حمایت معاون رئیسی از تعطیلی پنج‌شنبه‌ها/ تاکید رادان بر ادامه طرح «نور» فراجا/ انتقاد روزنامه دولت از کریمی قدوسی

  4030204085 ۲۴ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

هر روز اخبار فراوانی در رسانه‌ها منتشر می‌شود که دنبال کردن آن‌ها ـ حتی برای آنانی که اهل مطالعه اخبار هستند ـ کار دشواری است. بسته خبری ـ تحلیلی الف، با رصد اخبار و رویدادهای مهم، همچنین تحلیل‌های صورت گرفته در این زمینه، مخاطبان خود را از مهم‌ترین وقایع روز آگاه می‌کند.

حمایت معاون رئیسی از تعطیلی پنج‌شنبه‌ها/ تاکید رادان بر ادامه طرح «نور» فراجا/ انتقاد روزنامه دولت از کریمی قدوسی

حمایت معاون رئیسی از تعطیلی پنج‌شنبه‌ها

سیدمحمد حسینی، معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در همشهری نوشت: «اواخر سال گذشته دولت سیزدهم در لایحه‌ای به مجلس شورای اسلامی پیشنهاد داد تا 2روز در هفته به‌طور کامل تعطیل اعلام شود؛ چرا‌که برای مثال، هم‌اکنون در تهران پنجشنبه‌ها تعطیل است اما در شهرستان‌ها اینگونه نیست...

ابتدا در کمیسیون اجتماعی مجلس، روز شنبه برای تعطیلی پیشنهاد می‌شد اما در نهایت، نمایندگان به این جمع‌بندی رسیدند که پنجشنبه‌ها به‌طور کامل تعطیل شود؛ چرا‌که هم مطابق عرف کشور ماست و هم‌اکنون نیز عملا پنجشنبه‌ها نیمه‌تعطیل است و از سوی دیگر روز شنبه یک روز جدی کاری برای ایرانیان به‌حساب می‌آید.

از طرفی، هم‌اکنون عصر ارتباطات است و اقتصاد جهانی به‌صورت دیجیتال درحال اداره‌شدن است. به این مفهوم که برای ارتباط با بازار دیگر کشورها حتما نیاز نیست مردم به ادارات و سازمان‌ها مراجعه کنند، بلکه در هرجایی و در هر زمانی می‌توانند با دیگر کشورها ارتباط برقرار کنند.

افزون بر این، اجباری بر تعطیلی همه ادارات و سازمان‌ها در پنجشنبه نیست، بلکه ادارات و سازمان‌های خصوصی که فکر می‌کنند نیاز به ساعات و روزهای کاری بیشتر دارند، می‌توانند در روزهای تعطیل نیز سرکار بروند. هم‌اکنون نیز در وزارت خارجه ایران بعضی از کارمندان در روزهای جمعه ‌سر کار حاضر می‌شوند. بنابراین تعطیلی پنجشنبه‌ها برای مردمان عادی در بازارها و مشاغل آزاد محدودیت آنچنانی ایجاد نخواهد کرد.

این در حالی است که درحال حاضر، به‌دلیل اختلافات زمانی شب و روز، مردم همه کشورهای جهان در یک ساعت مشخص سر کار نمی‌روند و مشاهده می‌کنیم این موضوع خللی به کسب‌وکارهای جهانی نیز وارد نمی‌کند. در نهایت باید گفت دولت سیزدهم در تعیین روز تعطیل تابع تصمیم مجلس شورای اسلامی خواهد بود.»

استعلام از مراجع برای تعطیلی شنبه‌ها

سیدسلمان ذاکر عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با ایلنا، درخصوص طرح افزایش تعطیلات آخر هفته، گفت: این اقدام می‌تواند نقش مهم و بسزایی در تقویت نهاد خانواده و حضور پررنگ پدر و مادر در تربیت فرزندان داشته باشد و این امر قادر است از آسیب‌های اجتماعی فراوانی جلوگیری کند.

ذاکر تصریح کرد: نکته دیگر این است که ما باید در زمان تصمیم گیری مسائل مختلف و جنبه های متعدد موضوع را در نظر بگیریم یکی از موارد همین موضوع ارتباطات اقتصادی و تجاری با جهان است که ما باید به فکر تقویت و گسترش آن باشیم در حالیکه الان با این شرایط اگر پنجشنبه‌ها هم مانند جمعه تعطیل شود، ۴ روز ارتباط ما با دنیا قطع خواهد شد و این اصلا به نفع اقتصاد ما نیست.

وی افزود: با صحبت‌هایی که روز یکشنبه در کمیسیون اجتماعی داشتیم نتیجه این شد که بخش خصوصی و اتاق بازرگانی نظرشان این است که شنبه تعطیل باشد نه پنجشنبه؛ من فکر می‌کنم از بعد اقتصادی تعطیلی شنبه و جمعه می‌تواند گره‌گشا باشد که هم اقتصاد و هم نشاط مردم را تامین کند و هم تجار و بازرگانان بتوانند به راحتی فعالیت خود را با دنیا داشته باشند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: در جلسه روز یکشنبه به این نتیجه رسیدیم که تعطیلی روز شنبه به مطالبات مردمی و شرایط حفظ روابط اقتصادی خارجی نزدیک تر است. البته استعلام هایی از مراجع عظام صورت گرفته که فکر می‌کنم نتیجه مثبت است و تعطیلی شنبه بلامانع است، اتاق بازرگانی هم از زبان آن‌ها استعلام هایی از دفتر رهبری دارند که ان شاءالله بتوانیم به جمع‌بندی برسیم و بتوانیم بهره‌وری را ارتقاء دهیم.

وی تاکید کرد: البته این قانون و تعطیلی ها استثنائاتی هم دارند و دستگاه های خدماتی از شمولیت این قانون مستثنی می‌شوند و ممکن است بانک‌ها هم یکی از این استثنائات باشند که البته باید ببینیم در صحن علنی یا در زمان تنظیم آیین نامه اجرایی توسط دولت چه اتفاقی رخ خواهد داد.

***

تاکید رادان بر ادامه طرح «نور» فراجا

به گزارش ایسنا، سردار احمدرضا رادان در حاشیه جلسه با اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی که در محل ستاد کل انتظامی کشور برگزار شد، اظهارکرد: در ابتدا از همراهی مردم، دختران و بانوان عزیز ایران که در اجرای این طرح با پلیس همکاری و همراهی می‌کنند تشکر می‌کنم. تشکر بعدی را هم از همکارانی دارم که دغدغه‌مندانه در اجرای این طرح پای کار هستند و به صورت جهادی اجرای آن را دنبال می‌کنند.

 فرمانده کل انتظامی کشور افزود: با حمایت‌های مجلس، دولت و قوه قضائیه و همراهی مردم اجرای طرح نور را با قوت، دقت و هوشمندی ادامه خواهیم داد.

به گفته رادان اجرای این طرح همراهی همگان را در پی داشت و از مجلس و خاصه کمیسون فرهنگی که جزو اولین واحدها و بخش هایی بود که در این موضوع پای کار بود تقدیر و تشکر می‌کنم.

در این دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضی آقاتهرانی، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی نیز گفت: مجلس پای کاربران اجرای طرح نور پلیس است و الحمدالله این طرح با موفقیت حرکت می‌کند. امیدواریم طرح عفاف و حجاب که به شورای نگهبان ارسال شده هرچه زودتر تقویت و به یک قانون تبدیل شود و مردم ما قانونمند هستند و به قانون عمل می‌کنند.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی افزود: عفاف و حجاب جزو احکام الهی است و هر مسلمانی باید نسبت به این موضوع احترام قائل باشد و کشور ما اسلامی است و باید قوانین اسلامی نیز داشته باشد. اقدامات انجام شده نیز در مسیر درست و خوبی است.

آقاتهرانی اضافه کرد:‌خوشبختانه فراجا با ملاحظاتی که برای اجرای قانون و عملیاتی شدن آن مدنظر قرار می‌دهد، منجر به این می‌شود که جمعیت عفیف ما احساس بهتری داشته باشند. بابت این اقدامات به فرمانده کل انتظامی و یکایک کارکنان این فرماندهی دست مریزاد می‌گویم. همچنین امیدواریم از 32 دستگاهی که در این موضوع وظیفه دارند همگی پای کار باشند و به وظایف خود عمل کنند و به احکام الهی التزام داشته باشند.

***

نخستین جلسه منتخبین اصولگرای مجلس با محوریت نبویان

به گزارش فارس، عصر روز گذشته جلسه هم‌اندیشی تشکیل فراکسیون  نیروهای انقلاب مجلس دوازدهم با حضور چهره‌های شاخص جریان انقلاب برگزار شد.

 ۵۰ نفر از منتخبان مجلس دوازدهم با نگاه‌های مختلف سیاسی در داخل جریان انقلاب اسلامی در این نشست هم‌اندیشی دعوت شده بودند که حدود ۴۰ نفر در این نشست شرکت کردند.

 در این جلسه اصل تشکیل فراکسیون تصویب شد. مقرر شد که این نام در مجمع عمومی به تایید نهایی برسد.‌

از همه طیف‌های مختلف جریان انقلاب اسلامی در این جلسه حضور داشتند حجت الاسلام نبویان محور جلسه بودند و تمام افراد حاضر در جلسه محوریت ایشان را قبول داشتند و ایشان جلسه را اداره کردند .‌همه تصمیمات در مجمع عمومی که به زودی برگزار می شود گرفته خواهد شد. ‌
آقایان حاجی بابایی، حاجی دلیگانی، مفتح، رسایی، جوکار، کوچک‌زاده، گودرزی، زنگنه، آزادی‌خواه، رشیدی، ذوالنور، خضریان، شریعتی، ابوترابی، ثابتی، یوسفی، کوثری، سبزی، نجابت، میرمحمدی، مرادی و از خانم‌ها الهام آزاد و فاطمه محمدبیگی ‌از جمله افرادی هستند که در این جلسه حضور داشتند.

 فراکسیونی ۹۰ نفره متشکل از اصلاح طلبان و میانه‌رو‌ها تشکیل می‌شود

غلامرضا نوری قزلجه، نماینده مردم بستان آباد در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با برنا، گفت: در مجلس دوازدهم عدد دوستانی که با مشی مستقل‌ یا اصلاح طلب و‌ میانه رو آمدند، بیشتر از دو برابر مجلس یازدهم هست و شاید با بالای ۸۰ نفر رایزنی صورت گرفته و بنای جمع این است که فراکسیون منسجم و متشکلی‌ برای تاثیرگذاری بیشتر در موضوعات مجلس دوازدهم داشته باشیم.

منتخب مجلس دوازدهم تصریح کرد:با این عددی که برای تشکیل این فراکسیون داریم طبیعتا با فراکسیون های دیگر در مباحث مختلف رایزنی می کنیم و قطعا برای ارکان هیات رئیسه و ریاست کمیسیون ها این رایزنی ها وجود خواهد داشت چراکه عدد ما یک سوم نمایندگان مجلس است.

وی خاطر نشان کرد: با نمایندگانی که دور دوم به مجلس راه می یابند اعضای فراکسیون بالای ۹۰نفر خواهد بود که این عدد تاثیر گذار است. 

***

تاکید سخنگوی دولت بر واردات خودرو

به گزارش ایسنا، علی بهادری جهرمی در ابتدای نشست خبری در پاسخ به پرسشی درباره آخرین وضعیت واردات خودرو، یادآور شد: ممنوعیت واردات خودرو تا پیش‌از دولت به حدود ۶ سال رسیده بود که با مصوبه دولت واردات خودرو آزاد شد. یکی‌از برنامه‌های دولت اصلاح بازار خودرو از طریق حمایت از افزایش تولید خودرو بود که این برنامه همچنان در دستور کار قرار دارد و در سال ۱۴۰۱ تولید خودرو رشد ۴۰ درصدی داشت.

وی افزود: در ادامه برنامه زمان‌بندی دولت برای استفاده از ظرفیت واردات خودرو تدوین و پیگیری و ابتدا واردات خودروهای نو در دولت تصویب شد. در سال ۱۴۰۲ نیز واردات خودرو نسبت به سال ۱۴۰۱ رشد بیش از ۲۰ برابری داشت.
 
دبیر هیئت دولت با بیان اینکه رقم خوبی برای حوزه حمل و نقل در دولت سیزدهم اختصاص داده شده است، تاکید کرد: ۸۰۰ میلیون دلار نیز برای کِشنده و کامیون اختصاص داده شده‌است. ۱۵۰ میلیون دلار برای اتوبوس و مینی بوس و آمبولانس تخصیص داده شده‌است. حدود ۸.۴ میلیارد دلار برای واردات قطعات خودرو و موتور اختصاص داده شده که افزایش ۳۲ درصدی نسبت به سال ۱۴۰۱ داشته است.

بهادری جهرمی تاکید کرد: در مرحله سوم واردات خودروی سواری کارکرده از مناطق آزاد تصویب شد که فرآیندهای اجرایی آن در حال پیگیری است. در حال حاضر آیین‌نامه‌ای که برای واردات خودرو در دولت تصویب شده باشد ولی ابلاغ نشده باشد، نداریم.

بهادری جهرمی تصریح کرد: گاهی فضاسازی‌هایی از جانب مافیای خودرو صورت می‌گیرد و متأسفانه به‌جای اینکه سود و منافع این زمینه به جیب مردم برود، در حوزه واردات و تولید داخل به جیب این حلقه‌های مافیایی می‌رود. باید این مسیر اصلاح شود. دولت درنگی در این اصلاح ندارد و با قدرت پیگیر است.

***

انتقاد روزنامه دولت از کریمی قدوسی

روزنامه ایران در مطلبی با عنوان «اظهارات نسنجیده از زبان عضو کمیسیون امنیت ملی» نوشت: «کریمی قدوسی، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی، در اظهاراتی دو پهلو مدعی شده است که در صورت صدور اذن تا انجام اولین آزمایش یک هفته فاصله می‌باشد.

این درحالی است که رژیم صهیونیستی، امریکا و کشورهای غربی به دنبال متهم کردن ایران هستند و با توجه به رویارویی اخیر ایران و رژیم صهیونیستی، این تلاش‌ها بیشتر هم شده است.

در چنین شرایطی چه عاملی باعث می‌شود تا نماینده‌ای که از قضا عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس است و باید به دنبال تأمین منافع ملی باشد، با اظهارات  نسنجیده و خارج از مسئولیت برای کشور هزینه تراشی می‌کند؟

پر واضح است که این قبیل اظهارات خلاف واقع همواره و به راحتی از سوی دشمنان مردم ایران دستمایه تحریم و ایران‌هراسی قرار گرفته است. تفکیک مسئولیت‌ها در کشور نیز نشان می‌دهد که ادعاهای این چنینی از سوی یک نماینده، مشروعیت نداشته و جز آسیب، ثمری ندارد.»

ایران‌هراسی گروسی با پاس گل کریمی قدوسی

به گزارش ایسنا، "رافائل گروسی" مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گفت‌وگویی مدعی شد که غنی‌سازی اورانیوم توسط ایران و نبود دسترسی بازرسان بین‌المللی به تاسیسات اتمی آن، به نگرانی‌ها درباره فعالیت‌های هسته‌ای آن دامن می‌زند.

با این وجود، گروسی گفت که نسبت به حفظ گفت‌وگوها در این باره متعهد است.

خبرگزاری آلمانی دویچه وله گزارش داد که گروسی در گفت‌وگویی با این خبرگزاری مدعی شد ایران "چند هفته، نه چند ماه" با در اختیار داشتن اورانیوم غنی‌شده کافی برای ساختن یک بمب اتمی فاصله دارد.

او افزود: اما به معنای این نیست که ایران سلاح اتمی دارد یا در این بازه در اختیار خواهد داشت.

مدیرکل آژانس توضیح داد، در حالی که غنی‌سازی اورانیوم در سطح نظامی نگران‌کننده است، نمی‌توان بر اساس این نتیجه گرفت که ایران در حال حاضر یک سلاح اتمی دارد.

گروسی گفت که اهداف ایران در این زمینه مشخص نیست و تنها می‌توان درباره آن گمانه‌زنی کرد.

***

هشدار سلیمی نمین درباره افراط و تفریط در زمینه حجاب

عباس سلیمی نمین، فعال سیاسی اصولگرا در گفتگو با خبرآنلاین در پاسخ به اینکه گشت ارشاد امری پرمناقشه بود که برآیند نهایی آن قضیه مهسا امینی بود که بعد از آن انتظار می‌رفت فضا به سمت یک تصمیم عقلانی برود اما چنین فضایی شکل نگرفت و دوباره گشت ارشاد به خیابان‌ها آمد، برآیند شما نسبت به این قضیه و واکنش جامعه سبت به این برخوردها در حوزه حجاب چگونه است؟ گفت: برخی به نحوی برخورد می‌کنند که گویا حساسیت آنها نسب به حجاب بیش از دیگران است. در صورتی که همه از اینکه رابطه سالمی بین زن و مرد نباشد  ناراحت می‌شویم حتی آن بانوانی که حجاب‌شان هم کم است، نمی‌خواهند خانواده‌شان متلاشی شود، مگر دوست دارند که روابط در خانواده تضعیف شود؟

این فعال سیاسی اصولگرا تصریح کرد: بنابراین اینکه عده‌ای تصور کنند به راحتی می‌توان عفاف را در جامعه تقویت کرد، تصور غلطی است و این تصور غلط سال‌هاست به ما لطمه می‌زند. در حقیقت بدون شناخت از اهداف دشمن و در نظر گرفتن تمایلات جوانان اقدام می‌کنیم، در صورتی که باید گفت‌وگویی صورت بگیرد تا اصلاح انجام شود. اینکه همیشه بر طبل چند دستگی بکوبیم و حتی می‌خواهند یک دسته جدیدی را هم ایجاد کنند، بسیار غلط است. متأسفانه برخی که شناخت قوی از مسائل اجتماعی ندارند، فشار می‌آورند که الّا و بالله یک روزه مسئله را حل کنید، در این شرایط طبیعی است که نتیجه درستی نمی‌گیریم. بعد هم از موضعی فشار می‌آورند که گویا فقط آنها نسبت به اعتقادات پایبندی دارند. در صورتی که خیر، همه جامعه دوست دارند آرامش داشته باشند و از برخی از لغزش‌ها مصون باشد.

سلیمی نمین اظهار کرد: در مجموع ما نباید خودمان دسته‌بندی‌های کاذبی ایجاد کنیم. چراکه این به نفع دشمن است و به جامعه ما ضربه می‌زند. در حقیقت نباید اجازه دهیم که روز به روز فهم اقشار مختلف جامعه از هم تضعیف شود زیرا این موضوع ما را شکننده خواهد کرد. بنابراین سخن من اینجا متوجه کسانی است که تصور می‌کنند فقط آنها نسبت به اخلاق حساسیت دارند. خیر، همه جامعه ما اخلاق‌مدار هستند. در حال حاضر برخی به نوعی عقلانیت را تحت تاثیر احساسات قرار داده‌اند که باید با آنها با هوشمندی مواجه شد.

سلیمی نمین در واکنش به اینکه اقدامات این طیف که تصور می‌کند فقط خودشان پایبند به اخلاقیات هستند و امکان دارد یکسری اقدامات تند و سریع انجام دهد تا چه اندازه می‌تواند برای نظام هزینه‌زا باشد؟ خاطرنشان کرد: همان طور که برخی نیروهای افراطی می‌توانند هزینه‌زا باشند که هزینه‌زا هم هستند، نیروهای تفریطی از این طرف هم قطعاً هزینه‌زا هستند. به این معنی که هر چیزی به تعادل جامعه لطمه بزند، اعم از نیروهای افراطی و هم نیروهای تفریطی، زیان‌بار هستند. ما نمی‌توانیم نیرویی را از جامعه حذف کنیم اما می‌توانیم آنها را دعوت کنیم تا مطالعه بیشتری داشته باشند.

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۴۶۶۱۰۴۲۱:۵۷:۳۶ ۱۴۰۳/۲/۴
خبر آنلاین و سلیمی نمین به جای اینکه دیگران را به تندروی متهم کنند بعضی از مردم را به پیروی از قانون تشویق کنند تا قانون راحت تر اجرا شود
ناشناس۳۴۶۶۴۱۵۰۷:۵۰:۳۶ ۱۴۰۳/۲/۵
ایران گسترده و وسیع است و شاید چند چهار راه و مرکز خرید و مترو را کنترل کنید ولی کنترل کل کشور غیر ممکن است بگذارید خانواده ها خودشان سبک زندگی خود را انتخاب کنند مثل تمام کشورهای مسلمان
ناشناس۳۴۶۶۸۲۵۱۳:۳۶:۲۶ ۱۴۰۳/۲/۵
اتفاقاً وقتی یه کشور محدود به چندتا چهارراه نیست باید احترام به قانون و اجرای قانون فراگیر باشه ممکنه یه عده بتونن چندتا چهارراه رو به هم بریزن اما بخاطر همه گیر بودن قانون و حمایت ملی از حیا و عفاف و حجاب ، کسی یا گروهی ولنگار هرگز نمیتونن مملکت رو با مطامع خودشون همراه کنن
امیر حسین سلطان/تهران۳۴۶۶۵۰۲۰۹:۱۱:۱۳ ۱۴۰۳/۲/۵
صرف تندروی نیست! هزینه برآمده از برخی تصمیم گیری ها و اقدامات ممکن است نه تنها برای سالها و بلکه برای دهه ها بر سرنوشت یک ملت سایه می افکنند. همانطور که شما با تمسک به اجرای قانون موافق جریانات اخیر هستید دیگران نیز اختیار دارند موافق نباشند و حتی صد در صد مخالف هم باشند. هدف اجرای قانون نیست حتی احترام به قانون نیست هدف بسیار والاتر از اینها در نهایت برای حفظ شخصیت و کرامت انسان‌ها اعم از مرد و زن باید باشد و تازه برای رسیدن به این هدف بسیار والا و یا حتی والاتر از آن انتخاب و گزینش راه رسیدن خیلی مهم است. بنده و امثال هم اینقدر هنوز فراموشکار نشده ایم که در اثر یک خطا یا غفلت و اهمال و یا هر آنچه نامش بگذارید چند ماه جامعه مان ملتهب گردید. بنابراین نمی شود به هر چه در حال جریان و رخ دادن است بی تفاوت و غیر حساس و بدون دغدغه و دلواپسی تنها و تنها شاهد جریانات و رخدادها بود و بس! والله اعلم
علیمراد مردانی پشت کوهی۳۴۶۶۶۰۳۱۰:۲۴:۱۲ ۱۴۰۳/۲/۵
فرمانده محترم نیروی انتطامی در طرح نور تذکر تنها کافی نیست زیرا فرد نقض کنند چند متر بعد از ضابط تذکر دهنده به رویه خود ادامه میدهد لازم است برای اینکه طرح اثر بخش باشد هر فردی که تذکر می گیرد کد ملی و یا اور انگشت او برای ورود با سامانه جهت تعیین مد ملی اخذ شود تا افرادی مه چندین بار تذکر می گیرند و به قانون توجه و تمکین نمی کنند پیام اخطار دریافت کنند
ناشناس۳۴۶۶۵۰۳۰۹:۱۱:۵۵ ۱۴۰۳/۲/۵
چرا حجاب با عفاف هم سنگ قرارداده می‌شود در صورتیکه با حجاب غیر عفیف وبی حجاب عفیف به وفور در جوامع اسلامی وغیر اسلامی داریم
ناشناس۳۴۶۶۶۱۲۱۰:۳۳:۱۵ ۱۴۰۳/۲/۵
برای این که عفیف به خطر نیفتد و بیشتر نشود!!
ناشناس۳۴۶۶۱۴۳۲۲:۲۷:۳۵ ۱۴۰۳/۲/۴
وقتی فرهنگ ایران و حتی دینی پنجشنبه در حالت اولویت هست برای 4 تا وارد کننده و صادر کننده نباید تیشه به ریشه زد که اتفاق خاصی هم نمی افتد در مراوده با کشورهای دیگر هیچ وقتی شنبه را تعطیل می کنی عملا تعطیلی به 2 روز و نیم سرایت می کند به خاطر آن فرهنگ پنجشنبه ایرانیان
ناشناس۳۴۶۶۷۵۹۱۲:۳۹:۰۴ ۱۴۰۳/۲/۵
چه ربطی داره وقتی قانون تعطیلی بشه جمعه و شنبه همه مثل اون عمل می کنن مانند همه کشورهای مسلمان که قبلا پنج شنبه و جمعه بود و حالا شده جمعه و شنبه و یا حتی شنبه و یک شنبه . چهار تا وارد کننده صادر کننده! بخش اعظم اقتصاد کشور صادرات و وارداته اونوقت میگین 4 تا صادر کننده و وارد کننده. امثال شما تصمیم گیر شدین که وضع مملکت اینطوری شده .
ناشناس۳۴۶۶۱۴۴۲۲:۲۹:۰۷ ۱۴۰۳/۲/۴
به نظر اين دعا گو ، معتقدم كه تعطيلي پنجشنبه : يك تز هيجاني ... خيلي حساب و كتاب نشده .. احتمالاً تعصب تعطيلي شنبه : عقلانيت اقتصادي !! اقتصاد جهاني مانند يك زنجير به هم متصل است ، ملتفت حلقه هاي اين زنجير باشيم !
ناشناس۳۴۶۶۱۴۵۲۲:۲۹:۳۴ ۱۴۰۳/۲/۴
برای بعضی ها که این حد از بی حجابی را بدون اشکال می دانند باید گفت این یک روند تدریجی است و اگر جلوی آن به طریق کار فرهنگی و اعمال قانون گرفته نشود به مراحل وخیم تر می رسد و اگر کسی بگوید فقط با کار فرهنگی حل کنیم باید گفت هیچ وقت کار فرهنگی به تنهایی جوابگو نیست زیرا خیلی ها بعد از ده ها سال متحول می شوند یا اصلا از روی عمد نمی خواهند متوجه شوند همانطور که بعد از این همه فرهنگ سازی در جهان خیلی از افراد آشغال روی زمین می ریزند و ...
ناشناس۳۴۶۶۲۳۳۰۰:۲۸:۲۶ ۱۴۰۳/۲/۵
در آخرالزمان نه تنها خیلی ها بر علیه خدا توجیهات می کنند بلکه بی دین هم می شوند
ناشناس۳۴۶۶۴۱۶۰۷:۵۳:۳۶ ۱۴۰۳/۲/۵
در دیگر کشورهای مسلمان مثل سوریه و لبنان و عمان و امارات و عربستان و ....شما شاهد برهنگی و نابودی خانواده و تجاوز و فسق و فجور و ... هستی ؟
ناشناس۳۴۶۶۵۵۰۰۹:۴۹:۰۳ ۱۴۰۳/۲/۵
بله هست شما اطلاع نداری دوما ایران با کشورهای دیگه فرق داره خیلی در چشم و هم چشمی و دیده شدن هستیم و این از تعداد زیاد عمل جراحی زیبایی و اینکه مصرف لوازم آرایشیمون 5 برابر خاورمیانه است مشخص می شود
ناشناس۳۴۶۶۶۰۰۱۰:۲۳:۲۴ ۱۴۰۳/۲/۵
بله. حکومت وهابی عربستان یا ترکیه لائیک موید اسلام واقعی نیستند .
ناشناس۳۴۶۶۱۴۶۲۲:۳۰:۴۷ ۱۴۰۳/۲/۴
درس این بود که قانون را کامل اجرا می کردن و اجازه به دوقطبی سازان نمی دادن برای آن آشوب درست شود ولی نگران نباش دیگر بابت این چیزها آشوب درست نمی شود اما اجرای قانون شل کن و سفت کن خواهد بود و فضا برای قانون شکنی بیشتر باز تر!!!!
ناشناس۳۴۶۶۱۵۱۲۲:۳۳:۵۴ ۱۴۰۳/۲/۴
جمعه براساس دین اسلام شنبه برای اساس دین یهود یکشنبه براساس دین مسیحیت تعطیل می باشد اما غرب آن دو روز را در جهان رسوخ دادن!
ناشناس۳۴۶۶۲۳۶۰۰:۳۰:۴۹ ۱۴۰۳/۲/۵
اگر ما یک قانونی را زیر پا بگذاریم آیا مانند قانون حجاب با ما از در کرامت و تذکر وارد می شوند؟!!!!!!
ناشناس۳۴۶۶۵۱۶۰۹:۳۵:۲۲ ۱۴۰۳/۲/۵
قانون حجاب مقبولیت اجتماعی ندارد و به سرنوشت قانون ممنوعیت ماهواره و فیلتر شکن و ویدئو ... دچار خواهد شد
علی۳۴۶۶۳۹۷۰۷:۰۹:۴۱ ۱۴۰۳/۲/۵
در حالی که اقتصاد کشور دچار مشکل میباشد و مردم در وضعیت سختی بلحاظ معیشتی قرار دارند تعطیلی پنج شنبه ها فقط برای افراد دارای تمکن مالی خوب هست که از غروب چهارشنبه به شهرهای شمالی یادارای اب و هوای خوب سرازیر شوند کشور به افزایش بهره وری نیاز دارد نه به افزایش میزان تعطیلی ضمن اینکه ساعات کار مفید در ایران نیز بسیار پائین تر از نرم جهانی است فقط تنها اثر خوب این حرکت در میان دستگاههایی که شامل این تعطیلی میشوند اثر روانی برای فراموش کردن و یا کم کردن فشارهای اقتصادی بر روی افراد میباشد
ناشناس۳۴۶۶۵۰۴۰۹:۱۶:۴۳ ۱۴۰۳/۲/۵
اصلا مجلس کاری به افزایش تعطیلی نداشته باشد. بعضی ادارات خود تشخیص داده اند با چراغ خاموش پنجشنبه ها تعطیل باشند و بعضی نیمه وقت. توی این شرایط مجلس از سر بیکاری بجای فکری برای مهار تورم برای خودش قانون گذاشته. بهتر نیست از مصوبه اش چشم پوشی کند و به فکر کارهای دیگر باشد و بیش از این حساسیت ایجاد نکند.
علی۳۴۶۶۵۳۲۰۹:۴۲:۴۰ ۱۴۰۳/۲/۵
در چنین شرایطی چه عاملی باعث می‌شود تا نماینده‌ای که از قضا عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس است و باید به دنبال تأمین منافع ملی باشد، با اظهارات نسنجیده و خارج از مسئولیت برای کشور هزینه تراشی می‌کند؟
ناشناس۳۴۶۶۶۷۴۱۱:۳۳:۱۱ ۱۴۰۳/۲/۵
هم‌اکنون عصر ارتباطات است و اقتصاد جهانی به‌صورت دیجیتال درحال اداره‌شدن است. به این مفهوم که برای ارتباط با بازار دیگر کشورها حتما نیاز نیست مردم به ادارات و سازمان‌ها مراجعه کنند، بلکه در هرجایی و در هر زمانی می‌توانند با دیگر کشورها ارتباط برقرار کنند. آخه جناب معاون محترم شما داری صحبت از تعطیلات می کنی یعنی وقتی من تعطیل هستم نخواهم به قول شما از طریق دنیای دیجیتال با دنیا ارتباط بگیریم . تعطیلی من با سایر کشورها یکی باشه که منم از تعطیلاتم استفاده کنم. اینجوری بنگاههای اقتصادی که با دنیا در ارتباط هستند باید 7 روز هفته رو کار کنند .
ناشناس۳۴۶۶۷۹۲۱۳:۱۳:۳۳ ۱۴۰۳/۲/۵
دشمن راتحريك كردن سبب سوء استفاده رسانه هاي معاند مي شود نماينده محترم درخصوص موضوعات خاص كشور إظهار نظر نفرمايند
yektanetتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های هفته

 1. دفاع از جمهوریت یا دفاع از الیگارشی؟

 2. حالا زمان مذاکره است

 3. لحظۀ پیداشدن لاشه بالگرد توسط تیم پهپادی

 4. محل بالگرد رئیس جمهور پیدا شد/ شهادت رئیس جمهور به همراه همراهانشان

 5. نظرات برگزیده مخاطبان الف: نقش شورای نگهبان در کاهش مشارکت مردم چیست؟/ زندانی‌شدن زیباکلام به ضرر نظام تمام شد

 6. حمله رسانه اصولگرا به رائفی‌پور/ انتقاد شریعتمداری از نمایندگان موافق تعطیلی شنبه‌ها

 7. فرش‌های سعدآباد کجاست؟

 8. شهادت رییس جمهور در حادثه بالگرد/ پیام‌های تسلیت شخصیت‌ها در پی شهادت رئیسی

 9. ماجرای سفر عبدالحمید به ترکیه چیست؟

 10. حاج‌علی‌اکبری: گلایه‌ای از مجلس برای تصویب تعطیلی «شنبه‌ها» داریم

 11. انتخاباتی حساس، حیاتی و سرنوشت‌ساز

 12. تعطیل کردن شنبه از یک مجلس انقلابی بعید بود/ اکثر مردم ارتباط اقتصادی با خارج ندارند

 13. آیا واقعاً آزادسازی قیمت‌ها تنها راه است؟

 14. چراغ سبز دولت به ارز آزاد؟!

 15. خوشحالی مجری شبکه ۱۴ اسرائیل از خبر شهادت رئیس جمهور ایران

 16. اطلاعیه ستاد کل درباره حضور ناموفق پهپاد ترکیه در ایران 

 17. پاسخ حماس به توهم صهیونیست ها

 18. پلیس این ۵ گروه را طبق لایحه حجاب باید بازداشت کند

 19. لنگرگاه جمهوری اسلامی در بحران‌ها کجا است؟!

 20. شناسایی هویت شهدای سانحه بالگرد رئیس‌جمهور/ تایید سوختگی پیکرها/ آیت‌الله آل‌هاشم یک‌ساعت پس از حادثه زنده بوده است

 21. عملکرد سیاه آمریکا در تحریم ها از نگاه ظریف/ توضیحاتی درباره انتخابات ریاست جمهوری/ آرامش در بازار ارز

 22. سخت، اما گذرا...

 23. رئیس جمهور: باید گره های ذهنی در رابطه با تشکیل خانواده و افزایش جمعیت باز شود

 24. خاری در چشم دشمنان

 25. از کوه خواری تا سیل غافلگیرانه در مشهد

پربحث‌های هفته

 1. دفاع از جمهوریت یا دفاع از الیگارشی؟

 2. حالا زمان مذاکره است

 3. محل بالگرد رئیس جمهور پیدا شد/ شهادت رئیس جمهور به همراه همراهانشان

 4. نظرات برگزیده مخاطبان الف: نقش شورای نگهبان در کاهش مشارکت مردم چیست؟/ زندانی‌شدن زیباکلام به ضرر نظام تمام شد

 5. حمله رسانه اصولگرا به رائفی‌پور/ انتقاد شریعتمداری از نمایندگان موافق تعطیلی شنبه‌ها

 6. شهادت رییس جمهور در حادثه بالگرد/ پیام‌های تسلیت شخصیت‌ها در پی شهادت رئیسی

 7. حاج‌علی‌اکبری: گلایه‌ای از مجلس برای تصویب تعطیلی «شنبه‌ها» داریم

 8. انتخاباتی حساس، حیاتی و سرنوشت‌ساز

 9. اطلاعیه ستاد کل درباره حضور ناموفق پهپاد ترکیه در ایران 

 10. لنگرگاه جمهوری اسلامی در بحران‌ها کجا است؟!

 11. شناسایی هویت شهدای سانحه بالگرد رئیس‌جمهور/ تایید سوختگی پیکرها/ آیت‌الله آل‌هاشم یک‌ساعت پس از حادثه زنده بوده است

 12. عملکرد سیاه آمریکا در تحریم ها از نگاه ظریف/ توضیحاتی درباره انتخابات ریاست جمهوری/ آرامش در بازار ارز

 13. سخت، اما گذرا...

 14. رئیس جمهور: باید گره های ذهنی در رابطه با تشکیل خانواده و افزایش جمعیت باز شود

 15. خاری در چشم دشمنان

 16. آیت‌الله علم‌الهدی: ولایت مقدم بر عدالت است

 17. رحیم‌پور ازغدی: قبلا به شوخی می‌گفتند کاخ سفید را حسینیه می‌کنیم الان اما در حال رخ دادن است

 18. آنچه دشمن درباره "شهیدِ جمهور" نمی فهمد

 19. انتخاب هیئت رئیسه مجلس خبرگان/ انتقاد ربیعی از بی‌اخلاقی‌ها در فضای مجازی درباره شهادت رئیسی

 20. مخالفت آیت‌الله سبحانی با تعطیلی شنبه

 21. رئیس دفتر رئیس جمهور:در این ۴۵ روز، کار ۴۵۰ روز را انجام می‌دهیم

 22. دیپلمات جانباز شهید ...

 23. محل تدفین شهید آیت‌الله رئیسی مشخص شد/ اقامه نماز رهبر انقلاب بر پیکر رئیس‌جمهور و همراهانش

 24. رهبر انقلاب: ایران خدمتگذار صمیمی، مخلص و باارزشی را از دست داد/ اینجانب پنج روز عزای عمومی اعلام می‌کنم

 25. اطلاعیه اداره‌کل زندان‌های اصفهان درباره توماج صالحی

آخرین عناوین