لودریان: کارزار فشار حداکثری ترامپ علیه ایران موفق نبود / بازگشت به توافق هسته ای کافی نیست

جهان،   3991028038 ۱۸ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳ تکراری یا غیرقابل انتشار

وزیر امورخارجه فرانسه در گزافه گویی جدید خود علیه کشورمان، مدعی شد که ایران در حال ایجاد ظرفیت تسلیحات هسته ای خود است و خواستار بازگشت تهران و واشنگتن به برجام شد.

لودریان: کارزار فشار حداکثری ترامپ علیه ایران موفق نبود / بازگشت به توافق هسته ای کافی نیست

به گزارش ایسنا به نقل از ای بی سی نیوز، ژان ایو لودریان وزیر امورخارجه فرانسه در گفت وگو با  یک نشریه داخلی با انتقاد از سیاست های رئیس جمهور کنونی آمریکا در قبال ایران اظهار داشت: دولت ترامپ رویکردی را انتخاب کرد که به آن کارزار  حداکثری علیه ایران گفته می شود. نتیجه اش این است که این استراتژی خطر و تهدید را افزایش داده است.

لودریان با تاکید بر اینکه "این رویکرد باید متوقف شود" بدون ارایه مدرک و اساسی مدعی شد: از نظر من ایران به وضوح در حال ساخت ظرفیت تسلیحات هسته ای است.

وی که تاکنون به هیچ یک از تعهدات خود در برجام عمل نکرده است تاکید کرد که تهران و واشنگتن می بایست به توافق هسته ای بازگردند.

لودریان در ادامه گزافه گویی های خود گفت: حتی اگر هر دو طرف به این توافق برگردند، کافی نخواهد بود. لازم است که گفت‌وگوهای سختی درباره فعالیت‌های منطقه‌ای و موشکی بالستیک ایران داشته باشیم.

به گزارش ایسنا، این در حالی است که ایران همواره و بارها تاکید کرده است که به هیچ عنوان به دنبال دستیابی به ظرفیت تولید سلاح هسته ای نیست و فعالیت های هسته ای اش صرفا صلح آمیز بوده و مطابق با قوانین بین المللی است.

اما در ادامه این گزافه گویی های طرف های اروپایی برجام ، آلمان، انگلیس و فرانسه در پی اعلام آغاز فعالیت تحقیق و توسعه ایران برای طراحی اورانیوم فلزی که به عنوان سوخت جدید رآکتور تحقیقاتی تهران مورد استفاده قرار خواهد گرفت، روز شنبه در بیانیه ای نسبت به آغاز این فعالیت ها ابراز نگرانی کردند.

در این بیانیه مداخله جوبانه  ادعا شده است: ایران هیچ کاربرد غیرنظامی معتبری برای اورانیوم فلزی ندارد. تولید اورانیوم فلزی به طور بالقوه پیامدهای سنگین نظامی دارد. ایران تحت توافق هسته ای متعهد شده است که اقدام به اورانیوم فلزی تولید نکند یا به مدت ۱۵ سال فعالیت تحقیق توسعه روی به کارگیری اورانیوم فلزی نداشته باشد.

این سه کشور اروپایی افزودند: قویا از ایران می خواهیم این فعالیت را متوقف کند و اگر در حفظ توافق جدیت دارد، بدون تاخیر بیشتر به پایبندی به توافق هسته ای بازگردد.

درخواست تروئیکای اروپا در حالی حالی مطرح شده است که ایران پس از خروج آمریکا از برجام و همچنین قصور کشورهای اروپایی در عمل به تعهداتشان ذیل این توافق، اقدام به برداشتن گام‌هایی برای کاهش تعهدات هسته ای اش نمود و همواره اعلام کرده که در صورت بازگشت طرف‌های برجام به اجرای کامل تعهدات‌شان این اقدامات قابل بازگشت هستند. ضمن این که اقدام ایران در این راستا به اطلاع آژانس رسانده شده است.

کاظم غریب آبادی، سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان‌های بین المللی در وین روز چهارشنبه با اعلام خبر آغاز فعالیت تحقیق و توسعه برای طراحی نوع ارتقا یافته سوخت رآکتور تحقیقاتی تهران، خاطر نشان کرد: برنامه ایران از دو سال قبل به اطلاع آژانس رسیده است ‌و بازرسان آژانس نیز سه روز قبل از کارخانه تولید صفحه سوخت بازدید کردند.

آژانس بین المللی انرژی اتمی روز چهارشنبه اعلام کرد که ایران فعالیت تحقیق و توسعه در زمینه طراحی اورانیوم فلزی را برای یک رآکتور تحقیقاتی آغاز کرده است.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۷۸۳۵۶۹۱۱:۲۲:۳۴ ۱۳۹۹/۱۰/۲۸
همه میدونن فرانسه یه کشور آلت دست هست! و مستقل نیست.
ناشناس۱۷۸۳۶۹۸۱۳:۲۳:۴۱ ۱۳۹۹/۱۰/۲۸
خیر آلت دست نیست، بی شرفترین کشور اروپایی هست.
ناشناس۱۷۸۴۱۹۰۲۱:۳۹:۴۲ ۱۳۹۹/۱۰/۲۸
100 درصد
ناشناس۱۷۸۳۵۹۹۱۱:۴۳:۰۸ ۱۳۹۹/۱۰/۲۸
اینها به هشت سال باج دادن و لبخند زدن دولت عادت کردن .
سامان۱۷۸۳۶۰۶۱۱:۵۰:۳۱ ۱۳۹۹/۱۰/۲۸
این فرد همان کسی است که در دهه 60 وزیر کشور فرانسه بود و به عنوان مقصر اصلی صاردات خون های آلوده به ایران و سایر کشورها مجرم شناخته شد. سایر کشورها بابت این جنایت از فرانسه غرامت گرفتند به جز ایران. متاسفانه وزیر خارجه وقت از حق مردم ایران دفاع نکرد و این در حالی بود که به قهوه نوشی با فرانسویان افتخار می کرد. دیگر بماند که فرانسه بیشترین کمک را به عراق در زمان جنگ مرد. ظلمی که فرانسویان به ایران کردند اگر بیش از آمریکایی ها نباشد کمتر نیست.
ناشناس۱۷۸۳۶۱۳۱۱:۵۷:۵۳ ۱۳۹۹/۱۰/۲۸
آماده باشید که اینبار تحریم ها هوشمند و با همکاری کامل سه کشور اروپایی خواهد بود .. انتظار افزایش قیمت دلار در ماه اسفند بسیار بسیار بالاست اگر ایران بدون بازگشت امریکا به برجام دست به اقدام متقابل نظیر اخراج بازرسان بزند
ناشناس۱۷۸۳۶۵۸۱۲:۲۹:۵۰ ۱۳۹۹/۱۰/۲۸
ساعت خواب همه تحریم ها دارد اجرا می شود و ما داریم دوران پس از تحریم ها را می گذرانیم
ناشناس۱۷۸۳۶۲۶۱۲:۰۵:۲۵ ۱۳۹۹/۱۰/۲۸
ايران بي عرضه اگر بمب اتم ساخته بود اين همه سرما شل کن سفت كن درنمياوردن. بخصوص فرانسه آشغال
ناشناس۱۷۸۳۶۲۷۱۲:۰۵:۳۲ ۱۳۹۹/۱۰/۲۸
خبیث خودت می گویی کارزار ترامپ موفق نبوده ولی بازم از یک راه دیگه می خوای فشار را افزایش بدهی،
ناشناس۱۷۸۳۶۳۸۱۲:۱۵:۲۰ ۱۳۹۹/۱۰/۲۸
ما هم آروم و قرار نداریم دوباره درست کردن سانتریفوژ،چقدر برای این مردم بدبخت هزینه داره؟دوباره باید درگیر باشیم؟چین و روسیه چقدر پشت ما هستن و آیا منافعشونو بخاطر ما بخطر میندازن؟
ناشناس۱۷۸۳۶۵۶۱۲:۲۸:۴۴ ۱۳۹۹/۱۰/۲۸
شما همین چند وقت قبل بمب اتم ازمایش نکردین پرروها؟
ناشناس۱۷۸۳۶۶۰۱۲:۳۱:۴۵ ۱۳۹۹/۱۰/۲۸
وقتی هسته ای که جز مسئله داخلی بود می روید با این کشورهای بمب اتم دار سر یک میز می نشینید تا واگذار کنید معلوم است که درخواست های زیادتری هم می کنند
ناشناس۱۷۸۳۶۹۳۱۳:۱۶:۳۲ ۱۳۹۹/۱۰/۲۸
در این جنگل بی قانون ایران هیچ چاره ای ندارد جز اینکه تسلیحات هسته‌ای داشته باشد
آزاده۱۷۸۳۷۲۰۱۳:۴۵:۱۷ ۱۳۹۹/۱۰/۲۸
بیچاره یه لافی زده
ناشناس۱۷۸۳۸۴۰۱۵:۴۲:۵۴ ۱۳۹۹/۱۰/۲۸
سیاست غرب گرفتن قدرت ایرانه. اول برنامه هسته ای، بعد موشکی، نفوذ منطقه ای و غیره. باید سیاست هوشمندانه ای رو اتخاذ کنیم وگرنه همه چیزمون رو از دست میدیم و چیزی هم گیرمون نمیاد.
ناشناس۱۷۸۳۸۴۵۱۵:۵۱:۰۹ ۱۳۹۹/۱۰/۲۸
فرانسه به اندازه گلیم خود پایش را دراز کند. بنا نیست ایران به هذیان گویی های هر کشور بی مقدار توجه کند
ناشناس۱۷۸۳۸۶۳۱۶:۲۲:۰۰ ۱۳۹۹/۱۰/۲۸
این را باید وزارت خارجه ما بگوید که دیگر توافق برجام بتنهایی کافی نیست باید با هر قدم رو به عقب ما کشورها اروپایی نیز از سلاح هسته ای شان به عقب برگردند .
ناشناس۱۷۸۴۰۰۰۱۸:۱۵:۳۷ ۱۳۹۹/۱۰/۲۸
همین وزیر خارجه فرانسه که میگه باید آمریکا به برجام برگرده، بعدش میگه باید راجع به برنامه موشکی ایران مذاکره کرد! یعنی میخوان بعد از ورود ما به برجام دوباره به ایران فشار اقتصادی بیارن تا ما زیر بار ادامه خلع سلاح بریم! بنابراین باید توان هسته ایمون رو آنقدر زیاد کنیم که آنها در آینده هم فکر نقض برجام رو نکنند چون ببینند خیلی ضرر میکنند.
یکتانتتریبون

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. چرا بر سر چین و روسیه، اینقدر جنجال می‌کنند!؟ / پاسخی دوباره به پرسشی تکراری

  2. چرا «جمهوری اسلامی» همیشه از خودش عقب است !

  3. خودروسازان تا رقیب نداشته باشند وضع ما همین است !

  4. انقلاب اسلامی و مفهوم مدرن «انقلاب»

  5. منتقدان صادق و پاک دست؛ نه دغلکاران فرصت طلب!

  6. «اشرف غنی» سکته کرد

  7. رونمایی از لامبورگینی ایرانی که در یک خانه در یزد تولید شد

  8. ایران و پیامدهای احتمالیِ قدرت گیری مجدد "ترامپیست ها" در آمریکا

  9. توصیه رهبر انقلاب به مداحان/ ائتلاف یا گسست ناطق نوری، خاتمی و روحانی/ رونمایی از نقشه نئولیبرال‌ها علیه دولت/ جدال مجلس و اتاق بازرگانی بالا گرفت 

  10. میوه های صادراتی مشکلی نداشت، مشکل ما سموم تقلبی در بازار است

  11. آرمان گرایی مردم ایران و مسأله موفقیت نظام

  12. دانشگاه شهید بهشتی با محمد فاضلی قطع همکاری کرد +توضیحات دانشگاه

  13. سقوط تاریخی بورس

  14. باهنر: مملکت را با یک مجلس نمی شود اداره کرد

  15. پیام های سفر وزیر خارجه ایران به چین

  16. تهدیدهای انصارالله علیه امارات عملی می‌شود؟

  17. روابط بین المللی، شرق و غرب ندارد !

  18. احیای داعش و سودای تکراری دموکرات‌های کاخ سفید  

  19. وزیر آموزش و پرورش: مدارس را نباید تا این حد تعطیل می‌کردیم

  20. یحیی سریع: مراکز حیاتی دبی و پایگاه های نظامی سعودی هدف حمله پهپادی قرار گرفت  

  21. غرب‌پرستان را چه مي‌شود؟!

  22. خودروهای داخلی همیشه از عقب تصادف می کنند !

  23. جشن تولد «قرائتی» در پشت صحنه «سمت خدا» 

  24. دولت برای بالابردن کیفیت خودرو داخلی برنامه دارد  

  25. متن کامل برنامه ۷ فصلی وزیر صنعت برای تحول در خودروسازی

  ابر آروان

  آخرین عناوین

  بلیط هواپیما