ظهره‌وند: سفره مردم با «FATF» آباد نمی‌شود/ آمریکایی‌ها درصدد نابود کردن سفره ملت ایران هستند

گروه سیاسی الف،   3981004025

کارشناس مسائل بین الملل ضمن بیان اینکه اگر قرار بود که سفره مردم با چیزهایی مثلFATF آباد شود من هم می‌گفتم که باید به آن بپیوندیم، گفت: تصویب لوایح دوگانه ظرفیت آمریکا را برای برخورد با ایران افزایش می‌دهد.

ظهره‌وند: سفره مردم با «FATF» آباد نمی‌شود/ آمریکایی‌ها درصدد نابود کردن سفره ملت ایران هستند

ابوالفضل ظهره‌وند کارشناس مسائل بین‌الملل در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به تلاش دولت و جریان حامی آن برای به تصویب رساندن FATF اظهار داشت: بخش عمده‌ای از FATF اجرای شده و از ۴۱ بند، ۳۱ بند آن در حال انجام است و اصل ماجرا لوایح چهارگانه‌ای است که از آن ۴ لایحه نیز بیشتر روی دو لایحه پالرمو و CFT تاکید دارند.

ظهره‌وند با بیان اینکه آمریکایی‌ها این دو لایه را با قوت در دستور کار دارند، تصریح کرد: رئیس تشکیلات نیمه‌دولتی FATF آقای «بیلینگزلی» یکی از دشمنان قسم خورده ایران است و همچنین این لایحه را «برایان هوک» نیز دنبال می‌کند که مسئول پیگیری امور FATF ایران در وزارت خارجه آمریکا است.

وی با اشاره به اینکه وقتی سازماندهی را نگاه می‌کنیم این سوال پیش می‌آید که با وجود اعمال تحریم‌های آمریکایی و اروپایی علیه ایران، اجرای این دو لایحه چه آورده‌ای برای ما خواهد داشت، گفت: مسئولان دولتی هم قبول می‌کنند که اگر ما این لوایح را بپذیریم هیچ تضمینی وجود ندارد و سوال این است که اگر تضمین ندارید، چرا این کار را می‌کنید؟ این سوال را که می‌پرسیم می‌گویند چه باید کرد؟ چون در حوزه تفکر مدیریتی‌شان راهکاری برای برون‌رفت از این وضعیت وجود ندارد و این تفکر با تفکر حاکم بر ساختار نظام بین‌الملل سازگار است؛ بنابراین مجبور هستند هرچه را که آنها دستور می‌دهند تمکین کنند و در آخر هم بگویند چاره‌ای نداشتیم.

ظهره‌وند ضمن اشاره به این اظهارات ظریف که گفته بود من هیچ تضمینی نسبت به FATF نمی‌دهم، تصریح کرد: می‌گوییم اگر تضمین نمی‌دهید چرا اجرایش می‌کنید و در جواب می‌گویند «چه می‌توانیم بکنیم» و این یعنی انفعال.

کارشناس مسائل بین‌الملل با بیان اینکه من از زبان آمریکایی‌ها می خواهم ویژگی‌های FATF را بگویم، گفت: مهم‌ترین ویژگی این است که کشورهایی که به هر صورت با ما همکاری می‌کنند یا کمترین همکاری سازمان یافته و نظام‌مند با شبکه FATF دارند، تحت فشار و برخورد آمریکایی‌ها قرار می‌گیرند. در واقع FATF و این دو لایحه کلیدی نه برای ایران بلکه برای برخورد با کشورهایی است که اکنون مخفیانه با ما کار می‌کنند و اگر این اتفاق بیافتد ما به دست خودمان و سربازان داخلی لیبرالیسم، ایران را کَت بسته تحویل آمریکایی‌ها می‌دهیم.

وی با تاکید بر اینکه FATF دردی از ما چاره‌ نخواهد کرد و تحریم‌ها کاهش پیدا نمی‌کند، بیان داشت: ما با FATF از آن دو بند سیاه خارج نخواهیم شد و آمریکایی‌ها مترصد به دست آوردن این وجهه قانونی هستند که بتوانند برنامه‌های خود را اجرا کنند. امروز دنیا قبول دارد که آمریکایی‌ها بدعهد هستند و ظرفیت نرم خود را از دست داده‌اند و تصویب این دو لایه موجب خواهد شد که ظرفیت نرم آمریکا را برای برخورد با ایران تقویت کنیم.

ظهره‌وند ضمن تاکید بر اینکه باید بدانیم تصویب این لایحه اقدام ضد امنیت ملی و در راستای خواست آمریکایی‌ها هست، گفت: نه تنها منجر به برخورد با ما بلکه باعث برخورد آمریکایی‌ها با کسانی می‌شود که برای ما فضای تنفسی ایجاد کرده‌اند و آمریکایی‌ها را آشکار و پنهان سرزنش می‌کنند.

کارشناس مسائل بین الملل ضمن بیان اینکه اگر قرار بود که سفره مردم با چیزهایی مثلFATF آباد شود من هم می‌گفتم که باید به آن بپیوندیم، گفت: بحث این است که سفره آمریکا فقط با از بین رفتن سفره ملت‌های ضعیف می‌تواند آباد باشد. امروز وقتی طبقات متوسط جامعه می‌ایستد و خود را به مرحله ای می رساند که می‌تواند خودش را خوب اداره کند، وضعیت در سمت آمریکا خراب می‌شود.

کارشناس مسائل بین الملل با تاکید بر اینکه آمریکایی‌ها درصدد نابود کردن سفره ملت ایران هستند، گفت: این پروژه را با ظرفیت‌هایی که به شکل نفوذ در حکومت در اختیار دارند اجرایی می‌کنند.

یکتانت

پربحث‌های هفته

 1. نقشه جو بایدن برای اقتصاد شش ماه آینده ایران

 2. این یک یادداشت سیاسی نیست...

 3. قرار است مرغ هم از سفره مردم پر بکشد؟!

 4. کمپین مردمی، مرغ وحشی را به دام می اندازد؟!

 5. چین چگونه کرونا را مهار کرد؟

 6. دریای دوغ و خبرهای کلیشه‌‌ای!...

 7. آیا باید با ضبط کننده فیلم تخریب آلونک در بندرعباس برخورد شود؟!

 8. ضعیف‌کشی !

 9. ماجرای استعفای معاون وزیر بهداشت؛ از گمانه زنی تا استقبال!

 10. رهبر انقلاب: اقتصاد خانواده‌ها در چند سال اخیر به شدت تحت فشار بوده/ نمی‌توان به امید گشایش بیگانگان ماند/ مذاکره برای رفع تحریم را یکبار امتحان کردیم و به نتیجه‌ای نرسید

 11. اهمیت شفاف‌سازی درباره امضای قرارداد قرارگاه خاتم با یک متهم اقتصادی

 12. ورود دستگاه قضایی به موضوع تخریب منزل یک زن سرپرست خانوار در بندرعباس

 13. سیلی بزرگ انصارالله به آل سعود

 14. از آسیه پناهی تا تخریب آلونک زن سرپرست خانوار در بندرعباس؛ چکار باید کرد؟

 15. ملک زاده استعفا کرد

 16. روحانی: خدا را شکر شرِ ترامپ کم شد

 17. درخواست نماینده مجلس از رئیس قوه قضائیه مبنی بر محاکمه عباس آخوندی

 18. فرار رو به جلوی آقای معاون با استعفای توئیتری

 19. تصاویر جدید و غرورآفرین از ناو جدید سپاه

 20. دلیل افزایش قیمت لبنیات و مرغ در بازار چیست؟

 21. مهریه ۱۰۰۰ میلیاردی برای جوانی که ۵۰ میلیون هم سرمایه ندارد، باطل و خلاف شرع است

 22. ملک‌‌زاده: در حضور روحانی با ایمنی گله‌‌ای مخالفت کردم/ داروهای مورد استفاده استاندارد بودند

 23. زمزمه نامزدی سیدحسن خمینی در انتخابات ۱۴۰۰/ واکنش محسن رضایی به تخریب آلونک در بندرعباس/ روایت زیدآبادی از تعارض اصلاح‌طلبان درباره «دولت پنهان»

 24. جزئیات افزایش کارمزد خدمات بانکی از امروز + جدول

 25. ترامپ کوتاه آمد/ رئیس جمهور آمریکا با انتقال قدرت به بایدن موافقت کرد

آخرین عناوین