نظرات برگزیده مخاطبین الف: اردوغان از آذربایجان استفاده ابزاری می‌کند/ شکست در زمینه‌های مختلف، باعث عقب‌نشینی بن‌سلمان شده/ روحانی پاسخگو باشد چطور ترامپ بی‌هزینه از برجام خارج شد

گروه سیاسی الف،   4000813001 ۱۷ نظر، ۰ در صف انتشار و ۶ تکراری یا غیرقابل انتشار

بینندگان «الف» هر روز با ارائه نظرات خود در تکمیل و تعمیق محتوای ارائه شده مشارکت می کنند. بسیاری از این نظرات گویای دقت و توجه مخاطبان و داوری عمومی آن ها نسبت به وقایع روز است. گزیده‌ای از نظرات مخاطبین «الف» را ذیل سه مطلب پر بحث هفته به انتخاب تحریریه «الف» بخوانید.

نظرات برگزیده مخاطبین الف: اردوغان از آذربایجان استفاده ابزاری می‌کند/ شکست در زمینه‌های مختلف، باعث عقب‌نشینی بن‌سلمان شده/ روحانی پاسخگو باشد چطور ترامپ بی‌هزینه از برجام خارج شد

مخاطبین الف درباره یادداشتی با عنوان «یک راه حل کلیدی برای مهار اردوغان و علی اف» نظرات متعددی ارسال کردند که تعدادی از آنها را می‌خوانید: 

*بعنوان یک شهروندایرانی از اتحاد شوم مثلث ( عبری، عردووغان، علییف ) علیه کشورمان سخت هراسناک هستم، باید خطر را جدی بگیریم، و ابزار و آلات بازدارندگی لازم را جهت مقابله احتمالی با این اتحاد شرارت آمیز که مدت 20 سال است با دسیسه غرب در مرزهای شمالی کشور عزیزمان ایران شکل گرفته است فراهم نماییم.

*دولتمردان ایران عزیزم خیلی حواسشان را جمع کنند که از ترکیه وبا.کو رو دست نخورن چون اگر چنین بشه همان طور که حالا به رضا بابت بخشیدن خاک عزیزم ایران به دیگران لعنت می فرستیم آیندگان هم به دولتمردان فعلی برای کوتاهی در امور مملکت لعنت می فرستن

*باید پوست اردوغان رو کند. از کردهای ایرانی تبار ترکیه ای باید استفاده کرد برعلیه اردوغان. باید با کارت کردها بازی کرد. برای اردوغان کار ساده ای نیست

*اینکه ما باید در دریای خزر قدرت نظامی قابل قبولی داشته باشیم بدیهی است و ربطی به تخیلات عردوغان و الیف ندارد. مشکل اصلی چراغ سبزی است که روسیه به آنها نشان می‌دهد. متاسفانه روسیه هیچگاه ایران قدرتمند را در کنار خود نخواسته و نمی‌خواهد و اگر فرصتی به دست آورد ممکن است با ما همانند ژاپن برخورد کند. باید تغییر مرز ارمنستان با ایران را از هر راهی حتی نظامی جلوگیری کرد.

*مسئله اصلی اصلی اصلی اغفال علی اوف واردغان توسط اسرائیله کسانی که مجدد وعظمت دین مبین اسلام برایشان مهم است واگر مسلمان باشن هر اتفاقی هم که بی افته نباید به دشمنان اسلام اجازه ضربه زدن به اسلام را بدن سه کشور ایران ترکیه وآذربایجان مشکلات واشتباهاتی دارن که اسرائیل غاصب جرعت حرف زدن پیدا کرده این تکلیف دینی وعرفی وسنتی تمام ملل مسلمان و منطقه است که باهم این غده سرطانی را نابود کنن مسلمین اگر وحدت داشته باشن طبق قوانین و موازین اسلامی اقدام کنن ابر قدرت جهان میشن واین چیزی است که دشمن نمی خواهد واز زمان قبل از تولد پیامبر اعظیم الشائن اسلام تا کنون همراه با ابلیس وشباطین در حال نقشه وتوطئه هستن ومسلمین را از دستیابی به اجرای قوانین واحکام الهی اسلامی ورسیدن به اون قدرت اعظیم اسلام محروم وباز می دارن ای کسی که خودت را مسلمان می دانی بدان اسرائیل همان عقبه ونسل باقی مانده ی دشمنان اسلام وپیغمبر اسلام هستن....

*اردوغان فردی فرصت طلب است از آذربایجان هم استفاده ابزاری میکنداگرمنافع کشورش ایجاب کندسه سوت آذربایجان را قربانی منافع کشورش می کند از نظرترکیه آذربایجان متحدی قابل اعتماد نیست چرا؟چون شیعه هستندوباایران اشتراک فرهنگی دارد ولی فعلا از نقاط ضعف علیف(سوءاستفاده از ثروت آدربایجان)استفاده کرده و همراه خودش کرده.

*خداوکیل هم وطنای عزیز همه ی ما زیر یه سقف زندگی میکنیم هممون جز یه کشوریم و هممون ایرانی هستیم وبه هیچ وجه نباید خدایی نکرده گرایشهای نژادیمون به اتحادی که داریم خدشه وارد کنه. 

*اگه سیاستمدارهای ما کمی زودتر از خواب بیدار میشدن همون زمان که اذربایجان به اسرائیل نزدیک شد ایران هم میتونست ارمنستان رو تقویت کنه تا یه تعادل نظامی توی مرزهای شمالی خودش برقرار کنه ،نه اینکه اونقدر فاصله نظامی اذربایجان و ارمنستان زیاد بشه که توی 44 روز ارمنستان شکست بخوره و الان ایران به چه کنم چه کنم بیوفته ضمنا ترکیه هیچوقت حتی بخاطر اذربایجان یا هیچ کشور دیگه ای جلوی ایران قرار نمیگیره،چون میدونه ایران نه سوریه اس نه عراق که بخواد بهش لشکر کشی کنه و جوابی نگیره،سرشاخ شدن با ایران هم برای ترکیه تاوان داره هم برای خود ایران،و باعث ضعف هر دو کشور میشه و این وسط منفعتش میشه برای اسرائیل و عربستان و امریکا و سایر رقبا

*اولین کار این است که کسانی که رگ گردنشان برای منافع ترکیه باد می کنند شناسایی و در مراکز تصمیم گیر و تصمیم سازی حضور نداشته باشند. دوم اینکه مراقب باشند نفوذی ها کشور را درگیر مسائل دیگر نکنند. سوم اینکه متوهمین از خواب بیدار شوند و ببینند که کشورهای دیگر چه نقشه های شومی برای دیگران دارند.

***

«چرا بن سلمان سر عقل آمده است؟!»عنوان یکی از مطالب پربحث الف در هفته گذشته بود. تعدادی از نظرات مخاطبین الف درباره این مطلب را می‌خوانید:

*کشوری که وقتی آمرکاییها میخوان پدافندهاشونو ازش بیرون بیارن اینقدر به وحشت میفته و میره از یونان سامانه پاتریوت میخره یعنی رفته امنیت رو با پول خریده. هیچ کشوری نموته از کشور دیگه ای امنیت بخره چون هیچ تضمینی وجود نداره که آمریکا یا اسراییل که این همه مدت عربستان واسشون دلبری میکرده یه روزی به عربستان پشت کنند‌. کشوری که بزرگترین شرکت نفتیش آرامکو توسلط حوثی های یمن که فقیر ترین ملت عربی هستند بدجوری ضربه میخوره؛ باامنیت ترین کشور این منطقه باشه؟

*اگر این عربستان بیاد شبکه اینترنشنال رو تعطیل کنه و برعلیه ایران برنامه درست نکنه و اخبار کذب اونجا نگه اون موقع میتونید بگید حسن نیت داره وگرنه همونه که هست.

*به این گفتگو ها که منجر به رابطه ایران و عربستان در سطح حداقلی شود ، نیز اعتماد و امیدی نیست . عربستان نگران از دست دادن جبهه قوی خود در آمریکاست و با این گفتگو ها صرفا دنبال خرید زمان برای جلوگیری از اقدامات ایران میباشد تا شاید دوره بعد از بایدن ، شخص دیگه ای بیاد کاخ سفید و برنامه سابق را مجددا دنبال کنند . ذاتا فاقد تعهد هستند و ایران باید هوشیارانه عمل کنه .

*تنش با ایران به بن سلمان اجازه داد برای تثبیت قدرت داخلی خود دیکتاتوری سنگینی ایجاد کند. حالا که قدرت او تقریبا تثبیت شده به نفعش است که تنش را کاهش دهد.

*از وقتی بن سلمان اومده رابطه عربستان با سایر کشورها به اوج رسیده، مثلا یمن یا سوریه که احتیاج به توضیح نداره، ایران و عراق هم که مشخصه، قطر هم که همه خبر داریم، کودتا توی ترکیه و اردن هم همه میدونن کی حمایت می‌کرد، دخالت در لبنان هم که مشخصه! تا به حال اینهمه کاهش تنش در روابط عربستان با دیگر کشورها سابقه نداشته!!

*عربستان در مسیر درستی قدم می گذارد. اطلاحات چند سال گذشته در این کشور که همچنان ادامه دارد، نوید آینده بهتری برای این کشور می دهد.

*(پاسخ به کامنت بالا)اصلاحات با کشتن مردم یمن و حمایت از گروهای تروریستی

*سر عقل نیامده شکستهایی که در زمینه های مختلف خورده اورا وادار به عقب نشینی تاکتیکی کرده

***

مطلبی با عنوان «دامی که برای دولت رییسی پهن شده؟!» با نظرات متعدد کاربران الف همراه شد که تعدادی از آنها را می خوانید:

*روحانی نگفته باشد، نماینده های مجلس انقلابی نمی دانستند؟؟؟

*دولت جناب رییسی عاقلا، بالغا و با علم به این دام رییس جمهور شد وگرنه اجازه میداد تیم جناب روحانی در این دام بیافتد!

*روحانی و نوبخت باید پاسخگو باشند چرا بودجه سال 1400 واقع بینانه بسته نشد ؟! پیش بینی صادرات روزانه 2/5 میلیون بشکه نفت خیالبافانه بود. علاوه بر آنها مجلس هم باید پاسخگو باشد چرا چنین بودجه ای را تصویب کرد

*مجلس زورش به دولت نرسید و موفق نشد تغییرات اساسی در ساختار بودجه ایجاد نماید و بودجه 1400 همانند سالهای 98 و 99 با کسری شدید بسته شد.

*هنر روحانی و جهانگیری این بود که مردم ایران را درگیر فقر و فلاکت و گرسنگی کردند و خزانه خالی تحویل دولت جدید دادند.

*دولت قبل تمام تلاشش رو تا روزهای آخر کرد تا برجام رو به نتیجه برسونه و بتونه نفت بفروشه ولی همین دولت گفت اون پیش نویسها و توافقها رو قبول نداره حالا وقتی چه این دولت چه دولت قبل پول نداره معجزه میخوان بکنن تورم همچنان رو به رشد خواهد بود و دولت جدید هم با این رویکرد به خاطر فشار روانی و انتظاراتی که ایجاد می کند این امر را تشدید می کند

*(پاسخ به کامنت بالا)درخت برجام اگر ثمر داشت باید در 8 سال گذشته ثمر می داد اشتباه روحانی همین بود که بجای توسعه صادرات غیرنفتی و پتروشیمی بدنبال برجام و کدخدا برای فروش نفت رفت.

*روحانی پاسخگو باشد چطور ترامپ بی هیچ هزینه ای از برجام خارج شد و تحریم ها را تشدید کرد؟!

*آقای رئیسی در مناظره انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: من در برنامه‌ریزی برای حل مشکلات کشور، ۱۲ اندیشکده‌ی فعال و زبده در کشور را به خط کردم و برنامه‌های خوبی برای بخش‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و شناخت گره‌های مردم دارم. شما نگران نباشید!

*دولت روحانی به امید اینکه برجام بر می گردد بودجه را آماده کرده بود تا با آزاد سازی مسدودی های خارج و فروش نفت به رغم خودشان به کشور و ملت سر و سامانی بدهند.

*(پاسخ به کامنت بالا)درس عبرت برجام این بود که هرگز نباید به مذاکره با دولتهای بدعهد و خبیث اعتماد کنیم انسان عاقل از یک سوراخ 10 مرتبه گزیده نمیشه !

*چه کسی در زمان تدوین بودجه میدانست در سال 1400 چه کسی رییس جمهور خواهد شد که برای آن توطئه کند . از توهم توطئه دست بردارید و چشمانتان را باز کنید و با چشمانتان ببینید نه با افکار پوسیده تان . در زمان تهیه بودجه پیش بینی آن بوده که برجام دوباره سر گیرد و اندک گشایشی در امور فراهم آید و لا غیر . ضمنا بودجه سال 1400 بودجه هزینه هایی هست که تقریبا اجتناب نا پذیر است مثل بودجه هزینه ای ویا آن دسته از هزینه های تملک دارایی های سرمایه ای که مربوط به نگهداری و تعمیرات می شود و در حقیقت 90 در صد بودجه ضروری است و اگر تامین نشود حکومت با مشکل مواجه میشود. حالا که داخل گود افتاده اید شاید وضعیت را درک کنید و بفهمید اوضاع از چه قرار است .

*(پاسخ به کامنت بالا)همین حرفت نشان از خبرهایی است وقتی رو هوا و بر اساس فرضیات که بخش اصلی آن مربوط به دشمن دارد را بودجه بر اساس آن بنویسید یا سال قبل آن که با ترفندهایی در سران بودجه را تصویب می کنند برای تورم بالاتر

*دولت قبل هم در مورد دولت قبلترش همین حرف ها را می زد . به شکل دیگر و از نوعی دیگر . همه دولت ها با علم به وضع موجود ، از درون خود مجموعه و با ادعای اصلاح امور سر کار آمدند.

*تازه همه این دام ها(مین ها ) یه طرف قضیه فروش نفت به مردم که مجلس جلوی روحانی رو گرفت یه طرف یعنی قشنگ میخواست چند میلیارد دلار پول مردم رو به اسم فروش نفت بگیره و مصرف کنه و دولت بعدش مجبور باشه با سود اون پول رو به مردم برگردونه که خدا رحم کرد مجلس جلوش رو گرفت و جهانگیری با ناراحتی میگفت مجلس جلوی کسب درامد دولت(دزدی دولت ) رو گرفت

*اصولگرایان الان با دوگانگی و چالش بزرگی درگیر هستند. روحانی و دولتش بودجه 1400 را بر اساس توافق برجامی بسته بود و ادعایش این بود که اگر به او و تیمش اجازه بدهند ظرف 48 ساعت توافق می کند. حال که به او اجازه ندادند بدیهی است است بودجه محقق نمی شود اما مگر نمایندگان انقلابی که برجام را آتش زدند این بودجه را تصویب نکردند؟!!!! اگر نی دانستند و تصویب کردند که تقصیر بر گردنشان است اگر متوجه نشدند یعنی اصلا بودجه را نگاه هم نکردند. البته این مورد منتفی است چرا که یکبار بودجه بین دولت و مجلس دست بدست شد. اما یادمان باشد که این مجلس دوستان است که بودجه را مصوب کرده

 

دیدگاه کاربران

ناشناس۲۲۷۵۸۵۹۱۸:۱۵:۱۵ ۱۴۰۰/۸/۱۴
مجلس قبل هم ساختار بودجه سالهای 98 و 99 را اصلاح نکرد و با کسری بودجه دچار تورم افسارگسیخته شدیم.
ناشناس۲۲۷۶۷۲۶۱۱:۰۹:۴۸ ۱۴۰۰/۸/۱۵
دولت‌ها باید انجام دهند
ناشناس۲۲۷۵۸۶۰۱۸:۱۶:۲۲ ۱۴۰۰/۸/۱۴
روحانی چرا در مورد عملکرد فاجعه بار دولتش پاسخگو نیست ؟!
ناشناس۲۲۷۵۸۶۳۱۸:۱۸:۳۹ ۱۴۰۰/۸/۱۴
روحانی 8 سال اقتصاد مملکت و معیشت مردم را معطل برجام بی فرجام کرد و تورم 1000 درصدی سر سفره مردم گذاشت و خزانه خالی تحویل دولت جدید داد.
ناشناس۲۲۷۵۸۸۵۱۸:۴۱:۵۰ ۱۴۰۰/۸/۱۴
دولت روحانی مشکلات اقتصادی کشور را 100 درصد افزایش داد زیرا درک درستی از سیاست خارجی و روابط بین الملل نداشت.
ناشناس۲۲۷۵۸۹۰۱۸:۴۵:۰۴ ۱۴۰۰/۸/۱۴
دولت روحانی بودجه را پیش خور کرده و 450 هزار میلیارد تومان کسری بودجه بجا گذاشته و این به مجلس مربوط نیست.
ناشناس۲۲۷۵۹۱۶۱۹:۰۹:۵۷ ۱۴۰۰/۸/۱۴
ترامپ هم مانند قبلی های آمریکا است که بارها توفق کردین در مسائل مختلف و زدن زیرش شما ناشی هستید و مسائل داخلی را بین المللی می کنید
ناشناس۲۲۷۵۹۵۸۱۹:۴۷:۰۲ ۱۴۰۰/۸/۱۴
تنها راه نجات کشور و انقلاب و تخریب دیوار کج از فرش تا عرش فساد این است که با ملی کردن تمامی ثروت های بالاتر از تعریف یم زندگی خوب و مطلوب یکبار برای همیشه این دیوار کج را که تا ثریا رفته را بر سر مفسدین تخریب و هوار کنیم انشالله به فضل و کرم الهی و دعای ملتسمین
ناشناس۲۲۷۵۹۶۶۱۹:۵۱:۴۷ ۱۴۰۰/۸/۱۴
دو چیز باعث ویرانی یک کشورتد آموزش و پروش خراب و مجلس فاسد که متاسفانه ما گرفتار هر دو در کشور شده ایم از مدعی العموم درخواست میشود به ترک فعل نمایندگان سو استفاده گر و امتیاز بگیر که ترک فعل کرده و مانع استیضاح‌ها پ تحقیق و تفحص شده ورود کرده و آنها را در دادگاه های صحرایی محاکمه نمایند
ناشناس۲۲۷۶۰۳۳۲۱:۰۱:۴۱ ۱۴۰۰/۸/۱۴
چه کسی جواب هزینه تحریم ها روی زندگی مردم میده
ناشناس۲۲۷۶۷۹۰۱۱:۳۱:۰۶ ۱۴۰۰/۸/۱۵
هیلاری کلینتون: تحریمهای بانکی و نفتی جمهوری اسلامی در حمایت از سبزها و اصلاح طلبان بود.
ناشناس۲۲۷۶۰۴۶۲۱:۰۵:۵۹ ۱۴۰۰/۸/۱۴
پان ترکیسم . نقشه اسرائیل
ناشناس۲۲۷۶۳۴۸۰۸:۰۶:۵۷ ۱۴۰۰/۸/۱۵
درخت برجام اگر ثمر داشت باید در 8 سال گذشته ثمر می داد اشتباه روحانی همین بود که بجای توسعه صادرات غیرنفتی و پتروشیمی بدنبال برجام و کدخدا برای فروش نفت رفت.... اگر برجام ثمر نداشته چرا دوباره دولت شما وارد برجام شده!!!! برنامه تان بدون برجام چیست؟ اگر برجام نباشد قطعا تحریم ها باقی می ماند خطر جنگ را هم نمی گوییم. آیا با فروش دزدکی نفت در دریا و گرفتن پول نقد می شود کشور را اداره کرد(نقل قول از محسن رضایی برای نحوه صادرات نفت) برای توسعه اقتصادی سرمایه گذاری و تکنولوژی لازم است که حداقل تلکونوژی دست غربی هاست. سرمایه گذاری خارجی را هیچ کشوری در ایران تا زمانی که تحریم هستیم انجام نخواهند داد. حتی کشور دوست و برادر چین
ناشناس۲۲۷۶۸۰۷۱۱:۳۷:۲۱ ۱۴۰۰/۸/۱۵
برجام بی فرجام نشان داد که مسیر لغو تحریم ها بن بست است تحریم ها باید خنثی و بی اثر بشوند و روزانه فروش 800 هزار بشکه نفت به چین علنی است و دزدکی نیست.
ناشناس۲۲۷۷۱۰۳۱۴:۰۲:۳۱ ۱۴۰۰/۸/۱۵
توسعه صادرات بدون تعامل با دنیا امکان پذیر نیست . اول ریشه بعد شاخه
ناشناس۲۲۷۷۲۸۲۱۶:۲۰:۴۸ ۱۴۰۰/۸/۱۵
کاملا درسته
ناشناس۲۲۷۶۶۸۰۱۰:۵۳:۰۲ ۱۴۰۰/۸/۱۵
حالا شما امریکا رو برای تنبیه با هزینه وارد کنید
یکتانتتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. تلاش برای رفع سریع تحریم ها یک وظیفه است !

  2. آقای دایی؛ گران حساب نکردید؟!

  3. کیفیت فاجعه‌بار سقف و شاسی محصولات ایران‌خودرو

  4. معمای تورم خرداد ماه !

  5. مرفهین سه درصدی؛ پرمصرف های گاز در کشور

  6. آواز خواندن عجیب یک خروس!

  7. دزدی از کامیون در حال حرکت

  8. چگونه با نقد جمهوری اسلامی به آن وفادار مانده ایم؟!

  9. رعیتی با زندگی شاهانه !

  10. واردات برخی کالاهای اساسی همیشه در انحصار چند نفر بوده است 

  11. روشن شدن بنز جا مانده از جنگ جهانی دوم

  12. چرا ترویج اطلاعات غلط درباره ایران به یک امر عادی تبدیل شده است؟!

  13. دولت سیزدهم «نولیبرال» نیست !

  14. فرق قطار ایرانی با آمریکایی!

  15. واکنش دادستان کل کشور به تجمع دختران بی‌حجاب در شیراز/ نظر کوثری درباره احتمال تجمیع نهادهای اطلاعاتی

  16.  ریشه‌ها را بخشکانید !

  17. بانک مرکزی: بدون ارزپاشی بازار ارز به آرامش رسید/ برخلاف دولت قبل دست اندازی به ذخایر ارزی کشور نکردیم

  18. مشاهده یک توله یوزپلنگ آسیایی در پناهگاه حیات وحش میاندشت

  19. گفت‌وگوی تلویزیونی رئیس‌جمهور با مردم/ رئیسی: بنزین، دارو و نان گران نمی‌شود

  20. حراست وزارت ورزش: دبیر باید پاسخگوی بی احترامی در مجمع کشتی باشد

  21. مردم با صرفه جویی در مصرف انرژی به تولیدکنندگان کمک کنند

  22. کشتار وحشیانه مهاجرین آفریقایی توسط مرزبانان اسپانیایی!

  23. پلیس شیراز: کشف حجاب در پایان مراسم اسکیت‌بازان رخ داد  

  24. همسایه عزیزم‌ افغانستان تسلیت

  25. به این میگن اعتماد بنفس

  ابر آروان

  پربحث‌های اخیر

   پربحث‌های دیروز

    پربحث‌های هفته

    1. تلاش برای رفع سریع تحریم ها یک وظیفه است !

    2. چگونه با نقد جمهوری اسلامی به آن وفادار مانده ایم؟!

    3. واردات برخی کالاهای اساسی همیشه در انحصار چند نفر بوده است 

    4. چرا ترویج اطلاعات غلط درباره ایران به یک امر عادی تبدیل شده است؟!

    5. فرق قطار ایرانی با آمریکایی!

    6. واکنش دادستان کل کشور به تجمع دختران بی‌حجاب در شیراز/ نظر کوثری درباره احتمال تجمیع نهادهای اطلاعاتی

    7. گفت‌وگوی تلویزیونی رئیس‌جمهور با مردم/ رئیسی: بنزین، دارو و نان گران نمی‌شود

    8. یک رفتار ظریف تربیتی از شهید بهشتی که هنوز از یادها نرفته است

    9. امیدواری سخنگوی دولت به کاهش تورم در بلند مدت

    10. میز بازی خاورمیانه و صندلی خالی آمریکا

    11. دلیل ترور شهید بهشتی، قدرت «جذب حداکثری» او بود

    12. رهبر معظم انقلاب: ساختارهای فسادزا در قوه قضاییه باید در هم شکسته شود

    13. نظرات برگزیده مخاطبان الف: درست کردن تبعیض در حقوق‌ها هم به برجام ربط دارد؟/ مسئولان از حال اجاره‌نشینان بی‌خبرند/ مشکل اقتصاد و ازدواج جوانان اگر حل شود حجاب هم درست می‌شود

    14. اسامی ۴۰ نماینده امضا کننده طرح استیضاح فاطمی امین + عکس از سامانه مجلس

    15. یاوه‌گویی تکراری نفتالی بنت علیه ایران

    16. ‫عوامل اصلی حادثه قطار مشهد - یزد مشخص شد

    آخرین عناوین

    بلیط هواپیما