آقای جهانگیری مدیران بی انگیزه را چه کسی برکنار کند؟!

کورش شجاعی،   3970622103 ۴۹ نظر، ۹ در صف انتشار و ۱۸ تکراری یا غیرقابل انتشار
آقای جهانگیری مدیران بی انگیزه را چه کسی برکنار کند؟!

آقای معاون اول رئیس جمهور تا می توانید لااقل سیستم اجرایی کشور را از وجود مدیران به قول خودتان آویزان و بی انگیزه و ریسک ناپذیر در این موقعیت حساس کشور پاک سازی کنید تا ...

«مدیری که اهل ریسک نباشد بهتر است برود در خانه اش بنشیند و وقت ملت را تلف نکند، بگذارد کسی بیاید که جرئت تصمیم گیری دارد.»

این بخشی از سخنان سه شنبه معاون اول رئیس جمهور در یک جلسه رسمی (واگذاری 23 پروژه آب و فاضلاب به بخش خصوصی) است. دکتر جهانگیری در این مراسم با گلایه از حضور برخی «مدیران بی انگیزه» در سیستم اداره کشور بار دیگر از این واقعیت تلخ اما کاملا روشن و بدیهی! سخن گفت. وی چندی پیش نیز با عبارت «مدیران آویزان» از وجود مدیرانی در اداره امور مملکت خبر داد که قطعا بخشی از مشکلات دیروز و امروز و حتی آینده کشور میوه تلخ ناتوانی، ناکارآمدی و سوءمدیریت آنان است اما درباره این اظهارات معاون اول رئیس جمهور چند سوال و نکته قابل طرح است که ایشان و دیگر مسئولان باید پاسخی روشن به آن ها بدهند.

1 – جناب آقای دکتر جهانگیری، مدیران بی انگیزه، ریسک ناپذیر و آویزان را چه کسانی انتخاب کرده و به کار گمارده اند؟

2 – این مدیران ناتوان و ناکارآمد از کجا آمده اند و تا چه وقت قرار است بر سر کار بمانند و «فرصت سوزی» کنند؟

3 – آقای دکتر این که شما به عنوان معاون اول رئیس جمهور شجاعانه به وجود چنین مدیرانی با هر تعدادی حتی اگر بگوییم «کم شمار» اعتراف می کنید قابل تقدیر است اما آیا چاره کار جز به دست خود شما و همکاران تان است؟

4 – آقای معاون اول اگر شما به عنوان بالاترین و عالی ترین مقام اجرایی کشور پس از رئیس جمهور توان شناسایی و برکناری مدیران به قول خودتان «آویزان» و «بی انگیزه» و ریسک ناپذیر را ندارید، پس از مدیران رده های بعدی چه انتظاری می توان داشت؟!

5 – جناب آقای جهانگیری این که مسئله پراهمیت نقش مدیران در سامان دهی و اصلاح شایسته امور کشور به عنوان یک اصل در نگاه و بیان شما وجود دارد، سزاوار و لازمه جایگاه مدیریتی شماست اما چرا خودتان نقش موثر و محسوسی در کنار گذاشتن مدیران ناتوان، ناکارآمد، بی انگیزه و ترسو ایفا نمی کنید یا اگر به این وظیفه قانونی، شرعی و ملی و وجدانی خود عمل می کنید خبرهای این گونه اقدامات در اختیار رسانه ها و افکار عمومی قرار نمی گیرد؟
مدیران نالایق از کجا آمده اند؟

6 – آقای جهانگیری در مقام معاون اول رئیس جمهور گفته اید «مدیری که اهل ریسک نیست برود در خانه بنشیند و وقت ملت را تلف نکند و بگذارد یکی بیاید که جرئت تصمیم گیری دارد» اما آیا به نظر شما مدیر ناکارآمد، ترسو و ریسک ناپذیری که بر مسند مدیریت تکیه زده، خود به خود سر کار آمده

و آیا چنین مدیرانی آن قدر ایمان، وجدان، انصاف و شهامت و کفّ نفس دارند که عنان مسئولیت را واگذارند تا دیگری بر مسند بنشیند و به درستی ادای وظیفه کند؟ چرا شما و دیگر مدیران ارشد کشور جدی تر پیگیری نمی کنید تا کشف کنید که مدیران ناکارآمد بی انگیزه آویزان از طریق کدام پارتی، رابطه، باندبازی، بده بستان و ... بر سر کار آمده اند تا علاوه بر این مدیران، گمارندگان آنان را نیز از صحنه مدیریت امور طرد و برکنار کنید.

آقای دکتر جهانگیری به نظر شما آیا مدیر بی انگیزه و نالایقی که مزه ریاست، حقوق و پاداش آن چنانی و موقعیت کذایی و بله قربان شنیدن «آدم کوچولوها» زیر زبان و دندانش مزه کرده، خودش دست بردار از این موقعیت ها!! خواهد شد یا این وظیفه شما و مدیران ارشد و رده های بالاتر و دستگاه های نظارتی است که چنین مدیرانی را در اسرع وقت برکنار کنید تا کارها را بدتر و خراب تر نکنند و مهم تر این که وقت ملت و یک کشور بزرگ و صاحب تمدن دیرینه را تلف نکنند و آرزوها و امیدهای مردم را به باد ندهند.

آیا ادامه مدیریت مدیران بی انگیزه، ترسو، نالایق و آویزان مصداق بارز «حق الناس» و تضییع حقوق یک ملت 80 میلیون نفری نیست؟!

و آیا همه آنانی که به هر دلیل در برکناری و عزل مدیران آویزان و بی انگیزه و ترسو اهمال و تعلل و سستی می کنند، به نوعی خود در تداوم نالایق گزینی از یک سو و شریک ناکارآمدی و سوءمدیریت چنین مدیرانی از دیگر سو نیستند؟!

آقای معاون اول رئیس جمهور پس لطفا خودتان جدی تر و محسوس تر شروع کنید و با توکل به خداوند در اقدامی دقیق و عاجل با کمک گرفتن از همه آن چه که دارید از آبرو و توان و اختیار و نفوذ کلام و ... استفاده کنید و تا می توانید لااقل سیستم اجرایی کشور را از وجود مدیران به قول خودتان آویزان و بی انگیزه و ریسک ناپذیر در این موقعیت حساس کشور پاک سازی کنید تا هم به وظیفه قانونی، ملی، شرعی، وجدانی و مدیریتی خود عمل کرده باشید و هم اگر نمی توانید «امیرکبیر» باشید لااقل در تاریخ انقلاب اسلامی معاون اول شجاع و توانمندی باشید که شر تعدادی مدیر نالایق را از سر مردم و کشور کم کرده و از آن مهم تر در سیستم انتخاب مدیر، انقلابی اساسی پدید می آورد و شانه هایش زیر بار سنگین حق الناس بسیار عظیم حضور مدیران آویزان و ترسو و نالایق در اداره کشور خم نشده، آقای جهانگیری مطمئن باشید علاوه بر مردم و تاریخ، خداوند علی اعلا شاهد و ناظر اعمال همه ما و به ویژه مدیران و مسئولانی است که مدعی تلاش برای تحقق عدالت و مدیریت اسلامی در نظام جمهوری اسلامی هستند.

موفقیت شما و دیگر مدیران و مسئولان کشور عزیزمان ایران، اداره و سامان دهی مطلوب امور این کهن مرز و بوم و ارائه الگوی مدیریت توانمند در نظام اسلامی به جهان امروز، آرزوی نگارنده و همه ایرانیان عاشق دین و میهن است.

همه مدیران در تمامی سطوح همیشه با خود یادآور این مهم باشند که به هر دلیلی که مسئولیتی بر عهده دارند، تنها مدیرانی سرافکنده و شرمنده درگاه الهی و تاریخ و محکمه وجدان و افکار عمومی و شهدای گران قدرمان نخواهند بود که از «فرصت خدمت» به شایستگی برای رشد و توسعه و پیشرفت کشور و خدمت به مردم استفاده کرده اند و ظرفیت ها و توان و سرمایه های انسانی و مادی وطن را هدر نداده اند و سستی و اهمال و ناتوانی، بی لیاقتی و سوءمدیریت از آنان «مدیران غاصب» مسئولیت نساخته باشد.

منبع: خراسان

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۵۴۶۳۵۳۱۱:۰۳:۴۵ ۱۳۹۷/۶/۲۲
صحبت های روحانی و جهانگیری پشت تریبون بگونه ای است که انگار جلیلی رییس جمهوره!
ناشناس۵۴۶۴۲۶۱۲:۰۲:۵۰ ۱۳۹۷/۶/۲۲
ما خواهان محاکمه برادر ریس جمهور و برادر معاون اول همچون سایر مردم عادی هستیم
ناشناس۵۴۶۶۹۹۱۴:۵۶:۵۶ ۱۳۹۷/۶/۲۲
سئوال را از یکی بپرسند که خودش انگیزه ای داشته باشه !
ناشناس۵۴۸۴۹۸۰۹:۰۱:۳۶ ۱۳۹۷/۶/۲۴
انگیزه دارن که منتهی نه برای ما
ناشناس۵۴۶۷۹۶۱۶:۲۹:۰۴ ۱۳۹۷/۶/۲۲
قوه قضاییه باید درست عمل کند و به عدالت رفتار نماید
رضا۵۴۶۴۴۶۱۲:۱۵:۴۰ ۱۳۹۷/۶/۲۲
اگر جرات داری اول خودت برو کنار.
بهزادی۵۴۷۸۸۶۱۶:۵۴:۵۵ ۱۳۹۷/۶/۲۳
جرات که نداره هیچ حرفاش هم توخالیه مثل اعلان دلار 4200 تومنی که نتیجه اش شد دلار 15000 تومنی
ناشناس۵۴۶۳۵۶۱۱:۰۵:۵۹ ۱۳۹۷/۶/۲۲
اگه ایشون و تصور کرده که با ژست اپوزسیون گیری نسبت به دولت خودی ، بتونن مجدد در ۱۴۰۰ ملت رو به « تکرار» وادارند ، معلوم است کلا خیلی از ساده لوح اند..
ناشناس۵۴۶۹۱۴۱۸:۳۸:۳۰ ۱۳۹۷/۶/۲۲
من و خانوادم که عمرا دیگه به بهونه جنگ نشدن و تحریم و کار و نون و وحدت و «دشمن» رای بدیم.
ناشناس۵۴۶۳۷۸۱۱:۲۲:۴۹ ۱۳۹۷/۶/۲۲
شاید ایشان منتظر دستور هستند. بنابراین بنده خودم راساً دستور زیر را به ایشان ابلاغ میکنم: من به شما جناب آقای جهانگیری دستور می دهم که همین الان مدیران نالایق را برکنار نمایید و نتیجه این دستور را به اینجانب اعلام فرمایید. بدیهی است تمرد از این دستور به منزله تخطی از وظایف تلقی شده و برکنار می شوید.
محمد۵۴۶۳۸۱۱۱:۲۴:۴۱ ۱۳۹۷/۶/۲۲
اول یکی باید خود ایشان را برکنار نماید
ناشناس۵۴۶۴۳۳۱۲:۰۸:۱۵ ۱۳۹۷/۶/۲۲
کاملاً درسته ؛ همین طرح توزیع سکه و ارز را که باعث فاجعه اقتصادی شد آقای جهانگیری دادن
ناشناس۵۴۶۵۱۵۱۲:۴۴:۴۹ ۱۳۹۷/۶/۲۲
فروش سکه اگر نبود دلار الان خیلی گران تر بود عمو جون . سکه کالای مصرفی نیست
ناشناس۵۴۶۶۷۷۱۴:۳۹:۲۸ ۱۳۹۷/۶/۲۲
مطمناً شما اقتصادان نیستی ! چون دهها تن از اساتید اقتصاد دانشگاههای کشور در نامه ای به رئیس جمهور طرح توزیع سکه وارز را فاجعه بار دانستند. البته شاید در توزیع جیب شما هم شارژ شده باشد.
ناشناس۵۴۶۷۱۴۱۵:۰۷:۵۷ ۱۳۹۷/۶/۲۲
آره عموجون !!! برای مردم عادی کالای مصرفی نیست ؛ ولی برای عمو سکه ای ها کالای مصرفیه ، البته اگه سلطان سکه باشن ، میشه از نان شب هم واجب تر. البته وقتی عمو سکه ای ها سکه خواری می کنن ، این مردم عادی هستن که باید تاوان پس بدهند.
ناشناس۵۴۶۹۴۰۱۹:۰۲:۰۹ ۱۳۹۷/۶/۲۲
میزان منفی را دریاب
ناشناس۵۴۶۶۷۶۱۴:۳۸:۴۷ ۱۳۹۷/۶/۲۲
ایشان با بی کفایتی در مقام فرماندهی اقتصاد مقاومتی یک شبه با اعلام ارز 4200 تومانی پول کشور را در معرض سقوط قرار داد و تورم افسار گسیخته را به کشور تحمیل کرده است یک مهندس با فقد دانش اقتصادی بلای بزرگ بر اقتصاد کشور و زندگی مردم نازل کرده است . ایشان در نظام مسئول اسلامی باید برکنار ومحاکمه شود البته اگر کمی حس مسئولیت داشت قطعا قبل از ترتیب محکمه عدالت اسلامی تا کنون خودش استعفا داده و از مردم تقاضای بخشش می کرد .و دیگر در مورد اقتصاد سخن نمی گفت
مشعود۵۴۶۳۸۲۱۱:۲۴:۵۷ ۱۳۹۷/۶/۲۲
آقای جهانگیری توی این فیلم نقش کارگردان رو بر عهده داره!
ناشناس۵۴۶۴۱۲۱۱:۴۶:۲۰ ۱۳۹۷/۶/۲۲
همان هایی که به کار گماردند باید بر کنار کنند. ولی نمیشه چون اینا در انتخابات کمک دادند قلبا لسانا او عملا.
حقگو۵۴۶۴۱۷۱۱:۵۷:۱۳ ۱۳۹۷/۶/۲۲
شما برای اینکه وجهه از دست رفته خود را باز یابید اجازه دهید دادگاه فساد اقتصادی برادر شما و برادر ریس جمهور علنی برگزار و با انها برخورد قانونی و بدون ملاحظه بشود تا شاید حرف های شماها را کسب باور کند
ناشناس۵۴۶۴۷۱۱۲:۲۹:۱۵ ۱۳۹۷/۶/۲۲
اول رییس امور مالیاتی که رو برکنار کنید ایشون از نفس کشیدن مردم از سال های قبل هم مالیات دریافت میکنه و قوانین مالیاتی یک شب درست کرده .
ناشناس۵۴۶۴۷۲۱۲:۲۹:۴۲ ۱۳۹۷/۶/۲۲
تیتر جالبی برای مقاله انتخاب شده، واقعا مدیران نالایق را چه کسی باید برکنار کند؟
ناشناس۵۴۶۸۸۳۱۸:۱۵:۰۹ ۱۳۹۷/۶/۲۲
پدرخوانده "تَکرار"
ناشناس۵۴۶۴۹۲۱۲:۳۸:۲۰ ۱۳۹۷/۶/۲۲
با جهانگیری تا 1408
ناشناس۵۴۶۶۸۶۱۴:۴۳:۴۲ ۱۳۹۷/۶/۲۲
لطفاً اشاره بفرمایید که این اطلاعیه مربوط به سلطان سکه و شرکا هستش .
ناشناس۵۴۶۵۰۶۱۲:۴۱:۴۵ ۱۳۹۷/۶/۲۲
چرا باید بستگان مسعولان ارشد کشوری نظیر م.ج ،ح.ف و احمد عراقچی که متهم اقتصادی هستند آزاد بگردند و محاکمه شان برگزار نشود مردم می‌خواهند بدانند آیا عدالت در خصوص این افراد استثناست یا اعمال میشود ،با این شرایط چطور اعتماد مردم خدشه دار نشود
ناشناس۵۴۶۵۰۷۱۲:۴۲:۱۱ ۱۳۹۷/۶/۲۲
تنها کسی که توانست دلار را در کشور تک نرخی کند همین جهانگیری بود انهم چه تک نرخی
علی عسک۵۴۶۶۵۶۱۴:۰۹:۱۳ ۱۳۹۷/۶/۲۲
ازر ثابت 4200 تومانی ارز ثانویه 7500 تومانی ارز صادرات !!!!! ارز واردات!!!!! ارز .....
ناشناس۵۴۶۶۸۳۱۴:۴۲:۰۵ ۱۳۹۷/۶/۲۲
سه نرخ سر شکن پیدا کرده
ناشناس۵۴۶۶۹۰۱۴:۴۷:۲۹ ۱۳۹۷/۶/۲۲
البته جیب حقوق بگیرهای بیچاره را هم تک خرجی کردن. با یک بار خرید کردن دیگه چیزی برای خرج کردن باقی نمی مونه
ناشناس۵۴۶۵۴۴۱۲:۵۹:۲۶ ۱۳۹۷/۶/۲۲
آقای جهانگیری ببخشید که ما مردم، مدیر نالایق انتخاب کردیم
علی 671۵۴۶۵۴۵۱۲:۵۹:۲۸ ۱۳۹۷/۶/۲۲
این حرف آقایون هم مثل رئیس امنیت بودن ترامپه که می خواهد قطعنامه لاه را اجرا کند .ما منتظریم .حرف آقایون هم برای مردم زده می شود ،نه خودشان .منتظرند دستی از غیب برون آید .مردم را قشنگ سر کار گذاشته اند و کار خودشان را می کنند .
ناشناس۵۴۶۵۵۳۱۳:۰۴:۲۵ ۱۳۹۷/۶/۲۲
چه کسی شما را برکنار نماید؟؟؟؟؟!!!
ناشناس۵۴۶۵۵۴۱۳:۰۵:۰۲ ۱۳۹۷/۶/۲۲
فزقی نداره کی رئیس جمهور یا معاون بلشه در هر حال وضع مردم خراب خواهد بود
ناشناس۵۴۶۶۰۰۱۳:۲۶:۲۲ ۱۳۹۷/۶/۲۲
مدیران بی انگیزه را دلالان ارز ومفسدان اقتصادی گذاشته اند وباید خودشان بردارند دولت بدون اجازه آنها کاری نمیکند
عباس۵۴۶۶۴۸۱۳:۵۹:۰۵ ۱۳۹۷/۶/۲۲
اقا.تعویض ویا اخراج مدیران نالایق وریسک ناپذیر نیز خود خواهان ریسک میباشد!!!!!!!
ناشناس۵۴۶۶۵۹۱۴:۱۳:۰۹ ۱۳۹۷/۶/۲۲
به جناب آقای جهانگیری باید عرض کرد که ، اگر روزی حکم شود که آویزان ها و بی انگیزه ها و ریسک ناپذیرها از دولت پاک سازی شوند ، آن وقت دولتی هم در کشور باقی خواهد ماند .
حرف حق۵۴۶۶۷۰۱۴:۲۶:۳۰ ۱۳۹۷/۶/۲۲
نمیشه نمیشه چه کنم این دولت دولت نمیشه
ناشناس۵۴۶۶۷۳۱۴:۲۸:۴۴ ۱۳۹۷/۶/۲۲
مدیریت ریسک،دلارجهانگیری وشوک ارزی
نعمت الله جوکارنامیوندی۵۴۶۶۸۲۱۴:۴۱:۵۳ ۱۳۹۷/۶/۲۲
وقتی روحانی وجهانگیری با دردست داشتن سکان قوه محریه خودبه عنوان منتقدصحبت می کنند حس میکنم به شعورمخاطبین توهین می شود.
ناشناس۵۴۶۷۵۹۱۵:۵۰:۱۷ ۱۳۹۷/۶/۲۲
آقای جهانگیری اگر به قیامت و جهنم ایمان داری از ریاست برو از نوجوانی تا الان که 50سالمه اسمت تو گوشمه از استانداری اصفهان تا.................
ناشناس۵۴۶۸۴۰۱۷:۰۸:۲۷ ۱۳۹۷/۶/۲۲
چرا اقدام نمیکنید مدیران بی انگیزه را شما که می گویی کشور در وضعیت خطیری است؟
ناشناس۵۴۶۸۴۶۱۷:۱۵:۱۲ ۱۳۹۷/۶/۲۲
مدیران بی انگیزه نگو مدیران بی عرضه بگو
ناشناس۵۴۶۸۵۹۱۷:۳۱:۳۵ ۱۳۹۷/۶/۲۲
دولت به سختی در مقابل خواست مردم در برکناری وزرا و مدیران نالایق و فاسد مقاومت میکند. این یعنی این که دولت به حرف و دغدغه مردم و منتقدین هیچ اهمیتی نمی دهد و نتیجه اش شده این وضع فلاکت بار کشور.
ناشناس۵۴۶۹۸۱۱۹:۴۲:۵۰ ۱۳۹۷/۶/۲۲
زمانی که وزیر صنایع بود دیپلم بود کی دکترا را گرفته االله اعلم
ناشناس۵۴۷۱۱۲۲۳:۰۹:۰۶ ۱۳۹۷/۶/۲۲
میتونید یک نفر انگیزه دار معرفی کنید؟ اگر رانتتو و نجومی ها و این موارد را از شماها بگیرند بازهم انگیزه خدمت به مردم بدبخت رو دارید ،مثل برادرتان و حسبن فریدون و عراقچی و ....؟
ناشناس۵۴۷۲۵۶۰۱:۴۱:۵۸ ۱۳۹۷/۶/۲۳
این آقا کی دکتر شد.خدا را شکر بیشتر مدیران ما تحصیلات بالای دکترا دارند!!!!!!
جلال۵۴۸۱۹۲۲۲:۴۱:۵۸ ۱۳۹۷/۶/۲۳
جالب مدیران کشور همه در حال مصاحبه هستند ... همه فقط حرف میزنند ... هی دستور صادر میکنند انگار ما بدهکاریم .....
ناشناس۵۴۸۹۷۸۱۲:۵۷:۳۱ ۱۳۹۷/۶/۲۴
شما پیش قدم شو تا اونها هم بهشون بر بخوره

پربحث‌های اخیر

 1. خودروهای فروش فوری بر مبنای نرخ روز بازار قیمت‌گذاری شد!

 2. تکمیل ظرفیت پیش‌فروش فوری پراید در ۴۵ دقیقه!  

 3. فریب‌های بزرگ برای غارت‌های بزرگ/ اصل ماجرا چیست؟

 4. لجن‌‌پراکنی بی‌‌بی‌‌سی فارسی صدای عطاالله مهاجرانی را هم درآورد  

 5. واکنش کاربران توییتر به سخنان رئیس جمهور در مورد قیمت‌ها/ آقای روحانی در حس مشکلات، همراه مردم باشید/ قصه پر غصه گوشت و کلید گمشده تدبیر

 6. قیمت امروز خودروها در بازار؛ پژو ۲۰۶ صندوق‌دار ۱۰۰ میلیون تومان شد + جدول

 7. معاونان شهردار تهران چقدر حقوق می‌گیرند + جدول

 8. رئیس سازمان بسیج مستضعفین: ایران کشور فقیری نیست

 9. سردار نقدی: وقتی ما خودمان اینطور خواسته‌ایم رهبری چه کند؟/ مفسدان دانه‌درشت با چراغ سبز دولت سازندگی به کشور بازگشتند/ یقین دارم که آینده ایران بسیار درخشان است

 10. اعتراف دولت به ناکارآمدی، سرمایه‌های اجتماعی را افزایش می‌دهد/ در بی‌ثابتی نرخ ارز، برخی انگل وار ثروتمند می‌شوند/ جامعه به ثبات، شفافیت، امنیت اقتصادی و رضایتمندی نیاز دارد

 11. ورود سربازان گمنام به مبارزه با فساد در لواسان  

 12. رئیس اداره اوقاف لواسان بازداشت شد

 13. دادگاه رسیدگی به اتهامات حسین فریدون برگزار شد + عکس

 14. صعود چشمگیر ایران در میان قوی‌ترین ارتش‌های جهان

 15. پزشکیان: درباره گرانی‌ها حق با مردم است اما در جنگ تمام عیار اقتصادی با آمریکا هستیم

 16. برای حمایت از افشاگران فساد چه باید کرد/ نقاط قوت و ضعف طرح تشویق مطلعین مفاسد اقتصادی

 17. شفافیت حقوق و سفرهای خارجی مدیران شهرداری تهران/ دادگاه برادر رئیس‌جمهور برگزار شد/ آیا طرح استیضاح رئیس‌جمهور عاقلانه است؟

 18. حادثه دلخراش از فرو رفتن میل‌گرد در بدن کارگر  

 19. مصرف روزانه ۸۷ میلیون لیتر بنزین در کشور

 20. پراید ارزان شد

 21. آقای جهانگیری دل تولیدکنندگان از سیاست‌های اقتصادی شما خون است/ استعفا شما بزرگ‌ترین خدمت است  

 22. در ماجرای پیش‌فروش پراید، چه کسی مقصر است؟

 23. دلیل افزایش قیمت دلار از نظر محسن رضایی  

 24. ۳۳ درصد مردان دهه شصت ازدواج نکرده‌اند + اینفوگرافیک  

 25. دلیل ترس دولت و اصلاح‌طلبان از قالیباف چیست؟  

پربحث‌های دیروز

 1. ازدواج موقت؛ چشم‌ها را باید شست...

 2. سخنان جالب ذوالنوری برای طرح عدم کفایت سیاسی رئیس جمهور/ مراجعه به نمایندگان شیعه، سنی، مسیحی، کلیمی، زرتشی، مستقل، اصولگرا، ولایی و امیدی برای امضاء

 3. خودروهای فروش فوری بر مبنای نرخ روز بازار قیمت‌گذاری شد!

 4. تکمیل ظرفیت پیش‌فروش فوری پراید در ۴۵ دقیقه!  

 5. فریب‌های بزرگ برای غارت‌های بزرگ/ اصل ماجرا چیست؟

 6. لجن‌‌پراکنی بی‌‌بی‌‌سی فارسی صدای عطاالله مهاجرانی را هم درآورد  

 7. واکنش کاربران توییتر به سخنان رئیس جمهور در مورد قیمت‌ها/ آقای روحانی در حس مشکلات، همراه مردم باشید/ قصه پر غصه گوشت و کلید گمشده تدبیر

 8. چرا دولت شکایت نمی‌کند؟

 9. قیمت امروز خودروها در بازار؛ پژو ۲۰۶ صندوق‌دار ۱۰۰ میلیون تومان شد + جدول

 10. معاونان شهردار تهران چقدر حقوق می‌گیرند + جدول

 11. رئیس سازمان بسیج مستضعفین: ایران کشور فقیری نیست

 12. سردار نقدی: وقتی ما خودمان اینطور خواسته‌ایم رهبری چه کند؟/ مفسدان دانه‌درشت با چراغ سبز دولت سازندگی به کشور بازگشتند/ یقین دارم که آینده ایران بسیار درخشان است

 13. اعتراف دولت به ناکارآمدی، سرمایه‌های اجتماعی را افزایش می‌دهد/ در بی‌ثابتی نرخ ارز، برخی انگل وار ثروتمند می‌شوند/ جامعه به ثبات، شفافیت، امنیت اقتصادی و رضایتمندی نیاز دارد

 14. ورود سربازان گمنام به مبارزه با فساد در لواسان  

 15. رئیس اداره اوقاف لواسان بازداشت شد

 16. همه خدعه‌های اروپا

 17. دادگاه رسیدگی به اتهامات حسین فریدون برگزار شد + عکس

 18. صعود چشمگیر ایران در میان قوی‌ترین ارتش‌های جهان

 19. پزشکیان: درباره گرانی‌ها حق با مردم است اما در جنگ تمام عیار اقتصادی با آمریکا هستیم

 20. برای حمایت از افشاگران فساد چه باید کرد/ نقاط قوت و ضعف طرح تشویق مطلعین مفاسد اقتصادی

 21. شفافیت حقوق و سفرهای خارجی مدیران شهرداری تهران/ دادگاه برادر رئیس‌جمهور برگزار شد/ آیا طرح استیضاح رئیس‌جمهور عاقلانه است؟

 22. حادثه دلخراش از فرو رفتن میل‌گرد در بدن کارگر  

 23. مصرف روزانه ۸۷ میلیون لیتر بنزین در کشور

 24. پراید ارزان شد

 25. آقای جهانگیری دل تولیدکنندگان از سیاست‌های اقتصادی شما خون است/ استعفا شما بزرگ‌ترین خدمت است  

پربحث‌های هفته

 1. طرح عدم کفایت و استیضاح روحانی کلید خورد + جزئیات

 2. ازدواج موقت؛ چشم‌ها را باید شست...

 3. خوارج عمانی در کنفرانس ورشو

 4. شاخ‌های محجبه یا وضعیت فکاهی ضد حجاب؟

 5. هرج‌ومرج در بازار خودرو و افزایش شوکه کننده قیمت‌ها/ چرا ترمز افزایش نرخ خودرو کشیده نمی‌شود؟/ عزیزی: آشفتگی بازار به علت سوء مدیریت خودروسازان است

 6. سخنان جالب ذوالنوری برای طرح عدم کفایت سیاسی رئیس جمهور/ مراجعه به نمایندگان شیعه، سنی، مسیحی، کلیمی، زرتشی، مستقل، اصولگرا، ولایی و امیدی برای امضاء

 7. اسامی 16 نماینده امضاء کننده طرح استیضاح و عدم کفایت رئیس جمهور

 8. برای این عکس شما تیتر بزنید   

 9. گردآورنده کتاب «فتنه تغلب» که روایت‌هایی از فتنه ۸۸ است، میهمان ویژه الف می‌شود/ سوالات خود را درباره این کتاب از او بپرسید

 10. شلیک هوایی، درگیری و کنده شدن درب ون گشت ارشاد در تهران

 11. تا کی بجای ازدواج، به جوان بگوئیم: دوغ بخور؟

 12. توکلی: مجمع تشخیص به دنبال کاهش فشار بر مردم است/ FATF، استقلال داخلی را از بین می برد

 13. احمد توکلی خطاب به نمایندگان مجلس و اعضای مجمع تشخیص مصلحت: فرمول تحقیرکننده اینستکس حتی نفت در برابر غذا هم نیست

 14. پراید ما یا پرادو رفیق ها و غرور بیجا

 15. آقای کریمی! برای اظهارنظر سیاسی هم آوایی با سالومه خانم «من و تو» کافی نیست  

 16. قیمت حاشیه بازار محصولات سایپا اعلام شد/ قیمت تندر ۹۳ میلیون تومان+جدول

 17. حمله تروریستی انتحاری به اتوبوس کارکنان سپاه در سیستان و بلوچستان/ تایید شهادت 27 نفر + اطلاعیه سپاه و عکس و فیلم

 18. افتخار نتانیاهو به تاریخ‌سازی و ایستادن در کنار سران کشورهای عربی/ آیا جنگی علیه ایران در راه است؟

 19. «رئیسی» به جای «آملی‌لاریجانی» سکان‌دار قوه قضائیه می‌شود

 20. تازه‌ترین قیمت خودرو/ افزایش ۱۰ میلیونی سمند؛ پراید ۱۱۱ به ۴۵ میلیون تومان رسید

 21. دنا ۱۵ میلیون تومان گران شد/ عبور پراید ۱۱۱ از ۴۳ میلیون تومان + جدول قیمت‌ها

 22. واعظی: مجمع لوایح مربوط به FATF را تصویب نکند باید نتیجه آن را بپذیرد/ اجلاس ورشو یک شوی تبلیغاتی است

 23. امام جمعه اهواز چرا به انگلیس سفر کرد؟  

 24. پوشش امنیتی هواپیمای بن سلمان با 6 جنگنده پاکستانی+ فیلم

 25. درباره تهدید مجمع تشخیص مصلحت نظام توسط محمود واعظی/ وقتی آقای رئیس دفتر فرافکنی می‌کند

پربحث‌های اخیر

 1. واکنش کاربران توییتر به سخنان رئیس جمهور در مورد قیمت‌ها/ آقای روحانی در حس مشکلات، همراه مردم باشید/ قصه پر غصه گوشت و کلید گمشده تدبیر

 2. رئیس سازمان بسیج مستضعفین: ایران کشور فقیری نیست

 3. سردار نقدی: وقتی ما خودمان اینطور خواسته‌ایم رهبری چه کند؟/ مفسدان دانه‌درشت با چراغ سبز دولت سازندگی به کشور بازگشتند/ یقین دارم که آینده ایران بسیار درخشان است

 4. ورود سربازان گمنام به مبارزه با فساد در لواسان  

 5. دادگاه رسیدگی به اتهامات حسین فریدون برگزار شد + عکس

 6. صعود چشمگیر ایران در میان قوی‌ترین ارتش‌های جهان

 7. پزشکیان: درباره گرانی‌ها حق با مردم است اما در جنگ تمام عیار اقتصادی با آمریکا هستیم

 8. برای حمایت از افشاگران فساد چه باید کرد/ نقاط قوت و ضعف طرح تشویق مطلعین مفاسد اقتصادی

 9. شفافیت حقوق و سفرهای خارجی مدیران شهرداری تهران/ دادگاه برادر رئیس‌جمهور برگزار شد/ آیا طرح استیضاح رئیس‌جمهور عاقلانه است؟

 10. دلیل ترس دولت و اصلاح‌طلبان از قالیباف چیست؟  

 11. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: مذاکره با دشمنان ‌بی‌فایده است

 12. آیت‌الله موسوی جزایری از «امامت جمعه اهواز» استعفا داد

 13. ظریف: هیچگونه شکایت و دلخوری از کریمی و غفوری ندارم

 14. جزئیات استعلام از مدارک تحصیلی وزرای دولت

 15. حسین فریدون در دادگاه کارکنان دولت  

 16. اسناد اصالت دونامه امام خمینی (ره) در خصوص آیت‌الله منتظری و نهضت آزادی + تصاویر

 17. سخنگوی شورای نگهبان: احتمال تصویب پالرمو و CFT در مجمع وجود دارد

 18. وزیر اطلاعات: چندین سرویس اطلاعاتی بر ضد ایران همکاری می‌کنند

 19. فلاحت پیشه: گره زدن FATF و INSTEX بهم ممکن نیست

 20. وقتی دعوای نمایندگان با پایان جلسه علنی هم خاتمه نیافت

 21. ذوالنوری: آقای کواکبیان! ما که استیضاح رئیس‌جمهور را تهیه کردیم غیررشید هستیم؟

 22. سوالات نمایندگان از وزرای علوم و ارتباطات

 23. روایت سرلشکر باقری از دقت بی‌نظیر موشک خرمشهر

 24. تذکرات نمایندگان مجلس به مسئولان کشور

 25. آغاز نشست نوبت عصر مجلس برای بررسی بودجه ۹۸

پربحث‌های دیروز

 1. سخنان جالب ذوالنوری برای طرح عدم کفایت سیاسی رئیس جمهور/ مراجعه به نمایندگان شیعه، سنی، مسیحی، کلیمی، زرتشی، مستقل، اصولگرا، ولایی و امیدی برای امضاء

 2. واکنش کاربران توییتر به سخنان رئیس جمهور در مورد قیمت‌ها/ آقای روحانی در حس مشکلات، همراه مردم باشید/ قصه پر غصه گوشت و کلید گمشده تدبیر

 3. چرا دولت شکایت نمی‌کند؟

 4. رئیس سازمان بسیج مستضعفین: ایران کشور فقیری نیست

 5. سردار نقدی: وقتی ما خودمان اینطور خواسته‌ایم رهبری چه کند؟/ مفسدان دانه‌درشت با چراغ سبز دولت سازندگی به کشور بازگشتند/ یقین دارم که آینده ایران بسیار درخشان است

 6. ورود سربازان گمنام به مبارزه با فساد در لواسان  

 7. دادگاه رسیدگی به اتهامات حسین فریدون برگزار شد + عکس

 8. صعود چشمگیر ایران در میان قوی‌ترین ارتش‌های جهان

 9. پزشکیان: درباره گرانی‌ها حق با مردم است اما در جنگ تمام عیار اقتصادی با آمریکا هستیم

 10. برای حمایت از افشاگران فساد چه باید کرد/ نقاط قوت و ضعف طرح تشویق مطلعین مفاسد اقتصادی

 11. شفافیت حقوق و سفرهای خارجی مدیران شهرداری تهران/ دادگاه برادر رئیس‌جمهور برگزار شد/ آیا طرح استیضاح رئیس‌جمهور عاقلانه است؟

 12. دلیل ترس دولت و اصلاح‌طلبان از قالیباف چیست؟  

 13. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: مذاکره با دشمنان ‌بی‌فایده است

 14. آیت‌الله موسوی جزایری از «امامت جمعه اهواز» استعفا داد

 15. ظریف: هیچگونه شکایت و دلخوری از کریمی و غفوری ندارم

 16. جزئیات استعلام از مدارک تحصیلی وزرای دولت

 17. حسین فریدون در دادگاه کارکنان دولت  

 18. اسناد اصالت دونامه امام خمینی (ره) در خصوص آیت‌الله منتظری و نهضت آزادی + تصاویر

 19. سخنگوی شورای نگهبان: احتمال تصویب پالرمو و CFT در مجمع وجود دارد

 20. وزیر اطلاعات: چندین سرویس اطلاعاتی بر ضد ایران همکاری می‌کنند

 21. فلاحت پیشه: گره زدن FATF و INSTEX بهم ممکن نیست

 22. وقتی دعوای نمایندگان با پایان جلسه علنی هم خاتمه نیافت

 23. ذوالنوری: آقای کواکبیان! ما که استیضاح رئیس‌جمهور را تهیه کردیم غیررشید هستیم؟

 24. سوالات نمایندگان از وزرای علوم و ارتباطات

 25. روایت سرلشکر باقری از دقت بی‌نظیر موشک خرمشهر

پربحث‌های هفته

 1. طرح عدم کفایت و استیضاح روحانی کلید خورد + جزئیات

 2. سخنان جالب ذوالنوری برای طرح عدم کفایت سیاسی رئیس جمهور/ مراجعه به نمایندگان شیعه، سنی، مسیحی، کلیمی، زرتشی، مستقل، اصولگرا، ولایی و امیدی برای امضاء

 3. اسامی 16 نماینده امضاء کننده طرح استیضاح و عدم کفایت رئیس جمهور

 4. گردآورنده کتاب «فتنه تغلب» که روایت‌هایی از فتنه ۸۸ است، میهمان ویژه الف می‌شود/ سوالات خود را درباره این کتاب از او بپرسید

 5. توکلی: مجمع تشخیص به دنبال کاهش فشار بر مردم است/ FATF، استقلال داخلی را از بین می برد

 6. احمد توکلی خطاب به نمایندگان مجلس و اعضای مجمع تشخیص مصلحت: فرمول تحقیرکننده اینستکس حتی نفت در برابر غذا هم نیست

 7. آقای کریمی! برای اظهارنظر سیاسی هم آوایی با سالومه خانم «من و تو» کافی نیست  

 8. حمله تروریستی انتحاری به اتوبوس کارکنان سپاه در سیستان و بلوچستان/ تایید شهادت 27 نفر + اطلاعیه سپاه و عکس و فیلم

 9. «رئیسی» به جای «آملی‌لاریجانی» سکان‌دار قوه قضائیه می‌شود

 10. واعظی: مجمع لوایح مربوط به FATF را تصویب نکند باید نتیجه آن را بپذیرد/ اجلاس ورشو یک شوی تبلیغاتی است

 11. امام جمعه اهواز چرا به انگلیس سفر کرد؟  

 12. درباره تهدید مجمع تشخیص مصلحت نظام توسط محمود واعظی/ وقتی آقای رئیس دفتر فرافکنی می‌کند

 13. مطرح شدن استیضاح روحانی در مجلس/ گمانه‌زنی درباره جانشین رئیسی در تولیت آستان قدس/ اطلاعات جدید از حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان

 14. دلیل ناراحتی این دو بازیگر از چهل سالگی انقلاب چیست؟  

 15. علت اصلی پراید ۴۵ میلیونی و گوشت ۱۲۰ هزار تومانی

 16.  پاکستان یا سوراخ موش؟! 

 17. احمد توکلی: قول دادید و عمل نکردید، چرا مشکلات را گردن دیگری می‌اندازید؟/ اگر به FATF هم بپیوندیم، مشکلات حل نخواهد شد

 18. از حمله تروریستی زاهدان تا سیرک ورشو

 19. بدون امید و نگاه خوشبینانه به آینده هیچ گامی نمی‌توان برداشت/ زانو زدن در برابر دشمن و «بوسه‌زدن بر پنجه‌ی گرگ» خطایی نابخشودنی است/ عملکردهای ضعیف، اقتصاد کشور را دچار چالش ساخته است

 20. درخواست ائمه جمعه خوزستان از آیت‌الله جزایری برای تجدیدنظر در تصمیم خود

 21. شک و شبهه درباره مدرک تحصیلی دو وزیر/ دلیل دستگیری سفیر سابق آفریقای جنوبی در ایران/فعال اصلاح طلب: رفتار صمیمانه از دولت ندیدیم

 22. واکنش ظریف به انتقاد علی کریمی

 23. نحوه احوال پرسی آشنا با پوتین  

 24. واکنش کاربران توییتر به سخنان رئیس جمهور در مورد قیمت‌ها/ آقای روحانی در حس مشکلات، همراه مردم باشید/ قصه پر غصه گوشت و کلید گمشده تدبیر

 25. چرا دولت شکایت نمی‌کند؟

آخرین عناوین