جزئیات تحریم‌های جدید آمریکا/اقدمات «عجیب و غریب» ترامپ برای شکستن مقاومت ایران

گروه سیاسی الف،   3980404078 ۲۴ نظر، ۰ در صف انتشار و ۸ تکراری یا غیرقابل انتشار
جزئیات تحریم‌های جدید آمریکا/اقدمات «عجیب و غریب» ترامپ برای شکستن مقاومت ایران

به گزارش الف، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا دیروز فرمان اجرایی تحریم‌های جدیدی علیه ایران را امضا کرد. واشنگتن اعلام کرده تحریم‌های جدید در واکنش به سرنگونی پهپاد آمریکایی توسط ایران صورت می‌گیرد. ترامپ عنوان کرده این تحریم‌ها به مثابه اهرم فشاری برای بازگردندان ایران به میز مذاکره است.

ترامپ همچنین مدعی شد که هرگز اجازه نمی‌دهد ایران به سلاح اتمی دست یابد.

استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا نیز با بیان اینکه تحریم‌های جدید آمریکا بر نهاد رهبری اعمال می‌شود، گفت: تعدادی از فرماندهان سپاه به فهرست تحریم‌های آمریکا افزوده شده‌اند. این فرماندهان علیرضا تنگسیری (فرمانده نیروی دریایی)، امیرعلی حاجی زاده (فرمانده هوا فضا) و محمد پاکپور (فرمانده نیروی زمینی) سپاه پاسداران هستند.

در لیست تحریم های جدید همچنین فرماندهان مناطق پنج‌گانه نیروی دریایی به نام سردار عباس غلامشاهی فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی سپاه، سردار یدالله بادین فرمانده منطقه سوم نیروی دریایی سپاه پاسداران، سردار رمضان زیراهی فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه،سردار منصور روانکار فرمانده منطقه چهارم نیروی دریایی سپاه و سردار علی عظمایی فرمانده منطقه پنجم دریایی سپاه قرار دارند.

فرماندهان پنج ناحیه نیروی دریایی سپاه که عبارتند از عباس غلامشاهی فرمانده منطقه یکم، رمضان زیراهی فرمانده منطقه دوم، یدالله بادین فرمانده منطقه سوم، منصور روانکار فرمانده منطقه چهارم و علی عظمایی فرمانده منطقه پنجم نیروی دریایی هم به این فهرست اضافه شده‌اند.

وزیر خزانه‌داری آمریکا همچنین گفته ترامپ به وی دستور داده است محمدجواد ظریف نیز تحت تحریم قرار گیرد.منوچین هم چنین با تکرار گفته‌های دونالد ترامپ عنوان کرد تحریم‌های جدید در راستای بازگرداندن ایران به میز مذاکره و امضای توافقی جامع است.

اقدام آمریکایی ها بدعتی جدید در روابط بین الملل است که با مناسبات و رویه های معمول بین المللی هیچ تناسبی ندارد. بدون شک سیاست فشار حداکثری آمریکا برخلاف تاکید همیشگی بر مذاکره و انجام گفت‌و‌گو است؛ البته در حال حاضر اقتصاد ایران به صورت کامل مورد تحریم قرار گرفته و تاکید بر اینکه دسترسی برخی افراد و شخصیت‌ها به سیستم مالی بین‌المللی قطع می‌شود بیشتر شعاری و جنگ روانی و تبلیغاتی است.

حسن روحانی، امروز درباره تحریم های جدید آمریکا گفت: اموال رهبری را می‌خواهید تصرف کنند؟ اموال رهبری یک حسینیه و یک خانه ساده است. رهبران ما که مثل رهبران بقیه کشورها نیستند که در حساب های خارجی شان میلیاردها پول داشته باشند که بخواهید آنها را تحریم و تصرف کنید.

وی گفت: یک آدمی بیاید یک کار وقیحانه و احمقانه انجام دهد؟ که چی؟ رهبری کشور را بگویید تا مثلا تحریم می‌کنم که نیاید آمریکا! خوش مزه است! ما آنها را راه نمی‌دهیم بعد می‌گویید شما نیاید؟!

روحانی خاطر نشان کرد: امروز در هیأت حاکمه آمریکا یک سرخوردگی عجیب و سردرگمی بزرگ بوجود آمده است؛ آنها سرخورده شده‌اند، چرا که هر اقدامی می‌کنند، به نتیجه نمی‌رسد و تأثیری ندارد به گونه‌ای که آنها توقع داشتند کشور را در مدت 2 تا 3 ماه برهم بریزند اما می‌بینند که هر اقدامی می‌کنند، می‌بینند ملت ایران مستحکم‌تر، محکم‌تر، سرزنده‌تر و با روحیه بهتر در عرصه‌های مختلف حرکت می‌کند.

در این راستا سیدعباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه در توئیتر نوشت: «تحریم بی‌حاصل رهبری ایران و نیز فرمانده دیپلماسی کشور یعنی بسته شدن همیشگی راه دیپلماسی با دولت مستاصل آمریکا. دولت ترامپ در حال نابودی همه سازوکارهای جا افتاده بین‌المللی برای حفظ صلح و امنیت جهانی است.»

بیشتر بخوانید:

روحانی: کاخ سفید دچار معلولیت ذهنی شده/ دست سپاه را می‌بوسیم

البته هنوز به صورت کامل جزئیات تحریم‌های جدید اعلام نشده است. در این باره روزنامه فرهیختگان نوشت: اتفاق عجیب روز گذشته این بود که آمریکا در عین حالی که ادعای تحریم میلیاردها دلار از پول‌های ایران را می‌کرد، با تمام توان از ابراز جزئیات این تحریم و اینکه دستور اجرایی جدید شامل کدام نهادها می‌شود، اجتناب کرد. تا زمانی که این متن نگاشته می‌شود هنوز نه ترامپ، نه وزیر خزانه‌داری و نه کاخ سفید جزئیات تحریم‌های اعمال‌شده را دقیقاً برخلاف روال گذشته اعلام نکرده و تنها به بیان کلیات و سرفصل‌هایی از آن اکتفا کرده‌اند. این اولین نشانه‌ای است که می‌گوید آمریکا چیز جدیدی در چنته ندارد و حتی منوچین، وزیر خزانه‌داری این کشور با اینکه سه خبرنگار از وی درمورد احتمال بالای بی‌اثر بودن این تحریم‌ها می‌پرسند جزئیات را نمی‌گوید و توضیحات بسیار محدودی را ارائه می‌کند.

به گزارش الف، پس از سرنگونی پهپاد ترایتون آمریکا در محدوده سرزمینی، دونالد ترامپ مدعی شده بود که حمله به ایران را چند دقیقه از انجام لغو کرده است. رئیس جمهور سقوط پهپاد را اشتباهی بزرگ از سوی ایران معرفی کرده بود.

رهبر انقلاب چند هفته قبل در دیدار شینزو آبه، عنوان کرده بود: من شخص ترامپ را شایسته مبادله هیچ پیامی نمی‌دانم و هیچ پاسخی هم به او ندارم و نخواهم داد... ما این حرف را اصلاً باور نمی‌کنیم زیرا مذاکرات صادقانه از جانب شخصی همچون ترامپ، صادر نمی‌شود. صداقت در میان مقامات آمریکایی بسیار کمیاب است.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

احمد۹۷۰۹۵۸۱۳:۴۳:۲۵ ۱۳۹۸/۴/۴
دیگر باید اسم آمریکا را گذاشت: United Sanctions of America
ناشناس۹۷۰۹۷۲۱۳:۵۱:۴۹ ۱۳۹۸/۴/۴
اینقدر که ترامپ درگیر ایرانه خود روحانی نیست
ناشناس۹۷۱۰۰۴۱۴:۰۱:۴۵ ۱۳۹۸/۴/۴
تحریم رهبر به معنی عدم دیدار مقامات بعضی کشورها همانند گذشته با رهبر نیست؟ آنان از ترس چنین تحریمی چگونه می‌آیند؟ و در عمل چنین مسیری منزوی سازی کشور نخواهد بود؟
ناشناس۹۷۱۳۳۷۱۵:۴۴:۴۲ ۱۳۹۸/۴/۴
خیر اثری نخواهد داشت
ناشناس۹۷۱۰۱۷۱۴:۰۷:۲۶ ۱۳۹۸/۴/۴
تا همینجاش ارزش پولمون یک چهارم شده... انتظار دارید چه اتفاق خاصی بیوفته توی یکسال؟
ناشناس۹۷۱۰۲۵۱۴:۰۹:۴۹ ۱۳۹۸/۴/۴
گرایش ایران باید به سمت شرق و چین روسیه باشد از طریق همکاری با این دو کشور می توان تحریم ها را پشت سر گذاشت و اقتصاد کشور را سر و سامان داد.
حرف حساب۹۷۱۰۲۸۱۴:۱۰:۵۶ ۱۳۹۸/۴/۴
در شگفتم كه مطبوعات و رسانه هاي داخلي حتي تحريم ها هم سانسور مي كنند !!!
ناشناس۹۷۱۰۵۰۱۴:۱۶:۵۸ ۱۳۹۸/۴/۴
متاسفانه در حال حاضر مردم می بینندکه علی رغم شعارهای مسئولان ما بچه هایشان تو امریکا و اروپا زندگی می کنند اما ما ندیدیم که فرزند سناتور یا مقامات امریکایی بیایند و در کشور ما زندگی کنند.
ناشناس۹۷۱۰۷۴۱۴:۲۸:۱۰ ۱۳۹۸/۴/۴
بیچاره ها هیچ غلطی جز تحریم از راه دور نمی تونن انجام بدن
ناشناس۹۷۱۳۹۷۱۶:۰۷:۰۲ ۱۳۹۸/۴/۴
و بقیه دنیا هم یکپارچه این تحریم ها را رعایت میکنند
سجاد۹۷۱۰۹۳۱۴:۳۵:۰۰ ۱۳۹۸/۴/۴
تحریم بعدی ترامپ: کلیه شهدای ایران تحریم و باقیات و صالحات آنها بلوکه می شود. همچنین سپاه یکبار دیگه تحریم میشه.
ناشناس۹۷۱۷۷۱۱۸:۵۳:۴۵ ۱۳۹۸/۴/۴
هر بار که تحریم می کنه، یه بار دیگه هم سپاه رو تحریم.، می کنه، سری بعد نوبت واحد تدارکات، و آشپزخونه سپاه هست
ناشناس۹۷۱۱۱۹۱۴:۴۲:۲۷ ۱۳۹۸/۴/۴
این تحریم ها همش برای تحت فشار قراردادن مردم هستش نه مسئولان ، چون اگه قرار بر فشار به مسئولان بود یک بخشی از تحریم ها می تونست اخراج کلیه وابستگان به مسئولان از کشورهای آمریکایی و اروپایی باشه که نیست.
ناشناس۹۷۱۱۳۶۱۴:۴۶:۵۲ ۱۳۹۸/۴/۴
روحانی بعد از توافق ژنو در سال 92 : دیوار تحریم ها ترک برداشته است !
معلم۹۷۱۳۶۳۱۵:۵۱:۵۲ ۱۳۹۸/۴/۴
جاى دوست و دشمن را اشتباه نگيريد.
ناشناس۹۷۱۶۴۷۱۷:۵۵:۲۹ ۱۳۹۸/۴/۴
این سخنان نتیجه تجربه یک سیاستمدار بود
علی۹۷۱۱۶۳۱۴:۵۵:۴۷ ۱۳۹۸/۴/۴
اینطور که داره پیش میره اسم منم در تحریم بعدی قرار میگیره. تحریم های آینده آمریکا باعث افزایش روحیه ایرانی ها میشه چون این تحریم های جدید آمریکا دیگه واقعا واسه جوک گفتن خوبه. البته این حرف من نیستا حرف کارشنتس های خودوشون هست که میگن این تحریم ارزش آمریگا و تحریم ها پایین آورده.
نجم۹۷۱۲۹۲۱۵:۳۴:۳۷ ۱۳۹۸/۴/۴
اگر امریکا میخاست با ایران مذاکره کنه از حربه تحریم ،استفاده گسترده نمیکرد.هدف امریکا آقا زاده ها هستن.
سوال۹۷۱۳۷۰۱۵:۵۳:۱۷ ۱۳۹۸/۴/۴
من از دولت نمي پرسم از شما دوستان سوالي دارم شايد ترامپ براي چهار سال ديگه راي بياره اوضاع ما چطور ميشه يعني بايد هي مقاومت كرد ؟ دوران مردم كوبا و كره شمالي بودن سالهاست تمام شده واقعا چكار كنيم ؟
رضا۹۷۲۷۲۶۱۰:۵۳:۱۳ ۱۳۹۸/۴/۵
فرض کن یک بیماری در کره زمین شایع شد و به جز ایرانی ها بقیه مردم دنیا مردند شما چه کار می کنی رو به قبله دراز می کشی؟نه عزیز هیچ اتفاقی نمی افتد بعد از مدتی به این شرایط عادت می کنی الان وضغ ما نسبت به این شرایط فرضی هزار بار بهتر است چون همسایگان زیادی داریم و با ایشان هم مراودات گسترده ای داریم و همچنین بعضی از کشورهای بزرگ و مهم دنیا مانند چین،هند و روسیه
ناشناس۹۷۱۷۰۹۱۸:۲۴:۱۴ ۱۳۹۸/۴/۴
دفعه بعد باید ماشین های لوکس و اجناس لوکس،آب معدنی و نوشابه،سیگار و دخانیات ،فیلم های چینی و کره ای رو تحریم کنه اگه آدمه
ناشناس۹۷۱۷۲۸۱۸:۲۹:۰۷ ۱۳۹۸/۴/۴
اين تحريمها نتيجه ايستادگي در مقابل زورگويي است
صدام خوزستانی۹۷۲۶۹۷۱۰:۳۹:۵۸ ۱۳۹۸/۴/۵
تا خون در رگ ما خامنه ای رهبر ما است
ناشناس۹۷۲۸۹۱۱۱:۵۹:۳۱ ۱۳۹۸/۴/۵
تجربه نشان داده است که دولت آمریکا همواره عاشق کشورها و گروه هایی میشود که آمریکاییها را میکشند تجربه انفجار مقر تفنگداران آمریکایی باعث پیوند اسرائیل و آمریکا شد تجربه 11 سپتامبر باعث پیوند بیشتر عربستان و آمریکا شد ولی متاسفانه ایران از زدن هواپیمای حامل افسران آمریکایی منصرف شد به نظر من کشتار آمریکاییها ما را به آمریکا نزدیک تر میکند

پربحث‌های اخیر

 1. عراقچی حامل پیشنهاد جدید روحانی به مکرون است

 2. مزدک به سلامت  

 3. کریمی‌قدوسی: لیست دوتابیعتی‌ها را به رسانه‌ها می‌دهم/ من نگفتم که روحانی دوتابعیتی است

 4. پاسخ‌های رئیس اتحادیه مشاوران املاک‌ به مخاطبان الف: قیمت مسکن کاهش و سامانه کد رهگیری اجرایی می‌شود

 5. بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس شد

 6. درخواست نمایندگان سه استان شمالی از روحانی برای ممنوعیت واردات برنج

 7. آزمون سراسری ۹۹ را بدون اعمال تأثیر قطعی معدل برگزار کنید

 8. ترامپ: پلیس تنگه هرمز برای حفاظت از کشتی‌های سعودی و چینی نخواهیم بود

 9. واکنش رئیس دفتر رهبری به باستی‌هیلز/ بازگشت بخت‌آزمایی به تلویزیون/ شرمندگی جهانگیری دردی از مردم دوا نمی‌کند

 10. چین با یافتن راهی منحصر به فرد تحریم‌های نفتی آمریکا علیه ایران را دور زد

 11. افشای دریافت حقوق نجومی توسط ۴۰۰ نفر از مدیران دستگاه‌های مختلف

 12. بازگشت دلار به کانال ۱۲ هزار تومان

 13. استقبال خاص جوانان فلسطینی از خبرنگار سعودی  

 14. چای خارجی ٨٠ هزارتومان گران شد

 15. دولت ، همراه با آمریکا صداوسیما را تحریم نکند/تخصیص ندادن اعتبار صداوسیما خلاف قانون است

 16. احتمال پرواز جنگنده‌های آمریکایی بر فراز تنگه هرمز

 17. واکنش وزیر به آمار رئیس جمهور درباره اجاره مسکن

 18. مطهری: تحریم انتخاباتی اصلاح‌طلبان روش درستی نیست

 19. به دنبال سرنخ‌هایی از مزدک میرزایی

 20. درخواست نمایندگان شمال برای ممنوعیت واردات برنج

 21. محکومیت محسن افشانی به یک سال حبس

 22. مازیار ناظمی: مطمئن نیستم مزدک میرزایی رفته باشد  

 23. دژپسند: مفقودی یک میلیارد یورو ارز دولتی صحت ندارد

 24. روحانی: قیمت گوشت هنوز متعادل نیست

 25. دیدار محرمانه مریم رجوی با نتانیاهو

پربحث‌های دیروز

 1. آیا ما ایرانی‌ها نژادپرستیم؟

 2. جهانگیری: بابت فشارهای اقتصادی چندسال اخیر شرمنده مردم هستیم

 3. رئیس پلیس دبی: چرا ترامپ که در برابر عرب‌ها شیر بود، حالا در برابر ایران خرگوش است؟

 4. اسناد جدیدی از تخلفات دانشگاهی حسین فریدون به دست آمده است

 5. عراقچی حامل پیشنهاد جدید روحانی به مکرون است

 6. سرانجام نجفی در صورت غیر عمدی بودن قتل چه خواهد شد؟

 7. لحظه شهادت «داریوش رضایی‌نژاد» چگونه گذشت  

 8. مزدک به سلامت  

 9. نامه نمایندگان مجلس به روحانی: رئیس بنیاد شهید را برکنار کنید

 10. کریمی‌قدوسی: لیست دوتابیعتی‌ها را به رسانه‌ها می‌دهم/ من نگفتم که روحانی دوتابعیتی است

 11. پاسخ‌های رئیس اتحادیه مشاوران املاک‌ به مخاطبان الف: قیمت مسکن کاهش و سامانه کد رهگیری اجرایی می‌شود

 12. بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس شد

 13. درخواست نمایندگان سه استان شمالی از روحانی برای ممنوعیت واردات برنج

 14. آزمون سراسری ۹۹ را بدون اعمال تأثیر قطعی معدل برگزار کنید

 15. برادر میترا استاد: تصمیم نهایی با من است/ برای رضایت صحبت شده ولی موافقت نکرده‌ایم

 16. سرمقاله گاردین درباره بحران نفتکش‌ها: توقیف کشتی ایرانی کبریت‌زدن به بنزین بود

 17. ترامپ: پلیس تنگه هرمز برای حفاظت از کشتی‌های سعودی و چینی نخواهیم بود

 18. بازیگران قدرتمند دلالی بازار مسکن چه کسانی هستند!

 19. واکنش رئیس دفتر رهبری به باستی‌هیلز/ بازگشت بخت‌آزمایی به تلویزیون/ شرمندگی جهانگیری دردی از مردم دوا نمی‌کند

 20. چین با یافتن راهی منحصر به فرد تحریم‌های نفتی آمریکا علیه ایران را دور زد

 21. افشای دریافت حقوق نجومی توسط ۴۰۰ نفر از مدیران دستگاه‌های مختلف

 22. بازگشت دلار به کانال ۱۲ هزار تومان

 23. استقبال خاص جوانان فلسطینی از خبرنگار سعودی  

 24. چای خارجی ٨٠ هزارتومان گران شد

 25. توکلی: روحانی برخی از اعضای کابینه را تغییر دهد/ اشتباهاتی که دولت در داخل مرتکب می‌شود وضع را خراب می‌کند

پربحث‌های هفته

 1. روحانی بودجه صداوسیما را قطع کرد

 2. تحريم صداوسيما به دليل گاندو؛ دولت كوتاه آمد يا تغيير تاكتيك داد؟

 3. واکنش احتمالی انگلیس به توقیف نفتکش: مصادره دارایی‌ها و تحریم ایران

 4. تكمله اي بر حرف و حديث هاي گاندو/ لطفا حكم كلي صادر نکنید!

 5. آیا ما ایرانی‌ها نژادپرستیم؟

 6. ضرب شستی به گستاخی‌های تاریخی انگلیس

 7. پرسش‌های خود را از رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور با «الف» در میان بگذارید

 8. واکنش کاربران فضای مجازی به توقیف نفتکش انگلیسی: هنوز مانده تا با هم بی حساب شویم!  

 9. ادعای ترامپ درباره رویارویی کشتی آمریکایی و پهپاد ایرانی

 10. حمایت احمدی‌نژاد از مذاکره با ترامپ!/ واکنش ابطحی به توقیف نفتکش انگلیسی/ چرا نمایندگان اصلاح‌طلب به دهقان رای دادند؟

 11. اولین تصاویر از جاسوسان بازداشت‌شده "سیا" در ایران  

 12. جهانگیری: بابت فشارهای اقتصادی چندسال اخیر شرمنده مردم هستیم

 13. تصاویر دیده نشده از داخل ناو یو اس اس باکسر آمریکا  

 14. رئیس پلیس دبی: چرا ترامپ که در برابر عرب‌ها شیر بود، حالا در برابر ایران خرگوش است؟

 15. نامه دولت برای تحریم مالی صداوسیما در شورای نظارت بررسی می‌شود

 16. روحانی: میزان اجاره‌بها در تهران به طور متوسط ۳۰ درصد افزایش یافته/ این رقم امیدوارکننده است

 17. توقیف یک فروند نفتکش انگلیسی در تنگه هرمز توسط نیروی دریایی سپاه

 18. ورود برق آسا تکاوران سپاه به نفتکش انگلیسی  

 19. فرمانده نیروی انتظامی: خودرو حریم خصوصی نیست و کشف حجاب در آن جرم است

 20. توانا بود هرکه با ما بود!

 21. دستور رئیس جمهور برای بودجه صداوسیما غیر قانونی است

 22. غلامی: قطع بودجه صداوسیما به خاطر یک سریال رفتاری قجری است

 23. بودجه صدا و سیما قطع شد/ حمایت سعید جلیلی از وزیر دولت/ عباس عبدی: چرا خبر خودکشی نجفی منتشر نشد؟

 24. خط و نشان پلیس برای سلبریتی‌های بد حجاب در فضای مجازی

 25. چرا قیمت دلار در اوج خصومت غرب با ایران پایین آمد؟

پربحث‌های اخیر

 1. عراقچی حامل پیشنهاد جدید روحانی به مکرون است

 2. کریمی‌قدوسی: لیست دوتابیعتی‌ها را به رسانه‌ها می‌دهم/ من نگفتم که روحانی دوتابعیتی است

 3. درخواست نمایندگان سه استان شمالی از روحانی برای ممنوعیت واردات برنج

 4. واکنش رئیس دفتر رهبری به باستی‌هیلز/ بازگشت بخت‌آزمایی به تلویزیون/ شرمندگی جهانگیری دردی از مردم دوا نمی‌کند

 5. افشای دریافت حقوق نجومی توسط ۴۰۰ نفر از مدیران دستگاه‌های مختلف

 6. دولت ، همراه با آمریکا صداوسیما را تحریم نکند/تخصیص ندادن اعتبار صداوسیما خلاف قانون است

 7. مطهری: تحریم انتخاباتی اصلاح‌طلبان روش درستی نیست

 8. روحانی: قیمت گوشت هنوز متعادل نیست

 9. حکم قاتلان شیرمحمدعلی صادر شد

 10. اقلیتی قارون صفت با ماشین‌های میلیاردی در خیابان‌‌ها رژه می‌روند

 11. درخواست ۲۹ نماینده برای سلب عضویت «علیرضا رحیمی» از هیات رئیسه مجلس

 12. عراقچی پیام کتبی روحانی را تسلیم ماکرون کرد

 13. عراقچی در دیدار با لودریان: اجازه اخلال در روند کشتیرانی در خلیج فارس را نخواهیم داد

 14. علی لاریجانی: آمریکایی‌ها به دنبال قطع صادرات نفت ایران و ایجاد تنش در کشور بودند اما در هیچ یک موفق نشدند

 15. آیت الله رئیسی: نقش معاونت حقوقی ریاست جمهوری در قانونمداری بسیار زیاد است

 16. رئیس اسبق سازمان غذا و دارو؛ تابعیت دو گانه من و خانواده ام کذب است

 17. کوبیدن بر طبل ترامپیسم چرا؟

 18. تقدیر حجت الاسلام طائب از ضربه وزارت اطلاعات به CIA

 19. تاجرنیا: شورای سیاست‌گذاری دکّان برخی اصلاح‌طلبان شده است

 20. ظریف به جانسون تبریک گفت  

 21. شکایت شورایعالی امنیت ملی از فلاحت‌پیشه

 22. ظریف: ایران به دنبال تقابل با انگلیس نیست/ کار آن‌ها "دزدی دریایی" بود

 23. سردار جلالی: ایران به امپراتوری انگلیس بر دریاها پایان داد

 24. وزیر اطلاعات: همه اقتدار اطلاعاتی ایران را باور دارند

 25. فتاح: کمیته امداد جای سیاسی کاری نیست

پربحث‌های دیروز

 1. آیا ما ایرانی‌ها نژادپرستیم؟

 2. اسناد جدیدی از تخلفات دانشگاهی حسین فریدون به دست آمده است

 3. عراقچی حامل پیشنهاد جدید روحانی به مکرون است

 4. لحظه شهادت «داریوش رضایی‌نژاد» چگونه گذشت  

 5. نامه نمایندگان مجلس به روحانی: رئیس بنیاد شهید را برکنار کنید

 6. کریمی‌قدوسی: لیست دوتابیعتی‌ها را به رسانه‌ها می‌دهم/ من نگفتم که روحانی دوتابعیتی است

 7. درخواست نمایندگان سه استان شمالی از روحانی برای ممنوعیت واردات برنج

 8. واکنش رئیس دفتر رهبری به باستی‌هیلز/ بازگشت بخت‌آزمایی به تلویزیون/ شرمندگی جهانگیری دردی از مردم دوا نمی‌کند

 9. افشای دریافت حقوق نجومی توسط ۴۰۰ نفر از مدیران دستگاه‌های مختلف

 10. توکلی: روحانی برخی از اعضای کابینه را تغییر دهد/ اشتباهاتی که دولت در داخل مرتکب می‌شود وضع را خراب می‌کند

 11. دولت ، همراه با آمریکا صداوسیما را تحریم نکند/تخصیص ندادن اعتبار صداوسیما خلاف قانون است

 12. مطهری: تحریم انتخاباتی اصلاح‌طلبان روش درستی نیست

 13. روحانی: قیمت گوشت هنوز متعادل نیست

 14. حکم قاتلان شیرمحمدعلی صادر شد

 15. اقلیتی قارون صفت با ماشین‌های میلیاردی در خیابان‌‌ها رژه می‌روند

 16. درخواست ۲۹ نماینده برای سلب عضویت «علیرضا رحیمی» از هیات رئیسه مجلس

 17. عباسی: دولت‌مردی که تبعیض قائل می‌شود تیشه به ریشه می‌زند

 18. چرا حقوق‌ها در سامانه حقوق و مزایا در دسترس نیست؟

 19. علی لاریجانی: آمریکایی‌ها به دنبال قطع صادرات نفت ایران و ایجاد تنش در کشور بودند اما در هیچ یک موفق نشدند

 20. آیت الله رئیسی: نقش معاونت حقوقی ریاست جمهوری در قانونمداری بسیار زیاد است

 21. رئیس اسبق سازمان غذا و دارو؛ تابعیت دو گانه من و خانواده ام کذب است

 22. کوبیدن بر طبل ترامپیسم چرا؟

 23. تقدیر حجت الاسلام طائب از ضربه وزارت اطلاعات به CIA

 24. تاجرنیا: شورای سیاست‌گذاری دکّان برخی اصلاح‌طلبان شده است

 25. ظریف به جانسون تبریک گفت  

پربحث‌های هفته

 1. تحريم صداوسيما به دليل گاندو؛ دولت كوتاه آمد يا تغيير تاكتيك داد؟

 2. آیا ما ایرانی‌ها نژادپرستیم؟

 3. ضرب شستی به گستاخی‌های تاریخی انگلیس

 4. واکنش کاربران فضای مجازی به توقیف نفتکش انگلیسی: هنوز مانده تا با هم بی حساب شویم!  

 5. حمایت احمدی‌نژاد از مذاکره با ترامپ!/ واکنش ابطحی به توقیف نفتکش انگلیسی/ چرا نمایندگان اصلاح‌طلب به دهقان رای دادند؟

 6. نامه دولت برای تحریم مالی صداوسیما در شورای نظارت بررسی می‌شود

 7. روحانی: میزان اجاره‌بها در تهران به طور متوسط ۳۰ درصد افزایش یافته/ این رقم امیدوارکننده است

 8. توانا بود هرکه با ما بود!

 9. دستور رئیس جمهور برای بودجه صداوسیما غیر قانونی است

 10. بودجه صدا و سیما قطع شد/ حمایت سعید جلیلی از وزیر دولت/ عباس عبدی: چرا خبر خودکشی نجفی منتشر نشد؟

 11. اسناد جدیدی از تخلفات دانشگاهی حسین فریدون به دست آمده است

 12. آقای رییس جمهور؛ اعداد همه واقعیت‌ها را نمی‌گویند

 13. عراقچی حامل پیشنهاد جدید روحانی به مکرون است

 14. چرا محافظان ظریف همراه او به نیویورک نرفتند؟

 15. دستور عجیب رئیس جمهور به نوبخت/ تخصیص بودجه صدا و سیما در صورت صلاحدید نمایندگان دولت

 16. آقای ترامپ نتوانستید بزنید

 17. ظریف: ایران آماده مقابله با ترامپ طی شش سال آینده است

 18. تلافی‌که تعارف ندارد!

 19. لحظه شهادت «داریوش رضایی‌نژاد» چگونه گذشت  

 20. کدخدایی: شورای نگهبان مصلحت سنجی ندارد/ برابری دیه زن و مرد ایراد شرعی دارد

 21. کنایه‌ دوباره حسام‌الدین آشنا به سریال سازی جاسوسی

 22. روایت آیت‌الله مصباح از دو قطبی شدن جامعه/ بررسی مجدد پرونده حسین فریدون/ باهنر: خاتمی از سران فتنه نیست

 23. کامنت‌های برتر مخاطبان الف: دولت اگر جوابی به سریال گاندو دارد، اسنادش را ارائه کند/ انتظار این بود که دادستان عذرخواهی کند/ هرچه تحریم‌ها بیشتر شود، تاثیرش کمتر می‌شود

 24. توقیف یک کشتی ‌خارجی حامل سوخت قاچاق توسط سپاه پاسداران

 25. سپاه: ادعاي ساقط كردن پهباد ايراني دروغ است، بزودي اثبات مي كنيم

آخرین عناوین