آقای جهانگیری مدیران بی انگیزه را چه کسی برکنار کند؟!

کورش شجاعی،   3970622103 ۴۹ نظر، ۹ در صف انتشار و ۱۸ تکراری یا غیرقابل انتشار
آقای جهانگیری مدیران بی انگیزه را چه کسی برکنار کند؟!

آقای معاون اول رئیس جمهور تا می توانید لااقل سیستم اجرایی کشور را از وجود مدیران به قول خودتان آویزان و بی انگیزه و ریسک ناپذیر در این موقعیت حساس کشور پاک سازی کنید تا ...

«مدیری که اهل ریسک نباشد بهتر است برود در خانه اش بنشیند و وقت ملت را تلف نکند، بگذارد کسی بیاید که جرئت تصمیم گیری دارد.»

این بخشی از سخنان سه شنبه معاون اول رئیس جمهور در یک جلسه رسمی (واگذاری 23 پروژه آب و فاضلاب به بخش خصوصی) است. دکتر جهانگیری در این مراسم با گلایه از حضور برخی «مدیران بی انگیزه» در سیستم اداره کشور بار دیگر از این واقعیت تلخ اما کاملا روشن و بدیهی! سخن گفت. وی چندی پیش نیز با عبارت «مدیران آویزان» از وجود مدیرانی در اداره امور مملکت خبر داد که قطعا بخشی از مشکلات دیروز و امروز و حتی آینده کشور میوه تلخ ناتوانی، ناکارآمدی و سوءمدیریت آنان است اما درباره این اظهارات معاون اول رئیس جمهور چند سوال و نکته قابل طرح است که ایشان و دیگر مسئولان باید پاسخی روشن به آن ها بدهند.

1 – جناب آقای دکتر جهانگیری، مدیران بی انگیزه، ریسک ناپذیر و آویزان را چه کسانی انتخاب کرده و به کار گمارده اند؟

2 – این مدیران ناتوان و ناکارآمد از کجا آمده اند و تا چه وقت قرار است بر سر کار بمانند و «فرصت سوزی» کنند؟

3 – آقای دکتر این که شما به عنوان معاون اول رئیس جمهور شجاعانه به وجود چنین مدیرانی با هر تعدادی حتی اگر بگوییم «کم شمار» اعتراف می کنید قابل تقدیر است اما آیا چاره کار جز به دست خود شما و همکاران تان است؟

4 – آقای معاون اول اگر شما به عنوان بالاترین و عالی ترین مقام اجرایی کشور پس از رئیس جمهور توان شناسایی و برکناری مدیران به قول خودتان «آویزان» و «بی انگیزه» و ریسک ناپذیر را ندارید، پس از مدیران رده های بعدی چه انتظاری می توان داشت؟!

5 – جناب آقای جهانگیری این که مسئله پراهمیت نقش مدیران در سامان دهی و اصلاح شایسته امور کشور به عنوان یک اصل در نگاه و بیان شما وجود دارد، سزاوار و لازمه جایگاه مدیریتی شماست اما چرا خودتان نقش موثر و محسوسی در کنار گذاشتن مدیران ناتوان، ناکارآمد، بی انگیزه و ترسو ایفا نمی کنید یا اگر به این وظیفه قانونی، شرعی و ملی و وجدانی خود عمل می کنید خبرهای این گونه اقدامات در اختیار رسانه ها و افکار عمومی قرار نمی گیرد؟
مدیران نالایق از کجا آمده اند؟

6 – آقای جهانگیری در مقام معاون اول رئیس جمهور گفته اید «مدیری که اهل ریسک نیست برود در خانه بنشیند و وقت ملت را تلف نکند و بگذارد یکی بیاید که جرئت تصمیم گیری دارد» اما آیا به نظر شما مدیر ناکارآمد، ترسو و ریسک ناپذیری که بر مسند مدیریت تکیه زده، خود به خود سر کار آمده

و آیا چنین مدیرانی آن قدر ایمان، وجدان، انصاف و شهامت و کفّ نفس دارند که عنان مسئولیت را واگذارند تا دیگری بر مسند بنشیند و به درستی ادای وظیفه کند؟ چرا شما و دیگر مدیران ارشد کشور جدی تر پیگیری نمی کنید تا کشف کنید که مدیران ناکارآمد بی انگیزه آویزان از طریق کدام پارتی، رابطه، باندبازی، بده بستان و ... بر سر کار آمده اند تا علاوه بر این مدیران، گمارندگان آنان را نیز از صحنه مدیریت امور طرد و برکنار کنید.

آقای دکتر جهانگیری به نظر شما آیا مدیر بی انگیزه و نالایقی که مزه ریاست، حقوق و پاداش آن چنانی و موقعیت کذایی و بله قربان شنیدن «آدم کوچولوها» زیر زبان و دندانش مزه کرده، خودش دست بردار از این موقعیت ها!! خواهد شد یا این وظیفه شما و مدیران ارشد و رده های بالاتر و دستگاه های نظارتی است که چنین مدیرانی را در اسرع وقت برکنار کنید تا کارها را بدتر و خراب تر نکنند و مهم تر این که وقت ملت و یک کشور بزرگ و صاحب تمدن دیرینه را تلف نکنند و آرزوها و امیدهای مردم را به باد ندهند.

آیا ادامه مدیریت مدیران بی انگیزه، ترسو، نالایق و آویزان مصداق بارز «حق الناس» و تضییع حقوق یک ملت 80 میلیون نفری نیست؟!

و آیا همه آنانی که به هر دلیل در برکناری و عزل مدیران آویزان و بی انگیزه و ترسو اهمال و تعلل و سستی می کنند، به نوعی خود در تداوم نالایق گزینی از یک سو و شریک ناکارآمدی و سوءمدیریت چنین مدیرانی از دیگر سو نیستند؟!

آقای معاون اول رئیس جمهور پس لطفا خودتان جدی تر و محسوس تر شروع کنید و با توکل به خداوند در اقدامی دقیق و عاجل با کمک گرفتن از همه آن چه که دارید از آبرو و توان و اختیار و نفوذ کلام و ... استفاده کنید و تا می توانید لااقل سیستم اجرایی کشور را از وجود مدیران به قول خودتان آویزان و بی انگیزه و ریسک ناپذیر در این موقعیت حساس کشور پاک سازی کنید تا هم به وظیفه قانونی، ملی، شرعی، وجدانی و مدیریتی خود عمل کرده باشید و هم اگر نمی توانید «امیرکبیر» باشید لااقل در تاریخ انقلاب اسلامی معاون اول شجاع و توانمندی باشید که شر تعدادی مدیر نالایق را از سر مردم و کشور کم کرده و از آن مهم تر در سیستم انتخاب مدیر، انقلابی اساسی پدید می آورد و شانه هایش زیر بار سنگین حق الناس بسیار عظیم حضور مدیران آویزان و ترسو و نالایق در اداره کشور خم نشده، آقای جهانگیری مطمئن باشید علاوه بر مردم و تاریخ، خداوند علی اعلا شاهد و ناظر اعمال همه ما و به ویژه مدیران و مسئولانی است که مدعی تلاش برای تحقق عدالت و مدیریت اسلامی در نظام جمهوری اسلامی هستند.

موفقیت شما و دیگر مدیران و مسئولان کشور عزیزمان ایران، اداره و سامان دهی مطلوب امور این کهن مرز و بوم و ارائه الگوی مدیریت توانمند در نظام اسلامی به جهان امروز، آرزوی نگارنده و همه ایرانیان عاشق دین و میهن است.

همه مدیران در تمامی سطوح همیشه با خود یادآور این مهم باشند که به هر دلیلی که مسئولیتی بر عهده دارند، تنها مدیرانی سرافکنده و شرمنده درگاه الهی و تاریخ و محکمه وجدان و افکار عمومی و شهدای گران قدرمان نخواهند بود که از «فرصت خدمت» به شایستگی برای رشد و توسعه و پیشرفت کشور و خدمت به مردم استفاده کرده اند و ظرفیت ها و توان و سرمایه های انسانی و مادی وطن را هدر نداده اند و سستی و اهمال و ناتوانی، بی لیاقتی و سوءمدیریت از آنان «مدیران غاصب» مسئولیت نساخته باشد.

منبع: خراسان

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۵۴۶۳۵۳۱۱:۰۳:۴۵ ۱۳۹۷/۶/۲۲
صحبت های روحانی و جهانگیری پشت تریبون بگونه ای است که انگار جلیلی رییس جمهوره!
ناشناس۵۴۶۴۲۶۱۲:۰۲:۵۰ ۱۳۹۷/۶/۲۲
ما خواهان محاکمه برادر ریس جمهور و برادر معاون اول همچون سایر مردم عادی هستیم
ناشناس۵۴۶۶۹۹۱۴:۵۶:۵۶ ۱۳۹۷/۶/۲۲
سئوال را از یکی بپرسند که خودش انگیزه ای داشته باشه !
ناشناس۵۴۸۴۹۸۰۹:۰۱:۳۶ ۱۳۹۷/۶/۲۴
انگیزه دارن که منتهی نه برای ما
ناشناس۵۴۶۷۹۶۱۶:۲۹:۰۴ ۱۳۹۷/۶/۲۲
قوه قضاییه باید درست عمل کند و به عدالت رفتار نماید
رضا۵۴۶۴۴۶۱۲:۱۵:۴۰ ۱۳۹۷/۶/۲۲
اگر جرات داری اول خودت برو کنار.
بهزادی۵۴۷۸۸۶۱۶:۵۴:۵۵ ۱۳۹۷/۶/۲۳
جرات که نداره هیچ حرفاش هم توخالیه مثل اعلان دلار 4200 تومنی که نتیجه اش شد دلار 15000 تومنی
ناشناس۵۴۶۳۵۶۱۱:۰۵:۵۹ ۱۳۹۷/۶/۲۲
اگه ایشون و تصور کرده که با ژست اپوزسیون گیری نسبت به دولت خودی ، بتونن مجدد در ۱۴۰۰ ملت رو به « تکرار» وادارند ، معلوم است کلا خیلی از ساده لوح اند..
ناشناس۵۴۶۹۱۴۱۸:۳۸:۳۰ ۱۳۹۷/۶/۲۲
من و خانوادم که عمرا دیگه به بهونه جنگ نشدن و تحریم و کار و نون و وحدت و «دشمن» رای بدیم.
ناشناس۵۴۶۳۷۸۱۱:۲۲:۴۹ ۱۳۹۷/۶/۲۲
شاید ایشان منتظر دستور هستند. بنابراین بنده خودم راساً دستور زیر را به ایشان ابلاغ میکنم: من به شما جناب آقای جهانگیری دستور می دهم که همین الان مدیران نالایق را برکنار نمایید و نتیجه این دستور را به اینجانب اعلام فرمایید. بدیهی است تمرد از این دستور به منزله تخطی از وظایف تلقی شده و برکنار می شوید.
محمد۵۴۶۳۸۱۱۱:۲۴:۴۱ ۱۳۹۷/۶/۲۲
اول یکی باید خود ایشان را برکنار نماید
ناشناس۵۴۶۴۳۳۱۲:۰۸:۱۵ ۱۳۹۷/۶/۲۲
کاملاً درسته ؛ همین طرح توزیع سکه و ارز را که باعث فاجعه اقتصادی شد آقای جهانگیری دادن
ناشناس۵۴۶۵۱۵۱۲:۴۴:۴۹ ۱۳۹۷/۶/۲۲
فروش سکه اگر نبود دلار الان خیلی گران تر بود عمو جون . سکه کالای مصرفی نیست
ناشناس۵۴۶۶۷۷۱۴:۳۹:۲۸ ۱۳۹۷/۶/۲۲
مطمناً شما اقتصادان نیستی ! چون دهها تن از اساتید اقتصاد دانشگاههای کشور در نامه ای به رئیس جمهور طرح توزیع سکه وارز را فاجعه بار دانستند. البته شاید در توزیع جیب شما هم شارژ شده باشد.
ناشناس۵۴۶۷۱۴۱۵:۰۷:۵۷ ۱۳۹۷/۶/۲۲
آره عموجون !!! برای مردم عادی کالای مصرفی نیست ؛ ولی برای عمو سکه ای ها کالای مصرفیه ، البته اگه سلطان سکه باشن ، میشه از نان شب هم واجب تر. البته وقتی عمو سکه ای ها سکه خواری می کنن ، این مردم عادی هستن که باید تاوان پس بدهند.
ناشناس۵۴۶۹۴۰۱۹:۰۲:۰۹ ۱۳۹۷/۶/۲۲
میزان منفی را دریاب
ناشناس۵۴۶۶۷۶۱۴:۳۸:۴۷ ۱۳۹۷/۶/۲۲
ایشان با بی کفایتی در مقام فرماندهی اقتصاد مقاومتی یک شبه با اعلام ارز 4200 تومانی پول کشور را در معرض سقوط قرار داد و تورم افسار گسیخته را به کشور تحمیل کرده است یک مهندس با فقد دانش اقتصادی بلای بزرگ بر اقتصاد کشور و زندگی مردم نازل کرده است . ایشان در نظام مسئول اسلامی باید برکنار ومحاکمه شود البته اگر کمی حس مسئولیت داشت قطعا قبل از ترتیب محکمه عدالت اسلامی تا کنون خودش استعفا داده و از مردم تقاضای بخشش می کرد .و دیگر در مورد اقتصاد سخن نمی گفت
مشعود۵۴۶۳۸۲۱۱:۲۴:۵۷ ۱۳۹۷/۶/۲۲
آقای جهانگیری توی این فیلم نقش کارگردان رو بر عهده داره!
ناشناس۵۴۶۴۱۲۱۱:۴۶:۲۰ ۱۳۹۷/۶/۲۲
همان هایی که به کار گماردند باید بر کنار کنند. ولی نمیشه چون اینا در انتخابات کمک دادند قلبا لسانا او عملا.
حقگو۵۴۶۴۱۷۱۱:۵۷:۱۳ ۱۳۹۷/۶/۲۲
شما برای اینکه وجهه از دست رفته خود را باز یابید اجازه دهید دادگاه فساد اقتصادی برادر شما و برادر ریس جمهور علنی برگزار و با انها برخورد قانونی و بدون ملاحظه بشود تا شاید حرف های شماها را کسب باور کند
ناشناس۵۴۶۴۷۱۱۲:۲۹:۱۵ ۱۳۹۷/۶/۲۲
اول رییس امور مالیاتی که رو برکنار کنید ایشون از نفس کشیدن مردم از سال های قبل هم مالیات دریافت میکنه و قوانین مالیاتی یک شب درست کرده .
ناشناس۵۴۶۴۷۲۱۲:۲۹:۴۲ ۱۳۹۷/۶/۲۲
تیتر جالبی برای مقاله انتخاب شده، واقعا مدیران نالایق را چه کسی باید برکنار کند؟
ناشناس۵۴۶۸۸۳۱۸:۱۵:۰۹ ۱۳۹۷/۶/۲۲
پدرخوانده "تَکرار"
ناشناس۵۴۶۴۹۲۱۲:۳۸:۲۰ ۱۳۹۷/۶/۲۲
با جهانگیری تا 1408
ناشناس۵۴۶۶۸۶۱۴:۴۳:۴۲ ۱۳۹۷/۶/۲۲
لطفاً اشاره بفرمایید که این اطلاعیه مربوط به سلطان سکه و شرکا هستش .
ناشناس۵۴۶۵۰۶۱۲:۴۱:۴۵ ۱۳۹۷/۶/۲۲
چرا باید بستگان مسعولان ارشد کشوری نظیر م.ج ،ح.ف و احمد عراقچی که متهم اقتصادی هستند آزاد بگردند و محاکمه شان برگزار نشود مردم می‌خواهند بدانند آیا عدالت در خصوص این افراد استثناست یا اعمال میشود ،با این شرایط چطور اعتماد مردم خدشه دار نشود
ناشناس۵۴۶۵۰۷۱۲:۴۲:۱۱ ۱۳۹۷/۶/۲۲
تنها کسی که توانست دلار را در کشور تک نرخی کند همین جهانگیری بود انهم چه تک نرخی
علی عسک۵۴۶۶۵۶۱۴:۰۹:۱۳ ۱۳۹۷/۶/۲۲
ازر ثابت 4200 تومانی ارز ثانویه 7500 تومانی ارز صادرات !!!!! ارز واردات!!!!! ارز .....
ناشناس۵۴۶۶۸۳۱۴:۴۲:۰۵ ۱۳۹۷/۶/۲۲
سه نرخ سر شکن پیدا کرده
ناشناس۵۴۶۶۹۰۱۴:۴۷:۲۹ ۱۳۹۷/۶/۲۲
البته جیب حقوق بگیرهای بیچاره را هم تک خرجی کردن. با یک بار خرید کردن دیگه چیزی برای خرج کردن باقی نمی مونه
ناشناس۵۴۶۵۴۴۱۲:۵۹:۲۶ ۱۳۹۷/۶/۲۲
آقای جهانگیری ببخشید که ما مردم، مدیر نالایق انتخاب کردیم
علی 671۵۴۶۵۴۵۱۲:۵۹:۲۸ ۱۳۹۷/۶/۲۲
این حرف آقایون هم مثل رئیس امنیت بودن ترامپه که می خواهد قطعنامه لاه را اجرا کند .ما منتظریم .حرف آقایون هم برای مردم زده می شود ،نه خودشان .منتظرند دستی از غیب برون آید .مردم را قشنگ سر کار گذاشته اند و کار خودشان را می کنند .
ناشناس۵۴۶۵۵۳۱۳:۰۴:۲۵ ۱۳۹۷/۶/۲۲
چه کسی شما را برکنار نماید؟؟؟؟؟!!!
ناشناس۵۴۶۵۵۴۱۳:۰۵:۰۲ ۱۳۹۷/۶/۲۲
فزقی نداره کی رئیس جمهور یا معاون بلشه در هر حال وضع مردم خراب خواهد بود
ناشناس۵۴۶۶۰۰۱۳:۲۶:۲۲ ۱۳۹۷/۶/۲۲
مدیران بی انگیزه را دلالان ارز ومفسدان اقتصادی گذاشته اند وباید خودشان بردارند دولت بدون اجازه آنها کاری نمیکند
عباس۵۴۶۶۴۸۱۳:۵۹:۰۵ ۱۳۹۷/۶/۲۲
اقا.تعویض ویا اخراج مدیران نالایق وریسک ناپذیر نیز خود خواهان ریسک میباشد!!!!!!!
ناشناس۵۴۶۶۵۹۱۴:۱۳:۰۹ ۱۳۹۷/۶/۲۲
به جناب آقای جهانگیری باید عرض کرد که ، اگر روزی حکم شود که آویزان ها و بی انگیزه ها و ریسک ناپذیرها از دولت پاک سازی شوند ، آن وقت دولتی هم در کشور باقی خواهد ماند .
حرف حق۵۴۶۶۷۰۱۴:۲۶:۳۰ ۱۳۹۷/۶/۲۲
نمیشه نمیشه چه کنم این دولت دولت نمیشه
ناشناس۵۴۶۶۷۳۱۴:۲۸:۴۴ ۱۳۹۷/۶/۲۲
مدیریت ریسک،دلارجهانگیری وشوک ارزی
نعمت الله جوکارنامیوندی۵۴۶۶۸۲۱۴:۴۱:۵۳ ۱۳۹۷/۶/۲۲
وقتی روحانی وجهانگیری با دردست داشتن سکان قوه محریه خودبه عنوان منتقدصحبت می کنند حس میکنم به شعورمخاطبین توهین می شود.
ناشناس۵۴۶۷۵۹۱۵:۵۰:۱۷ ۱۳۹۷/۶/۲۲
آقای جهانگیری اگر به قیامت و جهنم ایمان داری از ریاست برو از نوجوانی تا الان که 50سالمه اسمت تو گوشمه از استانداری اصفهان تا.................
ناشناس۵۴۶۸۴۰۱۷:۰۸:۲۷ ۱۳۹۷/۶/۲۲
چرا اقدام نمیکنید مدیران بی انگیزه را شما که می گویی کشور در وضعیت خطیری است؟
ناشناس۵۴۶۸۴۶۱۷:۱۵:۱۲ ۱۳۹۷/۶/۲۲
مدیران بی انگیزه نگو مدیران بی عرضه بگو
ناشناس۵۴۶۸۵۹۱۷:۳۱:۳۵ ۱۳۹۷/۶/۲۲
دولت به سختی در مقابل خواست مردم در برکناری وزرا و مدیران نالایق و فاسد مقاومت میکند. این یعنی این که دولت به حرف و دغدغه مردم و منتقدین هیچ اهمیتی نمی دهد و نتیجه اش شده این وضع فلاکت بار کشور.
ناشناس۵۴۶۹۸۱۱۹:۴۲:۵۰ ۱۳۹۷/۶/۲۲
زمانی که وزیر صنایع بود دیپلم بود کی دکترا را گرفته االله اعلم
ناشناس۵۴۷۱۱۲۲۳:۰۹:۰۶ ۱۳۹۷/۶/۲۲
میتونید یک نفر انگیزه دار معرفی کنید؟ اگر رانتتو و نجومی ها و این موارد را از شماها بگیرند بازهم انگیزه خدمت به مردم بدبخت رو دارید ،مثل برادرتان و حسبن فریدون و عراقچی و ....؟
ناشناس۵۴۷۲۵۶۰۱:۴۱:۵۸ ۱۳۹۷/۶/۲۳
این آقا کی دکتر شد.خدا را شکر بیشتر مدیران ما تحصیلات بالای دکترا دارند!!!!!!
جلال۵۴۸۱۹۲۲۲:۴۱:۵۸ ۱۳۹۷/۶/۲۳
جالب مدیران کشور همه در حال مصاحبه هستند ... همه فقط حرف میزنند ... هی دستور صادر میکنند انگار ما بدهکاریم .....
ناشناس۵۴۸۹۷۸۱۲:۵۷:۳۱ ۱۳۹۷/۶/۲۴
شما پیش قدم شو تا اونها هم بهشون بر بخوره

پربحث‌های امروز

 1. رئیسی: واسطه شب قدر امام زمان(عج) است/ چرا این همه پرونده در دادگستری است؟

 2. یک قطعه‌ساز بزرگ، ایران‌خودرو را گروگان گرفت!

 3. از فعالیت سایبری گروهک منافین چه می‌دانید؟ + فیلم

 4. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: پخش سرودهای مبتذل و وادار کردن دختران معصوم به رقاصی ‌پذیرفتنی نیست

 5. دولت؛ ریز و درشت بنگاه‌ها را با یک چوب نزند

 6. آمادگی یک شرکت داخلی برای انتقال پایتخت سیاسی

 7. نقطه ضعف تیم ملی والیبال در لیگ ملت‌ها کجاست؟

 8. ارزش یارانه سال ۸۹ الان چقدر است؟

 9. آقای روحانی! تکلیف وزیر نفتتان را روشن کنید  

 10. حضرت علی(ع) قبل از شهادت به فرزندانشان چه فرمودند؟/ وصیت امام درباره فتنه‌های پس از ایشان

 11. آخرین وضعیت محورهای چالوس، هراز و فیروزکوه

 12. آشنایی با مقاصد محبوب گردشگران

 13. در سال ۹۷ چند دختر و پسر متولد شدند؟

 14. پورابراهیمی: نرخ ارز کاهش می یابد/ بازار متشکل ارزی تا پایان خرداد ایجاد می‌شود

 15. فروش ۲۰۰ میلیون دلاری «علاء‌الدین» در ۳ روز

 16. جزئیات قرارداد کونته با اینتر فاش شد

 17. نجات جان کودک در پی سقوط از طبقه سوم!

 18. وزیر راه: جهش‌های قیمت مسکن متأثر از تورم اقتصادی و خارج از کنترل بوده است

 19. شرط وزیر نیرو برای عبور بدون مشکل از تابستان

 20. احیای شب ۲۱ رمضان در استان‌ها  

 21. شینزو آبه: تنش‌ها حول ایران باید کاهش یابد

 22. از خوانندگی و نوازندگی تا غسالی! / پای صحبت های چند جوان غسال

 23. سارق پس از سرقت گرفتار سیلاب شد

 24. ۵ کشور تاثیرگذار بر قیمت نفت خام + رتبه ایران

 25. میلیاردها اکانت در فیس‌بوک حذف شدند!

پربحث‌های دیروز

 1. آقای ظریف این هم بجا نبود

 2. در دیدار رییس جمهور چه گفتیم چه شنیدیم؟/ از اختیاراتی که داریم تا اختیارات ویژه‌ای که می‌خواهیم!

 3. توضیحات وزارت اطلاعات درباره کارتخوان‌های دفتر وزیر نفت

 4. لاریجانی برای دوازدهمین سال متوالی رئیس مجلس شد/ مطهری از نایب رئیسی بازماند!

 5. مداح هتاک به بزرگان اهل سنت به دادسرا احضار شد

 6. بازیگرانی که باید پول‌های مشکوک را پس بدهند + جدول اسامی

 7. بازار مسکن و افزایش شدید قیمت اجاره‌ها؛ وعده‌هایی که محقق نشد/ دولت برنامه‌ای برای مسکن ندارد!

 8. وقتی «دختران انقلاب» فراموش می‌شوند و «دخترکان ضدانقلاب» جای آنها را می‌گیرند!

 9. ژست‌های «هادی رضوی» در دادگاه  

 10. فریادهای نمایندگان در حمایت از لاریجانی؛ «شیر است!»

 11. خیز فراکسیون‌ها برای کرسی‌های هیئت رئیسه/ رقابت دوباره عارف و لاریجانی

 12. نحوه ارزیابی شرایط کشور و زندگی مردم توسط روحانی/تحلیلی درباره مجرمان مؤمن‌نما/ چرا علی مطهری از هیئت رئیسه حذف شد؟

 13. چهارمین جلسه محاکمه داماد وزیر کار/ متهم دلاویز:‌ هادی رضوی فردی تندخو، و عصبی‌مزاج است

 14. قاچاق بنزین از اوپک ایران  

 15. تهیه‌کننده و مدیر و ناظر برنامه موهن شبکه پنج اخراج شدند/ مدیر شبکه توبیخ شد

 16. حقایقی که از اقتصاد ونزوئلا نمی‌دانید!

 17. تا زمانی که سعودی‌ها و اماراتی‌ها دوشیده می‌شوند؛ جنگ چرا؟

 18. اگر پول نفت را به مردم بدهند، نفری چقدر می‌رسد؟

 19. عارف: راه خودرااز سوء استفاده کنندگان ازجریان اصلاح طلب جدامی کنیم

 20. اتفاقی عجیب در کشتی آزاد جام ساساری/ گرمکن ورزشی طلای یخکشی را بر باد داد!

 21. ترکیب اعضای هیات رئیسه مجلس؛ ۵ ولایی، ۴ امیدی + جدول

 22. اقدام وحشیانه با دو مرد بی‌خانمان  

 23. ظریف: سخن گفتن کافی نیست، اروپایی‌ها باید اقدام عملی کنند/ توافق هسته‌ای را نقض نکردیم

 24. (تصاویر +16) مردگانی که هرگز دفن نمی‌شوند  

 25. چرا سازمان هواشناسی طوفان تهران را پیش‌بینی نکرده بود؟

پربحث‌های هفته

 1. کشتیم که کشتیم دیه‌شو میدیم! / نظر شما درباره‌ی این فیلم چیست؟!

 2. آقای ظریف این هم بجا نبود

 3. صدای خاموش تجرد قطعی

 4. لفاظی تازه ترامپ علیه ایران: هرگز دوباره آمریکا را تهدید نکنید

 5. در دیدار رییس جمهور چه گفتیم چه شنیدیم؟/ از اختیاراتی که داریم تا اختیارات ویژه‌ای که می‌خواهیم!

 6. چرا خرمشهر، خرّم‌شهر نشد؟! / چه خوب که ممد نیست...

 7. انبارلویی: تعجب می‌کنم آقای ظریف به چه دلیل دوباره مذاکره کرده/برجام را اجرایی نکنند، با آمریکایی‌ها حرفی نداریم

 8. برجام؛ ترامپ و توافق جدید

 9. عابربانک پرسپولیس و وزیر سابق کجا شلاق می‌خورند؟

 10. کشف طلا، دلار و ۳ کارت‌خوان با گردش مالی ده میلیاردی در دفتر زنگنه

 11. توضیحات وزارت اطلاعات درباره کارتخوان‌های دفتر وزیر نفت

 12. واکنش‌ها به درخواست روحانی برای اختیارات ویژه/ تاکتیک دو سر برد رئیس جمهور/ بگوید در چه مواردی محدودیت دارد/ خیری ندیده ایم از این اختیارها

 13. لاریجانی برای دوازدهمین سال متوالی رئیس مجلس شد/ مطهری از نایب رئیسی بازماند!

 14. توضیح نماینده خرمشهر درباره انتشار عکسی افطاری وی در فضای مجازی

 15. اولین زن یهودی در سنای آمریکا و میزبان ظریف کیست؟ + تصاویر

 16. محسنی اژه‌ای: از بی‌عفتی فیلم بگیرید و برای ما بفرستید/ روحانی چه اختیار ویژه‌ای می‌خواهد؟/ رضایت اصحاب رسانه از جلسه با رئیسی

 17. تخریب ویلاهای خاص با قاطعیت دستگاه قضا/ از ویلای داماد شمخانی تا دختر وزیر سابق

 18. علی شمخانی: ۴۰سال است جنگ اقتصادی را با فرهنگ خرمشهر به پیروزی تبدیل کرده‌ایم

 19. چراغ‌های روشن به هنگام سحر  

 20. خدمات یک مدرسه غیرانتفاعی لاکچری در تهران/ ۸۵ میلیون تومان برای اردوی سوئد و فرانسه؛ ۵ میلیون هم اردوی شیراز!

 21. زاکانی:‌ کسی که دو رئیس قوه را بیچاره کرده و دچار مشکل و مایه بدنامی قوه قضائیه شده را باید کنار گذاشت

 22. ساختمان های کره شمالی‎  

 23. پراید ۱۸.۵ میلیونی در صورت مالی سالیانه شرکت سایپا

 24. اژه‌ای:‌ دشمن به دنبال رواج بی‌عفتی و بی‌اخلاقی در جامعه است/ چرا فیلم قانون‌گریزی‌ها را برای مقامات قضایی نمی‌فرستید؟

 25. روحانی: قیمت ارز ۱۳ هزار تومان و حتی ۸ هزار تومان نیست / بنگاه‌های دولتی باید واگذار شود

پربحث‌های اخیر

 1. نحوه ارزیابی شرایط کشور و زندگی مردم توسط روحانی/تحلیلی درباره مجرمان مؤمن‌نما/ چرا علی مطهری از هیئت رئیسه حذف شد؟

 2. رئیسی: واسطه شب قدر امام زمان(عج) است/ چرا این همه پرونده در دادگستری است؟

 3. عارف: راه خودرااز سوء استفاده کنندگان ازجریان اصلاح طلب جدامی کنیم

 4. از فعالیت سایبری گروهک منافین چه می‌دانید؟ + فیلم

 5. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: پخش سرودهای مبتذل و وادار کردن دختران معصوم به رقاصی ‌پذیرفتنی نیست

 6. آمادگی یک شرکت داخلی برای انتقال پایتخت سیاسی

 7. ناصر ایمانی: اکنون حتی مردم کوچه و بازار به ادعای برجامی روحانی پاسخ می‌دهند/ دولت احمدی‌نژاد هم اختیارات مذاکراتی روحانی را نداشت

 8. آقای روحانی! تکلیف وزیر نفتتان را روشن کنید  

 9. وزیر کشور: دشمن اعتراضات عمومی و خستگی مردم را می‌خواهد

 10. حجت‌الاسلام خاتمی: مردم در برابر فشارهای دشمن ایستاده‌اند

 11. شیخ الاسلام: فلسطین سمبل مبارزات آزادی‌بخش است/اسرائیل از راهپیمایی‌های بازگشت وحشت زده است

 12. کاتب: دولت لایحه اصلاح ساختار بودجه را به مجلس ارائه کند

 13. کریمی: رئیس جمهور عدم ایفای وظایف خود را به کمبود اختیاراتش ربط ندهند/ روحانی فرافکنی نکند

 14. آیت‌الله سعیدی: نمی‌خواهیم قم را به واتیکان تبدیل کنیم؛ قم باید الگویی برای دیگر استان‌های کشور باشد

 15. آخرین عناوین روزنامه‌های سیاسی

 16. بقایی و مشایی از اوین به مرخصی آمدند

 17. اموال کشف شده از جعبه سیاه پرونده نفتی؛ از ویلای اسپانیا تا پارکینگ خودروها

پربحث‌های دیروز

 1. آقای ظریف این هم بجا نبود

 2. در دیدار رییس جمهور چه گفتیم چه شنیدیم؟/ از اختیاراتی که داریم تا اختیارات ویژه‌ای که می‌خواهیم!

 3. لاریجانی برای دوازدهمین سال متوالی رئیس مجلس شد/ مطهری از نایب رئیسی بازماند!

 4. مداح هتاک به بزرگان اهل سنت به دادسرا احضار شد

 5. وقتی «دختران انقلاب» فراموش می‌شوند و «دخترکان ضدانقلاب» جای آنها را می‌گیرند!

 6. فریادهای نمایندگان در حمایت از لاریجانی؛ «شیر است!»

 7. خیز فراکسیون‌ها برای کرسی‌های هیئت رئیسه/ رقابت دوباره عارف و لاریجانی

 8. نحوه ارزیابی شرایط کشور و زندگی مردم توسط روحانی/تحلیلی درباره مجرمان مؤمن‌نما/ چرا علی مطهری از هیئت رئیسه حذف شد؟

 9. عارف: راه خودرااز سوء استفاده کنندگان ازجریان اصلاح طلب جدامی کنیم

 10. ترکیب اعضای هیات رئیسه مجلس؛ ۵ ولایی، ۴ امیدی + جدول

 11. ظریف: سخن گفتن کافی نیست، اروپایی‌ها باید اقدام عملی کنند/ توافق هسته‌ای را نقض نکردیم

 12. لاریجانی: امیدواریم بتوانیم مشکلات مردم را برطرف کنیم

 13. ظریف : پیشنهاد امضای تعهدنامه عدم تجاوز به کشورهای حاشیه خلیج فارس را دادیم

 14. دستور لاریجانی برای پیگیری موضوع مدارس لاکچری

 15. تشکر رئیس مجلس از علی مطهری

 16. اموال کشف شده از جعبه سیاه پرونده نفتی؛ از ویلای اسپانیا تا پارکینگ خودروها

 17. هاشمی: هیچ کس نمی تواند رای شورا در تشخیص باغات را زیر سوال ببرد

 18. نماینده مجلس: پتروشیمی‌ها تبدیل به کیف پول برای آقازاده‌ها شده‌اند

 19. ظریف با عمار حکیم دیدار کرد

 20. موسوی: هیچ گفت‌وگویی بین ایران و آمریکا وجود ندارد

 21. کنایه کرباسچی به عارف: به همت شما مطهری حذف شد

 22. مخالفت دولت با طرح افزایش نمایندگان مجلس

 23. تذکرات نمایندگان به مسئولان کشور

 24. خنده لاریجانی بعد از شمارش آرا  

 25. طرح مرکز پژوهش‌ها برای رفاه کارت

پربحث‌های هفته

 1. آقای ظریف این هم بجا نبود

 2. در دیدار رییس جمهور چه گفتیم چه شنیدیم؟/ از اختیاراتی که داریم تا اختیارات ویژه‌ای که می‌خواهیم!

 3. چرا خرمشهر، خرّم‌شهر نشد؟! / چه خوب که ممد نیست...

 4. انبارلویی: تعجب می‌کنم آقای ظریف به چه دلیل دوباره مذاکره کرده/برجام را اجرایی نکنند، با آمریکایی‌ها حرفی نداریم

 5. برجام؛ ترامپ و توافق جدید

 6. واکنش‌ها به درخواست روحانی برای اختیارات ویژه/ تاکتیک دو سر برد رئیس جمهور/ بگوید در چه مواردی محدودیت دارد/ خیری ندیده ایم از این اختیارها

 7. لاریجانی برای دوازدهمین سال متوالی رئیس مجلس شد/ مطهری از نایب رئیسی بازماند!

 8. توضیح نماینده خرمشهر درباره انتشار عکسی افطاری وی در فضای مجازی

 9. اولین زن یهودی در سنای آمریکا و میزبان ظریف کیست؟ + تصاویر

 10. محسنی اژه‌ای: از بی‌عفتی فیلم بگیرید و برای ما بفرستید/ روحانی چه اختیار ویژه‌ای می‌خواهد؟/ رضایت اصحاب رسانه از جلسه با رئیسی

 11. تخریب ویلاهای خاص با قاطعیت دستگاه قضا/ از ویلای داماد شمخانی تا دختر وزیر سابق

 12. علی شمخانی: ۴۰سال است جنگ اقتصادی را با فرهنگ خرمشهر به پیروزی تبدیل کرده‌ایم

 13. زاکانی:‌ کسی که دو رئیس قوه را بیچاره کرده و دچار مشکل و مایه بدنامی قوه قضائیه شده را باید کنار گذاشت

 14. اژه‌ای:‌ دشمن به دنبال رواج بی‌عفتی و بی‌اخلاقی در جامعه است/ چرا فیلم قانون‌گریزی‌ها را برای مقامات قضایی نمی‌فرستید؟

 15. رفتار عجیب نمایندگان برای تعویق کنکور/ موافقت 81 نفر به رغم فریادی های 150 نماینده

 16. صالحی امیری: با هر دولتی به‌جز دولت روحانی، شرایط بدتر می‌شد/ قیمت خودرو در انتظار تصمیم شورای رقابت/ بعد از سرافراز، اصلاح ساختار صدا و سیما منتفی شد

 17. مداح هتاک به بزرگان اهل سنت به دادسرا احضار شد

 18. دوچرخه‌سواری برای بانوان به موجب قانون منع نشده/ محکومیت حسین هدایتی به حبس و شلاق/ پرونده سیف به دادگاه ارسال شد

 19. «کسی که دو رئیس قوه را بیچاره کرده» کیست؟/ انتصاب معاون دفتر وزیر با مدرک راهنمایی/ نقد عطریانفر بر عملکرد اصلاح‌طلبان در سال ۸۸

 20. خوش چشم: باید مشخص شود ظریف با چه مجوزی با آمریکایی‌ها دیدار کرده است

 21. حکم حسین هدایتی اعلام شد

 22. رهبر انقلاب: راجع به زبان فارسی نگرانم؛ نگذارید فرسوده و ویران شود/ از صداوسیما گله‌مندم؛ بجای زبان معیار گاهی تعابیر غلط و فرنگی را ترویج می‌کنند

 23. نقوی‌حسینی: ظریف باید درباره محتوای دیدار با سناتور آمریکایی توضیح دهد

 24. نظر زیباکلام درباره حمایت مردم از نظام/ اصولگرایان مجلس بر سر دوراهی: لاریجانی یا عارف؟/ انتقاد روزنامه اصلاح طلب از عباس عبدی

 25. شورای عالی انقلاب فرهنگی در بن بست

آخرین عناوین