دادستان کشورخطاب به رئیس دیوان محاسبات : اگر حکم انفصال رئیس سابق بانک مرکزی را صادر کردید چرا اجرا نکردید؟

گروه اجتماعی الف،   3970718107 ۱۴ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳۵ تکراری یا غیرقابل انتشار
دادستان کشورخطاب به رئیس دیوان محاسبات : اگر حکم انفصال رئیس سابق بانک مرکزی را صادر کردید چرا اجرا نکردید؟

حجت الاسلام و المسلمین محمد جعفر منتظری گفت: ما حرف معاون رئیس جمهور را قبول داریم که شرایط امروز می‌طلبد که مدیران انگیزه داشته باشند و خیانت نکنند و اگر چنین اتفاقی رخ داد مهر خیانت زده و به مردم معرفی کنیم.اما چرا مدیران خائن را به دستگاه قضا معرفی نمی‌کنید؟

حجت الاسلام و المسلمین محمد جعفر منتظری پیش از ظهر امروز در آئین تکریم و معارفه دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اصفهان  با بیان اینکه یکی از وظایف دادستان‌ها این است که با فساد در سطح ارادت به صورت جدی مقابله کنند، گفت: البته در این زمینه همه مسئولان وظیفه دارند و حراست‌ها باید همکاری کنند و اگر می‌خواهیم با فساد مبارزه کنیم باید هم افزایی و هماهنگی را داشته باشیم، از مردم خواهش می‌کنیم اگر فسادی را مشاهده کردند ابلاغ کنند، سامانه‌ای راه انداخته ایم که وارد سیستم شده و هر فسادی را گزارش دهند تا ما با آن برخورد کنیم. اگر حتی از عملکرد یک قاضی و کارمند ناراضی است اگر وارد سیستم کند پیگیری می‌کنیم.

منتظری با اشاره به سخنان معاون اول رئیس جمهور اظهار داشت: مدیران ما در این شرایط باید مدیران با انگیزه‌ای باشند و خیانت نکنند و شرایط روز را درک کنند و اگر کسی خیانت کرد مهر خیانت بزنیم، این حرف معاون رئیس جمهور است، ما حرف را قبول داریم که شرایط امروز می‌طلبد که مدیران انگیزه داشته باشند و خیانت نکنند و اگر چنین اتفاقی رخ داد مهر خیانت زده و به مردم معرفی کنیم.

وی با بیان این سئوال که چند نفر از این مدیران خائن را به دستگاه قضا معرفی کرده‌اید و چرا معرفی نمی‌کنید، خاطر نشان کرد: رئیس دیوان محاسبات در یک مصاحبه تلوزیونی در ارتباط با مسائل اقتصادی و ارز گفته‌اند در دی ماه سال گذشته بررسی‌ها و کارهای کارشناسی انجام دادیم به این نتیجه رسیدیم برخی از معاونان و رئیس سابق بانک مرکزی  به انفصال از مدیریت رسیده‌ایم ولی حکم ابلاغ نشد.  اگر این حکم قطعی بوده چرا اجرا نکردید.

دادستان کشور افزود: من می‌دانم که جایگاه قاضی دیوان عالی کشور و کسی که وارد عرصه دادستانی می‌شود قابل مقایسه نیست، دادستان نسبت به جایگاهی که دارد قاضی پا به رکابی است که باید در صحنه حضور داشته باشد، انصافا اصفهان اقتضای چنین دادستانی را هم دارد، باید جایگاه اصفهان را در هر عرصه‌ای لحاظ کنیم.

وی با بیان اینکه کارها باید با برنامه پیش برود، اظهار داشت:  اگر کار با برنامه نباشد انسان زحمت می‌کشد اما به نتیجه مطلوب دست پیدا نمی‌کند، دادستان جدید برای کارهایشان به طور قطع برنامه‌ریزی دارند، همه می‌دانید با تصویب آیین دادرسی کیفری مصوب سال 92 وظایف دادستان‌ها فراتر رفت و دامنه آن گستردگی پیدا کرد.

امنیت مهم‌ترین عنصر پیشرفت یک کشور است

منتظری با بیان اینکه وظایف و مسئولیت‌های دادستان در سیستم قضایی امروز کشور ما وظائف سنگین و بزرگی است، خاطرنشان کرد: ایجاد امنیت برای کشور و برای مردم از هر مسئله‌ای مهم‌تر است، اگر امنیت نداشته باشیم، اقتصاد، فرهنگ و آسایش مردم تخت تاثیر قرار می‌گیرد. آموزشگاه‌های ما تحت لوای امنیت می‌توانند به وظایف خودشان جامه عمل بپوشانند، اگر ناامنی در کشور وجود داشته باشد استاد نمی‌تواند تدریس کند، صنعت گر صنعتی ندارد، کشاورزی هم دیگر محصولی ندارد.

وی با بیان اینکه امنیت مهم ترین و بالاترین عنصری است که پیشرفت کشور مرهون آن است، گفت: ما گوشه کوچکی از تلاش دستگاه‌های امنیتی را در 31 شهریور در حادثه اهواز شاهد بودیم. این عناصر خبیث و خود فروخته داعش که هدف اصلی تشکیل این‌ها ایران بود چگونه زن و بچه را به

شهادت رساندند. رژیم صهیونیستی با پول سعودی و امارات این افراد را آموزش دادند و هدفشان ایران بود، اما ایران بیدار بود و اجازه نداد دشمن خون خوار به مرزها برسند.

داعش را پس از شکست در عراق و سوریه به افغانستان بردند

دادستان کشور افزود: این ها به دنبال این بودند که داعش را با هدف نابودی ایران برپا کنند، زمانی که در عراق و سوریه شکست خوردند عناصری از آن‌ها را به افغانسان برده و آن‌ها را پرورش می‌دهند، اگر مسئولان امنیتی و قضایی ما غفلت کنند حادثه‌ای مانند اهواز را پیش می‌آورد، خوشبختانه اشراف اطلاعاتی نیروهای اطلاعاتی ما بر این ها دارند.

وی تصریح کرد: از شورای عالی امنیت ملی که نگاه می کنیم هماهنگی لازم است و امنیت قابل توجه و تقدیری است و  مردم باید از این نعمت الهی شاکر باشند، کشورهای اطراف را مشاهده می‌کنید که ناامنی چه بلایی سر آنها آورده است.

منتظری بیان کرد: دادستان مرکز استان تعامل و هماهنگی را با نیروهای انتظامی، سپاه پاسداران و نیروهای اطلاعاتی باید داشته باشد، هیچ یک از این نیروها بدون یکدیگر نمی‌توانند اقدام کنند، این 4 دستگاهی که مسئولیت ایجاد امنیت کشور را دارند از سر تا ذیل هماهنگی و هم افزایی را دارند و اگر هم گاهی مشکلی پیش آید بلافاصله در مرکز حل می‌کنیم.

دادستان‌ها باید نسبت به مسائل به روز و آگاه باشند

وی با بیان اینکه دیدگاه دادستان‌ها نسبت به مسائل باید به روز باشد، گفت: دادستان مانند یک قاضی نشسته یک دادگاه نیست، دادستان وظیفه دارد که در صحنه حضور داشته باشد. در صحنه‌های سیاسی عضو است و باید مسائل سیاسی را تجزیه و تحلیل کند، از زمانی که در دادستانی کل کشور آمدم تاکید کردم کلاس‌های آموزش سیاسی برای دادستان‌ها گذاشته شود.

‌دادستان کشور اظهار داشت: یکی از نکاتی که بسیار تاکید داشته و دنبال کرده‌ام، بحث حقوق عامه است، ما در سراسر کشور در این رابطه مشکلاتی داریم که دامنه بسیار وسیعی دارد، دادستان‌ها را در حقوق عامه آموزش دادیم، دادستان‌ها وظیفه دارند حقوق عامه را دنبال کنند.

وی افزود: تجاوز به منابع ملی و تجاوز به حاشیه رودخانه‌ها و رد شهر مصادیق فراوانی دارد که باید در نظر گرفته شود. هر جایی که حق عمومی مردم مطرح می شود دادستان باید حضور داشته و دفاع کند.

منتظری با اشاره به اینکه اگر تعدی و تجاوز در این مسئله شد دادستان وظفه پیگیری دارد، ادامه داد:  اگر می‌تواند در دادسرا حل کند و اگر نمی‌تواند پرونده تشکیل داده و به دادگاه ارجاع دهد. با حضور ریاست قوه قضاییه و استفاده از منابع علمی حوزه و دانشگاه دستور العملی را آماده کرده‌ایم و امیدواریم در 2 ماه آینده به نتیجه برسد، این دستورالعمل در حقوق عامه و دفاع از حقوق عمومی موثر است.

فساد سیستمی نداریم، بسیاری از مدیران ما پاک دست هستند

وی در ادامه گفت: مسئله دیگری که بسیار مهم می‌دانم بحث نظارت است، نظارت هم بر دورن و هم بر بیرون خودمان هم در درون دستگاه‌ها و هم نسبت به دیگر دستگاه‌ها داشته باشیم. مدعی العموم در هرجایی که حق عموم مطرح می‌شود باید حاضر باشد، دادستان و قاضی به دلیل جایگاه رفیعی که دارد آن چنان باید مبرای از هر گونه اتهامی باشد که با جرات بتواند وارد عرصه هر فسادی بشود و با هر فاسد و مفسدی برخورد کند.

دادستان کشور تصریح کرد: یکی از مشکلات در جامعه این است که می‌خواهیم با دستمال آلوده شیشه  آلوده را پاک کنیم که امکان پذیر نیست، ما فساد سیستمی نداریم، فساد سیستمی عبارت است از اینکه سیستم ادرای کشور از ابتدا تا انتها به دنبال فساد باشند، نمونه اعلای آن را در رژیم شاه دیده‌ایم که همه به دنبال فساد بوده‌اند، ما سیستم فاسدی نداریم و بسیاری از مدیران و مسئولان عالی کشور پاک دست هستند، دشمن به دنبال این است که در جامعه القا کند  نظام دچار فساد شده و بنده اعلام می‌کنم فساد سیستمی نداریم و اگر فسادی هم می‌بینیم به دلیل ضعف ایمان و یا اشتباه فرد است.

 

دستگاه قضا با فساد و مفسد برخورد می‌کند

دادستان کشور افزود: التهابات ارزی از اوخر فروردین به وجود آمد و این حکم در دی ماه صادر شده بوده این حکم اجرا نشد تا زمانی که رئیس بانک مرکزی کنار رفت و پس از 8 ماه رئیس دیوان محاسبات این را در تلوزیون می‌گوید. من به ایشان گله می‌کنم، رئیس دیوان محاسبات کشور چرا رئیس بانک مرکزی را که محکوم به انفصال کردید اجرا نکرده‌اید. چرا خصوصی به بنده منتقل نکردید، حکمی را صادر می کنید و در قفسه می‌گذارید و پس از 8 ماه اعلام می کنید.

وی گفت: این از مسائلی است که با هیچ منطقی سازش ندارد، اگر به این نتیجه رسیدید که یک مدیر باید منفصل شود به چه حقی اجازه کار به آن در همان جا می‌دهید تا ما شاهد التهابات بیشتری در عرصه ارز باشیم.

منتظری ادامه داد: البته این‌ها دعوای درون خانوادگی است و به دشمن هیچ ربطی ندارد اما درون خانواده انتظار داریم مدیران مراقبت کنند. پس از آن گلایه می‌کنند چرا قوه قضاییه برخورد نمی‌کند، آیا درست است بگذاریم پرونده فساد تشکیل شود و بعد از آن بار قوه قضاییه را سنگین‌تر کنیم.

وی بیان کرد: مدیرکل دادگستری اصفهان بخشی از مشکلات و تنگناها را در استان اعلام کرده‌اند، این شرایط  در سراسر کشور است و در تهران به مراتب بدتر است، اگر رئیس کل دادگستری مشکلات خود را نشان دهد خواهید دید که اصفهان وضعیت بسیار خوبی دارد.

منتظری افزود: در قوه قضاییه واقعا مشکلاتی داریم و بار دستگاه قضا روز به روز بیشتر می‌شود، دستگاه قضا با فساد و مفسد برخورد می‌کند.

چندین پرونده و صدها شاکی؛ نظارت مدیران و مسئولان برای رفع مشکلات

وی در ادامه با اشاره به برخی پرونده‌های متخلف گفت: از چند پرونده متخلف مثال می‌زنم؛ یکی از پرونده‌ها یک هزار و 117 خودرو وارد کرده 400 تا تحویل داده و 119 تا توقیف شده و حدود 600 خودرو مشخص نیست کجاست. پرونده دوم؛ 5 هزار و 980 خودرو را پیش فروش کرده و تا به حال 110 شاکی مراجعه کرده‌اند. پرونده سوم؛ یک مدیرعامل در یک شرکت با همکاری همسرش 8 هزار و 800 میلیارد تومان پول از مردم گرفته‌اند برای تجارت و فرار کرده‌اند، اموالی توقیفی آن‌ها تنها 260 میلیارد تومان است.

وی ادامه داد: در دیگر پرونده‌ای، یک شرکت 600 شاکی دارد و 729 میلیارد از مردم پول گرفته و فرار کرده است. در پرونده دیگری کسی تحت عنوان سرمایه گذاری از مردم پول گرفته و از 100 درصد تا 400 درصد سود می‌داده که مردم را جذب کند.

دادستان کشور بیان کرد: فردی طلا فروش با همکاری همسرش از مردم تحت عنوان طلا و تجارت پول می‌گرفته که 4 هزار شاکی مراجعه و شکایت کرده‌اند، 246 میلیارد از مردم پول کلاهبرداری کرده و رفته است.

وی افزود: شرکت دیگر خودرو یک هزار 200 شاکی دارد که مال توقیف 6 میلیارد است در حالی که شکایت 12 میلیارد تومان است. شرکتی تحت عنوان گردشگری از مردم پول گرفته که 186 شاکی دارد 160 میلیارد تومان بدهی دارد.

منتظری تصریح کرد: یک بازپرس با این تعداد شاکی و کلاهبردار چه کند، مردم به حق انتظار دارند اما به مردم می‌گوییم مردم عزیز پیش از اینکه به دام این‌ها گرفتار شوید چشمتان را باز کنید ببینید با چه کسی معامله کرده‌اید، علت اینکه گرفتار پیچ و خم رسیدگی هستیم. در بحث مفاسد اخیر ارز انتظار به حق مردم و مسئولان و رهبر معظم انقلاب این بود که برخورد سریع داشته باشیم که کار سختی هم بود.

وی افزود: این پرونده‌های کلان اگر بخواهد به نتیجه برسد باید مدیران، مسئولان و دستگاه‌های اجرایی همکاری کنند و اگر مدیران ما نظارت داشته باشند مشکلات رفع می‌شود.

دادستان کشور خاطرنشان کرد: 107 شرکت لیزینگ داریم که این‌ها باید تحت نظارت بانک مرکزی باشد. اگر بانک مرکزی به درستی نظارت بر این شرکت‌های لیزینگ می‌کرد با این مشکلات مواجه نبودیم، نظارت دستگاه‌ها بسیار مهم است و مدیران باید کمک کنند، ما با وجود این مشکلات آماده هستیم و به وظایف خودمان عمل می‌کنیم، حرف ما این است که نباید اجازه داده شود افرادی که دنبال سودجویی هستند، به هدف خود برسند. خلا نباید به وجود بیاید که افراد فاسد و مفسد استفاده کرده و مردم هم دچار مشکلات بشوند که گاهی سرمایه و حاصل عمر خود را از دست بدهند.

وی گفت:اصفهان شهر شهیدان بزرگ، نامی و نامدار و بزرگانی همچون شهید بهشتی، فرماندهان و شهید حججی است یکی از شهدای پرافتخاری که الگویی برای جوانان شد. همه ما مدیون این شهدا و امام شهدا هستیم که نوری را برای ما باز کردند و از خداوند خالصانه می‌خواهیم به ما توفیق دهد که بتوانیم در این راه باشیم و پاسدارانی برای خون این عزیزان باشیم.

وی با قدردانی از زحمات 32 ساله حسن رحیمی که در خدمت در دستگاه قضایی داشته و 4 سال در سنگر دادستان مرکز استان اصفهان قدردانی کرد و گفت: دادستان جدید با اصرار بنده این مسئولیت را پذیرفتند، در بین دادستان‌های سراسر کشور که حدود 370 تا 380 دادستان است اصفهانی در همه آن‌ها سرآمد است به این دلیل که از قضات عالی دیوان عالی کشور هستند.

به گزارش تسنیم، در مراسم تودیع و معارفه دادستان اصفهان از زحمات حسن رحیمی تقدیر شد و علی اصفهانی به عنوان دادستان جدید استان اصفهان معرفی شد. حکم صادق لاریجانی توسط دادستان کل کشور به دادستان جدید اصفهان اهدا شد.

گوشی شاپ الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۲۵ مهر ۱۳۹۷واکنش مطهری به دادستان کل درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها
۲۵ مهر ۱۳۹۷حضور زنان در ورزشگاه آزادی هیچ توجیه شرعی ندارد
۲۲ مهر ۱۳۹۷جانشین خرم‌آبادی در مورد فیلترینگ چه نظری دارد؟  
۲۱ مهر ۱۳۹۷خرم‌آبادی از معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور رفت
۲۱ مهر ۱۳۹۷دادستان کل کشور: برخورد با فساد در فضای مجازی ادامه پیدا خواهد کرد
۱۵ مهر ۱۳۹۷آیت‌الله مکارم شیرازی: دستگاه قضائی سریع‌تر به پرونده‌های فساد اقتصادی رسیدگی کند
۳۱ شهریور ۱۳۹۷دستور دادستان کل کشور به برخورد با گروهک محارب الاحوازی
۲۴ شهریور ۱۳۹۷دستور ویژه دادستان کل کشور در پی هتک حرمت به ساحت مقدس حضرت رقیه (س) در یک روزنامه
۱۴ شهریور ۱۳۹۷دادستان کل: در سه چهارم سال‌های بعد انقلاب، فرمان در دست اصلاح‌طلبان بود، ببینید چه کرده‌اند/ افرادی که افکار غربی و زندگی میلیاردی دارند، نمی‌توانند با آمریکا به جنگ اقتصادی بروند
۱۳ شهریور ۱۳۹۷خط و نشان دادستان کل برای مفسدان دانه درشت‌
۳۰ مرداد ۱۳۹۷نامه دیده‌بان شفافیت و عدالت برای مطالبه محاکمه سیف/ بیش از ۲۰۰۰ امضاء در یک هفته
۲۶ مرداد ۱۳۹۷دادستان کل کشور: دادگاه مفسدان اقتصادی بصورت علنی از صدا و سیما پخش می‌شود

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۵۸۷۸۰۷۱۳:۰۳:۵۱ ۱۳۹۷/۷/۱۸
راست میگن من که تا حالا فسادی توی این کشور مشاهده نکردم
فکرکنم۵۸۸۱۷۲۱۶:۰۹:۰۴ ۱۳۹۷/۷/۱۸
بهتره ما مردم استعفا بدیم تا مملکت درست بشه .
سید۵۸۸۳۸۵۱۸:۵۶:۰۳ ۱۳۹۷/۷/۱۸
آیا حالا که رییس دیوان محاسبات به وظایفش عمل نکرده قانونی برای مواخذه و برخورد با او وجود دارد؟
ناشناس۵۸۷۸۱۸۱۳:۰۸:۳۹ ۱۳۹۷/۷/۱۸
این همه اختلاس در دستگاههای دولتی، موسسات وابسته دولتی ، موسسات مالی ، پس چیست
ناشناس۵۸۹۱۶۰۱۲:۰۹:۰۹ ۱۳۹۷/۷/۱۹
اسمش فساد نیست اختلاس و رانته
ناشناس۵۸۷۸۶۹۱۳:۲۹:۱۶ ۱۳۹۷/۷/۱۸
این صحبتها اصلا خوب نیست تشدید محرومیتها و اختلاف طبقاتی در سطح جامعه که ......... تداوم داشته هرعنوانی که برایش درنظر بگیرید ناشی از عمق و گستردگی فساد است حالا هر اسمی که رویش بگذارید پس .. توجیه پذیر نیست ..
سعید تمر۵۸۷۹۴۳۱۴:۰۱:۵۷ ۱۳۹۷/۷/۱۸
دادستان محترم سلام حضرتعالی الان یک خدمتگزار اداری هستی پس لطفا .. نگران القاء دشمن و غیره نباشید. وظیفه شما مشخص و معین است و باید با فساد چه کم چه زیاد مقابله کنید و ... والسلام من التبع الهدی یک شهروند جمهوری اسلامی ایران
جلال۵۸۸۰۷۲۱۵:۱۲:۲۰ ۱۳۹۷/۷/۱۸
حالا یه اختلاسی شده مهم اینه که مردم در همه موارد مقصر هستند
ناشناس۵۸۸۰۷۳۱۵:۱۲:۴۶ ۱۳۹۷/۷/۱۸
از نوع زندگی اقازاده هاشون دقیقا مشخصه مدیران پاک دستی داریم خدا خیرتون بده ....
ناشناس۵۸۸۱۷۷۱۶:۱۲:۵۵ ۱۳۹۷/۷/۱۸
فساد در کشور بیداد می کند . با این حرفها که فساد سیستمی هست یانه چیزی درست نمیشه من مردم عادی به وضوح می بینم که برای هر کاری علنی درخواست رشوه می کنند قبح آن هم ریخته
ناشناس۵۸۸۴۷۸۲۰:۱۰:۱۳ ۱۳۹۷/۷/۱۸
.....اگردریک کشوری اکثرمدیران پاک باشنداین همه فسادومشکلات وجودندارد.. جای علت یابی دنبال معلول می گردیم.
ناشناس۵۸۸۸۹۰۰۷:۲۹:۵۸ ۱۳۹۷/۷/۱۹
واقعا بیایید از همین لایه های پایین جامعه، که خودمون و خانواده مون هستیم، سعی کنیم مواظب بیت المال باشیم. توجیه نکنیم آقا دارن میبرن و می خورن حالا کار ما که چیزی نیست. اگر این حس «بقیه دارن میخورن و میبرن، ما عقب نیفتیم»تو جامعه کم بشه، جامعه مون به مرور سالمتر میشه
سید۵۸۸۷۱۶۲۳:۳۰:۳۸ ۱۳۹۷/۷/۱۸
تنها بانکی که در اختلاس نشده پاور بانکه
ناشناس۵۸۸۹۵۰۰۸:۵۷:۴۹ ۱۳۹۷/۷/۱۹
رئیس دیوان محاسبات را کی نصب کرد؟ اگر کوتاهی کرده برخورد کنید.
کلاسی نوجاباما-JB97DH3بیمه azki

پربحث‌های اخیر

 1. یارانه‌ی هر فقیر ۴۵ هزارتومان، یارانه‌ی هر خودرو ۱.۳میلیون تومان در ماه

 2. شریعتمداری: صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش در دولت و نظام خواهم بود

 3. واکنش روزنامه‌ها به صحبت‌های روز گذشته جهانگیری؛ بفرمایید منزل سوپرمن هیچکاره  

 4. اولین تصویر از مرزبانان ربوده شده در میرجاوه

 5. تحلیل عباس عبدی از انتقادات دیروز معاون اول رئیس جمهور: دیر شده آقای جهانگیری

 6. آزموده را آزمون خطا است!/ رحمانی می‌تواند صنعت و تولید را رونق بخشد؟

 7. نشست سرّی حاکمان سعودی برای حل ماجرای خاشقچی/ راه حل های ملک سلمان برای رهایی از بحران/ آینده ولیعهد چه خواهد شد؟

 8. کیهان: آقای جهانگیری! «یادتان هست»؟!/ سوپرمن امروز اظهار عجز و ناتوانی می‌کند

 9. آقایان به امید دولت اوباما ماندند/ می‌گفتند کشور را گلستان می‌کنیم، گلستان امروز برای همه قابل ارزیابی است

 10. مزایای حذف دلار؛ کم اثر کردن تحریم‌ها و مقاوم‌سازی اقتصاد

 11. وزیر بهداشت: سرانه مصرف لبنیات در کشور پایین است

 12. اجازه آقای "رئیس" !؟

 13. خبر نماینده مجلس از امتناع دولت در مورد حفظ کارت سوخت

 14. نقوی حسینی: آب و نان مردم ارتباطی به آمریکا ندارد‌

 15. امیرعبداللهیان: ترامپ باید به خاطر ماجرای خاشقچی به جهان پاسخ دهد

 16. آخوندی رفت ولی دیر رفت!

 17. احمد توکلی مطرح کرد: ۲۰ میلیارد دلاری که پتروشیمی‌ها به بازار عرضه نکردند  

 18. نماینده مجلس: دولت باید حقوق کارگران را هم افزایش دهد

 19. گاردین: فرستاده سلمان، به ترکیه التماس می‌کرد

 20. دور زدن تحریم با نفتکش های ارواح

 21. رادار ۲۰۳۱ موشک کروز نور + عکس

 22. وزیر نفت: ترامپ دست از تحریم بردارد

 23. پرداخت ارز مسافری در خاک عراق از ساعت ۸ تا ۲۰ و تحویل در ۵۱ نقطه

 24. دستگیری یک زن مرتبط با حمله تروریستی اهواز

 25. آخوندی با شرمساری رفت

پربحث‌های دیروز

 1. یارانه‌ی هر فقیر ۴۵ هزارتومان، یارانه‌ی هر خودرو ۱.۳میلیون تومان در ماه

 2. شریعتمداری: صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش در دولت و نظام خواهم بود

 3. واکنش روزنامه‌ها به صحبت‌های روز گذشته جهانگیری؛ بفرمایید منزل سوپرمن هیچکاره  

 4. اولین تصویر از مرزبانان ربوده شده در میرجاوه

 5. تحلیل عباس عبدی از انتقادات دیروز معاون اول رئیس جمهور: دیر شده آقای جهانگیری

 6. واکنش وزارت خارجه به خبر کناره‌گیری ظریف: خبرسازی متوهمان ارزش تکذیب هم ندارد

 7. آزموده را آزمون خطا است!/ رحمانی می‌تواند صنعت و تولید را رونق بخشد؟

 8. پادشاه و ولیعهد عربستان مرگ خاشقجی را به خانواده‌اش تسلیت گفتند

 9. نشست سرّی حاکمان سعودی برای حل ماجرای خاشقچی/ راه حل های ملک سلمان برای رهایی از بحران/ آینده ولیعهد چه خواهد شد؟

 10. کیهان: آقای جهانگیری! «یادتان هست»؟!/ سوپرمن امروز اظهار عجز و ناتوانی می‌کند

 11. آقایان به امید دولت اوباما ماندند/ می‌گفتند کشور را گلستان می‌کنیم، گلستان امروز برای همه قابل ارزیابی است

 12. مزایای حذف دلار؛ کم اثر کردن تحریم‌ها و مقاوم‌سازی اقتصاد

 13. وزیر بهداشت: سرانه مصرف لبنیات در کشور پایین است

 14. اجازه آقای "رئیس" !؟

 15. تزریق ۴میلیارد یورو در بازار ثانویه/۶۰۰ میلیون یورو بدون مشتری ماند+جدول

 16. درسی که باروز به کشتی‌ ایران داد

 17. خبر نماینده مجلس از امتناع دولت در مورد حفظ کارت سوخت

 18. نقوی حسینی: آب و نان مردم ارتباطی به آمریکا ندارد‌

 19. امیرعبداللهیان: ترامپ باید به خاطر ماجرای خاشقچی به جهان پاسخ دهد

 20. آخوندی رفت ولی دیر رفت!

 21. احمد توکلی مطرح کرد: ۲۰ میلیارد دلاری که پتروشیمی‌ها به بازار عرضه نکردند  

 22. نماینده مجلس: دولت باید حقوق کارگران را هم افزایش دهد

 23. گاردین: فرستاده سلمان، به ترکیه التماس می‌کرد

 24. دور زدن تحریم با نفتکش های ارواح

 25. رادار ۲۰۳۱ موشک کروز نور + عکس

پربحث‌های هفته

 1. حضور زنان در ورزشگاه آزادی هیچ توجیه شرعی ندارد

 2. یارانه‌ی هر فقیر ۴۵ هزارتومان، یارانه‌ی هر خودرو ۱.۳میلیون تومان در ماه

 3. آقای رییس‌جمهوری! چرا نباید...

 4. عباس آخوندی استعفا داد + تصویر نامه

 5. تحلیل احمد توکلی از اثرات افزایش نرخ ارز بر اقتصاد ایران/ پول ملی در سه ماه ۱۰۰ درصد ارزش خود را از دست داد/ مهار بازار تنها کمتر از یک ماه ممکن است

 6. روحانی با پیشنهاد افزایش حقوق کارمندان موافقت کرد

 7. جایزه بی‌کفایت‌ترین وزیر جمهوری اسلامی   

 8. بنزین احتمالاً تا دو هفته آینده دو نرخی می‌شود

 9. آقای آخوندی کارنامه ۵ ساله وزارت خود را منتشر کنید/ عملکرد وزیر پرحاشیه؛ از هواپیماهای برجامی و مسکن اجتماعی تا اظهارنظرهای سیاسی/ آیا وزیر روحانی به خیابان بهشت می‌رود؟

 10. پسته در بازار تهران کیلویی ۱۰ دلار

 11. شریعتمداری: صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش در دولت و نظام خواهم بود

 12. گاف بزرگ مسیح علی‌نژاد، او را مجبور به عذرخواهی کرد!+ فیلم

 13. آخوندی: ساخت خانه در بیابان مثل «مسکن مهر»، راه‌حل نیست

 14. دخیل بر آستان «سلبریتی»ها!

 15. توکلی: سیاست تثبیت نرخ ارز و تخصیص اداری باید اعمال شود/ دولت اعلام کند بازار غیررسمی ارز را به هیچ وجه تحمل نخواهد کرد

 16. فرزند وزیر آموزش و پرورش چه می‌کند؟ خبرنگار، سرباز، طلبه یا معاون؟

 17. واکنش مطهری به دادستان کل درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها

 18. افشانی رفتنی شد؛ آغاز دوباره ماراتن انتخاب شهردار/گزینه های احتمالی برای حضور در بهشت/ محسن هاشمی شهردار می شود؟

 19. شریعتمداری: من را جای دیگر هم به کار نگیرید/ در چند ماه اخیر امتحان خوبی پس ندادیم

 20. نامه سرگشاده اساتید به شورای نگهبان درباره لایحه CFT

 21. روحانی وزرای پیشنهادی خود را به مجلس معرفی کرد/ شریعتمداری، دژپسند، رحمانی و اسلامی برای ۴وزارتخانه خالی

 22. خداحافظی با وزیر پرحاشیه/ پشت پرده تلاش برای تخریب قالیباف/ سرانجام قباله اصلاح‌طلبی و اصلاح‌طلبان شناسنامه‌دار/ انتقاد زیباکلام از روحانی

 23. جلیلی: وعده هلو جواب نداد مردم را از لولو می‌ترسانند

 24. شوخی زشت سناتور آمریکایی: شاید دی‌ان‌ای من ایرانی باشد؛ وحشتناک است!

 25. توکلی: FATF تحفظ پذیر نیست/ از ترس مرگ نباید خودکشی کرد

علی بابا-AL97AB1گوشی شاپ

پربحث‌های اخیر

 1. اجازه آقای "رئیس" !؟

 2. وزیری که برای خودش نفرین خرید

 3. اسامی ۶۷ نفر از مدیران بازنشسته سراسر کشور + جدول

 4. اتهام افساد فی‌الارض برای ۵ متهم پرونده جاسوسان محیط‌زیستی

 5. عدم استقبال زائران از کشتی برای سفر به عراق

 6. ملزومات ضروری برای سفر اربعین

 7. عکس/وضعیت آب و هوا در ایام اربعین 1397

 8. میزان خسارت مالی قابل پرداخت به خودروها صرفاً تا میزان متناظروارده به گرانترین خودروی متعارف پیش بینی شده است

 9. تصاویر هوایی از حضور زائران اربعین در مهران  

 10. تهدید زائران اربعین حسینی توسط شرکت‌های مسافربری

 11. ضوابط حاکم بر«اینترنت اشیاء» در شبکه ملّی اطّلاعات تصویب شد

 12. پلیس راهور: زائران از مرزهای چذابه و شلمچه تردد کنند

 13. قیمت اتاق های هتــل های مشهد در آبان

 14. سرپرست وزارت رفاه: با بحران بازنشستگی مواجهیم/ رشد ۲برابری سالمندی نسبت به رشد عمومی جمعیت

 15. وضعیت ترافیکی مسیر تردد زائران

 16. بازداشت ۷ نفر از اعضا شورای شهرستان‌های استان تهران + جزئیات

 17. خرید دینار برای زائران اربعین حسینی از طریق پیام‌رسان بله

 18. مدیرعامل یک شرکت واردات موبایل محاکمه می‌شود

 19. دشمن به تلاطم بازار ارز و سکه امید بسته بود/ با کسانی که به دشمن در ضربه زدن به کشور کمک می‌کنند نمیتوان برخورد عاطفی کرد

 20. سخنگوی قوه قضائیه: وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه بشدت پیگیر رسیدگی به مفاسد اقتصادی هستند

 21. آخرین وضعیت مرزبانان ربوده شده ایرانی

 22. آیا کسرخدمت سربازی برای فعالان سمن‌ها و تشکل‌ها صحت دارد؟

 23. آذری جهرمی: قانون بقای کلاهبردار و قاچاقچی از بین نمیروند بلکه از شکلی به شکل دیگر تغییر ابزار می‌دهند  

 24. امدادرسانی به ۵۶۰۰ زائر اربعین در مرز مهران

 25. امروز؛ آخرین مهلت ثبت شماره شبا برای سهام عدالت

پربحث‌های دیروز

 1. اجازه آقای "رئیس" !؟

 2. وزیری که برای خودش نفرین خرید

 3. اسامی ۶۷ نفر از مدیران بازنشسته سراسر کشور + جدول

 4. اتهام افساد فی‌الارض برای ۵ متهم پرونده جاسوسان محیط‌زیستی

 5. عدم استقبال زائران از کشتی برای سفر به عراق

 6. ملزومات ضروری برای سفر اربعین

 7. عکس/وضعیت آب و هوا در ایام اربعین 1397

 8. میزان خسارت مالی قابل پرداخت به خودروها صرفاً تا میزان متناظروارده به گرانترین خودروی متعارف پیش بینی شده است

 9. تصاویر هوایی از حضور زائران اربعین در مهران  

 10. تهدید زائران اربعین حسینی توسط شرکت‌های مسافربری

 11. ضوابط حاکم بر«اینترنت اشیاء» در شبکه ملّی اطّلاعات تصویب شد

 12. پلیس راهور: زائران از مرزهای چذابه و شلمچه تردد کنند

 13. قیمت اتاق های هتــل های مشهد در آبان

 14. سرپرست وزارت رفاه: با بحران بازنشستگی مواجهیم/ رشد ۲برابری سالمندی نسبت به رشد عمومی جمعیت

 15. وضعیت ترافیکی مسیر تردد زائران

 16. بازداشت ۷ نفر از اعضا شورای شهرستان‌های استان تهران + جزئیات

 17. خرید دینار برای زائران اربعین حسینی از طریق پیام‌رسان بله

 18. مدیرعامل یک شرکت واردات موبایل محاکمه می‌شود

 19. دشمن به تلاطم بازار ارز و سکه امید بسته بود/ با کسانی که به دشمن در ضربه زدن به کشور کمک می‌کنند نمیتوان برخورد عاطفی کرد

 20. سخنگوی قوه قضائیه: وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه بشدت پیگیر رسیدگی به مفاسد اقتصادی هستند

 21. آخرین وضعیت مرزبانان ربوده شده ایرانی

 22. آیا کسرخدمت سربازی برای فعالان سمن‌ها و تشکل‌ها صحت دارد؟

 23. آذری جهرمی: قانون بقای کلاهبردار و قاچاقچی از بین نمیروند بلکه از شکلی به شکل دیگر تغییر ابزار می‌دهند  

 24. امدادرسانی به ۵۶۰۰ زائر اربعین در مرز مهران

 25. امروز؛ آخرین مهلت ثبت شماره شبا برای سهام عدالت

پربحث‌های هفته

 1. حضور زنان در ورزشگاه آزادی هیچ توجیه شرعی ندارد

 2. آخوندی: ساخت خانه در بیابان مثل «مسکن مهر»، راه‌حل نیست

 3. واکنش مطهری به دادستان کل درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها

 4. افشانی رفتنی شد؛ آغاز دوباره ماراتن انتخاب شهردار/گزینه های احتمالی برای حضور در بهشت/ محسن هاشمی شهردار می شود؟

 5. بخشنامه رییس قوه قضاییه برای جلوگیری از زندانی شدن محکومین مهریه

 6. گزارش از پادگان 08 خاش/ سربازانی با ریش‌های سفید+ عکس

 7. رئیس قرارگاه خاتم الانبیاء: شهرداری بدهی‌اش به سپاه را با املاک پرداخت کند

 8. جزئیات طرح «معلم تمام‌وقت»/ ابلاغ طرح از اوایل آبان‌ماه به استان‌ها

 9. چرا ساختمان بهشت بعد از قالیباف آرام نگرفت؟

 10. وزیر کشور هم آمار نجومی داد؛ در دوران مسئولیت من ۷۰۰ هزار معتاد کم شد

 11. حضور زنان در ورزشگاه‌ها دغدغه عموم مردم ایران نیست

 12. امشب در سر شوری دارم !

 13. واکنش رئیس سازمان پدافند غیرعامل به احتمال تحریم اینترنت ایران از سوی آمریکا

 14. زائران اربعین چگونه "۱۰۰ هزار دینار" بانک ملی را دریافت کنند؟

 15. رشد علمی کشور تا ۶ سال پیش ۱۳ برابر میانگین دنیا بود

 16. اجازه آقای "رئیس" !؟

 17. محسن هاشمی: مدیریت شهری نتوانسته انتظار را تامین کند/ به گفته بعضی‌ها شهرداری آلوده به رانت است

 18. چند نفر در ایران از فیلترشکن استفاده می‌کنند؟

 19. هاشمی: از موضوع شنود بگذرید/حتی زن و شوهر نیز می‌توانند از این وسایل استفاده کنند

 20. مطهری: قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان شامل شهرداران نمی‌شود

 21. مشمولان بسته حمایتی دولت کدامند؟/ از قلم‌افتاده‌ها به بهزیستی و کمیته امداد بروند

 22. بطحائی: تعلیم و تربیت منحرف شده و اصلاح آن از عهده یک وزیر برنمی‌آید

 23. محسنی اژه‌ای: احکام اخلالگران اقتصادی سریعاً اجرا شود

 24. صدور ویزای ۲۴ ساعته امکان ندارد/ صف خرید برای ویزای ۶۰۰ هزار تومانی! + عکس و فیلم

 25. آیا سربازی 24 ماه می‌شود؟

آخرین عناوین