نیاوران قزوین کجاست ؟نامه توکلی به رئیسی درباره زمین‌خواری تعاونی اداره اطلاعات قزوین

گروه سیاسی الف،   3980710103 ۶۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲۶ تکراری یا غیرقابل انتشار
نیاوران قزوین کجاست ؟نامه توکلی به رئیسی درباره زمین‌خواری تعاونی اداره اطلاعات قزوین

به گزارش الف احمد توکلی در نامه‌ای به حجت‌الاسلام رئیسی از تخلف در واگذاری اراضی کشاورزی منطقه نیاوران قزوین به دو مامور وزارت اطلاعات پرده برداشت. توکلی در این نامه شرح داده است که اداره راه و شهرسازی قزوین در سال ۹۱، بخشی از اراضی کشت دیم نیاوران قزوین به مساحت ۴۵ هکتار را به طرح گردشگری اختصاص می‌دهد.

این اداره در اقدامی خلاف قانون به جای اینکه آگهی مزایده را در روزنامه محلی قزوین منتشر کند در یک روزنامه محلی اهواز منتشر می‌کند و دو نفر از ماموران وزارت اطلاعات قزوین متقاضی خرید می‌شوند و این زمین‌ها به ایشان واگذار می‌شود.

دریافت‌کنندگان اراضی پس از تحویل گرفتن آن، علاوه بر توسعه اراضی به دو برابر میزان موضوع قرارداد و تصرف اراضی هم‌جوار، اقدام به تفکیک غیرقانونی آن و تبدیل به بيش از ۲۰۰ قطعه نموده و برای ویلاسازی در اختیار افراد مختلف قرار داده‌­اند.

توکلی در بخشی از این نامه از حمایت وزیر اطلاعات از این متخلفین ابراز تعجب کرده است. وی در انتهای نامه خواستار برخورد قاطع و سریع قوه قضائیه با متخلفین این پرونده شده است.

متن این نامه به شرح زیر است:

بسمه تعالي

رئيس محترم قوه قضائيه

آيت الله دكتر رئيسي

جنابعالی به خوبی مستحضرید، نقش حیاتی منابع طبیعی و اراضي كشاورزي در زندگی جوامع چنان است که در همه جا با سوداگران و سودجوياني كه به تخريب یا تغییر نامناسب کاربری آنها دست بزنند، مجرم شناخته می‌شوند. البته اراضي و منابع طبیعی يكسان نيستند. در برخي از مناطق به دليل ویژگی‌هایی، جلوگيري از تعدی به این اراضی اهميتي دوچندان می‌یابد و اگر متعدیان مقامات عمومی و کارکنان دولتی باشند، اهمیت مقابله صدچندان میگردد.


استان قزوین منطقه ای است که اراضی آن ویژه شناخته می‌شود. متأسفانه بخشی از همین اراضی ویژه را مسئولان و کارکنا ن دولتی عرصه تاخت وتاز منفعت طلبانه خویش ساخته اند.. پیش‌تر موضوع پرونده هفت‌سنگان قزوین و تبدیل اراضی زراعی آن به ویلا، بدست تعاوني مسكن كاركنان دادگستري قزوين (متشكل از مسئولين قضايي و غير قضايي وقت استان و وابستگان آنها) توضیح داده شده است. یکی دیگر از پرونده‌های تعدی مسئولان بخش عمومی به اراضی کشاورزی و منابع طبیعی موضوع اراضی موسوم به نیاوران در قزوین است که عناصری از اداره کل اطلاعات استان بدان چشم طمع داشتند و با نقض مکرر قانون، مطامع خود را تعقیب کرده‌اند.


با توجه به اینکه در این پرونده پای دستگاه اطلاعاتی و امنیتی استان در میان است، ضروری است قوه قضاییه در این باره، حساسیت بیشتری نشان دهد و با سرعت در موضوع ورود کرده و با تعدی صورت گرفته برخورد لازم قانونی صورت دهد. فراموش نکنیم که وزارت اطلاعات به عنوان ضابط دادگستری مسئول حفظ امنیت و حقوق قانونی افراد است و باید به حق مالکیت احترام تام بگذارد.

وزارت اطلاعات نهاد مهمی است که اکثریت کارکنانش بی آن که در جستجوی نام باشند، گرانقدرترین خدمات را تقدیم ملت میکنند، مرتکبان فساد مالی از این حیث که به آبروی سیستم امنیتی و به آبروی عناصر وفادار به اسلام و مردم، در این نهاد آسیب وارد کره اند، باید با آنان شدیدتر برخورد کرد. این را هم به خاطر داشته باشیم که مسئولان وزارت راه و شهرسازی در استان که به آن زیاده خواهی و قانون شکنی از موضع قدرت، تن دادند. به فرموده رهبر انقلاب مقصرترند. و متناسبا شایسته مجازات. نکته آخر این که، این مزایده بدون تبانی با دست اندرکاران دولتی برگزار کننده مزایده امکان پذیر نبوده است زیرا انتشار آگهی در روزنامه محلی خوزستان بهترین دلیل تبانی در برنده کردن افراد از قبل تعیین شده است.


شرح مختصر موضوع


در سال 1391 اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین تصمیم می‌گیرد 9 قطعه از اراضی گبران قلعه موسوم به نیاوران، نزدیک روستای نجف‌آباد در مسیر الموت، به مساحت 45 هکتار را به طرح گردشگری اختصاص ‌دهد. البته به گواهی عکس‌های ماهواره‌ای آن زمان، اراضی مذکور زیر کشت دیم بوده و مشخص نیست دولت بر اساس چه مجوزی به تغییر کاربری و اختصاص این اراضی به طرح گردشگری رضا داده است؟


اداره راه و شهرسازی استان قزوین در تاریخ 29/4/1392 اقدام به انتشار آگهی مزایده واگذاری اراضی مذکور در روزنامه‌ای به نام روزان می‌کند در حالی که اداره راه و شهرسازی بر اساس قانون مکلف به انتشار آگهی در روزنامه رسمی و کثیرالانتشار محلی بوده است. با وجود روزنامه‌های کثیرالانتشار در قزوین، روزنامه مذکور که در اهواز منتشر ‌شده است و روزنامه محلی خوزستان است نه قزوین انتخاب شده، آیا شکی باقی می‌ماند که قصد، بی خبر گذاشتن متقاضیان احتمالی بوده تا دو مدیر اطلاعات، متقاضی انحصاری باشند؟

مزایده تنها با شرکت دو مشتری برگزار می‌شود که همان دو فرد اطلاعاتی از اداره کل اطلاعات قزوین‌اند و اراضی مذکور به آنها واگذار می‌شود. جالب اینکه هر دو فرد مذکور در تعهدنامه‌ای که به سازمان مسکن و شهرسازی استان سپرده‌اند اعلام کردند که کارمند یا حقوق‌بگیر دولت نیستند. گویا خود این افراد نیز از غیرقانونی بودن اقدام خود اطلاع داشته و به همین دلیل نیز کارمند بودن خود را انکار کردند تا مشمول حکم ممنوعیت از معامله با دولت نشوند. برای حفظ ظاهر در قرارداد واگذاری مورخ 2/9/1392 اراضی مذکور بر کاربری گردشگری برای آنها تأکید می‌شود. به این نکته باید توجه کرد که برندگان مزایده از طرف تعاونی مسکن سازه‌گستر یاس استان قزوین (متعلق به كاركنان اداره اطلاعات استان) اقدام به دریافت زمین مذکور کرده‌اند


بر اساس تصاویر ماهواره‌ای و وضع موجود اراضی موضوع پرونده، دریافت‌کنندگان اراضی پس از تحویل گرفتن آن، علاوه بر توسعه اراضی به دو برابر میزان موضوع قرارداد و تصرف اراضی هم جوار اقدام به تفکیک غیرقانونی آن و تبدیل به بيش از 200 قطعه نموده و برای ویلاسازی در اختیار افراد مختلف (از جمله کارکنان اداره اطلاعات استان، برخی شهرداران وقت استان و مسئولین وقت استانداری) قرار داده‌اند البته برای حفظ ظاهر در قرارداد واگذاری بر کاربری گردشگری قطعات مذکور تأکید کردهاند که احتمالاً مقصود استفاده برای گردشگری خانوادگی بوده است! علاوه بر اینکه اراضی نیاوران در هنگام واگذاری زیر کشت بوده‌اند و امکان تغییر کاربری و تبدیل این اراضی و اختصاص آن برای طرح گردشگری مردود است

.
در مقاطع مختلف مغایرت اقدامات صورت گرفته با قانون از طرف مسئولین مختلف تذکر داده می‌شود که متأسفانه توجهی نمیگردد و اقدامات غیرقانونی ادامه یافته است. از جمله اینکه مشاور دادستان کل و نماینده وزیر راه و شهرسازی در شورای حفظ حقوق بیت‌المال در تاریخ 28/9/1396 طی نامه‌ای به دادستان قزوین موضوع تخلف مذکور را اعلام و علیه مسئولین مربوط شکایت کرده و تقاضای برخورد با تخلف را می‌نمایند.


در پاسخ به این اقدامات بازدارنده، متأسفانه آقای علوی وزیر اطلاعات به جای تمکین به قانون و برخورد با متخلفین، در تاریخ 2/12/1396 طی نامهای به وزیر راه و شهرسازی از اقدامات صورت گرفته به دست برخی از اعضای اطلاعات استان قزوین در خصوص اراضی موسوم به نیاوران دفاع کرده و اقدامات غیرقانونی و ضد منافع عمومی صورت گرفته را در چارچوب قانون اعلام نموده و بیان کردهاند اراضی مذکور فاقد قابلیت کشاورزی بوده و اعضای تعاونی مسکن با علائق شخصی و هزینه زیاد این اراضی را به واحدهای مناسب برای گردشگری تبدیل کردهاند. همچنین بیان شده است کلیه نهادهای نظارتی از جمله دادگستری و کمیسیون اصل نود بر صحت اقدامات انجام شده و قانونی بودن آن تأکید داشته‌اند. از دادگستری قزوین با سابقه زمین‌های هفت‌سنگان چندان تعجبی نیست، ولی کمیسیون اصل 90 که ملجأ شاکیان از عملکرد قوای سه گانه است چرا جانبدار زمین‌خواران اطلاعاتی شده است؟ چرا رئیس کمیسیون آقای داود محمدی که خود نماینده قزوین است اموال عمومی را فدای منافع تعدادی مدیر و کارمندان دولتی کرد ، آن هم مدیران و کارکنان از وزارت اطلاعات که پاکدستی شرط استخدام شان بوده است؟


سال گدشته وزیر راه و شهرسازی، در تاریخ 11/6/1397 طی نامه‌ای به وزیر اطلاعات تخلفات گسترده در موضوع اراضی نیاوران را در ایجاد واحدهای ویلایی مسکونی و تشریفاتی و عدم توجه به تذکرات اعلامی توسط وزارت راه و شهرسازی مطرح می‌کند و خواستار توقف تخلفات، برخورد با متخلفان و تمکین نسبت به قانون شده و اعلام می‌کند در غیر این صورت اداره راه و شهرسازی مکلف به فسخ قرارداد خواهد بود. البته در حال حاضر اقدامات مربوط به ویلاسازی اشخاص دریافت کننده در راستای طرح گردشگری در حال انجام است و گویا کسی اراده و یا توانایی برخورد با متخلفین را ندارد.

واگذاری این اراضی و تصرفات متخلفان در آن به چند دلیل زیر غیرقانونی بوده است و مرتکبان مستحق مجازات اند:


 1. عدم رعایت تشریفات قانونی مزایده که نقض ماده 79 قانون محاسبات عمومی است. همچنین روش فراخوان مغایر با بند ب ماده 13 قانون برگزاری مناقصات مصوب 1383 است
 2. . به موجب ماده (4) ‌«قانون منع فروش و واگذاري اراضي فاقد كاربري‌ مسكوني براي امر مسكن به شرکت‌های تعاوني مسكن و ‌ساير اشخاص حقيقي و حقوقي»، مصوب 1386، هرگونه نقل‌وانتقال و واگذاري زمين به شرکت‌های تعاوني مسكن براي امر مسكن در خارج محدوده (‌قانوني) شهرها اعم از اینکه ‌داخل و يا خارج از حريم شهرها باشد ممنوع است. چون این زمین‌ها کاربری مسکونی نداشت واگذاری آن ها به شرکت تعاونی، غیرقانونی بود.


3. تجاوز به زمین‌های اطراف آن غیرقانونی بود.

4. تأکید صوری در اسناد واگذاری به استفاده از اراضی برای گردشگری مانع تبدیل زمین‌ها به ویلا نشد. این نیز با قانون اصلاح قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ ها مصوب 1374 مغایر است.

5. مسئولان وقت اداره کل راه و شهرسازی قزوین علی القاعده دو نفر که از مدیران اداره کل اطلاعات قزوین بوده اند، میشناختند. پس چرا ادعای کارمند نبودن آن دو را میپذیرند؟ اگر نمی شناختند، چگونه اهلیت آن ها را برای فعالیت در صنعت گردشگری، احراز کرده اند؟ این رفتار نقض قانون منع مداخله کارکنان دولت در معاملات دولتی است. علاوه بر این، بر اساس ماده 598 قانون مجازات اسلامی مصوب 1375، مسئولان وقت اداره کل راه و شهرسازی و خریداران از اطلاعات و غیر آن ها متصرف غیرقانونی و مستوجب مجازات اند.

دیده بان شفافیت و عدالت از جنابعالی قویا تقاضا میکند دستورر فرمایید سریع و قاطع، برخورد با ضابطان قوه قضاییه و هر مسئول و کارمندی که در این تاراج دخیل بوده است، رسیدگی شود و مقصران به اشد مجازات محکوم گردند.


احمد توکلی
رئیس هیئت مدیره سازمان مردم نهاد
دیده بان شفافیت و عدالت

دیدگاه کاربران

یاس۱۱۱۸۶۶۹۰۹:۳۹:۱۸ ۱۳۹۸/۷/۱۲
هرچه بگندد نمکش می‌زنند وای به روزی که بگندد نمک...
ناشناس۱۱۱۸۶۷۰۰۹:۴۰:۳۶ ۱۳۹۸/۷/۱۲
زمین خواری به اسم ارگانهای دولتی باید تمام شود. سالهاست این موضوع یکنوع حق ویژه برای دولتی ها ایجاد کرده است ، و گویی ویژه خواری دولتی و زمین خواری دولتی یک رسم شده است.
ناشناس۱۱۱۹۰۵۵۱۸:۰۴:۵۳ ۱۳۹۸/۷/۱۲
جناب دکتر توکلی وز حسن و اسحاق و مجلس ملولیم چه کنیم
ماجدی۱۱۱۹۵۳۴۰۹:۳۱:۵۹ ۱۳۹۸/۷/۱۳
برادر عزیز تخلف از سال 91 آغاز شده و به سالهای جاری کشیده شده است. مشکل حسن و اسحاق و محمود و بعضی مدیران دیگر است.
ناشناس۱۱۱۹۰۶۵۱۸:۲۰:۱۰ ۱۳۹۸/۷/۱۲
لطفا رسیدگی به فسادهای سازمان خصوصی سازی و اقای سیف ریاست بانک مرکزی و معاون نظارتی و معاون ارزی ایشان طولانی نشود و حتی الامکان بصورت علنی برگزار شود
ناشناس۱۱۱۹۱۵۹۲۰:۲۹:۱۱ ۱۳۹۸/۷/۱۲
مسولان کشور فراخوان بدهند برای برگشت ثروت های کلان و نجومی من غیر حق و یک مدت قانونی تعیین کنند و بعد از ان قانون از کجا اورده ای را برای افرادی که از مدت فراخوان استفاده نکرده اند با مجازات های سخت اجرا کنند
1۱۱۱۹۲۶۵۲۳:۱۲:۲۰ ۱۳۹۸/۷/۱۲
توسعه ی عدالت در جامعه بر توسعه ی اقتصاد مقدم است. هر کس رییس جمهور شد باید ابتدا فساد ستیز باشد . روحانی فساد ستیز نبود و نیست بلکه اهل سازش با فساد است به همین دلیل موفق نخواهد بود .ترس از مبارزه با مفسد قدرتمند از خصیصه های روحانی است . خدا عاقبتش را بخیر کند.
ناشناس۱۱۱۹۲۹۷۲۳:۴۶:۰۳ ۱۳۹۸/۷/۱۲
آن وقت در یک محوطه 200متر مربعی که من در آنجا به دنیا آمده ام سالها انجا زندگی کرده ام آقایان در استان گیلان آن جا را زده اند خارج از طرح هادی و من نمی توانم آنجا دوباره خانه بسازم باینکه در مجاورت 10متری آن چند خانه هم هست !!!
ناشناس۱۱۱۸۶۸۴۰۹:۵۹:۰۵ ۱۳۹۸/۷/۱۲
در تمام نقاط ایران به وضوح زمین خواری، جنگل خواری، کوه خواری و ساحل خواری مشاهده می شود. چه کسانی دست به این کارها می زنند؟ آیا مردم عادی می توانند بر ضد قوانین عمل کنند؟ دستگاه های مسئول چرا فقط نظاره گر هستند؟ چرا کسی به این جرایم رسیدگی نمی کند؟
ناشناس۱۱۱۹۰۶۱۱۸:۱۵:۴۳ ۱۳۹۸/۷/۱۲
نمایندگان محترم مجلس پس از سال ها تلاش و مبارزه با عوامل قدرت و نفوذ بالاخره امسال موفق به تصویب طرح تحقیق و تفحص از بانک مرکزی و به تبع ان بانک های مختلف دیگر شدند ولی باز هم گروه های فشار و یقه سفید نگذاشته اند اینکار اجرایی و عملیاتی شود از دیده بان شفافیت و عدالت انتظار است این مهم را با جدیت تا حصول نتیجه پیگیری بفرماینددوران قانونی این مجلس هم مدتی دیگر پایان می یابد
ناشناس۱۱۱۸۶۹۳۱۰:۰۷:۰۱ ۱۳۹۸/۷/۱۲
آقای توکلی عزیز خدا به شما سلامتی عطا فرماید که این چنین بی محابا و شجاعانه مفسدان این مرز و بوم را در هر کسوت و لباسی به هراس می اندازید.
ناشناس۱۱۱۹۰۶۷۱۸:۲۳:۱۱ ۱۳۹۸/۷/۱۲
3 نون حیف نون اقتصا ی کشور که باعث ویرانی اقتصاد کشور شدند را هم به پای میز محاکمه بکشانید دکترین ژن برتر و ذخایر انقلاب را یکی از این 3 نون مطرح کرده
ناشناس۱۱۲۰۴۰۰۱۹:۰۶:۳۱ ۱۳۹۸/۷/۱۳
نوبخت نیلی نهاوندیان دکترین اقتصادی سال های اخیر ایران بودند که گلستان را تحویل و کلنگی تحویل داده اند
علی 671۱۱۱۸۷۰۶۱۰:۲۴:۵۶ ۱۳۹۸/۷/۱۲
آقای توکلی خدا خیرت دهد که خاطیان را رسوا می کنی که این هم در دوره دولت روحانی انجام گرفته .باید سر را به دیوار کوبید .آخر چقدر فساد .ولی نه اشتباه است باید محکم ایستاد و روزی را مشاهده کردکه همه مجرمان پای ترازوی عدالت قرار گیرند .به امید آن روز
ناشناس۱۱۱۹۳۰۱۲۳:۵۰:۱۵ ۱۳۹۸/۷/۱۲
سرت را به دیوار نکوب عزیزم آدم های عادی که نه کوهخوارند نه ساحل خوارند نه زمین خوار...دعوا بین خودشان هست اصلا به ما چه ...
ناشناس۱۱۲۰۷۴۳۰۱:۰۵:۰۱ ۱۳۹۸/۷/۱۴
جناب اقلا تاریخ را مشاهده می فرمودین سال 1391 این فساد روی داده زمان جناب محمود خان
ناشناس۱۱۱۸۷۱۰۱۰:۲۸:۲۱ ۱۳۹۸/۷/۱۲
ظاهرا هر کسی که هر جا هست و توانشو داره و از عهده اش بر میاد داره می دزده
ناشناس۱۱۱۸۷۱۸۱۰:۳۲:۵۳ ۱۳۹۸/۷/۱۲
آقای ریسی لطفا از افشا کنندگان فساد بصورت ویژه حمایت کنید و این پرونده را خارج از نوبت اداری بررسی کنید. در اینصورت هزینه فساد برای مفسدین بالا و ترس آنها از اعمال مجرمانه دوچندان می شود.
ناشناس۱۱۱۸۷۲۰۱۰:۳۴:۳۵ ۱۳۹۸/۷/۱۲
آن 2 نفر در ورودی شهر قزوین آویزان گردند تا درس عبرتی باشد برای مسئولان دزد آینده
ناشناس۱۱۱۸۷۲۵۱۰:۳۶:۳۰ ۱۳۹۸/۷/۱۲
همه اینکه کشورمون اینجوریه و درجا میزنیم اینه که مسئولامون اینجورین
حرف حساب۱۱۱۸۷۲۶۱۰:۳۶:۵۳ ۱۳۹۸/۷/۱۲
تنها ارزوي من اين است يك هفته فقط يك هفته خبر اختلاسي و رأنتي به گوشم نرسه
حسنعلی دیده بان بی دوربین و بی توپچی۱۱۱۸۷۳۰۱۰:۳۹:۳۰ ۱۳۹۸/۷/۱۲
جناب دکتر توکلی ریاست سمن دیده بان شفافیت و عدالت که صنمی با هیچ یاسمنی ندارد لطفا پیگیر طرح تحقیق و تفحص از بانک مرکزی که در اردیبهشت ماه 98 تصویب شده ولی اجرایی و عملیاتی نشده است باشد
mostafa.kamali95@yahoo.com۱۱۱۸۷۳۲۱۰:۴۲:۰۰ ۱۳۹۸/۷/۱۲
اقای دکتر توکلی با سلام و خسته نباشید از ریاست قوه قضاییه بخواهید قانون از کجا اورده ای را در همه بخش ها و همه جانعه هدف اجرایی کنند
ناشناس۱۱۱۸۷۴۰۱۰:۴۹:۲۵ ۱۳۹۸/۷/۱۲
به‌به....هردم‌ازاین‌باغ‌بری‌میرسد‌..........تازه‌تراز‌تازه‌تری‌میرسد‌‌‌‌...........
ناشناس۱۱۱۸۷۴۱۱۰:۵۱:۳۵ ۱۳۹۸/۷/۱۲
چقدر تب ویلا سازی تو این مملکت بالاست هر جای کشور از جنوب تا شمالش یه کمی آبادانی و سرسبزی هست شده ویلا ،ولله هیچ جای دنیا اینطور به سرزمینشون ظلم نمیکنند
ناشناس۱۱۱۸۷۴۳۱۰:۵۲:۳۸ ۱۳۹۸/۷/۱۲
مجازات هایی که دادگاه ها برای مجرمین تعیین میکنند با عدالت همخوانی ندارد نمونه ان میزان مجازات کم فریدون
ناشناس۱۱۱۸۷۴۴۱۰:۵۲:۵۵ ۱۳۹۸/۷/۱۲
با این روند بریم جلو باید سالانه 45 تا زندان در کشور به بهره برداری برسه
ناشناس۱۱۱۸۷۵۹۱۱:۰۵:۳۷ ۱۳۹۸/۷/۱۲
اگر به فساد رو به گسترش دستگاهها رسیدگی نشود شاهد فرو ریختن اعتماد کم مردم میشوید ودیگر با هیچ روشی نمی توانید از مردم انتظار قانون مداری داشته باشید.
ناشناس۱۱۱۸۷۷۰۱۱:۱۷:۰۰ ۱۳۹۸/۷/۱۲
جناب آقای دکتر توکلی عزیز سپرده گزاران موسسه کاسپین رو به کلی فراموش کردین؟ می دونین چند ساله گذشته.....
ناشناس۱۱۱۹۲۲۲۲۲:۲۲:۰۶ ۱۳۹۸/۷/۱۲
واقعا و به طور آشکار دزدی در روز روشن و با وقاحت تمام با همکاری بانک مرکزی و شخص سیف انجام گرفت . چرا به مطالبات مردم و درخواست رسمی نمایندگان برای رسیدگی به ماجرای کاسپین رسیدگی نمی شود .
ملت۱۱۱۸۷۹۷۱۱:۵۸:۴۳ ۱۳۹۸/۷/۱۲
اقای توکلی خداخیرتان دهد شما مصداق بارز امربه معروف وناهی ازمنکر هستید همینکه خدا می بیند کافی است
ناشناس۱۱۱۸۸۰۴۱۲:۰۶:۴۸ ۱۳۹۸/۷/۱۲
من ساکن قزوین هستم حرف های آقای دکتر احمد توکلی را تایید میکنم.
ناشناس۱۱۱۸۸۰۹۱۲:۱۲:۲۴ ۱۳۹۸/۷/۱۲
آيت الله دكتر رئيسي!!!!!! دست اندازی به زمینهای کشاورزی کار امروز ودیروز نیست
حسنعلی سبد سبد گل یاس۱۱۱۸۸۱۹۱۲:۲۵:۰۲ ۱۳۹۸/۷/۱۲
دادگاه پوری حسینی و دادگاه سیف و معاون نظارتیش و معاون ارزیش را لطفا سریعتر و علنی انجام دهید
ناشناس۱۱۱۸۸۲۵۱۲:۳۱:۱۸ ۱۳۹۸/۷/۱۲
آقای توکلی، چرا شما دنبال مبارزه با زمینه های فساد نیستید؟ مبارزه با افراد فاسد بدون مبارزه با زمینه های فساد فایده زیادی نداره. یک عده فاسد میرن یک عده دیگه جاشون رو میگیرن.
علی قائمی۱۱۱۸۸۳۲۱۲:۴۱:۴۳ ۱۳۹۸/۷/۱۲
اقای رییسی دست درد نکنه در تعاونیهای مسکن وزارت تعاون ازاین زدوبندها زیاد است بخصوص مشهد وگلبهار
ناشناس۱۱۱۸۸۵۸۱۳:۳۴:۳۶ ۱۳۹۸/۷/۱۲
درود بر توکلی عمر طولانی خدا بهت بده لطفا واگذاری مخابرات را هم پیگیر بشید
ارمین۱۱۱۸۹۲۳۱۵:۱۴:۰۲ ۱۳۹۸/۷/۱۲
دکتر توکلی عزیز خدا شما رو حفظ کنه
ناشناس۱۱۱۸۹۲۸۱۵:۱۹:۱۶ ۱۳۹۸/۷/۱۲
جناب رئیسی این گوی و این میدان
ناشناس۱۱۱۸۹۵۹۱۶:۰۴:۰۹ ۱۳۹۸/۷/۱۲
از جناب توکلی بابت پیگیری و افشاگری ممنونیم. متاسفانه متاسفانه آنچه کارکنان دستگاههای نظارتی از زمینهای دولتی خورده اند خیلی بیشتر از زمینخواری سایر زمینخواران است. آقای توکلی فراخوانی بدهند و مطمئن باشند دهها مورد به ایشان گزارش خواهد شد.
ناشناس۱۱۱۸۹۷۷۱۶:۳۲:۴۸ ۱۳۹۸/۷/۱۲
از اين همه اختلاس ،دزدي.زمين خواري ،كوه خواري اين ملت مظلوم خسته شده
مسلم۱۱۱۸۹۹۰۱۷:۰۳:۱۸ ۱۳۹۸/۷/۱۲
پاینده باشی اقای توکلی
ناشناس۱۱۱۸۹۹۵۱۷:۱۰:۱۱ ۱۳۹۸/۷/۱۲
سازمان قضایی باید برعملکرد وزارت نظارت مستمر داشته باشد
ناشناس۱۱۱۹۰۱۷۱۷:۲۴:۱۱ ۱۳۹۸/۷/۱۲
بیچاره آقای توکلی زحمت همه چی گردنش هست.
امیراردشیر۱۱۱۹۰۱۸۱۷:۲۵:۱۲ ۱۳۹۸/۷/۱۲
جناب اقای توکلی،باسلام ،همیشه حمایت ماراخواهیدداشت.
ناشناس۱۱۱۹۰۴۱۱۷:۵۳:۲۱ ۱۳۹۸/۷/۱۲
مگه وظیفه مجلس نیست که بر این مسایل نظارت کنه؟ پس نماینده قزوین چیکار میکنه؟ چرا آقای توکلی باید این مسایل را به آقای ریسی اطلاع دهد؟ پس نماینده قزوین برای چی چندین میلیون حقوق برای خودش و مشاوران و منشی خودش میگیره؟ کلا مجلس چیکار میکنه؟؟؟ ظاهرا نمایندگان مجلس اونقدر سرشون با کارهایی مثل خرید و فروش ارز و دلالی خودرو و ویلاسازی و هموارسازی امور برای تجار در گمرگ گرم هست که فرصت رسیدگی به امور دیگر بهش نمیرسه. یک دادسرا باید ایجاد بشه با عنوان دادسرای ویژه نمایندگان مجلس، ماشالله اونقدر پرونده دارن که باید یک دادسرای ویژه به کارشون رسیدگی کنه.
ناشناس۱۱۱۹۱۳۰۱۹:۴۲:۱۸ ۱۳۹۸/۷/۱۲
هرچه بگندد نمکش میزنند وای به روزی که بگندد نمک امیدوارم وزارت اطلاعات و قوه قضاییه با پیگیری سریع و قاطع ثابت کنند که هنوز نمک نگندیده است !!!
ناشناس۱۱۱۹۱۳۷۱۹:۵۳:۲۷ ۱۳۹۸/۷/۱۲
ارگان های دولتی بزرگ ترین زمین خواران هستند. در کنار دانشگاه آزاد.
ناشناس۱۱۱۹۲۰۷۲۲:۰۱:۵۴ ۱۳۹۸/۷/۱۲
کاش صبحت های امام جمعه لواسان هم شنیده شود.
ناشناس۱۱۱۹۲۰۹۲۲:۰۳:۴۵ ۱۳۹۸/۷/۱۲
این همه دزد و غارتگر کجا بودند و از کجا اومدن که دارن کشور رو غارات میکنن
ناشناس۱۱۱۹۲۴۳۲۲:۳۹:۳۹ ۱۳۹۸/۷/۱۲
در قزوین جایی به نام نیاوران وجود ندارد. ضمنا نجف اباد هم در مسیر الموت نیست و خودش یک مسیر جدا است.
ناشناس۱۱۱۹۲۸۸۲۳:۳۹:۱۹ ۱۳۹۸/۷/۱۲
توکلی خیال میکنه حالا رئیسی با وزیر اطلاعات برخورد میکنه ؟؟؟؟
ناشناس۱۱۱۹۴۸۶۰۸:۴۶:۱۷ ۱۳۹۸/۷/۱۳
آقای رئیسی شعار دیگه بس نیست؟؟
ناشناس۱۱۱۹۵۰۳۰۸:۵۷:۱۸ ۱۳۹۸/۷/۱۳
قزوین چه خبـــــــــره؟؟؟
ناشناس۱۱۱۹۵۱۱۰۹:۰۵:۰۶ ۱۳۹۸/۷/۱۳
آفرین واحسنت به شجاعت این مردکه افشاگری میکند.
محمد۱۱۱۹۵۲۴۰۹:۲۲:۰۲ ۱۳۹۸/۷/۱۳
اقای توکلی لطفا یک بررسی در خصوص زمین های منطقه 22 تهران بیاندازید 1-چطور این همه زمین در اختیار نظامیان قرار گرفت و... 2- چرا این منطقه که محل ورود هوای تازه و بادهای غالب شره تهران (سمت غرب) زمین به برج سازی تعلق گرفت و... 3- آب دریاچه مصنوعی از کجا تامین می شود
رضا۱۱۱۹۵۴۴۰۹:۳۹:۲۹ ۱۳۹۸/۷/۱۳
باسلام ضمن تشکر ازاقای توکلی کار شما زمانی قابل تقدیره که برای همه ازاین نامه ها بنویسید به نظر میرسد براساس شواهد این کمترین باشد الان شهرها درمحاصره زمین خواران به عناوین مختلف هستند چیزی برای مردم باقی نمونده
محمد۱۱۱۹۶۹۰۱۱:۲۴:۴۵ ۱۳۹۸/۷/۱۳
خدا پدرت را بیامرزد آقای توکلی
علی۱۱۱۹۷۳۸۱۱:۴۸:۵۶ ۱۳۹۸/۷/۱۳
با سلام آفرین به آقای توکلی
خلیلی۱۱۱۹۹۵۷۱۳:۵۸:۰۸ ۱۳۹۸/۷/۱۳
شمایی که نوشتید در قزوین نیاوران وجود ندار پی خواب برده شما رو بر ببین چه خبره نیاوران قزوین
جلیلوند۱۱۲۰۵۸۲۲۱:۵۸:۳۱ ۱۳۹۸/۷/۱۳
آقای رییسی باید دست این اختلاص گران یک به یک قطع شودزندان و بازداشت دیگه فایده ای ندارد

پربحث‌های هفته

 1. اصرار بر تحقیر ایران در ماجراي واکسن کرونا !

 2. اين فريبكاری برای مجلس يازدهم جواب نمی دهد!

 3. عروسی میلیاردی به سبک سیندرلا در لواسان!

 4. تاملی در نامه موسوی خوئينی‌ها

 5. مغالطه عجیب تاجگردون درباره «شیشه کثیف و دستمال تمیز» 

 6. توکلی: یقه سفیدها در حال نابود کردن کشور هستند/ مجلس، تصمیم‌گیری دشواری را درباره تاجگردون پیش روی خود دارد

 7. جهانگیری: رای ۲۴ میلیونی مردم در انتخابات تایید کارنامه اقتصادی دولت روحانی بود/ ۳.۵ میلیون شغل ایجاد کردیم

 8. دوره آموزشی سربازی ۲ ماهه شد

 9. ازدواج دختر سردار سلیمانی با فرزند مقام ارشد حزب‌الله لبنان

 10. اگر خوب نشم، می‌کشمت!

 11. جنگنده تهاجمی پیشرفته «قاهر۳۱۳» چه پیامی به آمریکا و روسیه داد؟

 12. حمله به حشد شعبی؛ زنگ خطر فتنه داخلی درعراق

 13. تهیه طرح تغییر الگوی سهمیه بندی بنزین در مجلس/ اختصاص سهمیه بنزین به خانواده به جای خودرو

 14. معجزه ای که اتفاق نیفتاد!

 15. مرامنامهٔ انقلابیون ساده انگار ...

 16. جزئیات جدید بسته حمایت ازمستاجران/چرا سقف اجاره ۲۵ درصد تعیین شد؟

 17. سیروس گرجستانی درگذشت

 18. پایان داستان غم انگیز زم

 19.  ردپای زنگنه در هپکو به نقل از نماینده تهران/ وزارت نفت: بیژن زنگنه از سال ۸۵ بازنشسته است  

 20. مجلس «مچ‌گیری» نکند،‌ دولت هم «وظیفه» ‌اش را انجام دهد

 21. تخریب ویلای لوکس داماد شمخانی

 22. عیار ناکارآمدی دولت الکترونیک؛ بلاتکلیفی صدور ۱۰ میلیون کارت ملی

 23. حکم یک دادگاه آمریکایی: محموله نفتکش‌های ایرانی که به ونزوئلا رفته بودند، مصادره شود

 24. کرونا هنوز تنوره می‌زند/ فکری هم به حال جامعه پزشکی کنید

 25. روحانی: زمان دعوای سه قوه نیست/ ماسک زدن از ۱۵ تیر الزامی می‌شود/ سال ۹۹ سخت‌ترین سال از لحاظ فشار اقتصادی است

ابر آروان

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های دیروز

   پربحث‌های هفته

   1. اين فريبكاری برای مجلس يازدهم جواب نمی دهد!

   2. تاملی در نامه موسوی خوئينی‌ها

   3. مغالطه عجیب تاجگردون درباره «شیشه کثیف و دستمال تمیز» 

   4. توکلی: یقه سفیدها در حال نابود کردن کشور هستند/ مجلس، تصمیم‌گیری دشواری را درباره تاجگردون پیش روی خود دارد

   5. ازدواج دختر سردار سلیمانی با فرزند مقام ارشد حزب‌الله لبنان

   6. جنگنده تهاجمی پیشرفته «قاهر۳۱۳» چه پیامی به آمریکا و روسیه داد؟

   7. مرامنامهٔ انقلابیون ساده انگار ...

   8. پایان داستان غم انگیز زم

   9. مجلس «مچ‌گیری» نکند،‌ دولت هم «وظیفه» ‌اش را انجام دهد

   10. روحانی: زمان دعوای سه قوه نیست/ ماسک زدن از ۱۵ تیر الزامی می‌شود/ سال ۹۹ سخت‌ترین سال از لحاظ فشار اقتصادی است

   11. رهبر انقلاب: تنها راه مقابله با ویروس فساد، قطع دست مفسد است/ امنیت گزارشگران فساد را حفظ کنید

   12. احیای چپ رادیکال به روایت قوچانی/سناریوی جدید درباره مرگ قاضی منصوری/محسن رضایی نامزد انتخابات ۱۴۰۰ می‌شود؟

   13. جزئیات «تایید اعتبارنامه تاجگردون» در کمیسیون تحقیق

   14. حل مشکلات حمل‌ونقل عمومی تهران با «هل دادن»مدیران شهری!

   15. درخواست تاجگردون از هیئت رئیسه مجلس/افزایش عجیب قیمت سکه/ انتقادات تند کرباسچی از اصلاح‌طلبان/ پشت‌بام‌خوابی واقعاً وجود دارد؟

   16. واکنش حسین شریعتمداری به نامه خوئینی‌ها؛ از کجا دیکته شده بود؟

   17. محسن رضایی: سیاست‌های لیبرالی این دولت، پول ملی را از خاصیت انداخته/ خوئینی‌ها، آدرس غلط داده است

   18. عبدی: موضوع تحول خواهی ساختارها هستند نه افراد / سه نهاد در خط مقدم برای ایجاد تحول

   19. سخنگوی قوه قضائیه: روح‌الله زم به اعدام محکوم شد/ دریافت تصویر منتسب به جنازه قاضی منصوری/ حسن رعیت بازداشت است

   20. واعظی: روحانی به امور اجرایی تسلط کامل دارد/ در ماجرای ملک جماران به رئیس‌جمهور، جفا شد/ تحولات اخیر در بازار ارز موقت است

   21. جایگاه ایران در آینده جهان 

   22. واکنش ربیعی به نامه رؤسای کمیسیون‌های مجلس به رئیس جمهور

   23. انتقاد از مسوولان، اعتراض به ‌نظام جمهوری اسلامی نیست

   24. چرا مسئولان در جمهوری اسلامی از مردم فاصله گرفتند؟/ ماجرای محاجّه با محسن قرائتی بر سر سفر لاکچری هادی غفاری

   25. پالس‌های روحانی باعث گستاخی اروپا و قطعنامه شورای حکام شد؟!

   آخرین عناوین