آیا مسئولان به کشور خیانت می‌کنند؟/ چرا حکم انفصال از خدمت سیف اجرا نشد؟/ اظهارات بحث‌برانگیز سردار نقدی

گروه سیاسی الف،   3970718125 ۳۰ نظر، ۵ در صف انتشار و ۱۷ تکراری یا غیرقابل انتشار
آیا مسئولان به کشور خیانت می‌کنند؟/ چرا حکم انفصال از خدمت سیف اجرا نشد؟/ اظهارات بحث‌برانگیز سردار نقدی

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

آیا مسئولان به کشور خیانت می‌کنند؟

صحبت‌های دیروز جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور درباره مدیران توجه زیادی را به خود جلب کرد. جهانگیری در بخشی از سخنانش گفت: «راهش این است که همه کار کنیم و هرکس خیانت کرد مهر خیانت بر پیشانی‌اش بزنیم.» 

از طرف دیگر برخی از فعالان توییتری، تصویب CFT در مجلس را خیانت دانستند. این مسئله توجه روزنامه اعتماد را جلب کرده است و در یادداشتی استفاده بی‌حساب از اتهام خیانت سیاسی را نقد کرده است. 

اما این مسئله چند وجه دارد. یک وجه آن همان چیزی است که روزنامه اعتماد گفته است یعنی ما اجازه نداریم مسئولین کشور در دستگاه‌ها و قوای مختلف را به‌راحتی و بی‌حساب به خیانت متهم کنیم. اما از وجهی دیگر یک مسئول ممکن است کاری خائنانه انجام دهد هرچند نیت خیانت نداشته باشد. به بیان دیگر یک مسئول ممکن است نیت خیری داشته باشد اما عملش و تصمیمش نتیجه خوبی نداشته باشد. به‌نظر می‌رسد برخی از تصمیمات به‌خصوص در حوزه اقتصاد این‌گونه است. متولیان اقتصاد کشور به‌خصوص در این چند ماه به قصد بهبود اوضاع، تصمیماتی گرفتند اما نتایج خوبی از این تصمیمات حاصل نشد. با این حال، در چنین شرایطی هرچند نتایج به‌دست‌آمده اصلا مطلوب نیست به نظر می‌رسد متهم کردن مسئولان به خیانت در فضای رسانه‌ای نه‌تنها دردی از کشور دوا نمی‌کند بلکه به ناامیدی مردم دامن می‌زند و ناامیدی در این روزها سم مهلکی برای کشور است.

اما سخنان جهانگیری از جهتی دیگر تعجب‌برانگیز است. جهانگیری قبلا گفته بود: «متاسفانه برخی مدیران بی انگیزه، آویزان کشور شده‌اند.» و دیروز هم از خیانت مدیران نالید. جایگاه جهانگیری ایجاب می‌کند به جای شکایت از مدیران در رسانه‌ها آن‌ها را بازخواست کند و از کار برکنار کند.

بیشتر بخوانید:

آقای جهانگیری مدیران بی انگیزه را چه کسی برکنار کند؟

علی صوفی، وزیر تعاون در دولت اصلاحات و از فعالان سیاسی اصلاح‌طلب در گفت‌وگو با روزنامه آرمان به آن اشاره کرده است. صوفی گفته است: «آقای روحانی و جهانگیری در اغلب سخنرانی‌های خود از ضعف و بی‌انگیزگی مدیران دولت انتقاد می‌کنند و عنوان می‌کنند که انگیزه مدیران دولت باید افزایش پیدا کند و مدیران ضعیف باید از دولت بروند. به نظر می‌رسد این یک نوع بدعت جدید در فضای سیاسی ایران است که مدیران ارشد دولت به جای اینکه مدیران زیرمجموعه خود را بازخواست کنند و از آنها بیلان کاری بگیرند این مساله را به رسانه‌ها می‌کشانند و در رسانه‌ها از مدیران خود انتقاد می‌کنند. بدون شک اگر مدیری از انگیزه کافی برخوردار نیست یا کارنامه موفقی نداشته است باید بدون اتلاف وقت توسط مدیران ارشد دولت و شخص رئیس‌جمهور عزل و مدیری با انگیزه بیشتر به جای وی به کار گرفته شود.» 

صوفی در این مصاحبه از مجلس را شریک دولت در مشکلات کشور دانسته است و گفته است: «در شرایطی که به انتخابات مجلس آینده نزدیک می‌شویم اقدامات مجلس جنبه سیاسی و تبلیغاتی پیدا کرده است. به همین دلیل رویکردی که مجلس شورای اسلامی در پیش گرفته معطوف به واقعیات جامعه و کشور نیست. مساله مهم دراین زمینه این است که مجلس نمی‌تواند خود را ناکارآمد و بحران‌هایی که ناکارآمدی دولت در جامعه ایجاد کرده مبرا کند و با دولت در این زمینه شریک است. به هر حال دولت کنونی منتخب مجلس است. نمایندگان مجلس در شرایطی به مدیران انتخابی حسن روحانی رای اعتماد دادند که انتقادات زیادی نسبت به این انتخاب‌ها وجود داشت و کارشناسان نسبت به انتخاب این افراد هشدار داده بودند... در شرایط کنونی مجلس قانون منع به کارگیری بازنشستگان را تصویب کرده و به این دلیل بیش از نصف استانداران کشور باید جای خود را به افراد دیگری بدهند. در نتیجه کشور با چالش جدی مدیریتی مواجه خواهد شد. این مساله نشان می‌دهد که مجلس به پیامدهای اقداماتی که انجام می‌دهد توجه نمی‌کند و بیشتر اقدامات مجلس پوپولیستی، هیجانی و خالی از عقلانیت و آینده نگری شده است.»

علی صوفی: مجلس شریک دولت در همه بحران‌هاست.

صحبت‌های علی صوفی به‌عنوان یک فعال اصلاح‌طلب بسیار جالب‌توجه و مثبت است. در روزهایی که برخی اصلاح‌طلبان تلاش دارند مشکلات کشور را به امور موهومی مانند دولت مخفی و دولت سایه ارجاع دهند، دیدگاه صوفی بسیار واقع‌بینانه است. به‌طور مثال روزنامه ایران در شماره امروز خود مصاحبه‌ای با احمد خرم داشته است. احمد خرم هم مانند علی صوفی وزیر دولت خاتمی بوده و از چهره‌های اصلاح‌طلب است. خرم در این مصاحبه می‌گوید: «ساختار مدیریت کشور ما معیوب است. 40 سال است که بدون طرح و برنامه حرکت می‎کنیم. سلیقه‎ای کشور را اداره می‏ کنیم. همه این اتفاقات ‌بی‎اعتمادی ایجاد می‎کند. بی‌‏اعتمادی آغاز ماجرا است. غفلت کنیم تبدیل به بدبینی خواهد شد. در این میان براندازان هم که فرصت عرض اندام پیدا کرده‎اند، روی این موضوع که نظام توانمندی و کارآمدی لازم را برای حل مشکلات کشور ندارد، مانور زیادی می‎دهند. کشور مشکل ساختاری دارد. مگر می‎شود اصول مختلف قانون اساسی یک کشوری به مدت 30 سال هیچ‎گونه تغییری نکند؛ آن هم در دنیایی که لحظه به لحظه دانش در آن تولید می‎شود و در اختیار بشر قرار می‎گیرد؟ علم مدیریت جامعه یا علم حکومت‎داری در این 30 سال، زیر و رو شده است اما مملکت ما همین گونه یکنواخت به جلو می‎رود؛ با همان قانون اساسی و بدون هرگونه اصلاح و تغییر.»

اگر خرم اندکی در گفته‌هایش تامل می‌کرد این حرف‌ها را نمی‌زد. چون اتهام «حرکت بدون طرح و برنامه» و «اداره سلیقه‌ای کشور» متوجه خودش و دوستانش می‌شود. حداقل قدرت اجرایی کشور  در بخش زیادی از این ۴۰ سال در دست خرم و دوستان اصلاح‌طلبش بوده است. پس او نمی‌تواند مدعی اداره سلیقه‌ای کشور شود. ایشان به جای موضع مطالبه باید در موضع پاسخگویی باشند.

در ادامه هم درباره نقش دولت در اصلاح امور می‌گوید: «نقش دولت نه، بهتر است که بگوییم نقش حاکمیت چیست و در مورد آن حرف بزنیم. نقش حاکمیت قانونمند و قانونمدار کردن کشور است. باید بستر قانونمداری در کشور تقویت شود.» 

می‌بینیم که برای مبرا کردن دولتی که با حمایت اصلاح‌طلبان بر سر کار آمده است مشکلات را به گردن حاکمیت می‌اندازد. این فضای موهومی است که بخشی از اصلاح‌طلبان در آن زیست می‌کنند. این فضا هیچ نسبتی با واقعیت ندارد و ایشان برای فرار از مشکلات کشور که عموما خودشان در به‌وجود آمدن این مشکلات نقش داشته‌اند به این ایده‌ها متوسل می‌شوند. در مقابل این نگاه غیرواقعی، نگاه علی صوفی است که واقع‌بینانه است و از درون نگاه صوفی می‌توان راه‌حل‌های خوبی برای بهبود امور پیدا کرد.

***

ترمیم کابینه یا تکثیر نوبخت

امروز دو روزنامه از دو دیدگاه سیاسی مختلف تیتری شبیه هم درباره ترمیم کابینه داشتند. روزنامه فرهیختگان تیتر «تغییر به نفع نوبخت» را برای مطلبش انتخاب کرده است. در سوی دیگر روزنامه سازندگی «تکثیر نوبخت در دولت» را تیتر مطلب خود کرده است. 

هر دو روزنامه تحلیلی درباره افزایش قدرت نوبخت و حزب اعتدال و توسعه با گزینه‌های احتمالی رسانه‌ها بیان کرده‌اند. به‌علاوه روزنامه سازندگی، پنج پیشنهاد درباره ترمیم کابینه ارائه کرده است:

«۱- طرح تفکیک چهار وزارتخانه راه و شهرسازی، ورزش و جوانان، کار و رفاه اجتماعی، صنعت و تجارت از سوی نمایندگان مجلس

۲- انتخاب روسای سازمان ورزش و سازمان جوانان از میان زنان به عنوان معاونان رئیس‌جمهور

۳- انتخاب وزیر اقتصاد از اقتصاددانان جوان و وزیر کار از جامعه‌شناسان جوان

۴- انتخاب رئیس دفتر رئیس‌جمهور به عنوان سخنگوی رئیس‌جمهور و معاون اول رئیس‌جمهور به عنوان سخنگوی هیئت دولت یا انتخاب معاون حقوقی رئیس‌جمهور به عنوان سخنگوی هیئت دولت

۵- فعال کردن بازرس ویژه رئیس‌جمهور و احیای معاونت اجرایی برای پیگیری برنامه‌های دولت»

پیشنهادات روزنامه سازندگی قابل تامل است و کارشناسان باید درباره آنها نظر دهند. اما عموما در عمل، توان اجرای آنها توسط این دولت کم است. تفکیک وزارتخانه در این اوضاع اقتصادی احتمالا تصمیمی معقول نیست. تغییرات ساختاری بهتر است در شرایطی انجام شود که ثبات و آرامش در اقتصاد و سیاست حکمفرما باشد. درباره انتخاب روسای سازمان‌های ورزش و جوانان از میان زنان باید گفت این ذهنیت غلطی است که با کسب وزارت یا معاونت رئیس‌جمهور توسط زنان، اتفاق خاصی در کشور می‌افتد. چه‌اینکه در دولت دهم وزیر زن انتخاب شد و هیچ اتفاقی برای زنان این کشور رخ نداد. 

درباره پیشنهاد چهرم می‌توان گفت تا زمانی که دولت به افکار عمومی اعتنایی ندارد و اقناع مردم برای دولت کم‌اهمیت است، هرچقدر به سخنگویان دولت و قوه مجریه اضافه شود هیچ فایده‌ای نخواتهد داشت. راه درست، اصلاح نگرش به افکار عمومی است.

با علم به اینکه محمد قوچانی که در دفتر رئیس‌جمهور صاحب منصب است، انتشار این مطلب در روزنامه او شاید کمی عجیب به نظر برسد.

***

افشانی می رود یا نه؟

چندماه از آغاز بحث‌های مجلس درباره طرح ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان می‌گذرد. از نخستین روزهای تصویب این طرح، بحث ماندن یا رفتن افشانی از شهرداری تهران هر روز در رسانه‌ها مطرح می‌شود و هر رسانه‌ای بنا به آنچه مطلوبش است مصاحبه و خبر و تحلیلی منتشر می‌کند و افکار عمومی حیران در این میان مانده است.  اعضای شورای شهر با تاکید می‌گویند افشانی مشمول این قانون نیست و در شهرداری می‌ماند. از طرف دیگر دیوان محاسبات و سازمان بازرسی می‌گویند افشانی مشمول این قانون است و باید از شهرداری خداحافظی کند. کدام نهاد در این باره حرف آخر را می‌زند؟ در این میان، بیچاره مردم تهران که بازیچه ندانم‌کاری شورای شهر قرار گرفته‌اند.

***

ماجرای تهدید پیامکی

چند روز است که مسئله تهدید پیامکی نمایندگان در پی تصویب CFT در رسانه‌ها بسیار مورد بحث واقع شده است. اینکه مردم نظراتشان را به نمایندگانشان منتقل کنند امر پسندیده‌ای است. اما اگر این مسئله به تهدید و اهانت بینجامد از نظر هیچ‌کس درست نیست. مردم باید به آنچه نمایندگانشان در مجلس انجام می‌دهند حساس باشند و نظراتی درباره عملکرد نمایندگان مجلس دارند و این نظرات را به نمایندگان منتقل کنند خیلی خوب است اما نباید به توهین و تهدید و اتهام بینجامد. هرچند احتمالا رسانه‌های اصلاح‌طلب درباره حجم این پیامک‌ها و مضمون آنها اغراق کرده‌اند. از طرفی حساسیت مردم نباید تحت تاثیر جوسازی‌ها اتفاق افتاده باشد. 

***

تذکر هیئت نظارت بر مطبوعات به کیهان و وطن‌امروز

دیروز هیئت نظارت بر مطبوعات به روزنامه‌های کیهان و وطن‌امروز تذکر کتبی داد. این تذکر در پی تیتر این دو روزنامه درباره تصویب CFT در مجلس بود.

تذکر هیئت نظارت با واکنش این دو روزنامه مواجه شده است. روزنامه کیهان نوشته است: «با تذکر هیئت نظارت بر مطبوعات به روزنامه کیهان و شکایت صورت گرفته از آن، نکات متعددی مطرح می‌شود که به اختصار بایستی به آن‌ها پرداخت، نخست آنکه گزارش کیهان روایت امر واقع بوده است، یعنی از نرخ ارز همگان اطلاع دارند و این که قرار بود برجام همه مشکلات از جمله آب خوردن مردم را حل کند ولی نه تنها این گونه نشد که با رسیدن نرخ دلار به 18 هزار تومان مردم در به دست آوردن مایحتاج اولیه خود نیز به تنگنا و مشکل برخوردند، مشکلاتی که پیش از برجام خبری از آن‌ها به این صورت نبود.

کیهان در گزارش خود پرسیده بود با برجام که قرار بود مشکلات اقتصادی را حل کرده ارزش ریال را در برابر ارز‌های خارجی از جمله دلار بالا ببرد شاهد دلار 18 هزار تومانی هستیم با FATF چه سرنوشتی در انتظار مردم ایران خواهد بود؟! »

روزنامه وطن‌امروز نوشته است: «از نظر «وطن‌امروز» و با توجه به سابقه هیات نظارت در برخوردهای گزینشی و تضییق رسانه‌‌های منتقد دولت، اقدام هیات نظارت بر مطبوعات علیه روزنامه‌‌های «وطن‌امروز» و کیهان، به‌واسطه ترکیب اعضای آن، یک رفتار کاملا سیاسی و حزبی است. با این حال هم درباره ماهیت تیتر «وطن‌امروز» و هم درباره برخی رفتارهای غیرمسوولانه هیات نظارت بر مطبوعات مطالب قابل ذکری وجود دارد.

همانگونه که گفته شد تیتر «وطن‌امروز» درباره تصویب لایحه CFT در مجلس، در واقع اشاره به یک فرآیند و شبکه تصمیم‌‌‌گیری در کشور بوده است که محصول آن امتیازدهی یا به قول عامیانه‌تر باج‌دهی به غرب است. ترکیب افراد حاضر در عکس و همین‌طور ترکیب روتیتر، تیتر بالا و روتیتر و تیتر پایین صفحه کاملا نشان می‌دهد مخاطب تیتر «وطن‌امروز» یک شخص خاص نیست. کما اینکه در عکس انتخاب شده، رئیس مجلس در حاشیه قرار گرفته و اصطلاحا تصویر او مات شده و تمرکز اصلی عکس روی چهره محمدجواد ظریف است. بنابراین از نظر «وطن‌امروز» نقش اصلی در رویکرد امتیازدهی را دولت و وزارت امور خارجه، و نقش دوم را مجلس داشته است.»

***

چرا حکم انفصال از خدمت سیف اجرا نشد؟

روزنامه رسالت در سرمقاله‌ای به صحبت‌های عادل آذر در صدا و سیما پرداخته است. عادل آذر رئیس دیوان محاسبات کشور در گفت‌وگوی ویژه خبری گفته بود: حکم انفصال از خدمت ولی‌الله سیف در بهمن ۹۶ صادر شد.

آخرین اطلاعات «عادل آذر» درباره تخلفات بانک مرکزی

روزنامه رسالت نوشته است: «قاعدتاً وقتی نهاد مهم و کلیدی چون دیوان محاسبات با تشخیص تصمیمات نادرست بانک مرکزی تخلف تصمیم‌گیران را احراز و آنها را به انفصال دائم از خدمت محکوم می کند آن هم در دی ماه گذشته نباید آنها پس از این انفصال کار خود را ادامه می‌دادند. ادامه کار آقای سیف و همکارانشان پس از احراز تخلف و انفصال بنابر هیچ مصلحتی از جمله التهاب بازار توجیه پذیر نیست چون به هر حال بازار ملتهب بود و دلیل رسیدگی‌های دیوان هم التهاب بازار بود... وفق تبصره 2 ماده 23 قانون دیوان محاسبات، دیوان پس از احراز تخلف و صدور حکم انفصال و رای جبران باید پرونده را برای تعقیب به مراجع قضائی بفرستد. آیا چنین پرونده ای برای دستگاه قضا برای رسیدگی حقوقی ارسال شده است؟!»

اما امروز دادستان کل کشور هم به حرف‌های عادل آذر واکنش نشان داد و گفت: «التهابات ارزی از اوخر فروردین به وجود آمد و این حکم در دی ماه صادر شده بوده این حکم اجرا نشد تا زمانی که رئیس بانک مرکزی کنار رفت و پس از 8 ماه رئیس دیوان محاسبات این را در تلوزیون می‌گوید. من به ایشان گله می‌کنم، رئیس دیوان محاسبات کشور چرا رئیس بانک مرکزی را که محکوم به انفصال کردید اجرا نکرده‌اید. چرا خصوصی به بنده منتقل نکردید، حکمی را صادر می کنید و در قفسه می‌گذارید و پس از 8 ماه اعلام می کنید.»

گلایه دادستان کل کشور از دیوان محاسبات

***

اظهارات بحث‌برانگیز سردار نقدی

سردار محمد رضا نقدی در نشست تبیین و گفتمان سازی دستاوردهای 40 ساله انقلاب اسلامی گفته است: «انقلاب ما ۴۰ سال زیر بار کودتاها، اهداف و توطئه‌ها نرفته، ایستادگی و مقابله کرده حالا امروز برخی می‌خواهند انقلاب را کوچک جلوه دهند و انقلاب به این بزرگی را با گرانی امروز مقایسه می‌کنند... با بزرگنمایی مباحث کوچک تلاش می‌کنند جو کشور را بد نشان دهند و کشور را نا امن جلوه دهند امروز که کشور گرفتار مسائل اقتصادی است تلاش می‌کنند انقلاب عظیم را در برابر این مسائل اقتصادی قرار دهند... خدماتی که انقلاب به ملت داده اصلا قابل مقایسه نیست یکی از آنها این است که ملت متمدن و فرهیخته ای را که چند هزار سال اسیر شاهان بودند و استبداد بیداد می‌کرد را نجات داده است... در هر کجا از گنجینه عملکرد دولت های پس از انقلاب اسلامی که مرور کنیم افتخارات بزرگی داشته ایم و خدمات ارزشمندی را شاهد بودیم.»

سردار نقدی: خدماتی که انقلاب به ملت داده است اصلا قابل مقایسه نیست

این سخنان، زیبنده مسئول جمهوری‌اسلامی نیست. مسئول جمهوری اسلامی باید با واقع‌بینی سخن بگوید. در اینکه انقلاب اسلامی دستاوردهای درخشانی داشته است هیچ شکی نیست اما جمهوری اسلامی در رسیدن به برخی اهداف انقلاب موفق نبوده است و باید این نقیصه را جبران کند. چه اینکه رهبر انقلاب مثلا درباره عدالت اینگونه اشاره کرده‌اند: «نتیجه‌ی مردم‌سالاری، پیشرفت کشور است؛ پیشرفتها هم واقعاً خارق‌العاده است. ما دهه‌ی چهارم انقلاب را دهه‌ی پیشرفت و عدالت نامگذاری کردیم و پیشرفت به معنای واقعی کلمه در کشور اتّفاق افتاده است؛ عدالت را نمیگویم؛ درمورد عدالت ما عقب‌مانده هستیم؛ در این تردیدی نیست؛ خودمان اعتراف میکنیم، اقرار میکنیم. در دهه‌ی پیشرفت و عدالت بایستی هم در پیشرفت موفّق میشدیم، هم در عدالت؛ در پیشرفت به معنای واقعی کلمه موفّق شدیم، واقعاً پیشرفت کردیم و در همه‌ی زمینه‌ها پیشرفت اتّفاق افتاده است؛ [امّا] در زمینه‌ی عدالت، باید تلاش کنیم، باید کار کنیم، باید از خدای متعال و از مردم عزیز عذرخواهی کنیم. درمورد عدالت مشکل داریم و ان‌شاءالله با همّت مردان و زنان کارآمد و مومن، در این ناحیه هم پیشرفت خواهیم کرد امّا در زمینه‌ی پیشرفت مادّی انصافاً کارهای بسیار زیاد و بسیار مهمّی انجام گرفته.»

گوشی شاپ الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۲۹ مهر ۱۳۹۷قهر جهانگیری از دولت؟/ افزایش نارضایتی اصلاح طلبان از وزرای پیشنهادی/ روایت جلیلی از گلابی، هلو و لولو/ واکنش وزیر اصلاحات به نامزدی لاریجانی برای انتخابات 1400
۲۸ مهر ۱۳۹۷خداحافظی با وزیر پرحاشیه/ پشت پرده تلاش برای تخریب قالیباف/ سرانجام قباله اصلاح‌طلبی و اصلاح‌طلبان شناسنامه‌دار/ انتقاد زیباکلام از روحانی
۲۵ مهر ۱۳۹۷تغییرات در دولت به نفع لاریجانی؟/ افشانی؛ از تکذیب شنود تا اصرار بر عزل و نصب تا آخرین دقیقه/ توصیه روزنامه اصلاح طلب به جهانگیری
۲۳ مهر ۱۳۹۷معاون شهردار شدن زنان، تنها میراث افشانی/ FATF، باز هم برخورد سیاسی به‌جای برخورد کارشناسی/ واکنش عجیب آرمان به حضور روحانی در دانشگاه تهران
۲۲ مهر ۱۳۹۷حضور روحانی در دانشگاه تهران و حواشی آن/ اصلاح ساختار مجلس؛ چرا و چگونه؟/ افشانی و امضای انتصابات چند دقیقه قبل از دریافت کارت قرمز
۲۱ مهر ۱۳۹۷ابهامات دیدار جهرمی با پاول دوروف/ قالیباف از ایران رفته است؟/ مطالبه شفافیت، مطالبه‌ای سیاسی است؟
۱۷ مهر ۱۳۹۷روایت روزنامه اصلاح طلب از اقدام تاریخی لاریجانی/رفتار عجیب برخی نمایندگان/ جزئیات چینش تیم جدید اقتصادی دولت/ پشت پرده احضار سلبریتی‌ها/ وقتی قرار است یک نفر حتماً وزیر باشد
۱۶ مهر ۱۳۹۷ماجرای ارسال پیامک های انبوه به نمایندگان/ دلیل شماتت اصلاح طلبان از نظر زیباکلام/ سی اف تی و سرانجام ائتلاف روحانی-لاریجانی/ سوال شریعتمداری از ظریف/ انتقاد محسن هاشمی از رئیس جمهور
۱۵ مهر ۱۳۹۷روایت عجیب روزنامه اصلاح طلب از توطئه ارزی علیه جهانگیری/ پاسخ به تعلل در برخورد با احمدی‌نژاد/ اولین واکنش شورای نگهبان به سی اف تی/ مشهورترین کلاهبردار دهه شصتی بازداشت شد
۱۴ مهر ۱۳۹۷ روایت ناطق نوری از ماجرای انتقاد به بنی صدر و تذکر امام/ ایجاد پست جدید برای خالق ژن خوب/ حاشیه های سخنرانی ولایتی/ چهره های اصلاح طلبی که با وجود دعوت به دیدار روحانی نرفتند
۱۱ مهر ۱۳۹۷کاهش قیمت دلار، علت سیاسی دارد؟/ گام بلند شورای شهر تهران در مسیر شفافیت/ بودجه «ایران اینترنشنال» از کجا می‌آید؟
۱۰ مهر ۱۳۹۷ظریف، نامزد انتخابات ۱۴۰۰؟/عذرخواهی جهانگیری از مردم/سقوط آزاد قیمت دلار/فرقانیسم و وزیر بهداشت

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۵۸۸۵۰۵۲۰:۴۱:۰۲ ۱۳۹۷/۷/۱۸
روزنامه زنجیری دولتی ، مخالفان FATF رو داعشی نامیده!! هییت نظارت بر مطبوعات وزارت ارشاد چرا ساکته؟! انوقت کیهان گفته چرا دلار شده ۱۸ هزار تومان، فوری دادگاهی شده!!
ناشناس۵۸۸۷۷۵۰۰:۳۲:۴۳ ۱۳۹۷/۷/۱۹
دولت روحانی رکورددار بدترین دولت است. همانگونه که احدی نژاد رکورددار بهترین دولت. ________ فریادهای تصنعی و دلضعفه ها و هیاهوی نمایشی اسحاق هم کاملاً قابل درک است.
ناشناس۵۸۸۹۳۸۰۸:۴۳:۱۷ ۱۳۹۷/۷/۱۹
پرونده فسادی که از ۴ سال پیش به دیوان محاسبات ارجاع شده هنوز حکمی برای آن صادر نشده چه کسی از این ادارات نظارتی بازخواست میکند وقی نظارت و بازخوردی از عملکرد نباشد سیستم پاسخگو نخواهد بود ،باید هر واحد نظارتی برای رسیدگی به پپرونده ها التیماتوم زمانی داشته باشد و گزارشات و احکام صادره را بطور شفاف در دید مردم قرار دهد وگرنه فساد توسعه می یابد
سیامک۵۸۸۹۹۳۰۹:۴۰:۱۸ ۱۳۹۷/۷/۱۹
سابقه دهه 60 اصلاح طلبا رو به یاد بیاری این کارا عجیب نیست
بیگی29۵۸۸۵۱۲۲۰:۴۵:۱۷ ۱۳۹۷/۷/۱۸
1_فردی که در زمینه ای تخصص و کارایی ندارد و پستی را قبول میکند و بخصوص آنکه این مسئولیت را به وی میدهد خیانتکار است.اشتباه در مدیریت کلان نیز خیانت است. 2_آقای نقدی دوسه تا از این دستاورد ها که به نفع ملت است بیان کنید و با دیگران مقایسه کنید شاید ما هم سر عقل بیائیم.
عوام۵۸۸۵۳۵۲۱:۰۲:۰۵ ۱۳۹۷/۷/۱۸
یه جوری تیتر میزنین مث اینکه خدای ناکرده سیف محبت کرده و ارز هنگفتی به خارج منتقل نموده ؟
ناشناس۵۸۸۵۵۱۲۱:۱۱:۵۲ ۱۳۹۷/۷/۱۸
آیا مسئولان به کشور خیانت می‌کنند؟ بله و متاسفانه داریم به این نتیجه می رسیم که همه با هم ،همدست هستند.
ناشناس۵۸۸۵۶۲۲۱:۱۸:۲۲ ۱۳۹۷/۷/۱۸
به نظر میرسه برخی نمیخوان اقتصاد ایران رشد کنه تا غیرخودیها قدرت نگیرند.
ناشناس۵۸۸۵۶۴۲۱:۲۰:۳۶ ۱۳۹۷/۷/۱۸
شما به سیاستهای ضدتولید، چه اسم دیگه ای جز خیانت میتونید بذارید؟
ناشناس۵۸۸۶۰۴۲۱:۴۹:۰۸ ۱۳۹۷/۷/۱۸
شخص روحانی باید برکنار شود
ناشناس۵۸۸۶۰۹۲۲:۰۲:۳۱ ۱۳۹۷/۷/۱۸
آقای جهانگیری! دلار را به بالاترین سطح قیمت رساندید، معاون ارزی را که یکی از متهمان اصلی بود، دستگاه قضایی بازداشت کرد و شما با وثیقه او را آزاد نمودید، رئیس سابق بانک مرکزی را که حکم انفصالش در سال 96 صادر شده بود را در جایگاهش نگه داشتید و سپس به مشاوری برگزیدید... حال برای چه از مردم عذرخواهی می‌کنید! این کارها عذرخواهی ندارد.
ناشناس۵۸۸۸۸۳۰۷:۱۸:۴۴ ۱۳۹۷/۷/۱۹
آقای جهانگیری! فقط یادتان باشد
علی۵۸۹۸۲۳۲۳:۰۱:۳۱ ۱۳۹۷/۷/۱۹
رئیس دولت بر اساس وعده های پوشالی به قدرت رسید انتظاری بیش نباید داشت خدا بخیر کند برادر.
ناشناس۵۸۸۶۱۱۲۲:۰۳:۵۲ ۱۳۹۷/۷/۱۸
جهانگیری در جمع مدیران اظهار داشته، مدیرانی که کار نمی‌کنند، خیانتکارند! جلوی کاهش قیمت دلار را گرفتن خیانت نیست؟ فردی که تخلفش در قضیه چوب حراج زدن به خزانه کشور، ارز و سکه محرز و در سال 96 منفصل از خدمت شده، به عنوان مشاور انتخاب شود خیانت نیست؟ و...
ناشناس۵۸۸۶۱۴۲۲:۰۵:۱۰ ۱۳۹۷/۷/۱۸
چرا دولت به سفرهای استانی نمی‌رود؟ چرا نمی‌خواهند با مطالبات مردم مواجه شوند؟ آیا چشم امیدشان فقط به راضی کردن کدخداست و با ملت کاری ندارند؟؟؟
ناشناس۵۸۸۶۲۱۲۲:۰۷:۲۸ ۱۳۹۷/۷/۱۸
امید است با ایستادگی شورای نگهبان در برابر تصویب ‌FATF عمل وادادگی مجلس و مجلسیان در مقابل غرب از یک طرف موجب رسوایی غربگراها و از سوی دیگر باعث سربلندی مومنین به انقلاب گردد و ان‌شاءالله چنین خواهد شد.
ناشناس۵۸۸۸۷۶۰۶:۵۹:۲۴ ۱۳۹۷/۷/۱۹
من یقین دارم اصلا اطلاع نداری ای fatf چیه
ناشناس۵۸۹۰۴۱۱۰:۱۷:۰۰ ۱۳۹۷/۷/۱۹
فایده ای نداره دوست عزیز ..... این دولت همه چی محرمانه ؛ اجرای فتف رو از دو سال قبل رسما و شروع کرده.... حالا شورای نگهبان و مجمع تصویب بکنن یا نکنن....
ناشناس۵۸۸۶۵۸۲۲:۴۱:۳۹ ۱۳۹۷/۷/۱۸
جناب عادل آذر: شما نماینده مجلس بعنوان قانون گذار در قوه مقننه ایفای نقش میکنی چرا به تخلفی رسیدید آنرا اعلام نکردید؟ شمای قانون گذار که بی قانونی کنید از بقیه چه توقعی دارید؟
پشیمون۵۸۸۶۷۹۲۳:۰۶:۱۵ ۱۳۹۷/۷/۱۸
به این دولت باید نوبل کلاهبرداری را گرفت ته جیب و ته دل مردمو خالی کرد
محمدرضا۵۸۸۶۹۳۲۳:۱۵:۰۵ ۱۳۹۷/۷/۱۸
مسئولان به کشور خیانت میکنند؟؟!!! چو دانی و پرسی سوالت خطاست
ناشناس۵۸۹۱۴۱۱۱:۳۸:۳۷ ۱۳۹۷/۷/۱۹
چرا حکم انفصال از خدمت سیف اجرا نشد ! تیتر شاعر فرموده : اگر دردم یکی بودی چه بودی !!! اگر انفصال از خدمت تنها شامل سیف می شد چه غم اگر که اجرا نمی شد !! مگر برادر جان کم هواپیما سقوط کرد ، مگر کم حادثه قطار پیش آمد ؟ مگر کم مسافر بیگناه در اتوبوس ها سوختند ، مگر کم افراد بیگناه در جاده ها جان به جان آفرین تسلیم نمودند و یا معلول و مجروح شدند !! مگر آتش سوزی کلاس ها منحصر به یک مورد بود ؟ مگر کم دانش آموز بیگناه در جاده ها از بین رفتند ؟مگر یک میلیارد لیتر سوخت کم است که در عرض دو سه ما قاچاق شود ؟ ! و مگرهای دیگر ... چرا کسی منفصل از خدمت نمی شود ؟!! ... بله ؟!!
dayani۵۸۸۷۷۶۰۰:۳۲:۵۴ ۱۳۹۷/۷/۱۹
آنچه از خائن نامیدن برخی اعضای دولت یا دیگران بر می آید این است که اینها افرادی تحمیلی به دولت هستند و دولت هم نمیتواند در باره آنها کاری بکند . مثلا برداشتن اقای شریعتمداری از یک پست وزارتی و گمارد ن وی به پست وزارتی دیگر چه معنایی جز این دارد که وی به هر شکلی باید در دولت باشد.
ناشناس۵۸۸۸۷۰۰۶:۴۳:۴۴ ۱۳۹۷/۷/۱۹
ذره در چشم دیگران می بیند ولی کوه در چشم خودش نمی بیند جهانگیر خان
ناشناس۵۸۸۸۸۹۰۷:۲۹:۳۱ ۱۳۹۷/۷/۱۹
مسوولی که برای کشور دل بسوزونه نداریم همه برای پر کردن جیب هستن
پدرام۵۸۸۹۲۶۰۸:۳۴:۴۷ ۱۳۹۷/۷/۱۹
سلام با صحبت های آقای خرم کاملا موافقم
ناشناس۵۸۸۹۸۷۰۹:۳۴:۱۴ ۱۳۹۷/۷/۱۹
اقا بگو مهدی از کجا به ثروت چند هزار میلیاردی رسیده؟ دلیل عضویتتان در هیات امنای دانشگاههای کرمان چیست؟ بسته دیگه مردم هم تحملشون حدی داره
ناشناس۵۸۹۰۸۷۱۰:۵۴:۲۴ ۱۳۹۷/۷/۱۹
شک نکنید اقدام برخی مسولین و نمایندگان عین خیانت و وطن فروشی است. آنها این خیانت خود را در همه جا جار می زنند اما کسی به آنها کاری ندارد.
صنوبر۵۸۹۰۹۴۱۰:۵۶:۳۶ ۱۳۹۷/۷/۱۹
عده ای از مسولان کشور گویا کشور ملک خصوصی انهاست انچه بنفع خود و گروههای زیر پوشش انهاست پیگیری میکنند اما اگر تصمیمات انها بر خلاف مصالح کشور باشد اشکالی ندارد و برخی ها نفسشان از جای گرم در میاید بد بختی و فقر و اعتیاد و بیکاری و تورم و هزاران بد بختیهای دیگر را نمیبینند .
ناشناس۵۸۹۲۳۹۱۳:۱۷:۰۸ ۱۳۹۷/۷/۱۹
اصلا شک نداریم حتما خیانت می کنند وگر نه بعد از چهل سال این وضع مملکت و مردم هست؟
کلاسی نوجاباما-JB97DH3بیمه azki

پربحث‌های امروز

 1. جایزه بی‌کفایت‌ترین وزیر جمهوری اسلامی   

 2. بنزین احتمالاً تا دو هفته آینده دو نرخی می‌شود

 3. آقای آخوندی کارنامه ۵ ساله وزارت خود را منتشر کنید/ عملکرد وزیر پرحاشیه؛ از هواپیماهای برجامی و مسکن اجتماعی تا اظهارنظرهای سیاسی/ آیا وزیر روحانی به خیابان بهشت می‌رود؟

 4. گاف بزرگ مسیح علی‌نژاد، او را مجبور به عذرخواهی کرد!+ فیلم

 5. روحانی وزرای پیشنهادی خود را به مجلس معرفی کرد/ شریعتمداری، دژپسند، رحمانی و اسلامی برای ۴وزارتخانه خالی

 6. جهانگیری: افزایش نرخ بنزین در شرایط فعلی شدنی نیست/ تورم را تک نرخی کردیم

 7. شریعتمداری: من را جای دیگر هم به کار نگیرید/ در چند ماه اخیر امتحان خوبی پس ندادیم

 8. سلطانی فراتر از سکه/ وحید مظلومین در یک قدمی اعدام   

 9. چرا آخوندی استعفا کرد؟

 10. دلار آمریکا واحد پول کدام کشورها است؟

 11. بسته اروپایی‌ها باید قبل از تحریم‌های ۱۳ آبان اجرایی شود/ موضوع برجام با FATF متفاوت است/ نمی‌توان به اظهارات مقامات اروپایی اطمینان داشت

 12. ضرغامی: موافق حضور زنان در استادیوم هستم/ معتقدم آقای روحانی محافظه‌کاری می‌کنند

 13. مجری‌هایی که ممنوع‌التصویر شدند

 14. تشریح برنامه جدید بانک مرکزی برای تعادل در بازار ارز

 15. اعتراف عربستان به قتل خاشقچی، تشدید اختلاف در کاخ سفید و برگ برنده اردوغان

 16. تذکر امام خمینی به حاج احمد درباره بیت جماران

 17. حاجی‌بابایی: CFT یعنی آمریکا در بانکها سیستمی نصب می‌کند که براحتی به گردش مالی ایرانی‌ها دسترسی پیدا کند

 18. آقای روحانی! ۹۷ درصد، معرفی شریعتمداری بعنوان وزیر کار را "توهین به شعور مردم" می‌دانند

 19. سوابق تحصیلی و کاری گزینه پیشنهادی روحانی برای وزارت صمت

 20. واکنش رئیس سازمان پدافند غیرعامل به احتمال تحریم اینترنت ایران از سوی آمریکا

 21. زائران اربعین چگونه "۱۰۰ هزار دینار" بانک ملی را دریافت کنند؟

 22. آخوندی رفت...  

 23. محمد اسلامی؛ گزینه دولت برای وزارت راه را بهتر بشناسید

 24. رشد علمی کشور تا ۶ سال پیش ۱۳ برابر میانگین دنیا بود

 25. آقای روحانی به مشکلات اقتصادی و مطالبات مردم بی‌توجهی می‌کند/ چرا وزیری که ناکارآمد است کنار گذاشته نمی‌شود/ امروز نیازمند فرمانده هستیم

پربحث‌های دیروز

 1. عباس آخوندی استعفا داد + تصویر نامه

 2. آخوندی: ساخت خانه در بیابان مثل «مسکن مهر»، راه‌حل نیست

 3. نامه سرگشاده اساتید به شورای نگهبان درباره لایحه CFT

 4. خداحافظی با وزیر پرحاشیه/ پشت پرده تلاش برای تخریب قالیباف/ سرانجام قباله اصلاح‌طلبی و اصلاح‌طلبان شناسنامه‌دار/ انتقاد زیباکلام از روحانی

 5. آمریکا با رب و روغن ما چه کار دارد؟

 6. روابط خارجی ایران؛ نگاه به شرق و چند نکته

 7. قیمت خودرو در سراشیبی سقوط/ دلالان هم فروشنده شدند!

 8. فوتبال مهم‌تر است یا مجلس؟

 9. واکنش کدخدایی به استعفای آخوندی: استعفا نشان داد چه کسی به ترکستان رسید  

 10. گزارش از پادگان 08 خاش/ سربازانی با ریش‌های سفید+ عکس

 11. همنشینی ۲ بازیگر با مجرم آشوب‌های پاسداران + عکس

 12. اقتصاد خوانده‌هایی که اقتصاد دان نیستند

 13. رئیس قرارگاه خاتم الانبیاء: شهرداری بدهی‌اش به سپاه را با املاک پرداخت کند

 14. عسگراولادی: به سیف گفتم دو ماهه مسئله ارز را حل می کنم/ آقای روحانی سخنران خوبی است، اما در عمل تیم اقتصادی ایشان موفق نبود/ تحریم ۱۳ آبان ترسی ندارد/ سلطان زیره شدم

 15. مثله کردن آنجلینا جولی و آزمون اردوغان

 16. اره‌ای که بدن خاشقچی را با آن تکه‌تکه کردند + عکس

 17. رئیس جمهور استعفای آخوندی و شریعتمداری را پذیرفت/ انتصاب سرپرست برای وزارتخانه های راه و شهرسازی و صمت

 18. وزیر کشور هم آمار نجومی داد؛ در دوران مسئولیت من ۷۰۰ هزار معتاد کم شد

 19. نظر علی علیزاده درباره قتل جمال خاشقچی  

 20. چرا افشانی برای ماندن دست و پا میزند؟  

 21. حضور زنان در ورزشگاه‌ها دغدغه عموم مردم ایران نیست

 22. ایرانیان از خاندان خاشقچی چه خاطراتی دارند؟

 23. هر ایرانی چقدر بنزین می‌سوزاند؟

 24. نوبخت: بودجه سال ۹۸ آماده شد

 25. آخوندی: امروز آخرین روز کاری‌ام است

پربحث‌های هفته

 1. حضور زنان در ورزشگاه آزادی هیچ توجیه شرعی ندارد

 2. روحانی: به محض انتخاب من در سال ۹۲ قیمت دلار پایین افتاد، بازار آرام شد و امیدها بالا رفت/ به عنوان رئیس‌جمهور لیست قیمت اجناس را هر روز می‌بینم و می‌دانم وضع زندگی مردم چگونه است

 3. آقای رییس‌جمهوری! چرا نباید...

 4. عباس آخوندی استعفا داد + تصویر نامه

 5. تحلیل احمد توکلی از اثرات افزایش نرخ ارز بر اقتصاد ایران/ پول ملی در سه ماه ۱۰۰ درصد ارزش خود را از دست داد/ مهار بازار تنها کمتر از یک ماه ممکن است

 6. روحانی با پیشنهاد افزایش حقوق کارمندان موافقت کرد

 7. ابلاغ حکم ۷ ماه حبس قطعی حسن عباسی

 8. جایزه بی‌کفایت‌ترین وزیر جمهوری اسلامی   

 9. سایه شهاب ایرانی بر آسمان حیفا و تل‌آویو + تصاویر

 10. پسته در بازار تهران کیلویی ۱۰ دلار

 11. آخوندی: ساخت خانه در بیابان مثل «مسکن مهر»، راه‌حل نیست

 12. فرمانده ناجا: خاوری را می‌توانیم یک‌هفته‌ای بازداشت کنیم

 13. دخیل بر آستان «سلبریتی»ها!

 14. توکلی: سیاست تثبیت نرخ ارز و تخصیص اداری باید اعمال شود/ دولت اعلام کند بازار غیررسمی ارز را به هیچ وجه تحمل نخواهد کرد

 15. تهاجم معماری «سبک اروپایی» به شهر قم!  

 16. اتهام‌زنی آمدنیوز به الف؛ قالیباف به الف سفارش خبر داد!

 17. بنزین احتمالاً تا دو هفته آینده دو نرخی می‌شود

 18. خرید نفت کره‌جنوبی از ایران به صفر رسید

 19. فرزند وزیر آموزش و پرورش چه می‌کند؟ خبرنگار، سرباز، طلبه یا معاون؟

 20. واکنش مطهری به دادستان کل درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها

 21. فیش حقوقی مدیری که حاشیه‌ساز شد +عکس

 22. افشانی رفتنی شد؛ آغاز دوباره ماراتن انتخاب شهردار/گزینه های احتمالی برای حضور در بهشت/ محسن هاشمی شهردار می شود؟

 23. نامه سرگشاده اساتید به شورای نگهبان درباره لایحه CFT

 24. قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان، بازی های سیاسی و اشتیاق عجیب مدیران برای خدمت به مردم!

 25. خداحافظی با وزیر پرحاشیه/ پشت پرده تلاش برای تخریب قالیباف/ سرانجام قباله اصلاح‌طلبی و اصلاح‌طلبان شناسنامه‌دار/ انتقاد زیباکلام از روحانی

علی بابا-AL97AB1گوشی شاپ

پربحث‌های اخیر

 1. جایزه بی‌کفایت‌ترین وزیر جمهوری اسلامی   

 2. روحانی وزرای پیشنهادی خود را به مجلس معرفی کرد/ شریعتمداری، دژپسند، رحمانی و اسلامی برای ۴وزارتخانه خالی

 3. بسته اروپایی‌ها باید قبل از تحریم‌های ۱۳ آبان اجرایی شود/ موضوع برجام با FATF متفاوت است/ نمی‌توان به اظهارات مقامات اروپایی اطمینان داشت

 4. ضرغامی: موافق حضور زنان در استادیوم هستم/ معتقدم آقای روحانی محافظه‌کاری می‌کنند

 5. حاجی‌بابایی: CFT یعنی آمریکا در بانکها سیستمی نصب می‌کند که براحتی به گردش مالی ایرانی‌ها دسترسی پیدا کند

 6. آقای روحانی! ۹۷ درصد، معرفی شریعتمداری بعنوان وزیر کار را "توهین به شعور مردم" می‌دانند

 7. آخوندی رفت...  

 8. محمد اسلامی؛ گزینه دولت برای وزارت راه را بهتر بشناسید

 9. آقای روحانی به مشکلات اقتصادی و مطالبات مردم بی‌توجهی می‌کند/ چرا وزیری که ناکارآمد است کنار گذاشته نمی‌شود/ امروز نیازمند فرمانده هستیم

 10. لجاجت منتظری در برابر نصیحت‌های امام خمینی (ره)

 11. دودو کردن نمایندگان هنگام اعلام نام شریعتمداری/ مخالفت مجلس با وزیر پیشنهادی کار

 12. ماموریت لاریجانی به عارف برای حل مشکل اساتید و دانشجویان دانشگاه آزاد

 13. هشدارپوتین به آمریکا

 14. سوابق اجرایی ۴ وزیر پیشنهادی دولت به مجلس

 15. ارز جهانگیری خلق الساعه نبود؟  

 16. جهانگیری خطاب به شریعتمداری: پشت تریبون حرف می‌زند و می‌گوید بیکارم؛ در حالی است که همین امروز مطمئن شد وزیر بعدی است

 17. دوباره نگویید اگر "گلابی" و "هلو" نیامد "لولو" می خواهد بیاید...  

 18. تغییر کابینه به سبک دولت دوازدهم!

 19. معاون قوانین مجلس: شهردار فعلی تهران باید استعفا دهد

 20. طرح مستثنی کردن برخی مدیران از قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان منتفی شد

 21. فلاحت پیشه: سند مناسبات اقتصادی اروپا با ایران تا دو روز آینده باید آماده شود

 22. قهر جهانگیری از دولت؟/ افزایش نارضایتی اصلاح طلبان از وزرای پیشنهادی/ روایت جلیلی از گلابی، هلو و لولو/ واکنش وزیر اصلاحات به نامزدی لاریجانی برای انتخابات 1400

 23. کمیسیون عمران برای ۲ وزیر پیشنهادی کار و راه به جمع‌بندی نرسید

 24. جزییات بیشتر درباره جلسه رای اعتماد به وزرای پیشنهادی

 25. سردار پاکپور: ربودن تعدادی از بسیجیان ‌در نقطه صفر مرزی مصداق نفوذ بود

پربحث‌های دیروز

 1. جایزه بی‌کفایت‌ترین وزیر جمهوری اسلامی   

 2. گاف بزرگ مسیح علی‌نژاد، او را مجبور به عذرخواهی کرد!+ فیلم

 3. روحانی وزرای پیشنهادی خود را به مجلس معرفی کرد/ شریعتمداری، دژپسند، رحمانی و اسلامی برای ۴وزارتخانه خالی

 4. چرا آخوندی استعفا کرد؟

 5. بسته اروپایی‌ها باید قبل از تحریم‌های ۱۳ آبان اجرایی شود/ موضوع برجام با FATF متفاوت است/ نمی‌توان به اظهارات مقامات اروپایی اطمینان داشت

 6. ضرغامی: موافق حضور زنان در استادیوم هستم/ معتقدم آقای روحانی محافظه‌کاری می‌کنند

 7. تذکر امام خمینی به حاج احمد درباره بیت جماران

 8. حاجی‌بابایی: CFT یعنی آمریکا در بانکها سیستمی نصب می‌کند که براحتی به گردش مالی ایرانی‌ها دسترسی پیدا کند

 9. آقای روحانی! ۹۷ درصد، معرفی شریعتمداری بعنوان وزیر کار را "توهین به شعور مردم" می‌دانند

 10. آخوندی رفت...  

 11. محمد اسلامی؛ گزینه دولت برای وزارت راه را بهتر بشناسید

 12. آقای روحانی به مشکلات اقتصادی و مطالبات مردم بی‌توجهی می‌کند/ چرا وزیری که ناکارآمد است کنار گذاشته نمی‌شود/ امروز نیازمند فرمانده هستیم

 13. لجاجت منتظری در برابر نصیحت‌های امام خمینی (ره)

 14. دودو کردن نمایندگان هنگام اعلام نام شریعتمداری/ مخالفت مجلس با وزیر پیشنهادی کار

 15. ماموریت لاریجانی به عارف برای حل مشکل اساتید و دانشجویان دانشگاه آزاد

 16. هشدارپوتین به آمریکا

 17. سوابق اجرایی ۴ وزیر پیشنهادی دولت به مجلس

 18. ترقی: جابجایی شریعتمداری از وزارت صمت به وزارت کار مشکلی را حل نمی‌کند

 19. ارز جهانگیری خلق الساعه نبود؟  

 20. جهانگیری خطاب به شریعتمداری: پشت تریبون حرف می‌زند و می‌گوید بیکارم؛ در حالی است که همین امروز مطمئن شد وزیر بعدی است

 21. دوباره نگویید اگر "گلابی" و "هلو" نیامد "لولو" می خواهد بیاید...  

 22. تغییر کابینه به سبک دولت دوازدهم!

 23. معاون قوانین مجلس: شهردار فعلی تهران باید استعفا دهد

 24. طرح مستثنی کردن برخی مدیران از قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان منتفی شد

 25. فلاحت پیشه: سند مناسبات اقتصادی اروپا با ایران تا دو روز آینده باید آماده شود

پربحث‌های هفته

 1. حضور زنان در ورزشگاه آزادی هیچ توجیه شرعی ندارد

 2. آقای رییس‌جمهوری! چرا نباید...

 3. عباس آخوندی استعفا داد + تصویر نامه

 4. تحلیل احمد توکلی از اثرات افزایش نرخ ارز بر اقتصاد ایران/ پول ملی در سه ماه ۱۰۰ درصد ارزش خود را از دست داد/ مهار بازار تنها کمتر از یک ماه ممکن است

 5. روحانی با پیشنهاد افزایش حقوق کارمندان موافقت کرد

 6. جایزه بی‌کفایت‌ترین وزیر جمهوری اسلامی   

 7. توکلی: سیاست تثبیت نرخ ارز و تخصیص اداری باید اعمال شود/ دولت اعلام کند بازار غیررسمی ارز را به هیچ وجه تحمل نخواهد کرد

 8. فرزند وزیر آموزش و پرورش چه می‌کند؟ خبرنگار، سرباز، طلبه یا معاون؟

 9. نامه سرگشاده اساتید به شورای نگهبان درباره لایحه CFT

 10. قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان، بازی های سیاسی و اشتیاق عجیب مدیران برای خدمت به مردم!

 11. خداحافظی با وزیر پرحاشیه/ پشت پرده تلاش برای تخریب قالیباف/ سرانجام قباله اصلاح‌طلبی و اصلاح‌طلبان شناسنامه‌دار/ انتقاد زیباکلام از روحانی

 12. جلیلی: وعده هلو جواب نداد مردم را از لولو می‌ترسانند

 13. توکلی: FATF تحفظ پذیر نیست/ از ترس مرگ نباید خودکشی کرد

 14. گاف بزرگ مسیح علی‌نژاد، او را مجبور به عذرخواهی کرد!+ فیلم

 15. آمریکا با رب و روغن ما چه کار دارد؟

 16. روحانیت بیدار شوید، به فکر علاج بدبختی‌های مردم باشید  

 17. روابط خارجی ایران؛ نگاه به شرق و چند نکته

 18. روحانی وزرای پیشنهادی خود را به مجلس معرفی کرد/ شریعتمداری، دژپسند، رحمانی و اسلامی برای ۴وزارتخانه خالی

 19. طرح جدید نمایندگان برای ادامه کار استانداران بازنشسته

 20. فوتبال مهم‌تر است یا مجلس؟

 21. واکنش کدخدایی به استعفای آخوندی: استعفا نشان داد چه کسی به ترکستان رسید  

 22. حاجی‌بابایی: برخی افراد با دریافت ۲۴۰ میلیون یورو ارز ‌حتی یک قلم کالا هم وارد نکرده‌اند‌

 23. ربوده شدن تعدادی از نیروهای بسیجی و هنگ مرزی میرجاوه

 24. ماجرای شنود مکالمات ظریف و روحانی در برجام/ آمادگی برای قطع اینترنت توسط آمریکا در آبان

 25. پشت پرده فرار عضو تیم تشریفات رئیس جمهور از کشور

آخرین عناوین