آیا مسئولان به کشور خیانت می‌کنند؟/ چرا حکم انفصال از خدمت سیف اجرا نشد؟/ اظهارات بحث‌برانگیز سردار نقدی

گروه سیاسی الف،   3970718125 ۳۰ نظر، ۵ در صف انتشار و ۱۷ تکراری یا غیرقابل انتشار
آیا مسئولان به کشور خیانت می‌کنند؟/ چرا حکم انفصال از خدمت سیف اجرا نشد؟/ اظهارات بحث‌برانگیز سردار نقدی

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

آیا مسئولان به کشور خیانت می‌کنند؟

صحبت‌های دیروز جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور درباره مدیران توجه زیادی را به خود جلب کرد. جهانگیری در بخشی از سخنانش گفت: «راهش این است که همه کار کنیم و هرکس خیانت کرد مهر خیانت بر پیشانی‌اش بزنیم.» 

از طرف دیگر برخی از فعالان توییتری، تصویب CFT در مجلس را خیانت دانستند. این مسئله توجه روزنامه اعتماد را جلب کرده است و در یادداشتی استفاده بی‌حساب از اتهام خیانت سیاسی را نقد کرده است. 

اما این مسئله چند وجه دارد. یک وجه آن همان چیزی است که روزنامه اعتماد گفته است یعنی ما اجازه نداریم مسئولین کشور در دستگاه‌ها و قوای مختلف را به‌راحتی و بی‌حساب به خیانت متهم کنیم. اما از وجهی دیگر یک مسئول ممکن است کاری خائنانه انجام دهد هرچند نیت خیانت نداشته باشد. به بیان دیگر یک مسئول ممکن است نیت خیری داشته باشد اما عملش و تصمیمش نتیجه خوبی نداشته باشد. به‌نظر می‌رسد برخی از تصمیمات به‌خصوص در حوزه اقتصاد این‌گونه است. متولیان اقتصاد کشور به‌خصوص در این چند ماه به قصد بهبود اوضاع، تصمیماتی گرفتند اما نتایج خوبی از این تصمیمات حاصل نشد. با این حال، در چنین شرایطی هرچند نتایج به‌دست‌آمده اصلا مطلوب نیست به نظر می‌رسد متهم کردن مسئولان به خیانت در فضای رسانه‌ای نه‌تنها دردی از کشور دوا نمی‌کند بلکه به ناامیدی مردم دامن می‌زند و ناامیدی در این روزها سم مهلکی برای کشور است.

اما سخنان جهانگیری از جهتی دیگر تعجب‌برانگیز است. جهانگیری قبلا گفته بود: «متاسفانه برخی مدیران بی انگیزه، آویزان کشور شده‌اند.» و دیروز هم از خیانت مدیران نالید. جایگاه جهانگیری ایجاب می‌کند به جای شکایت از مدیران در رسانه‌ها آن‌ها را بازخواست کند و از کار برکنار کند.

بیشتر بخوانید:

آقای جهانگیری مدیران بی انگیزه را چه کسی برکنار کند؟

علی صوفی، وزیر تعاون در دولت اصلاحات و از فعالان سیاسی اصلاح‌طلب در گفت‌وگو با روزنامه آرمان به آن اشاره کرده است. صوفی گفته است: «آقای روحانی و جهانگیری در اغلب سخنرانی‌های خود از ضعف و بی‌انگیزگی مدیران دولت انتقاد می‌کنند و عنوان می‌کنند که انگیزه مدیران دولت باید افزایش پیدا کند و مدیران ضعیف باید از دولت بروند. به نظر می‌رسد این یک نوع بدعت جدید در فضای سیاسی ایران است که مدیران ارشد دولت به جای اینکه مدیران زیرمجموعه خود را بازخواست کنند و از آنها بیلان کاری بگیرند این مساله را به رسانه‌ها می‌کشانند و در رسانه‌ها از مدیران خود انتقاد می‌کنند. بدون شک اگر مدیری از انگیزه کافی برخوردار نیست یا کارنامه موفقی نداشته است باید بدون اتلاف وقت توسط مدیران ارشد دولت و شخص رئیس‌جمهور عزل و مدیری با انگیزه بیشتر به جای وی به کار گرفته شود.» 

صوفی در این مصاحبه از مجلس را شریک دولت در مشکلات کشور دانسته است و گفته است: «در شرایطی که به انتخابات مجلس آینده نزدیک می‌شویم اقدامات مجلس جنبه سیاسی و تبلیغاتی پیدا کرده است. به همین دلیل رویکردی که مجلس شورای اسلامی در پیش گرفته معطوف به واقعیات جامعه و کشور نیست. مساله مهم دراین زمینه این است که مجلس نمی‌تواند خود را ناکارآمد و بحران‌هایی که ناکارآمدی دولت در جامعه ایجاد کرده مبرا کند و با دولت در این زمینه شریک است. به هر حال دولت کنونی منتخب مجلس است. نمایندگان مجلس در شرایطی به مدیران انتخابی حسن روحانی رای اعتماد دادند که انتقادات زیادی نسبت به این انتخاب‌ها وجود داشت و کارشناسان نسبت به انتخاب این افراد هشدار داده بودند... در شرایط کنونی مجلس قانون منع به کارگیری بازنشستگان را تصویب کرده و به این دلیل بیش از نصف استانداران کشور باید جای خود را به افراد دیگری بدهند. در نتیجه کشور با چالش جدی مدیریتی مواجه خواهد شد. این مساله نشان می‌دهد که مجلس به پیامدهای اقداماتی که انجام می‌دهد توجه نمی‌کند و بیشتر اقدامات مجلس پوپولیستی، هیجانی و خالی از عقلانیت و آینده نگری شده است.»

علی صوفی: مجلس شریک دولت در همه بحران‌هاست.

صحبت‌های علی صوفی به‌عنوان یک فعال اصلاح‌طلب بسیار جالب‌توجه و مثبت است. در روزهایی که برخی اصلاح‌طلبان تلاش دارند مشکلات کشور را به امور موهومی مانند دولت مخفی و دولت سایه ارجاع دهند، دیدگاه صوفی بسیار واقع‌بینانه است. به‌طور مثال روزنامه ایران در شماره امروز خود مصاحبه‌ای با احمد خرم داشته است. احمد خرم هم مانند علی صوفی وزیر دولت خاتمی بوده و از چهره‌های اصلاح‌طلب است. خرم در این مصاحبه می‌گوید: «ساختار مدیریت کشور ما معیوب است. 40 سال است که بدون طرح و برنامه حرکت می‎کنیم. سلیقه‎ای کشور را اداره می‏ کنیم. همه این اتفاقات ‌بی‎اعتمادی ایجاد می‎کند. بی‌‏اعتمادی آغاز ماجرا است. غفلت کنیم تبدیل به بدبینی خواهد شد. در این میان براندازان هم که فرصت عرض اندام پیدا کرده‎اند، روی این موضوع که نظام توانمندی و کارآمدی لازم را برای حل مشکلات کشور ندارد، مانور زیادی می‎دهند. کشور مشکل ساختاری دارد. مگر می‎شود اصول مختلف قانون اساسی یک کشوری به مدت 30 سال هیچ‎گونه تغییری نکند؛ آن هم در دنیایی که لحظه به لحظه دانش در آن تولید می‎شود و در اختیار بشر قرار می‎گیرد؟ علم مدیریت جامعه یا علم حکومت‎داری در این 30 سال، زیر و رو شده است اما مملکت ما همین گونه یکنواخت به جلو می‎رود؛ با همان قانون اساسی و بدون هرگونه اصلاح و تغییر.»

اگر خرم اندکی در گفته‌هایش تامل می‌کرد این حرف‌ها را نمی‌زد. چون اتهام «حرکت بدون طرح و برنامه» و «اداره سلیقه‌ای کشور» متوجه خودش و دوستانش می‌شود. حداقل قدرت اجرایی کشور  در بخش زیادی از این ۴۰ سال در دست خرم و دوستان اصلاح‌طلبش بوده است. پس او نمی‌تواند مدعی اداره سلیقه‌ای کشور شود. ایشان به جای موضع مطالبه باید در موضع پاسخگویی باشند.

در ادامه هم درباره نقش دولت در اصلاح امور می‌گوید: «نقش دولت نه، بهتر است که بگوییم نقش حاکمیت چیست و در مورد آن حرف بزنیم. نقش حاکمیت قانونمند و قانونمدار کردن کشور است. باید بستر قانونمداری در کشور تقویت شود.» 

می‌بینیم که برای مبرا کردن دولتی که با حمایت اصلاح‌طلبان بر سر کار آمده است مشکلات را به گردن حاکمیت می‌اندازد. این فضای موهومی است که بخشی از اصلاح‌طلبان در آن زیست می‌کنند. این فضا هیچ نسبتی با واقعیت ندارد و ایشان برای فرار از مشکلات کشور که عموما خودشان در به‌وجود آمدن این مشکلات نقش داشته‌اند به این ایده‌ها متوسل می‌شوند. در مقابل این نگاه غیرواقعی، نگاه علی صوفی است که واقع‌بینانه است و از درون نگاه صوفی می‌توان راه‌حل‌های خوبی برای بهبود امور پیدا کرد.

***

ترمیم کابینه یا تکثیر نوبخت

امروز دو روزنامه از دو دیدگاه سیاسی مختلف تیتری شبیه هم درباره ترمیم کابینه داشتند. روزنامه فرهیختگان تیتر «تغییر به نفع نوبخت» را برای مطلبش انتخاب کرده است. در سوی دیگر روزنامه سازندگی «تکثیر نوبخت در دولت» را تیتر مطلب خود کرده است. 

هر دو روزنامه تحلیلی درباره افزایش قدرت نوبخت و حزب اعتدال و توسعه با گزینه‌های احتمالی رسانه‌ها بیان کرده‌اند. به‌علاوه روزنامه سازندگی، پنج پیشنهاد درباره ترمیم کابینه ارائه کرده است:

«۱- طرح تفکیک چهار وزارتخانه راه و شهرسازی، ورزش و جوانان، کار و رفاه اجتماعی، صنعت و تجارت از سوی نمایندگان مجلس

۲- انتخاب روسای سازمان ورزش و سازمان جوانان از میان زنان به عنوان معاونان رئیس‌جمهور

۳- انتخاب وزیر اقتصاد از اقتصاددانان جوان و وزیر کار از جامعه‌شناسان جوان

۴- انتخاب رئیس دفتر رئیس‌جمهور به عنوان سخنگوی رئیس‌جمهور و معاون اول رئیس‌جمهور به عنوان سخنگوی هیئت دولت یا انتخاب معاون حقوقی رئیس‌جمهور به عنوان سخنگوی هیئت دولت

۵- فعال کردن بازرس ویژه رئیس‌جمهور و احیای معاونت اجرایی برای پیگیری برنامه‌های دولت»

پیشنهادات روزنامه سازندگی قابل تامل است و کارشناسان باید درباره آنها نظر دهند. اما عموما در عمل، توان اجرای آنها توسط این دولت کم است. تفکیک وزارتخانه در این اوضاع اقتصادی احتمالا تصمیمی معقول نیست. تغییرات ساختاری بهتر است در شرایطی انجام شود که ثبات و آرامش در اقتصاد و سیاست حکمفرما باشد. درباره انتخاب روسای سازمان‌های ورزش و جوانان از میان زنان باید گفت این ذهنیت غلطی است که با کسب وزارت یا معاونت رئیس‌جمهور توسط زنان، اتفاق خاصی در کشور می‌افتد. چه‌اینکه در دولت دهم وزیر زن انتخاب شد و هیچ اتفاقی برای زنان این کشور رخ نداد. 

درباره پیشنهاد چهرم می‌توان گفت تا زمانی که دولت به افکار عمومی اعتنایی ندارد و اقناع مردم برای دولت کم‌اهمیت است، هرچقدر به سخنگویان دولت و قوه مجریه اضافه شود هیچ فایده‌ای نخواتهد داشت. راه درست، اصلاح نگرش به افکار عمومی است.

با علم به اینکه محمد قوچانی که در دفتر رئیس‌جمهور صاحب منصب است، انتشار این مطلب در روزنامه او شاید کمی عجیب به نظر برسد.

***

افشانی می رود یا نه؟

چندماه از آغاز بحث‌های مجلس درباره طرح ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان می‌گذرد. از نخستین روزهای تصویب این طرح، بحث ماندن یا رفتن افشانی از شهرداری تهران هر روز در رسانه‌ها مطرح می‌شود و هر رسانه‌ای بنا به آنچه مطلوبش است مصاحبه و خبر و تحلیلی منتشر می‌کند و افکار عمومی حیران در این میان مانده است.  اعضای شورای شهر با تاکید می‌گویند افشانی مشمول این قانون نیست و در شهرداری می‌ماند. از طرف دیگر دیوان محاسبات و سازمان بازرسی می‌گویند افشانی مشمول این قانون است و باید از شهرداری خداحافظی کند. کدام نهاد در این باره حرف آخر را می‌زند؟ در این میان، بیچاره مردم تهران که بازیچه ندانم‌کاری شورای شهر قرار گرفته‌اند.

***

ماجرای تهدید پیامکی

چند روز است که مسئله تهدید پیامکی نمایندگان در پی تصویب CFT در رسانه‌ها بسیار مورد بحث واقع شده است. اینکه مردم نظراتشان را به نمایندگانشان منتقل کنند امر پسندیده‌ای است. اما اگر این مسئله به تهدید و اهانت بینجامد از نظر هیچ‌کس درست نیست. مردم باید به آنچه نمایندگانشان در مجلس انجام می‌دهند حساس باشند و نظراتی درباره عملکرد نمایندگان مجلس دارند و این نظرات را به نمایندگان منتقل کنند خیلی خوب است اما نباید به توهین و تهدید و اتهام بینجامد. هرچند احتمالا رسانه‌های اصلاح‌طلب درباره حجم این پیامک‌ها و مضمون آنها اغراق کرده‌اند. از طرفی حساسیت مردم نباید تحت تاثیر جوسازی‌ها اتفاق افتاده باشد. 

***

تذکر هیئت نظارت بر مطبوعات به کیهان و وطن‌امروز

دیروز هیئت نظارت بر مطبوعات به روزنامه‌های کیهان و وطن‌امروز تذکر کتبی داد. این تذکر در پی تیتر این دو روزنامه درباره تصویب CFT در مجلس بود.

تذکر هیئت نظارت با واکنش این دو روزنامه مواجه شده است. روزنامه کیهان نوشته است: «با تذکر هیئت نظارت بر مطبوعات به روزنامه کیهان و شکایت صورت گرفته از آن، نکات متعددی مطرح می‌شود که به اختصار بایستی به آن‌ها پرداخت، نخست آنکه گزارش کیهان روایت امر واقع بوده است، یعنی از نرخ ارز همگان اطلاع دارند و این که قرار بود برجام همه مشکلات از جمله آب خوردن مردم را حل کند ولی نه تنها این گونه نشد که با رسیدن نرخ دلار به 18 هزار تومان مردم در به دست آوردن مایحتاج اولیه خود نیز به تنگنا و مشکل برخوردند، مشکلاتی که پیش از برجام خبری از آن‌ها به این صورت نبود.

کیهان در گزارش خود پرسیده بود با برجام که قرار بود مشکلات اقتصادی را حل کرده ارزش ریال را در برابر ارز‌های خارجی از جمله دلار بالا ببرد شاهد دلار 18 هزار تومانی هستیم با FATF چه سرنوشتی در انتظار مردم ایران خواهد بود؟! »

روزنامه وطن‌امروز نوشته است: «از نظر «وطن‌امروز» و با توجه به سابقه هیات نظارت در برخوردهای گزینشی و تضییق رسانه‌‌های منتقد دولت، اقدام هیات نظارت بر مطبوعات علیه روزنامه‌‌های «وطن‌امروز» و کیهان، به‌واسطه ترکیب اعضای آن، یک رفتار کاملا سیاسی و حزبی است. با این حال هم درباره ماهیت تیتر «وطن‌امروز» و هم درباره برخی رفتارهای غیرمسوولانه هیات نظارت بر مطبوعات مطالب قابل ذکری وجود دارد.

همانگونه که گفته شد تیتر «وطن‌امروز» درباره تصویب لایحه CFT در مجلس، در واقع اشاره به یک فرآیند و شبکه تصمیم‌‌‌گیری در کشور بوده است که محصول آن امتیازدهی یا به قول عامیانه‌تر باج‌دهی به غرب است. ترکیب افراد حاضر در عکس و همین‌طور ترکیب روتیتر، تیتر بالا و روتیتر و تیتر پایین صفحه کاملا نشان می‌دهد مخاطب تیتر «وطن‌امروز» یک شخص خاص نیست. کما اینکه در عکس انتخاب شده، رئیس مجلس در حاشیه قرار گرفته و اصطلاحا تصویر او مات شده و تمرکز اصلی عکس روی چهره محمدجواد ظریف است. بنابراین از نظر «وطن‌امروز» نقش اصلی در رویکرد امتیازدهی را دولت و وزارت امور خارجه، و نقش دوم را مجلس داشته است.»

***

چرا حکم انفصال از خدمت سیف اجرا نشد؟

روزنامه رسالت در سرمقاله‌ای به صحبت‌های عادل آذر در صدا و سیما پرداخته است. عادل آذر رئیس دیوان محاسبات کشور در گفت‌وگوی ویژه خبری گفته بود: حکم انفصال از خدمت ولی‌الله سیف در بهمن ۹۶ صادر شد.

آخرین اطلاعات «عادل آذر» درباره تخلفات بانک مرکزی

روزنامه رسالت نوشته است: «قاعدتاً وقتی نهاد مهم و کلیدی چون دیوان محاسبات با تشخیص تصمیمات نادرست بانک مرکزی تخلف تصمیم‌گیران را احراز و آنها را به انفصال دائم از خدمت محکوم می کند آن هم در دی ماه گذشته نباید آنها پس از این انفصال کار خود را ادامه می‌دادند. ادامه کار آقای سیف و همکارانشان پس از احراز تخلف و انفصال بنابر هیچ مصلحتی از جمله التهاب بازار توجیه پذیر نیست چون به هر حال بازار ملتهب بود و دلیل رسیدگی‌های دیوان هم التهاب بازار بود... وفق تبصره 2 ماده 23 قانون دیوان محاسبات، دیوان پس از احراز تخلف و صدور حکم انفصال و رای جبران باید پرونده را برای تعقیب به مراجع قضائی بفرستد. آیا چنین پرونده ای برای دستگاه قضا برای رسیدگی حقوقی ارسال شده است؟!»

اما امروز دادستان کل کشور هم به حرف‌های عادل آذر واکنش نشان داد و گفت: «التهابات ارزی از اوخر فروردین به وجود آمد و این حکم در دی ماه صادر شده بوده این حکم اجرا نشد تا زمانی که رئیس بانک مرکزی کنار رفت و پس از 8 ماه رئیس دیوان محاسبات این را در تلوزیون می‌گوید. من به ایشان گله می‌کنم، رئیس دیوان محاسبات کشور چرا رئیس بانک مرکزی را که محکوم به انفصال کردید اجرا نکرده‌اید. چرا خصوصی به بنده منتقل نکردید، حکمی را صادر می کنید و در قفسه می‌گذارید و پس از 8 ماه اعلام می کنید.»

گلایه دادستان کل کشور از دیوان محاسبات

***

اظهارات بحث‌برانگیز سردار نقدی

سردار محمد رضا نقدی در نشست تبیین و گفتمان سازی دستاوردهای 40 ساله انقلاب اسلامی گفته است: «انقلاب ما ۴۰ سال زیر بار کودتاها، اهداف و توطئه‌ها نرفته، ایستادگی و مقابله کرده حالا امروز برخی می‌خواهند انقلاب را کوچک جلوه دهند و انقلاب به این بزرگی را با گرانی امروز مقایسه می‌کنند... با بزرگنمایی مباحث کوچک تلاش می‌کنند جو کشور را بد نشان دهند و کشور را نا امن جلوه دهند امروز که کشور گرفتار مسائل اقتصادی است تلاش می‌کنند انقلاب عظیم را در برابر این مسائل اقتصادی قرار دهند... خدماتی که انقلاب به ملت داده اصلا قابل مقایسه نیست یکی از آنها این است که ملت متمدن و فرهیخته ای را که چند هزار سال اسیر شاهان بودند و استبداد بیداد می‌کرد را نجات داده است... در هر کجا از گنجینه عملکرد دولت های پس از انقلاب اسلامی که مرور کنیم افتخارات بزرگی داشته ایم و خدمات ارزشمندی را شاهد بودیم.»

سردار نقدی: خدماتی که انقلاب به ملت داده است اصلا قابل مقایسه نیست

این سخنان، زیبنده مسئول جمهوری‌اسلامی نیست. مسئول جمهوری اسلامی باید با واقع‌بینی سخن بگوید. در اینکه انقلاب اسلامی دستاوردهای درخشانی داشته است هیچ شکی نیست اما جمهوری اسلامی در رسیدن به برخی اهداف انقلاب موفق نبوده است و باید این نقیصه را جبران کند. چه اینکه رهبر انقلاب مثلا درباره عدالت اینگونه اشاره کرده‌اند: «نتیجه‌ی مردم‌سالاری، پیشرفت کشور است؛ پیشرفتها هم واقعاً خارق‌العاده است. ما دهه‌ی چهارم انقلاب را دهه‌ی پیشرفت و عدالت نامگذاری کردیم و پیشرفت به معنای واقعی کلمه در کشور اتّفاق افتاده است؛ عدالت را نمیگویم؛ درمورد عدالت ما عقب‌مانده هستیم؛ در این تردیدی نیست؛ خودمان اعتراف میکنیم، اقرار میکنیم. در دهه‌ی پیشرفت و عدالت بایستی هم در پیشرفت موفّق میشدیم، هم در عدالت؛ در پیشرفت به معنای واقعی کلمه موفّق شدیم، واقعاً پیشرفت کردیم و در همه‌ی زمینه‌ها پیشرفت اتّفاق افتاده است؛ [امّا] در زمینه‌ی عدالت، باید تلاش کنیم، باید کار کنیم، باید از خدای متعال و از مردم عزیز عذرخواهی کنیم. درمورد عدالت مشکل داریم و ان‌شاءالله با همّت مردان و زنان کارآمد و مومن، در این ناحیه هم پیشرفت خواهیم کرد امّا در زمینه‌ی پیشرفت مادّی انصافاً کارهای بسیار زیاد و بسیار مهمّی انجام گرفته.»

عناوین مرتبط

۲۰ آذر ۱۳۹۷ارز 4200 تومانی دستپخت چه کسی بود؟/ واکنش تند کرباسچی به اظهارات آشنا/ شرمندگی زیباکلام از عملکرد روحانی
۱۹ آذر ۱۳۹۷نظر اصلاح‌طلبان درباره ریاست‌جمهوری سردار سلیمانی/ کاسبی با حصر/ انتقاد معاون رئیس جمهور از حجاریان
۱۸ آذر ۱۳۹۷اولین حضور سیاسی رئیسی پس از انتخابات/ چرا روحانی مثل احمدی‌نژاد سخن می‌گوید؟/ آیت‌الله هاشمی؛ «معیار» ارزیابی افراد؟
۱۷ آذر ۱۳۹۷نامه جهانگیری به مقامات عالی نظام/ روایت دو دانشجوی منتقد از بیان انتقادات در دیدار با رهبری/ استراتژی اصلاح‌طلبان برای انتخابات 1400
۱۴ آذر ۱۳۹۷انتقاد روزنامه اصلاح طلب از صادق زیباکلام/ کاسبی برخی نمایندگان مجلس/ آقای رحمانی فضلی به این تناقض پاسخ دهید
۱۳ آذر ۱۳۹۷واکنش سلحشوری به تقطیع سخنانش درباره حجاب/ مناظره غیابی سعید حجاریان و بهزاد نبوی/ وزیر دولت اصلاحات: حمایت از روحانی اشتباه بود
۱۲ آذر ۱۳۹۷مشابهت‌های رفتاری واعظی و مشایی/ بهزاد نبوی از چه چیزی گلایه می‌کند؟/ پوپولیسم در انتصاب مدیران جوان
۱۱ آذر ۱۳۹۷نظر رهبری درباره فیلم «مارمولک»/ رونق فضای شعر و شاعری در مجلس/ نامزد اتاق فکر دولت برای انتخابات ریاست جمهوری/ سپاه روی موشک می‌نویسد، موشک؟
۱۰ آذر ۱۳۹۷کنگره حزب کارگزاران؛ آغاز عبور از روحانی/ اصولگرایان با استیضاح ظریف موافقند؟/ انتقاد کیهان از علی‌اکبر صالحی
۷ آذر ۱۳۹۷علی لاریجانی از ریاست مجلس بازمی‌ماند؟/ اصلاح‌طلبان هم باید در پیشگاه تاریخ پاسخگو باشند/ استیضاح ظریف یا پاس گل به دولت
۶ آذر ۱۳۹۷اما و اگرهای صدور حکم حناچی/ چرا ایران در فرانسه سفیر ندارد؟/ استیضاح وزرا چاره کار کشور است؟
۵ آذر ۱۳۹۷سوءاستفاده از سخنان دیروز رهبر انقلاب/سه مشکل ایران به روایت ناطق نوری/ رفتار ناجوانمردانه اصلاح طلبان با روحانی/ اعتراض کارگزاران به عارف علنی شد

دیدگاه کاربران

ناشناس۵۸۸۵۰۵۲۰:۴۱:۰۲ ۱۳۹۷/۷/۱۸
روزنامه زنجیری دولتی ، مخالفان FATF رو داعشی نامیده!! هییت نظارت بر مطبوعات وزارت ارشاد چرا ساکته؟! انوقت کیهان گفته چرا دلار شده ۱۸ هزار تومان، فوری دادگاهی شده!!
ناشناس۵۸۸۷۷۵۰۰:۳۲:۴۳ ۱۳۹۷/۷/۱۹
دولت روحانی رکورددار بدترین دولت است. همانگونه که احدی نژاد رکورددار بهترین دولت. ________ فریادهای تصنعی و دلضعفه ها و هیاهوی نمایشی اسحاق هم کاملاً قابل درک است.
ناشناس۵۸۸۹۳۸۰۸:۴۳:۱۷ ۱۳۹۷/۷/۱۹
پرونده فسادی که از ۴ سال پیش به دیوان محاسبات ارجاع شده هنوز حکمی برای آن صادر نشده چه کسی از این ادارات نظارتی بازخواست میکند وقی نظارت و بازخوردی از عملکرد نباشد سیستم پاسخگو نخواهد بود ،باید هر واحد نظارتی برای رسیدگی به پپرونده ها التیماتوم زمانی داشته باشد و گزارشات و احکام صادره را بطور شفاف در دید مردم قرار دهد وگرنه فساد توسعه می یابد
سیامک۵۸۸۹۹۳۰۹:۴۰:۱۸ ۱۳۹۷/۷/۱۹
سابقه دهه 60 اصلاح طلبا رو به یاد بیاری این کارا عجیب نیست
بیگی29۵۸۸۵۱۲۲۰:۴۵:۱۷ ۱۳۹۷/۷/۱۸
1_فردی که در زمینه ای تخصص و کارایی ندارد و پستی را قبول میکند و بخصوص آنکه این مسئولیت را به وی میدهد خیانتکار است.اشتباه در مدیریت کلان نیز خیانت است. 2_آقای نقدی دوسه تا از این دستاورد ها که به نفع ملت است بیان کنید و با دیگران مقایسه کنید شاید ما هم سر عقل بیائیم.
عوام۵۸۸۵۳۵۲۱:۰۲:۰۵ ۱۳۹۷/۷/۱۸
یه جوری تیتر میزنین مث اینکه خدای ناکرده سیف محبت کرده و ارز هنگفتی به خارج منتقل نموده ؟
ناشناس۵۸۸۵۵۱۲۱:۱۱:۵۲ ۱۳۹۷/۷/۱۸
آیا مسئولان به کشور خیانت می‌کنند؟ بله و متاسفانه داریم به این نتیجه می رسیم که همه با هم ،همدست هستند.
ناشناس۵۸۸۵۶۲۲۱:۱۸:۲۲ ۱۳۹۷/۷/۱۸
به نظر میرسه برخی نمیخوان اقتصاد ایران رشد کنه تا غیرخودیها قدرت نگیرند.
ناشناس۵۸۸۵۶۴۲۱:۲۰:۳۶ ۱۳۹۷/۷/۱۸
شما به سیاستهای ضدتولید، چه اسم دیگه ای جز خیانت میتونید بذارید؟
ناشناس۵۸۸۶۰۴۲۱:۴۹:۰۸ ۱۳۹۷/۷/۱۸
شخص روحانی باید برکنار شود
ناشناس۵۸۸۶۰۹۲۲:۰۲:۳۱ ۱۳۹۷/۷/۱۸
آقای جهانگیری! دلار را به بالاترین سطح قیمت رساندید، معاون ارزی را که یکی از متهمان اصلی بود، دستگاه قضایی بازداشت کرد و شما با وثیقه او را آزاد نمودید، رئیس سابق بانک مرکزی را که حکم انفصالش در سال 96 صادر شده بود را در جایگاهش نگه داشتید و سپس به مشاوری برگزیدید... حال برای چه از مردم عذرخواهی می‌کنید! این کارها عذرخواهی ندارد.
ناشناس۵۸۸۸۸۳۰۷:۱۸:۴۴ ۱۳۹۷/۷/۱۹
آقای جهانگیری! فقط یادتان باشد
علی۵۸۹۸۲۳۲۳:۰۱:۳۱ ۱۳۹۷/۷/۱۹
رئیس دولت بر اساس وعده های پوشالی به قدرت رسید انتظاری بیش نباید داشت خدا بخیر کند برادر.
ناشناس۵۸۸۶۱۱۲۲:۰۳:۵۲ ۱۳۹۷/۷/۱۸
جهانگیری در جمع مدیران اظهار داشته، مدیرانی که کار نمی‌کنند، خیانتکارند! جلوی کاهش قیمت دلار را گرفتن خیانت نیست؟ فردی که تخلفش در قضیه چوب حراج زدن به خزانه کشور، ارز و سکه محرز و در سال 96 منفصل از خدمت شده، به عنوان مشاور انتخاب شود خیانت نیست؟ و...
ناشناس۵۸۸۶۱۴۲۲:۰۵:۱۰ ۱۳۹۷/۷/۱۸
چرا دولت به سفرهای استانی نمی‌رود؟ چرا نمی‌خواهند با مطالبات مردم مواجه شوند؟ آیا چشم امیدشان فقط به راضی کردن کدخداست و با ملت کاری ندارند؟؟؟
ناشناس۵۸۸۶۲۱۲۲:۰۷:۲۸ ۱۳۹۷/۷/۱۸
امید است با ایستادگی شورای نگهبان در برابر تصویب ‌FATF عمل وادادگی مجلس و مجلسیان در مقابل غرب از یک طرف موجب رسوایی غربگراها و از سوی دیگر باعث سربلندی مومنین به انقلاب گردد و ان‌شاءالله چنین خواهد شد.
ناشناس۵۸۸۸۷۶۰۶:۵۹:۲۴ ۱۳۹۷/۷/۱۹
من یقین دارم اصلا اطلاع نداری ای fatf چیه
ناشناس۵۸۹۰۴۱۱۰:۱۷:۰۰ ۱۳۹۷/۷/۱۹
فایده ای نداره دوست عزیز ..... این دولت همه چی محرمانه ؛ اجرای فتف رو از دو سال قبل رسما و شروع کرده.... حالا شورای نگهبان و مجمع تصویب بکنن یا نکنن....
ناشناس۵۸۸۶۵۸۲۲:۴۱:۳۹ ۱۳۹۷/۷/۱۸
جناب عادل آذر: شما نماینده مجلس بعنوان قانون گذار در قوه مقننه ایفای نقش میکنی چرا به تخلفی رسیدید آنرا اعلام نکردید؟ شمای قانون گذار که بی قانونی کنید از بقیه چه توقعی دارید؟
پشیمون۵۸۸۶۷۹۲۳:۰۶:۱۵ ۱۳۹۷/۷/۱۸
به این دولت باید نوبل کلاهبرداری را گرفت ته جیب و ته دل مردمو خالی کرد
محمدرضا۵۸۸۶۹۳۲۳:۱۵:۰۵ ۱۳۹۷/۷/۱۸
مسئولان به کشور خیانت میکنند؟؟!!! چو دانی و پرسی سوالت خطاست
ناشناس۵۸۹۱۴۱۱۱:۳۸:۳۷ ۱۳۹۷/۷/۱۹
چرا حکم انفصال از خدمت سیف اجرا نشد ! تیتر شاعر فرموده : اگر دردم یکی بودی چه بودی !!! اگر انفصال از خدمت تنها شامل سیف می شد چه غم اگر که اجرا نمی شد !! مگر برادر جان کم هواپیما سقوط کرد ، مگر کم حادثه قطار پیش آمد ؟ مگر کم مسافر بیگناه در اتوبوس ها سوختند ، مگر کم افراد بیگناه در جاده ها جان به جان آفرین تسلیم نمودند و یا معلول و مجروح شدند !! مگر آتش سوزی کلاس ها منحصر به یک مورد بود ؟ مگر کم دانش آموز بیگناه در جاده ها از بین رفتند ؟مگر یک میلیارد لیتر سوخت کم است که در عرض دو سه ما قاچاق شود ؟ ! و مگرهای دیگر ... چرا کسی منفصل از خدمت نمی شود ؟!! ... بله ؟!!
dayani۵۸۸۷۷۶۰۰:۳۲:۵۴ ۱۳۹۷/۷/۱۹
آنچه از خائن نامیدن برخی اعضای دولت یا دیگران بر می آید این است که اینها افرادی تحمیلی به دولت هستند و دولت هم نمیتواند در باره آنها کاری بکند . مثلا برداشتن اقای شریعتمداری از یک پست وزارتی و گمارد ن وی به پست وزارتی دیگر چه معنایی جز این دارد که وی به هر شکلی باید در دولت باشد.
ناشناس۵۸۸۸۷۰۰۶:۴۳:۴۴ ۱۳۹۷/۷/۱۹
ذره در چشم دیگران می بیند ولی کوه در چشم خودش نمی بیند جهانگیر خان
ناشناس۵۸۸۸۸۹۰۷:۲۹:۳۱ ۱۳۹۷/۷/۱۹
مسوولی که برای کشور دل بسوزونه نداریم همه برای پر کردن جیب هستن
پدرام۵۸۸۹۲۶۰۸:۳۴:۴۷ ۱۳۹۷/۷/۱۹
سلام با صحبت های آقای خرم کاملا موافقم
ناشناس۵۸۸۹۸۷۰۹:۳۴:۱۴ ۱۳۹۷/۷/۱۹
اقا بگو مهدی از کجا به ثروت چند هزار میلیاردی رسیده؟ دلیل عضویتتان در هیات امنای دانشگاههای کرمان چیست؟ بسته دیگه مردم هم تحملشون حدی داره
ناشناس۵۸۹۰۸۷۱۰:۵۴:۲۴ ۱۳۹۷/۷/۱۹
شک نکنید اقدام برخی مسولین و نمایندگان عین خیانت و وطن فروشی است. آنها این خیانت خود را در همه جا جار می زنند اما کسی به آنها کاری ندارد.
صنوبر۵۸۹۰۹۴۱۰:۵۶:۳۶ ۱۳۹۷/۷/۱۹
عده ای از مسولان کشور گویا کشور ملک خصوصی انهاست انچه بنفع خود و گروههای زیر پوشش انهاست پیگیری میکنند اما اگر تصمیمات انها بر خلاف مصالح کشور باشد اشکالی ندارد و برخی ها نفسشان از جای گرم در میاید بد بختی و فقر و اعتیاد و بیکاری و تورم و هزاران بد بختیهای دیگر را نمیبینند .
ناشناس۵۸۹۲۳۹۱۳:۱۷:۰۸ ۱۳۹۷/۷/۱۹
اصلا شک نداریم حتما خیانت می کنند وگر نه بعد از چهل سال این وضع مملکت و مردم هست؟

پربحث‌های امروز

 1. چه کسی اسلام را نمی‌فهمد آقای روحانی!

 2. نگاهی به هزینه و فایده برجام

 3. واکنش کاربران توییتر به افزایش قیمت خودرو/ مالک ایران خودرو و سایپا کیست؟/ وقتی وزیر هم بی‌خبر است!/ سلام به پراید ۴۰ میلیونی و دست‌های پشت پرده

 4. تست موشک بالستیک تائید شد/ پاسخ سردار حاجی‌زاده به واکنش آمریکایی‌ها

 5. وعده ارزانی ۲۰ درصدی با FATF، پس از گرانی ۲۰۰ درصدی با برجام!

 6. دانشجویی که دست رد به سینه شرکت آمریکایی زد

 7. رشد ۲۵ درصدی خط فقر در تابستان ۹۷/ لزوم یکپارچه سازی سیاست‌های حمایتی

 8. نوبخت: قیمت حامل‌های انرژی تغییر نکرده است که یارانه نقدی افزایش یابد

 9. عروس «قزاق»  

 10. سقف معافیت مالیاتی در بودجه ۹۸

 11. واکنش یک روزنامه به صحبت‌های دیروز روحانی  

 12. عبور آرام دولت ایران از فرانسه ناآرام

 13. لاستیک گران شد

 14. وزیر صنعت: افزایش 20 درصدی هزینه‌های خودروسازان را نپذیرفتیم

 15. فقط طرفداران رئیسی و قالیباف بخوانند

 16. فروکش تلاطم بازار مسکن نزدیک است؟

 17. محمد قوچانی: جهانگیری از روحانی در جریان ترمیم کابینه دلخور شد/ روحانی را از موسوی خوئینی‌ها هم اصلاح‌طلب‌تر می‌دانم/ نمی‌توانیم وسط‌های راه زیر میز بزنیم

 18. ارز 4200 تومانی دستپخت چه کسی بود؟/ واکنش تند کرباسچی به اظهارات آشنا/ شرمندگی زیباکلام از عملکرد روحانی

 19. صادق زیباکلام: به‌خاطر دفاع از روحانی شرمنده‌ایم

 20. دوچرخه‌سواری حناچی در سومین سه‌شنبه کاری خود + عکس

 21. جهانگیری: بازگشت ثبات اقتصادی به کشور مهمترین اولویت‌ دولت است

 22. نحوه برخورد گرجستانی‌ها با مسافران ایرانی از زبان یک مسافر   

 23. ریزش مرز روانی در بازار دلا‌ر

 24. مراسم تشییع پیکر پیام صابری

 25. همتی: برگشت تدریجی ارز صادراتی به اقتصاد/ آغاز روابط با چند کشور و حذف دلار

پربحث‌های دیروز

 1. علی مطهری: حدس می‌زنم مردم هم موافق افزایش قیمت بنزین هستند!

 2. کسی که الفبای اقتصاد را خوانده باشد، می‌داند که این راه حتی به ترکستان هم نمی‌رود!

 3. روحانی: سال آینده به دلیل تحریم‌ها با مشکلاتی روبه رو خواهیم شد/ اشکال ما این است که فرصت‌ها را می‌سوزانیم

 4. چرا همیشه کارگران، یک بار هم به مدیران و مسئولان حقوق ندهید

 5. نظر مخاطبان الف در مورد افزایش قیمت خودرو/ انحصار و نبود رقابت در بازار/ سپاه و ارتش خودرو تولید کنند/ خودرو برای تحویل نداشتند؛ پس تحویل فوری چیه؟/ تحویل تکنولوژی ۳۰سال قبل به مردم

 6. نظر اصلاح‌طلبان درباره ریاست‌جمهوری سردار سلیمانی/ کاسبی با حصر/ انتقاد معاون رئیس جمهور از حجاریان

 7. وزیر صنعت: با افزایش تولید خودرو قیمت‌ها اصلاح می‌شود

 8. متن فایل صوتی لحظات آخر زندگی خاشقچی منتشر شد

 9. رئیسی از کدام نظرسنجی حرف میزند؟!  

 10. دلار به کانال ۱۰ هزار تومان بازگشت

 11. آقای رئیسی، نمی‌دانستیم شما قرار است با آقای قالیباف رقابت کنید!  

 12. موگرینی: حمایت از برجام باعث نمی‌شود از مسائل دیگر چشم‌پوشی کنیم

 13. تهران، کلانشهر غالباً پر ترافیک، چه زمان به سامان خواهد رسید!

 14. رویای ۱۳ میلیون جوان ایرانی  

 15. وزیرصنعت را استیضاح و خودروسازان را مجبور به افزایش عرضه و کاهش قیمت‌ها کنید

 16. رئیس کل بانک مرکزی برای بانک‌ها خط قرمز تعیین کرد + جزئیات

 17. سردار در تهران، شایعه دستگیری در دبی + تصاویر

 18. کار خودروسازان، اخلال در نظام اقتصادی نیست؟

 19. شارلاتانیسم مطبوعاتی یعنی...  

 20. سخنگوی وزارت خارجه: مردم تا اطلاع ثانوی از سفر به گرجستان خودداری کنند/ به فرانسه توصیه می‌کنیم که مسایل خود را با عدم استفاده از زور جلو ببرد

 21. جهانگیری: می‌توانیم محرومیت را از مناطق محروم سراسر کشور برطرف کنیم

 22. قیمت روز دلار پرشیا را ۸۰۰۰ دلار کرد

 23. جهانگیری: آمریکایی‌ها بدانند که ایران حبس‌نشدنی است

 24. ماکرون در فرانسه وضعیت اضطراری اقتصادی اعلام کرد

 25. کرباسچی: اگر به من بود، نجفی و افشانی را شهردار نمی‌کردم

پربحث‌های هفته

 1. چه کسی اسلام را نمی‌فهمد آقای روحانی!

 2. نظر شما در مورد افزایش قیمت خودرو چیست؟/ راهکار نجات صنعت خودرو چیست؟

 3. علی مطهری: حدس می‌زنم مردم هم موافق افزایش قیمت بنزین هستند!

 4. پاسخ جالب مردم درباره نمایندگان مجلس؛ استعفا بدید/ مشکل ما رفع حصر است؟  

 5. رئیسی: خدا رحم کرد من رئیس جمهور نشدم که دلار ۵ هزار تومان شود/ قالیباف نمی‌خواست کاندید شود/ مدعی حقوقدانی هستند، اما بین قاضی و دادستان فرق نمی گذارند

 6. تفریح لاکچری احمد خمینی  

 7. استعفای دسته‌ جمعی ۱۸ نماینده مجلس + عکس

 8. حیف از نام هنرمند که برای سلبریتی‌های بی‌سواد استفاده می‌شود   

 9. بخش دوم/ گفت‌وگو با مردم درباره نمایندگان مجلس؛ از دختر صفدر حسینی تا نمایندگانی که اسم‌شان را هم نمی‌دانیم  

 10. مثل «لیلا حاتمی» نباشیم!

 11. نماینده مجلس: به FATF رای می‌دهم؛ تا بیشتر بسوزید!  

 12. آقای مطهری! این ادعاها بدون استدلال پذیرفتنی نیست

 13. کسی که الفبای اقتصاد را خوانده باشد، می‌داند که این راه حتی به ترکستان هم نمی‌رود!

 14. عامل آتش زدن مردم در پارکها دستگیر شد+ فیلم

 15. مشاور نوبخت: مشکلات اقتصاد ایران، داخلی است نه سیاست خارجی/ باید از نفت فاصله بگیریم و پایه‌های مالیاتی را افزایش دهیم/ چون می‌دانند وابسته‌ایم، تحریم می‌کنند

 16. راهکارهای یک نماینده به جای افزایش حقوق کارمندان دولت

 17. روحانی: سال آینده به دلیل تحریم‌ها با مشکلاتی روبه رو خواهیم شد/ اشکال ما این است که فرصت‌ها را می‌سوزانیم

 18. حرف های یک مهندس برق مملکت

 19. انتقاد کرباسچی از دوچرخه سواری پیروز حناچی  

 20. در دنیای پروانه سلحشوری‌ها، سمیه حیدری باشید  

 21. نگاهی به هزینه و فایده برجام

 22. چرا همیشه کارگران، یک بار هم به مدیران و مسئولان حقوق ندهید

 23. یادداشت حسین شریعتمداری/ فقط روماتیسم را می‌شناسم!

 24. آزمایش موشکی ایران و نقشه جدید آمریکا/ همراهی اروپا با ترامپ

 25. قالیباف: در اقتصاد کارنامه قابل قبولی نداریم/ با بی‌تدبیری‌تان طبقه متوسط را هر روز ضعیف‌تر می‌کنید

پربحث‌های امروز

 1. چه کسی اسلام را نمی‌فهمد آقای روحانی!

 2. نگاهی به هزینه و فایده برجام

 3. تست موشک بالستیک تائید شد/ پاسخ سردار حاجی‌زاده به واکنش آمریکایی‌ها

 4. وعده ارزانی ۲۰ درصدی با FATF، پس از گرانی ۲۰۰ درصدی با برجام!

 5. واکنش یک روزنامه به صحبت‌های دیروز روحانی  

 6. فقط طرفداران رئیسی و قالیباف بخوانند

 7. محمد قوچانی: جهانگیری از روحانی در جریان ترمیم کابینه دلخور شد/ روحانی را از موسوی خوئینی‌ها هم اصلاح‌طلب‌تر می‌دانم/ نمی‌توانیم وسط‌های راه زیر میز بزنیم

 8. ارز 4200 تومانی دستپخت چه کسی بود؟/ واکنش تند کرباسچی به اظهارات آشنا/ شرمندگی زیباکلام از عملکرد روحانی

 9. صادق زیباکلام: به‌خاطر دفاع از روحانی شرمنده‌ایم

 10. جهانگیری: بازگشت ثبات اقتصادی به کشور مهمترین اولویت‌ دولت است

 11. فیلم/ جنجال ممنوع! سند بیاورید  

 12. امام‌خمینی با ارثیه پدری‌شان در خمین چه کردند؟

 13. غریب آبادی با معاونان آمانو دیدار کرد

 14. مخالفت اکثریت نمایندگان مجلس با استقلال شهر ری

 15. ضرغامی: کارنامه دولت در پروژه ملی پیام رسانی داخلی بسیار منفی است  

 16. شرکت نکردن نمایندگان اصفهان در جلسات علنی و کمیسیونهای مجلس/ تماس هیئت رئیسه برای انصراف از استعفاء

 17. سردار غیب پرور: بسیج برای طرح‌های خود حساب ویژه‌ای روی جوانان باز کرده است

 18. واکنش تند کرباسچی به اظهارات مشاور رییس جمهور: دروغ که عوارض ندارد

 19. مطهری: درباره صحبت‌های بنزینی من شیطنت شد

 20. تماس تلفنی لاریجانی با نمایندگان اصفهان

 21. وزیر اطلاعات: دشمن با هدف ضربه‌زدن اقتصادی حرکت تروریستی چابهار را انجام داد

 22. ماجرای دیدار شب گذشته قالیباف و رئیسی چه بود؟

 23. واکنش ظریف به تست اخیر موشکی ایران: هیچ ممنوعیتی برای تست نداریم

 24. فلاحت‌پیشه: بخش اعظمی از عوامل حادثه تروریستی چابهار دستگیر شدند

 25. پزشکیان: دارایی موسسات مالی در حال شناسایی و فروش است/ 2500 سپرده‌گذار مانده‌اند

پربحث‌های دیروز

 1. روحانی: سال آینده به دلیل تحریم‌ها با مشکلاتی روبه رو خواهیم شد/ اشکال ما این است که فرصت‌ها را می‌سوزانیم

 2. نظر اصلاح‌طلبان درباره ریاست‌جمهوری سردار سلیمانی/ کاسبی با حصر/ انتقاد معاون رئیس جمهور از حجاریان

 3. رئیسی از کدام نظرسنجی حرف میزند؟!  

 4. آقای رئیسی، نمی‌دانستیم شما قرار است با آقای قالیباف رقابت کنید!  

 5. سردار در تهران، شایعه دستگیری در دبی + تصاویر

 6. شارلاتانیسم مطبوعاتی یعنی...  

 7. سخنگوی وزارت خارجه: مردم تا اطلاع ثانوی از سفر به گرجستان خودداری کنند/ به فرانسه توصیه می‌کنیم که مسایل خود را با عدم استفاده از زور جلو ببرد

 8. جهانگیری: می‌توانیم محرومیت را از مناطق محروم سراسر کشور برطرف کنیم

 9. ولایتی: پایان‌دادن به خونریزی میان مسلمانان وظیفه‌ای اسلامی انسانی است

 10. هرکه بی‌روزی است روزش دیر شد

 11. ۳۲ استیضاح در مجلس دهم/ وزرای کشور و آموزش و پرورش بالاترین تقاضای استیضاح

 12. میرسلیم: شکاف طبقاتی در کشور در حال افزایش است

 13. حجاریان: نباید فضای مجازی را تبدیل به لجن‌زار کرد/ اولین استادی بودم که از دانشگاه اخراج شدم

 14. چرا روحانی سابقه اعتمادش به آمریکا را انکار می‌کند؟

 15. رئیسی: افول قدرت آمریکا جدی است

 16. آیت‌الله ری‌شهری: تحریک مردم علیه روحانیت ابزار جنگ نرم دشمن است

 17. امیرآبادی: برخی نمایندگان صبح در فراکسیون امید و ظهر در فراکسیون ولایی هستند

 18. بررسی نحوه مبارزه با فساد در مجلس/تعامل خوب دیده بان با فراکسیون شفاف سازی

 19. مقابله با تهاجم فرهنگی چه شد؟

 20. نصیحت احمدی‌نژاد به ماکرون  

 21. ضرغامی: هیچ ردپایی در بودجه 98 از نگاه مقاومتی نیست/ تلگرام اولین بار با دستور روحانی فیلتر شد

 22. همسر ابراهیم رئیسی: اگر رئیسی در انتخابات پیروز می‌شد، وضعیت کشور بهتر بود

 23. ما اسلام را نمی‌فهمیم آقای روحانی  

 24. لاریجانی: اگر حوادث فرانسه در ایران رخ می‌داد، دشمنان می‌گفتند نظام ایران در حال واژگونی است

 25. نتیجه تفکر غرب زده برخی مسئولین  

پربحث‌های هفته

 1. چه کسی اسلام را نمی‌فهمد آقای روحانی!

 2. پاسخ جالب مردم درباره نمایندگان مجلس؛ استعفا بدید/ مشکل ما رفع حصر است؟  

 3. رئیسی: خدا رحم کرد من رئیس جمهور نشدم که دلار ۵ هزار تومان شود/ قالیباف نمی‌خواست کاندید شود/ مدعی حقوقدانی هستند، اما بین قاضی و دادستان فرق نمی گذارند

 4. تفریح لاکچری احمد خمینی  

 5. استعفای دسته‌ جمعی ۱۸ نماینده مجلس + عکس

 6. بخش دوم/ گفت‌وگو با مردم درباره نمایندگان مجلس؛ از دختر صفدر حسینی تا نمایندگانی که اسم‌شان را هم نمی‌دانیم  

 7. نماینده مجلس: به FATF رای می‌دهم؛ تا بیشتر بسوزید!  

 8. آقای مطهری! این ادعاها بدون استدلال پذیرفتنی نیست

 9. روحانی: سال آینده به دلیل تحریم‌ها با مشکلاتی روبه رو خواهیم شد/ اشکال ما این است که فرصت‌ها را می‌سوزانیم

 10. انتقاد کرباسچی از دوچرخه سواری پیروز حناچی  

 11. در دنیای پروانه سلحشوری‌ها، سمیه حیدری باشید  

 12. نگاهی به هزینه و فایده برجام

 13. یادداشت حسین شریعتمداری/ فقط روماتیسم را می‌شناسم!

 14. قالیباف: در اقتصاد کارنامه قابل قبولی نداریم/ با بی‌تدبیری‌تان طبقه متوسط را هر روز ضعیف‌تر می‌کنید

 15. ۵۰ درصد مجلس به دنبال سقوط نظام هستند!  

 16. روحانی: اگر جلوی صادرات نفت ایران در خلیج فارس گرفته شود نفتی صادر نخواهد شد

 17. کدخدایی: اظهارات محمودصادقی را از طریق قوه قضائیه پیگیری می‌کنیم

 18. آقای روحانی! محرمانه نداریم/ شفافیت را از دولت آغاز کنید

 19. تست موشک بالستیک تائید شد/ پاسخ سردار حاجی‌زاده به واکنش آمریکایی‌ها

 20. روحانی: ‌فشار اقتصادی‌ آمریکا و صهیونیست‌ها علیه ملت ایران است/ با اقامه نماز در برابر ابرقدرت‌ها حفظ خواهیم شد

 21. وعده ارزانی ۲۰ درصدی با FATF، پس از گرانی ۲۰۰ درصدی با برجام!

 22. تایید حکم انفصال از خدمت رئیس کل پیشین بانک مرکزی/سیف نمی‌تواند مشاور روحانی باشد

 23. روحانی: FATF لازمه ارتباط مالی جهانی است/ چه کسی به آمریکا اعتماد کرده است؟/ چه کسانی موسسات اعتباری پدید آوردند و اجازه تاراج مال مردم را دادند؟/ آمریکا ۸ بار مستقیم درخواست مذاکره کرد

 24. اولین حضور سیاسی رئیسی پس از انتخابات/ چرا روحانی مثل احمدی‌نژاد سخن می‌گوید؟/ آیت‌الله هاشمی؛ «معیار» ارزیابی افراد؟

 25. دکتر احمد توکلی : درباره بازنشسته‌ها؛ یا افراط کردیم یا تفریط/ مجلس اصلاح کند

آخرین عناوین