توضیحات سردار جعفری درباره تذکر رهبری پیرامون مبارزه با بی‌حجابی/ توصیه همتی درباره نرخ‌های متفاوت ارز

  4030205102 ۱۷ نظر، ۰ در صف انتشار و ۸ تکراری یا غیرقابل انتشار

هر روز اخبار فراوانی در رسانه‌ها منتشر می‌شود که دنبال کردن آن‌ها ـ حتی برای آنانی که اهل مطالعه اخبار هستند ـ کار دشواری است. بسته خبری ـ تحلیلی الف، با رصد اخبار و رویدادهای مهم، همچنین تحلیل‌های صورت گرفته در این زمینه، مخاطبان خود را از مهم‌ترین وقایع روز آگاه می‌کند.

توضیحات سردار جعفری درباره تذکر رهبری پیرامون مبارزه با بی‌حجابی/ توصیه همتی درباره نرخ‌های متفاوت ارز

توضیحات سردار جعفری درباره تذکر رهبری پیرامون مبارزه با بی‌حجابی

به گزارش فارس، سرلشکر محمدعلی جعفری مسئول قرارگاه فرهنگی و اجتماعی بقیه‌الله سپاه در مورد طرح نور، ماجرای تذکر رهبر انقلاب و لایحهٔ حجاب و عفاف، گفت: مهم آن است که بدانیم یک دستگاه و مجموعه‌ای به نام فراجا با آن غیرتی که فرمانده این دستگاه در اجرای وظیفه قانونی طرح نور دارد باید در این مورد همه دلسوزان انقلاب و ارزش‌ها و دلسوزان فرهنگی، اجتماعی، اخلاقی جامعه از این طرح حمایت کنند زیرا این دستگاه وظیفه قانونی خود را اجرا می‌کند.

وی افزود: هر اقدامی که اجرا می‌شود ممکن است اشکالاتی داشته باشد و به دنبال آن عوامل اجراکننده تذکراتی هم دریافت کنند و این اتفاق هم رخ داده و طبیعی است.

مسئول قرارگاه فرهنگی و اجتماعی بقیه‌الله، اظهار کرد: یک اشتباهی از جانب عوامل اجرایی صورت گرفته و از جانب آقای فضائلی گفته می‌شود که حضرت آقا تذکری داده‌اند و این امر طبیعی است زیرا یا گزارشات به محضر رهبر انقلاب می‌رسد و یا ایشان در فضای مجازی رؤیت می‌کنند.

سرلشکر جعفری بیان کرد: این دو تذکر در مورد انجام همه مأموریت‌های امنیتی، فرهنگی و اجتماعی یک امر طبیعی است زیرا ممکن در اجرا یک مأموری اشتباهی کند و با آن تذکر این اشتباه اصلاح شود، بنابراین با این تذکر اصل مأموریت زیر سوال نمی‌رود و باید مأموریت به‌درستی اجرا شود.

وی با بیان اینکه این اقدام فراجا جای تقدیر دارد، تصریح کرد: در این شرایط و فضایی که کشف حجاب و برهنگی در کشور از جانب دشمن در حال برنامه‌ریزی و گسترش است، در حال مقابله با آن است.

سرلشکر جعفری عنوان کرد: آن مطالبی که در فضای مجازی در خصوص آقای فضائلی گفته شده و گزارش دروغی که نسبت به ایشان داده شده باید گفت که خلاف این امر انجام نشده و ایشان هم در صحبت دوم خود مجددا تاکید کرده است و دفتر رهبر انقلاب هم تکذیبی نکرده و این نشان دهنده واقعیت آن است، بنابراین حضرت آقا بر انجام این امر تأکید دارند اما تذکر هم داده‌اند که کار درست انجام شود‌.

وی تصریح کرد: بنابر اطلاعی که دارم هم با آن مأموری که خطا کرده برخورد شده و تذکر داده اند و هم در دست کنترل است تا چنین اتفاقاتی رخ ندهد تا این ماموریت درست انجام شود.

حمایت وحیدی از طرح نور در مبارزه با بی‌حجابی

به گزارش ایسنا، احمد وحیدی، وزیر کشور در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره طرح نور اظهار کرد: موضوع عفاف و حجاب از ارزش های سنتی، ملی و مذهبی ماست و غالب باتونان ما به حجاب خود را متعهد می دانند و درصد اندکی هم رعایت نمی کنند که البته بخش قابل توجه آنها با تذکرانی که داده می شود، رعایت می کنند و انگشت شمار هستند که ممکن است مقابل قانون مقاومت کنند که فراجا طبق وظایف قانونی خود آن‌ها را به مراجع قضایی دلالت می‌کند. این کل ماجراست.

وی ادامه داد:  فراجا نیروهای خود را توجیه کرده است که حتما با کسی که اهمال و غفلت دارد با کسی که برای ساختارشکنی اقدام می کند، تفاوت قائل شود و اساس این است که با تذکر اصلاح شود. غالب افراد با تذکر، رعایت می‌کنند.

وزیر کشور در پاسخ به این پرسش که طرح نور با دستور وزارت کشور در حال اجراست، گفت: نه، این جزو وظایف ذاتی فراجا به عنوان ضابط قوه قضائیه است.

بیشتر بخوانید:

معاون امنیتی وزیر کشور: طرح نور با قوت و تدبیر به کار خود ادامه خواهد داد

روزنامه دولت: برخورد با بی‌حجابی تصمیم مشترک همه قواست

روزنامه ایران نوشت: «رئیس‌جمهور در آخرین نشست هیأت دولت و حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای رئیس دستگاه قضا در اظهاراتی مشابه تأکید داشتند که برخورد با بی‌حجابی و هنجارشکنی‌های سازمان‌یافته در جامعه، تصمیم مشترک قوا بوده و پلیس نیز وظایف مربوط به خود را در اجرای این تصمیم برعهده دارد، ضمن اینکه باید حقوق مردم رعایت شود.

سردار رادان، فرمانده کل انتظامی کشور نیز روز گذشته اعلام کرد: با حمایت‌های مجلس، دولت و قوه قضائیه و همراهی مردم، اجرای طرح نور را با قوت، دقت و هوشمندی ادامه خواهیم داد.

این هماهنگی‌ها نشان می‌داد که برخورد با ساختارشکنی‌ها، تصمیم مشترک است و آنچه در روزهای اخیر اتفاق افتاده، صرفاً تأکید بر اتخاذ شیوه‌های مناسب‌تر در مواجهه میدانی به منظور جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده دشمنان امنیت روانی جامعه است.»

***

توصیه همتی به دولت درباره نرخ‌های متفاوت ارز

عبدالناصر همتی، رئیس اسبق بانک مرکزی در دنیای اقتصاد نوشت: «براساس گزارش مسوولان بانک مرکزی در طول سال گذشته یعنی ۱۴۰۲، مبلغ ۶۹میلیارد دلار ارز با نرخی بسیار پایین‌تر از نرخ ارز در بازار، برای واردات تامین شده است. از کل مبلغ ارز تامین‌شده ۱۹میلیارد ارز ۲۸۵۰۰تومانی به ازای هر دلار برای نهاده‌های کشاورزی و دامی، دارو و تجهیزات پزشکی تخصیص یافته و ۵۰میلیارد دلار دیگر نیز با نرخ هردلار حدود ۳۸هزار تومان از طریق سامانه نیما برای واردات سایر کالاهای مصرفی، مواد اولیه و کالاهای واسطه تخصیص و تامین ارز شده است. یافته‌های علم اقتصاد و تجربه چند دهه گذشته در کشورمان به درستی حکم می‌کند که در میان‌مدت و بلندمدت یک رابطه تنگاتنگ و مستقیم بین روند تورم و نرخ ارز وجود دارد...

در طول سال۱۴۰۲، با توجه به میانگین اختلاف ۱۵هزارتومانی نرخ نیما با نرخ ارز بازار، مبلغ بالقوه رانت توزیع‌شده بابت ۵۰میلیارد تخصیص و تامین ارز اعلامی، در حد ۷۵۰هزار میلیارد تومان می‌شود که قطعا بخش عمده آن بالفعل شده است. درخصو‌ص ارز۲۸۵۰۰تومانی میانگین اختلاف ۲۵هزار تومانی آن با نرخ بازار، در سال گذشته رانت بالقوه ۴۷۵هزار میلیارد تومان می‌شود.

باتوجه به قیمت فزاینده محصولات و کالاهایی نظیر مرغ و گوشت، اتومبیل، موبایل و عمده کالاهای مصرفی و قطعات و مواد واسطه‌ای مصرفی مردم و بنگاه‌های تولیدی که مردم به‌عینه در بازار لمس می‌کنند، خوش‌بینانه‌ترین نظر این است که حداقل ۵۰درصد اختلاف نرخ به‌صورت رانت توزیع شده باشد. این یعنی حداقل ۶۰۰هزار میلیارد تومان رانت توزیع شده است، بدون تاثیر جدی در کنترل قیمت کالاهای مرتبط و بدتر از آن موجب تاثیر منفی بر ارزش صادرات و تراز تجارت غیرنفتی و نیز زیان شرکت‌های صادرات‌محور بورسی و نهایتا سهامداران بورس شده است.

درحال حاضر اختلاف نرخ ارز بازار با نرخ ارز نیما به ۲۵هزار تومان یعنی بیش از ۶۰درصد رسیده است و اختلاف آن با ارز ۲۸۵۰۰تومانی به ۳۷هزار تومان رسیده؛ یعنی ۲.۳برابر شده است.

به تجربه، توصیه خیرخواهانه اینجانب به مسوولان این است که این فاصله را به‌تدریج و در یک فاصله زمانی معقول اصلاح کنند. تداوم این سیاست نه تنها موجب ثبات اقتصادی نمی‌شود، بلکه موجب تحریک حرکت‌های سفته‌بازانه، خروج سنگین سرمایه و فاصله گرفتن نرخ بازار با نرخ‌های تثبیتی می‌شود.»

***

توافق کمیسیون اجتماعی مجلس برای تعطیلی شنبه‌ها

علی‌اصغر عنابستانی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در گفت‌وگو با ایلنا، درخصوص آخرین تصمیمات پیرامون لایحه اصلاح قانون خدمات کشوری که به طرح تعطیلات ۲ روزه آخر هفته مشهور است، گفت: کمیسیون در حال بررسی است، بنده از بحث استفتاء و استعلام اطلاع ندارم اما کمیسیون اجتماعی به عنوان کمیسیون تخصصی در حال بررسی است و یک جلسه هم با اتاق بازرگانی و بخش خصوصی برگزار شد و نظرات مختلف شنیده شد.

وی ادامه داد: به نظر می‌رسد که آخرین جمع بندی کمیسیون و امضایی که دوستان کردند بر مبنای تعطیلات روز شنبه است و احتمالا گزارش کمیسیون به عنوان تعطیلات روز شنبه به هیات و برای صحن ارسال خواهد شد.

دیدگاه دولت به تعطیلی پنج‌شنبه‌ها نزدیک‌تر است

به گزارش ایسنا، محمد حسینی معاون پارلمانی رئیس‌جمهوری در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره دیدگاه دولت در زمینه تعطیل پنجشنبه‌ها، اظهار کرد: نظر دولت در این زمینه مشخص است و به غیر از جمعه به تعطیلی یک روز دیگر به انتخاب دولت تاکید دارد. مدارس پنجشنبه‌ها تعطیل است، دانشگاه‌های وزارتخانه‌های علوم و بهداشت هم تعطیل است و برخی استان‌ها هم مانند تهران پنجشنبه‌ها را تعطیل کردند. دیدگاه دولت هم بیشتر به تعطیلی پنج‌شنبه‌ها نزدیک است.

خطر دوقطبی جدید درباره تعطیلی شنبه‌ها یا پنج‌شنبه‌ها

خراسان نوشت: «در مجموع با توجه به لایحه دولت و موافقت مجلس با کلیات آن و نظر مثبت فعالان اقتصادی، به نظر می رسد درباره اصل دو روزه شدن تعطیلات در طول هفته تردیدی نیست اما بر سر تعطیلی پنج شنبه یا شنبه اختلاف نظر وجود دارد.

موافقان پنج شنبه به شرایط تثبیت شده نیمه تعطیل پنج شنبه اشاره دارند و از این جهت تعطیلی پنج شنبه را شدنی تر می دانند اما از طرف دیگر موافقان تعطیلی شنبه معتقدند با تعطیلی شنبه و دایر بودن فعالیت ها در روز پنج شنبه، تعطیلات مشترک در ایران و بسیاری از کشورها به 3 روز کاهش می یابد و به روان تر شدن ارتباطات کاری، تجاری و بانکی با خارج از کشور کمک می کند.

به نظر می رسد راهکار حل مشکل در وهله نخست پرهیز از دوقطبی سازی و مواضع تند سیاسی بر سر موضوعی اجتماعی - اقتصادی مثل تعطیلی است. این مسئله یک منطق اقتصادی دارد که به روان شدن مراودات اقتصادی با کشورهای خارج برمی گردد.

به ویژه در شرایطی که روزهای تعطیل در بسیاری از کشورها، حتی برخی کشورهای اسلامی نیز شبیه کشورهای غربی است. لذا تعطیلی شنبه با توجه به انطباق با تعطیلات سایر کشورها برای فعالان اقتصادی و سایر افرادی که به نحوی با حوزه های بین المللی مراودات کاری دارند، مفیدتر است.

هرچند در نهایت باید در موضوعاتی که صبغه اجتماعی نیز دارد، برداشت عمومی و همراهی جامعه با آن نیز مدنظر قرار گیرد، لذا بهتر است فعلا بدون جبهه گیری قطعی درباره روز تعطیل اضافه بر جمعه، این موضوع از منظرهای مختلف بررسی شود.»

***

درخواست سه‌باره برای رفع فیلتر گوگل‌پلی

به گزارش ایسنا، عیسی زارع پور در حاشیه جلسه این هفته هیئت دولت درباره آخرین وضعیت رفع فیلتر گوگل پلی با بیان اینکه برای بار سوم این موضوع را در گروه تعیین مصادیق مجرمانه مطرح کردیم ، گفت: امیدوارم در جلسه آتی، دوستان همراهی کنند و بررسی کنند تا از گوگل پلی رفع فیلتر شود.

وی همچنین ادامه داد: ۷ میلیون خانوار راحت پوشش فیبرنوری قرار گرفته اند و هدف گذاری ما ۱۴ میلیون خانوار است.

وزیر ارتباطات همچنین گفت: این کارگروه  تعیین مصادیق مجرمانه 12 عضو دارای حق رای  دارد که وزارت ارتباطات یک عضو است و دولت در کل 6 رای دارد. اکثریت با دولت نیست و باید تصمیم جمعی گرفته شود.

وی ادامه داد: امسال برنامه ریزی برای ساخت و پرتاب ماهواره داریم. ظرف یکی دو ماه آینده رونمایی و پرتاب ماهواره اتفاق خواهد افتاد.

***

دادگاه علنی باید با حضور همه رسانه ها باشد

هم‌میهن با توجه به تاکید رئیس قوه قضائیه درباره علنی بودن دادگاه‌ها نوشت: «دادگاه علنی فقط این نیست که چند نفر از مردم آنجا بروند. دادگاه علنی یعنی حضور بدون قید و شرط رسانه‌‌های مستقل و انتشار گزارش کامل دادگاه از طرف آنها. ما پیشتر و به‌طور مکرر درباره اهمیت بسیار زیاد علنی بودن دادگاه‌ها نوشته‌ایم و شاید پرداختن به ضرورت علنی بودن دادگاه آقای مقصودلو به لحاظ اتهامات او فاقد اهمیت باشد ولی اگر قرار است که دادگاه آقای مقصودلو (تتلو) فقط با حضور کارکنان خبرگزاری وابسته به قوه قضائیه باشد و فقط آنها گزارش تصویری و خبری دهند، طبیعی است که عقل سلیم به چنین گزارشی شک کند و اعتماد ننماید، حتی اگر کاملاً هم منطبق بر حقیقت باشد.

در حقیقت اگر این دادگاه غیرعلنی بود باید اعلام می‌شد و اگر علنی است باید همه رسانه‌ها باشند. منطق انحصار رسانه‌ای چیست؟ طبیعی است که این خبرگزاری بر حسب منبع وابستگی خود باید گزارش خبری و تصویری را مطابق مصالح آن منبع منعکس کند و این معادل بی‌اعتبار شدن گزارش خبری منتشره است.

اگر قرار است که دستگاه قضایی نماد قانون‌گرایی و عدالت و انصاف باشد در گام اول توضیح دهد که مطابق کدام قانون و بر مبنای چه انصافی حضور در هر دو دادگاه او را منحصر به خبرگزاری وابسته به خود نموده است؟ آیا انتظار دارد که افکار عمومی به چنین گزارش‌هایی اعتماد نماید؟

چگونه می‌شود که دادگاه اعضای سازمان مجاهدین خلق در تهران کاملاً آزاد برگزار می‌شود ولی این دادگاه و ده‌ها دادگاه دیگر بدون حضور رسانه‌های مستقل و غیردولتی؟»

***

بحران فرونشست در ۳۵۹ دشت کشور

به گزارش تسنیم، محمد جوان‌بخت، مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران در کارگاه آموزشی «حکمرانی آب‌های زیر‌زمینی: درس‌آموخته‌ها، چالش‌ها و راهکارها» گفت: منابع آب زیرزمینی به‌دلیل برداشت بی‌رویه و بروز خشکسالی‌های متوالی از شرایط مناسبی برخوردار نیست؛ کسری متوسط سالانه منابع آب زیرزمینی برابر 4.9 میلیارد است و به‌دلیل تداوم برداشت‌ها میزان تجمعی کسری مخازن آب زیرزمینی بالغ بر 146 میلیارد مترمکعب است.

وی با ابراز اینکه حدود 359 دشت کشور دچار فرونشست است، اعلام کرد: 28 درصد چاه‌های کشاورزی معادل 117 هزار حلقه چاه در دشت‌های با نرخ فرونشست بیش از 10 سانتی‌متر حفر شده است.

جوان‌بخت، پدیده حفر چاه‌های غیرمجاز و نیز برداشت بیش از پروانه بهره‌برداری را از معضلات اساسی مدیریت آب زیرزمینی خواند و اظهار داشت: بخشی قابل‌توجه از آن ناشی از کشاورزی معیشتی و خردشدن سطوح اراضی کشاورزی در اختیار بهره‌برداران است.

***

هزینه خانوار برای فیلترشکن بیشتر از اینترنت

حسین اسلامی، رئیس پیشین هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران در گفت‌وگو با ایلنا شرحی از وضعیت تجارت فیلترشکن در ایران ارائه کرد و گفت: از شهریور ۱۴۰۱ تاکنون با حجم بیشتری از معامله فیلترشکن در کشور مواجه هستیم و هرچند وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و دولتمردان دیگر هم تاکید داشته‌اند که فروشندگان فیلترشکن باید شناخته‌ شوند اما تاکنون هیچ گزارش شفافی درباره مجموعه‌هایی که این کسب‌وکار را پیش می‌برند به دست نیامده است. 

وی افزود: در حال حاضر هر یک از ما ماهانه رقمی را برای خرید فیلترشکن می‌پردازیم و این خدمت در سبد خرید خانوار وارد شده و جایگاه مهمی در این سبد دارد و حتی گاه در شهری مانند تهران شاهد هستیم هزینه پرداخت‌شده برای فیلترشکن بیشتر از هزینه‌ای است که برای استفاده از اینترنت به اپراتورها پرداخت می‌شود. 

اسلامی اظهار کرد: با این تفاسیر تصویری که از گردش مالی این کسب‌و‌کار حاصل می‌شود می‌تواند دربرگیرنده ارقام هنگفتی باشد اما چون ارقام شفاف نیست، نمی‌توان رقم دقیقی را از درآمد مجموعه‌های عرضه‌کننده عنوان کرد. اما می‌توان گفت که گردش مالی این کسب‌وکار به اندازه گردش مالی یک اپراتور اینترنت است در حالی که عرضه‌کنندگان اینترنت مالیات پرداخت نمی‌کنند. 

***

سردرگمی آمریکا پس از عملیات وعده صادق

مشرق درباره اخباری مبنی بر تمایل دولت بایدن به مذاکره مستقیم با ایران نوشت: «برخی آگاهان سیاسی اعتقاد دارند که انتشار این دست اخبار از سوی محافل خبری نزدیک به آمریکایی‌ها و تکذیب آن در تریبون‌های رسمی نشانه میل بایدن به تشویق تهران به آغاز مذاکراتی است که با دادن مشوق‌هایی ایران را در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا مهار کند. به‌عبارتی‌دیگر آمریکایی‌ها پس از مشاهده ضرب دست ایران در عملیات وعده صادق به این نتیجه رسیده‌اند که افزایش فشار بر ایران کارکرد خود را ازدست‌داده و تنها گزینه فعال روی میز گفتگو است.

این گزاره شواهد قابل‌توجهی دارد؛ باوجودآنکه طرف آمریکایی باز کردن میز مذاکره با ایران را تکذیب کرده اما مدتی قبل متیو میلر، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به این پرسش که آیا بایدن در حال بررسی مذاکرات دیپلماتیک برای احیای مجدد توافق هسته‌ای با ایران است یا خیر؟ اعلام کرد که دولت بایدن بر این باور است که یک مسیر دیپلماتیک بهترین راه روبه‌جلو است.

البته آمریکایی‌ها برای باز کردن کریدور گفتگو با ایران از یک سیاست پیچیده و ترکیبی استفاده کرده و مسیر ابهام را پیش می‌برند، کاخ سفید هفته قبل معافیت‌های تحریمی را که به ایران اجازه می‌داد در پروژه‌های هسته‌ای با طرف‌های بین‌المللی همکاری کند را تمدید نکرده اما در اقدامی متقابل در باغ سبز مذاکره را نیز باز گذاشته است، این تاکتیک نشان می‌دهد که سیاست آمریکا در قبال ایران افزایش فشار با راهنما زدن به‌سوی مذاکره است!»

 

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۴۶۷۲۴۳۲۲:۳۴:۱۱ ۱۴۰۳/۲/۵
این کمیسیون اجتماعی هست یا... اتاق بازرگانی؟!!!!
علیمراد مردانی۳۴۶۷۳۵۵۰۳:۴۸:۱۹ ۱۴۰۳/۲/۶
تذکر تنها در طرح نور هیچ اثری برای حفظ عفاف و حجاب ندارد باید ضمن تذکر شفاهی کد ملی و با اثر انگشت فرد ناقض قوانین ثبت شود تا اگر فردی چندین بار تذکر گرفت و به رویه خود ادامه داد پیام اخطار و اجرای قوانین عفاف و حجاب در موردش اجرایی شود
ناشناس۳۴۶۷۲۴۴۲۲:۳۵:۴۸ ۱۴۰۳/۲/۵
با اینکه حرف شما درست هست جناب همتی حالا چرا خود شما آن را تک نرخی نکرده بودید؟!!!
ناشناس۳۴۶۷۲۴۵۲۲:۳۷:۳۹ ۱۴۰۳/۲/۵
با توجه به این روال 20 ساله قانون حجاب و الان تشدید در سهل انگاری آن
ناشناس۳۴۶۷۳۶۳۰۴:۳۰:۵۱ ۱۴۰۳/۲/۶
مماشات بیش از این در مورد عفاف و حجاب جایز نیست مروجین بی حجابی و فساد و بی بند باری باید هر چه سریعتر شل و پل و قلع و قمع گردند و فریب خوردگان و نا آگاهان هم تذکر های لازم را بگیرند
ناشناس۳۴۶۷۲۴۸۲۲:۴۱:۱۱ ۱۴۰۳/۲/۵
اولا همان جمعه تعطیل باشد کافی هست وقتی در طول سال ها تعطیلات زیادی در تقویم هست و کارهای اقتصادی عقب مانده زیادی در کشور وجود دارد دوم هم اگر دنبال تعطیلی دو روز هستید اولویت پنجشنبه است با توجه به فرهنگ و سیاست و اقتصادی ایران
ناشناس۳۴۶۷۳۶۲۰۴:۲۸:۱۹ ۱۴۰۳/۲/۶
در سال جهش تولید می خواهند ساعات کار را کم کنند؟
ایرج۳۴۶۷۷۹۷۱۵:۱۵:۵۸ ۱۴۰۳/۲/۶
از نظر تاریخی،بله. ولی بقیه امور چه تاثیر مثبتی دارد؟!
ناشناس۳۴۶۷۲۷۵۲۳:۲۳:۰۲ ۱۴۰۳/۲/۵
رهبری خودش گفته هر حرفی باشد خودم در تریبون عمومی اعلام می کنم و اینکه در تریبیون عمومی نگفته نشان از شناخت از فضا دارد که هجمه سنگینی علیه پلیس درست کردن برخی ها
میلاد حمیدی۳۴۶۷۳۲۶۰۰:۵۳:۴۷ ۱۴۰۳/۲/۶
مهم این است که تعداد ساعت هفته رعایت بشه و سازمانهایی که ارتباطات بین المللی دارند با تصمیم خودشان مختار باشند بین شنبه و پنجشنبه. تصمیم گیری در این خصوص به خود شرکت ها و سازمانها واگذار شود
ناشناس۳۴۶۷۳۴۸۰۳:۲۸:۲۳ ۱۴۰۳/۲/۶
شنبه و یکشنبه بهترین روزها برای تعطیل هفتگی است
ناشناس۳۴۶۷۳۵۹۰۳:۵۸:۳۷ ۱۴۰۳/۲/۶
به نظرم لازم باشد تا با توجه گردش مالی بسیار عظیم فیلتر شکن ها و عدم پرداخت مالیات، دولت محترم در این فقره ورود کند و با «سامان دهی» این بازار، علاوه بر کسب مالیات، زمینه را برای دسترسی آحاد ملت به فیلتر شکن ارزان و قانونی (!!) را فراهم آورد.
ناشناس۳۴۶۷۳۶۹۰۵:۳۱:۴۹ ۱۴۰۳/۲/۶
آقای جعفری میشه بفرمایید طرح نور چه فرقی با طرح قبلی دارد؟
ناشناس۳۴۶۷۳۸۸۰۷:۲۲:۴۲ ۱۴۰۳/۲/۶
همتی دلار را ۲۲۵۰۰ تحویل داد، الان نزدیک ۷۰ هست
ناشناس۳۴۶۷۳۹۲۰۷:۴۹:۱۹ ۱۴۰۳/۲/۶
همه روانشناسان و جامعه شناسان دلسوز می گویند با بگیر و ببند حجاب درست نمی شود
ناشناس۳۴۶۷۵۵۲۱۱:۲۱:۰۲ ۱۴۰۳/۲/۶
حجاب با سرنیزه و بگیر و ببند حل نمی‌شود آیت‌الله العظمی جوادی‌ آملی آن حجابی که با فشار مقداری روسری را جلو بیاورد آن حجاب و عفاف نیست آن نفاق است
ایرج۳۴۶۷۷۹۵۱۵:۱۳:۲۴ ۱۴۰۳/۲/۶
خدا اخر و عاقبت همه را خیر کند،
yektanetتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های دیروز

 1. لطفاً شوق خدمت نداشته باشید!

 2. حماس با دمپایی، اسیر اسرائیلی می‌گیرد

 3. "محسن هاشمی" کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری می‌شود

 4. قالیباف مجدد بر کرسی ریاست مجلس نشست

 5. حسین شریعتمداری: آن روز دیده بودم این فتنه‌ها که برخاست

 6. اوباش عامل درگیری در بیمارستان خاتم الانبیاء زاهدان دستگیر شدند

 7. معترضان در استانبول کنسولگری رژیم صهیونیستی را به آتش کشاندند

 8. کافه سگ‌ها پلمب شد

 9. هاشمی: در اخبار دیدم که نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری شده‌ام

 10. خاندوزی: ایران به رشد اقتصادی پایدار رسیده است

 11. پیشنهاد عجیب شریعتمداری به شورای نگهبان/ ابقای قالیباف در ریاست مجلس / آخرین گمانه‌زنی‌های انتخاباتی

 12. گردشگر آلمانی از اهرام ثلاثه مصر بالا رفت

 13. اعتراف مهم بایدن در مورد ایران

 14. انصاری: حسن خمینی تصمیمی برای کاندیداتوری در انتخابات ندارد

 15. فعلا امکان تک نرخی کردن ارز وجود ندارد/ فاصله بین نرخ های ارز باید به حداقل برسد

 16. نتانیاهو: حمله به اردوگاه آوارگان رفح «اشتباه غم‌انگیزی» بود

 17. بزرگراه بعثت و خیابان پاستور شرقی به نام شهید رییسی نامگذاری شد

 18. واکنش آمریکا به گزارش فصلی آژانس انرژی اتمی درباره ایران

پربحث‌های هفته

 1. بی‌بی‌سی: پهپاد ترکیه در شناسایی محل سقوط بالگرد رئیس‌جمهور ایران اشتباه کرد

 2. ابلاغ قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تا دو هفته دیگر

 3. شهادت رئیسی و خودفرهیخته پنداری برخی از ما !

 4. پاسخی که شهید رئیسی به امانوئل مکرون داد

 5. رئیس‌جمهور بعدی چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

 6. ۶ نکته کلیدی درباره سقوط بالگرد رئیس جمهور/ یک کارشناس خبره صنعت هوایی توضیح می‌دهد

 7. برای مقاصد خود، از شهادت رئیس‌جمهوری هم نمی‌گذرند!

 8. گمانه‌زنی‌ها درباره نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری/ انتقاد رسانه اصولگرا از سوءاستفاده انتخاباتی از شهادت رئیسی

 9. چرخش راهبردی یک کشور عربی در مقابل ایران

 10. بازخوانی یک جنجال قابل‌تامل در ماجرای یافتن بالگرد رئیس جمهور

 11. سعید جلیلی کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری می‌شود

 12. نظرات برگزیده مخاطبان الف: شورای نگهبان درباره ردصلاحیت‌ها باید پاسخگو باشد/ قدرت نظامی بالا باعث نتیجه‌دادن مذاکرات می‌شود

 13. لطفاً شوق خدمت نداشته باشید!

 14. اطلاعیه ستاد کل درباره حضور ناموفق پهپاد ترکیه در ایران 

 15. او این چنین جاودانه شد

 16. «بیژن زنگنه» با این کارنامه رویش می‌شود نسخه هم بپیچد؟!

 17. بی‌تفاوتی به فقدان رئیس‌جمهور و تلقی فانتزی از امر ملّی

 18. سانحه بالگرد شهید رئیسی و احتمالات/ «موج کوهستان» یعنی چه؟

 19. جنایتکاری که حتی ظاهرسازی هم نمی کند!

 20. حماس با دمپایی، اسیر اسرائیلی می‌گیرد

 21. "محسن هاشمی" کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری می‌شود

 22. تشکیل جلسه شورای عالی امنیت ملی با حضور تمام اعضا

 23. صدای پرقدرت صداقت 

 24. تردید علی لاریجانی برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری 

 25. آنچه دشمن درباره "شهیدِ جمهور" نمی فهمد

پربحث‌های هفته

 1. رئیس‌جمهور بعدی چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

 2. برای مقاصد خود، از شهادت رئیس‌جمهوری هم نمی‌گذرند!

 3. گمانه‌زنی‌ها درباره نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری/ انتقاد رسانه اصولگرا از سوءاستفاده انتخاباتی از شهادت رئیسی

 4. بازخوانی یک جنجال قابل‌تامل در ماجرای یافتن بالگرد رئیس جمهور

 5. سعید جلیلی کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری می‌شود

 6. نظرات برگزیده مخاطبان الف: شورای نگهبان درباره ردصلاحیت‌ها باید پاسخگو باشد/ قدرت نظامی بالا باعث نتیجه‌دادن مذاکرات می‌شود

 7. لطفاً شوق خدمت نداشته باشید!

 8. اطلاعیه ستاد کل درباره حضور ناموفق پهپاد ترکیه در ایران 

 9. او این چنین جاودانه شد

 10. بی‌تفاوتی به فقدان رئیس‌جمهور و تلقی فانتزی از امر ملّی

 11. سانحه بالگرد شهید رئیسی و احتمالات/ «موج کوهستان» یعنی چه؟

 12. "محسن هاشمی" کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری می‌شود

 13. تشکیل جلسه شورای عالی امنیت ملی با حضور تمام اعضا

 14. صدای پرقدرت صداقت 

 15. تردید علی لاریجانی برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری 

 16. آنچه دشمن درباره "شهیدِ جمهور" نمی فهمد

 17. قالیباف مجدد بر کرسی ریاست مجلس نشست

 18. اظهارات «آذری‌جهرمی» درباره ورود خود به عرصه انتخابات ریاست‌جمهوری

 19. بازگشت دوباره سعید جلیلی به میدان انتخابات/ روایت باهنر از پوست‌اندازی گروه‌های سیاسی

 20. پاسخ طحان نظیف به شائبه‌ پایان ریاست مجلس قالیباف/ واکنش سردار کوثری به ادعای وضعیت مبهم محافظ رئیس جمهور

 21. حسین شریعتمداری: آن روز دیده بودم این فتنه‌ها که برخاست

 22. مهرعلیزاده: آقای رئیسی حلالم کن

 23. رئیس دفتر رئیس جمهور:در این ۴۵ روز، کار ۴۵۰ روز را انجام می‌دهیم

 24. واکنش وزارت خارجه به شایعه سپردن پرونده هسته‌ای به شمخانی/ پاسخ لاریجانی به احتمال نامزدی در انتخابات/ جبهه پایداری از فتاح حمایت می‌کند؟

 25. امپراتور خودخوانده‌ بی‌ادبی/ انتظار برخورد با توهین‌کنندگان به شهدای خدمت

آخرین عناوین