دادستان کشورخطاب به رئیس دیوان محاسبات : اگر حکم انفصال رئیس سابق بانک مرکزی را صادر کردید چرا اجرا نکردید؟

گروه اجتماعی الف،   3970718107 ۱۴ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳۵ تکراری یا غیرقابل انتشار
دادستان کشورخطاب به رئیس دیوان محاسبات : اگر حکم انفصال رئیس سابق بانک مرکزی را صادر کردید چرا اجرا نکردید؟

حجت الاسلام و المسلمین محمد جعفر منتظری گفت: ما حرف معاون رئیس جمهور را قبول داریم که شرایط امروز می‌طلبد که مدیران انگیزه داشته باشند و خیانت نکنند و اگر چنین اتفاقی رخ داد مهر خیانت زده و به مردم معرفی کنیم.اما چرا مدیران خائن را به دستگاه قضا معرفی نمی‌کنید؟

حجت الاسلام و المسلمین محمد جعفر منتظری پیش از ظهر امروز در آئین تکریم و معارفه دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اصفهان  با بیان اینکه یکی از وظایف دادستان‌ها این است که با فساد در سطح ارادت به صورت جدی مقابله کنند، گفت: البته در این زمینه همه مسئولان وظیفه دارند و حراست‌ها باید همکاری کنند و اگر می‌خواهیم با فساد مبارزه کنیم باید هم افزایی و هماهنگی را داشته باشیم، از مردم خواهش می‌کنیم اگر فسادی را مشاهده کردند ابلاغ کنند، سامانه‌ای راه انداخته ایم که وارد سیستم شده و هر فسادی را گزارش دهند تا ما با آن برخورد کنیم. اگر حتی از عملکرد یک قاضی و کارمند ناراضی است اگر وارد سیستم کند پیگیری می‌کنیم.

منتظری با اشاره به سخنان معاون اول رئیس جمهور اظهار داشت: مدیران ما در این شرایط باید مدیران با انگیزه‌ای باشند و خیانت نکنند و شرایط روز را درک کنند و اگر کسی خیانت کرد مهر خیانت بزنیم، این حرف معاون رئیس جمهور است، ما حرف را قبول داریم که شرایط امروز می‌طلبد که مدیران انگیزه داشته باشند و خیانت نکنند و اگر چنین اتفاقی رخ داد مهر خیانت زده و به مردم معرفی کنیم.

وی با بیان این سئوال که چند نفر از این مدیران خائن را به دستگاه قضا معرفی کرده‌اید و چرا معرفی نمی‌کنید، خاطر نشان کرد: رئیس دیوان محاسبات در یک مصاحبه تلوزیونی در ارتباط با مسائل اقتصادی و ارز گفته‌اند در دی ماه سال گذشته بررسی‌ها و کارهای کارشناسی انجام دادیم به این نتیجه رسیدیم برخی از معاونان و رئیس سابق بانک مرکزی  به انفصال از مدیریت رسیده‌ایم ولی حکم ابلاغ نشد.  اگر این حکم قطعی بوده چرا اجرا نکردید.

دادستان کشور افزود: من می‌دانم که جایگاه قاضی دیوان عالی کشور و کسی که وارد عرصه دادستانی می‌شود قابل مقایسه نیست، دادستان نسبت به جایگاهی که دارد قاضی پا به رکابی است که باید در صحنه حضور داشته باشد، انصافا اصفهان اقتضای چنین دادستانی را هم دارد، باید جایگاه اصفهان را در هر عرصه‌ای لحاظ کنیم.

وی با بیان اینکه کارها باید با برنامه پیش برود، اظهار داشت:  اگر کار با برنامه نباشد انسان زحمت می‌کشد اما به نتیجه مطلوب دست پیدا نمی‌کند، دادستان جدید برای کارهایشان به طور قطع برنامه‌ریزی دارند، همه می‌دانید با تصویب آیین دادرسی کیفری مصوب سال 92 وظایف دادستان‌ها فراتر رفت و دامنه آن گستردگی پیدا کرد.

امنیت مهم‌ترین عنصر پیشرفت یک کشور است

منتظری با بیان اینکه وظایف و مسئولیت‌های دادستان در سیستم قضایی امروز کشور ما وظائف سنگین و بزرگی است، خاطرنشان کرد: ایجاد امنیت برای کشور و برای مردم از هر مسئله‌ای مهم‌تر است، اگر امنیت نداشته باشیم، اقتصاد، فرهنگ و آسایش مردم تخت تاثیر قرار می‌گیرد. آموزشگاه‌های ما تحت لوای امنیت می‌توانند به وظایف خودشان جامه عمل بپوشانند، اگر ناامنی در کشور وجود داشته باشد استاد نمی‌تواند تدریس کند، صنعت گر صنعتی ندارد، کشاورزی هم دیگر محصولی ندارد.

وی با بیان اینکه امنیت مهم ترین و بالاترین عنصری است که پیشرفت کشور مرهون آن است، گفت: ما گوشه کوچکی از تلاش دستگاه‌های امنیتی را در 31 شهریور در حادثه اهواز شاهد بودیم. این عناصر خبیث و خود فروخته داعش که هدف اصلی تشکیل این‌ها ایران بود چگونه زن و بچه را به

شهادت رساندند. رژیم صهیونیستی با پول سعودی و امارات این افراد را آموزش دادند و هدفشان ایران بود، اما ایران بیدار بود و اجازه نداد دشمن خون خوار به مرزها برسند.

داعش را پس از شکست در عراق و سوریه به افغانستان بردند

دادستان کشور افزود: این ها به دنبال این بودند که داعش را با هدف نابودی ایران برپا کنند، زمانی که در عراق و سوریه شکست خوردند عناصری از آن‌ها را به افغانسان برده و آن‌ها را پرورش می‌دهند، اگر مسئولان امنیتی و قضایی ما غفلت کنند حادثه‌ای مانند اهواز را پیش می‌آورد، خوشبختانه اشراف اطلاعاتی نیروهای اطلاعاتی ما بر این ها دارند.

وی تصریح کرد: از شورای عالی امنیت ملی که نگاه می کنیم هماهنگی لازم است و امنیت قابل توجه و تقدیری است و  مردم باید از این نعمت الهی شاکر باشند، کشورهای اطراف را مشاهده می‌کنید که ناامنی چه بلایی سر آنها آورده است.

منتظری بیان کرد: دادستان مرکز استان تعامل و هماهنگی را با نیروهای انتظامی، سپاه پاسداران و نیروهای اطلاعاتی باید داشته باشد، هیچ یک از این نیروها بدون یکدیگر نمی‌توانند اقدام کنند، این 4 دستگاهی که مسئولیت ایجاد امنیت کشور را دارند از سر تا ذیل هماهنگی و هم افزایی را دارند و اگر هم گاهی مشکلی پیش آید بلافاصله در مرکز حل می‌کنیم.

دادستان‌ها باید نسبت به مسائل به روز و آگاه باشند

وی با بیان اینکه دیدگاه دادستان‌ها نسبت به مسائل باید به روز باشد، گفت: دادستان مانند یک قاضی نشسته یک دادگاه نیست، دادستان وظیفه دارد که در صحنه حضور داشته باشد. در صحنه‌های سیاسی عضو است و باید مسائل سیاسی را تجزیه و تحلیل کند، از زمانی که در دادستانی کل کشور آمدم تاکید کردم کلاس‌های آموزش سیاسی برای دادستان‌ها گذاشته شود.

‌دادستان کشور اظهار داشت: یکی از نکاتی که بسیار تاکید داشته و دنبال کرده‌ام، بحث حقوق عامه است، ما در سراسر کشور در این رابطه مشکلاتی داریم که دامنه بسیار وسیعی دارد، دادستان‌ها را در حقوق عامه آموزش دادیم، دادستان‌ها وظیفه دارند حقوق عامه را دنبال کنند.

وی افزود: تجاوز به منابع ملی و تجاوز به حاشیه رودخانه‌ها و رد شهر مصادیق فراوانی دارد که باید در نظر گرفته شود. هر جایی که حق عمومی مردم مطرح می شود دادستان باید حضور داشته و دفاع کند.

منتظری با اشاره به اینکه اگر تعدی و تجاوز در این مسئله شد دادستان وظفه پیگیری دارد، ادامه داد:  اگر می‌تواند در دادسرا حل کند و اگر نمی‌تواند پرونده تشکیل داده و به دادگاه ارجاع دهد. با حضور ریاست قوه قضاییه و استفاده از منابع علمی حوزه و دانشگاه دستور العملی را آماده کرده‌ایم و امیدواریم در 2 ماه آینده به نتیجه برسد، این دستورالعمل در حقوق عامه و دفاع از حقوق عمومی موثر است.

فساد سیستمی نداریم، بسیاری از مدیران ما پاک دست هستند

وی در ادامه گفت: مسئله دیگری که بسیار مهم می‌دانم بحث نظارت است، نظارت هم بر دورن و هم بر بیرون خودمان هم در درون دستگاه‌ها و هم نسبت به دیگر دستگاه‌ها داشته باشیم. مدعی العموم در هرجایی که حق عموم مطرح می‌شود باید حاضر باشد، دادستان و قاضی به دلیل جایگاه رفیعی که دارد آن چنان باید مبرای از هر گونه اتهامی باشد که با جرات بتواند وارد عرصه هر فسادی بشود و با هر فاسد و مفسدی برخورد کند.

دادستان کشور تصریح کرد: یکی از مشکلات در جامعه این است که می‌خواهیم با دستمال آلوده شیشه  آلوده را پاک کنیم که امکان پذیر نیست، ما فساد سیستمی نداریم، فساد سیستمی عبارت است از اینکه سیستم ادرای کشور از ابتدا تا انتها به دنبال فساد باشند، نمونه اعلای آن را در رژیم شاه دیده‌ایم که همه به دنبال فساد بوده‌اند، ما سیستم فاسدی نداریم و بسیاری از مدیران و مسئولان عالی کشور پاک دست هستند، دشمن به دنبال این است که در جامعه القا کند  نظام دچار فساد شده و بنده اعلام می‌کنم فساد سیستمی نداریم و اگر فسادی هم می‌بینیم به دلیل ضعف ایمان و یا اشتباه فرد است.

 

دستگاه قضا با فساد و مفسد برخورد می‌کند

دادستان کشور افزود: التهابات ارزی از اوخر فروردین به وجود آمد و این حکم در دی ماه صادر شده بوده این حکم اجرا نشد تا زمانی که رئیس بانک مرکزی کنار رفت و پس از 8 ماه رئیس دیوان محاسبات این را در تلوزیون می‌گوید. من به ایشان گله می‌کنم، رئیس دیوان محاسبات کشور چرا رئیس بانک مرکزی را که محکوم به انفصال کردید اجرا نکرده‌اید. چرا خصوصی به بنده منتقل نکردید، حکمی را صادر می کنید و در قفسه می‌گذارید و پس از 8 ماه اعلام می کنید.

وی گفت: این از مسائلی است که با هیچ منطقی سازش ندارد، اگر به این نتیجه رسیدید که یک مدیر باید منفصل شود به چه حقی اجازه کار به آن در همان جا می‌دهید تا ما شاهد التهابات بیشتری در عرصه ارز باشیم.

منتظری ادامه داد: البته این‌ها دعوای درون خانوادگی است و به دشمن هیچ ربطی ندارد اما درون خانواده انتظار داریم مدیران مراقبت کنند. پس از آن گلایه می‌کنند چرا قوه قضاییه برخورد نمی‌کند، آیا درست است بگذاریم پرونده فساد تشکیل شود و بعد از آن بار قوه قضاییه را سنگین‌تر کنیم.

وی بیان کرد: مدیرکل دادگستری اصفهان بخشی از مشکلات و تنگناها را در استان اعلام کرده‌اند، این شرایط  در سراسر کشور است و در تهران به مراتب بدتر است، اگر رئیس کل دادگستری مشکلات خود را نشان دهد خواهید دید که اصفهان وضعیت بسیار خوبی دارد.

منتظری افزود: در قوه قضاییه واقعا مشکلاتی داریم و بار دستگاه قضا روز به روز بیشتر می‌شود، دستگاه قضا با فساد و مفسد برخورد می‌کند.

چندین پرونده و صدها شاکی؛ نظارت مدیران و مسئولان برای رفع مشکلات

وی در ادامه با اشاره به برخی پرونده‌های متخلف گفت: از چند پرونده متخلف مثال می‌زنم؛ یکی از پرونده‌ها یک هزار و 117 خودرو وارد کرده 400 تا تحویل داده و 119 تا توقیف شده و حدود 600 خودرو مشخص نیست کجاست. پرونده دوم؛ 5 هزار و 980 خودرو را پیش فروش کرده و تا به حال 110 شاکی مراجعه کرده‌اند. پرونده سوم؛ یک مدیرعامل در یک شرکت با همکاری همسرش 8 هزار و 800 میلیارد تومان پول از مردم گرفته‌اند برای تجارت و فرار کرده‌اند، اموالی توقیفی آن‌ها تنها 260 میلیارد تومان است.

وی ادامه داد: در دیگر پرونده‌ای، یک شرکت 600 شاکی دارد و 729 میلیارد از مردم پول گرفته و فرار کرده است. در پرونده دیگری کسی تحت عنوان سرمایه گذاری از مردم پول گرفته و از 100 درصد تا 400 درصد سود می‌داده که مردم را جذب کند.

دادستان کشور بیان کرد: فردی طلا فروش با همکاری همسرش از مردم تحت عنوان طلا و تجارت پول می‌گرفته که 4 هزار شاکی مراجعه و شکایت کرده‌اند، 246 میلیارد از مردم پول کلاهبرداری کرده و رفته است.

وی افزود: شرکت دیگر خودرو یک هزار 200 شاکی دارد که مال توقیف 6 میلیارد است در حالی که شکایت 12 میلیارد تومان است. شرکتی تحت عنوان گردشگری از مردم پول گرفته که 186 شاکی دارد 160 میلیارد تومان بدهی دارد.

منتظری تصریح کرد: یک بازپرس با این تعداد شاکی و کلاهبردار چه کند، مردم به حق انتظار دارند اما به مردم می‌گوییم مردم عزیز پیش از اینکه به دام این‌ها گرفتار شوید چشمتان را باز کنید ببینید با چه کسی معامله کرده‌اید، علت اینکه گرفتار پیچ و خم رسیدگی هستیم. در بحث مفاسد اخیر ارز انتظار به حق مردم و مسئولان و رهبر معظم انقلاب این بود که برخورد سریع داشته باشیم که کار سختی هم بود.

وی افزود: این پرونده‌های کلان اگر بخواهد به نتیجه برسد باید مدیران، مسئولان و دستگاه‌های اجرایی همکاری کنند و اگر مدیران ما نظارت داشته باشند مشکلات رفع می‌شود.

دادستان کشور خاطرنشان کرد: 107 شرکت لیزینگ داریم که این‌ها باید تحت نظارت بانک مرکزی باشد. اگر بانک مرکزی به درستی نظارت بر این شرکت‌های لیزینگ می‌کرد با این مشکلات مواجه نبودیم، نظارت دستگاه‌ها بسیار مهم است و مدیران باید کمک کنند، ما با وجود این مشکلات آماده هستیم و به وظایف خودمان عمل می‌کنیم، حرف ما این است که نباید اجازه داده شود افرادی که دنبال سودجویی هستند، به هدف خود برسند. خلا نباید به وجود بیاید که افراد فاسد و مفسد استفاده کرده و مردم هم دچار مشکلات بشوند که گاهی سرمایه و حاصل عمر خود را از دست بدهند.

وی گفت:اصفهان شهر شهیدان بزرگ، نامی و نامدار و بزرگانی همچون شهید بهشتی، فرماندهان و شهید حججی است یکی از شهدای پرافتخاری که الگویی برای جوانان شد. همه ما مدیون این شهدا و امام شهدا هستیم که نوری را برای ما باز کردند و از خداوند خالصانه می‌خواهیم به ما توفیق دهد که بتوانیم در این راه باشیم و پاسدارانی برای خون این عزیزان باشیم.

وی با قدردانی از زحمات 32 ساله حسن رحیمی که در خدمت در دستگاه قضایی داشته و 4 سال در سنگر دادستان مرکز استان اصفهان قدردانی کرد و گفت: دادستان جدید با اصرار بنده این مسئولیت را پذیرفتند، در بین دادستان‌های سراسر کشور که حدود 370 تا 380 دادستان است اصفهانی در همه آن‌ها سرآمد است به این دلیل که از قضات عالی دیوان عالی کشور هستند.

به گزارش تسنیم، در مراسم تودیع و معارفه دادستان اصفهان از زحمات حسن رحیمی تقدیر شد و علی اصفهانی به عنوان دادستان جدید استان اصفهان معرفی شد. حکم صادق لاریجانی توسط دادستان کل کشور به دادستان جدید اصفهان اهدا شد.

عناوین مرتبط

۱۴ آذر ۱۳۹۷دستور دستور دادستان کل کشور درباره ادعای رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز
۱۴ آذر ۱۳۹۷آیت‌الله مکارم شیرازی: دستگاه قضا با آبروی نظام گره خورده است/ مردم از طولانی شدن رسیدگی به پرونده‌ها در دستگاه قضایی گلایه دارند
۱۲ آذر ۱۳۹۷آملی لاریجانی: کسی برای دوتابعیتی بودن زندان نمی رود/ مسئولان قضایی، دیدار با وزیر خارجه انگلیس را نپذیرفتند
۷ آذر ۱۳۹۷دادستان کل کشور: نامه ظریف در پاسخ نامه بنده حاوی هیچ مستند و دلیل و مدرکی که قابل تعقیب باشد، نبود/ بخش عمده‌ای از مشکلات اقتصادی ما به مدیریت داخلی برمی‌گردد
۲۸ آبان ۱۳۹۷محسنی اژه‌ای: در شرایط جنگ اقتصادی مبارزه با مفاسد باید متناسب با شرایط جنگی باشد/ توضیحات درباره شبهات اعدام دو مفسد ارزی
۲۷ آبان ۱۳۹۷ورود دادستانی کل کشور به موضوع گرانی‌های محصولات لبنی
۲۱ آبان ۱۳۹۷محسنی اژه‌ای خبر داد: تاکید رییس قوه قضاییه بر استفاده از مجازات‌های جایگزین حبس از سوی قضات
۱۵ آبان ۱۳۹۷درخواست احمد توکلی از دادستان: ۵ اعلام جرم دیده‌بان شفافیت و عدالت علیه مسئولان خاطی سریع‌تر رسیدگی شود
۱۳ آبان ۱۳۹۷حضور دادستان کل کشور در راهپیمایی ۱۳ آبان  
۲۵ مهر ۱۳۹۷واکنش مطهری به دادستان کل درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها
۲۵ مهر ۱۳۹۷حضور زنان در ورزشگاه آزادی هیچ توجیه شرعی ندارد
۲۲ مهر ۱۳۹۷جانشین خرم‌آبادی در مورد فیلترینگ چه نظری دارد؟  

دیدگاه کاربران

ناشناس۵۸۷۸۰۷۱۳:۰۳:۵۱ ۱۳۹۷/۷/۱۸
راست میگن من که تا حالا فسادی توی این کشور مشاهده نکردم
فکرکنم۵۸۸۱۷۲۱۶:۰۹:۰۴ ۱۳۹۷/۷/۱۸
بهتره ما مردم استعفا بدیم تا مملکت درست بشه .
سید۵۸۸۳۸۵۱۸:۵۶:۰۳ ۱۳۹۷/۷/۱۸
آیا حالا که رییس دیوان محاسبات به وظایفش عمل نکرده قانونی برای مواخذه و برخورد با او وجود دارد؟
ناشناس۵۸۷۸۱۸۱۳:۰۸:۳۹ ۱۳۹۷/۷/۱۸
این همه اختلاس در دستگاههای دولتی، موسسات وابسته دولتی ، موسسات مالی ، پس چیست
ناشناس۵۸۹۱۶۰۱۲:۰۹:۰۹ ۱۳۹۷/۷/۱۹
اسمش فساد نیست اختلاس و رانته
ناشناس۵۸۷۸۶۹۱۳:۲۹:۱۶ ۱۳۹۷/۷/۱۸
این صحبتها اصلا خوب نیست تشدید محرومیتها و اختلاف طبقاتی در سطح جامعه که ......... تداوم داشته هرعنوانی که برایش درنظر بگیرید ناشی از عمق و گستردگی فساد است حالا هر اسمی که رویش بگذارید پس .. توجیه پذیر نیست ..
سعید تمر۵۸۷۹۴۳۱۴:۰۱:۵۷ ۱۳۹۷/۷/۱۸
دادستان محترم سلام حضرتعالی الان یک خدمتگزار اداری هستی پس لطفا .. نگران القاء دشمن و غیره نباشید. وظیفه شما مشخص و معین است و باید با فساد چه کم چه زیاد مقابله کنید و ... والسلام من التبع الهدی یک شهروند جمهوری اسلامی ایران
جلال۵۸۸۰۷۲۱۵:۱۲:۲۰ ۱۳۹۷/۷/۱۸
حالا یه اختلاسی شده مهم اینه که مردم در همه موارد مقصر هستند
ناشناس۵۸۸۰۷۳۱۵:۱۲:۴۶ ۱۳۹۷/۷/۱۸
از نوع زندگی اقازاده هاشون دقیقا مشخصه مدیران پاک دستی داریم خدا خیرتون بده ....
ناشناس۵۸۸۱۷۷۱۶:۱۲:۵۵ ۱۳۹۷/۷/۱۸
فساد در کشور بیداد می کند . با این حرفها که فساد سیستمی هست یانه چیزی درست نمیشه من مردم عادی به وضوح می بینم که برای هر کاری علنی درخواست رشوه می کنند قبح آن هم ریخته
ناشناس۵۸۸۴۷۸۲۰:۱۰:۱۳ ۱۳۹۷/۷/۱۸
.....اگردریک کشوری اکثرمدیران پاک باشنداین همه فسادومشکلات وجودندارد.. جای علت یابی دنبال معلول می گردیم.
ناشناس۵۸۸۸۹۰۰۷:۲۹:۵۸ ۱۳۹۷/۷/۱۹
واقعا بیایید از همین لایه های پایین جامعه، که خودمون و خانواده مون هستیم، سعی کنیم مواظب بیت المال باشیم. توجیه نکنیم آقا دارن میبرن و می خورن حالا کار ما که چیزی نیست. اگر این حس «بقیه دارن میخورن و میبرن، ما عقب نیفتیم»تو جامعه کم بشه، جامعه مون به مرور سالمتر میشه
سید۵۸۸۷۱۶۲۳:۳۰:۳۸ ۱۳۹۷/۷/۱۸
تنها بانکی که در اختلاس نشده پاور بانکه
ناشناس۵۸۸۹۵۰۰۸:۵۷:۴۹ ۱۳۹۷/۷/۱۹
رئیس دیوان محاسبات را کی نصب کرد؟ اگر کوتاهی کرده برخورد کنید.

پربحث‌های اخیر

 1. ازغدی: انتقاد را سرکوب نکنید/ نماز جمعه تریبون تکرار و کلی گویی بی فایده نیست/ رهبری هم باید پاسخگوی اختیارات خودش باشد/نهادهای حکومت در سه قوه و منصوب، باید شفاف و مسئولیت پذیر باشند

 2. صادق خرازی: تجربه سال ۸۴ را تکرار نخواهیم کرد

 3. پیش بینی احمد توکلی از وضعیت تورم در سال آینده

 4. تاکید آیت الله صدیقی در نماز جمعه به مساله ازدواج جوانان

 5. اقلامی که اروپایی‌ها وارداتش را به ایران فراهم خواهند کرد

 6. کی‌روش به مربیان داخلی: عذرخواهی‌ام را پذیرا باشید

 7. بانک مرکزی ارز خارج از کشور صادرکنندگان را می‌خرد

 8. رییس اتاق بازرگانی: تا توانستیم به پای فعالان اقتصادی بند بستیم

 9. شش پاسخ موسویان به ادعاهای مایک پمپئو علیه توان موشکی و دفاعی ایران

 10. بدترین کسی که روی زمین گام برمی‌دارد...  

 11. تشویق ۷۰ هزار نفری کاشیما در تبریز

 12. اداره سانسور چین فیلم لانتوری را بخاطر دینی بودن ممنوع کرد

 13. قرارداد عراق با آمریکا برای واردات گندم و برنج

 14. افزایش اعتراض ها در اردن، دستور پادشاه در عفو هزاران زندانی

 15. طلا در مسیر کاهش چشمگیر قیمت

 16. وزیر بهداشت در هند: جهان به ایران و ایران به جهان نیاز دارد

 17. ترامپ برای «جان کلی» جایگزین موقت معرفی کرد

 18. تامین معیشت مردم از اوجب واجبات است

 19. ایرانی‌ها به کدام کشورها بیشتر سفر کرده‌اند؟

 20. ردپای افغانی ها در گرانی آجیل شب یلدا

 21. کلانی: پرسپولیس شایسته سومین قهرمانی است

 22. ترامپ: آمریکا برای مذاکره هسته‌ای با کره شمالی عجله‌ای ندارد

 23. واعظی: از گسترش همکاری‌های فعالان اقتصادی ایران و ترکیه حمایت می‌کنیم

 24. صادرات محصولات گروه ملی فولاد از سر گرفته می‌شود

 25. مایکل کوهن: ترامپ می‌دانست پرداخت حق‌السکوت اشتباه است

پربحث‌های دیروز

 1. ازغدی: انتقاد را سرکوب نکنید/ نماز جمعه تریبون تکرار و کلی گویی بی فایده نیست/ رهبری هم باید پاسخگوی اختیارات خودش باشد/نهادهای حکومت در سه قوه و منصوب، باید شفاف و مسئولیت پذیر باشند

 2. ۵ سناریو برای «بنزین»؛ از پیشنهاد یارانه ۶۰ هزارتومانی تا توزیع کوپن سوخت

 3. دادستان قم: وحید صیادی نصیری به دلیل بیماری کبد فوت کرد

 4. صادق خرازی: تجربه سال ۸۴ را تکرار نخواهیم کرد

 5. پیش بینی احمد توکلی از وضعیت تورم در سال آینده

 6. مصرف برق ایران در مرحله‌ انفجار

 7. رمز پیروزی

 8. کره شمالی: مذاکرات هسته ای با آمریکا به بن بست رسید

 9. تاکید آیت الله صدیقی در نماز جمعه به مساله ازدواج جوانان

 10. ۱۰ خبر پربازدید هفته/ از سخنرانی رئیسی در دانشگاه و درخواست پرداخت حقوق کارگران به جای حقوق مدیران تا نظر مردم درباره افزایش قیمت خودرو و پنج اشتباه درباره دختران خیابان انقلاب

 11. اقلامی که اروپایی‌ها وارداتش را به ایران فراهم خواهند کرد

 12. شگردهایت را تغییر بده رامبد

 13. ترامپ خطاب به نزدیکانش: نگران تهدید دموکرات‌ها به استیضاح هستم

 14. کارگران در نقاط مختلف چقدر حقوق می‌گیرند؟

 15. کی‌روش به مربیان داخلی: عذرخواهی‌ام را پذیرا باشید

 16. بانک مرکزی ارز خارج از کشور صادرکنندگان را می‌خرد

 17. شریعتمداری اعلام کرد: استعفای مدیران دو شغله سازمان ها وصندوق های تابعه وزارت کار

 18. قیمت‌گذاری خودرو در شرایط انحصار و تشدید تضییع حقوق مردم

 19. رییس اتاق بازرگانی: تا توانستیم به پای فعالان اقتصادی بند بستیم

 20. شش پاسخ موسویان به ادعاهای مایک پمپئو علیه توان موشکی و دفاعی ایران

 21. بدترین کسی که روی زمین گام برمی‌دارد...  

 22. کارخانه‌های اپل به آمریکا منتقل می‌شوند

 23. برای درد زانو تردمیل بهتر است یا دوچرخه ثابت؟

 24. نسخه‌ای برای پیشگیری از کابوس‌های شبانه/ چگونه بختک را به زانو در بیاوریم؟

 25. توزیع ۱۵ هزار حلقه لاستیک دولتی تا پایان آذر

پربحث‌های هفته

 1. چه کسی اسلام را نمی‌فهمد آقای روحانی!

 2. نظر شما در مورد افزایش قیمت خودرو چیست؟/ راهکار نجات صنعت خودرو چیست؟

 3. علی مطهری: حدس می‌زنم مردم هم موافق افزایش قیمت بنزین هستند!

 4. رئیسی: خدا رحم کرد من رئیس جمهور نشدم که دلار ۵ هزار تومان شود/ قالیباف نمی‌خواست کاندید شود/ مدعی حقوقدانی هستند، اما بین قاضی و دادستان فرق نمی گذارند

 5. تفریح لاکچری احمد خمینی  

 6. برای این عکس شما تیتر بزنید  

 7. نگاهی به هزینه و فایده برجام

 8. از تزریق به ایرانیان در فرودگاه تفلیس تا دیپورت آنها به بهانه‌های واهی + عکس

 9. واکنش کاربران توییتر به افزایش قیمت خودرو/ مالک ایران خودرو و سایپا کیست؟/ وقتی وزیر هم بی‌خبر است!/ سلام به پراید ۴۰ میلیونی و دست‌های پشت پرده

 10. ضعیف‌ترین دوران وزارت خارجه ایران  

 11. مثل «لیلا حاتمی» نباشیم!

 12. وعده ارزانی ۲۰ درصدی با FATF، پس از گرانی ۲۰۰ درصدی با برجام!

 13. کسی که الفبای اقتصاد را خوانده باشد، می‌داند که این راه حتی به ترکستان هم نمی‌رود!

 14. مشاور نوبخت: مشکلات اقتصاد ایران، داخلی است نه سیاست خارجی/ باید از نفت فاصله بگیریم و پایه‌های مالیاتی را افزایش دهیم/ چون می‌دانند وابسته‌ایم، تحریم می‌کنند

 15. برایان هوک: موضوع فرزندان مقامات ایران را بررسی می‌کنیم

 16. به بهانه شاپرک شجری‌زاده؛ پنج اشتباه درباره دختر خیابان انقلاب

 17. تست موشک بالستیک تائید شد/ پاسخ سردار حاجی‌زاده به واکنش آمریکایی‌ها

 18. راهکارهای یک نماینده به جای افزایش حقوق کارمندان دولت

 19. روحانی: سال آینده به دلیل تحریم‌ها با مشکلاتی روبه رو خواهیم شد/ اشکال ما این است که فرصت‌ها را می‌سوزانیم

 20. حرف های یک مهندس برق مملکت

 21. چرا همیشه کارگران، یک بار هم به مدیران و مسئولان حقوق ندهید

 22. ایران خودرو لیاقت حمایت ندارد  

 23. درخواست بی‌شرمانه پسر ۹ ساله از یک زن

 24. پیشنهاد جدید بنزینی مجلس؛ سهمیه بنزین پول نقد می‎شود

 25. ۵۰ درصد مجلس به دنبال سقوط نظام هستند!  

پربحث‌های هفته

 1. واکنش سیداحمد خمینی به انتشار عکسی جنجالی تفریح لاکچری

 2. معاون دادستان کشور: فیلترینگ تلگرام موفقیت آمیز بود

 3. دانشجویی که دست رد به سینه شرکت آمریکایی زد

 4. حکم نهایی دیوان محاسبات کشور درباره بورسیه‌های دولت دهم صادر شد+ سند

 5. طرح انتقال آب از دریای خزر به سمنان از سر گرفته شد

 6. تذکر جدی پلیس فتا به "شیپور و دیوار"

 7. راه‌اندازی گشت ویژه تعزیرات برای کنترل بازار شب یلدا/ علت گرانی پسته سرمازدگی است

 8. درخواست نمایندگان مجلس از روحانی: از بیان اظهارات تبلیغاتی پرهیز کنید/ خزر را فدای زادگاهتان نکنید

 9. تاکید آیت الله صدیقی در نماز جمعه به مساله ازدواج جوانان

 10. تهران، کلانشهر غالباً پر ترافیک، چه زمان به سامان خواهد رسید!

 11. حکم اعدام باقری‌درمنی تایید شد/ پاسخ ظریف به نامه دادستان بدون ارائه اسناد/ آخرین وضعیت پرونده سیف

 12. وزیر نیرو: زمستان پر بارش نخواهد بود

 13. سخنان بی‌پرده آزاده نامداری درباره ممنوع‌التصویری‌اش در تلویزیون و اختلافش با فرزاد حسنی

 14. دانشجویان آمریکایی چه امکانات تفریحی دارند؟

 15. اگر به این ۷ دلیل ازدواج می کنید، شاید شکست بخورید

 16. آمار گردشگران خارجی در ایران اعلام شد/ عراق همچنان در صدر

 17. وزیر ارشاد: میانگین بالای سن ازدواج نگران کننده است/ با خانواده می‌توان به آینده ایران امیدوار بود

 18. مهناز افشار به دادسرا احضار شد

 19. اولویت تامین ارز مناسب برای سفر حج/تلاش برای افزایش سهمیه

 20. مصرف مشروب به سنین مدرسه رسیده است

 21. شیوع مصرف قلیان در بین زنان/ این سفره‌خانه مجردی نیست!

 22. غذای لاکچری نشین‎ها از «ژامبون گوزن» تا «سیب چوبی و موز قرمز» + تصاویر

 23. دوچرخه‌سواری حناچی در سومین سه‌شنبه کاری خود + عکس

 24. کرباسچی: اگر به من بود، نجفی و افشانی را شهردار نمی‌کردم

 25. حیف‌ومیل چندهزار میلیاردی در آموزش و پرورش/ قوه قضائیه ورود کند

آخرین عناوین