قاصدک24

فروش بیش از ده هزار قطعه سکه و حراجی که جواب نداد/ قیمت سکه از یک میلیون 400 هزار تومان گذشت

گروه اقتصادی الف،   3960912288 ۲۲ نظر، ۱ در صف انتشار و ۱۰ تکراری یا غیرقابل انتشار
فروش بیش از ده هزار قطعه سکه و حراجی که جواب نداد/ قیمت سکه از یک میلیون 400 هزار تومان گذشت

درحالی بانک مرکزی با هدف شکست حباب بازار سکه از هفته قبل اقدام به حراج سکه کرد که نه تنها حباب از بین نرفت بلکه قیمت سکه امروز از مرز یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان هم عبور کرد.

به گزارش الف، حدود ۱۰ روز گذشته حراج سکه آغاز شده اما امروز و در بازار آزاد نرخ قطعه سکه تمام بهار آزادی با 15 هزار  تومان افزایش نسبت به روز گذشته یک میلیون و 403  هزار تومان معامله می‌شد. بر اساس آمار، هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز با 7 هزار تومان افزایش یک میلیون و 348 هزار تومان داد و ستد شد. همچنین در بازار آزاد قیمت هر قطعه سکه نیم بهار آزادی با 14 هزار تومان افزایش نسبت به روز گذشته 698 هزار تومان و هر قطعه ربع بهار آزادی نیز با 11 هزار تومان رشد 399 هزار تومان ارزش‌گذاری شده بود.

این اتفاقی در حالی امروز رخ داد که مسعود سلیمانی، رئیس بانک کارگشایی دیروز با بیان اینکه به منظور تخلیه کامل حباب قیمتی، حراج سکه ادامه می‌یابد، گفت: حراج سکه تا کنون دست کم ۱۰۰ هزار تومان از حباب قیمتی موجود در بازار را از بین برده است.

رئیس بانک کارگشایی تاکید کرد: تا زمانی که حراج سکه ادامه داشته باشد روند کاهشی قیمت تا رسیدن به نرخ واقعی ادامه می یابد، مگر اینکه عواملی مانند افزایش جهانی قیمت طلا این روند را تغییر دهد.

گفتنی است بعد از حبابی شدن قیمت سکه که تا ۲۰۰ هزار تومان برآورد شده و این کالا طی چند هفته اخیر رکوردهای قابل توجهی به ثبت رساند بانک مرکزی از 4 آذر تصمیم به حراجی سکه گرفت تا بتواند با عرضه از این روش قیمت های تعدیل و حباب‌ را از بین ببرد. بر این اساس بانک کارگشایی به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های بانک ملی طی نسبت به حراج سکه اقدام کرد. در حراج قیمت سکه تمام بهار آزادی 1 میلیون و 180 هزار تومان و با احتساب 9 درصد مالیات ارزش افزوده 1 میلیون و 288 هزار تومان تعیین شد. همچنین قیمت نیم سکه 591 هزار تومان و با احتساب 9 درصد مالیات ارزش افزوده 680 هزار تومان تعیین گردید.

قرار است این حراجی تا اطلاع ثانوی هر هفته از ساعت ۱۴ تا ۱۶ روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه انجام شود و در مرحله بعدی عرضه، بنابه‌نظر بانک مرکزی، سکه ربع بهار آزادی نیز به حراج اضافه می شود. همچنین قرار بر این بود سکه تا بسته‌های ۲۰ تایی عرضه شود که در روز اول این اتفاق افتاد، اما در دو روز بعد با توجه به تقاضایی که افزایش یافته بود بسته‌های ۵۰ و ۱۰۰ تایی نیز عرضه شد. طی چهار مرحله حراج سکه، بیش از 10 هزار قطعه سکه به مردم فروخته شده است.

 پیش بینی اولیه بر این بود در نتیجه برگزاری حراجی در نهایت تا ۵۰ درصد حباب قیمتی از بین رفته و تا ۱۰۰ هزار تومان ارزان‌تر شود که این اتفاق تاکنون رخ نداده است. البته برخی اعتقاد دارند اقدامات بانک مرکزی برای کنترل بازار سکه باید ادامه‌دار باشد تا تعادل به بازار برگردد، چراکه در شرایط فعلی به دلیل کاهش نرخ سود سپرده‌های بانکی بخشی از سرمایه‌ها به سمت بازار سکه رفته و باعث برهم خوردن عرضه و تقاضا شده است.

برخی دیگر نیز بر این اعتقاد هستند که با کاهش سود سپرده‌های بانکی بخشی از سرمایه‌ها به بازار سکه راه یافته و عده ای از مردم سکه را مناسب‌ترین بخش برای سرمایه‌گذاری دیده‌اند که این افزایش تقاضا باعث شده کفه عرضه و تقاضا نامتعادل شود و قیمت‌ها به‌طور کاذب و غیر واقعی بالا برود. این رشد غیر واقعی قیمت‌ها با اقدام بانک مرکزی و عرضه سکه به شکل حراج توسط بانک کارگشایی نیز مهار نشده است. از این رو بعید به نظر نمی‌رسد که مجددا شرایط بازار سکه گسترش حباب داشته باشد و قیمت‌ انواع سکه به شکل غیر منطقی در جهت صعود حرکت کند.

فعالان بازار نیز می گویند کسانی که سکه را در خریدهای اتی و البته حراج اخیر با قیمت بالا خریده اند اجازه نمی دهند قیمت سکه در بازار ارزان شود. در این راستا برخی نیز معتقدند: بی‌شک مانند بسیاری از سیاستگذاری‌های اقتصادی، از طرح حراج سکه، یک طبقه از جامعه که منابع نقدشوندگی بالایی دارند استفاده می‌کنند. دلالی‌ها شکل می‌گیرد، سکه‌ها اندوخته می‌شود و در شرایط خاص یا از کشور خارج شده یا وارد صندوق‌های خاص می‌شود... البته اگر این اقدام برای جبران کسری بودجه دولت صورت بگیرد، قابل قبول نیست چراکه هرج و مرج اقتصادی را در اقتصاد خرد به‌شدت به دنبال دارد و مدیریت و کنترل آن را نیز از دست دولتمردان خارج خواهد کرد. به نظر می‌رسد حراج سکه توسط بانک کارگشایی به سرانجام مناسبی نرسد و همچنان قیمت سکه در هفته‌های آینده روند صعودی خود را ادامه دهد.

هفته پیش آلبرت بغزیان، کارشناس مسائل اقتصادی در گفتگو با الف با تأکید بر اینکه اصلاً شیوه حراج غلط بود، گفت: دارنده و عرضه‌کننده سکه که می‌تواند تزریق را انجام دهد، بانک مرکزی است و این بانک توانست چند قاشق رنگ در این دریا بریزد و عملاً تأثیری در شکستن حباب نداشت، زیرا در غیر این صورت باید حباب می‌ترکید.

عضویت در کانال تلگرام الف

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۵۷۶۶۹۱۹:۲۳:۱۰ ۱۳۹۶/۹/۱۲
چون اون سكه هار و دلال ميخره نه مصرف كننده
ناشناس۱۵۹۴۸۷۰۷:۰۳:۴۹ ۱۳۹۶/۹/۱۵
چقدر جالبه تکرار کار گذشتگان توسط اونایی که به گذشتگان طعن و کنایه میزدن یاد 6-7 سال پیش افتادم... کاهش دستوری سود حراج سکه دلار... فقط اینا زودتر دست به کار شدن که از افت بعد از تورمش هم استفاده کنن نه مثل احمدی نژاد که فحشش رو خورد اما استفاده از افت طبیعی تورم رو دولت بعد برد
ناشناس۱۵۷۶۸۱۱۹:۳۴:۵۸ ۱۳۹۶/۹/۱۲
بانک مرکزی با کاهش دستوری سود بانکی(بیش از 7%!!!) باعث خروج پول از بانکها ایجاد حباب در سکه و گرانی دلار و خودرو و لوازم خانگی موبایل و ... در نتیجه افزایش تورم در جامعه شده .چه کسی پاسخگو هست ؟ آقای سیف ؟
ناشناس۱۵۷۶۸۳۱۹:۳۵:۴۳ ۱۳۹۶/۹/۱۲
حالا هی برید سود بانکی رو کم کنید بگید سکه و دلار گرون نمیشه ! الکی تورم درست کردید
ناشناس۱۵۸۵۶۷۱۹:۳۵:۵۸ ۱۳۹۶/۹/۱۳
سود زیاد بشه همه کارو ول کنن پول بزارن تو بانک بخورن خوبه؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس۱۵۷۷۱۷۲۰:۳۴:۰۲ ۱۳۹۶/۹/۱۲
البته که تقصیر دولت احمدی نژاده!!!
ناشناس۱۵۷۷۲۷۲۰:۴۷:۴۰ ۱۳۹۶/۹/۱۲
خوب هم جواب داده است اگر نمیدونید از مطلعین بپرسید سکه بادلار 4050 شده بود 1440 الان با دلار 4150 شده 1400 انتظار داشتید با یک حراج قیمت بره زیر مقدار طلای سکه؟
مشعود۱۵۷۷۸۲۲۲:۰۰:۱۹ ۱۳۹۶/۹/۱۲
پا جای پای احمدی نژاد
ناشناس۱۵۷۸۴۶۰۰:۲۰:۵۰ ۱۳۹۶/۹/۱۳
عمو زمان احمدی نژاد دلار از 1000 تومن شد 4000 تومن ! الان جمعا چقدر گرون شده ؟
ناشناس۱۵۸۱۰۶۱۰:۴۹:۱۲ ۱۳۹۶/۹/۱۳
چقدر دیگر جا دارد گران شود؟ اقتصاد دارد از هم می پاشد. تا انجا که توانستند و می توانند دلار را گران کرده و می کنند. البته نه دلار همه ارزها، الان افغانی و روپیه هند نسبت به ریال چقدر افزایش قیمت داشته است؟!
ناشناس۱۵۸۲۶۱۱۴:۰۶:۳۸ ۱۳۹۶/۹/۱۳
هنوز جا داره وقتی 4 برابر شد مثل زمان احمدی نژاد شما 16000 تومن شد بعد بیا حرف بزن !
ناشناس۱۵۸۲۸۱۱۴:۲۷:۳۱ ۱۳۹۶/۹/۱۳
تحویل دلار 2800 تومان بود این و همه میدونن
ناشناس۱۵۸۸۴۱۰۸:۳۸:۰۸ ۱۳۹۶/۹/۱۴
عمو مگه دوستان شما بعد از پیروزی روحانی در خیابانها عکس نمینداختن در حالیکه در دستشان یک دلاری و یک هزار تومنی بود؟ اگه قرار بود ارزون نشه چرا صنایع هسته ای مان را در برجام به باد دادیم؟
دانیال۱۵۷۷۸۸۲۲:۱۹:۰۲ ۱۳۹۶/۹/۱۲
درسته! یکی از عواقب جانبی این حراج، انباشت سکه در نزد دلالان و برخی سرمایه داران خواهد بود که خود این موضوع باعث قدرت گرفتن دلالان و جولان دادن آنان میشود، زیرا در آن حالت منبع عظیمی از سکه در اختیار دارند و آن وقت آنها هستد که اجازه کاهش قیمت در بازار را نمی دهند
ناشناس۱۵۷۸۳۶۰۰:۰۳:۳۹ ۱۳۹۶/۹/۱۳
اگر همین توزیع نبود قیمت بمراتب بالاتر میرفت در ضمن این خروج نقدینگی بسمت خرید سکه اقدام مثبتی است . باید توجه داشت در این شرایط اقتصاد ایران هیچ معجزه ای نمیتواند کار ساز باشد . پول و اعتبار از منابع خارجی و براه افتادن طرحهای عمرانی بتدیج میتواند ما را از رکود فعلی خارج کند .
امیر حسین سلطان/تهران۱۵۷۸۷۸۰۲:۰۱:۱۱ ۱۳۹۶/۹/۱۳
آنچه در این بحبوحه به فراموشی سپرده شده است تاثیر نرخ ارز(دلار) در نوسان قیمت طلای داخلی می باشد! از 2 حال خارج نیست: 1- یا بانک مرکزی دلار دارد ولی متاسفانه نمی فروشد تا نرخ ارز را پایین بیاورد که همین وضعیت است و ادامه آن ، چرا که انتظار ارزش بالا و بالاتر برای قیمت دلار در روزهای آتی عملا مبنای ارزشگذاری سکه های طلا شده است و نه قناعت به نرخ امروز دلار(نکته بسیار ریز و بااهمیت) و 2- یا اینکه بانک مرکزی متاسفانه به قدر کافی دلار ندارد که اگر این چنین باشد هر روز شاهد تقلیل ارزش ریال پول ملی و نتیجتا بالا رفتن ارزش طلا و به تبع آن سکه های طلا با شدت و شتاب بیشتر به جهت سهولت استفاده و نقدشوندگی سریع آنها خواهیم بود و حراج های بانگ کارگشایی هم گرچه تا حدی کارگشا هست اما بواسطه نادیده گرفتن ریشه اصلی که همان بالا رفتن های اخیر نرخ ارز در داخل است نمی توان از این حراج های مورد پسند و یا ناپسند!!! سکه های طلا انتظار معجزه داشت. (قابل توجه جناب آقای دکتر سیف رئیس کل محترم بانک مرکزی)
مرادی۱۵۷۸۸۰۰۲:۰۲:۰۵ ۱۳۹۶/۹/۱۳
قیمت بانک کارگشایی بالا ست با این وضع حباب خالی نخواهد شد
حمید۱۵۷۹۶۸۰۸:۲۰:۵۴ ۱۳۹۶/۹/۱۳
بهترین روش برای بانک مرکزی فروش سکه در بازار بورس آتی هست / بازاری که در آن حدود سیصد هزار سکه در روز معامله میشود / فقط کافی هست که بانک اعلام کند در آخرین سررسید بازار آتی فروشنده سکه به هر مقداری که درخواست هست میفروشدبا اینکار هم بازار را کنترل میکند هم سکه را با سود 23 درصد میفروشد.
ناشناس۱۵۸۰۷۵۱۰:۰۹:۲۱ ۱۳۹۶/۹/۱۳
و اینک یک بار دیگر قدرت امپراطوری دلالان به رخ همه کشیده شد. این حضرات آنقدر پر رو هستند و احساس قدرت می کنند که مثلا در موضوع مسکن در تهران ، اگر 9 ریشتر زلزله بیاید و همه شهر را ویران کند و اکثر سکنه تهران از آن بروند، اما یک بخت برگشته و وامانده ای که چاره نداشته باشد و به این طمع که در آن شرایط می تواند یک خانه 50 متری را دیگر حالا خیلی ارزان بخرد، اقدام به این کار کند و به این جماعت مراجعه کند ، حاضر به یک ریال تخفیف به او نخواهند بود!!! و اساسا زلزله را و آن ویرانی را در قیمت مسکن بی تاثیر خواهند دانست!!!!
ناشناس۱۵۸۰۷۷۱۰:۱۰:۵۰ ۱۳۹۶/۹/۱۳
کدام نیروی مخلص و خداپسندی و در چه موقع، کمر این جماعت دلال را خواهد شکست!!؟؟ مطمئن هستم آن روز و آن فرد خواهند آمد.
ناشناس۱۵۸۲۶۶۱۴:۱۱:۳۶ ۱۳۹۶/۹/۱۳
ربطی به دلالی نداره ، مردم دنبال حفظ ارزش پول خود هستند !
علی۱۵۸۳۱۶۱۴:۵۸:۳۰ ۱۳۹۶/۹/۱۳
با کاهش نرخ سود بانکی و عدم اطمینان مردم به سرمایه گذاری در اقتصاد کشور نقدینگی به سمت سکه و ارز و یا مسکن می رود ولی چون دولت بخاطر مشکلات بانکی و اقتصادی قادر به انتقال ارز به کشور نیست کمبود دلار باعث افزایش نرخ آن در بازار میشود اما یک نکته لازم است بیان شود اینکه دولت با حراج سکه لااقل بخشی از مشکل درآمدی خودش را حل کرد اگر چه کم بود نبود؟
تجارت نیوز

پربحث‌های امروز

 1. روایت متفاوت از حقوق نمایندگی/دلیگانی: افزایش حقوق به 7 میلیون تومان/ لارگانی: حقوق همان 5 میلیون 800 هزار تومان است/حاجی بابایی: افزایش 70 درصدی صحت ندارد

 2.  آیا کنکور حذف شدنی است؟

 3. خبر افزایش حقوق نمایندگان در شبکه‌های اجتماعی جنجال آفرید  

 4. «عبور از روحانی» و آینده دولت دوازدهم

 5. مدارس استان تهران فردا سه شنبه هم تعطیل شد

 6. جزییات بازداشت ابوبکر البغدادی به دست نیروهای آمریکایی

 7. واکنش حجتی به انتشار ویدئو برنجکار گیلانی

 8. چگونه از بحرانهای اقتصادی و فرهنگی عبور کنیم؟ خط شکن‌ها چه کسانی‌اند؟

 9. نکاتی در مورد حذف گسترده یارانه بگیران و افزایش قیمت‌ها/ سیاست‌ها به کام اغنیا

 10. سلبریتی ها و اسامی عجیب فرزاندانشان + عکس

 11. حمله با تبر به زن جوان در پارکینگ خانه‌اش!

 12. تابش: حقوق نمایندگان پایین‌تر از مصوبه قانون مدیریت خدمات کشوری است

 13. علت شکایت تپ‌ سی از اسنپ

 14. آخرین وضعیت هانیه و خانواده‌اش از زبان سخنگوی وزارت بهداشت

 15. توصیه‌ صندوق‌بین‌المللی پول به اقتصاد ایران

 16. چمران: شهرداری برنامه‌ای برای کاهش آلودگی هوای تهران ندارد

 17. وزیر علوم: ایران از نظر سرعت رشد علمی رتبه دوم جهان را دارد

 18. معاون وزیر راه: سهمی از افزایش قیمت بنزین نداریم / افزایش نرخ گازوئیل کرایه را گران نمی‌کند

 19. این گوشی‌ها، بالاترین دوام باتری را دارند +تصاویر

 20. آلوده ترین مناطق تهران

 21. اوباما در لباس بابانوئل، بچه ها را سورپرایز کرد  

 22. یاد بگیریم زود قضاوت نکنیم

 23. به من گفتند تنها بیا: اولین زنی که با یک فرماندۀ ارشد داعش مصاحبه کرد و زنده ماند

 24. تصویر قدیمی از مقام معظم رهبری در دوران تبعید

 25. جلسه شورای عالی فضای مجازی به ریاست روحانی

پربحث‌های دیروز

 1. افزایش ۷۰ درصدی حقوق نمایندگان/ ‏میانگین حقوق یک نماینده مجلس منهای پاداش، 32میلیون تومان در ماه

 2. واکنش دیبر ستاد تنظیم بازار به افزایش قیمت ها: مردم فعلاً گرانی را تحمل کنند/ ما امیدواریم که وضع بازار بدتر از این نشود

 3. یارانه ۳۱ میلیون نفر طی بودجه ۹۷ حذف می‌شود/ نوبخت: آماده‌ایم افزایش مالیات، قیمت بنزین و حذف یارانه در بودجه ۹۷ را متعادل‌تر کنیم

 4. سلبریتی علیه سلبریتی/ از ماست که برماست

 5. کواکبیان: آقای روحانی چرا به وعده‌هایی که به مردم داده‌اید عمل نمی‌کنید؟/ می دانید امروز چه ناسزاهایی به ما اصلاح‌طلبان بابت حمایت از شما سر داده می شود

 6. عصاره‌ ملت یا عصاره شورای‌نگهبان/ اصلاح طلبان باید عادت کنند

 7. جزئیات انیمیشن مضحک سعودی ها علیه ایران+ تصاویر

 8. انتظار مردم از بیت امام (ره)/ چه کسی چراغ اول را روشن خواهد کرد؟

 9. سوال از خودروسازان: چند سال مهلت بدهیم تا خودروی با کیفیت تولید کنید؟

 10. ولی‌عهد فسادستیز! مالک گران‌ترین خانه جهان است +عکس

 11. معضلی به نام کسری دخل و خرج دولت: اشکال از «دخل» است یا «خرج»؟

 12. از کنایه محمدعلی ابطحی به برخی اعضای کابینه تا ماجرای عذرخواهی حداد عادل از کاربران فضای مجازی و حرکت عجیب گردانندگان اینستاگرام روحانی  

 13. سال 97 می تواند سال زوال مافیای کنکور باشد

 14. وزیر نیرو: تاکنون تصمیمی برای گرانی آب و برق گرفته نشده است

 15. بنزین هزار و 500، یارانه چقدر؟

 16. جزییاتی از گشت‌های محلی در حال اجرای سپاه/ گشت‌زنی گروه‌های ۳ تا ۵ نفره از بسیجیان آموزش‌دیده به صورت پیاده و سواره از غروب تا طلوع آفتاب

 17. مقام ارشد دولتی: قیمت بنزین و گازوئیل افزایش می‌یابد/ دولت نرخ ۱۵۰۰ و ۴۰۰ تومان را تصویب کرد

 18. رییس سازمان بازرسی: افزایش قیمت خودرو تا ۱۴ میلیون تومان با چه مجوزی بوده / بی‌خود کردند گران می‌کنند

 19. نمودار/ کاهش ارزش ریال در برابر دلار از سال ۱۳۵۵ تا ۱۳۹۵

 20. خطر ایجاد شوک تورمی/ مجلس مخالف افزایش قیمت بنزین به۱۵۰۰ تومان است

 21. پرداخت یارانه ۷ ساله شد/ واریز287 هزار میلیارد تومان یارانه به حساب ایرانی ها

 22. معاون آب و فاضلاب: ۴۲ درصد قیمت تمام شده آب از مردم دریافت می‌شود

 23. پول‌های دولت در سال ۹۷ کجا می‌رود؟ + جدول

 24. روحانی: دستگاه های دولتی در رفع تبعیضات ناروا پیشگام باشند

 25. به دلیل آلودگی هوا/ تمامی مدارس تهران فردا تعطیل است/ اجرای طرح زوج و فرد از درب منازل

پربحث‌های هفته

 1. مشاور رییس برنامه و بودجه در واکنش به انتقادات از افزایش ۳ برابری عوارض خروج از کشور: پول ندارید، سفر خارجی نروید

 2. افزایش ۷۰ درصدی حقوق نمایندگان/ ‏میانگین حقوق یک نماینده مجلس منهای پاداش، 32میلیون تومان در ماه

 3. نوبخت: با قیمت کنونی بنزین نمی توانیم به سقف برسیم/ قیمت بنزین می تواند به بالاتر از ۱۵۰۰ تومان هم برسد

 4. نوبخت: رییس جمهوری از افزایش نرخ ارز بسیار مکدر است/ قسم می خورم ماهی حدود هشت میلیون و 700 هزار تومان حقوق می گیرم/ قیمت کنونی بنزین 1200 ارزان تر از فوب خلیج فارس است

 5. آقای رئیسی شما خوش شانس بودید!

 6. جهانگیری: نباید رئیس‌جمهور جدید فکر کند هرچه رئیس‌جمهور قبلی کرده غلط است/ یک بازنشسته را نمی‌بینید که از حقوق خود راضی باشد/ قدرت خرید و درآمد آحاد جامعه کاهش پیدا کرده

 7. زمزمه بنزين 1500 توماني از دی ماه

 8. روایت نوبخت از سازوکار شناسایی سه گروه یارانه بگیر/یارانه کسانی که اعلام نیاز کنند حذف نمی‌شود/فعلاً افزایش قیمت حامل‌‌های انرژی قطعی نیست/ برگشت منابع حاصل از اصلاح قیمت‌ها به مردم

 9. واکنش واعظی به افزایش عوارض خروج از کشور: درآمد افزایش عوارض برای اقشار کم درآمد هزینه می‌شود

 10. درباره سه برابر شدن عوارض خروج از کشور؛ برای دریافت عوارض نوع سفر مدنظر قرار بگیرد/ دولت همه مسافران را به یک چشم نگاه نکند/ وعده احیای گردشگری شعار بود

 11. ادعاهای خطرناک و جدید نیکی هیلی علیه ایران/ موشک شلیک شده به ریاض موشک «قیام» بود و نشان ایرانی داشت/ این موشک، وحشتناک است وحشتناک است+واکنش ایران

 12. چرخش در سیاست یارانه‌ای دولت با عبور از انتخابات/ سال 95: درآمد 3 میلیون هم نمی‌تواند، ملاک حذف باشد/ آذر 96: فقط به افراد شناسایی شده یارانه می‌دهیم

 13. تاوانی که باید برای سفر بپردازیم/ حکایت ما و ثبت نام خودرو/ با نخبگان چنین نکنید

 14. چک سفید امضای دولت برای افزایش قیمت بنزین/ زنگنه گرانی را تکذیب نکرد: افزایش قیمت بنزین در بودجه دیده شده

 15. واکنش سید حسن خمینی به انتقادها از بودجه موسسه امام: نقدها پديده‌ای مبارک است/ امثال من را نيز از خطا و خطر مصون می‌دارد

 16. واکنش دیبر ستاد تنظیم بازار به افزایش قیمت ها: مردم فعلاً گرانی را تحمل کنند/ ما امیدواریم که وضع بازار بدتر از این نشود

 17. صادق زیباکلام: نارضایتی از روحانی در بین مردم خیلی پررنگ است/ رئیس‌جمهور بسیار متکبرانه عمل می‌کند

 18. عکس / مالیات یا عوارض خروج از کشور در برخی کشورها

 19. خداحافظی رضا صادقی با حسن روحانی  

 20. بلاتکلیفی ثبت سفارش و هدیه میلیاردی دولت به دلالان و واردکنندگان خودرو

 21. قیمت واقعی بنزین!

 22. یارانه ۳۱ میلیون نفر طی بودجه ۹۷ حذف می‌شود/ نوبخت: آماده‌ایم افزایش مالیات، قیمت بنزین و حذف یارانه در بودجه ۹۷ را متعادل‌تر کنیم

 23. مدیرعامل ایران خودرو: خودرو امروز نیازمند حمایت است

 24. حق‌شناس: مردم انتظار ساخت پل و بزرگراه نداشته باشند؛ پول نداریم

 25. وزیر راه: نباید بار دیگر طرحی مثل مسکن مهر داشته باشیم / ۹ تا ۱۰ میلیون نفر در بدترین وضعیت زندگی می‌کنند

پربحث‌های امروز

 1. روایت متفاوت از حقوق نمایندگی/دلیگانی: افزایش حقوق به 7 میلیون تومان/ لارگانی: حقوق همان 5 میلیون 800 هزار تومان است/حاجی بابایی: افزایش 70 درصدی صحت ندارد

 2. خبر افزایش حقوق نمایندگان در شبکه‌های اجتماعی جنجال آفرید  

 3. واکنش حجتی به انتشار ویدئو برنجکار گیلانی

 4. نکاتی در مورد حذف گسترده یارانه بگیران و افزایش قیمت‌ها/ سیاست‌ها به کام اغنیا

 5. تابش: حقوق نمایندگان پایین‌تر از مصوبه قانون مدیریت خدمات کشوری است

 6. توصیه‌ صندوق‌بین‌المللی پول به اقتصاد ایران

 7. معاون وزیر راه: سهمی از افزایش قیمت بنزین نداریم / افزایش نرخ گازوئیل کرایه را گران نمی‌کند

 8. آزمایش تاکسی‌های خودران نیسان در ژاپن

 9. همکاری ایران و چین برای ساخت ۵ بیمارستان با حدود ۲ میلیارد دلار اعتبار

 10. جهانگیری: برخی مدیران بانکی برای بازشدن گره‌ها تلاشی نمی‌کنند

 11. پزشکیان: بحث افزایش۷۰ درصدی حقوق نمایندگان مطرح است

 12. امضای قرارداد اپراتوری 5 ساله برای مهمترین بندر اقتصادی کشور

 13. قیمت جدید انواع خودرو هیوندای در بازار تهران +جدول

 14. مرغداران دست به دامن رییس‌جمهور شدند

 15. آپارتمان حوالی فرودگاه مهرآباد چند؟+جدول

 16. اسنپ بدلیل آلودگی هوا کرایه‌هایش را گران کرد  

 17. پژو ۲۰۷ ارزان شد

 18. فروش گوشت گوساله با "ژن برتر" کیلویی ۹۰۰ هزار تومان  

 19. قیمت خودرو مزدا در بازار+ جدول

 20. برگزاری جلسه ماهانه دیده بان شفافیت و عدالت

 21. شریعتمداری: ۶۰۰۰ طرح صنعتی را تا سه ماه دیگر کامل می‌کنیم

 22. حذف پراید تا دو سال آینده از ناوگان تاکسیرانی کشور

 23. خداحافظی با خواب‌آلودگی‌های بی‌موقع؛ اکشن بزن بیدار شی!

 24. قیمت میوه‌ها برای شب یلدا مصوب شد + جدول

 25. ترفندهای ترامپ برای جلوگیری فروش هواپیما به ایران

پربحث‌های دیروز

 1. افزایش ۷۰ درصدی حقوق نمایندگان/ ‏میانگین حقوق یک نماینده مجلس منهای پاداش، 32میلیون تومان در ماه

 2. واکنش دیبر ستاد تنظیم بازار به افزایش قیمت ها: مردم فعلاً گرانی را تحمل کنند/ ما امیدواریم که وضع بازار بدتر از این نشود

 3. یارانه ۳۱ میلیون نفر طی بودجه ۹۷ حذف می‌شود/ نوبخت: آماده‌ایم افزایش مالیات، قیمت بنزین و حذف یارانه در بودجه ۹۷ را متعادل‌تر کنیم

 4. سوال از خودروسازان: چند سال مهلت بدهیم تا خودروی با کیفیت تولید کنید؟

 5. معضلی به نام کسری دخل و خرج دولت: اشکال از «دخل» است یا «خرج»؟

 6. وزیر نیرو: تاکنون تصمیمی برای گرانی آب و برق گرفته نشده است

 7. بنزین هزار و 500، یارانه چقدر؟

 8. مقام ارشد دولتی: قیمت بنزین و گازوئیل افزایش می‌یابد/ دولت نرخ ۱۵۰۰ و ۴۰۰ تومان را تصویب کرد

 9. رییس سازمان بازرسی: افزایش قیمت خودرو تا ۱۴ میلیون تومان با چه مجوزی بوده / بی‌خود کردند گران می‌کنند

 10. نمودار/ کاهش ارزش ریال در برابر دلار از سال ۱۳۵۵ تا ۱۳۹۵

 11. خطر ایجاد شوک تورمی/ مجلس مخالف افزایش قیمت بنزین به۱۵۰۰ تومان است

 12. پرداخت یارانه ۷ ساله شد/ واریز287 هزار میلیارد تومان یارانه به حساب ایرانی ها

 13. معاون آب و فاضلاب: ۴۲ درصد قیمت تمام شده آب از مردم دریافت می‌شود

 14. پول‌های دولت در سال ۹۷ کجا می‌رود؟ + جدول

 15. سکوت معنادار آخوندی درباره موانع آمریکایی خرید هواپیما

 16. پرداخت یارانه ۷ ساله شد

 17. بلاتکلیفی ۷ ساله پرونده کلاهبرداری از هشت بانک

 18. فلاحت پیشه: دولت به‌ جای حذف یارانه مردم از هزینه‌های جاری کم کند

 19. قیمت سمند صفر کیلومتر در بازار + جدول

 20. سازمان مالیاتی: پیشنهاد مالیات ۱۰۳ هزار میلیاردی در بودجه داشتیم، دولت زیادتر کرد

 21. تعیین محدودیت برای اشخاص دارای چک برگشتی

 22. گوگل و آمازون ؛ دو رقیب جدی بانکها در سال ۲۰۱۸

 23. برنج دوباره وارد می‌شود؟

 24. اعلام آمادگی ایرباس، بوئینگ و آ.تی.آر برای تامین فاینانس هواپیماهای جدید ایران

 25. قیمت انواع خودرو لوکس در بازار تهران+ جدول

پربحث‌های هفته

 1. مشاور رییس برنامه و بودجه در واکنش به انتقادات از افزایش ۳ برابری عوارض خروج از کشور: پول ندارید، سفر خارجی نروید

 2. افزایش ۷۰ درصدی حقوق نمایندگان/ ‏میانگین حقوق یک نماینده مجلس منهای پاداش، 32میلیون تومان در ماه

 3. نوبخت: با قیمت کنونی بنزین نمی توانیم به سقف برسیم/ قیمت بنزین می تواند به بالاتر از ۱۵۰۰ تومان هم برسد

 4. نوبخت: رییس جمهوری از افزایش نرخ ارز بسیار مکدر است/ قسم می خورم ماهی حدود هشت میلیون و 700 هزار تومان حقوق می گیرم/ قیمت کنونی بنزین 1200 ارزان تر از فوب خلیج فارس است

 5. جهانگیری: نباید رئیس‌جمهور جدید فکر کند هرچه رئیس‌جمهور قبلی کرده غلط است/ یک بازنشسته را نمی‌بینید که از حقوق خود راضی باشد/ قدرت خرید و درآمد آحاد جامعه کاهش پیدا کرده

 6. زمزمه بنزين 1500 توماني از دی ماه

 7. روایت نوبخت از سازوکار شناسایی سه گروه یارانه بگیر/یارانه کسانی که اعلام نیاز کنند حذف نمی‌شود/فعلاً افزایش قیمت حامل‌‌های انرژی قطعی نیست/ برگشت منابع حاصل از اصلاح قیمت‌ها به مردم

 8. چرخش در سیاست یارانه‌ای دولت با عبور از انتخابات/ سال 95: درآمد 3 میلیون هم نمی‌تواند، ملاک حذف باشد/ آذر 96: فقط به افراد شناسایی شده یارانه می‌دهیم

 9. چک سفید امضای دولت برای افزایش قیمت بنزین/ زنگنه گرانی را تکذیب نکرد: افزایش قیمت بنزین در بودجه دیده شده

 10. واکنش سید حسن خمینی به انتقادها از بودجه موسسه امام: نقدها پديده‌ای مبارک است/ امثال من را نيز از خطا و خطر مصون می‌دارد

 11. واکنش دیبر ستاد تنظیم بازار به افزایش قیمت ها: مردم فعلاً گرانی را تحمل کنند/ ما امیدواریم که وضع بازار بدتر از این نشود

 12. عکس / مالیات یا عوارض خروج از کشور در برخی کشورها

 13. بلاتکلیفی ثبت سفارش و هدیه میلیاردی دولت به دلالان و واردکنندگان خودرو

 14. قیمت واقعی بنزین!

 15. یارانه ۳۱ میلیون نفر طی بودجه ۹۷ حذف می‌شود/ نوبخت: آماده‌ایم افزایش مالیات، قیمت بنزین و حذف یارانه در بودجه ۹۷ را متعادل‌تر کنیم

 16. مدیرعامل ایران خودرو: خودرو امروز نیازمند حمایت است

 17. وزیر راه: نباید بار دیگر طرحی مثل مسکن مهر داشته باشیم / ۹ تا ۱۰ میلیون نفر در بدترین وضعیت زندگی می‌کنند

 18. دولت برای 293 طرح مطالعه نشده در لایحه بودجه 97، فقط 20 میلیارد تومان پیشنهاد کرده است

 19. پرداخت پول 98 درصد سپرده گذاران صحت ندارد/ بی خبری روحانی از واقعیات جامعه

 20. روایت متفاوت از حقوق نمایندگی/دلیگانی: افزایش حقوق به 7 میلیون تومان/ لارگانی: حقوق همان 5 میلیون 800 هزار تومان است/حاجی بابایی: افزایش 70 درصدی صحت ندارد

 21. ایران، پنجمین عرضه‌کننده بنزین ارزان/جدول

 22. رئیس کل بانک مرکزی: قیمت ۴۲۰۰ تومانی دلار در بازار آزاد واقعی نیست و تعدیل می شود

 23. جادوی پول و بانک - 7 | شکست عمیق بهای «دلار»؛ بزودی

 24. معاون وزیر کار: امسال افزایش دستمزد کارگران بیش از تورم اعلامی بانک مرکزی خواهد بود

 25. معاون وزیر صنعت: خودروسازی ایران به تهرانی‌مقدم‌ها نیاز دارد

آخرین عناوین