حمایت چند نماینده مجلس از عنابستانی/ واکنش نمکی به جنجال واکسن روسی/ درخواست‌ها از رئیسی برای نامزدی زیاد شده است/ نگرانی محسن هاشمی درباره عدالت اجتماعی

گروه سیاسی الف،   3991112088 ۴۷ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

هر روز اخبار فراوانی در رسانه ها منتشر می شود که دنبال کردن آنها حتی برای آنان که اهل مطالعه اخبار هستند کار را دشوار می‌کند. بسته خبری- تحلیلی الف با رصد اخبار و رویدادهای مهم، همچنین تحلیل های صورت گرفته در این زمینه مخاطبان خود را از مهمترین وقایع روز آگاه می‌کند.

حمایت چند نماینده مجلس از عنابستانی/ واکنش نمکی به جنجال واکسن روسی/ درخواست‌ها از رئیسی برای نامزدی زیاد شده است/ نگرانی محسن هاشمی درباره عدالت اجتماعی

آخرین آمار کرونا در ایران

دکتر سیما سادات لاری امروز ‌‌‌یک‌‌شنبه در خصوص آخرین وضعیت ویروس کرونا در کشور گفت: از دیروز تا امروز ۱۲ بهمن ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۶ هزار و ۲۶۸ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۴۶۹ نفر از آنها بستری شدند.

سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به یک میلیون و ۴۱۷ هزار و ۹۹۹ نفر رسید.

او افزود: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۷۰ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۵۷ هزار و ۹۵۹ نفر رسید.

دکتر لاری اظهار داشت: خوشبختانه تا کنون یک میلیون و ۲۱۰ هزار و ۵۱ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند. 

واکنش نمکی به جنجال واکسن روسی

پس از اینکه مسئولین وزارت بهداشت اعلام کردند درصدد خرید واکسن کرونا از روسی هستند، شائبه ها و جنجال هایی بر این واکسن ایجاد شده است. 

سعید نمکی وزیر بهداشت گفت: ما واکسنی وارد کشور می‌کنیم که فاز ۳ مطالعات بالینی اش بیرون از این سرزمین صورت گرفته باشد و گواهی مصرف اضطراری داشته باشد. همچنین ما واکسنی را وارد این کشور خواهیم کرد که حداقل در ۵ یا ۶ کشور دنیا هم خریده و مصرف شود. ما ۵ منبع شناسایی و ثبت کردیم. تاکنون از برندی اسم نبرده بودم اما امروز می‌گویم تا مردم حرف درست و علمی را در رابطه با واکسن از وزیر بهداشت بشنوند؛ پرونده منبع اروپایی آسترازنیکا، دو کمپانی در هند، یک کمپانی در چین و یکی در روسیه در حال ثبت هستند.

وی افزود: یکی از این منابع که برخی روی آن بلوا به راه انداختند این مجموعه روسی است، این واکسن روسی در کشورهای روسیه، آرژانتین، مجارستان، صربستان، مکزیک، امارات متحده عربی، پاکستان، بلاروس، بولیوی، الجزایر و... است. این چه خباثتی است که برای میزگرد کشوری که خودش در باتلاق کرونا مانده است، خوراک تهیه کنیم؟ این چه وطن پرستی و اندیشه‌ای است؟ روزی که مرگ و میر ما به حدود ۵۰۰ نفر می‌رسید بلوا میکردند برایمان در شبکه‌های خارجی اما روزی که متاسفانه مرگ و میر خودشان به ۱۸۶۰ مورد رسیده، یک پنل نگذاشتند که علت را بررسی کنند. مگر نمی‌شود این سوالات را در کشور از خود وزیر بهداشت پرسید؟ مگر می‌شود قبول کرد وزیر بهداشت این مملکت اجازه دهد پای واکسن نامطلوب به این کشور برسد؟

وزیر بهداشت ادامه داد: ما هم واکسن داخلی را با قدرت دنبال می‌کنیم و هم از مطمئن ترین منابع واکسن وارد می‌کنیم و به کوری چشم خیلی‌ها اول هم به خانواده خودمان تزریق می‌کنیم تا همه بدانند ما سلامت مردم را در اولویت می‌دانیم.

بیشتر بخوانید:

وزیر بهداشت: واکسن را اول به خانواده خودمان تزریق می‌کنیم/ خدمتگزاران را خائن جلوه ندهید

همه‌‌چیز درباره واکسن اسپوتنیک/ ایران تنها کشوری است که واکسن روسی کرونا را وارد می‌‌کند؟!

چرا برخی واکسن روسی نمی‌زنند؟/ مینو محرز مسئولیتی برای واکسن‌های خارجی کرونا ندارد

***

تا پایان دولت روحانی، آمریکا اقدام مهمی درباره تحریم ها انجام نمی دهد

حمیدرضا آصفی، سخنگوی اسبق وزارت خارجه درباره سیاست خارجی بایدن به ایران گفت: «بایدن با سیاست‌های ترامپ مخالف بود و این کاملاً روشن است. ولی حتماً ته دلش بابت فشاری که به ایران آمده و تحریم‌هایی که ترامپ به عنوان یک ابزار اعمال فشار برای او به ارث گذاشته خوشحال است و دوست ندارد  کاری کند که ایران بدون امتیاز دادن از این وضعیت خارج شود. ترامپ می‌گفت در گوشه رینگ همچنان به ایران مشت بزنیم و بایدن می‌‌گوید مشت زدن را قدری رها کنیم اما نمی‌گوید بگذاریم براحتی دو طرف برگردند سر جای اول‌شان...

من مایل هستم همین فردا اتفاقات سازنده و مثبت به نفع ایران شکل بگیرد. اما واقعیت چیز دیگری است. من فکر نمی‌کنم در عمر دولت فعلی یعنی دولت دوازدهم اتفاق جدی توسط امریکایی‌ها رقم بخورد. یعنی مسائل آنقدری پیچیده هستند که به این سادگی و زودی امکان مدیریت همه آنها نباشد.

ضمن اینکه الان بایدن نه به عنوان مخالف ترامپ، بلکه به عنوان رهبر امریکا نگاه می‌کند می‌بیند که این کشور تمام زحمت تحریم‌های حداکثری را کشیده، انزوا در شورای امنیت را تحمل کرده، فحش خروج از برجام را خورده، وقت صرف این حجم بالا از تحریم‌ها کرده، با خودش می‌گوید چرا باید اینها را کنار بگذارم؟ الان در سیاست خارجی باید ما روی منطقه و شرکای سنتی تمرکز کنیم. یعنی باید به امریکا و اروپا نشان دهیم خیلی هم معطل آنها نمی‌مانیم.»

بیشتر بخوانید: 

آصفی: بایدن درباره برجام سریع تصمیم نمی‌گیرد/ بایدن ته دلش بابت تحریم‌های ترامپ خوشحال است

***

بررسی طرح شفافیت آرای نمایندگان در مجلس در اولویت قرار گرفت

نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز (یکشنبه ۱۲ بهمن) مقرر کردند طرح شفافیت آراء با اولویت بررسی شود.

از ۲۳۸ نماینده حاضر در صحن علنی مجلس ۱۵۴ نماینده با اولویت این بررسی موافقت کرده و ۵۴ نماینده اعلام مخالفت کردند، ضمن اینکه ۷ رأی هم ممتنع بود.

***

حمایت چند نماینده مجلس از عنابستانی

قاعدتا ماجرای عنابستانی با یک ویدئوی ساده که در آن از مردم عذرخواهی شده است نباید پایان یافته تلقی شود. روز گذشته سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی نایب رئیس مجلس از طرح شکایت ناجا در دادسرا خبر داد و گفت: با فرمانده نیروی انتظامی پیرامون اتفاق افتاده بین آقای عنابستانی و سرباز راهور صحبت کردم و سردار اشتری گفت که ما گزارش را تهیه و برای دادستانی ارسال کرده‌ایم. راهور ناجا مستقیم به مجلس شکایت نکرده است و در دادستانی طرح شکایت کرده‌اند.

از سوی دیگر موسی غضنفر آبادی، سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان، در گفت و گو با خبرنگار برنا در پاسخ به این سوال که ایا هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان به ماجرای عنابستانی ورود می کند؟ گفت: هنوز به این موضوع ورود نکرده ایم اگر طرح شکایتی شود، بررسی می کنیم. هیئت این موضوع را بررسی می کند اما جزو اولویت ما نیست و موضوعات دیگری در دستور داریم.

محمدحسین فرهنگی، سخنگوی هیئت رئیسه مجلس هم گفته که ماجرا یک بعد دیگر دارد و به آن هم باید رسیدگی شود. فرهنگی در گفت و گوی ویدئویی با صدا و سیما گفت: «حواشی رخ داده برای نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی دو بعد داشت؛ بعد اول رفتار نماینده سبزوار بود که هیات نظارت به این موضوع ورود کرده و در حال بررسی آن است. 

بعد دوم این ماجرا توهینی است که به مجلس شده است. چرا که توهین‌های انجام شده فقط مربوط به آن سرباز نیست. بلکه مامور دیگری که چهره او در فضای مجازی منتشر نشد، توهین‌های زیادی به نماینده مجلس انجام داده و یکی از مسببان راه‌بندان مسیر نیز او بوده است.

این دو موضوع باید به صورت موازی بررسی شود. یعنی هم حواشی مربوط به نماینده مجلس و هم توهین‌هایی که مامور نیروی انتظامی انجام داده است، باید در هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس بررسی شود.»

بهروز محبی نجم آبادی نماینده مردم سبزوار در مجلس، در گفت و گو با برنا در رابطه با طرح شفافیت آرا و در پاسخ به این سوال که فکر می کنید جو مجلس نسبت به این طرح چگونه باشد، گفت: افراد در عمل خلاف آنچه را که بیان می کنند انجام می دهند اما باید این طرح به تصویب برسد و دوستان رای بدهند. من خودم موافق این طرح هستم.

نماینده مردم سبزوار در مجلس بیان کرد: عده ای در کشور هزینه درست کاری را بالا بردند و هرچه شفاف باشی علیه تو گارد می گیرند، فضای رسانه ای تبدیل شده به عده‌ای شعبان بی مخ که از کاه کوه می سازند. 

او در پاسخ به این سوال که منظورتان چیست، گفت: آدم هایی هستند که دروغ پردازی می کنند حادثه ها را بزرگ نمایی می کنند مانند خطای عنابستانی که در آن بزرگنمایی صورت گرفت. 

این نماینده در پاسخ به این سوال که فکر نمی کنید این توهین به فضای رسانه ای کشور، است، اظهار کرد: منظورم با عده ای است که در ماجرای نجفی واقعیت را وارونه نشان دادند ولی در ماجرای عنابستانی بزرگنمایی کردند.

حسینعلی حاجی دلیگانی، نماینده میمه، برخوار و شاهین شهر و عضو هیئت رئیسه مجلس در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود با اشاره به ماجرای نماینده سبزوار و درگیری او با مامور راهور پلیس در خیابان دروازه دولت تهران گفت: این تجربه به ما نشان داد که چگونه شفافیت راه را بر سیلی های متعدد مدیران، کارمندان و ماموران به اقشار مختلف مردم می بندد. ضمن تحسین نماینده ای که یک سیلی به نفس اماره خودش و یکی سیلی به دشمنان نظام و مجلس زد به نیروی انتظامی هشدار می دهم که از عذرخواهی این نماینده عبرت بگیرد و اجازه ندهد که مامورانش در هنگام اعمال قانون از چهارچوب قانون تجاوز کنند.

وی با بیان اینکه نظام اسلامی مردم و قانون برایش فرقی نمی کند از نیروی انتظامی پلیس خواست تا نسبت به ادبیات مامور راهور از مجلس عذرخواهی کند.

***

پاسخ عملی دولت روحانی به خناسان

حسن روحانی، رئیس‌جمهور، صبح یکشنبه در آیین بهره‌برداری از طرح‌های ملّی وزارت نیرو با تبریک آغاز دهه فجر، با اشاره به ورود امام(ره) به میهن و سخنرانی تاریخی ایشان در بهشت زهرا گفت: قسمتی از سخنان امام (ره) توسط برخی خناسان دنبال می‌شد و آن سخن این بود که ما کاری می‌کنیم که آب و برق برای مستضعفین مجانی شود.

وی اظهار داشت: خناسان همیشه می‌گفتند چه شد تحقق سخنان امام خمینی در بهشت زهرا، و دولت امروز افتخار می‌کند که این کار را انجام داده است آن هم در سایه تلاش وزارت نیرو و نفت.

روحانی ادامه داد: امروز توانستیم بگوییم برای افرادی که مصرف بسیار کمی دارند که به‌طور طبیعی از اقشار کم درآمد هستند هم برق و هم آب و گاز مجانی است و همه آن پیش‌بینی‌های امام در تاریخ تثبیت شد و درست از آب درآمد و بسیار کار جالب توجهی بود که یک شعار زشتی که خناسان در دست گرفته بودند پایان داده شد و معلوم شد که دولت جمهوری اسلامی حامی مستضعفان در تاریخ است.

***

عارف: ائتلاف، شرایطی دارد که باید به آن عمل شود

محمدرضا عارف رئیس فراکسیون امید مجلس دهم درباره امکان ائتلاف اصلاحات با سایر جریان ها در انتخابات ریاست جمهوری 1400، به ایسنا گفت: نگاه من روشن است و اصولا اعتقاد به ائتلاف و توجه به منافع ملی دارم. در ذات توجه و اولویت به منافع ملی، ائتلاف و حرکت اجماعی وجود دارد. معتقدم در مرحله اول احزاب و جریان های سیاسی به صورت شفاف، مواضع و کاندیدای خود را باید معرفی کنند، زیرا رفتارهای پاندولی و بده وبستان ها به جریان های سیاسی ضربه می زند. 

عارف با بیان اینکه هر جریان سیاسی باید براساس افراد و نامزدهای خود حرکت کند، تصریح کرد: اگر قرار بر ائتلاف باشد، ائتلاف باید براساس سازوکار مشخصی انجام شود مثلا اگر برای تشکیل دولت بنا بر ائتلاف شد، باید از قبل مشخص شود که سهم هر جریان در فعالیت دولت چقدر است ؟مثلا رئیس جمهور از شما، معاون اول از ما یا هشت وزیر از شما و یازده وزیر از ما و... اگر قرار به ائتلاف باشد، باید آورده و دریافتی و مسئولیت ها مشخص شود تا بتوان پاسخگوی مردم بود.

رئیس بنیاد امید ایرانیان در پاسخ به این پرسش که آیا قصد حضور در انتخابات 1400 را دارید، گفت: امروز نمی شود صریح پاسخ داد. جریان اصلاحات باید برای انتخابات حضور جدی داشته باشد و برنامه و نامزد معرفی کند و ما هم در این مسیر حرکت می کنیم... رابطه من با احزاب خوب بوده و هیچ گاه  این رابطه قطع نشده است و فعالیت من کمتر از قبل نشده است. برخی چهره ها از من تقاضای حضور در انتخابات داشته اند، اما من تاکنون موضعی نگرفته ام. 

***

واکنش وزیر راه به ماجرای پرواز ترکیش ایر

محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی در حاشیه بهره‌برداری از 12 طرح توسعه فرودگاه مهرآباد در خصوص اتفاقات پرواز ترکیش ایر گفت: هیچ شرایط خاصی برای این پرواز وجود نداشته بجز اینکه رفتار خلبان پرواز ترکیش منطقی نبوده است و می‌توانست در فرودگاه امام فرود بیاید.

وزیر راه و شهرسازی گفت: در شرایط غیرعادی برای پروازهای ترکیش ایر دو فرودگاه باکو و اصفهان آلترناتیو هستند. فرودگاه اصفهان آلترناتیو اول است اما خلبان ترکیش رفتار غیرقابل قبولی از خود نشان داده و به سمت باکو پرواز کرد.

اسلامی تاکید کرد: تذکرات لازم به سازمان هواپیمایی ترکیه و هواپیمایی ترکیش ایر در این رابطه داده می‌شود.

***

نگرانی محسن هاشمی درباره عدالت اجتماعی

محسن هاشمی در ابتدای جلسه شورای اسلامی شهر تهران گفت: نخستین سرود انقلاب، با تعیین هدف نظام جمهوری اسلامی، یعنی آباد کردن دین و دنیای مردم آغاز می‌شد و امروز اگر پس از ۴۲ سال، بخش قابل توجهی از افکار عمومی احساس می‌کند که دین و دنیای جامعه به چالش کشیده است، به معنای آن است که ما در تحقق اهداف انقلاب به خوبی عمل نکرده‌ایم.

وی افزود: امروز جامعه با شرایط بسیار سخت معیشتی مواجه است و اکثریت مردم در تامین معاش و حداقل‌های زندگی خود به مشکل برخورد می‌کنند. در رسالت انقلاب اسلامی، مهمترین هدف تحقق عدالت است و اگر امروز اکثریت جامعه در محدوده خط فقر هستند، به معنای عدم وجود عدالت اجتماعی در کشور است. لازمه عدالت اجتماعی تامین رفاه برای عموم جامعه و تضمین رفاه برای نسل‌های آینده از طریق توسعه امروز ایران است.

بیشتر بخوانید: 

محسن هاشمی: در تحقق اهداف انقلاب خوب عمل نکرده‌ایم/ هشدار درباره سرد شدن انتخابات ۱۴۰۰

***

چرا جلیلی نباید در انتخابات نامزد شود؟

جهان نیوز نوشت: «برخی از هواداران سعید جلیلی فعالیت های انتخاباتی برای وی آغاز کرده اند. گرچه سعید جلیلی برای حضور در انتخابات تاکنون ابراز تمایل علنی نداشته ولی برخی از هواداران وی تحرکاتی را در این زمینه داشته اند. برخی از هواداران وی تلاش می کنند که او برای انتخابات ریاست جمهوری کاندیدا شود و برخی نیز پیشنهاد حضور در انتخابات میان دوره ای مجلس را مطرح کرده اند.

برخی از کارشناسان سیاسی نیز معتقدند که سعید جلیلی برای هیچکدام از انتخابات پیش رو و به خصوص ریاست جمهوری شرکت نخواهد کرد. به اعتقاد این کارشناسان با توجه به نظرسنجی ها، احتمال حضور چهره های همانند آیت الله رئیسی در انتخابات، تجربه انتخابات 92 و همچنین تلاش جریان اعتدالی و اصلاحات برای ایجاد دو قطبی انتخاباتی مذاکره و عدم مذاکره، حضور سعید جلیلی در انتخابات بعید به نظر می‌رسد.»

***

درخواست‌ها از رئیسی برای نامزدی زیاد شده است

جبار کوچکی‌نژاد نماینده رشت و فعال سیاسی اصولگرا درباره احتمال درخواست رسمی اصولگرایان از سیدابراهیم رئیسی برای کاندیداتوری، به نامه نیوز گفت: شرایط نظام  ایجاب می کند که این وحدت و اجماع برقرار شود و نگرانی های سیاسی را به حداقل برساند. ضمن آنکه مردم نیز انتظار دارند شرایط برای اجماع میان اصولگرایان به وجود آید و اوضاع ختم به خیر شدن فراهم شود.

وی افزود: تقریبا الان این مطالبه گری به صورت حضوری و غیرحضوری برای کاندیداتوری آقای رئیسی وجود دارد و این ندای واحد در حال اعلام است که ایشان پا به عرصه انتخابات ریاست جمهوری بگذارد.

وی توضیح داد: بعد از آقای رئیسی پراکندگی آرا را شاهد خواهیم بود چون همه مدعی هستند و روی هیچ کدام آنها در جریانات سیاسی اصولگرا و عموم مردم وحدت نظری وجود ندارد. باید ببینیم وقتی تکلیف کاندیداتوری رئیسی روشن شد چه اتفاقی می افتد. در مجموع معتقدم آقای رئیسی بالای 70 درصد می آید و نامزد انتخابات ریاست جمهوری می شود.

 

 

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۸۰۵۰۶۸۲۰:۴۰:۲۴ ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
اتفاقا خیلی خوبه که امثال رییسی و قالیباف و جلیلی کاندید شوند چون در نبود رقیب جدی از طرف اصلاح طلبان،وزن و عیار ارای این 3 نفر کاملا برای همه روشن میشود.
ناشناس۱۸۰۵۶۴۱۱۰:۲۳:۴۵ ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
63 درصد در انتخابات شرکت می کنند ! می دونی که !
ناشناس۱۸۰۵۶۷۰۱۰:۳۷:۰۴ ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
هرکسی رئیس جمهور بشه برای مردم هیچ تفاوتی نداره.
ناشناس۱۸۰۵۷۳۲۱۱:۱۴:۴۰ ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
کشورهای بلاروس آرژانتین تونس بولیوی صربستان الجزایر فلسطین ونزوئلا پاراگوئه ترکمنستان قزاقستان مجارستان گینه و امارات و ترکیه و کره جنوبی واکسن روسی را ثبت کردند و استفاده می کنند.
ناشناس۱۸۰۵۰۷۱۲۰:۴۰:۳۸ ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
آقای فرهنگی شما فکر می کنید مردم نمی فهمند، سرباز راهور بر اجرای کامل مقررات پافشاری کرده و بحق هم بوده است شماها که موضوع نمایندگی را میخواهیدمستمسکی برای برتری جویی خودتان قرار دهید بدانید مردم این اجازه را به شماها نمی دهند پس، ازتوهم بیرون بیایید
ناشناس۱۸۰۵۰۸۷۲۰:۵۰:۴۵ ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
نكنه روسيه مي خواد واكسنش را روي مردم ما امتحان كنه !! به نظرم بايد همين طور باشه ! آخه واكسني كه هيچ تاييديه اي نداره ، چه طور ميشه تزريق كرد ؟ ... بايد مواظب بود ، هوشيار بود !! ... واكسن روسي ؟؟؟ ؟!!
ناشناس۱۸۰۵۰۹۱۲۰:۵۱:۳۷ ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
واکسن های ساخت چین و روسیه و ایران ایمن هستن اما واکسن فایزر باعث مرگ صدها نفر در دنیا شده است.
چین و روسیه۱۸۰۵۶۳۰۱۰:۱۵:۰۰ ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
چین و روسیه اصلا به بهداشت جهانی امار درست نمیدن ضمنا فایزر در المان یک میلیون تزریق داشته فقط 20 نفر بین 80 تا 95 سال فوت کردن چرا نمیگی یک میلیون کرونایی در آلمان 25000 فوتی داشته سعی کن علمی حرف بزنی نه دنباله رو دیگران
ناشناس۱۸۰۵۷۲۹۱۱:۱۱:۵۰ ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
بیش از 50 کشور جهان درخواست خرید برای یک میلیارد و 200 میلیون دوز واکسن اسپوتنیک وی از روسیه کرده اند.
ناشناس۱۸۰۵۰۹۶۲۰:۵۵:۲۶ ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
محسن هاشمی پاسخگو باشد چرا در 8 سال دولت حجت الاسلام هاشمی فاصله طبقاتی و بیکاری و فقر و تبعیض به شدت افزایش یافت و تورم و شاخص فلاکت رکورد زد ؟!
ناشناس۱۸۰۵۱۰۳۲۱:۰۰:۱۲ ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
آب و برق و گاز برای خانوارهای کم مصرف مجانی نشده ما 2 نفر هستیم دو تا شعله لامپ کم مصرف و یک یخچال داریم و تلویزیون هرشب فقط 1 ساعت روشن است اما هرماه پیامک قبض برق برای ما می آید.
ناشناس۱۸۰۵۶۴۴۱۰:۲۴:۲۸ ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
یخچالتان قدیمی است و مصرف برق بالایی دارد.
ناشناس۱۸۰۵۶۷۸۱۰:۴۰:۰۹ ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
اتفاقا"یخچال نو خریدیم و گرید مصرف انرژی آن A است.
ناشناس۱۸۰۵۷۳۱۱۱:۱۴:۰۹ ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
خرید یک یخچال جدید بیش از یک عمر هزینه برق، خرج دارد.
ناشناس۱۸۰۵۱۰۸۲۱:۰۳:۰۰ ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
بعید می دانم امریکا اهرم فشاری(تحریم) را که جواب داده به راحتی کنار بگذارد با منطق سازگار نیست.
ناشناس۱۸۰۵۱۱۹۲۱:۱۱:۲۱ ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
متاسفانه در دولتهای هاشمی و روحانی مستضعفین مستضعف تر شدند و عدالت اجتماعی برقرار نشد.
ناشناس۱۸۰۵۷۳۴۱۱:۱۵:۴۹ ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
به جز دولت خاتمی در تمامی دولتهای بعد از جنگ.
ناشناس۱۸۰۵۸۳۶۱۲:۱۷:۵۵ ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
در دولت احمدی نژاد برای اولین بار بعد از انقلاب فاصله طبقاتی کاهش یافت.
امیر حسین سلطان/تهران۱۸۰۵۱۲۰۲۱:۱۲:۲۷ ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
متاسفانه رسانه ها اگر راسا هم خودشان رخدادها را بزرگنمایی نکنند اما بر حسب عادت روی رخدادها موج سواری می کنند و متاسفانه کمتر نگاه جامع الاطراف و همه جانیه نگر به موضوع داشته و دارند و بیشتر نگاه شان احساسی بوده است و نه عمیق و ژرف!
محمد معظمی۱۸۰۵۱۳۴۲۱:۲۴:۳۷ ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
فکر می کنم محسن هاشمی به واقعیت نزدیکتر است
ناشناس۱۸۰۵۱۳۶۲۱:۲۵:۵۵ ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
عوارض ورود به محدوده طرح ترافیک 25 درصد افزایش یافت محسن هاشمی پاسخگو باشد.
ناشناس۱۸۰۵۱۴۱۲۱:۳۱:۱۵ ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
جناب آقای وزیر بهداشت. شما شخصیت علمی هستی یا سیاسی؟؟ نکند جدیدا ایران یکی از استانهای روسیه یا مستعمره روسیه شده ایم که حرف زدن علیه واکسن روسی خیانت ملی است؟؟؟؟!!!!
ناشناس۱۸۰۵۱۴۷۲۱:۳۵:۴۱ ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
از همان ابتداء هم باور نداشتم که در قضیه آقای عنابستانی کوچکترین اتفاقی برای ایشان رخ دهد چون سیاست پیشگان ما همواره اثبات کرده اند که اول شعار بدون عمل ، دوم شعار بدون عمل ، سوم شعار بدون عمل و تا ابد همینگونه ادامه خواهد داشت
ناشناس۱۸۰۵۱۵۰۲۱:۳۸:۳۷ ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
در این ماجرای نماینده سیلی زن معلوم شد که اصلاحطلب=اصولگرا
ناشناس۱۸۰۶۰۵۳۱۴:۱۰:۴۱ ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
این نظر را با آب طلا بنویسید و روزی هزار بار بخوانید
ناشناس۱۸۰۵۱۵۴۲۱:۴۳:۲۴ ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
آقای هاشمی واقعاً جنابعالی انتظار دارید که ملت ایران باور کنند شما و ( خاندان ، مریدان ، یاران ، وابستگان سببی و نسبی ) مرحوم هاشمی و اعضای حزب کارگزاران سازندگی اصلاً معنا و مفهوم عدالت اجتماعی را می دانند .
ناشناس۱۸۰۵۱۷۹۲۲:۱۱:۳۵ ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
کره جنوبی و 3 کشور دیگر مجوز تولید واکسن اسپوتنیک روسیه را خریداری کردند و این واکسن را تولید و استفاده می کنند.
ناشناس۱۸۰۵۱۸۴۲۲:۱۳:۵۳ ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
عنابستانی عذرخواهی کرد اما نماینده مجلس لاریجانی عذرخواهی نکرد اگر میکرد الان وضع این نمیشد
ناشناس۱۸۰۵۱۸۵۲۲:۱۴:۰۴ ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
کشور آرژانتین تمام کادر درمانی و پزشکی خود را با واکسن روسی واکسینه کرده و از واکسن اسپوتنیک اعلام رضایت کرده اند.
ناشناس۱۸۰۵۱۹۱۲۲:۲۱:۳۵ ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
خوب،منتظر بودیم که توپخانه نمایندگان برای اون سربازها شروع به کار کنه.بالاخره چند تا نماینده به جمع بندی رسیدن که حمله را شروع کنن.
ناشناس۱۸۰۵۲۰۲۲۲:۳۳:۲۵ ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
جای تعجب دارد که آقای فرهنگی گناه مامور دوم پلیس راهور که هنوز هم ثابت نشده را با گناه آقای عنابستانی سر به سر می کند . تجزیه وتحلیل جالبی است . شما فکر کنید مسائل مهم کشور با همین منطق در مجلس حل وفصل می شود .
ناشناس۱۸۰۵۲۱۱۲۲:۴۲:۰۶ ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
هرچه بگندد نمکش می زنند وای به حال روزی که نمک بگندد آقای ابطحی بای از قانو حمایت کند نه از نماینده خاطی که قانون زیرپا گذاشته ابروی نمایندگان انقلابی را امسال ابطی وعنابستانیها وفرهنگی ها بردند وای به حال ملت به چنین نخبگانی
ناشناس۱۸۰۵۲۱۴۲۲:۴۴:۵۶ ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
جناب فرهنگی! بعد اول علت است و بعد دوم معلول. حالا حاجی دلیگانی هم داره معلول را فدای علت میکنه و البته کلی هم ادعا داره.
ناشناس۱۸۰۵۲۱۵۲۲:۴۹:۵۷ ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
آقای رئیسی اگر میخواست نامزد انتخابات ریاست جمهوری شود، چرا ریاست قوه قضاییه را پذیرفت؟! مخاطب این سوال در آقای قالیباف نیز میباشد.
ناشناس۱۸۰۵۶۸۹۱۰:۴۵:۳۳ ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
آقای رئیسی در قوه قضاییه تحول جدی ایجاد کرد و قطعا"با ریاست جمهوری ایشان مشکلات اقتصادی کشور و معیشتی مردم حل خواهد شد.
ناشناس۱۸۰۵۲۵۸۲۳:۵۳:۱۱ ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
واقعا بعضی از نماینده ها واقعا فکر میکنن مملکت ارث پدرشونه،قانون نقص کردی باید مواخذه بشی
الی۱۸۰۵۷۰۲۱۰:۵۶:۴۳ ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
عزیزم فکر نمیکنند مطمعن هستند ...
علیرضا نیکرو۱۸۰۵۳۱۸۰۱:۰۱:۲۹ ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
محسن رضایی ریاست جمهور آینده و گزینه ی جناح راست ؟؟ محمدرضا عارف گزینه واحد جناح چپ
ناشناس۱۸۰۵۳۵۷۰۱:۳۵:۴۹ ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
حمايت چند نماينده مجلس از عنابستاني !! ------------ عجب ! ما فكر مي كرديم در مجلس فقط يك عنابستاني داريم ، با اين حمايت معلوم گرديد ما در خانه ملت چندين عنابستاني داريم و منحصر به يك نفر نيست !! ... بله ؟!!
ناشناس۱۸۰۵۴۱۷۰۵:۳۳:۴۸ ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
ظاهرا ملت باید از مجلس عذرخواهی کنن شکی نیست ماموران خطا میکنن خودم بارها توهین دیدم از ماموران وقتی لباس نظامی تنشونه مارو برده فرض میکنن با رفتارو برخوردشون مامور یه سرباز بوده اگه هم خطایی کرده در حدی نیست رسانه ی بشه و شما ای قانوگذار چطور تحمل حرف یه سربارو نداری میخوای به انتقاد یه ملت پاسخگو باشی اما شما نمایندگان مجلس یادتان میرود برای رای اوردن پای ملت را هم میبوسین البته حق دارین ما مردم ساده لوح هستیم به شماها اعتماد میکنیم سرما منیت بزارید
محمدی۱۸۰۵۴۲۴۰۶:۰۷:۴۲ ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
زنده باد آقای رئیسی که با برخورد انقلابی با فساد و دانه درشت ها امید را در دل مردم زنده کرد ریس جمهور ما باید اینچنین باشد
ناشناس۱۸۰۵۴۷۰۰۸:۰۹:۲۰ ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
...ضمن تحسین نماینده ای که یک سیلی به نفس اماره خودش و یکی سیلی به دشمنان نظام و مجلس زد به نیروی انتظامی هشدار می دهم که از عذرخواهی این نماینده عبرت بگیرد و اجازه ندهد که مامورانش در هنگام اعمال قانون از چهارچوب قانون تجاوز کنند.!!!!!!
ایرانی۱۸۰۵۴۸۲۰۸:۲۲:۴۰ ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
باید هم این نمایندگان دفاع کنند چون خودشان سالهات توی گوش این مردم می زنند.
ناشناس۱۸۰۵۵۲۲۰۸:۵۱:۲۸ ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
کسانی که به این مجلس دلخوش بودند و آن را جوان و انقلابی میدانند آیا حاضرند پاسخگو باشند.
ناشناس۱۸۰۵۶۸۴۱۰:۴۳:۱۲ ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
بخاطر یک بی نماز درب مسجد را نمی بندند مجلس همین که توانسته جلوی خرابکاری دولت در بودجه 1400 را بگیرد هنر کرده است.
ناشناس۱۸۰۵۵۵۳۰۹:۱۲:۱۵ ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
وقتی قانون اعمال نشود سایر نماینده ها هم طلبکار می‌شوند چون خودشون رو انقلابی میدونن و حق بجانب آنهاست و اصولا خود را فراتر از قانون میبینند وریشه مشکلات ما دقیقا از اینجا جان می‌گیرد
ناشناس۱۸۰۵۷۰۱۱۰:۵۶:۲۳ ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
بنظر خیلی آقای رئسی درهمین منصب بماند خیلی خیلی مفید ترند.....قوه قضائیه خیلی پست مهم است وهیچکس جز آقای رئیسی نمیتو نه گرداننده باشد دراین مدت دست بسیار زیادی با پشتکار آقای رئیسی رو شد برای کانیدای.. ریاست جمهوری. بهترین گزینه آقای جلیلی میباشد
یکتانت

پربحث‌های هفته

 1. کجا دارید می‌روید؟!

 2. آقای رئیس‌جمهور! واقعیت با سخنان زیبا تغییر نمی‌کند!

 3. روایت برجامی «منبع مطلع» یا «جوجه های نفوذی»؟ ؛ در گرند هتل وین چه خبر است؟!

 4. پاس گل آمریکا به چین و ایران؟

 5. مذاکرات وین و برگ برنده ایران در پاسخ به خرابکاری نطنز

 6. انتخابات؛ نماد وحدت ملی

 7. گیاه «شِنگ» چیست و چه خواصی دارد؟

 8. مشكلي بزرگتر از تحريم براي ايران 

 9. جهش ژنتیکی یک ویروس خطرناک قدیمی در جامعه !

 10. روحانی: نمی‌توانم هضم کنم یکی ایرانی باشد و از رفع تحریم ناراحت باشد

 11. آمریکا ضعیف شده، یا چین قوی تر شده است؟!

 12.  یک رتبه و چند نکته

 13. واکسن کرونا پولی شد، نشد؟

 14. تدارکاتچی ؛ و این همه خواستگار ؟!

 15. دام تکراری آمریکایی‌ها برای مذاکره‌کنندگان

 16. باقی ماندن ۸۷.۵ درصد تحریم ها در برجام پذیرفته شد

 17. محسن رضایی: برخی مسئولین دولت روحانی باید محاکمه شوند/ نفوذی‌ها با مافیاهای اقتصادی ارتباط برقرار کرده‌اند

 18. روزهای پایانی دولت روحانی؛ آیا باید منتظر گشایش بود؟

 19. بلایی که هنگام دزدی بر سر یک سارق آمد

 20. آخرین وضعیت میرحسین موسوی، رهنورد و کروبی/ رفت‌وآمدها بیشتر شده است + تصاویر

 21. رای‌آور ترین کاندید انتخابات ۱۴۰۰ چه کسی است؟/ رئیسی در صدر نامزدهای احتمالی + جدول

 22. عوامل تهیه و انتشار کلیپ ساختگی تعرض به یک روحانی بازداشت شدند

 23. وعده‌های اقتصادی عجیب محسن رضایی/ پزشکیان: مخالف وضع موجود هستم/ انتقاد روحانی از مخالفان واکسن روسی و چینی

 24. چرا جهانگیری بهترین گزینه اصلاح‌طلبان است؟/ امیدواری اصولگرایان به نامزدی رئیسی/ قالیباف؛ آماده کاندیداتوری/ انتقادات پزشکیان از روحانی

 25. آذری‌جهرمی؛ گزینه اصلاح‌طلبان برای شهرداری تهران؟/ رستم قاسمی و شائبه سوءاستفاده تبلیغاتی از نام حاج قاسم/ روحانی: نگذاشتیم قحطی شود!/ اختلاف مجلس انقلابی و مجمع تشخیص مصلحت

آخرین عناوین