹۶۸۵۴۱۲:۵۲:۵۷ ۱۳۹۸/۶/۲۶
قبل از برجام دلار 3 هزار تومان و گوشت 25 هزار تومان بود با برجام قیمت همه چیز 5 برابر شد.
ناشناس۱۰۹۷۱۰۷۱۵:۰۱:۱۹ ۱۳۹۸/۶/۲۶
باهمین ترفند. دلار 5000تومانی. مردم ترسوندین رای جمع کردین
ناشناس۱۰۹۶۲۸۳۰۰:۳۶:۱۴ ۱۳۹۸/۶/۲۶
حسنمون تو دلش قنج میزنه که شیرجه بزنه تو دل عمو ترامپ اما بمیرم براش که .......
الف ر۱۰۹۷۱۸۲۱۵:۵۵:۳۴ ۱۳۹۸/۶/۲۶
منم هم بدم نمیاد شیرجه برم
ناشناس۱۰۹۶۲۸۴۰۰:۳۷:۰۰ ۱۳۹۸/۶/۲۶
اگر به دنبال فریب مردم باشد؛ بله نیاز دارد!
ناشناس۱۰۹۶۳۰۹۰۱:۰۸:۲۴ ۱۳۹۸/۶/۲۶
عرض مي كنم كه بعضي چيزها مثل جن و بسم الله هستند ،يك نمونه اش مثل" سياست " و " لجاجت " !! ... سياست باشد لجاجتي در كار نيست ، لجاجت هم باشد سياستي هم در كار نيست !! ... حالا در مورد ديدار روحاني و ترامپ هم بايد ديد علم سياست چي حكم ميكنه !!
ناشناس۱۰۹۶۳۲۷۰۲:۳۱:۵۴ ۱۳۹۸/۶/۲۶
باید روابطمان را با آمریکا حسنه کنیم. البته به کوری چشم اسرائیل و عربستان
ناشناس۱۰۹۶۵۰۹۰۹:۴۵:۴۲ ۱۳۹۸/۶/۲۶
امریکا تا زمانیکه از تروریسم در منطقه و جهان حمایت می کند و حامی رژیم کودک کش صهیونیستی و آل سعود قاتل مردم یمن است مغضوب ملت ماست.
ناشناس۱۰۹۶۵۱۷۰۹:۵۴:۲۰ ۱۳۹۸/۶/۲۶
ما که با عربستان مشکلی نداشتیم ، روابط با کشورهای نزدیک اتفاقا مهمتر است .
ناشناس۱۰۹۶۴۶۰۰۹:۱۳:۴۴ ۱۳۹۸/۶/۲۶
مرگ بر آمریکا. فقط نبرد با آمریکا
ناشناس۱۰۹۶۵۲۵۱۰:۰۱:۱۲ ۱۳۹۸/۶/۲۶
صددر صد چون سیاست کوچه بن بست یا یکطرفه نیست سیاست بر اساس تعامل و نیاز طرفین تعریف می‌شود
سید حسام۱۰۹۶۶۹۲۱۱:۲۹:۴۳ ۱۳۹۸/۶/۲۶
ابتدا نتیجه 6 سال مذاکره و تعامل با آمریکا رو نقد کنید، بعد دنبال مذاکره بعدی باشید. کم خرد ترین انسان ها کسانی هستند که راهی رو که تجربه کردند اخیرا و موجب شکست شد مجدد تکرار کنند انسان عاقل از تجربه درس میگیره
ناشناس۱۰۹۶۸۰۳۱۲:۳۰:۴۵ ۱۳۹۸/۶/۲۶
من از بیگانگان هرگز ننالم/که با من هرچه کرد آن آشنا کرد
ناشناس۱۰۹۶۸۹۳۱۳:۰۶:۵۰ ۱۳۹۸/۶/۲۶
بهترین مصداقش هفت هزار برابر شدن نقدینگی است توسط بانک ها که محرومین و طبقه ی متوسط و تولید را به خاک سیاه نشانده و ثروت بادآورده برای صاحبان املاک و سکه و دلار و سوداگری.

پربحث‌های امروز

 1. شکار بزرگ سپاه/ روح الله زم سرشبکه آمدنیوز دستگیر شد

 2. قوانین نباید مردم را مجرم کند

 3. تصویری از کانال "آمدنیوز" پس از دستگیری روح‌الله زم

 4. ربیعی: مشخص نیست چند درصد فرزندان مسئولان دولتی خارج از کشور هستند

 5. حذف بازیگر زن سینما بعد از سفر اربعین!

 6. افزایش قیمت خودرو راهی برای دستیابی مجدد به سود/ آخرین وضعیت بازار

 7. حضور هیاتی از متخصصان انگلیسی برای مدرن‌سازی راکتور اراک

 8. تصاویری جدید از حفره ایجاد شده روی بدنه نفتکش سابیتی

 9. ۱۰ نکته درباره نحوه بازداشت روح‌الله زم؛ او که بود و چه می‌کرد؟

 10. رهبر انقلاب از آیت‌الله مکارم شیرازی عیادت کردند + تصاویر

 11. نشریه کنگره آمریکا: ترامپ در حال آبروریزی است!...

 12. وزیر کشور: جلوی رشد فزاینده طلاق را گرفته‌ایم

 13. شعار علیه وزیر نیرو در صحن مجلس

 14. اما و اگرهای میانجیگری عمران خان

 15. توصیه مشاور روحانی به قوه‌قضائیه

 16. سخنان تحقیرآمیز اردوغان در مورد اتحادیه عرب

 17. مخالفت صریح منابع طبیعی مازندران با انتقال آب خزر

 18. سلمان با بیرق داعش چه کرد؟

پربحث‌های دیروز

 1. دفاع از یک اشتباه؛‌ چرا؟!

 2. جزئیات حمله موشکی به نفتکش ایرانی در نزدیکی بندر جده عربستان

 3. دادستان کشور‌: در برخورد با فساد با هیچ‌کس تعارف نداریم/ روز گذشته ۵ قاضی فاسد اخراج شدند

 4. فقط ۱۵۰۰ روانپزشک برای ۸۰ میلیون ایرانی/ وزارت بهداشت برنامه ندارد ؛ هیچکس هم مشکل روانی ندارد!

 5. اموال و دارایی ۲۵۰ هزار مدیر زیر ذره بین قانون/ شفافیت این بار نتیجه می‌دهد؟

 6. وکیل حسین فریدون: موکلم بی‌گناه است/ هر کسی که در دادگاه محکوم می‌شود گناهکار نیست/ دنبال مسائل دیگری هستند

 7. اردوغان مغرور و خشکاندن چشمه صلح / از متهم شدن ترکیه به حمایت از داعش تا حمله به سوریه ...

 8. رحم کن، تا به تو رحم شود

 9. وقتی ۱۳۴ دامپزشک با سهمیه پزشک می شوند/ ناطق نوری؛ کاتالیزور وحدت یا افتراق اصولگرایان/ انتقاد تند یک اصلاح طلب از صحبت های روحانی درباره شورای نگهبان

 10. سخنگوی هیات رئیس مجلس: محرمانگی اطلاعات مالی شامل همه مسئولان است

 11. واکنش شهرداری تهران به اعتراض کارمندان مترو

 12. طرح فروش اقساطی ۳ محصول سایپا + جدول

 13. فرزندان سردار نقدی کجا هستند؟

 14. جزئیات جدید از ۳ اقدام هسته‌ای ایران در ۳ هفته آینده

 15. سخنگوی قوه قضائیه: با قصور دستگاه‌ها در انجام وظایف خود برخورد میکنیم

 16. تغییر در سیاست خارجی آمریکا، اسرائیل را در برابر ایران تنها گذاشته است

 17. توضیحات دادستانی درباره بستن سایت‌های دانلود فیلم

 18. مقام نیروهای دموکراتیک سوریه: نگهداری از اعضای داعش دیگر اولویت کردها نیست/ فرار خانواده‌های داعشی از یک اردوگاه

 19. پیامک جالب پلیس برای عضو شورای شهر

 20. هالیوود زنان را چهار برابر عریان‌تر از مردان نشان می‌دهد

 21. واکنش مدیرعامل شرکت مترو به اعتراضات کارکنان: کارگران باید تابع قانون باشند/ نیرویی را تعدیل نمی‌کنیم

پربحث‌های هفته

 1. یک عکس؛ یک شرح | زخم‌های تبر ‌درمان هم می‌خواهد ...

 2. حضور زنان در ورزشگاه‌ها و مطالبه ما از دولت

 3. جایگاه بانوان آزادی حفاظ کشی شد (عکس)

 4. دفاع از یک اشتباه؛‌ چرا؟!

 5. شکار بزرگ سپاه/ روح الله زم سرشبکه آمدنیوز دستگیر شد

 6. انتقاد از مجازات خفیف دختر پورشه سواری که گفت: کشتم که کشتم، دیه‌اش را می‌دهم

 7. بی‌بی‌سی: ایران یک‌میلیون و 300 هزار «برده» دارد!

 8. چالش انتظار در مطب پزشکان/چرا مردم اینقدر نسبت به حقوق خود بی‌تفاوتند؟

 9. یک عکس؛‌ یک شرح | آفریدگار کماندار و تیرهایی رو به آینده! ...

 10. پیشنهاد لاریجانی به رئیسی و روحانی برای محرمانه ماندن اطلاعات مالی مسئولان

 11. طرح نمایندگان برای حذف زبان انگلیسی از برنامه مدارس

 12. حذف یارانه مالکان خودروهای بالای ۲۰۰ میلیون تومان

 13. بازخوانی تبلیغ انتخاباتی روحانی - رئیسی و قضاوت به وقت امروز

 14. شوخی کاربران فضای مجازی با پراید

 15. بانوان پرشور، ملی‌پوشان قدردان و تلاش ناکام برای فتنه‌گری

 16. آفساید پرکن های وطنی! نگاهی به حادثه لردگان

 17. جزئیات حمله موشکی به نفتکش ایرانی در نزدیکی بندر جده عربستان

 18. انفجار در نفتکش ایرانی در دریای سرخ/ اطلاعیه شرکت ملی نفتکش/ هیچ حریقی رخ نداده و خدمه همگی سالم‌اند

 19. سبد معاش از ۸ میلیون تومان گذشت + نمودار

 20. دادستان کشور‌: در برخورد با فساد با هیچ‌کس تعارف نداریم/ روز گذشته ۵ قاضی فاسد اخراج شدند

 21. تصویری از نمای ویلای شبنم نعمت‌زاده

 22. سخنی با رئیس‌جمهور حقوقدان

 23. دیوار انحصار وکالت ترک برداشت

 24. جهانگیری: دغدغه ‌معیشتی مردم ‌را برطرف می‌کنیم

 25. آقای ظریف! اروپایی ها «ماشه» را چکانده اند اما بی صدا/ تاریخ نباید دوباره تکرار شود

پربحث‌های هفته

 1. حضور زنان در ورزشگاه‌ها و مطالبه ما از دولت

 2. دفاع از یک اشتباه؛‌ چرا؟!

 3. شکار بزرگ سپاه/ روح الله زم سرشبکه آمدنیوز دستگیر شد

 4. پیشنهاد لاریجانی به رئیسی و روحانی برای محرمانه ماندن اطلاعات مالی مسئولان

 5. آفساید پرکن های وطنی! نگاهی به حادثه لردگان

 6. سخنی با رئیس‌جمهور حقوقدان

 7. آقای ظریف! اروپایی ها «ماشه» را چکانده اند اما بی صدا/ تاریخ نباید دوباره تکرار شود

 8. اموال و دارایی ۲۵۰ هزار مدیر زیر ذره بین قانون/ شفافیت این بار نتیجه می‌دهد؟

 9. وکیل حسین فریدون: موکلم بی‌گناه است/ هر کسی که در دادگاه محکوم می‌شود گناهکار نیست/ دنبال مسائل دیگری هستند

 10. واکنش ایران به هدف قرار گرفتن نفتکش ایرانی در دریای سرخ

 11. کنایه روحانی به شورای نگهبان/ اموال مسئولان برای مردم محرمانه است! / ایرادات کتاب زیباکلام درباره رضاشاه/ سخنان مهم رئیسی درباره تخلفات مسئولین

 12. جهانگیری: بگذاریم کاندیدای همه جریان‌ها در انتخابات حضور داشته باشند

 13. زرآبادی: برای نطقم در مجلس تحت فشار بودم/ انتصابات فامیلی در وزارت ارتباطات اگر اصلاح نشود، اطلاع رسانی می کنم

 14. پزشکیان: جامعه‌ای که مردم بترسند اگر سخنی بگویند برای آنها پرونده تشکیل می‌شود، روی سعادت نخواهد دید

 15. ماجرای بازداشت خبرنگار روس چیست؟/ انتقادات تند یک جامعه‌شناس از قالیباف/ احتمال بازداشت کارگران هفت‌تپه/ بلاتکلیفی بنزین در پاستور و بهارستان

 16. تصویری از کانال "آمدنیوز" پس از دستگیری روح‌الله زم

 17. آیا «دستگاه قضایی» هم مانند «ریاست قوه قضاییه» متحول می شود؟

 18. سحر تبر بیمار بود، چرا بازداشت شد؟/ تا وقتی انحصار پزشکان شکسته نشود اوضاع سلامت درست نخواهد شد/ پرداخت نکردن حقوق کارگران، برده‌داری نیست؟

 19. نطق صریح نماینده قزوین علیه وزیر ارتباطات /آقای وزیر در خصوص قراردادهای تبلیغاتی و اسپانسری مالی  شفاف سازی کنید

 20. ربیعی: مشخص نیست چند درصد فرزندان مسئولان دولتی خارج از کشور هستند

 21. نامه توکلی به ولایتی: مانع رانت تحصیلی باقیمانده فرزندان اساتید دانشگاه آزاد شوید

 22. عبرت هایی از سوت زنی علیه ترامپ!

 23. وقتی ۱۳۴ دامپزشک با سهمیه پزشک می شوند/ ناطق نوری؛ کاتالیزور وحدت یا افتراق اصولگرایان/ انتقاد تند یک اصلاح طلب از صحبت های روحانی درباره شورای نگهبان

 24. چرا صداوسیما مطالبات کارگران هفت‌تپه را پوشش نمی‌دهد؟/ پیشنهاد لاریجانی برای شفاف‌نشدن اموال مسئولان/ عارف واسطه اصلاح‌طلبان و شورای نگهبان می‌شود؟

 25. توییت مداخله‌جویانه «پمپئو» درباره تصویب نشدن پالرمو و CFT در ایران

آخرین عناوین