آقای جهانگیری مدیران بی انگیزه را چه کسی برکنار کند؟!

کورش شجاعی،   3970622103 ۴۹ نظر، ۹ در صف انتشار و ۱۸ تکراری یا غیرقابل انتشار
آقای جهانگیری مدیران بی انگیزه را چه کسی برکنار کند؟!

آقای معاون اول رئیس جمهور تا می توانید لااقل سیستم اجرایی کشور را از وجود مدیران به قول خودتان آویزان و بی انگیزه و ریسک ناپذیر در این موقعیت حساس کشور پاک سازی کنید تا ...

«مدیری که اهل ریسک نباشد بهتر است برود در خانه اش بنشیند و وقت ملت را تلف نکند، بگذارد کسی بیاید که جرئت تصمیم گیری دارد.»

این بخشی از سخنان سه شنبه معاون اول رئیس جمهور در یک جلسه رسمی (واگذاری 23 پروژه آب و فاضلاب به بخش خصوصی) است. دکتر جهانگیری در این مراسم با گلایه از حضور برخی «مدیران بی انگیزه» در سیستم اداره کشور بار دیگر از این واقعیت تلخ اما کاملا روشن و بدیهی! سخن گفت. وی چندی پیش نیز با عبارت «مدیران آویزان» از وجود مدیرانی در اداره امور مملکت خبر داد که قطعا بخشی از مشکلات دیروز و امروز و حتی آینده کشور میوه تلخ ناتوانی، ناکارآمدی و سوءمدیریت آنان است اما درباره این اظهارات معاون اول رئیس جمهور چند سوال و نکته قابل طرح است که ایشان و دیگر مسئولان باید پاسخی روشن به آن ها بدهند.

1 – جناب آقای دکتر جهانگیری، مدیران بی انگیزه، ریسک ناپذیر و آویزان را چه کسانی انتخاب کرده و به کار گمارده اند؟

2 – این مدیران ناتوان و ناکارآمد از کجا آمده اند و تا چه وقت قرار است بر سر کار بمانند و «فرصت سوزی» کنند؟

3 – آقای دکتر این که شما به عنوان معاون اول رئیس جمهور شجاعانه به وجود چنین مدیرانی با هر تعدادی حتی اگر بگوییم «کم شمار» اعتراف می کنید قابل تقدیر است اما آیا چاره کار جز به دست خود شما و همکاران تان است؟

4 – آقای معاون اول اگر شما به عنوان بالاترین و عالی ترین مقام اجرایی کشور پس از رئیس جمهور توان شناسایی و برکناری مدیران به قول خودتان «آویزان» و «بی انگیزه» و ریسک ناپذیر را ندارید، پس از مدیران رده های بعدی چه انتظاری می توان داشت؟!

5 – جناب آقای جهانگیری این که مسئله پراهمیت نقش مدیران در سامان دهی و اصلاح شایسته امور کشور به عنوان یک اصل در نگاه و بیان شما وجود دارد، سزاوار و لازمه جایگاه مدیریتی شماست اما چرا خودتان نقش موثر و محسوسی در کنار گذاشتن مدیران ناتوان، ناکارآمد، بی انگیزه و ترسو ایفا نمی کنید یا اگر به این وظیفه قانونی، شرعی و ملی و وجدانی خود عمل می کنید خبرهای این گونه اقدامات در اختیار رسانه ها و افکار عمومی قرار نمی گیرد؟
مدیران نالایق از کجا آمده اند؟

6 – آقای جهانگیری در مقام معاون اول رئیس جمهور گفته اید «مدیری که اهل ریسک نیست برود در خانه بنشیند و وقت ملت را تلف نکند و بگذارد یکی بیاید که جرئت تصمیم گیری دارد» اما آیا به نظر شما مدیر ناکارآمد، ترسو و ریسک ناپذیری که بر مسند مدیریت تکیه زده، خود به خود سر کار آمده

و آیا چنین مدیرانی آن قدر ایمان، وجدان، انصاف و شهامت و کفّ نفس دارند که عنان مسئولیت را واگذارند تا دیگری بر مسند بنشیند و به درستی ادای وظیفه کند؟ چرا شما و دیگر مدیران ارشد کشور جدی تر پیگیری نمی کنید تا کشف کنید که مدیران ناکارآمد بی انگیزه آویزان از طریق کدام پارتی، رابطه، باندبازی، بده بستان و ... بر سر کار آمده اند تا علاوه بر این مدیران، گمارندگان آنان را نیز از صحنه مدیریت امور طرد و برکنار کنید.

آقای دکتر جهانگیری به نظر شما آیا مدیر بی انگیزه و نالایقی که مزه ریاست، حقوق و پاداش آن چنانی و موقعیت کذایی و بله قربان شنیدن «آدم کوچولوها» زیر زبان و دندانش مزه کرده، خودش دست بردار از این موقعیت ها!! خواهد شد یا این وظیفه شما و مدیران ارشد و رده های بالاتر و دستگاه های نظارتی است که چنین مدیرانی را در اسرع وقت برکنار کنید تا کارها را بدتر و خراب تر نکنند و مهم تر این که وقت ملت و یک کشور بزرگ و صاحب تمدن دیرینه را تلف نکنند و آرزوها و امیدهای مردم را به باد ندهند.

آیا ادامه مدیریت مدیران بی انگیزه، ترسو، نالایق و آویزان مصداق بارز «حق الناس» و تضییع حقوق یک ملت 80 میلیون نفری نیست؟!

و آیا همه آنانی که به هر دلیل در برکناری و عزل مدیران آویزان و بی انگیزه و ترسو اهمال و تعلل و سستی می کنند، به نوعی خود در تداوم نالایق گزینی از یک سو و شریک ناکارآمدی و سوءمدیریت چنین مدیرانی از دیگر سو نیستند؟!

آقای معاون اول رئیس جمهور پس لطفا خودتان جدی تر و محسوس تر شروع کنید و با توکل به خداوند در اقدامی دقیق و عاجل با کمک گرفتن از همه آن چه که دارید از آبرو و توان و اختیار و نفوذ کلام و ... استفاده کنید و تا می توانید لااقل سیستم اجرایی کشور را از وجود مدیران به قول خودتان آویزان و بی انگیزه و ریسک ناپذیر در این موقعیت حساس کشور پاک سازی کنید تا هم به وظیفه قانونی، ملی، شرعی، وجدانی و مدیریتی خود عمل کرده باشید و هم اگر نمی توانید «امیرکبیر» باشید لااقل در تاریخ انقلاب اسلامی معاون اول شجاع و توانمندی باشید که شر تعدادی مدیر نالایق را از سر مردم و کشور کم کرده و از آن مهم تر در سیستم انتخاب مدیر، انقلابی اساسی پدید می آورد و شانه هایش زیر بار سنگین حق الناس بسیار عظیم حضور مدیران آویزان و ترسو و نالایق در اداره کشور خم نشده، آقای جهانگیری مطمئن باشید علاوه بر مردم و تاریخ، خداوند علی اعلا شاهد و ناظر اعمال همه ما و به ویژه مدیران و مسئولانی است که مدعی تلاش برای تحقق عدالت و مدیریت اسلامی در نظام جمهوری اسلامی هستند.

موفقیت شما و دیگر مدیران و مسئولان کشور عزیزمان ایران، اداره و سامان دهی مطلوب امور این کهن مرز و بوم و ارائه الگوی مدیریت توانمند در نظام اسلامی به جهان امروز، آرزوی نگارنده و همه ایرانیان عاشق دین و میهن است.

همه مدیران در تمامی سطوح همیشه با خود یادآور این مهم باشند که به هر دلیلی که مسئولیتی بر عهده دارند، تنها مدیرانی سرافکنده و شرمنده درگاه الهی و تاریخ و محکمه وجدان و افکار عمومی و شهدای گران قدرمان نخواهند بود که از «فرصت خدمت» به شایستگی برای رشد و توسعه و پیشرفت کشور و خدمت به مردم استفاده کرده اند و ظرفیت ها و توان و سرمایه های انسانی و مادی وطن را هدر نداده اند و سستی و اهمال و ناتوانی، بی لیاقتی و سوءمدیریت از آنان «مدیران غاصب» مسئولیت نساخته باشد.

منبع: خراسان

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۲ مهر ۱۳۹۷جهانگیری: در لایحه بودجه ۹۸ صیانت از معیشت مردم مورد توجه قرار گیرد/ باید تلاش کنیم بتوانیم نفت بفروشیم
۱ مهر ۱۳۹۷۳ تغییر کابینه بعد از بازگشت رئیس جمهور اعلام می‌شود/ روحانی مسئولیت دیگری به شریعتمداری می‌دهد
۱ مهر ۱۳۹۷جهانگیری: حتی در دشواری‌ها باید به مدرسه و دانشگاه چشم امید داشت
۳۱ شهریور ۱۳۹۷دستور جهانگیری برای تخصیص ارز واردات
۳۱ شهریور ۱۳۹۷جهانگیری: بخش خصوصی، سربازان خط مقدم جنگ اقتصادی هستند
۲۶ شهریور ۱۳۹۷تشکیل جلسه شورای اقتصاد با حضور جهانگیری
۲۱ شهریور ۱۳۹۷عبدی در واکنش به اظهارات وزیر بهداشت: چطور زمانی که نیاز به رای مردم دارند این صحبت‌ها مطرح نمی‌شود
۲۰ شهریور ۱۳۹۷جهانگیری: تحریم‌ها تاثیر بسیار زیادی داشته است/ در شرایط دشوار و خطیری هستیم
۱۹ شهریور ۱۳۹۷جهانگیری: امروز راهکار اقتصاد سیاسی است
۱۹ شهریور ۱۳۹۷حضور جهانگیری و وزیر علوم بر مزار شهدای گمنام دانشگاه علم و صنعت
۱۷ شهریور ۱۳۹۷تفویض اختیار امضای تفاهمنامه ایران و کشورهای خزر به وزارت راه
۱۳ شهریور ۱۳۹۷جهانگیری: عراق به تامین حقابه هورالعظیم پایبند باشد

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۵۴۶۳۵۳۱۱:۰۳:۴۵ ۱۳۹۷/۶/۲۲
صحبت های روحانی و جهانگیری پشت تریبون بگونه ای است که انگار جلیلی رییس جمهوره!
ناشناس۵۴۶۴۲۶۱۲:۰۲:۵۰ ۱۳۹۷/۶/۲۲
ما خواهان محاکمه برادر ریس جمهور و برادر معاون اول همچون سایر مردم عادی هستیم
ناشناس۵۴۶۶۹۹۱۴:۵۶:۵۶ ۱۳۹۷/۶/۲۲
سئوال را از یکی بپرسند که خودش انگیزه ای داشته باشه !
ناشناس۵۴۸۴۹۸۰۹:۰۱:۳۶ ۱۳۹۷/۶/۲۴
انگیزه دارن که منتهی نه برای ما
ناشناس۵۴۶۷۹۶۱۶:۲۹:۰۴ ۱۳۹۷/۶/۲۲
قوه قضاییه باید درست عمل کند و به عدالت رفتار نماید
رضا۵۴۶۴۴۶۱۲:۱۵:۴۰ ۱۳۹۷/۶/۲۲
اگر جرات داری اول خودت برو کنار.
بهزادی۵۴۷۸۸۶۱۶:۵۴:۵۵ ۱۳۹۷/۶/۲۳
جرات که نداره هیچ حرفاش هم توخالیه مثل اعلان دلار 4200 تومنی که نتیجه اش شد دلار 15000 تومنی
ناشناس۵۴۶۳۵۶۱۱:۰۵:۵۹ ۱۳۹۷/۶/۲۲
اگه ایشون و تصور کرده که با ژست اپوزسیون گیری نسبت به دولت خودی ، بتونن مجدد در ۱۴۰۰ ملت رو به « تکرار» وادارند ، معلوم است کلا خیلی از ساده لوح اند..
ناشناس۵۴۶۹۱۴۱۸:۳۸:۳۰ ۱۳۹۷/۶/۲۲
من و خانوادم که عمرا دیگه به بهونه جنگ نشدن و تحریم و کار و نون و وحدت و «دشمن» رای بدیم.
ناشناس۵۴۶۳۷۸۱۱:۲۲:۴۹ ۱۳۹۷/۶/۲۲
شاید ایشان منتظر دستور هستند. بنابراین بنده خودم راساً دستور زیر را به ایشان ابلاغ میکنم: من به شما جناب آقای جهانگیری دستور می دهم که همین الان مدیران نالایق را برکنار نمایید و نتیجه این دستور را به اینجانب اعلام فرمایید. بدیهی است تمرد از این دستور به منزله تخطی از وظایف تلقی شده و برکنار می شوید.
محمد۵۴۶۳۸۱۱۱:۲۴:۴۱ ۱۳۹۷/۶/۲۲
اول یکی باید خود ایشان را برکنار نماید
ناشناس۵۴۶۴۳۳۱۲:۰۸:۱۵ ۱۳۹۷/۶/۲۲
کاملاً درسته ؛ همین طرح توزیع سکه و ارز را که باعث فاجعه اقتصادی شد آقای جهانگیری دادن
ناشناس۵۴۶۵۱۵۱۲:۴۴:۴۹ ۱۳۹۷/۶/۲۲
فروش سکه اگر نبود دلار الان خیلی گران تر بود عمو جون . سکه کالای مصرفی نیست
ناشناس۵۴۶۶۷۷۱۴:۳۹:۲۸ ۱۳۹۷/۶/۲۲
مطمناً شما اقتصادان نیستی ! چون دهها تن از اساتید اقتصاد دانشگاههای کشور در نامه ای به رئیس جمهور طرح توزیع سکه وارز را فاجعه بار دانستند. البته شاید در توزیع جیب شما هم شارژ شده باشد.
ناشناس۵۴۶۷۱۴۱۵:۰۷:۵۷ ۱۳۹۷/۶/۲۲
آره عموجون !!! برای مردم عادی کالای مصرفی نیست ؛ ولی برای عمو سکه ای ها کالای مصرفیه ، البته اگه سلطان سکه باشن ، میشه از نان شب هم واجب تر. البته وقتی عمو سکه ای ها سکه خواری می کنن ، این مردم عادی هستن که باید تاوان پس بدهند.
ناشناس۵۴۶۹۴۰۱۹:۰۲:۰۹ ۱۳۹۷/۶/۲۲
میزان منفی را دریاب
ناشناس۵۴۶۶۷۶۱۴:۳۸:۴۷ ۱۳۹۷/۶/۲۲
ایشان با بی کفایتی در مقام فرماندهی اقتصاد مقاومتی یک شبه با اعلام ارز 4200 تومانی پول کشور را در معرض سقوط قرار داد و تورم افسار گسیخته را به کشور تحمیل کرده است یک مهندس با فقد دانش اقتصادی بلای بزرگ بر اقتصاد کشور و زندگی مردم نازل کرده است . ایشان در نظام مسئول اسلامی باید برکنار ومحاکمه شود البته اگر کمی حس مسئولیت داشت قطعا قبل از ترتیب محکمه عدالت اسلامی تا کنون خودش استعفا داده و از مردم تقاضای بخشش می کرد .و دیگر در مورد اقتصاد سخن نمی گفت
مشعود۵۴۶۳۸۲۱۱:۲۴:۵۷ ۱۳۹۷/۶/۲۲
آقای جهانگیری توی این فیلم نقش کارگردان رو بر عهده داره!
ناشناس۵۴۶۴۱۲۱۱:۴۶:۲۰ ۱۳۹۷/۶/۲۲
همان هایی که به کار گماردند باید بر کنار کنند. ولی نمیشه چون اینا در انتخابات کمک دادند قلبا لسانا او عملا.
حقگو۵۴۶۴۱۷۱۱:۵۷:۱۳ ۱۳۹۷/۶/۲۲
شما برای اینکه وجهه از دست رفته خود را باز یابید اجازه دهید دادگاه فساد اقتصادی برادر شما و برادر ریس جمهور علنی برگزار و با انها برخورد قانونی و بدون ملاحظه بشود تا شاید حرف های شماها را کسب باور کند
ناشناس۵۴۶۴۷۱۱۲:۲۹:۱۵ ۱۳۹۷/۶/۲۲
اول رییس امور مالیاتی که رو برکنار کنید ایشون از نفس کشیدن مردم از سال های قبل هم مالیات دریافت میکنه و قوانین مالیاتی یک شب درست کرده .
ناشناس۵۴۶۴۷۲۱۲:۲۹:۴۲ ۱۳۹۷/۶/۲۲
تیتر جالبی برای مقاله انتخاب شده، واقعا مدیران نالایق را چه کسی باید برکنار کند؟
ناشناس۵۴۶۸۸۳۱۸:۱۵:۰۹ ۱۳۹۷/۶/۲۲
پدرخوانده "تَکرار"
ناشناس۵۴۶۴۹۲۱۲:۳۸:۲۰ ۱۳۹۷/۶/۲۲
با جهانگیری تا 1408
ناشناس۵۴۶۶۸۶۱۴:۴۳:۴۲ ۱۳۹۷/۶/۲۲
لطفاً اشاره بفرمایید که این اطلاعیه مربوط به سلطان سکه و شرکا هستش .
ناشناس۵۴۶۵۰۶۱۲:۴۱:۴۵ ۱۳۹۷/۶/۲۲
چرا باید بستگان مسعولان ارشد کشوری نظیر م.ج ،ح.ف و احمد عراقچی که متهم اقتصادی هستند آزاد بگردند و محاکمه شان برگزار نشود مردم می‌خواهند بدانند آیا عدالت در خصوص این افراد استثناست یا اعمال میشود ،با این شرایط چطور اعتماد مردم خدشه دار نشود
ناشناس۵۴۶۵۰۷۱۲:۴۲:۱۱ ۱۳۹۷/۶/۲۲
تنها کسی که توانست دلار را در کشور تک نرخی کند همین جهانگیری بود انهم چه تک نرخی
علی عسک۵۴۶۶۵۶۱۴:۰۹:۱۳ ۱۳۹۷/۶/۲۲
ازر ثابت 4200 تومانی ارز ثانویه 7500 تومانی ارز صادرات !!!!! ارز واردات!!!!! ارز .....
ناشناس۵۴۶۶۸۳۱۴:۴۲:۰۵ ۱۳۹۷/۶/۲۲
سه نرخ سر شکن پیدا کرده
ناشناس۵۴۶۶۹۰۱۴:۴۷:۲۹ ۱۳۹۷/۶/۲۲
البته جیب حقوق بگیرهای بیچاره را هم تک خرجی کردن. با یک بار خرید کردن دیگه چیزی برای خرج کردن باقی نمی مونه
ناشناس۵۴۶۵۴۴۱۲:۵۹:۲۶ ۱۳۹۷/۶/۲۲
آقای جهانگیری ببخشید که ما مردم، مدیر نالایق انتخاب کردیم
علی 671۵۴۶۵۴۵۱۲:۵۹:۲۸ ۱۳۹۷/۶/۲۲
این حرف آقایون هم مثل رئیس امنیت بودن ترامپه که می خواهد قطعنامه لاه را اجرا کند .ما منتظریم .حرف آقایون هم برای مردم زده می شود ،نه خودشان .منتظرند دستی از غیب برون آید .مردم را قشنگ سر کار گذاشته اند و کار خودشان را می کنند .
ناشناس۵۴۶۵۵۳۱۳:۰۴:۲۵ ۱۳۹۷/۶/۲۲
چه کسی شما را برکنار نماید؟؟؟؟؟!!!
ناشناس۵۴۶۵۵۴۱۳:۰۵:۰۲ ۱۳۹۷/۶/۲۲
فزقی نداره کی رئیس جمهور یا معاون بلشه در هر حال وضع مردم خراب خواهد بود
ناشناس۵۴۶۶۰۰۱۳:۲۶:۲۲ ۱۳۹۷/۶/۲۲
مدیران بی انگیزه را دلالان ارز ومفسدان اقتصادی گذاشته اند وباید خودشان بردارند دولت بدون اجازه آنها کاری نمیکند
عباس۵۴۶۶۴۸۱۳:۵۹:۰۵ ۱۳۹۷/۶/۲۲
اقا.تعویض ویا اخراج مدیران نالایق وریسک ناپذیر نیز خود خواهان ریسک میباشد!!!!!!!
ناشناس۵۴۶۶۵۹۱۴:۱۳:۰۹ ۱۳۹۷/۶/۲۲
به جناب آقای جهانگیری باید عرض کرد که ، اگر روزی حکم شود که آویزان ها و بی انگیزه ها و ریسک ناپذیرها از دولت پاک سازی شوند ، آن وقت دولتی هم در کشور باقی خواهد ماند .
حرف حق۵۴۶۶۷۰۱۴:۲۶:۳۰ ۱۳۹۷/۶/۲۲
نمیشه نمیشه چه کنم این دولت دولت نمیشه
ناشناس۵۴۶۶۷۳۱۴:۲۸:۴۴ ۱۳۹۷/۶/۲۲
مدیریت ریسک،دلارجهانگیری وشوک ارزی
نعمت الله جوکارنامیوندی۵۴۶۶۸۲۱۴:۴۱:۵۳ ۱۳۹۷/۶/۲۲
وقتی روحانی وجهانگیری با دردست داشتن سکان قوه محریه خودبه عنوان منتقدصحبت می کنند حس میکنم به شعورمخاطبین توهین می شود.
ناشناس۵۴۶۷۵۹۱۵:۵۰:۱۷ ۱۳۹۷/۶/۲۲
آقای جهانگیری اگر به قیامت و جهنم ایمان داری از ریاست برو از نوجوانی تا الان که 50سالمه اسمت تو گوشمه از استانداری اصفهان تا.................
ناشناس۵۴۶۸۴۰۱۷:۰۸:۲۷ ۱۳۹۷/۶/۲۲
چرا اقدام نمیکنید مدیران بی انگیزه را شما که می گویی کشور در وضعیت خطیری است؟
ناشناس۵۴۶۸۴۶۱۷:۱۵:۱۲ ۱۳۹۷/۶/۲۲
مدیران بی انگیزه نگو مدیران بی عرضه بگو
ناشناس۵۴۶۸۵۹۱۷:۳۱:۳۵ ۱۳۹۷/۶/۲۲
دولت به سختی در مقابل خواست مردم در برکناری وزرا و مدیران نالایق و فاسد مقاومت میکند. این یعنی این که دولت به حرف و دغدغه مردم و منتقدین هیچ اهمیتی نمی دهد و نتیجه اش شده این وضع فلاکت بار کشور.
ناشناس۵۴۶۹۸۱۱۹:۴۲:۵۰ ۱۳۹۷/۶/۲۲
زمانی که وزیر صنایع بود دیپلم بود کی دکترا را گرفته االله اعلم
ناشناس۵۴۷۱۱۲۲۳:۰۹:۰۶ ۱۳۹۷/۶/۲۲
میتونید یک نفر انگیزه دار معرفی کنید؟ اگر رانتتو و نجومی ها و این موارد را از شماها بگیرند بازهم انگیزه خدمت به مردم بدبخت رو دارید ،مثل برادرتان و حسبن فریدون و عراقچی و ....؟
ناشناس۵۴۷۲۵۶۰۱:۴۱:۵۸ ۱۳۹۷/۶/۲۳
این آقا کی دکتر شد.خدا را شکر بیشتر مدیران ما تحصیلات بالای دکترا دارند!!!!!!
جلال۵۴۸۱۹۲۲۲:۴۱:۵۸ ۱۳۹۷/۶/۲۳
جالب مدیران کشور همه در حال مصاحبه هستند ... همه فقط حرف میزنند ... هی دستور صادر میکنند انگار ما بدهکاریم .....
ناشناس۵۴۸۹۷۸۱۲:۵۷:۳۱ ۱۳۹۷/۶/۲۴
شما پیش قدم شو تا اونها هم بهشون بر بخوره
بیمه azkiصبا باتری

پربحث‌های اخیر

 1. تاجگردون: شک ندارم برخی ارکان دولت ماموریت دارند اوضاع را خراب‌تر کنند

 2. امیرعبداللهیان: از وزارت خارجه برکنار نشدم/ مشکل عربستان نفوذ منطقه‌ای ایران است/ سعود الفصیل از تماس اوباما با روحانی گلایه‌مند بود/ پول صادرات برق به عراق را ارزی دریافت می‌کنیم

 3. قیمت سکه از ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان گذشت/ پوند در بازار ۲۰ هزار تومان؛ دینار کویت ۵۱ هزار تومان شد

 4. توزیع سبدهای کالا آغاز شد + جزئیات

 5. زنگنه: انشاالله خواب آمریکا برای نفت ایران تعبیر نمی‌شود

 6. یک درس اقتصادی از ایستگاه‌های صلواتی

 7. حضور روحانی در نیویورک و بازی ترامپ برای غلبه حاشیه بر متن

 8. شناورهای تندرو سپاه با موتور جت به تنگه هرمز می‌آیند + عکس

 9. هشدار شدید رئیس اسبق بانک مرکزی به روحانی / باید در پیشگاه ملت پاسخگو باشید  

 10. توجیه خبرنگار بی بی سی درباره عدم استفاده از لفظ تروریست  

 11. تاکید رئیس جمهور بر اجرای سریع‎تر ۲ بسته معیشتی مردم

 12. مجری برنامه پایش خطاب به وزیر بهداشت: «حرف زدن بلد نیستی، حرف نزدن هم بلد نیستی؟»  

 13. سردار سلامی: می‌دانید و می‌دانیم انتقام سختی خواهیم گرفت/ ماجرا تمام نشده است

 14. جهانگیری: در لایحه بودجه ۹۸ صیانت از معیشت مردم مورد توجه قرار گیرد/ باید تلاش کنیم بتوانیم نفت بفروشیم

 15. روایت یک جنایت هولناک از زبان سرباز شجاع  

 16. زنی که جلسه ضد ایرانی را به هم ریخت کیست؟ + تصاویر

 17. محسن هاشمی: ارتباط عاطفی زیادی با پدرم داشتم/ شنبه‌ها به ملاقات مهدی می‌رویم

 18. ماجرای استعفای دسته‌جمعی ۷ معاون وزیر صنعت

 19. صادرات گوجه ممنوع شد

 20. چه کسانی از دولتی ماندن خودروسازان نفع می برند/ آیا شورای رقابت به رقابت رای خواهد داد یا انحصار؟

 21. وعده 15 هزار دلاری، تابعیت و اقامت در اروپا به تروریستهای اهوازی

 22. حذف دریاچه‌ ارومیه از کتاب درسی

 23. پیشکسوت استقلال: برانکو را به عنوان مربی قبول ندارم

 24. آیت‌الله علم‌الهدی: ایران تنها کشوریست که زیر سایه حجت خدا مدیریت شده است

 25. تشییع شهدای ترور و جزئیات جدید از حادثه اهواز/ اعدام مفسدان اقتصادی در میدان آزادی/ دغدغه عجیب یک نماینده مجلس/ دلیل تعمد برخی ارکان دولت برای افزایش نارضایتی مردم

پربحث‌های دیروز

 1. تاجگردون: شک ندارم برخی ارکان دولت ماموریت دارند اوضاع را خراب‌تر کنند

 2. امیرعبداللهیان: از وزارت خارجه برکنار نشدم/ مشکل عربستان نفوذ منطقه‌ای ایران است/ سعود الفصیل از تماس اوباما با روحانی گلایه‌مند بود/ پول صادرات برق به عراق را ارزی دریافت می‌کنیم

 3. هر سال دریغ از پارسال/ سقوط و دیگر هیچ!

 4. قیمت سکه از ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان گذشت/ پوند در بازار ۲۰ هزار تومان؛ دینار کویت ۵۱ هزار تومان شد

 5. «بیمه مهریه» مرد را از پرداخت مهریه نجات می‌دهد؟

 6. توزیع سبدهای کالا آغاز شد + جزئیات

 7. زنگنه: انشاالله خواب آمریکا برای نفت ایران تعبیر نمی‌شود

 8. یک درس اقتصادی از ایستگاه‌های صلواتی

 9. حضور روحانی در نیویورک و بازی ترامپ برای غلبه حاشیه بر متن

 10. شناورهای تندرو سپاه با موتور جت به تنگه هرمز می‌آیند + عکس

 11. هشدار شدید رئیس اسبق بانک مرکزی به روحانی / باید در پیشگاه ملت پاسخگو باشید  

 12. توجیه خبرنگار بی بی سی درباره عدم استفاده از لفظ تروریست  

 13. سفر رییس جمهور به نیویورک  

 14. تاکید رئیس جمهور بر اجرای سریع‎تر ۲ بسته معیشتی مردم

 15. مجری برنامه پایش خطاب به وزیر بهداشت: «حرف زدن بلد نیستی، حرف نزدن هم بلد نیستی؟»  

 16. سردار سلامی: می‌دانید و می‌دانیم انتقام سختی خواهیم گرفت/ ماجرا تمام نشده است

 17. جهانگیری: در لایحه بودجه ۹۸ صیانت از معیشت مردم مورد توجه قرار گیرد/ باید تلاش کنیم بتوانیم نفت بفروشیم

 18. روایت یک جنایت هولناک از زبان سرباز شجاع  

 19. زنی که جلسه ضد ایرانی را به هم ریخت کیست؟ + تصاویر

 20. محسن هاشمی: ارتباط عاطفی زیادی با پدرم داشتم/ شنبه‌ها به ملاقات مهدی می‌رویم

 21. ماجرای استعفای دسته‌جمعی ۷ معاون وزیر صنعت

 22. صادرات گوجه ممنوع شد

 23. چه کسانی از دولتی ماندن خودروسازان نفع می برند/ آیا شورای رقابت به رقابت رای خواهد داد یا انحصار؟

 24. وعده 15 هزار دلاری، تابعیت و اقامت در اروپا به تروریستهای اهوازی

 25. حذف دریاچه‌ ارومیه از کتاب درسی

پربحث‌های هفته

 1. یک معلم آمریکایی: ۳ جا کار می‌کنم و پلاسمای خونم را می‌فروشم تا قبوض آب و برقم را بپردازم؛ معلمی در آمریکا یعنی این!/ به‌اندازه کاری که می‌کنیم به ما حقوق نمی‌دهند

 2. وقوع حمله تروریستی در مراسم رژه اهواز/ تیراندازی به سوی مردم و نیروهای مسلح/ هلاکت ۴ تروریست/ آخرین آمار شهدا /زخمی شدن 65 تا 70 نفر +عکس و فیلم

 3. سوءاستفاده میلیاردی شرکتهای بیمه از جیب مردم / وقتی چشم عدالت کور می‌شود!

 4. واقعا مالیات پزشکان چقدر است؟!

 5. چرا مردم باید هزینه ناکارآمدی در صنعت خودرو را بپردازند؟

 6. توهین طراح جلد همشهری جوان به مقدسات و امام حسین (ع)

 7. ۲۱ کشته در آتش‌سوزی تصادف اتوبوس و تانکر سوخت در جاده نطنز/ اجساد ۱۹ نفر از اتوبوس خارج شده/ اعلام اسامی مجروحان + تصاویر و فیلم

 8. پیش‌بینی رئیس کل بانک مرکزی در مورد کاهش قیمت ارز

 9. آقای ظریف! «برجام مالی» را به ملت تحمیل نکنید/ FATF فقط برای دشمنان شفافیت می‌آورد

 10. تصویر عوامل تروریستی امروز رژه اهواز  

 11. چرا دولت قادر به کاهش قیمت دلار نیست؟

 12. وزیر صنعت استعفا داد + تکذییبه

 13. خطر کوچ دولتی‌های بازنشسته به خصولتی‌ها/ ساز مخالفت شستا با قانون جدید منع بکارگیری بازنشستگان

 14. اطلاعیه دولت درباره هزینه سفر روحانی به نیویورک

 15. وزیر صنعت: یکی از عوامل افزایش قیمت خودرو این بود که بعضی فکر کردند خودرو یک کالای سرمایه‌ای است

 16. پیام روحانی برای جانباختگان حادثه تصادف کاشان: تکرار این حوادث جبران‌ناپذیر جاده‌ای، نشان از ضعف‌های مدیریتی دارد

 17. روزنامه خواندن و آیه الله مصباح یزدی ؛ مدح یا ذم

 18. کرباسچی: روحانی استعفا بدهد

 19. اهداف حمله تروریستی اهواز/ ادبیات وزیر بهداشت در گفت و گو با مردم/ گاف رسانه ضدانقلاب/ پشت پرده عجیب استعفای یک وزیر/ ماجرای شایعه بازداشت حسین طائب و فرزند وزیر اطلاعات

 20. پایان افزایش نجومی قیمتها چه زمانی است ؟

 21. استعلام برای حفظ امانت الهی!

 22. بازار مسکن در نیمه دوم امسال چگونه خواهد بود؟

 23. این سرباز را شناسایی کنید+ عکس

 24. تعداد نفرات کاروان روحانی در سفر به نیویورک اعلام شد

 25. الاحوازیه و رهبران آنها چه کسانی هستند؟

پربحث‌های اخیر

 1. امیرعبداللهیان: از وزارت خارجه برکنار نشدم/ مشکل عربستان نفوذ منطقه‌ای ایران است/ سعود الفصیل از تماس اوباما با روحانی گلایه‌مند بود/ پول صادرات برق به عراق را ارزی دریافت می‌کنیم

 2. شناورهای تندرو سپاه با موتور جت به تنگه هرمز می‌آیند + عکس

 3. توجیه خبرنگار بی بی سی درباره عدم استفاده از لفظ تروریست  

 4. سردار سلامی: می‌دانید و می‌دانیم انتقام سختی خواهیم گرفت/ ماجرا تمام نشده است

 5. محسن هاشمی: ارتباط عاطفی زیادی با پدرم داشتم/ شنبه‌ها به ملاقات مهدی می‌رویم

 6. وعده 15 هزار دلاری، تابعیت و اقامت در اروپا به تروریستهای اهوازی

 7. آیت‌الله علم‌الهدی: ایران تنها کشوریست که زیر سایه حجت خدا مدیریت شده است

 8. تشییع شهدای ترور و جزئیات جدید از حادثه اهواز/ اعدام مفسدان اقتصادی در میدان آزادی/ دغدغه عجیب یک نماینده مجلس/ دلیل تعمد برخی ارکان دولت برای افزایش نارضایتی مردم

 9. ۱۶ پرسش و پاسخ در خصوص تعامل ایران و FATF

 10. دومین طرح تحقیق و تفحص از مجلس در هاله ای از ابهام/ سرنوشت نامعلوم طرح اول

 11. جزئیات جدید از حمله تروریستی اهواز از زبان استاندار و فرماندار اهواز

 12. روحانی : ترامپ قبل از اینکه از گفتگو سخن بگوید؛ باید به عقب برگردد

 13. رهبر انقلاب: گوشمالی سختی به عوامل بزدل حادثه تلخ اهواز خواهیم داد/ ایران در مسابقات ورزشی با نمایندگان رژیم غاصب صهیونیستی شرکت نخواهد کرد

 14. ماجرای FATF شاید در جلسه سران کشور حل و فصل شود

 15. آخرین وضعیت استیضاح شریعتمداری

 16. مخالفت فراکسیون ولایی با FATF‌/ در صورت همراهی لاریجانی FATF رای نمی‌آورد

 17. جزئیات تازه ای از حادثه تروریستی اهواز / پنج تروریست در عملیات تروریستی روزشنبه هلاک شدند

 18. آملی لاریجانی: امنیت مردم قابل تسامح نیست و مجازات سنگینی در انتظار تروریستهاست /نیروهای امنیتی به هیچ وجه نباید غفلتی داشته باشند

 19. برنامه‌های امشب روحانی در نیویورک؛ دیدار با دو رئیس‌جمهور و مصاحبه با مجری مشهور آمریکایی

 20. علی یونسی: حمله تروریستی اهواز با حمایت مثلث عبری، عربی، غربی انجام شد

 21. از سلفی با موگرینی تا توصیه‌ وزیر بهداشت به فقرا؛ مسئولین به عصر رسانه آگاه نیستند

 22. جزئیات حمله موشکی به مقر تروریست‌ها؛ گروهک تروریستی «حدک» منهدم شد

 23. محمدجواد لاریجانی: فرانسه لانه داعش‌های بدون ریش است/ دفاع از گروهک‌های تروریستی در اسناد سازمان ملل

 24. آیت‌الله مکارم شیرازی: حمله تروریستی اهواز ناشی از حماقت بود/ چگونه این همه نفرت و ذلت را برای خود می‌خرند؟

 25. محسن رضایی: جدایی خوزستان از ایران رویایی تحقق نیافتنی است

پربحث‌های دیروز

 1. امیرعبداللهیان: از وزارت خارجه برکنار نشدم/ مشکل عربستان نفوذ منطقه‌ای ایران است/ سعود الفصیل از تماس اوباما با روحانی گلایه‌مند بود/ پول صادرات برق به عراق را ارزی دریافت می‌کنیم

 2. شناورهای تندرو سپاه با موتور جت به تنگه هرمز می‌آیند + عکس

 3. توجیه خبرنگار بی بی سی درباره عدم استفاده از لفظ تروریست  

 4. سردار سلامی: می‌دانید و می‌دانیم انتقام سختی خواهیم گرفت/ ماجرا تمام نشده است

 5. محسن هاشمی: ارتباط عاطفی زیادی با پدرم داشتم/ شنبه‌ها به ملاقات مهدی می‌رویم

 6. وعده 15 هزار دلاری، تابعیت و اقامت در اروپا به تروریستهای اهوازی

 7. آیت‌الله علم‌الهدی: ایران تنها کشوریست که زیر سایه حجت خدا مدیریت شده است

 8. تشییع شهدای ترور و جزئیات جدید از حادثه اهواز/ اعدام مفسدان اقتصادی در میدان آزادی/ دغدغه عجیب یک نماینده مجلس/ دلیل تعمد برخی ارکان دولت برای افزایش نارضایتی مردم

 9. ۱۶ پرسش و پاسخ در خصوص تعامل ایران و FATF

 10. دومین طرح تحقیق و تفحص از مجلس در هاله ای از ابهام/ سرنوشت نامعلوم طرح اول

 11. جزئیات جدید از حمله تروریستی اهواز از زبان استاندار و فرماندار اهواز

 12. روحانی : ترامپ قبل از اینکه از گفتگو سخن بگوید؛ باید به عقب برگردد

 13. رهبر انقلاب: گوشمالی سختی به عوامل بزدل حادثه تلخ اهواز خواهیم داد/ ایران در مسابقات ورزشی با نمایندگان رژیم غاصب صهیونیستی شرکت نخواهد کرد

 14. ماجرای FATF شاید در جلسه سران کشور حل و فصل شود

 15. آخرین وضعیت استیضاح شریعتمداری

 16. مخالفت فراکسیون ولایی با FATF‌/ در صورت همراهی لاریجانی FATF رای نمی‌آورد

 17. جزئیات تازه ای از حادثه تروریستی اهواز / پنج تروریست در عملیات تروریستی روزشنبه هلاک شدند

 18. آملی لاریجانی: امنیت مردم قابل تسامح نیست و مجازات سنگینی در انتظار تروریستهاست /نیروهای امنیتی به هیچ وجه نباید غفلتی داشته باشند

 19. برنامه‌های امشب روحانی در نیویورک؛ دیدار با دو رئیس‌جمهور و مصاحبه با مجری مشهور آمریکایی

 20. علی یونسی: حمله تروریستی اهواز با حمایت مثلث عبری، عربی، غربی انجام شد

 21. از سلفی با موگرینی تا توصیه‌ وزیر بهداشت به فقرا؛ مسئولین به عصر رسانه آگاه نیستند

 22. جزئیات حمله موشکی به مقر تروریست‌ها؛ گروهک تروریستی «حدک» منهدم شد

 23. محمدجواد لاریجانی: فرانسه لانه داعش‌های بدون ریش است/ دفاع از گروهک‌های تروریستی در اسناد سازمان ملل

 24. آیت‌الله مکارم شیرازی: حمله تروریستی اهواز ناشی از حماقت بود/ چگونه این همه نفرت و ذلت را برای خود می‌خرند؟

 25. محسن رضایی: جدایی خوزستان از ایران رویایی تحقق نیافتنی است

پربحث‌های هفته

 1. وقوع حمله تروریستی در مراسم رژه اهواز/ تیراندازی به سوی مردم و نیروهای مسلح/ هلاکت ۴ تروریست/ آخرین آمار شهدا /زخمی شدن 65 تا 70 نفر +عکس و فیلم

 2. آقای ظریف! «برجام مالی» را به ملت تحمیل نکنید/ FATF فقط برای دشمنان شفافیت می‌آورد

 3. وزیر صنعت استعفا داد + تکذییبه

 4. اطلاعیه دولت درباره هزینه سفر روحانی به نیویورک

 5. روزنامه خواندن و آیه الله مصباح یزدی ؛ مدح یا ذم

 6. کرباسچی: روحانی استعفا بدهد

 7. اهداف حمله تروریستی اهواز/ ادبیات وزیر بهداشت در گفت و گو با مردم/ گاف رسانه ضدانقلاب/ پشت پرده عجیب استعفای یک وزیر/ ماجرای شایعه بازداشت حسین طائب و فرزند وزیر اطلاعات

 8. استعلام برای حفظ امانت الهی!

 9. تعداد نفرات کاروان روحانی در سفر به نیویورک اعلام شد

 10. الاحوازیه و رهبران آنها چه کسانی هستند؟

 11. امیرعبداللهیان: از وزارت خارجه برکنار نشدم/ مشکل عربستان نفوذ منطقه‌ای ایران است/ سعود الفصیل از تماس اوباما با روحانی گلایه‌مند بود/ پول صادرات برق به عراق را ارزی دریافت می‌کنیم

 12. حسین شریعتمداری: از سایه خود هم بترسید!

 13. تحریم و جنگ تحمیلی، تهدیدهایی که به فرصت تبدیل شدند/ راز موفقیت صنعت دفاعی ایران چیست؟

 14. توئیت جدید ظریف درباره عاشورا+عکس

 15. توطئه ترامپ و نومحافظه کاران برای ایران؛ از حمله به رژه اهواز تا تاسیس تشکلی به نام فرشگرد

 16. تورنتو بار دیگر در عاشورای ۲۰۱۸ رنگ و بوی حسین(ع) را می گیرد/تلاش ضد انقلاب برای آشوب در عاشورای حسینی

 17. نماینده مجلس: آقای روحانی! مگر صدای خرد شدن استخوان مردم را زیر بار گرانی نمی‌شنوید

 18. رسایی: تتلو مرتد و حکم مرتد، اعدام است

 19. سپاه پاسداران: عناصر مسلح حمله تروریستی اهواز وابسته به جریان "الاحوازیه" هستند

 20. واکنش آشنا به سخنان عجیب وزیر بهداشت

 21. چرا من و تو تغییر لحن داد ؟

 22. جزئیات حمله تروریستی به رژه اهواز؛ از سابقه گروهک الاحوازیه تا انتشار کاریکاتور توهین آمیز/ پشت پرده اعلام موجودیت تشکلی 40 نفره برای براندازی/ روایت کیهان از ماجرای تتلو

 23. ردپای یک اقدام «روحانی» برای مصونیت بخشی به «سیف»

 24. شناورهای تندرو سپاه با موتور جت به تنگه هرمز می‌آیند + عکس

 25. توجیه خبرنگار بی بی سی درباره عدم استفاده از لفظ تروریست  

آخرین عناوین