هتل بین المللی

فروش بیش از ده هزار قطعه سکه و حراجی که جواب نداد/ قیمت سکه از یک میلیون 400 هزار تومان گذشت

گروه اقتصادی الف،   3960912288 ۲۲ نظر، ۱ در صف انتشار و ۱۰ تکراری یا غیرقابل انتشار
فروش بیش از ده هزار قطعه سکه و حراجی که جواب نداد/ قیمت سکه از یک میلیون 400 هزار تومان گذشت

درحالی بانک مرکزی با هدف شکست حباب بازار سکه از هفته قبل اقدام به حراج سکه کرد که نه تنها حباب از بین نرفت بلکه قیمت سکه امروز از مرز یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان هم عبور کرد.

به گزارش الف، حدود ۱۰ روز گذشته حراج سکه آغاز شده اما امروز و در بازار آزاد نرخ قطعه سکه تمام بهار آزادی با 15 هزار  تومان افزایش نسبت به روز گذشته یک میلیون و 403  هزار تومان معامله می‌شد. بر اساس آمار، هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز با 7 هزار تومان افزایش یک میلیون و 348 هزار تومان داد و ستد شد. همچنین در بازار آزاد قیمت هر قطعه سکه نیم بهار آزادی با 14 هزار تومان افزایش نسبت به روز گذشته 698 هزار تومان و هر قطعه ربع بهار آزادی نیز با 11 هزار تومان رشد 399 هزار تومان ارزش‌گذاری شده بود.

این اتفاقی در حالی امروز رخ داد که مسعود سلیمانی، رئیس بانک کارگشایی دیروز با بیان اینکه به منظور تخلیه کامل حباب قیمتی، حراج سکه ادامه می‌یابد، گفت: حراج سکه تا کنون دست کم ۱۰۰ هزار تومان از حباب قیمتی موجود در بازار را از بین برده است.

رئیس بانک کارگشایی تاکید کرد: تا زمانی که حراج سکه ادامه داشته باشد روند کاهشی قیمت تا رسیدن به نرخ واقعی ادامه می یابد، مگر اینکه عواملی مانند افزایش جهانی قیمت طلا این روند را تغییر دهد.

گفتنی است بعد از حبابی شدن قیمت سکه که تا ۲۰۰ هزار تومان برآورد شده و این کالا طی چند هفته اخیر رکوردهای قابل توجهی به ثبت رساند بانک مرکزی از 4 آذر تصمیم به حراجی سکه گرفت تا بتواند با عرضه از این روش قیمت های تعدیل و حباب‌ را از بین ببرد. بر این اساس بانک کارگشایی به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های بانک ملی طی نسبت به حراج سکه اقدام کرد. در حراج قیمت سکه تمام بهار آزادی 1 میلیون و 180 هزار تومان و با احتساب 9 درصد مالیات ارزش افزوده 1 میلیون و 288 هزار تومان تعیین شد. همچنین قیمت نیم سکه 591 هزار تومان و با احتساب 9 درصد مالیات ارزش افزوده 680 هزار تومان تعیین گردید.

قرار است این حراجی تا اطلاع ثانوی هر هفته از ساعت ۱۴ تا ۱۶ روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه انجام شود و در مرحله بعدی عرضه، بنابه‌نظر بانک مرکزی، سکه ربع بهار آزادی نیز به حراج اضافه می شود. همچنین قرار بر این بود سکه تا بسته‌های ۲۰ تایی عرضه شود که در روز اول این اتفاق افتاد، اما در دو روز بعد با توجه به تقاضایی که افزایش یافته بود بسته‌های ۵۰ و ۱۰۰ تایی نیز عرضه شد. طی چهار مرحله حراج سکه، بیش از 10 هزار قطعه سکه به مردم فروخته شده است.

 پیش بینی اولیه بر این بود در نتیجه برگزاری حراجی در نهایت تا ۵۰ درصد حباب قیمتی از بین رفته و تا ۱۰۰ هزار تومان ارزان‌تر شود که این اتفاق تاکنون رخ نداده است. البته برخی اعتقاد دارند اقدامات بانک مرکزی برای کنترل بازار سکه باید ادامه‌دار باشد تا تعادل به بازار برگردد، چراکه در شرایط فعلی به دلیل کاهش نرخ سود سپرده‌های بانکی بخشی از سرمایه‌ها به سمت بازار سکه رفته و باعث برهم خوردن عرضه و تقاضا شده است.

برخی دیگر نیز بر این اعتقاد هستند که با کاهش سود سپرده‌های بانکی بخشی از سرمایه‌ها به بازار سکه راه یافته و عده ای از مردم سکه را مناسب‌ترین بخش برای سرمایه‌گذاری دیده‌اند که این افزایش تقاضا باعث شده کفه عرضه و تقاضا نامتعادل شود و قیمت‌ها به‌طور کاذب و غیر واقعی بالا برود. این رشد غیر واقعی قیمت‌ها با اقدام بانک مرکزی و عرضه سکه به شکل حراج توسط بانک کارگشایی نیز مهار نشده است. از این رو بعید به نظر نمی‌رسد که مجددا شرایط بازار سکه گسترش حباب داشته باشد و قیمت‌ انواع سکه به شکل غیر منطقی در جهت صعود حرکت کند.

فعالان بازار نیز می گویند کسانی که سکه را در خریدهای اتی و البته حراج اخیر با قیمت بالا خریده اند اجازه نمی دهند قیمت سکه در بازار ارزان شود. در این راستا برخی نیز معتقدند: بی‌شک مانند بسیاری از سیاستگذاری‌های اقتصادی، از طرح حراج سکه، یک طبقه از جامعه که منابع نقدشوندگی بالایی دارند استفاده می‌کنند. دلالی‌ها شکل می‌گیرد، سکه‌ها اندوخته می‌شود و در شرایط خاص یا از کشور خارج شده یا وارد صندوق‌های خاص می‌شود... البته اگر این اقدام برای جبران کسری بودجه دولت صورت بگیرد، قابل قبول نیست چراکه هرج و مرج اقتصادی را در اقتصاد خرد به‌شدت به دنبال دارد و مدیریت و کنترل آن را نیز از دست دولتمردان خارج خواهد کرد. به نظر می‌رسد حراج سکه توسط بانک کارگشایی به سرانجام مناسبی نرسد و همچنان قیمت سکه در هفته‌های آینده روند صعودی خود را ادامه دهد.

هفته پیش آلبرت بغزیان، کارشناس مسائل اقتصادی در گفتگو با الف با تأکید بر اینکه اصلاً شیوه حراج غلط بود، گفت: دارنده و عرضه‌کننده سکه که می‌تواند تزریق را انجام دهد، بانک مرکزی است و این بانک توانست چند قاشق رنگ در این دریا بریزد و عملاً تأثیری در شکستن حباب نداشت، زیرا در غیر این صورت باید حباب می‌ترکید.

عضویت در کانال تلگرام الف

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۵۷۶۶۹۱۹:۲۳:۱۰ ۱۳۹۶/۹/۱۲
چون اون سكه هار و دلال ميخره نه مصرف كننده
ناشناس۱۵۹۴۸۷۰۷:۰۳:۴۹ ۱۳۹۶/۹/۱۵
چقدر جالبه تکرار کار گذشتگان توسط اونایی که به گذشتگان طعن و کنایه میزدن یاد 6-7 سال پیش افتادم... کاهش دستوری سود حراج سکه دلار... فقط اینا زودتر دست به کار شدن که از افت بعد از تورمش هم استفاده کنن نه مثل احمدی نژاد که فحشش رو خورد اما استفاده از افت طبیعی تورم رو دولت بعد برد
ناشناس۱۵۷۶۸۱۱۹:۳۴:۵۸ ۱۳۹۶/۹/۱۲
بانک مرکزی با کاهش دستوری سود بانکی(بیش از 7%!!!) باعث خروج پول از بانکها ایجاد حباب در سکه و گرانی دلار و خودرو و لوازم خانگی موبایل و ... در نتیجه افزایش تورم در جامعه شده .چه کسی پاسخگو هست ؟ آقای سیف ؟
ناشناس۱۵۷۶۸۳۱۹:۳۵:۴۳ ۱۳۹۶/۹/۱۲
حالا هی برید سود بانکی رو کم کنید بگید سکه و دلار گرون نمیشه ! الکی تورم درست کردید
ناشناس۱۵۸۵۶۷۱۹:۳۵:۵۸ ۱۳۹۶/۹/۱۳
سود زیاد بشه همه کارو ول کنن پول بزارن تو بانک بخورن خوبه؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس۱۵۷۷۱۷۲۰:۳۴:۰۲ ۱۳۹۶/۹/۱۲
البته که تقصیر دولت احمدی نژاده!!!
ناشناس۱۵۷۷۲۷۲۰:۴۷:۴۰ ۱۳۹۶/۹/۱۲
خوب هم جواب داده است اگر نمیدونید از مطلعین بپرسید سکه بادلار 4050 شده بود 1440 الان با دلار 4150 شده 1400 انتظار داشتید با یک حراج قیمت بره زیر مقدار طلای سکه؟
مشعود۱۵۷۷۸۲۲۲:۰۰:۱۹ ۱۳۹۶/۹/۱۲
پا جای پای احمدی نژاد
ناشناس۱۵۷۸۴۶۰۰:۲۰:۵۰ ۱۳۹۶/۹/۱۳
عمو زمان احمدی نژاد دلار از 1000 تومن شد 4000 تومن ! الان جمعا چقدر گرون شده ؟
ناشناس۱۵۸۱۰۶۱۰:۴۹:۱۲ ۱۳۹۶/۹/۱۳
چقدر دیگر جا دارد گران شود؟ اقتصاد دارد از هم می پاشد. تا انجا که توانستند و می توانند دلار را گران کرده و می کنند. البته نه دلار همه ارزها، الان افغانی و روپیه هند نسبت به ریال چقدر افزایش قیمت داشته است؟!
ناشناس۱۵۸۲۶۱۱۴:۰۶:۳۸ ۱۳۹۶/۹/۱۳
هنوز جا داره وقتی 4 برابر شد مثل زمان احمدی نژاد شما 16000 تومن شد بعد بیا حرف بزن !
ناشناس۱۵۸۲۸۱۱۴:۲۷:۳۱ ۱۳۹۶/۹/۱۳
تحویل دلار 2800 تومان بود این و همه میدونن
ناشناس۱۵۸۸۴۱۰۸:۳۸:۰۸ ۱۳۹۶/۹/۱۴
عمو مگه دوستان شما بعد از پیروزی روحانی در خیابانها عکس نمینداختن در حالیکه در دستشان یک دلاری و یک هزار تومنی بود؟ اگه قرار بود ارزون نشه چرا صنایع هسته ای مان را در برجام به باد دادیم؟
دانیال۱۵۷۷۸۸۲۲:۱۹:۰۲ ۱۳۹۶/۹/۱۲
درسته! یکی از عواقب جانبی این حراج، انباشت سکه در نزد دلالان و برخی سرمایه داران خواهد بود که خود این موضوع باعث قدرت گرفتن دلالان و جولان دادن آنان میشود، زیرا در آن حالت منبع عظیمی از سکه در اختیار دارند و آن وقت آنها هستد که اجازه کاهش قیمت در بازار را نمی دهند
ناشناس۱۵۷۸۳۶۰۰:۰۳:۳۹ ۱۳۹۶/۹/۱۳
اگر همین توزیع نبود قیمت بمراتب بالاتر میرفت در ضمن این خروج نقدینگی بسمت خرید سکه اقدام مثبتی است . باید توجه داشت در این شرایط اقتصاد ایران هیچ معجزه ای نمیتواند کار ساز باشد . پول و اعتبار از منابع خارجی و براه افتادن طرحهای عمرانی بتدیج میتواند ما را از رکود فعلی خارج کند .
امیر حسین سلطان/تهران۱۵۷۸۷۸۰۲:۰۱:۱۱ ۱۳۹۶/۹/۱۳
آنچه در این بحبوحه به فراموشی سپرده شده است تاثیر نرخ ارز(دلار) در نوسان قیمت طلای داخلی می باشد! از 2 حال خارج نیست: 1- یا بانک مرکزی دلار دارد ولی متاسفانه نمی فروشد تا نرخ ارز را پایین بیاورد که همین وضعیت است و ادامه آن ، چرا که انتظار ارزش بالا و بالاتر برای قیمت دلار در روزهای آتی عملا مبنای ارزشگذاری سکه های طلا شده است و نه قناعت به نرخ امروز دلار(نکته بسیار ریز و بااهمیت) و 2- یا اینکه بانک مرکزی متاسفانه به قدر کافی دلار ندارد که اگر این چنین باشد هر روز شاهد تقلیل ارزش ریال پول ملی و نتیجتا بالا رفتن ارزش طلا و به تبع آن سکه های طلا با شدت و شتاب بیشتر به جهت سهولت استفاده و نقدشوندگی سریع آنها خواهیم بود و حراج های بانگ کارگشایی هم گرچه تا حدی کارگشا هست اما بواسطه نادیده گرفتن ریشه اصلی که همان بالا رفتن های اخیر نرخ ارز در داخل است نمی توان از این حراج های مورد پسند و یا ناپسند!!! سکه های طلا انتظار معجزه داشت. (قابل توجه جناب آقای دکتر سیف رئیس کل محترم بانک مرکزی)
مرادی۱۵۷۸۸۰۰۲:۰۲:۰۵ ۱۳۹۶/۹/۱۳
قیمت بانک کارگشایی بالا ست با این وضع حباب خالی نخواهد شد
حمید۱۵۷۹۶۸۰۸:۲۰:۵۴ ۱۳۹۶/۹/۱۳
بهترین روش برای بانک مرکزی فروش سکه در بازار بورس آتی هست / بازاری که در آن حدود سیصد هزار سکه در روز معامله میشود / فقط کافی هست که بانک اعلام کند در آخرین سررسید بازار آتی فروشنده سکه به هر مقداری که درخواست هست میفروشدبا اینکار هم بازار را کنترل میکند هم سکه را با سود 23 درصد میفروشد.
ناشناس۱۵۸۰۷۵۱۰:۰۹:۲۱ ۱۳۹۶/۹/۱۳
و اینک یک بار دیگر قدرت امپراطوری دلالان به رخ همه کشیده شد. این حضرات آنقدر پر رو هستند و احساس قدرت می کنند که مثلا در موضوع مسکن در تهران ، اگر 9 ریشتر زلزله بیاید و همه شهر را ویران کند و اکثر سکنه تهران از آن بروند، اما یک بخت برگشته و وامانده ای که چاره نداشته باشد و به این طمع که در آن شرایط می تواند یک خانه 50 متری را دیگر حالا خیلی ارزان بخرد، اقدام به این کار کند و به این جماعت مراجعه کند ، حاضر به یک ریال تخفیف به او نخواهند بود!!! و اساسا زلزله را و آن ویرانی را در قیمت مسکن بی تاثیر خواهند دانست!!!!
ناشناس۱۵۸۰۷۷۱۰:۱۰:۵۰ ۱۳۹۶/۹/۱۳
کدام نیروی مخلص و خداپسندی و در چه موقع، کمر این جماعت دلال را خواهد شکست!!؟؟ مطمئن هستم آن روز و آن فرد خواهند آمد.
ناشناس۱۵۸۲۶۶۱۴:۱۱:۳۶ ۱۳۹۶/۹/۱۳
ربطی به دلالی نداره ، مردم دنبال حفظ ارزش پول خود هستند !
علی۱۵۸۳۱۶۱۴:۵۸:۳۰ ۱۳۹۶/۹/۱۳
با کاهش نرخ سود بانکی و عدم اطمینان مردم به سرمایه گذاری در اقتصاد کشور نقدینگی به سمت سکه و ارز و یا مسکن می رود ولی چون دولت بخاطر مشکلات بانکی و اقتصادی قادر به انتقال ارز به کشور نیست کمبود دلار باعث افزایش نرخ آن در بازار میشود اما یک نکته لازم است بیان شود اینکه دولت با حراج سکه لااقل بخشی از مشکل درآمدی خودش را حل کرد اگر چه کم بود نبود؟
تجارت نیوزایرانسلمادیرانسام سیر

پربحث‌های امروز

 1. انتخاب نجفی برای شهرداری تهران از اول اشتباه بود / شهردار باید مورد قبول همه جناحها و ارکان نظام باشد

 2. پوتین برای چهارمین بار رئیس جمهور روسیه شد

 3. اولین واکنش وزیر ارتباطات به احتمال فیلتر دوباره تلگرام/ مجوز دسترسی پیام رسان‌های داخلی به منزله جاسوسی نیست

 4. جان مریم چشماتو واکن،سری بالا کن!

 5. پرواز موفقیت آمیز هواپیمایی با بزرگترین موتور جت دنیا

 6. پشت پرده چلوکباب کوبیده های 5 هزار تومانی چه خبر است  

 7. توصیه‌های رهبر معظم انقلاب درباره استفاده از ماه رجب + جدول

 8. سخنگوی وزارت خارجه: حال عمومی ظریف رو به بهبودی است

 9. طرح تاخیر ۲ ساعته اقامه نماز عشاء در مجلس شورای عربستان

 10. واکنش دختر خیابانی به طنزهای ساخته شده مربوط به پدرش  

 11. با وجود دلار ۴۸۰۰ تومانی و عوارض خروج ۲۰۰ هزارتومانی، گردشگران ایرانی‌ در سفر به ترکیه رکورد شکستند

 12. مسی: جام جهانی ۲۰۱۸ آخرین شانس ما برای قهرمانی خواهد بود

 13. رئیس کل بیمه مرکزی در پاسخ به سوال خبرنگار: مسائل مهمتری از نجومی بگیران وجود دارد  

 14. چرا باید سفر کرد؟ بلیط هواپیما چارتر ارزان از کجا بخریم

 15. جزییات بیشتر از نحوه نظارت بر نهادها و دستگاه‌های منتسب به رهبری

 16. عضو شورای شهر: استعفای نجفی فقط بدلیل بیماری نیست

 17. توافق مخفیانه مرد سال آسیا با العین

 18. دروازه‌بان سابق استقلال در سانتیاگوبرنابئو  

 19. جزییاتی تازه از حضور جناب‌ خان در فصل جدید خندوانه

 20. واکنش سردار غیب‌پرور به درخواست‌ها برای مسابقه دادن ورزشکاران ایرانی با حریفان اسرائیلی

 21. عذرخواهی رضا رشیدپور از بازیگر «لاتاری»

 22. مهمترین تحولات اقتصادی سال ۹۶ چه بود؟

 23. عزت‌الله ضرغامی: سال ۹۷، سال برجسته شدن جریان‌های عدالتخواه و انقلابی است

 24. زمان سفر روحانی به «ترکمنستان» و «آذربایجان» مشخص شد

 25. عیدی پلیس راهور به خلافکاران میلیونی

پربحث‌های دیروز

 1. احمد توکلی خبر داد؛ دستور ویژه به رئیس دفتر بازرسی رهبری

 2. دلخوشی به اروپا هم رنگ باخت / سال 97 به چه چیزهایی فکر کنیم ؟

 3. دبیر شورای عالی فضای مجازی: ادامه فعالیت تلگرام با وضعیت فعلی به صلاح نیست/ باید به فکر جایگزین باشیم

 4. نماینده مجلس: معتقدم اگر یک نظامی رئیس‌جمهور شود کشور را نجات خواهد داد

 5. قهرمان سازی از نجفی به سبک اصلاح طلبان

 6. متهم خیابان پاسداران: من عاشق اعدامم/ ۵۰ نفر هم می‌مردند خواست خدا بود

 7. عماد افروغ: تحقق عدالت شلاق بُرنده می‌خواهد

 8. اروپایی ها اگر حسن نیت دارند مشکلات بانکی و پولی را مرتفع کنند/ بین اروپا و آمریکا تفاوتی نیست

 9. چه‌کسی به دختر خیابان انقلاب «تراول ۵۰ هزارتومانی» داد؟/ بازهم پای تاجزاده در میان است؟ +عکس

 10. دانه درشت های فاسد از نظر محسنی اژه ای/رونمایی از سلاح دراویش/ روایت احمدی‌نژاد از سردار سلیمانی قبل و بعد از دستگیری بقایی/ دلیل لغو دیدارهای امروز ظریف/ جهانگیری: در بهشت هستم

 11. مایلی‌کهن:‌ ۸۰۰میلیون خرج کردند تا سیرالئون بیاید ایران!

 12. باید ایتالیایی زندگی کرد یا آلمانی؟

 13. جزئیات قتل ۲ خواهر به‌ دست برادران شکاک

 14. آزادی عامل قتل عام خانوادگی

 15. موضوع فیلترینگ تلگرام به کجا رسید؟

 16. تازه‌ترین وضعیت جوی در آخرین ساعات سال 96

 17. ارتش آزاد مدعی شد؛ سرنگون شدن جنگنده ارتش سوریه

 18. واکنش رضا عطاران به پوشاندن موی بازیگر زن خارجی «مصادره» در مشهد/ عکس  

 19. مشاور امور پایگاه‌های خبری معاون مطبوعاتی منصوب شد

 20. در سیستان و بلوچستان خاک می‌بارد/ آلودگی هوای زاهدان به ۲۲ برابر حد مجاز رسید

 21. قصه ادامه دار مذاکرات مزدی ۹۷

 22. پوتین در جمع هواداران خود در میدان سرخ سخنرانی می کند

 23. وزیر نفت اعلام کرد؛ تولید۵۰۰میلیون بشکه ای، عایدی سومین قراردادIPC/ ملاک رنگ چشم نیست

 24. ترافیک پرحجم در محورهای فیروزکوه و هراز

 25. پزشکیان:جلسه امروز مجلس برای فیلترینگ تلگرام نبود/فیلتر مشکلی را حل نمی‎کند

پربحث‌های هفته

 1. مساله فقط یک روسری است؟

 2. "عفاف و کرامت" زن شرقی، یا "بردگی جنسی" زن غربی؟

 3. بیانیه نماینده‌ای که نام موزه لوور را اشتباهی تلفظ کرد‌

 4. نجفی استعفا داد/ محسن هاشمی: در اولین جلسه بعد از نوروز استعفای نجفی بررسی می شود

 5. ترامپ زنگ خطر را برای توافق هسته ای به صدا در آورد/ هدیه بزرگ کاخ سفید به نتانیاهو و محمد بن سلمان/ سناریوهای ایران در قبال خروج آمریکا از برجام چه خواهد بود؟

 6. کیم عاقل, ترامپ عاقل تر‎

 7. توییت احمد توکلی، اصلاح‌ طلبان را بهم ریخت + تصاویر

 8. استیون هاوکینگ درگذشت

 9. اسم این موزه چی بود؟  

 10. سوال دوم از رییس جمهور هم هوا شد! / اسامی ۵۸ نماینده ای که امضای خود را پس نگرفتند + سند

 11. اجرایی شدن ماده 29 قانون برنامه ششم برای شفافیت حقوق مسولان را دنبال خواهیم کرد /برخی مسئولین حاضر به بیان میزان حقوق دریافتی خود نیستند

 12. مقصر سقوط هواپیمای آسمان اعلام شد: بی‎توجهی شرکت آسمان به محدودیت پرواز خلبان/ خلبان در سال ۸۸ عمل جراحی قلب باز انجام داده بود؛ او مجاز به پرواز با یک کمک‌خلبان نبود

 13. احمد توکلی خبر داد؛ دستور ویژه به رئیس دفتر بازرسی رهبری

 14. کارگر اخراجی شهردار را به آتش کشید  

 15. احمد توکلی : معترض ترین و صریح ترین نماینده مجلس در دوره احمدی نژاد بودم/ تنها جایی که مساله املاک نجومی را پیگیری کرد، دیده بان شفافیت و عدالت بود

 16. دلخوشی به اروپا هم رنگ باخت / سال 97 به چه چیزهایی فکر کنیم ؟

 17. اسفندیار رحیم مشایی بازداشت شد

 18. دلیل استعفای شهردار تهران اعلام شد

 19. سرقت دستگاه خودپرداز از میدان ونک با ۶۷ میلیون تومان وجه نقد  

 20. چهارشنبه سوزی با ۲۰۸۲ مصدوم و ۴ فوتی/ قطع عضو به عدد ۱۸ رسید/ سوختگی و مشکلات چشمی رتبه اول و دوم آسیب‌ها +تصاویر

 21. موسسه ژئوفیزیک، صدا و سیما و اوقات شرعی

 22. احمد توکلی: از مردم حلالیت می‌خواهم/ برخی مسئولان در تخلف موسسات مالی شریک بودند/ ماجرای تهدید به اعتراض خیابانی

 23. عباس آخوندی در وزارت راه و شهرسازی ماندنی شد+ جزییات شمارش آرای استیضاح

 24. دبیر شورای عالی فضای مجازی: ادامه فعالیت تلگرام با وضعیت فعلی به صلاح نیست/ باید به فکر جایگزین باشیم

 25. شرکت اپل دسترسی به اپ استور در ایران را مسدود کرد

پربحث‌های دیروز

 1. دلخوشی به اروپا هم رنگ باخت / سال 97 به چه چیزهایی فکر کنیم ؟

 2. قصه ادامه دار مذاکرات مزدی ۹۷

 3. وزیر نفت اعلام کرد؛ تولید۵۰۰میلیون بشکه ای، عایدی سومین قراردادIPC/ ملاک رنگ چشم نیست

 4. اعضای شورای عالی کار راهی وزارت کار شدند/ دستمزد کارگران در وزارت اقتصاد تعیین نشد

 5. قرارداد ۱.۴۵ میلیارد دلاری امارات با توتال فرانسه

 6. توتال: به قراداد با ایران پایبندیم/ درخواست از آمریکا برای چشم‌پوشی از توتال در صورت عقب‌نشینی از برجام

 7. جدیدترین پیش بینی بازار مسکن در سال ۹۷

 8. آیت‌الله نوری همدانی: بانک‌ها هنوز اسلامی نشدند و همچنان "ربا" می‌گیرند

 9. روحانی قانون بودجه سال ۱۳۹۷ را به سازمان برنامه و بودجه ابلاغ کرد

 10. جدیدترین قیمت گوشت گرم در بازار

 11. زمان واریز سود «سهام عدالت» کارمندان

 12. آخرین وضعیت ذخیره آب سدهای کشور

 13. شانس جایگزینی پول‌های فعلی با ارزهای مجازی چه قدر است؟

 14. گران ترین شکلات جهان رونمایی شد  

 15. آیت‌الله نوری همدانی: بانک‌ها هنوز اسلامی نشدند و همچنان "ربا" می‌گیرند

 16. افزایش ۱۴ درصدی ظرفیت مسافری فرودگاه امام در نوروز ۹۷

 17. هشدارهای نوروزی رییس اتحادیه به خریداران خودرو

 18. سیف: تورم در سال آینده هم تک رقمی خواهد بود

 19. جهانگیری: معیشت مردم اولویت دولت در سال ۹۷ است

 20. اظهارات ربیعی درباره دستمزد ۹۷

 21. روحانی: سال ۹۶ در احداث راه‌آهن رکورد زدیم/ واردات افزایش یافت

 22. نرخ ارز بانکی ثابت ماند/ هر دلار ۳۷۶۹۱ ریال

 23. مصوبه جدید دولت برای ترخیص خودروها از گمرک

 24. محمدی به داد: خبر داد؛ تحویل گزارش معوقات بانکی به هیئت رئیسه مجلس/رشد معوقات از سال ۸۴ تاکنون

 25. باهنر: در بسیاری از خانواده‌ها چند فارغ‌ التحصیل بیکار وجود دارد/ دولت حرکت خود را در راستای افزایش اشتغال بیشتر کند

پربحث‌های هفته

 1. توییت احمد توکلی، اصلاح‌ طلبان را بهم ریخت + تصاویر

 2. سوال دوم از رییس جمهور هم هوا شد! / اسامی ۵۸ نماینده ای که امضای خود را پس نگرفتند + سند

 3. اجرایی شدن ماده 29 قانون برنامه ششم برای شفافیت حقوق مسولان را دنبال خواهیم کرد /برخی مسئولین حاضر به بیان میزان حقوق دریافتی خود نیستند

 4. مقصر سقوط هواپیمای آسمان اعلام شد: بی‎توجهی شرکت آسمان به محدودیت پرواز خلبان/ خلبان در سال ۸۸ عمل جراحی قلب باز انجام داده بود؛ او مجاز به پرواز با یک کمک‌خلبان نبود

 5. احمد توکلی : معترض ترین و صریح ترین نماینده مجلس در دوره احمدی نژاد بودم/ تنها جایی که مساله املاک نجومی را پیگیری کرد، دیده بان شفافیت و عدالت بود

 6. دلخوشی به اروپا هم رنگ باخت / سال 97 به چه چیزهایی فکر کنیم ؟

 7. احمد توکلی: از مردم حلالیت می‌خواهم/ برخی مسئولان در تخلف موسسات مالی شریک بودند/ ماجرای تهدید به اعتراض خیابانی

 8. جلسه کمیته مزد بدون نتیجه پایان یافت/ خدایی: افزایش دستمزد باید بر اساس هزینه‌های زندگی باشد/ 70 درصد کارگران حداقل بگیرند/عطاردیان: کارفرما توان پرداخت حداقل مزد را هم ندارند

 9. قول جهانگیری برای برگزاری جلسات ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی

 10. سال آینده حقوق‌ها چقدر اضافه شود؟ +جدول

 11. مصوبه جدید دولت درباره واردات خودرو/ افرادی که نمی توانند خودرو وارد کنند

 12. آخرین مکالمات خلبان و کمک خلبان هواپیمای A.T.R با یکدیگر/ اظهارت کمک خلبان برای برگشت و 2 اخطار سیستم حسگر

 13. نوبخت: اگر در دولت، کسی انقلابی نبود نمی دانم باید اخراجش کنیم یا تبعید/ حقوق همه دستگاه‌ها را پرداخت کرده‌ایم

 14. آخوندی: جنوب کشور مکان مناسبی برای زندگی، کار و تولید ثروت است

 15. بانک مرکزی: تنها 1.2 درصد از سپرده گذاران موسسات غیرمجاز پول خود را به طور کامل دریافت نکردند

 16. افزایش ۳۰ درصدی قیمت مواد شوینده در سال آینده

 17. نشست شورای عالی کار برای تعیین دستمزد ۹۷ بدون نتیجه به پایان رسید

 18. سناریوهای افزایش دستمزد ۹۷ کارگران

 19. چگونه مصرف بنزین خودرو را کاهش دهیم؟

 20. فساد، کشور را زمینگیر می‌کند

 21. وزیر کار: تعیین مزد ۹۷ بر اساس «سبد معیشت» و «تورم»/ به دنبال افزایش قدرت خرید کارگران هستیم

 22. شفافیت، دلیل مخالفت با استارت‌آپ‌های بیمه‌ای

 23. برگزاری نشست تعیین دستمزد کارگران با حضور ۳ وزیر

 24. ماموریت کمیسیون عمران به 2 خلبان زبده برای بررسی علت سقوط هواپیمای A.T.R

 25. برخورد دوگانه با تخلفات خودرویی/ ابهامات قاچاق خودرو با ۱۹هزار ثبت سفارش شائبه‌دار

آخرین عناوین