ادعاهای تازه نتانیاهو علیه ایران و حزب‌الله لبنان

گروه جهان الف،   3990708142

نخست وزیر رژیم صهیونیستی با طرح ادعاهایی علیه ایران و حزب‌الله لبنان، مدعی شد که ایران به ساخت "بمب اتمی" نزدیک شده است.

ادعاهای تازه نتانیاهو علیه ایران و حزب‌الله لبنان

 به گزارش ایسنا، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در سخنرانی آنلاین خود در مجمع عمومی سازمان ملل گفت: ایران حتی آن محدودیت‌های زمان برجام را هم نقض کرده است و در مدت چند ماه می‌تواند اورانیوم غنی‌شده کافی برای ساخت دو بمب هسته‌ای به دست بیاورد.

او مدعی شد: شورای امنیت سازمان ملل در مقابل اسنادی که از آرشیو هسته‌ای ایران ارائه دادیم، هیچکاری نکرد. این شورا هنوز هم به برجام پایبند است و هنوز هم حاضر نیست چیزی را درک کند که برای هر کس که از امور خاورمیانه سر درمی‌آورد، واضح است.

نتانیاهو مدعی شد: ایران در حال کار بر روی نسل جدیدی از ماشین‌های غنی سازی به نام IR-9 است که ظرفیت غنی‌سازی این کشور را ۵۰ برابر می‌کند.

او همچنین با پخش تصاویری که تقریبا به حربه هر ساله‌اش در سخنرانی‌هایش در مجمع عمومی بدل شده، مدعی وجود انبار موشک حزب‌الله در کنار شرکت گاز، در نزدیکی فرودگاه بیروت شد و گفت: این انبار می‌تواند عامل فاجعه‌ای شبیه انفجار در بندر بیروت باشد.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شد: اسرائیل و کشورهای جهان عرب تنها برای ارتقای صلح در کنار یکدیگر نمی‌ایستند. ما در کنار یکدیگر می‌ایستیم تا با بزرگترین دشمن صلح در خاورمیانه یعنی ایران مقابله کنیم. ایران به طور مداوم به همسایگانش حمله می‌کند و گروه‌های نیابتی آن در خشونت‌های خاورمیانه از جمله در عراق، سوریه، یمن، غزه و لبنان مشغول هستند.
وی ادامه داد: همگی ما باید در مقابل ایران بایستیم و رئیس‌جمهور ترامپ باید برای انجام این کار ستوده شود. من ترامپ را برای خروج از توافق هسته‌ای معیوب با ایران تحسین می‌کنم. در سال ۲۰۱۵، من در میان رهبران جهان به تنهایی با توافق هسته‌ای شرم‌آوری که با ایران منعقد شد مخالفت کردم. من مخالفش بودم چراکه توافق هسته‌ای مسیر ایران به سوی بمب هسته‌ای را مسدود نمی‌کرد. من‌مخالفش بودم چراکه محدودیت‌های اعمالی علیه برنامه هسته‌ای ایران موقت بوده و به تغییر رفتار ایران ربطی نداشته است. حال ایران حتی همان محدودیت‌ها را نیز نقض کرده است. به خاطر همین تخطی‌ها ایران در عرض چندماه اورانیوم غنی شده کافی برای ساخت دو بمب اتم را خواهد داشت.
نتانیاهو افزود: ایران در حال کار بر روی نسل جدیدی سانتریفیوژها به نام IR9 است که توان غنی‌سازی ایران را چندین برابر می‌کند. شکی نیست که ایران به دنبال سلاح هسته‌ای است.‌
نخست وزیر رژیم صهیونیستی ادعا کرده: در هنگام رسیدن به توافق هسته‌ای، به اسرائیل - علی‌الخصوص توسط کشورهای اروپایی - گفته شده بود که هرگونه تخطی ایران با واکنش سریع و سخت مواجه خواهد شد اما با وجود تخطی‌های ایران، با وجود ارائه مدارک در خصوص آرشیو هسته‌ای، شورای امنیت هیچ کاری نکرده است. این شورا که به برجام چسبیده است، هنوز هم حاضر نیست چیزی را درک کند که برای هر کس که از امور خاورمیانه سر درمی‌آورد واضح است. توافق هسته‌ای به جای آنکه در ستیزه‌جویی‌های ایران خلالی وارد کند، آن را حمایت مالی می‌کند. پنج سال پیش قدرت‌های جهان با برداشتن تحریم‌های ایران در قفس ببر را باز کردند و آرزو کردند که بهترین نتیجه رقم بخورد اما به جای آن، همانطور که پنج سال پیش هشدار داده بودم، مایی که در خاورمیانه زندگی می‌کنیم از عواقب آن توافق غیرمسئولانه رنج می‌بریم.
وی اظهار کرد: خوشبختانه دونالد ترامپ متوجه شد که توافق هسته‌ای فاجعه‌بار واقعا چیست و اقدام کرد. او تحریم‌های آمریکا را احیا کرد، به کشورها گفت که برای دادوستد یا آمریکا و یا ایران را انتخاب کنند و قاسم سلیمانی را از میان برداشت و ماه گذشته که شورای امنیت از تمدید تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران ممانعت کرد، آمریکا تحریم‌های سازمان ملل را بازگرداند. درحالی که شورای امنیت از هم گسیخته است، ما در منطقه متحد هستیم.
نتانیاهو در انتها مدعی شد: اسرائیل از تمام اعضای شورای امنیت می‌خواهد که در کنار ایالات متحده در مقابل ستیزه‌جویی‌های ایران بایستند. آن‌ها باید یک بار و برای همیشه در کنار آمریکا مقابل برنامه سلاح‌های هسته‌ای ایران و بزرگ‌ترین خطر برای صلح در منطقه‌مان باایستند.

یکتانتتریبون

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. وقتی نقشه شوم تجزیه ایران توسط مزدوران لندنی و سعودی آشکار می‌شود

  2. مقایسه در آمد اعضای هیات علمی در ایران با کشورهای پیشرفته غربی چه می گوید؟

  3. بازداشت رئیس یکی از ادارات به دلیل رفتار غیر اخلاقی در محیط اداری

  4. میراث اقتصادی پر دردسر رئیس‌جمهور منتخب

  5. مکالمه عاشقانه پدر و دختر ایرانی که میلیون‌ها بار دیده شد

  6. پارک یا توالت عمومی سگ‌ها

  7. آقای مهندس ، آقای دکتر!

  8. ناکارآمدی یک شورای عالی ۲۰ ساله !

  9. سعیدی: امروز روز تلخی برای مجلس بود، از مردم عذرخواهی می کنم

  10. اعتراض؛ حقی که باید از آن محافظت کرد

  11. عکسی زیبا از جواد فروغی

  12. بار مسئولیتی سنگین بر دوش دولت آینده

  13. وقتی جهانگیری به کارآمدی دولت افتخار می‌کند/ پیشنهاد قاضی‌زاده هاشمی به رئیسی درباره خوزستان/ انتقادات تند حجاریان از برخی گروه‌های اصلاح‌طلب/ حاکمیت برای بیان قانونی اعتراضات فکری کند

  14. راه حل مشکل آب از آسمان نمی آید/حل مشکل به شیوه شیخ بهایی

  15. کارِ کیست؟!

  16. روحانی: مصوبه مجلس نبود تحریمی وجود نداشت/ جنگ اقتصادی به دولت مربوط نمی‌شود

  17. دو كلمه با ظريف و روحانی

  18. شاید و بایدهای احیای برجام بعد از روحانی

  19. واقعیتی تلخ به نام مدیران مرکزنشین

  20. ۳۸۲ حیاط خلوت دولتی دور از چشم دستگاه های نظارتی

  21. مجلس یازدهم و امتیازات نادرست گذشته

  22. نوبخت رئیس مرکز پژوهش آینده‌نگر را عزل کرد/ داماد رئیس جمهور عضو هیات علمی شد

  23. آنچه باید درباره مذاکرات وین بدانید

  24. ماجرای رقصیدن عضو هیات مذاکره کننده بعد از مکالمه روحانی با اوباما

  25. دلسوزی دولت در روزهای پایانی یا مین گذاری برای دولت بعد؟!

  ابر آروان

  آخرین عناوین