آقای جهانگیری مدیران بی انگیزه را چه کسی برکنار کند؟!

کورش شجاعی،   3970622103 ۴۹ نظر، ۹ در صف انتشار و ۱۸ تکراری یا غیرقابل انتشار
آقای جهانگیری مدیران بی انگیزه را چه کسی برکنار کند؟!

آقای معاون اول رئیس جمهور تا می توانید لااقل سیستم اجرایی کشور را از وجود مدیران به قول خودتان آویزان و بی انگیزه و ریسک ناپذیر در این موقعیت حساس کشور پاک سازی کنید تا ...

«مدیری که اهل ریسک نباشد بهتر است برود در خانه اش بنشیند و وقت ملت را تلف نکند، بگذارد کسی بیاید که جرئت تصمیم گیری دارد.»

این بخشی از سخنان سه شنبه معاون اول رئیس جمهور در یک جلسه رسمی (واگذاری 23 پروژه آب و فاضلاب به بخش خصوصی) است. دکتر جهانگیری در این مراسم با گلایه از حضور برخی «مدیران بی انگیزه» در سیستم اداره کشور بار دیگر از این واقعیت تلخ اما کاملا روشن و بدیهی! سخن گفت. وی چندی پیش نیز با عبارت «مدیران آویزان» از وجود مدیرانی در اداره امور مملکت خبر داد که قطعا بخشی از مشکلات دیروز و امروز و حتی آینده کشور میوه تلخ ناتوانی، ناکارآمدی و سوءمدیریت آنان است اما درباره این اظهارات معاون اول رئیس جمهور چند سوال و نکته قابل طرح است که ایشان و دیگر مسئولان باید پاسخی روشن به آن ها بدهند.

1 – جناب آقای دکتر جهانگیری، مدیران بی انگیزه، ریسک ناپذیر و آویزان را چه کسانی انتخاب کرده و به کار گمارده اند؟

2 – این مدیران ناتوان و ناکارآمد از کجا آمده اند و تا چه وقت قرار است بر سر کار بمانند و «فرصت سوزی» کنند؟

3 – آقای دکتر این که شما به عنوان معاون اول رئیس جمهور شجاعانه به وجود چنین مدیرانی با هر تعدادی حتی اگر بگوییم «کم شمار» اعتراف می کنید قابل تقدیر است اما آیا چاره کار جز به دست خود شما و همکاران تان است؟

4 – آقای معاون اول اگر شما به عنوان بالاترین و عالی ترین مقام اجرایی کشور پس از رئیس جمهور توان شناسایی و برکناری مدیران به قول خودتان «آویزان» و «بی انگیزه» و ریسک ناپذیر را ندارید، پس از مدیران رده های بعدی چه انتظاری می توان داشت؟!

5 – جناب آقای جهانگیری این که مسئله پراهمیت نقش مدیران در سامان دهی و اصلاح شایسته امور کشور به عنوان یک اصل در نگاه و بیان شما وجود دارد، سزاوار و لازمه جایگاه مدیریتی شماست اما چرا خودتان نقش موثر و محسوسی در کنار گذاشتن مدیران ناتوان، ناکارآمد، بی انگیزه و ترسو ایفا نمی کنید یا اگر به این وظیفه قانونی، شرعی و ملی و وجدانی خود عمل می کنید خبرهای این گونه اقدامات در اختیار رسانه ها و افکار عمومی قرار نمی گیرد؟
مدیران نالایق از کجا آمده اند؟

6 – آقای جهانگیری در مقام معاون اول رئیس جمهور گفته اید «مدیری که اهل ریسک نیست برود در خانه بنشیند و وقت ملت را تلف نکند و بگذارد یکی بیاید که جرئت تصمیم گیری دارد» اما آیا به نظر شما مدیر ناکارآمد، ترسو و ریسک ناپذیری که بر مسند مدیریت تکیه زده، خود به خود سر کار آمده

و آیا چنین مدیرانی آن قدر ایمان، وجدان، انصاف و شهامت و کفّ نفس دارند که عنان مسئولیت را واگذارند تا دیگری بر مسند بنشیند و به درستی ادای وظیفه کند؟ چرا شما و دیگر مدیران ارشد کشور جدی تر پیگیری نمی کنید تا کشف کنید که مدیران ناکارآمد بی انگیزه آویزان از طریق کدام پارتی، رابطه، باندبازی، بده بستان و ... بر سر کار آمده اند تا علاوه بر این مدیران، گمارندگان آنان را نیز از صحنه مدیریت امور طرد و برکنار کنید.

آقای دکتر جهانگیری به نظر شما آیا مدیر بی انگیزه و نالایقی که مزه ریاست، حقوق و پاداش آن چنانی و موقعیت کذایی و بله قربان شنیدن «آدم کوچولوها» زیر زبان و دندانش مزه کرده، خودش دست بردار از این موقعیت ها!! خواهد شد یا این وظیفه شما و مدیران ارشد و رده های بالاتر و دستگاه های نظارتی است که چنین مدیرانی را در اسرع وقت برکنار کنید تا کارها را بدتر و خراب تر نکنند و مهم تر این که وقت ملت و یک کشور بزرگ و صاحب تمدن دیرینه را تلف نکنند و آرزوها و امیدهای مردم را به باد ندهند.

آیا ادامه مدیریت مدیران بی انگیزه، ترسو، نالایق و آویزان مصداق بارز «حق الناس» و تضییع حقوق یک ملت 80 میلیون نفری نیست؟!

و آیا همه آنانی که به هر دلیل در برکناری و عزل مدیران آویزان و بی انگیزه و ترسو اهمال و تعلل و سستی می کنند، به نوعی خود در تداوم نالایق گزینی از یک سو و شریک ناکارآمدی و سوءمدیریت چنین مدیرانی از دیگر سو نیستند؟!

آقای معاون اول رئیس جمهور پس لطفا خودتان جدی تر و محسوس تر شروع کنید و با توکل به خداوند در اقدامی دقیق و عاجل با کمک گرفتن از همه آن چه که دارید از آبرو و توان و اختیار و نفوذ کلام و ... استفاده کنید و تا می توانید لااقل سیستم اجرایی کشور را از وجود مدیران به قول خودتان آویزان و بی انگیزه و ریسک ناپذیر در این موقعیت حساس کشور پاک سازی کنید تا هم به وظیفه قانونی، ملی، شرعی، وجدانی و مدیریتی خود عمل کرده باشید و هم اگر نمی توانید «امیرکبیر» باشید لااقل در تاریخ انقلاب اسلامی معاون اول شجاع و توانمندی باشید که شر تعدادی مدیر نالایق را از سر مردم و کشور کم کرده و از آن مهم تر در سیستم انتخاب مدیر، انقلابی اساسی پدید می آورد و شانه هایش زیر بار سنگین حق الناس بسیار عظیم حضور مدیران آویزان و ترسو و نالایق در اداره کشور خم نشده، آقای جهانگیری مطمئن باشید علاوه بر مردم و تاریخ، خداوند علی اعلا شاهد و ناظر اعمال همه ما و به ویژه مدیران و مسئولانی است که مدعی تلاش برای تحقق عدالت و مدیریت اسلامی در نظام جمهوری اسلامی هستند.

موفقیت شما و دیگر مدیران و مسئولان کشور عزیزمان ایران، اداره و سامان دهی مطلوب امور این کهن مرز و بوم و ارائه الگوی مدیریت توانمند در نظام اسلامی به جهان امروز، آرزوی نگارنده و همه ایرانیان عاشق دین و میهن است.

همه مدیران در تمامی سطوح همیشه با خود یادآور این مهم باشند که به هر دلیلی که مسئولیتی بر عهده دارند، تنها مدیرانی سرافکنده و شرمنده درگاه الهی و تاریخ و محکمه وجدان و افکار عمومی و شهدای گران قدرمان نخواهند بود که از «فرصت خدمت» به شایستگی برای رشد و توسعه و پیشرفت کشور و خدمت به مردم استفاده کرده اند و ظرفیت ها و توان و سرمایه های انسانی و مادی وطن را هدر نداده اند و سستی و اهمال و ناتوانی، بی لیاقتی و سوءمدیریت از آنان «مدیران غاصب» مسئولیت نساخته باشد.

منبع: خراسان

عناوین مرتبط

۲۸ آبان ۱۳۹۷وعده جهانگیری برای پرداخت حقوق کارگران نیشکر هفت تپه
۲۶ آبان ۱۳۹۷آموزش کار با بی‌سیم به جهانگیری  
۲۵ آبان ۱۳۹۷پیام تسلیت جهانگیری درپی درگذشت رئیس و معاون سازمان تامین اجتماعی
۲۲ آبان ۱۳۹۷جهانگیری: تلاش آمریکا برای ایجاد موج اعتراضات در میان مردم بی‌نتیجه ماند
۲۱ آبان ۱۳۹۷جهانگیری: خوشبختانه مردم شرایط دولت را درک می کنند
۲۱ آبان ۱۳۹۷طرح آبرسانی غدیر ۲ با حضور جهانگیری افتتاح شد
۲۱ آبان ۱۳۹۷جهانگیری: راهکارهایی برای کاهش فشار اقتصادی و آثار تحریم داریم
۲۱ آبان ۱۳۹۷اتفاقی که باعث غرور جهانگیری شد + عکس
۲۱ آبان ۱۳۹۷جهانگیری: تصمیم گرفتیم تا کسی سرِ گرسنه بر زمین نگذارد/ ارزش روز سهام عدالت ۱۳ میلیون تومان شده است
۱۹ آبان ۱۳۹۷معطلی زیکو پشت در جایگاه/ پیش‌بینی جهانگیری از فینال آسیا+عکس‌و‌فیلم
۱۹ آبان ۱۳۹۷جهانگیری در دیدار شیخ سلمان: دولت ایران از فوتبال زنان حمایت می‌کند
۱۸ آبان ۱۳۹۷جهانگیری به تماشای بازی پرسپولیس می‌رود

دیدگاه کاربران

ناشناس۵۴۶۳۵۳۱۱:۰۳:۴۵ ۱۳۹۷/۶/۲۲
صحبت های روحانی و جهانگیری پشت تریبون بگونه ای است که انگار جلیلی رییس جمهوره!
ناشناس۵۴۶۴۲۶۱۲:۰۲:۵۰ ۱۳۹۷/۶/۲۲
ما خواهان محاکمه برادر ریس جمهور و برادر معاون اول همچون سایر مردم عادی هستیم
ناشناس۵۴۶۶۹۹۱۴:۵۶:۵۶ ۱۳۹۷/۶/۲۲
سئوال را از یکی بپرسند که خودش انگیزه ای داشته باشه !
ناشناس۵۴۸۴۹۸۰۹:۰۱:۳۶ ۱۳۹۷/۶/۲۴
انگیزه دارن که منتهی نه برای ما
ناشناس۵۴۶۷۹۶۱۶:۲۹:۰۴ ۱۳۹۷/۶/۲۲
قوه قضاییه باید درست عمل کند و به عدالت رفتار نماید
رضا۵۴۶۴۴۶۱۲:۱۵:۴۰ ۱۳۹۷/۶/۲۲
اگر جرات داری اول خودت برو کنار.
بهزادی۵۴۷۸۸۶۱۶:۵۴:۵۵ ۱۳۹۷/۶/۲۳
جرات که نداره هیچ حرفاش هم توخالیه مثل اعلان دلار 4200 تومنی که نتیجه اش شد دلار 15000 تومنی
ناشناس۵۴۶۳۵۶۱۱:۰۵:۵۹ ۱۳۹۷/۶/۲۲
اگه ایشون و تصور کرده که با ژست اپوزسیون گیری نسبت به دولت خودی ، بتونن مجدد در ۱۴۰۰ ملت رو به « تکرار» وادارند ، معلوم است کلا خیلی از ساده لوح اند..
ناشناس۵۴۶۹۱۴۱۸:۳۸:۳۰ ۱۳۹۷/۶/۲۲
من و خانوادم که عمرا دیگه به بهونه جنگ نشدن و تحریم و کار و نون و وحدت و «دشمن» رای بدیم.
ناشناس۵۴۶۳۷۸۱۱:۲۲:۴۹ ۱۳۹۷/۶/۲۲
شاید ایشان منتظر دستور هستند. بنابراین بنده خودم راساً دستور زیر را به ایشان ابلاغ میکنم: من به شما جناب آقای جهانگیری دستور می دهم که همین الان مدیران نالایق را برکنار نمایید و نتیجه این دستور را به اینجانب اعلام فرمایید. بدیهی است تمرد از این دستور به منزله تخطی از وظایف تلقی شده و برکنار می شوید.
محمد۵۴۶۳۸۱۱۱:۲۴:۴۱ ۱۳۹۷/۶/۲۲
اول یکی باید خود ایشان را برکنار نماید
ناشناس۵۴۶۴۳۳۱۲:۰۸:۱۵ ۱۳۹۷/۶/۲۲
کاملاً درسته ؛ همین طرح توزیع سکه و ارز را که باعث فاجعه اقتصادی شد آقای جهانگیری دادن
ناشناس۵۴۶۵۱۵۱۲:۴۴:۴۹ ۱۳۹۷/۶/۲۲
فروش سکه اگر نبود دلار الان خیلی گران تر بود عمو جون . سکه کالای مصرفی نیست
ناشناس۵۴۶۶۷۷۱۴:۳۹:۲۸ ۱۳۹۷/۶/۲۲
مطمناً شما اقتصادان نیستی ! چون دهها تن از اساتید اقتصاد دانشگاههای کشور در نامه ای به رئیس جمهور طرح توزیع سکه وارز را فاجعه بار دانستند. البته شاید در توزیع جیب شما هم شارژ شده باشد.
ناشناس۵۴۶۷۱۴۱۵:۰۷:۵۷ ۱۳۹۷/۶/۲۲
آره عموجون !!! برای مردم عادی کالای مصرفی نیست ؛ ولی برای عمو سکه ای ها کالای مصرفیه ، البته اگه سلطان سکه باشن ، میشه از نان شب هم واجب تر. البته وقتی عمو سکه ای ها سکه خواری می کنن ، این مردم عادی هستن که باید تاوان پس بدهند.
ناشناس۵۴۶۹۴۰۱۹:۰۲:۰۹ ۱۳۹۷/۶/۲۲
میزان منفی را دریاب
ناشناس۵۴۶۶۷۶۱۴:۳۸:۴۷ ۱۳۹۷/۶/۲۲
ایشان با بی کفایتی در مقام فرماندهی اقتصاد مقاومتی یک شبه با اعلام ارز 4200 تومانی پول کشور را در معرض سقوط قرار داد و تورم افسار گسیخته را به کشور تحمیل کرده است یک مهندس با فقد دانش اقتصادی بلای بزرگ بر اقتصاد کشور و زندگی مردم نازل کرده است . ایشان در نظام مسئول اسلامی باید برکنار ومحاکمه شود البته اگر کمی حس مسئولیت داشت قطعا قبل از ترتیب محکمه عدالت اسلامی تا کنون خودش استعفا داده و از مردم تقاضای بخشش می کرد .و دیگر در مورد اقتصاد سخن نمی گفت
مشعود۵۴۶۳۸۲۱۱:۲۴:۵۷ ۱۳۹۷/۶/۲۲
آقای جهانگیری توی این فیلم نقش کارگردان رو بر عهده داره!
ناشناس۵۴۶۴۱۲۱۱:۴۶:۲۰ ۱۳۹۷/۶/۲۲
همان هایی که به کار گماردند باید بر کنار کنند. ولی نمیشه چون اینا در انتخابات کمک دادند قلبا لسانا او عملا.
حقگو۵۴۶۴۱۷۱۱:۵۷:۱۳ ۱۳۹۷/۶/۲۲
شما برای اینکه وجهه از دست رفته خود را باز یابید اجازه دهید دادگاه فساد اقتصادی برادر شما و برادر ریس جمهور علنی برگزار و با انها برخورد قانونی و بدون ملاحظه بشود تا شاید حرف های شماها را کسب باور کند
ناشناس۵۴۶۴۷۱۱۲:۲۹:۱۵ ۱۳۹۷/۶/۲۲
اول رییس امور مالیاتی که رو برکنار کنید ایشون از نفس کشیدن مردم از سال های قبل هم مالیات دریافت میکنه و قوانین مالیاتی یک شب درست کرده .
ناشناس۵۴۶۴۷۲۱۲:۲۹:۴۲ ۱۳۹۷/۶/۲۲
تیتر جالبی برای مقاله انتخاب شده، واقعا مدیران نالایق را چه کسی باید برکنار کند؟
ناشناس۵۴۶۸۸۳۱۸:۱۵:۰۹ ۱۳۹۷/۶/۲۲
پدرخوانده "تَکرار"
ناشناس۵۴۶۴۹۲۱۲:۳۸:۲۰ ۱۳۹۷/۶/۲۲
با جهانگیری تا 1408
ناشناس۵۴۶۶۸۶۱۴:۴۳:۴۲ ۱۳۹۷/۶/۲۲
لطفاً اشاره بفرمایید که این اطلاعیه مربوط به سلطان سکه و شرکا هستش .
ناشناس۵۴۶۵۰۶۱۲:۴۱:۴۵ ۱۳۹۷/۶/۲۲
چرا باید بستگان مسعولان ارشد کشوری نظیر م.ج ،ح.ف و احمد عراقچی که متهم اقتصادی هستند آزاد بگردند و محاکمه شان برگزار نشود مردم می‌خواهند بدانند آیا عدالت در خصوص این افراد استثناست یا اعمال میشود ،با این شرایط چطور اعتماد مردم خدشه دار نشود
ناشناس۵۴۶۵۰۷۱۲:۴۲:۱۱ ۱۳۹۷/۶/۲۲
تنها کسی که توانست دلار را در کشور تک نرخی کند همین جهانگیری بود انهم چه تک نرخی
علی عسک۵۴۶۶۵۶۱۴:۰۹:۱۳ ۱۳۹۷/۶/۲۲
ازر ثابت 4200 تومانی ارز ثانویه 7500 تومانی ارز صادرات !!!!! ارز واردات!!!!! ارز .....
ناشناس۵۴۶۶۸۳۱۴:۴۲:۰۵ ۱۳۹۷/۶/۲۲
سه نرخ سر شکن پیدا کرده
ناشناس۵۴۶۶۹۰۱۴:۴۷:۲۹ ۱۳۹۷/۶/۲۲
البته جیب حقوق بگیرهای بیچاره را هم تک خرجی کردن. با یک بار خرید کردن دیگه چیزی برای خرج کردن باقی نمی مونه
ناشناس۵۴۶۵۴۴۱۲:۵۹:۲۶ ۱۳۹۷/۶/۲۲
آقای جهانگیری ببخشید که ما مردم، مدیر نالایق انتخاب کردیم
علی 671۵۴۶۵۴۵۱۲:۵۹:۲۸ ۱۳۹۷/۶/۲۲
این حرف آقایون هم مثل رئیس امنیت بودن ترامپه که می خواهد قطعنامه لاه را اجرا کند .ما منتظریم .حرف آقایون هم برای مردم زده می شود ،نه خودشان .منتظرند دستی از غیب برون آید .مردم را قشنگ سر کار گذاشته اند و کار خودشان را می کنند .
ناشناس۵۴۶۵۵۳۱۳:۰۴:۲۵ ۱۳۹۷/۶/۲۲
چه کسی شما را برکنار نماید؟؟؟؟؟!!!
ناشناس۵۴۶۵۵۴۱۳:۰۵:۰۲ ۱۳۹۷/۶/۲۲
فزقی نداره کی رئیس جمهور یا معاون بلشه در هر حال وضع مردم خراب خواهد بود
ناشناس۵۴۶۶۰۰۱۳:۲۶:۲۲ ۱۳۹۷/۶/۲۲
مدیران بی انگیزه را دلالان ارز ومفسدان اقتصادی گذاشته اند وباید خودشان بردارند دولت بدون اجازه آنها کاری نمیکند
عباس۵۴۶۶۴۸۱۳:۵۹:۰۵ ۱۳۹۷/۶/۲۲
اقا.تعویض ویا اخراج مدیران نالایق وریسک ناپذیر نیز خود خواهان ریسک میباشد!!!!!!!
ناشناس۵۴۶۶۵۹۱۴:۱۳:۰۹ ۱۳۹۷/۶/۲۲
به جناب آقای جهانگیری باید عرض کرد که ، اگر روزی حکم شود که آویزان ها و بی انگیزه ها و ریسک ناپذیرها از دولت پاک سازی شوند ، آن وقت دولتی هم در کشور باقی خواهد ماند .
حرف حق۵۴۶۶۷۰۱۴:۲۶:۳۰ ۱۳۹۷/۶/۲۲
نمیشه نمیشه چه کنم این دولت دولت نمیشه
ناشناس۵۴۶۶۷۳۱۴:۲۸:۴۴ ۱۳۹۷/۶/۲۲
مدیریت ریسک،دلارجهانگیری وشوک ارزی
نعمت الله جوکارنامیوندی۵۴۶۶۸۲۱۴:۴۱:۵۳ ۱۳۹۷/۶/۲۲
وقتی روحانی وجهانگیری با دردست داشتن سکان قوه محریه خودبه عنوان منتقدصحبت می کنند حس میکنم به شعورمخاطبین توهین می شود.
ناشناس۵۴۶۷۵۹۱۵:۵۰:۱۷ ۱۳۹۷/۶/۲۲
آقای جهانگیری اگر به قیامت و جهنم ایمان داری از ریاست برو از نوجوانی تا الان که 50سالمه اسمت تو گوشمه از استانداری اصفهان تا.................
ناشناس۵۴۶۸۴۰۱۷:۰۸:۲۷ ۱۳۹۷/۶/۲۲
چرا اقدام نمیکنید مدیران بی انگیزه را شما که می گویی کشور در وضعیت خطیری است؟
ناشناس۵۴۶۸۴۶۱۷:۱۵:۱۲ ۱۳۹۷/۶/۲۲
مدیران بی انگیزه نگو مدیران بی عرضه بگو
ناشناس۵۴۶۸۵۹۱۷:۳۱:۳۵ ۱۳۹۷/۶/۲۲
دولت به سختی در مقابل خواست مردم در برکناری وزرا و مدیران نالایق و فاسد مقاومت میکند. این یعنی این که دولت به حرف و دغدغه مردم و منتقدین هیچ اهمیتی نمی دهد و نتیجه اش شده این وضع فلاکت بار کشور.
ناشناس۵۴۶۹۸۱۱۹:۴۲:۵۰ ۱۳۹۷/۶/۲۲
زمانی که وزیر صنایع بود دیپلم بود کی دکترا را گرفته االله اعلم
ناشناس۵۴۷۱۱۲۲۳:۰۹:۰۶ ۱۳۹۷/۶/۲۲
میتونید یک نفر انگیزه دار معرفی کنید؟ اگر رانتتو و نجومی ها و این موارد را از شماها بگیرند بازهم انگیزه خدمت به مردم بدبخت رو دارید ،مثل برادرتان و حسبن فریدون و عراقچی و ....؟
ناشناس۵۴۷۲۵۶۰۱:۴۱:۵۸ ۱۳۹۷/۶/۲۳
این آقا کی دکتر شد.خدا را شکر بیشتر مدیران ما تحصیلات بالای دکترا دارند!!!!!!
جلال۵۴۸۱۹۲۲۲:۴۱:۵۸ ۱۳۹۷/۶/۲۳
جالب مدیران کشور همه در حال مصاحبه هستند ... همه فقط حرف میزنند ... هی دستور صادر میکنند انگار ما بدهکاریم .....
ناشناس۵۴۸۹۷۸۱۲:۵۷:۳۱ ۱۳۹۷/۶/۲۴
شما پیش قدم شو تا اونها هم بهشون بر بخوره

پربحث‌های امروز

 1. قائم مقام سایپا؛ مدیری با 5 شغل+ عکس

 2. روحانی: ملت پاسخ آمریکا را در روز ۲۲ بهمن امسال خواهد داد/ کالاهای اساسی در سال آینده با ارز ۴۲۰۰ تومان وارد می‌شود

 3. واعظی: مردم را نسبت به آینده نااُمید نکنیم

 4. تا ۱۴۰۰ عمیقا مچکریم روحانی  

 5. واکنش آخوندی به اعدام سلطان سکه

 6. ماجرای اعتراض کارگران نیشکر هفت تپه؛ داستان غم انگیز تولید و خصوصی سازی

 7. شکایت از قالیباف بخاطر عملکردش!  

 8. هشدار وزیر خارجه انگلیس به ایران!

 9. دستورالعمل جنجالی بانک مرکزی ابلاغ شد + جزئیات

 10. اسامی مدیران بازنشسته‌ا‌ی که هنوز مسند ریاست را رها نکرد‌ه‌اند

 11. عراقچی: تا زمانی که به نفع‌مان باشد در برجام می‌مانیم

 12. طرح جدید ارزی مجلس برای حمایت از اقشار کم‌درآمد + متن طرح

 13. کارگران پست کانادا و کارگران هفت تپه ی ایران

 14. باقری درمنی در آستانه رهایی از اعدام؟

 15. حق با آقای ظریف است!

 16. جاذبه‌ای به نام توالت! / عکس‌هایی از توالت‌های برتر جهان

 17. گران‎فروشی ۵۰درصدی قطعات خودرو در بازار/ قطعه ۷۵۰ هزار تومانی ال۹۰ را ۱.۵ میلیون می فروشند

 18. مایلی‌کهن: قهرمانی جهان با کی‌روش هم بی‌ارزش است/فکر می‌کند تیم ملی خانه خاله است!

 19. آیت‌الله نوری‌همدانی: مردم باید رفاه و ارزانی را در سفره‌هایشان لمس کنند

 20. آقای جهانگیری، فقط استادیوم آزادی عشق است؟  

 21. نقل قول مطهری از نظر وزیر اطلاعات درباره حناچی

 22. کاهش ۱۵۰ هزار تومانی قیمت سکه در بازار/ دلار ۱۳۵۰۰ تومان شد

 23. محسنی اژه‌ای: در شرایط جنگ اقتصادی مبارزه با مفاسد باید متناسب با شرایط جنگی باشد/ توضیحات درباره شبهات اعدام دو مفسد ارزی

 24. سرقتی از خزانه بانک‌پاسارگاد انجام نشده است

 25. وعده جهانگیری برای پرداخت حقوق کارگران نیشکر هفت تپه

پربحث‌های دیروز

 1. نمایندگان مجلس از ظریف شکایت کردند + اسامی

 2. آغاز طرح بسته حمایتی دولت/ واریز۲۰۰هزار تومان به حساب حقوق کارکنان و بازنشستگان

 3. قیمت پراید و تیبا در سوریه؛ ۱۳۲ تا ۱۴۰ میلیون تومان!

 4. دهقان: آقای ظریف! شما وزیر خارجه ایران هستید نه مترجم خواسته‌های FATF/ پنج سال کشور و ملت را سر کار گذاشتید

 5. حاشیه های مراسم ختم سلطان سکه

 6. بزرگترین عامل پولشویی در کشور  

 7. رشد قیمت سکه و ارز + جدول

 8. درخواست مردم؛ برخورد با دانه درشت‌های فساد اقتصادی است/ قوه قضاییه باید از آقای سیف در مورد اقدامات بانک مرکزی پاسخ بخواهد/ مفسدی که ۱۰ میلیون تومان از دولت حقوق می‌گرفت

 9. انتصابات لحظه‌آخری در شهرداری تهران و لزوم ورود نهادهای نظارتی/ اصلاح‌طلبان و دولت روحانی؛ خودکرده را تدبیر نیست/ قالیباف به‌دنبال ریاست مجلس آینده؟

 10. ظریف: نوار اظهاراتم درباره پولشویی وجود دارد

 11. «سلطان»ها، منقرض نمی شوند! 

 12. فساد سازمان‌یافته در مسیر واردات خودرو و مطالبه عمومی برای برخورد با تخلفات/ قوه قضائیه نتیجه پرونده ثبت سفارش خودرو را اعلام کند

 13. آیا ایران پولشویی می‌کند؟

 14. اعلام میانگین «حقوق» فرهنگیان و «تسهیلات بانکی» پرداختی به آنها

 15. پاسخی به ادعای عجیب عضو مجمع تشخیص درباره تصویب CFT

 16. آخرین وضعیت پرونده‌های حسین فریدون، مهدی جهانگیری و جواد لاریجانی

 17. ما عادت می‌کنیم لطفا شما عادت نکنید

 18. بابا کشاورز بود.. الان شده شهید مدافع حرم  

 19. وزیر کار: مردم ما تلاش خالصانه مسئولان دلسوز را می‌بینند/ امتحان خوبی در ایام تحریم پس ندادیم

 20. احتمال افزایش قیمت سوخت بالا رفت

 21. «ایران مال» مقصد جدید گردشگران ایرانی می‌شود/ دبی مال ، برج العرب و آبنمای برج خلیفه را فراموش کنید!

 22. اظهارات اخیر ظریف باعث شادمانی ترامپ و همفکرانش شد

 23. جابجایی مدیران مثل دانه‌های تسبیح در پُست‌ها  

 24. استیضاح وزرای خارجه و آموزش و پرورش در مجلس

 25. ماجرای زمین‌های ده ونک؛ از روایت تا واقعیت مالکیت زمین‌های اطراف دانشگاه الزهرا

پربحث‌های هفته

 1. سلطان سکه اعدام شد

 2. واکنش وزیر ارتباطات به انتشار تصاویری از خودروی شخصی‌اش

 3. تهمت بزرگ وزیر خارجه‌مان به نظام؛ آقای ظریف اگر مدرکی دارید، چرا به قوه قضائیه ارائه نمی‌دهید؟/ پولشویی کجا انجام می‌شود؟

 4. سوت و کف به افتخار ظریف

 5. این فیلم را ببینید؛ از احمد شیرزاد تا محمدجواد ظریف

 6. نوبخت: افزایش حقوق کارمندان در سال ۹۸ بیشتر از سال‌های قبل است

 7. آقای ظریف! مردم چرا باید برای این سطح ناشی گری دیپلماتیک هزینه دهند؟

 8. درگذشت نوربخش مدیرعامل تامین اجتماعی و معاونش در حادثه رانندگی/ جزئیات حادثه برای همراهان وزیر کار در گلستان+تصاویر

 9. جهانگیری: تصمیم گرفتیم تا کسی سرِ گرسنه بر زمین نگذارد/ ارزش روز سهام عدالت ۱۳ میلیون تومان شده است

 10. قائم مقام سایپا؛ مدیری با 5 شغل+ عکس

 11. جزئیات جدید افزایش ۵۰ درصدی حقوق کارکنان سازمان مالیاتی + سند

 12. نمایندگان مجلس از ظریف شکایت کردند + اسامی

 13. علی مطهری: اگر مقاومت کنیم تحریم‌کنندگان از راه‌شان بر می‌گردند

 14. به این مسئول چه می‌توان گفت؟  

 15. دفاع رئیس اتحادیه آجیل از قیمت ۲۰۰ هزار تومانی پسته

 16. پیروز حناچی شهردار تهران شد؛ صندلی بهشت به آخوندی نرسید + جزئیات

 17. فاتحه تهران را بخوانیم

 18. ظریف باید اسامی پولشویی کنندگان را نام ببرد وگرنه استیضاح می شود

 19. آیا حناچی همان فرشته نجات تهران است؟

 20. افزایش حقوق کارمندان ۲ دستگاه دولتی مجدد به جریان افتاد +سند

 21. تیم اقتصادی با اقدامات خود دولت را به انحراف برد/ نیلی در تشدید مشکلات اقتصادی نقش داشت و امروز به بن‌بست رسیده‌ است

 22. در پاسخ به حرفهایِ تکراریِ حسن عبّاسی

 23. آغاز طرح بسته حمایتی دولت/ واریز۲۰۰هزار تومان به حساب حقوق کارکنان و بازنشستگان

 24. ولی‌الله سیف: شوک ارزی پیش‌بینی شد ولی تدبیر نشد/ در طول مسوولیتم چندین بار استعفا و تقاضای کناره‌گیری کردم

 25. علت تصادف خودرو همراهان وزیر کار مشخص شد

پربحث‌های امروز

 1. روحانی: ملت پاسخ آمریکا را در روز ۲۲ بهمن امسال خواهد داد/ کالاهای اساسی در سال آینده با ارز ۴۲۰۰ تومان وارد می‌شود

 2. واعظی: مردم را نسبت به آینده نااُمید نکنیم

 3. تا ۱۴۰۰ عمیقا مچکریم روحانی  

 4. واکنش آخوندی به اعدام سلطان سکه

 5. شکایت از قالیباف بخاطر عملکردش!  

 6. اسامی مدیران بازنشسته‌ا‌ی که هنوز مسند ریاست را رها نکرد‌ه‌اند

 7. عراقچی: تا زمانی که به نفع‌مان باشد در برجام می‌مانیم

 8. طرح جدید ارزی مجلس برای حمایت از اقشار کم‌درآمد + متن طرح

 9. حق با آقای ظریف است!

 10. آیت‌الله نوری‌همدانی: مردم باید رفاه و ارزانی را در سفره‌هایشان لمس کنند

 11. آقای جهانگیری، فقط استادیوم آزادی عشق است؟  

 12. وعده جهانگیری برای پرداخت حقوق کارگران نیشکر هفت تپه

 13. «نیشکر هفت تپه» ورژن به‌روز شده «رشت الکتریک»  

 14. تصمیم مجلس برای جلوگیری از قاچاق سوخت

 15. دیدار نماینده دبیر کل سازمان ملل متحد با ظریف

 16. برجام، مسایل منطقه و دو تابعیتی‌های انگلیسی موضوع گفت‌وگوی هانت و ظریف

 17. مذاکره کننده ارشد ایران با FATF ممنوع الخروج شد

 18. نخستین آگهی مزایده اموال بابک زنجانی  

 19. شریعتمداری: ما قدیمی‌ها عادت کرده‌ایم که کار نکنیم و بیت‌المال را آتش بزنیم

 20. صدرالسادتی، روحانی پرحاشیه دستگیر شد

 21. ایرادهای وارده به طرح نظام انتخاباتی استانی

 22. "شنود مکالمات نظامیان آمریکا توسط نیروی دریایی ارتش"

 23. محسن رضایی: باید از سیاست تخریب غیرسازنده ترامپ استفاده کنیم

 24. جرمی هانت با ظریف دیدار کرد

 25. اجرای قانون، بدون استثنا برای همه  

پربحث‌های دیروز

 1. نمایندگان مجلس از ظریف شکایت کردند + اسامی

 2. دهقان: آقای ظریف! شما وزیر خارجه ایران هستید نه مترجم خواسته‌های FATF/ پنج سال کشور و ملت را سر کار گذاشتید

 3. درخواست مردم؛ برخورد با دانه درشت‌های فساد اقتصادی است/ قوه قضاییه باید از آقای سیف در مورد اقدامات بانک مرکزی پاسخ بخواهد/ مفسدی که ۱۰ میلیون تومان از دولت حقوق می‌گرفت

 4. انتصابات لحظه‌آخری در شهرداری تهران و لزوم ورود نهادهای نظارتی/ اصلاح‌طلبان و دولت روحانی؛ خودکرده را تدبیر نیست/ قالیباف به‌دنبال ریاست مجلس آینده؟

 5. ظریف: نوار اظهاراتم درباره پولشویی وجود دارد

 6. آیا ایران پولشویی می‌کند؟

 7. پاسخی به ادعای عجیب عضو مجمع تشخیص درباره تصویب CFT

 8. آخرین وضعیت پرونده‌های حسین فریدون، مهدی جهانگیری و جواد لاریجانی

 9. ما عادت می‌کنیم لطفا شما عادت نکنید

 10. وزیر کار: مردم ما تلاش خالصانه مسئولان دلسوز را می‌بینند/ امتحان خوبی در ایام تحریم پس ندادیم

 11. اظهارات اخیر ظریف باعث شادمانی ترامپ و همفکرانش شد

 12. جابجایی مدیران مثل دانه‌های تسبیح در پُست‌ها  

 13. استیضاح وزرای خارجه و آموزش و پرورش در مجلس

 14. جناب آخوندی! چه پاسخی برای این سوالات حیاتی دارید

 15. ظریف: اگر جایی را متهم کردم، آن وقت سوال کنید!   

 16. لاریجانی: راهکارهای رفع مشکلات اقتصادی در کمیته مشترک مجلس و دولت بررسی می‌شود

 17. قیمت عدسی چشم بعداز طرح تحول کاهش یافته است/ شرکت لنز چشمی آلکان فقط 30 درصد بازار کشور را در اختیار دارد

 18. مصباحی‌مقدم در پاسخ به مطهری: در زمان حیات مرحوم آیت‌الله هاشمی هم نظارت مجمع اعمال می‌شد

 19. تحریم «استقبال از رئیس جمهور» توسط رئیس ستاد روحانی

 20. ضربه وزارت اطلاعات به اخلالگران بازار پتروشیمی

 21. استانی شدن انتخابات؛ وقتی مجلس راه حل درستی برای مشکلات ندارد

 22. محمد دهقان دبیرکل جمعیت رهپویان شد/الهیان قائم مقام و شریعتی سخنگو شدند

 23. انتخابات نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت به مرحله دوم رفت

 24. تکذیب استعفای ظریف از سوی معاون روحانی

 25. حسام‌الدین آشنا و فواد ایزدی در برنامه تلویزیونی

پربحث‌های هفته

 1. تهمت بزرگ وزیر خارجه‌مان به نظام؛ آقای ظریف اگر مدرکی دارید، چرا به قوه قضائیه ارائه نمی‌دهید؟/ پولشویی کجا انجام می‌شود؟

 2. سوت و کف به افتخار ظریف

 3. این فیلم را ببینید؛ از احمد شیرزاد تا محمدجواد ظریف

 4. آقای ظریف! مردم چرا باید برای این سطح ناشی گری دیپلماتیک هزینه دهند؟

 5. جهانگیری: تصمیم گرفتیم تا کسی سرِ گرسنه بر زمین نگذارد/ ارزش روز سهام عدالت ۱۳ میلیون تومان شده است

 6. نمایندگان مجلس از ظریف شکایت کردند + اسامی

 7. علی مطهری: اگر مقاومت کنیم تحریم‌کنندگان از راه‌شان بر می‌گردند

 8. به این مسئول چه می‌توان گفت؟  

 9. ظریف باید اسامی پولشویی کنندگان را نام ببرد وگرنه استیضاح می شود

 10. آیا حناچی همان فرشته نجات تهران است؟

 11. توکلی: حرف ظریف درباره پولشویی خطا بود

 12. دهقان: آقای ظریف! شما وزیر خارجه ایران هستید نه مترجم خواسته‌های FATF/ پنج سال کشور و ملت را سر کار گذاشتید

 13. اعدام سلطان سکه آغاز راه است/ مطالبه‌ای از دستگاه قضا

 14. روحانی: ملت پاسخ آمریکا را در روز ۲۲ بهمن امسال خواهد داد/ کالاهای اساسی در سال آینده با ارز ۴۲۰۰ تومان وارد می‌شود

 15. واکنش کیهان به اعدام سلطان سکه  

 16. واعظی: مردم را نسبت به آینده نااُمید نکنیم

 17. دوره آموزشی عراقچی برای دیپلمات‌های جوان افغانستانی+ عکس

 18. تاملی بر یک مصاحبه

 19. امیرآبادی: ادعای ظریف درباره پولشویی گسترده تهمتی بزرگ به نظام است

 20. تا ۱۴۰۰ عمیقا مچکریم روحانی  

 21. واکنش آخوندی به اعدام سلطان سکه

 22. برای برجام مدعی خزانه خالی بودند حالا برای CFT از پولشویی گسترده سخن می گویند

 23. درخواست مردم؛ برخورد با دانه درشت‌های فساد اقتصادی است/ قوه قضاییه باید از آقای سیف در مورد اقدامات بانک مرکزی پاسخ بخواهد/ مفسدی که ۱۰ میلیون تومان از دولت حقوق می‌گرفت

 24. عراقچی‌: هنوز به نقطه قطع کامل امید از اروپا نرسیده‌ایم

 25. ظریف به مجلس احضار شد

آخرین عناوین