مروری بر اخبار مهم روز؛ ضرورت شفافیت درباره دیوارکشی در اطراف مجلس/ ماجرای شایعه استعفای ظریف/ روایت عجیب روزنامه اصلاح طلب از اختلافات اطرافیان روحانی

گروه سیاسی الف،   3971019151 ۲۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۸ تکراری یا غیرقابل انتشار
ضرورت شفافیت درباره دیوارکشی در اطراف مجلس/ ماجرای شایعه استعفای ظریف/ روایت عجیب روزنامه اصلاح طلب از اختلافات اطرافیان روحانی

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

 واگذاری ها پنهانی و با رشوه چندصد سکه بوده

محمد دهقان، نماینده مجلس درباره خصوصی سازی گفت: بنده با خصوصی سازی مخالف نیستم و در سیاست های کلی اعلام شده از سوی رهبر انقلاب نیز بر خصوصی سازی تاکید شده است. اولین نگاه در خصوصی سازی تاکید بر شفافیت است. نگرانی ها از خصوصی سازی نیست بلکه از نحوه واگذاری ها، مفت فروشی ها و فساد و زیرپاگذاشتن قانون است.

به‌گفته وی، هفت‌تپه را دلالان دلار خریداری کرده‌اند و در اصل اموال ملت را غارت کرده‌اند. هفت‌تپه 24 هزار هکتار زمین دارد که در واگذاری به دو فرد جاعل و رشوه‌دهنده در حد چندصد سکه واگذار شده است. زمین هفت‌تپه اکنون حدود 8هزار میلیارد تومان ارزش دارد که در ابتدا با قیمت 2600 میلیارد تومان فروخته شده و باز هم در آخر به 10 میلیارد و 500 میلیون تومان فروخته شد که در حقیقت فروشی نبوده بلکه غارت صورت گرفته است./ تسنیم

دومین سالگرد فوت آیت الله هاشمی و واکنش رسانه ها

آیت الله هاشمی رفسنجانی در تاریخ 19 دی 95 درگذشت. امروز روزنامه ها و رسانه های مجازی گزارش ها و یادداشت هایی درباره مرحوم هاشمی کار کرده بودند.

فاطمه هاشمی به اعتماد آنلاین گفت: ... اصلاً چرا آقای خاتمی انتخاب شد؟ برای اینکه همه فکر می‌کردند آقای هاشمی از آقای خاتمی حمایت می‌کند که انتخاب شد. ولی در دوره اصلاحات، اصلاح طلبان شروع به برخورد شدید با آقای هاشمی کردند. اصلاً این دروغ‌ها و تهمت‌ها از دوران اصلاحات علیه ایشان شروع شد. دروغ‌هایی که درباره اشرافی گری بود ولی آنها شدت دادند. دروغ‌های زیادی گفتند که خیلی‌ها خودشان پشیمان هستند و حرفهای ضد حرفهایشان را می‌زنند. حتی در انتخابات ۸۴ هم ستادهای اصلاح طلبان هم برای آقای معین کار نمی‌کردند و خودشان می‌گفتند که علیه آقای هاشمی صحبت می‌کردند. بعدها که چند نفرشان نزد من آمدند، می‌گفتند که به آنها گفته می‌شد اصلاً نمی‌خواهد برای آقای معین تبلیغ کنید فقط ضد آقای هاشمی تبلیغ کنید...

فاطمه هاشمی در ادامه می گوید: اصلاً اعدام‌های دهه ۶۰ به ایشان ارتباطی نداشته و حتی بعد از اینکه فهمیدند در جلسه اعتراض کرده‌اند. اتفاقاً گروه‌های تند آن موقع چپ‌ها و ارزشی‌ها بودند که این کار را کردند. پدرم و آقای خامنه‌ای و آقای موسوی، نخست وزیر بعداً در یک جلسه متوجه این قضیه شدند و اعتراض داشتند.

آیا مرحوم هاشمی ترور شد؟

 فاطمه هاشمی در ادامه می گوید: ...آن زمان آقای نوری در وزارت کشور بود و حرکاتی می‌کردند که پدرم با آن مخالف بود و چندین بار تذکر داد. گفت من حاضر نشدم حصر آقای منتظری را در شورای امنیت تصویب کنم و مخالف بودم ولی بعداً آقای خاتمی در شورای امنیت در دوران ریاست جمهوری خودشان حصر آقای منتظری را تصویب کردند. درواقع پدرم با این روش مخالف بود.

روزنامه جوان هم نوشت: ... فرزندان هاشمی که هویت سیاسی و جایگاه اجتماعی خود را مدیون پدر می‌دانند، برای حفظ جایگاه بر باد رفته خود بعد از فوت هاشمی همواره تلاش دارند که او را از سرای آخرت به میدان سیاست ورزی خود وارد کنند و همچنان «پدر» گرچه دیگر در قید حیات نیست، اما نردبان ترقی فرزندان باشد و گفتن از پدر برای آن‌ها ابزار ابراز وجود باشد. طبیعتاً این رفتار از سوی دیگر فعالان عرصه سیاست و از جمله منتقدان هاشمی بی پاسخ نخواهد ماند و این پاسخ‌ها را مریدان هاشمی برنمی‌تابند. نمی‌شود یک سو حق مدح هاشمی را داشته باشد و به سوی دیگر بگوییم پشت سر از دنیا گذشته حرف نزنید!

ادامه خبرهای ضدونقیض درباره ممنوع التصویری زائری

امروز نیز خبرهای متناقضی درباره ممنوع التصویری حجت الاسلام زائری منتشر شد.

ایران نوشت:غلامرضا کاتب، عضو هیات رئیسه مجلس مساله ممنوع‌التصویر شدن حجت‌الاسلام زائری در صدا و سیما را تایید کرد اما گفت که این ممنوع‌التصویری خواسته نمایندگان نبوده بلکه تصمیمی است که خود مدیران صدا و سیما و شخص علی عسگری گرفته‌اند.

به گفته کاتب «نمایندگان مجلس تنها از آقای علی عسگری خواسته بود تا جلوی توهین‌ها به قوه مقننه گرفته شود.» او البته توضیح داده که «آقای زائری به طور کلی ممنوع‌التصویر نیست و فقط از این پس در برنامه‌های زنده نمی‌تواند شرکت کند.»

بهروز نعمتی، سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی هم در جمع خبرنگاران گفت: اخیرا جلسه‌ای با آقای علی عسگری رییس سازمان صداوسیما و معاونان‌اش برگزار کردیم... در این جلسه گلایه‌مندی نمایندگان از نحوه‌ی برخی رفتارهای صداوسیما نیز مطرح شد، اما هیچ موضوعی در خصوص این‌که مجری احضار شده باشد وجود ندارد و این صحت ندارد. ما به کسی نگفتیم که کسی در صداوسیما ممنوع التصویر شود. اصلا این در شان هیات رییسه و مجلس شورای اسلامی نیست البته ممکن است صداوسیما با توجه به برنامه‌هایش کارهایی را پیش ببرد، اما ما چنین مواردی را مطرح نکردیم.

درخواست مجلس برای ممنوع التصویر شدن افراد را به شدت تکذیب می کنم+فیلم

اما علیرضا رحیمی، عضو هیات رئیسه مجلس در توییتر نوشت: درجلسه هیات رئیسه مجلس با مسئولین صدا و سیما آقای علی عسکری خبر ممنوعیت آقایان ظلی پور و زائری ازحضور در کلیه شبکه های سیما را اعلام کرد. اظهارات منسوب به آقای علی عسکری که محدودیتی برای آقای زائری نگذاشته ایم خلاف بیان وی درحضور ۲۰ نفر از مقامات مجلس و صداوسیما است.

معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهور هم به نقل از رئیس صداوسیما اعلام کرد ممنوع‌التصویری حجت‌الاسلام زائری صحت ندارد. پرویز اسماعیلی در توئیتر خود نوشت: امروز با دکتر علی عسگری رئیس محترم صداوسیما صحبت کردم. درباره مسائل اخیر نکاتی را مطرح کردند که در جای خود درست و قابل توجه است، اما... صراحتاً گفت: حجت‌الاسلام زائری از کارشناسان متعهد مسائل فرهنگی و اجتماعی است و بحث حذف و ممنوع‌التصویری او در تلویزیون صحت ندارد.

رئیس صدا و سیما:حجت‌الاسلام زائری از کارشناسان متعهد مسائل فرهنگی و اجتماعی است

مسئول دیوارکشی اطراف مجلس نهادهای امنیتی هستند

سخنگوی هیات رییسه مجلس مسئول دیوارکشی اطراف ساختمان بهارستان را نهادهای امنیتی اعلام کرد و گفت: مجلس در این موضوع نقش و مسئولیتی ندارد. ایرنا نوشت: «بهروز نعمتی» روز چهارشنبه در نشست خبری درپاسخ به سوالی مبنی بر صرف رقم بالایی برای دیوارکشی اطراف مجلس افزود: این موضوع اصلا صحت ندارد، اسناد آن موجود است و اگر کسی خواست می تواند آنها را بررسی کند.

به نظر می رسد معقولانه آن است درباره هزینه و چرایی انجام این کار شفاف سازی های لازم صورت گیرد. بدون شک رعایت مسائل امنیتی با دیوار کشی تفاوت دارد. به اذعان تمام مسئولان و حتی کشورهای غربی، جمهوری اسلامی یکی از امن ترین کشورها در دنیا است. اما در حال حاضر ورود مردم به مجلس و ملاقات با نماینده ها بسیار سخت و زمان بر شده و این مسئله برای افرادی که بنا به هر دلیلی از شهرستان مراجعه می کنند مشقت بارتر است.

ادامه اختلاف واعظی با اصلاح طلبان

ائتلاف اعتدل و اصلاحات تا همین چندی پیش مورد تصدیق و تایید همه چهره های سیاسی کشور بود اما گویی دوره جدید در راه است و اعتدال و توسعه نه تنها دیگر قصد همنشینی با اصلاح طلبان را ندارد، بلکه ترجیح می دهد سابقه دوستی های گذشته را نیز منکر شود.

علی صوفی، فعال سیاسی اصلاح طلب به نامه نیوز گفت: الان آقای واعظی خرش از پل گذشته و متاسفانه با بداخلاقی واقعیت های عینی را که زمانی زیادی هم از آن سپری نشده، منکر می شود تا با قلب کردن حقایق بتواند برای خود اعتبار و هوادار دست و پا کند.

 صوفی به فارس هم گفت: ما اطلاع موثق داریم آقای واعظی می‌خواهد آقای جهانگیری را در دولت از خاصیت بیندازد در حالی که مهمترین جایگاه و نقش پس از رئیس‌جمهور بر عهده معاون اول است. صوفی واعظی را ضد اصلاح‌طلب می‌داند و تاکید دارد واعظی خود را اصولگرا می‌داند و راهنما به راست می‌زند اما اصولگرایان نیز برای وی هیچ جایگاهی قائل نیستند و وی را نخواهند پذیرفت چون می‌دانند نیات آقای واعظی مخلصانه نیست.

محتشمی، دبیرکل حزب آزادی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اظهارات اخیر واعظی مبنی بر اینکه ما هیچ ائتلافی با اصلاح‌طلبان نداشته‌ایم، گفت: متاسفانه روحانی یک حلقه پیرامونی دارد که متصل به حزب اعتدال و توسعه است و در گذشته از کمترین پایگاه اجتماعی برخوردار بود.

میرلوحی:روحانی میخواهد "زیگزاگی" عمل کند/ لاریجانی با اصلاح‌طلبان همکاری می‌کند

دبیرکل حزب آزادی تصریح کرد: این حلقه پنج نفره توانسته‌اند در انتخاب‌های مدیریتی روحانی دخالت داشته باشند و همین امر باعث شده است که فاصله عمیقی بین استراتژی روحانی و افرادی که برای اجرای امور انتخاب شده‌اند، به وجود آید.

محتشمی با بیان اینکه عملکرد این افراد از کیفیت بالایی برخوردار نیستند، گفت: این افراد بیشتر از آنکه یک تئوریسین باشند، تکنسین هستند و می‌بینیم که هرجایی که فشاری در حوزه‌های مختلف مثل حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و حتی حوزه هنری وارد می‌شود.

محمدعلی ابطحی، از اعضای اصلی مجمع روحانیون مبارز، معتقد است نتیجه مثبت سخنان واعظی منجر به برداشتن بار انتقادهای مردمی از گردن اصلاح‌طلبان می‌شود. او باور دارد تا اینجای کار مردم مدام اصلاح‌طلبان را مسئول بحران‌های اخیر می‌دانستند؛ زیرا می‌گفتند نیروهای اصلاحات باعث روی‌کارآمدن دولت روحانی شدند، اما با پیش‌قدم‌شدن دولت در جداکردن خود از اصلاح‌طلب‌ها، این پیام ضمنی را به جامعه رساند که اصلاح‌طلبان مسئول معضلات این روزهای ایران نیستند. ابطحی در گفت‌وگو با شرق این صحبت ها را بیان داشته است.

روزنامه آفتاب یزد نوشت: در روزگاری که برخی از وزرای روحانی به دلیل فشار و مشکلات موجود، عرصه را ترک می‌کنند اما اسحاق جهانگیری از ماندن، کمک و عبور از بحران سخن می‌گوید... اظهارات جهانگیری برخلاف شایعات اخیر که حکایت از کناره گیری و استعفای او می‌کرد، نشان از عزم جزمش برای ماندن و کمک به دولت جهت حل مشکلات معیشتی و به ویژه جبران نسخه ارز 4200 تومانی که یاران حلقه به او تحمیل کرده بودند، دارد. به هر روی تلاش جهانگیری برای حل مشکلات اقتصادی می‌تواند یک بار دیگر منجر به افزایش محبوبیت و مطرح ساختن نامش به عنوان یکی از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری 1400 شود و امیدی تازه در اردوگاه اصلاح‌طلبی که این روزها حتی گاه سخن از عدم حضور در انتخابات آتی می‌آورند، ایجاد کند.

آفتاب یزد در ادامه می نویسد: ماموریت نخست یاران حلقه برای ایجاد اخلاف میان حسن روحانی و کاندیدای پوششی به همان روزهای نخست آغاز کار دولت باز می‌گردد... حلقه‌ای که گویا ماموریت خودسرانه شان، نخست فراهم ساختن زمینه دلخوری جهانگیری از روحانی، سپس اختلاف افکنی میان معاون و رئیس و در نهایت کاهش اثرگذاری اسحاق در دولت تعریف شده بود... ماموریت دوم حلقه مانند ماموریت اولشان موفقیت آمیز بود و پیشنهاد نرخ ارز 4200 تومانی در ابتدای سال 97 کار خودش را کرد و جهانگیری را در سراشیبی بسیار تندی فرو برد. این نسخه غیرکارشناسی و عجیب آن‌ هم به دنبال خروج آمریکا از برجام و بازگشت تحریم ها، منجربه تشدید مشکلات اقتصادی، گرانی نرخ دلار و افزایش نارضایتی‌های اقتصادی در میان افکار عمومی گردید.

دعوت مدیران به چالشی جدید؛ آیا فکر می‌کنید کسی هست که بخواهد شما را ترور کند؟

صبح نو درباره جدایی مسئولان از مردم نوشت: ... اندک توجهی به زندگی بسیاری از مدیران، جدایی آن‌ها از مردم را به‌خوبی نشان می‌دهد... ماجرای ژن خوب را که یادتان هست؟ برخی از آن‌ها حتی زحمت رانندگی را هم به خود نمی‌دهند؛ چه رسد به اینکه بخواهند با مترو و اتوبوس رفت‌وآمد کنند. باب توجیه هم که همیشه باز است. آن‌ها نباید در خطر باشند، آن‌ها نباید وقت‌شان را برای کارهای بی‌اهمیت تلف کنند، آن‌ها نباید دغدغه مسائل و مشکلات شخصی‌شان را داشته باشند و اگر غیر از این باشد، نمی‌توانند به مسائل و مشکلات کشور فکر کنند و دیگر توجیه‌هایی که به عقل جن هم نمی‌رسد...اصلاً مگر مدیران در خطرند؟ چه کسی و چرا باید آن‌ها را ترور کند؟ دشمنان خارجی؟ چرا؟ مگر از مدیران نالایقی که جای مسوولان نشسته‌اند، نیروی بهتری هم برای دشمن هست؟ پس خطر از سوی چه کسی؟ مردم؟ مدیران از مردم می‌ترسند؟ می‌ترسند که مردم حق‌شان را مطالبه کنند؟ تعارف را کنار بگذاریم. نکند مردم را تروریست می‌دانند؟...

... بیایید آقایانِ مدیر را به چالشی جدید دعوت کنیم و از آن‌ها بخواهیم به این سوال پاسخ بدهند: چه کسی می‌خواهد شما را ترور کند؟ و چرا؟ در واقع ما می‌خواهیم بدانیم که اصلاً از نظر آن‌ها، خطری تهدیدشان می‌کند یا نه؟ و اگر چنین خطری هست، از چه کسی یا از سوی کجاست؟ و این تهدید به چه دلیلی است؟ آقایان چه کرده‌اند که چنین تهدیدی را سبب شده؟

هیچ کس در دولت برای ۱۴۰۰ برنامه‌ ندارد

محمود واعظی، رئیس‌دفتر رئیس‌جمهور، ظهر امروز در حاشیه جلسه هیات‌دولت و در جمع خبرنگاران گفت: من یکبار بیشتر در مورد مساله اصلاح طلبان صحبت نکردم و این بود که ما با همه گروه‌های معتدل صحبت می‌کنیم، از سال 92 روابطمان خوب بوده و در این دولت با گروه‌های تند اصولگرا و اصلاح طلب نه در 92 و نه 96 اتلاف نداشته ایم.

رئیس‌دفتر رئیس جمهور درباره شایعه استعفای ظریف گفت: آقای ظریف یکی از وزرای خارجه موفق از اول انقلاب هستند، دولت و رییس جمهور از آقای ظریف حمایت می‌کنند و شایعات مربوط به استعفای ایشان صحت ندارد.

انتقاد یک نماینده مجلس از ادبیات و لابی‌گری دولت/ آشنا قبل از ارائه بودجه به رییس‌جمهور مشاوره می‌داد

جلیل رحیمی جهان آبادی نماینده تربت جام، تایباد و باخرز و عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: آقای آشنا بجای اینکه بودجه را بعد از ارائه به مجلس مورد نقد قرار بدهد، باید در طول یک سال گذشته به حسن روحانی مشاوره می‌داد تا هر کجا که اصلاحاتی لازم بود در دولت انجام شود.

 رحیمی جهان آبادی تاکید کرد: متاسفانه در این شرایط یک جنگ رسانه‌ای راه می‌افتد و بعد از آنکه بودجه را به مجلس ارائه می دهند سر فصل‌ها را اعلام می‌کنند و نظر مجلس را می خواهند و فشار بر مجلس وارد می‌کنند. دولت چرا نظر مردم را در طول یک سالی که سازمان برنامه و بودجه فصل های مختلف را بررسی می کند، نخواست؟ اگر هم ابهامی وجود دارد دولت باید پاسخگو باشد و اصلاحاتی که در مجلس انجام می دهیم بسیار اندک است. از کل پیشنهادات نمایندگان در سال گذشته تنها ۳ درصد به تصویب رسیده است... یک نماینده‌ای از شهرستان دور افتاده‌ای که آقای آشنا و برخی مشاوران رییس جمهور در طول عمرشان اسم آن شهرستان را در نقشه هم ندیده است، به تهران می‌آید. باید نیازهای آن منطقه را دنبال کند و در ردیف‌های بودجه تلاش کند تا منطقه‌اش دیده شود.

اگر انتصاب داماد من غیرقانونی است،برکنارش کنند

تابناک نوشت: گفته می‌شود {جمشید}تقی زاده پس از دست دادن حمایت نمایندگانی که درروی کار آمدنش نقش بسزایی داشتند،برای بقای خود دست به اقدامات غیرمتعارفی زده است و پس از قوت گرفتن زمزمه‌های برکناری ایشان از صندوق بازنشستگی کشوری؛در اقدامی غیرحرفه‌ای، داماد پزشکیان، را به عنوان قائم‌مقام شرکت سرمایه‌گذاری ایران‌گردی و جهانگردی منصوب نموده است.

اما مسعود پزشکیان در این خصوص اظهار داشت: اگر کسی کار خلافی را انجام داده است باید با آن برخورد شود و اگر وزیر هم با توصیه من یک بازنشسته را به کار گرفته است باز باید بروید و از وزیر درباره آن سوال کنید. هرکسی در این کشور خلاف کرده است بی‌خود کرده است.

وی گفت: این فرد هرکسی که می‌خواهد باشد، اگر داماد من باشد یا هر کس دیگری اگر راهی که رفته‌اند درست رفته‌اند، که درست است و کاری نمی‌توان برای آن کرد، اما اگر خلاف این باشد هر کس راه را غلط رفته بی‌خود کرده و باید بیرون کرد.

پزشکیان گفت: به من ربطی ندارد اگر بازنشسته است باید از سمت خود استعفا دهد و یا هر چه سریع‌تر برکنار گردد.

4 وزیر 41 مشاور

چهار وزیر دولت در مجموع 41 مشاور دارند. آیا این رقم عجیب است؟ آفتاب یزد به بررسی این موضوع پرداخته و کنکاش کرده آیا در دولت قبلی هم وزرا این تعداد مشاور داشتند. این روزنامه به نقل از سایت نود اقتصادی می نویسد: در مجموع چهاروزیر دولت روحانی 41 مشاور دارند. نگاهی به اسامی مشاوران وزرا نشان می‌دهد برخی افراد همزمان، علاوه بر پست‌های اجرائی خود به دو وزیر مشاوره می‌دهند که از جمله این افراد می‌توان به سید میعاد صالحی اشاره کرد.میعاد صالحی که تنها سابقه مدیریتی اش حضور در رادیو قرآن است، هم اکنون مشاور وزیر صمت در امور صنایع پیشرفته و مشاور علمی و فن آوری وزیر کاراست.

محمد شریعتمداری که با 21 مشاور در وزارت صمت رکورددار داشتن مشاور بود، حالا در وزارت کار نیز این رکورد خود را حفظ کرده و حدود 15مشاور در همین مدت کم حضورش در وزارت کار دارد. در کنار شریعتمداری به عنوان رکورد بیشترین مشاور، رضا رحمانی وزیر صمت است که او نیز 15 مشاور دارد... محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی هم پنج حکم مشاوره صادرکرده است. نکته ای که دراین میان علاوه بر تعداد زیاد مشاوران وزرا محل سوال است این نکته است که چرا بسیاری از این مشاوران افراد بازنشسته هستند.

عناوین مرتبط

۲۶ خرداد ۱۳۹۸شعار انتخاباتی قالیباف/ علی مطهری و فریب مردم/ روایت باهنر از افطاری با حضور احمدی نژاد و ناطق نوری
۲۵ خرداد ۱۳۹۸علی لاریجانی در نقش هاشمی رفسنجانی/ اصلاح‌طلبان، پرستو و توهم توطئه/ رئیسی و تلاش برای استفاده از فضای مجازی
۲۲ خرداد ۱۳۹۸مشکل گزارش مردمی بی‌حجابی به روایت عباس عبدی/ نحوه نظارت مجلس خبرگان بر عملکرد رهبری/ ضرغامی: هیچ وقت با قدم زدن ظریف با کری کنار نمی‌آیم
۲۱ خرداد ۱۳۹۸جهانگیری و شعار مبارزه با فساد/ کمیسیون بهداشت، معطل سفر علی نوبخت به آمریکا/ چرا کیفرخواست نجفی چندروزه صادر شد؟
۲۰ خرداد ۱۳۹۸عقب نشینی مطهری در ماجرای نجفی/ توافق عجیب بر سر ریاست کمیسیون امنیت/ تشدید اختلافات درباره حقوق کارمندان
۱۹ خرداد ۱۳۹۸انتقادات قالیباف از کمپین اصولگرایی/ وعده‌های انتخاباتی روحانی دروغ بود؟/ جنگ حزبی اصلاح‌طلبان درباره ماجرای نجفی
۱۸ خرداد ۱۳۹۸ماجرای حضور احمدی‌نژاد در افطاری باهنر/ بحران اصلاح‌طلبان به روایت زیباکلام/ پشت پرده استعفای بطحایی

دیدگاه کاربران

ناشناس۷۱۵۵۲۸۲۰:۴۹:۲۶ ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
خوبه دیگه ! از این به بعد نردبان بذارن و از پشت دیوار به مردم بی ادبی و هتاکی کنن
ناشناس۷۱۵۶۲۰۲۲:۲۳:۴۸ ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
دولت تردید و بیم
قادیکلایی از سوادکوه۷۱۵۵۳۶۲۰:۵۹:۲۹ ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
ظریف با یه خداحافظی و پرت کردن خودکارش روی میز کارش ، دل میلیونها ایرانی را در آستانه سال جدید شاد نماید .
ناشناس۷۱۵۶۰۶۲۲:۰۵:۰۵ ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
هر از چندگاهی ، خودشون بحث عزل ظریف رو مطرح می کنند تا از او چهره مظلومِ تحت فشار ، بسازند..
ناشناس۷۱۵۵۳۹۲۱:۰۴:۲۸ ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
باید در بین مصالح ساختمانی جهت دیوار کشی از آدمای هتاک و سارق مقاله های علمی نیز استفاده کرد
ناشناس۷۱۵۵۹۵۲۱:۵۴:۵۵ ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
والبته کارچاق کن
کارتن خواب حاشیه بزرگراه نیایش / غرب به شرق۷۱۵۵۴۱۲۱:۰۶:۵۰ ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
خدایا اگر ترور هم میشوم در سن 82 سالگی باشد !
ناشناس۷۱۵۵۴۹۲۱:۱۳:۱۸ ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
روحانی خیلی وقته تنهاست
ناشناس۷۱۵۵۵۲۲۱:۱۴:۳۸ ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
نرده های مصلی رو بکشید دور مجلس خخخخخخخ
ناشناس۷۱۵۵۶۲۲۱:۲۳:۱۶ ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
روحانی ، رئیس جمهوری رو به واعظی یا نوبخت واگذار نماید
ناشناس۷۱۵۶۲۶۲۲:۳۱:۱۸ ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
واگذار شده خیلی وقته
ناشناس۷۱۵۵۶۶۲۱:۲۷:۰۴ ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی اگر عملکرد موفقی داشت در سال 84 با دست رد مردم مواجه نمی شد.
ناشناس۷۱۵۶۲۵۲۲:۲۹:۴۴ ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
به ترتیب عملکرد و موفقیت : 1 ) احمدی نژاد 2 ) رجایی 3 ) خاتمی 4 ) رفسنجانی 5 ) روحانی
ناشناس۷۱۵۶۳۶۲۲:۴۸:۴۳ ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
من به خاتمی رای دادم چون فکر میکردم با آمدن او دوره هاشمی تمام میشود.
بهزاد۷۱۵۷۷۵۰۲:۰۵:۰۱ ۱۳۹۷/۱۰/۲۰
دیوار نکشید خندق بکنید بهتره
ناشناس۷۱۵۷۷۶۰۲:۰۵:۳۵ ۱۳۹۷/۱۰/۲۰
دولتی که مدعی مردمی بودن دارد مجلس آن احتیاجی به دیوار ندارد. مجلس آلمان و انگلیس دیوار ندارد.
dayani۷۱۵۷۹۵۰۶:۰۹:۲۲ ۱۳۹۷/۱۰/۲۰
]چه طنز تلخی، یک ردیف نرده را در نماز جمعه بر می داریم و یک دیوار گرد مجلس می کشیم. تازه مجلس می گوید ما نقشی در این مورد نداریم، مقامات امنیتی چنین می کنند!!
ناشناس۷۱۵۸۶۵۰۸:۳۱:۵۹ ۱۳۹۷/۱۰/۲۰
البته آقای هاشمی به راهی رفت که خودش مخترع آن بود نباید فراموش کرد که بسیاری از نابسامانی ها در زمان ایشان پایه گذاری شدند
مجيد۷۱۵۹۰۱۰۸:۵۵:۰۱ ۱۳۹۷/۱۰/۲۰
علت استفاده اقایان از افراد بازنشسته بعنوان مشاور ،به دلیل این هست که از افکار پوسیده و منسوخ و ناکارامد انها بازهم استفاده بشه
ناشناس۷۱۵۹۰۶۰۸:۵۷:۲۵ ۱۳۹۷/۱۰/۲۰
آقای واعظی بنظرت اگه کسی از طرف دولت۱۱و۱۲ برای ریاست جمهوری۱۴۰۰ کاندید بشه ۱میلیون رای میاره؟

پربحث‌های امروز

 1. آیا به افراد مشهور و سلبریتی‌ها بدهکاریم؟

 2. خانه‌های خالی بلای بازار مسکن/ قانونی که اجرا نمی‌شود!

 3. چرا در کوچه‌ها و پارک‌ها درخت میوه نمی‌کاریم؟   

 4. پیشنهاد عجیب تراکتورسازی به ۳ بازیکن سرباز ذوب‌آهن!

 5. جزئیات تغییر ساعت کاری ادارات

 6. معجزه افزایش ۴۰ میلیاردی ذخایر ارزی بدون فروش نفت

 7. مبلغ قرارداد برانکو با الاهلی عربستان فاش شد

 8. به جای کره‌ای‌ها، از تولیدکننده ایرانی حمایت کنید

 9. واکنش سرخپوشان به خبر جدایی برانکو از پرسپولیس

 10. حمله شدید اللحن اردوغان به مکرون

 11. موسوی: انفجار نفتکش‌های ژاپنی می‌تواند کار تیم B باشد/ پس از ۶۰ روز گام بعدی محکم‌تر خواهد بود

 12. افزایش قیمت نفت در پی تشدید تنش‌های خاورمیانه

 13. مک‌بوک‌های جدید اپل در صف رونمایی

 14. انصارالله: کشورهای متخاصم و جهان را با سلاحی که طرفی در منطقه ندارد، غافلگیر می‌کنیم

 15. ۸ کشته و مصدوم در حادثه تیراندازی در آمریکا

 16. یک نماینده مجلس: ۹۰۰ هزار میلیارد تومان یارانه به جیب چه کسانی می‌رود؟

 17. دیدار سیسی با وزیر خارجه امارات در قاهره

 18. اختلال ۶۰ هزار میلیاردی!

 19. کمال تبریزی: فراستی ام‌الفساد حوزه منتقدان است

 20. در جلسه شورای عالی سیاست گذاری اصلاح‌طلبان چه گذشت؟

 21. نجات در ثانیه‌های آخر

 22. توییت پسر خاشقجی به مناسبت "روز جهانی پدر"

 23. نتایج هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال/ ایران صدرنشین ماند، برزیل برد و دوم شد

 24. چگونه در تابستان از پوست صورت مراقبت کنیم؟

 25. معافیت طولانی‌تر آمریکا به عراق برای واردات برق ایران

پربحث‌های دیروز

 1. رئیس انجمن خودروسازان: قیمت تمام شده پراید ۳۹ میلیون‌تومان است

 2. آقای روحانی، حالا وقت تعویض طلایی است

 3. قالیباف در پیامی به جوانان: اگر به میدان انتخابات نیایید، در برهمان پاشنه خواهد چرخید/ نباید منتظر دستور از بالا به پایین باشیم

 4. شعار انتخاباتی قالیباف/ علی مطهری و فریب مردم/ روایت باهنر از افطاری با حضور احمدی نژاد و ناطق نوری

 5. ادعای بن‌سلمان: دست عربستان برای صلح با ایران گشوده است/ از برجام حمایت کردیم

 6. نشریه آلمانی دی ولت‌ آلمان :جنگ با ایران، دیوانگی خواهد بود/ ترامپ فردی لاف زن است

 7. راز یک شعف

 8. اهداف«گروه بی» از تنش آفرینی در بزرگترین آبراهه جهان

 9. سیداحمد خمینی به عیادت علی پروین رفت/ عکس  

 10. عملیات روانی، آخرین گزینه آمریکا/ بانک جهانی: آثار تحریم بر اقتصاد ایران در سال ۲۰۲۰ به پایان می‌رسد

 11. درخواست بانک‌های خارجی برای پیوستن به جایگزین روسی سوئیفت

 12. توضیحات ربیعی درباره تغییر در دولت و استیضاح‌ زنگنه

 13. شکست آرژانتین پس از ۴۰ سال توسط تیم کی‌روش

 14. قتل نوعروس به همراه مادر و خواهرش

 15. آیا باید از شهرداری تهران متشکر بود؟

 16. اولتیماتوم یک هفته‌ای مجلس به دولت برای اعمال افزایش حقوق‌ها

 17. وزیر صنعت: مجلس در صورت لزوم ازخودروسازان تحقیق و تفحص کند

 18. پمپئو: خواهان جنگ با ایران نیستیم

 19. شخصیت نجفی از نگاه عباس عبدی/ او ۳ اشتباه کرد

 20. وجود ۹۱ میلیارد دلار خانه بی‌استفاده در ایران!/ وعده دولت محقق می‌شود؟

 21. خشونت جنسی در فضای آموزشی  

 22. بیت‌المال در خدمت بازنشستگان!/ بازنشسته‌ها دل نمی‌کَنند

 23. پلوسی: نه با ایران جنگ داریم و نه می‌خواهیم آنها را تحریک کنیم

 24. ایران 3 – روسیه صفر؛ تسخیر صدر با شکار خرس‌ها/ هت تریک در سرزمین دورناها

 25. موافقت ۵۰ درصدی پایتخت‌نشینان با لغو طرح زوج و فرد

پربحث‌های هفته

 1. less for less چیست و چرا ظریف عصبانی شد؟

 2. بررسی ابعاد حقوقی تذکر راننده اسنپ و اقدام مسافر در هتک حیثیت راننده/ خودرو حریم شخصی و خصوصی نیست

 3. به آبه امیدی نیست

 4. شناسايي ضاربان بانوي آمر به معروف در رشت  

 5. روزی که ژاپنی‌ها به ایرانی‌ها حسرت زیادی خوردند!

 6. برنامه واقعی ترامپ در ماه‌های آینده برای ایران چیست؟

 7. ادعای وطن‌دوستی رامبد با سفر به کانادا برای تولد فرزند!

 8. رئیس انجمن خودروسازان: قیمت تمام شده پراید ۳۹ میلیون‌تومان است

 9. پرستو یا آشیانه!؟

 10. راننده اسنپ جنجالی تعطیلات نوروز کجا بود؟!  

 11. واکنش کاربران توییتر به اظهارات جنجالی وزیر نیرو درباره مردم ایران و چین/ از فیش حقوقی مدیران تا مبارزه با فساد مسئولان نالایق به سبک چینی‌ها

 12. ادعا‌های برادر میترا استاد علیه نجفی: او سابقه عقد موقت با زنان دیگر هم داشته/ خواهرم با پی بردن به خیانت‌ها با او درگیری داشت/ میترا را به مرگ تهدید کرده بود

 13. آمريكا ديگر چيز چنداني در چنته ندارد كه تاكنون نشان نداده باشد

 14. روحانی: فشار آمریکا علیه ملت ایران، تخلیه خواهد شد/ ملت نسبت به یکسال گذشته آرامش بیشتری دارد/ بدخواهان را مجبور می‌کنیم اشتباه خود را بپذیرند

 15. رهبر انقلاب: ترامپ را شایسته مبادله پیام نمی‌دانم و با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد/ ترامپ بعد از بازگشت از ژاپن، پتروشیمی ایران را تحریم کرد آیا این پیام صداقت است؟

 16. آلمان: سقوط برجام به منزله بازگشت همه تحریم‎ها است

 17. مسافر جنجالی اسنپ : با میل خودم توییت عذرخواهی را زدم

 18. آقای روحانی، حالا وقت تعویض طلایی است

 19. قالیباف در پیامی به جوانان: اگر به میدان انتخابات نیایید، در برهمان پاشنه خواهد چرخید/ نباید منتظر دستور از بالا به پایین باشیم

 20. سفر نوبخت به آمریکا برای دیدار با فرزندانش، انتخابات کمیسیون بهداشت را به تعویق انداخت/ پیام آقای نماینده از آن‌سوی دنیا

 21. چرا برخی فکر می‌کنند زبان دیپلماتیک یعنی انفعال ؟ / آقای ظریف مچکریم!

 22. وقتی نه قصد جنگ باشد و نه میل به تسلیم...

 23. واکنش برادر میترا استاد به یادداشت علی مطهری  

 24. حضور بسیجیان در منزل راننده اسنپ  

 25. آگهی هم‌خانه خانم مجرد!  

پربحث‌های اخیر

 1. شعار انتخاباتی قالیباف/ علی مطهری و فریب مردم/ روایت باهنر از افطاری با حضور احمدی نژاد و ناطق نوری

 2. توضیحات ربیعی درباره تغییر در دولت و استیضاح‌ زنگنه

 3. صفار هرندی: کسی حق دارد از «خط امامی» بودن بگوید که از خط امام(ره) تبعیت می‌کند

 4. موسوی: انفجار نفتکش‌های ژاپنی می‌تواند کار تیم B باشد/ پس از ۶۰ روز گام بعدی محکم‌تر خواهد بود

 5. در جلسه شورای عالی سیاست گذاری اصلاح‌طلبان چه گذشت؟

 6. حسینی: رسیدگی به دارایی‌ مسئولان امکان سوءاستفاده برخی از جایگاه‌شان را منتفی می‌کند

 7. «آذری جهرمی» به فراکسیون ولایی می‌رود

 8. مشایی به اوین بازگشت

 9. قانونی که رییس بنیاد شهید را به میز محاکمه می‌کشاند

 10. آیت‌الله مکارم شیرازی: تمام امکانات برای برطرف کردن مشکلات اقتصادی و اجتماعی خوزستان بسیج شود

 11. آصفی: نمایش اقتدار ایران در دیدار «آبه» با رهبر انقلاب/ حادثه نفتکش‌ها توطئه‌ آمریکا و رژیم صهیونیستی بود

 12. سلیمی: اجرای قانون رسیدگی به دارایی‌ مقامات موجب افزایش اعتماد مردم به نظام می‌شود

 13. «شمخانی» فردا عازم روسیه می‌شود

 14. نقوی‌حسینی: اقدامات آمریکا در برابر ایران نوعی یاغی‌گری است

 15. بیانیه‌ای برای ترامپ! / نسخه ضد ایرانی تسلیم

 16. بعیدی‌نژاد: اعتصاب غذای راتکلیف ساختگی است/ گذرنامه دختر زاغری آزاد است

 17. آخرین عناوین روزنامه‌های سیاسی

 18. واردات تنباکو از طریق شرکت انگلیسی-آمریکایی با ارز ۴۲۰۰ تومانی

 19. طیف‌بندی پنج‌گانه اصلاح‌طلبان از درون

 20. بادامچیان: موتلفه هیچگاه درگیر موضوعات سیاسی نشد

 21. آرایش نهایی کمیسیون‌های پارلمان در آخرین سال مجلس دهم + جدول

پربحث‌های دیروز

 1. قالیباف در پیامی به جوانان: اگر به میدان انتخابات نیایید، در برهمان پاشنه خواهد چرخید/ نباید منتظر دستور از بالا به پایین باشیم

 2. شعار انتخاباتی قالیباف/ علی مطهری و فریب مردم/ روایت باهنر از افطاری با حضور احمدی نژاد و ناطق نوری

 3. راز یک شعف

 4. اهداف«گروه بی» از تنش آفرینی در بزرگترین آبراهه جهان

 5. عملیات روانی، آخرین گزینه آمریکا/ بانک جهانی: آثار تحریم بر اقتصاد ایران در سال ۲۰۲۰ به پایان می‌رسد

 6. توضیحات ربیعی درباره تغییر در دولت و استیضاح‌ زنگنه

 7. اولتیماتوم یک هفته‌ای مجلس به دولت برای اعمال افزایش حقوق‌ها

 8. شخصیت نجفی از نگاه عباس عبدی/ او ۳ اشتباه کرد

 9. درخواست تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد با 18 محور

 10. آیا احتمال حمله به نفت‌کش‌های ایران هم می‌ر ود؟

 11. صفار هرندی: کسی حق دارد از «خط امامی» بودن بگوید که از خط امام(ره) تبعیت می‌کند

 12. ابوترابی مدعی شد: انتقاد روحانی به زنگنه در جلسه هیات دولت/ جایگزین وزیر نفت انتخاب شده است

 13. انتخابات هیئت رئیسه کمیسیون‌های مجلس/ تکیه حضرتی بر ریاست کمیسیون اقتصادی/ زاهدی جایگزین عارف شد

 14. تاج‌زاده و باز هم توجیه مذاکره با آمریکا

 15. ورودی سفارت ایران در لندن توسط چند معترض مسدود شد + عکس

 16. پیرهادی: هدف قالیباف سرلیستی در انتخابات نیست

 17. مطهری: اموال و دارایی خود را با اجرای قانون «از کجا آورده‌ای» اعلام می‌کنم

 18. شلیک به خود

 19. بادامچیان: موتلفه هیچگاه درگیر موضوعات سیاسی نشد

 20. آرایش نهایی کمیسیون‌های پارلمان در آخرین سال مجلس دهم + جدول

 21. انتخابات هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی به هفته آینده موکول شد

 22. دیدار هیئت بلندپایه حماس با وزیر اطلاعات کشورمان

 23. آخرین خبر از تجمع مقابل سفارت ایران در لندن

 24. آخرین اقدامات تداوم کاهش تعهدات برجامی فردا اعلام می‌شود

 25. ۱۱ سوال اعضای مجمع تشخیص از رئیس‌جمهور درباره CFT و پالرمو

پربحث‌های هفته

 1. less for less چیست و چرا ظریف عصبانی شد؟

 2. روزی که ژاپنی‌ها به ایرانی‌ها حسرت زیادی خوردند!

 3. واکنش کاربران توییتر به اظهارات جنجالی وزیر نیرو درباره مردم ایران و چین/ از فیش حقوقی مدیران تا مبارزه با فساد مسئولان نالایق به سبک چینی‌ها

 4. روحانی: فشار آمریکا علیه ملت ایران، تخلیه خواهد شد/ ملت نسبت به یکسال گذشته آرامش بیشتری دارد/ بدخواهان را مجبور می‌کنیم اشتباه خود را بپذیرند

 5. رهبر انقلاب: ترامپ را شایسته مبادله پیام نمی‌دانم و با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد/ ترامپ بعد از بازگشت از ژاپن، پتروشیمی ایران را تحریم کرد آیا این پیام صداقت است؟

 6. قالیباف در پیامی به جوانان: اگر به میدان انتخابات نیایید، در برهمان پاشنه خواهد چرخید/ نباید منتظر دستور از بالا به پایین باشیم

 7. سفر نوبخت به آمریکا برای دیدار با فرزندانش، انتخابات کمیسیون بهداشت را به تعویق انداخت/ پیام آقای نماینده از آن‌سوی دنیا

 8. چرا برخی فکر می‌کنند زبان دیپلماتیک یعنی انفعال ؟ / آقای ظریف مچکریم!

 9. وقتی نه قصد جنگ باشد و نه میل به تسلیم...

 10. واکنش برادر میترا استاد به یادداشت علی مطهری  

 11. واکنش کاربران به اظهارنظر وزیر نیرو/ تو مثل دولت چین کار کن، من همون تک وعده غذا هم نمی‌خورم

 12. دیدار رهبری و نخست‌وزیر ژاپن؛ ۶ درخواست و ۶ پاسخ

 13. عقب نشینی مطهری در ماجرای نجفی/ توافق عجیب بر سر ریاست کمیسیون امنیت/ تشدید اختلافات درباره حقوق کارمندان

 14. شعار انتخاباتی قالیباف/ علی مطهری و فریب مردم/ روایت باهنر از افطاری با حضور احمدی نژاد و ناطق نوری

 15. احیای ظرفیت ضدفساد با اجرای قانون «از کجا آورده‌ای؟»

 16. باز هم نتیجه معکوس/ هدف آمریکا از آتش‌سوزی نفتکش‌ها چیست؟

 17. مشکل گزارش مردمی بی‌حجابی به روایت عباس عبدی/ نحوه نظارت مجلس خبرگان بر عملکرد رهبری/ ضرغامی: هیچ وقت با قدم زدن ظریف با کری کنار نمی‌آیم

 18. خبرخوش درباره افزایش حقوق کارمندان

 19. جهانگیری: می‌توانیم کارهای ماندگاری برای کشور انجام دهیم/ وزیر نفت در خط مقدم مقابله با جنگ اقتصادی دشمن است

 20. درباره معادله دروغینی به اسم «یا جنگ یا مذاکره»

 21. کامنت‌های برتر مخاطبان الف: از راننده اسنپ، سوپرمن نسازید/ تناقض در حرف و عمل رامبد جوان/ آقای وزیر نیرو، نمک به زخم مردم نپاشید

 22. افشاگری درباره عامل انفجار نفتکش‌ها +تصاویر

 23. ظریف: امید مردم باید به خدا و توان خودشان باشد

 24. ضرغامی: آقای روحانی شما در فرماندهی خودت در دولت مشکل داری/ رئیس جمهور حاضر به استفاده از تجربیات دیگران نیست

 25. توضیحات وزیر نیرو درباره مصاحبه جنجالی‌اش: نگفتم ایرانی‌ها باید روزی یک وعده غذا بخورند

آخرین عناوین