افت شدید محبوبیت بایدن در نظرسنجی‌ها؛ ترامپ پیشی گرفت

گروه جهان الف،   4000702056

نظرسنجی‌ جدید موسسه گالوپ حاکی از آن است که محبوبیت جو بایدن از ابتدای ریاست‌جمهوری‌اش به پایین‌ترین میزان خود رسیده است و اولین بار اکثریت مردم آمریکا از عملکرد او ناراضی هستند. همزمان، نظرسنجی دیگری نشان می‌دهد که دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق، از او محبوب‌تر است.

افت شدید محبوبیت بایدن در نظرسنجی‌ها؛ ترامپ پیشی گرفت

به گزارش ایسنا، گالوپ این نظرسنجی را بین اول تا ۱۷ سپتامبر پس از خروج بیش از ۱۲۰ هزار تن از افغانستان از سوی دولت ایالات متحده انجام داد. در مقایسه با ماه اوت که عملکرد رئیس جمهور مورد تایید  ۴۹ درصد پاسخ‌دهندگان به نظرسنجی بود و ۴۸ درصد نسبت به آن اعلام نارضایتی کرده بودند، محبوبیت او شش درصد کاهش یافته است.

بیشترین افت در محبوبیت بایدن نزد رای‌دهندگان مستقل رخ داده است. در ماه ژانویه، ۶۱ درصد از آنهایی که خود را مستقل معرفی کرده بودند، عملکرد رئیس جمهور را تایید کردند، در حالیکه اکنون ۳۷ درصد از این گروه عملکرد او را تایید می‌کنند.

محبوبیت بایدن نزد جمهوری‌خواهان به نصف میزان قبلی رسیده و از ۱۲ درصد به شش درصد کاهش یافته است. در همین دوره زمانی، رضایت از او نزد دموکرات‌ها با اندکی کاهش از ۹۸ درصد به ۹۰ درصد رسیده است.

به نوشته روزنامه ایندیپندنت، تنها رئیس جمهوری که از زمان جنگ جهانی دوم به این سو، در دوره ریاست جمهوری خود محبوبیت پایین‌تری نسبت به بایدن داشت، دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق است.

ارقام پایین میزان محبوبیت در حالی مطرح می‌شود که رئیس جمهور در جبهه‌های مختلف با انتقاد روبه‌رو بوده است. افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا، وضع اقتصادی که روند بهبود آن به کندی گراییده است و نارضایتی اکثر آمریکایی‌ها از خروج ایالات متحده از افغانستان که منجر به کشته شدن ۱۳ سرباز آمریکایی در انفجار فرودگاه در کابل شد، از زمینه‌های انتقاد است.

در مقابل، کامالا هریس، معاون رئیس جمهور، ۴۹ درصد، اندکی محبوبیت بیشتر دارد. این تقریبا همان میزان محبوبیتی است که بایدن در زمان تصدی سمت معاونت رئیس جمهوری در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما داشت. گرچه، همین تعداد از عملکرد هریس رضایت ندارند که ۱۰ درصد بیشتر از نارضایتی از بایدن در سال ۲۰۰۹ است.

در مقابل، نیویورک پست گزارش داد که آمار و ارقام ترامپ در نظرسنجی دیگری در حال افزایش است. نظرسنجی مشترک "هاروارد کپس و هریس پل" که اوایل این هفته در روزنامه هیل منتشر شد، نشان داد که ترامپ و بایدن از لحاظ آماری شانه‌ به ‌شانه هم هستند. این نظرسنجی نشان داد که ۴۹ درصد رای‌دهندگان نسبت نظر منفی نسبت به بایدن دارند، در حالی که ۴۷ درصد نظر منفی نسبت ترامپ ابراز می‌کنند.

یکتانتتریبون

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های دیروز

   پربحث‌های هفته

   1. آیا «اشتباه از من بود»، کافی است آقای ظریف؟!

   2. "ابوالحسن بنی‌صدر" درگذشت

   3. استراتژی هزار خنجر علیه ایران، عوامل و راهکارهای آن

   4. عاقبت تبعیض: فاجعه فرار مغزها به سوی رشته های پزشکی

   5. بمب ساعتی که دولت قبل به ارث گذاشت

   6. واردات خودرو حتماً انجام می شود/سه شنبه ابهامات شورای نگهبان مرتفع می شود/ می خواهیم خودروساز داخلی از تنبلی در بیایید

   7. ناراحتی کارشناس جمهوری آذربایجان از انتشار صحبت‌های قلی‌اف در ایران

   8. بازی جدید واشنگتن با ابزارهای منطقه‌ای

   9. واکنش مردم به لفاظی‌های الهام علی‌اف

   10. اعتراف روزنامه صهیونیستی: ایران به یک قدرت هسته‌ای تبدیل شده است

   11.  ۳ اشتباهی که بنی صدر را زمین زد

   12. تکمله ای بر ماجرای اعتراف برجامی ظريف

   13. سرقت جواهرات یک زن به عنوان مامور تست کرونا

   14. اول مسئولیت پذیری، بعد عدالت‌ طلبی!

   15. چه کسی مذاکرات برجام را هدایت خواهد کرد؟/  حمله بیژن نوباوه به منتقدانی که طرح صیانت را نخوانده‌اند

   16. قالیباف با طرح صیانت مخالف است؟/ انتقاد یک نماینده از جلسات غیرعلنی مجلس

   17. وعده میرکاظمی درباره بودجه ۱۴۰۱/ اسلامی: درباره اجرای قانون هسته‌ای مجلس، اختلاف وجود دارد/ شریعتمداری: عراقچی با ظریف تفاوت دارد

   18. پیام سفرهای منطقه ای امیرعبداللهیان

   19. درآمد دوبرابری از فروش، افزایش ناچیز تولید

   20. روایت پدر و پسر از کلیپ ساختگی سیلی به یک روحانی

   21. یک دهه شصتی استاندار تهران شد

   22. عزت‌الله مهرآوران بر اثر کرونا درگذشت

   23. توئیت روحانی به مناسبت سالروز تاسیس شورای عالی امنیت ملی

   24. چند پیشنهاد بودجه‌ای که ثبات را به اقتصاد کشور باز می گرداند

   25. سفر جنجالی احمدی نژاد و همسرش به دبی

   ابر آروان

   آخرین عناوین