وزیر بهداشت: واکسن را اول به خانواده خودمان تزریق می‌کنیم/ خدمتگزاران را خائن جلوه ندهید

اجتماعی،   3991112075 ۴۶ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲۸ تکراری یا غیرقابل انتشار

وزیر بهداشت گفت: ما هم واکسن داخلی را با قدرت دنبال می‌کنیم و هم از مطمئن ترین منابع واکسن وارد می‌کنیم و به کوری چشم خیلی‌ها اول هم به خانواده خودمان تزریق می‌کنیم تا همه بدانند ما سلامت مردم را در اولویت می‌دانیم.

وزیر بهداشت: واکسن را اول به خانواده خودمان تزریق می‌کنیم/ خدمتگزاران را خائن جلوه ندهید

به گزارش ایسنا، دکتر سعید نمکی در ستاد منطقه‌ای مقابله با کرونا در شهر بم، ضمن تشکر از نیروهای بسیج، ناجا، هلال احمر، دادستان‌ها و مردم به دلیل همراهی و همکاری‌شان در مقابله با کرونا،  گفت: اگر این همراهی نبود، ما دچار مشکلات بسیاری می‌شدیم. کسبه صبوری که در اوج تنگنای اقتصادی این روزهای سخت را تحمل کردند و واقعا این دستاورد بزرگ ملی یعنی دو رقمی شدن مرگ‌ومیرها برای همه مبارک باشد؛ گرچه که حتی یک مرگ هم در کشور غم‌انگیز است.

وی افزود: باید این موضوع را در عرصه‌ای ببینیم که مرگ‌ومیر در کشورهایی با زیرساخت‌های بسیار قوی می‌بینیم که مانند آمریکا مرگ از ۱۰۰۰ در روز متاسفانه گذشت. همواره اعلام کرده‌ام که ما برای مرگ هیچ شهروندی در هیچ کجای دنیا، حتی آنهایی که مدیران سفاک و نالایق‌شان گل‌های نازنینی مانند شهید قاسم سلیمانی ما را پرپر کردند و به شهادت رساندند، حتی برای مردم این کشورها احساس شادی از مرگ و بیماری‌شان نداریم.

عادی انگاری ها و خطر خیز چهارم کرونا در کشور

وی با بیان اینکه این دستاورد بسیار مهم و ارزنده در سالروز انقلاب اسلامی بر همه مردم ایران مبارک باشد، گفت: در زمینه بیماری کرونا باید توجه کنیم که ما همواره نگران بازگشت ایام تلخ یک موج جدید بیماری هستیم. باید توجه کرد که این ویروس بسیار پیچیده از خودش چهره‌های بسیار متفاوت و موذیانه بروز می‌دهد. امروز با جهش‌هایی که در اقصی نقاط جهان برای این ویروس ایجاد شده، همواره همه کشورهای دنیا را نگران می‌کند که این جهش‌ها گریبانگیر جاهای مختلف جهان با یک خیز جدید شود. در کشورهای همسایه ما آمار و اطلاعاتی که داریم متاسفانه این خیز را هر روز ثبت می‌کنند، گرچه ما تمام حواس‌مان را جمع کردیم که به دام یک تله هولناک جدید نیفتیم، اما این نگرانی را داریم که ساده‌انگاری و عادی پنداری اوضاع و بی توجهی به خطر بیماری، ما را دچار یک عارضه جدید به نام خیز چهارم بیماری در کشور نکند.

نمکی تاکید کرد: اگر خدایی نکرده این خیز ایجاد شود، اتفاقی به مراتب بیش از خیزهای قبلی خواهد داشت و سرعت انتشار به شدت بالاتر خواهد بود. به همین دلیل از همه تقاضا دارم که اولا این همدلی، وفاق و سرمایه ملی خلق شده در این دوره پر عذاب و مصیب را به عنوان یک دستاورد بزرگ حفظ کنید. محوریت استاندار، همدلی در بسیج و سایر سازمان‌ها و استمرارا این طرح محله محور که از فرمایشات مقام معظم رهبری بود و سرفصل جدیدی در مبارزه دلگرم‌کننده همکاران من در عرصه مبارزه با کرونا شد، حفظ کنید. این همدلی و وفاق را از دست ندهیم و نشکنیم و این سرمایه بزرگ ملی را که می‌تواند در همه بحران‌ها به عنوان ابزار بسیار کارآمد به کار آید، سست نکنید. این ستادهای استانی را با محوریت استاندار و نیروهای موثر برای روزهای سخت و پر بحران این کشور به عنوان یک زیرساخت نگه داریم.

شعله های کوچک بیماری خاموش شود

وزیر بهداشت گفت: دومین توصیه من به همه همکارانم این است که ما شعله‌های کوچک بیماری را باید در اقصی نقاط کشور خاموش کنیم. امروز که ما کمترین آمار را داریم، از این فرصت ناب و طلایی استفاده کنیم تا این شعله‌های کوچک، آتش وسیعی به دامن سلامت جامعه نیندازد. باید خانه به خانه همانطور که سردار سلیمانی به سراغ تروریست‌های داعش رفت، باید خانه به خانه به دنبال ویروس منحوس کرونا رویم و شعله‌های کوچک را خاموش کنیم. باید خانه به خانه به دنبال ویروس گشته و تست کنیم.

لزوم افزایش تستهای سریع و شناسایی خوشه های آلوده بیماری

وی افزود: امروز هرچقدر تست نیاز داشته باشید، ما در اختیار می‌گذاریم. ما با تکیه بر دانش داخلی امروز ابزار گسترده‌ای برای مبارزه با بیماری داریم. بنابراین تقاضا دارم که عزیزان با افزایش تست‌ها و با ورود بخش خصوصی که دستورالعمل آن را ابلاغ می‌کنیم، تست‌های رپید سریع را افزایش دهند و کانون‌ها و خوشه‌های آلوده را هر چه زودتر کشف کنیم.

وزیر بهداشت درباره واکسن کووید نیز گفت: این روزها صحبت‌های زیادی برای افکار عمومی می‌شود که برخی با ما زاویه دارند که به قول نظامی « اگر با دیگرانش بود میلی، چرا ظرف مرا بشکست لیلی»، چه دلیلی دارد افکارعمومی را پریشان کنیم از چیری که شاید اصلا واقعیت نداشته باشد؟ برخی از دلسوزی صحبت می‌کنند و برخی بیانات عالمانه‌ای که شاید مبنای علمی نداشته باشد می‌کنند. من به عنوان یک متخصص ایمونولوژی می‌گویم که با سیستم ایمنی آشنا هستم. خود واکسن کرونا از دیرباز مورد سوال بود که چقدر می‌تواند موثر باشد ولی در مورد ویروسی که دارو و درمان مشخصی ندارد، واکسن یکی از افق‌های امیدوارکننده کشورهای جهان است که زنجیره بیماری را برای مدتی حتی کوتاه قطع کند و  دست اندرکاران نظام سلامت دنیا نفس‌کش داشته باشند که بیماری را کنترل کنند.

ایران از قطبهای بزرگ ساخت واکسن منطقه در بهار آینده

وی ادامه داد: ما از روز نخست با تقویت بنیه علمی داخلی سعی کردیم  مثل خیلی کارهای دیگر ساخت واکسن را رقم بزنیم و اتفاق بزرگی افتاد و در بهار آینده ما یکی از قطب‌های بزرگ ساخت واکسن منطقه خواهیم شد و به لطف پروردگار چه من زنده باشم و چه نباشم خواهید دید کسی نمی‌تواند جلوی این گام پیش رونده را بگیرد. این اولین گام خودکفایی بود کما اینکه داروهایی که در هر جای دنیا اندکی تاثیرگذار بود برای مردم ساختیم.

وی افزود: بر واکسنی به عنوان انتقال دانش فنی از کشور کوبا به عنوان کشور صاحب فن واکسن سازی کار می‌کنیم. واکسن پنوموکوک هم با همکاری این کشور در انستیتو پاستور ساخته می‌شود و واکسن کرونا هم در انستیتو پاستور در آینده نزدیک ساخته و تولید خواهد شد و به همه دنیا هم صادر خواهد شد.

نمکی ادامه داد: آنچه در مجموعه برکت می‌بینم اتفاق بزرگی است که رقم می‌خورد. چند روز قبل گفتم این ویروس جهش یافته انگلیسی را با واکسن مقابل هم قرار دهید و نتایج آن حیرت انگیز بود، این هم دستاوردی است که در اواسط بهار خواهیم داشت. علاوه بر آن در واکسن سازی رازی و یک یا دو موسسه دیگر هم داریم بر واکسن کرونا کار می‌کنیم.

اجازه ندادیم واکسن هیچ کشوری بر ایرانیان آزمایش شود

وی افزود: البته تا زمانی که واکسن داخلی پاسخگوی نیاز ما شود مجبور به واردات واکسن برای گروه‌های آسیب‌پذیر خواهیم بود. خیلی از کشورهای منطقه که می‌گویند تزریق واکسن را از مدت‌ها قبل آغاز کردند دارند کلینیکال ترایال یا آزمایش بالینی واکسن‌های کشورهای دیگر را انجام می‌دهند. در حالی که ما اجازه ندادیم واکسن هیچ کشوری بر مردم ما آزمایش بالینی شود. ما ۱۶ میلیون و ۸۰۰ هزار دوز واکسن در قالب سبد کووکس پیش خرید کردیم که قول دادند در روزهای آینده اولین مقادیر آن برسد. در آن سبد به جز آمریکایی‌ها بقیه واکسن سازها هستند. این ۱۶ میلیون و ۸۰۰ هزار دوز برای ۸ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر است که  برای همه کافی نیست.

سازمان جهانی بهداشت برای هیچ واکسنی گواهی انتهایی را صادر نکرده است

وزیر بهداشت تاکید کرد: هیچ کدام از این واکسن‌ها قبل از طی کردن فاز سوم انسانی نباید به کشور بیاید. الان واکسن در دنیا هنوز به فاز چهارم نرسیده است و این فاز معمولا ۵ سال طول می‌کشد به همین دلیل تا امروز سازمان جهانی بهداشت برای هیچ سازنده واکسنی گواهی انتهایی واکسن را صادر نکرده، زیرا این فاز ۴ طی نشده است. یکی از واکسن‌سازهایی که گواهی موقت از سازمان بهداست جهانی گرفته است، از FDA آمریکا یک گواهی گرفته که تا ۵ سال آینده هیچ حق اعتراض و شکایتی علیه این واکسن‌ساز قابل قبول نیست زیرا فاز ۴ طی نشده است.

واکسنی را وارد می کنیم که گواهی مصرف اضطراری داشته و در شش کشور دنیا هم مصرف شده باشد

وی افزود: برای همین گفتیم ما واکسنی وارد کشور می‌کنیم که فاز ۳ مطالعات بالینی اش بیرون از این سرزمین صورت گرفته باشد و گواهی مصرف اضطراری داشته باشد. همچنین ما واکسنی را وارد این کشور خواهیم کرد که حداقل در ۵ یا ۶ کشور دنیا هم خریده و مصرف شود. ما ۵ منبع شناسایی و ثبت کردیم. تاکنون از برندی اسم نبرده بودم اما امروز می‌گویم تا مردم حرف درست و علمی را در رابطه با واکسن از وزیر بهداشت بشنوند؛ پرونده منبع اروپایی آسترازنیکا، دو کمپانی در هند، یک کمپانی در چین و یکی در روسیه در حال ثبت هستند.

مگر می شود وزیر بهداشت اجازه دهد پای واکسن نامطلوب به کشور برسد؟

وی افزود: یکی از این منابع که برخی روی آن بلوا به راه انداختند این مجموعه روسی است، این واکسن روسی در کشورهای روسیه، آرژانتین، مجارستان، صربستان، مکزیک، امارات متحده عربی، پاکستان، بلاروس، بولیوی، الجزایر و... است. این چه خباثتی است که برای میزگرد کشوری که خودش در باتلاق کرونا مانده است، خوراک تهیه کنیم؟ این چه وطن پرستی و اندیشه‌ای است؟ روزی که مرگ و میر ما به حدود ۵۰۰ نفر می‌رسید بلوا میکردند برایمان در شبکه‌های خارجی اما روزی که متاسفانه مرگ و میر خودشان به ۱۸۶۰ مورد رسیده، یک پنل نگذاشتند که علت را بررسی کنند. مگر نمی‌شود این سوالات را در کشور از خود وزیر بهداشت پرسید؟ مگر می‌شود قبول کرد وزیر بهداشت این مملکت اجازه دهد پای واکسن نامطلوب به این کشور برسد؟ مگر این تیم در اوج گرفتاری اقتصادی این افتخار را ثبت نکرد؟ مگر این تیم با دست بسته در اقیانوس بلا شنا نکرد؟ این چه اندیشه‌ای است که حاضریم دیگران از بیرون ما را به چالش بکشند و از پشت به سربازان درون کشور و جبهه خنجر بزنیم؟ می‌گویند من فلان واکسن را نمی‌زنم، خب معلوم است که مبتلایان نباید واکسن بزنند، کسی که قبلا بیمار شده اصلا جزو کاندیدهای تزریق واکسن نیست. و برخی حرفا که دل مردم را خالی می‌کند. این مردم گناه دارند، خسته و آشفته هستند، نگذاریم اعتماد مردم به سربازان خط مقدم این دفاع خدشه‌دار شود. نگذاریم گسست میان اندیشه اعتماد آمیز مردم و خدمت‌گذاران صدیق ایجاد شود.

خدمتگزاران را خائن جلوه ندهید / اجازه موج سواری اقتصادی نمی دهم

نمکی ادامه داد: خدمت‌گزاران را خائن به مردم جلوه ندهید که این خیانت و ظلم است و این خیانت ملی در سخت‌ترین زمان‌های این مملکت است. مردم بدانند این خدمت گذار کوچک و همکارانش برای فدا کردن جسم و جان و آبرویشان آمده‌اند و هرگز نمی‌گذاریم پای محصولی به کشور باز شود که با سلامت مردم در تضاد و تقابل باشد. کسانی هم که فکر می‌کنند در این آشفته بازار می‌توانند سوار موج اقتصادی شوند، وزیر اجازه نخواهد داد.

وی ادامه داد: من روزی که سرپرست شدم دکان برخی را در سازمان غذا و دارو و هیئت امنای ارزی تعطیل کردم. خیلی‌ها گفتتد مگر تو رای نمی‌خواهی؟ گفتم من آبروی خودم را نزد خدا می‌خواهم، روز قیامت خداوند نمی‌گوید تو که اشراف داشتی بر این فساد پس چرا معامله کردی؟ آقایانی هم که برخی بلواها را راه می‌اندازند به امید جا به جا کردن برخی منابع، این خواب را پریشان ببینند، اجازه نخواهیم داد که در این ایام پر بلا عده‌ای بازار تازه راه بیندازند. مردم بدانند من روز اول با آنها بیعت کردم که آنچه میان من، خداوند و قلبم می‌گذرد را بیان کنم و مصلحت اندیشی مانع نشود برخی حرف‌ها را به مردم نگویم.

واکسن را اول به خانواده خودمان تزریق می کنیم

وزیر بهداشت ادامه داد: ما هم واکسن داخلی را با قدرت دنبال می‌کنیم و هم از مطمئن ترین منابع واکسن وارد می‌کنیم و به کوری چشم خیلی‌ها اول هم به خانواده خودمان تزریق می‌کنیم تا همه بدانند ما سلامت مردم را در اولویت می‌دانیم.

دستاوردها را زیر سوال نبرید

نمکی در رابطه با تخت‌های بیمارستانی نیز اظهار کرد: ما زیرساخت تختمان در حد مطلوب نیست ولی در دولت دکتر روحانی اگر انصاف را رعایت کنیم و در شیپور بی‌انصافی ندمیم اتفاقات خوبی رخ داده است. برخی عزیزان از برخی تریبون‌ها و هرجا توانستند بر هر دستاوردی تازیدند. من آدم سیاسی نیستم و همیشه می‌گویم « در پس پرده گفت‌وگوی منو توست، چون پرده برافتد نه تو مانی و نه من»؛ دستاوردهای جمهوری اسلامی را زیر سوال نبرید که همه با هم انجام دادیم. مگر میشود نماینده ارجمندی با گرایش سیاسی دیگری  همراه نباشد و کاری از پیش برود؟ آنچه در جمهوری اسلامی رخ داد و دشمن را غافلگیر کرد این بود که خواب می‌دیدند ما در تله کرونا مدفون شویم، « مدعی خواست که از بیخ کند ریشه ما، غافل از آن که خدا هست در اندیشه ما». آنچه ما را در مدیریت بیماری موفق کرد همین وفاق و همدلی بود، ما یک خیمه بیشتر نشناختیم و آن هم خیمه رهبری بود. اگر این وفاق را بخواهیم حفظ کنیم یکی از ویژگی‌های استمرار این راه انصاف است. در توسعه زیرساخت نظام سلامت و سهمی که از درآمد ناخالص ملی بر بخش سلامت در هیچ کدام از ادوار قبلی نرفته بود، بعد از انقلاب سر جمع حرکت در نظام سلامت رو به پیشرفت بود و در این دوره تسریع شد.

وی افزود: ما در دوره کرونا در کمتراز دو ماه  بیش از ۳۰۰ اکسیژن ساز به مجموعه بیمارستان‌ها اضافه کردیم زیرا یک بیمار کرونایی در بخش عادی ۱۲ تا ۱۵ لیتر در دقیقه و در آی سی یو ۲۴ تا ۳۵ لیتر در دقیقه اکسیژن می‌خواهد. ما ناگهان با هجمه‌ای از کمبود اکسیژن در کشور روبرو شدیم ولی در کمتر از ۲ ماه ۳۰۰ دستگاه اکسیژن ساز و ۵۰۰۰ کپسول اکسیژن به کشور اضافه شد و  نگذاشتیم با ۲۵۰۰ تخت جدید icu حتی یک بیمار هم پشت درب بیمارستان بماند و مشکلات کشورهای اروپایی در ایران رخ نداد. حتی یک بیمار غیر کرونایی پشت درب بیمارستان نماند و آبرو برای جمهوری اسلامی ایران خریداری شد و این عنایت امام زمان است.

وزیر بهداشت تاکید کرد: ما درصددیم بتوانیم برای نقاط محروم کشور کار کنیم. من برای همین آمدم تا این باقی مانده عمرم را برای خدمت به مردم صرف کنم چون غیر از این نشستن بر این صندلی‌ها جز جفا بر جسم و روح هیچ چیز ندارد. من توفیق الهی رو نصیب خودم میبینم که این راه پر هراس را در خدمت مردم باشیم. تقاضای این برادر کوچک از مردم و مسئولین در رعایت و نظارت بیشتر بر پروتکل‌ها است. فاصله گرفتن از رعایت پروتکل‌ها سبب می‌شود انتظار خیزش بیماری را داشته باشیم. گرچه گاهی از برخی پروتکل شکنی‌ها شکایت کنیم اما هیچ کدام نافی همکاری مردم و جامعه روحانیت با ما نیست. ما بیشترین همکاری را در خیلی از امور از این عزیزان داشتیم و سرلوحه هدایت نیز مقام معظم رهبری بودند و باید بگوییم ایشان در روزهای سخت چگونه کنار ما بودند.

وی با تاکید بر اینکه این ویروس به جوان و پیر رحم نمی‌کند، اظهار کرد: دیدیم قهرمان فوتبال ما در سن ۴۵ سالگی به دلیل کرونا از دنیا رفت. اگر لحظه‌ای غفلت کنیم ویروس از کوچک ترین روزنه ما را هدف قرار می‌دهد، من در پیک‌های قبلی هم گفتم که ممکن است در دقایق آخر از این زمین گل‌های وحشتناک بخوریم الان هم هشدار می‌دهم.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۸۰۴۵۵۱۱۴:۴۰:۰۲ ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
سلامت نباید حسب سیاست اولویت بندی می شد که متاسفانه شد! کسی نگفته که شما سم وارد کرده اید ولی بهترین انتخاب برای مردم را انجام ندادید، ..
ناشناس۱۸۰۴۵۵۳۱۴:۴۰:۲۴ ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
ما از کجا بدونیم شما واقعا واکسنی که میگید به خانوادتون تزریق میکنید؟؟؟ شاید جلوی دوربین واکسن آمریکایی بزنید ولی به مردم واکسن روسی
ناشناس۱۸۰۴۵۸۴۱۴:۵۱:۱۰ ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
من به آقای دکتر نمکی اعتماد دارم و قدر دان زحمات ایشان هستم، اگر اندکی صبر و همکاری کنیم میوه شیرین یک پیروزی بزرگ در آینده نزدیک را خواهیم چید ،انشالله
ناشناس۱۸۰۴۵۹۳۱۴:۵۴:۳۳ ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
از اون ۱۵۰ هزارتای فایزر که خیریه در آمریکا! فرستاده بود و پس فرستادید! یا از واکسن روسی؟!!
ناشناس۱۸۰۵۵۸۸۰۹:۴۲:۴۸ ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
اونا استفاده شد نمی بینی ماسک ها و فواصل مقامات قدری مهربونتر شده
ناشناس۱۸۰۴۶۰۲۱۴:۵۸:۴۷ ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
اگر سلامت مردم اولویت شما بود واکسن اضطراری وارد نمی کردین واکسن تایید شده وارد می کردین. به خاطر منافع گروهی و جناحی و کارهای سیاسی سلامت مردم را گروگان گرفته اید
میثم م۱۸۰۵۶۲۹۱۰:۱۴:۵۷ ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
الان همه واکسن های موجود در دنیا تائیدیه اضطراری دارند. هیچ واکسنی تائیدیه عادی نداره!
یک معلم۱۸۰۴۶۱۱۱۵:۰۰:۵۷ ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
به شرط آنکه مال شما هم دقیقاً روسی باشه نه آمریکایی با برچسب روسی بطرف دوربین
رحمان نوریان۱۸۰۴۶۱۸۱۵:۰۴:۲۷ ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
متاسفانه متاسفانه متاسفانه به جایی رسیده ایم که بر فرض حتی اگر مسئولین ما در مورد موضوعی راست هم بگویند درصد زیادی از مردم باور نمیکنند .
ناشناس۱۸۰۴۶۱۹۱۵:۰۵:۰۳ ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
آن واردات واکسن هدیه فایزر به چه کسانی تزریق شد
ناشناس۱۸۰۵۳۷۶۰۲:۱۱:۱۰ ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
خوب معلومه کسانیکه یک سال در قرنطینه بودند والان دارند رابراه سخنرانی عمومی میکنند
ناشناس۱۸۰۴۶۶۱۱۵:۲۳:۱۷ ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
سوال اصلی اینه که چطور واسکن فایزر رو که تایید سازمان بهداشت جهانی و اتحادیه اروپا رو دارد مناسب نمی دانید اما واکسن روسی را هیچ تاییدیه ای ندارد برای مردم مناسب می دانید. معیار شما چیست؟؟
ناشناس۱۸۰۴۶۷۱۱۵:۲۵:۴۸ ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
من واکسن روسی و چینی نمیزنم
ناشناس۱۸۰۴۶۷۴۱۵:۲۶:۳۴ ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
اگه فکری در کار بود همون ۴۵هزار تومن یارانه صرف بهداشت و درمان مردم میشد امروز با آمار گرفتن این که با ریختن چند ده میلیارد تومن پول بیت المال به جیب افرادی که ۴۵هزار تومن پول توجیبی روزانه بچه شون هم نیست کاسه چه کنم چه کنم دست نمیگرفتین
حقیقت طلب۱۸۰۴۶۷۷۱۵:۲۷:۰۱ ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
با سلام آیا وزیر محترم بهداشت مطمئن است خانواده ایشان واکسن میزنند . میتوانند در مورد خود شان نظر دهند .
ناشناس۱۸۰۴۶۷۸۱۵:۲۷:۰۲ ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
اونجا که گفتی "از مطمئن ترین منابع واکسن وارد می‌کنیم" فهمیدم چقدر میشه به بقیه حرفات اعتماد کرد!
ناشناس۱۸۰۴۶۸۰۱۵:۲۸:۰۹ ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
اول خودت و نگاه به شرق! دوستان بزنند. ما نمی زنیم
ناشناس۱۸۰۴۷۳۲۱۶:۱۱:۲۰ ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
به خوانوادتم بزنی من که نمی زنم واکسن فقط واکسن تایید شده
ناشناس۱۸۰۴۷۴۹۱۶:۲۶:۰۳ ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
حالا برادر من نوعي كه در يك گوشه دور افتاده زندگي مي كنم از كجا بدانم اين واكسن كه شما مسئول مربوطه تزريق ميكني روسي باشد ؟ از كجا معلوم كه واكسني ديگر نباشد ؟!!
سامان۱۸۰۴۷۵۹۱۶:۳۳:۳۲ ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
میخوام باور کنم که شما و خانواده تان اول واکسن روسی میزنین ولی نمیتونم باور کنم آخه یه کلیپ دیدم که مسئولین کشورهای خارجی با سرنگ سینمایی واکسن میزنن پاک چشمم ترسیده ..
ناشناس۱۸۰۴۸۲۶۱۷:۳۲:۳۷ ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
ما هم نادان و باور میکنیم شما از همین واکسن تزریق کردید
dayani۱۸۰۴۸۴۲۱۷:۴۸:۳۳ ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
گرچه رواست که بگویند اول شما واکسن را تزریق کنید، بعد ما. اما وزیر محترم جان شما و خانواده شما نیز برای همه ما عزیز است و همانقدر که نگران جان خود هستیم ، نگران جان شمایان نیز هستیم. با این استدلال ما را نگرانتر نکنید. با شفافیت تمام واقعیات را بیان کنید، چه شد که یک شبه واکسن روسی جایگزین همه انتخابهاهای دیگر شد. برخی از واقعیات پیوستهای مرتبط با پذیرش واکسن کرونای روسی است، آنها را بیان بفرمائید.
ناشناس۱۸۰۴۸۴۴۱۷:۴۸:۵۹ ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
ارزانی خودتان و مسئولان
ناشناس۱۸۰۴۸۵۲۱۷:۵۵:۲۴ ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
احسنت به دکتر نمکی عزیز که لحظه ای عقب ننشسته و عاقلانه با رویکرد واقعا انقلابی در عرصه بهداشت و مبارزه با کرونا همه امیدوار کرده است خدا قوت دستمریزاد . یک ایرانی از کشور غنا
ناشناس۱۸۰۵۵۵۹۰۹:۱۶:۱۶ ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
خوش بحالت شما تو غنا ما تو فقر وفنا
ناشناس۱۸۰۴۸۹۵۱۸:۲۶:۱۷ ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
.. .. اگر امار پایین امده لطف خدا و رعایت مردمه و پزشکانی که زحمت کشیده اند و می کشند سعی شود با واکسن مناسب جان انها حفظ شود بی جهت با پرندیات حاصل زحمات دیگران را برای خودت تمام نکن هر چه پزشکان هم از تو جناب وزیر ناراضی باشند باز بخاطر مردم تلاش شان را انجام می دهند
ناشناس۱۸۰۴۹۰۱۱۸:۳۵:۵۲ ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
ما که تو این هشت سال یه حرف راست از این دولت نشنیدیم
ناشناس۱۸۰۴۹۷۷۱۹:۳۳:۲۲ ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
بله جناب وزیر. واکسن معتبر را به خودتان و خانواده تان می زنید البته با ظاهر روسی
ناشناس۱۸۰۴۹۸۴۱۹:۳۶:۲۹ ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
راست نمیگی آقای دکتر روسها هیچ وقت قابل اعتماد نیستند درست مثل خود ما ایرانیها
ناشناس۱۸۰۵۰۰۰۱۹:۴۲:۲۳ ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
از كجا معلوم واكسن روسى ميزنيد؟؟؟ شماها كه واكسن فايزرو زديد حالا يه آب مقطر و يا يه ويتامين هم جلوى مردم به اسم واكسن روسى بزنيد مردم باور ميكنند
ناشناس۱۸۰۵۰۳۲۲۰:۰۰:۰۰ ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
وزیر بهداشت فرمودن واکسن روسی را اول به خانواده خودمان میزنیم از کجا معلوم واکسنی که تزریق میشه روسی باشه؟
ناشناس۱۸۰۵۰۴۲۲۰:۰۹:۲۱ ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
به شرطی که آب مقطر نباشد که به خانواده تزریق می کنید و واکسن داخلی باشد
ناشناس۱۸۰۵۰۶۲۲۰:۳۴:۴۴ ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
اولا آقای نمکی فقط اینو میگم قسم پزشکی که خوردی رو نشکنی حواست باشه اعتبار جامعه پزشکی از بین نره دوما به کوری چشم دشمنان چرا اگر اطمینان داری این جمله رو نباید بگی
ناشناس۱۸۰۵۰۷۶۲۰:۴۲:۵۲ ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
منتظر شما و جناب جهانپور و خانواده‌تان هستیم!
ناشناس۱۸۰۵۰۸۹۲۰:۵۰:۵۹ ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
دمت گرم
ناشناس۱۸۰۵۱۰۵۲۱:۰۰:۳۵ ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
ما با تایید رهبری معظم حرف شما را قبول داریم والا حتی خودت هم بزنی ما نمی زنیم
ناشناس۱۸۰۵۱۱۴۲۱:۰۵:۱۳ ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
آقای وزیر این مطالب به رییست بگو که باهمین حربه رای آورد حالا باب شده .
ناشناس۱۸۰۵۱۲۷۲۱:۱۷:۴۰ ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
مردم حق دارند واکسن معتبر بزنن. از کجا معلوم واکسن روسی را به خانواده خود بزنید
ناشناس۱۸۰۵۱۵۲۲۱:۴۰:۵۶ ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
تو بزن به خانوادت، ولی اون مدلی که ما میخوایم وارد کن و ما خودمون صلاح خودمون رو برای زدنش تشخیص میدیم
ناشناس۱۸۰۵۲۶۲۲۳:۵۹:۴۰ ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
ما واکسنی که مورد تأیید مراکز معتبرِ پزشکیِ جهانی نیست نمی‌خواهیم جناب وزیر
زهرا۱۸۰۵۴۲۶۰۶:۱۶:۴۲ ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
دوستانی که دوباره عزای واکسن گرفتند، خیلی ها به حق ولی بعضی ها فقط از روی لجبازی و دشمنی، این همان واکسنی است که پزشکان مسیح دانشوری یک ماه پیش درخواست ورود آن را داشتند. حالا چی شد که همه یک دفعه مخالف شدند؟؟ اصلا به رفتارهای خودمون دقت کردیم؟ آنقدر دوست دارم از متقاضیان واکسن به قول شما تایید شده ی اروپایی یا آمریکایی نام نویسی کنند و براشون با هزینه شخصی وارد کنند ببینم یکی از شما ها جرات زدن آن را دارید؟؟ دکتر نمکی نه واکسن وارد کن نه خودتو در معرض خطر بنداز.
ایرانی آباد و آزاد۱۸۰۵۴۶۱۰۷:۵۷:۴۰ ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
بعد خودت و خانواده ات با توجه به شرایط سنی اعضای مجلس و.. در اولویت تزریق این واکسن روسی هستند!!!!!!!!!!!!!
ناشناس۱۸۰۵۵۵۶۰۹:۱۴:۲۵ ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
پیشنهاد میکنم وزارت بهداشت و خارجه ادغام شود تا تشخیص و خرید برعهده وزارت خارجه باشد و وزارت بهداشت مجری اونموقع یک ظریف با نمک داریم
ناشناس۱۸۰۵۶۳۸۱۰:۱۹:۴۱ ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
اگر شما مثل بقیه مردم از محصولات ایران خودرو و سایپا استفاده کردید، مثل بقیه مردم حقوق گرفتید، خلاصه مثل ملت ایران زندگی کردید اونوقت حرفتون رو در مورد تزریق واکسن روسی می پذیریم. هرچند معلوم نشد اون محموله واکسن فایزر که به کشور وارد شد به کی تزریق شد.
سعیدی کاشانی۱۸۰۵۷۶۵۱۱:۳۴:۵۴ ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
همشهری عزیز جناب دکتر نمکی واکسن روسی نوش جانتان , ولی بنده نمی زنم.
ناشناس۱۸۰۵۸۱۲۱۲:۰۹:۳۱ ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
میشه بفرمایید معیار شما برای تایید واکسن روسی چی بوده؟ فایزر و مدرنا و آکسفورد که.. رد شدن اونها تاییدیه داشتند ولی واکسن روسی که نداره بر اساس چه معیاری شما تایید کردین که سازمان بهداشت جهانی نکرده؟؟؟
یکتانت

پربحث‌های هفته

 1. زمان پایان حیات در کره زمین مشخص شد

 2. چرا تنها راه نجات برجام، "خروج از برجام" است!؟

 3. سناریوهای ایران در ماجرای هسته ای

 4. گرانی، کمبود، صف؛ شاهکار مدیریت دولت در مواد غذایی

 5. درباره تصورات رمانتیک در سیاست خارجی

 6. چرا اروپا عقب نشست؟!

 7. روحانی: امروز اقتصاد ما بهتر از گذشته می‌چرخد!/ وعده انتخاباتی جالب محسن رضایی/ نامزد سپاه در انتخابات ۱۴۰۰ کیست؟/ ظریف؛ همچنان مهمترین گزینه جبهه اصلاحات

 8. بلاتکلیفی مردم برای سفر‌های نوروز ۱۴۰۰/ اسامی شهرهای سفر ممنوع

 9. تصویب متناسب سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران در کمیسیون تلفیق

 10. نامه خاتمی و کارنامه اصلاح طلبی

 11. ورود پیکر خلبان شهید بیک‌محمدی به تهران

 12. خاتمی چرا از قصور و تعصب‌هایش عذرخواهی نمی‌کند؟!

 13. ۶ راز کمتر شنیده‌شده درباره ساسی مانکن

 14. واکسیناسیون سراسری؛ چقدر زود دیر می شود

 15. وحشت نخست وزیر رژیم صهیونیستی از نابودی اسرائیل توسط ایران!

 16. سرانجام یک شعار انتخاباتی

 17. زمان جلسه شورای عالی کار برای تعیین حداقل دستمزد

 18. فرق عمامه رئیسی با عمامه هاشمی، خاتمی و روحانی!

 19. آقایان، مشک آن است که خود ببوید !..

 20. توصیه متفاوت یک سردار سپاه به نوعروسان

 21. روحانی: به عهد خود درباره چرخش هم‌زمان سانتریفیوژ و اقتصاد عمل کردیم/ امروز اقتصاد ما بهتر می‌چرخد/ FATF ربطی به برجام و تحریم ندارد

 22. معطلی چهار ساله قانون متناسب سازی حقوق شاغلین و بازنشستگان

 23. بشردوستی به سبک سازمان ملل

 24. فیلم سنتکام درباره حمله موشکی ایران به عین‌الاسد

 25. نظم جهانی در آستانه تغییر

پربحث‌های هفته

 1. روحانی: امروز اقتصاد ما بهتر از گذشته می‌چرخد!/ وعده انتخاباتی جالب محسن رضایی/ نامزد سپاه در انتخابات ۱۴۰۰ کیست؟/ ظریف؛ همچنان مهمترین گزینه جبهه اصلاحات

 2. بلاتکلیفی مردم برای سفر‌های نوروز ۱۴۰۰/ اسامی شهرهای سفر ممنوع

 3. نامه خاتمی و کارنامه اصلاح طلبی

 4. خاتمی چرا از قصور و تعصب‌هایش عذرخواهی نمی‌کند؟!

 5. واکسیناسیون سراسری؛ چقدر زود دیر می شود

 6. سرانجام یک شعار انتخاباتی

 7. توصیه متفاوت یک سردار سپاه به نوعروسان

 8. مراسم عزاداری نماینده مجلس با جمعیت فراوان!

 9. استاندار اسبق خوزستان دستگیر شد

 10. ماجرای جوان دهه شصتی که ۴۰ فرزند دارد

 11. وزیر بهداشت: خودمان را برای موج‌های سنگین کرونا آماده کردیم/ تذکر به ۶ استان درباره ترددهای بین استانی

 12. منادی: ۹۰۰ استاد در سال ۹۸ از ایران خارج شدند

 13. کرونا تا زمان ایمن شدن ۷۰ درصد مردم ایران وجود دارد/ تزریق ماهانه ۲۰ میلیون واکسن از تیر ماه

 14. ۶ ملک متهم فراری پرونده طبری تخریب شد

 15. ساعت منع شبانه تغییری نخواهد کرد

 16. جزئیات پرونده فساد سه هزار میلیارد تومانی در البرز

 17. سند تحول قوه مجريه

 18. همه دلایل تأخیر در واکسیناسیون کرونا

 19. رئیسی: اقتدار بدون عدالت هرگز به صراط مستقیم قرار نمی‌گیرد/ قاضی، اسم افرادی که در حبس قرار دارند را دائم مرور و به آن‌ها توجه کند

 20. نتیجه فاز اول واکسن کووبرکت ۱۶ اسفند به سازمان غذا و دارو ارایه می‌شود

 21. محدودیت های سفر نوروزی؛ از نظام سلامت اصرار، از گردشگری انکار !

 22. وزارت کشور: جمعیت امام ‌علی (ع) به دلیل انحراف از اساسنامه و عدم تمکین به تذکرات منحل شد

 23. توصیه آیت‌الله علم‌الهدی درباره انتخاب مدیر/ انتقاد از پیشگیری فرزندآوری

 24. یک‌سوم فوتی‌های خوزستان کمتر از یک روز در بیمارستان‌اند / چیزی به نام سرماخوردگی وجود ندارد

 25. وعده‌های رنگین رتبه‌بندی معلمان در آخرین روزهای سال

آخرین عناوین