محسن رضایی: مکتب «شهید سلیمانی» می‌تواند به نظم نوین جهانی کمک کند

گروه سیاسی الف،   3990424061

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مکتب قاسم سلیمانی می تواند به نظم نوین جهانی کمک کند چرا که نماد اندیشه و مکتب طیبه به شمار می رود.

محسن رضایی: مکتب «شهید سلیمانی» می‌تواند به نظم نوین جهانی کمک کند

به گزارش فارس، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام روز گذشته در نشست علمی همایش «گام دوم انقلاب؛ مکتب شهید سلیمانی، الگوی تربیت مدیران جهادی تمدن ساز» در دانشگاه جامع امام حسین (ع) با اشاره به اینکه مکتب شهید سلیمانی یک مکتب انسان ساز، عملیاتی و جهادی است، گفت: مکتب سلیمانی در حقیقت ظهور و بروز یک کلمه طیبه است که از یک اعتقاد فلسفی برخوردار بوده و دارای سبکی قاعده مند است.

وی با بیان اینکه این مکتب برخوردار از فرهنگ توام با معنویت است افزود: مکتب شهید سلیمانی به مثابه بذری است که در صورت کاشته شدن به یک درخت تناور تبدیل و شاخ و برگ آن در قلوب انسانها گسترش پیدا می کند و آسمان قلوب بشری را به فتح خود درخواهد آورد.

رضایی با اشاره به اینکه مکتب شهید سلیمانی رسالت خود را از زمین شروع کرد اما توانست آسمانها را فتح کند، تصریح کرد: این مکتب همواره از ابتدای شکل گیری خود در پی عمل به تکلیف بود و در حقیقت بنای آغازین آن را تکلیف مداری بنا نهاد.

رئیس کمیته علمی همایش گام دوم انقلاب اسلامی با بیان اینکه مکتب شهید سلیمانی در پی عمل به تکلیف الهی و تولید اندیشه، استراتژی و راهبرد بوده عنوان کرد: لازمه تکلیف الهی، شناخت تکلیف و چگونگی عمل به آن است.

رضایی با بیان اینکه لازمه شناخت تکلیف الهی، برخورداری از نگاه اسلامی و دین شناسانه است تا با شناخت محیط و شرایط موجود زمینه تطبیق این شناخت با دین فراهم شود، تاکید کرد: باید در این مسیر نسبت به مسایل شرعی، راهبرد دشمن، طراحی نقشه راه، ابتکار و داشتن خلاقیت برای عبور از موانع پیشرو آگاهی داشته و درپی عمل به وظیفه باشیم.

وی با بیان اینکه حکم "ولی" در تشخص تکلیف و چگونگی انجام آن باید سرلوحه کار قرار گیرد تاکید کرد: باید بدانیم وقتی داعش مردم یک روستا را گروگان گرفته و با چاقو گلوی مردم بیگناه را می فشارد تکلیفمان چیست؟

وی با اشاره به ضرورت برخورداری از عقلانیت جمعی در مسیر انجام تکلیف ادامه داد : گاه در سوریه، عراق، لبنان و تمام جنگ‌ها ساعت‌ها بحث می شد تا به عقلانیت جمعی دست پیدا کنیم، در واقع شهید سلیمانی تا آخرین ساعات حیاط خود بر مبنای عقلانیت جمعی برای شناخت تکلیف و چگونگی انجام بهتر آن عمل کرد.

وی با اشاره به اینکه مکتب سلیمانی نشات گرفته از دل مکتب امام (ره)، مقام معظم رهبری و فرماندهان ۸ سال دفاع مقدس بود، گفت: اساس این مکتب عمل به تکلیف الهی است و همین عمل به تکلیف بود که از سلیمانی یک کلمه طیبه ساخت تا در منطقه و قلوب مردم آسمانی شود.

رضایی به اشاره به سبک و سیاق مکتب سلیمانی در تربیت مدیران جهادی، عنوان کرد: تربیت مدیران جهادی در این مکتب از جهاد با نفس آغاز شده و اگر کسی بتواند خود را کنترل کرده و بسازد می تواند دنیا را ساخته و کنترل کند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه جهاد نفس در میدان انجام می شود نه در اتاق های در بسته و دور از مردم، تصریح کرد: انسانها در کوره های داغ زندگی، جهاد با نفس می کنند و تربیت مدیران جهادی بدون مدیریت انسان ها به خودشان امکان پذیر نیست، مدیران جهادی از مدیریت جهادی شکل می گیرند.

رئیس کمیته علمی همایش گام دوم انقلاب با بیان اینکه امروز صحنه های بین المللی نشان می دهد که انسان وارد عصر جدیدی شده است و آموزه های قبلی مانند اومانیسم و لیبرالیسم یا مکتب های سوسیال دموکراسی و لیبرال دموکراسی پاسخگوی نیازهای بشر نیست، خاطرنشان کرد: انسان امروزی نیازمند یک نظم نوین است که به نظر می رسد مکتب امام، شهید سلیمانی و مقام معظم رهبری و انقلاب اسلامی که سرآغازی بر این مکتب است، آموزه های خوبی برای ساختن این نظم جدید دارند.

وی با اشاره به اینکه این نظم نوین بدون انقلاب در زندگی بشر و تمدن فعلی غرب امکان پذیر نیست، گفت: در عصر جدید نگاه به انسان، دولت و حکومت ها ،جامعه و رابطه حکومت ها با جامعه نیازمند بازنگری است، آزادی بدون عدالت برای بشر امروز پاسخگو نیست.

رضایی با بیان اینکه اومانیسم و زمینی کردن انسان ها دیگر نمی‌تواند پاسخ نیازهای بشر را بدهد چرا که بشر موجودی هم زمینی و هم آسمانی است، یادآور شد: مکتب قاسم سلیمانی می تواند به نظم نوین جهانی کمک کند چرا که نماد اندیشه و مکتب طیبه به شمار می رود.

گفتنی است این همایش که قرار است در دی ماه امسال و با حضور مهمانان داخلی و خارجی از جبهه مقاومت برگزار شود دارای چند محور کلی از جمله «مکتب سلیمانی، ظهور عینی مکتب امامین انقلاب اسلامی»، «الگوی تربیت مدیران جهادی تمدن سازدر تراز مکتب امامین انقلاب اسلامی»، « الگوی عملی مدیران جهادی تمدن ساز در تحقق عرصه های بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی»، «شهید سلیمانی و نظم نوین انقلابی تمدن ساز»، «مدیریت جهادی و دستاوردهای مکتب شهید سلیمانی» است.

پربحث‌های هفته

 1. حمله وحشیانه با قمه به صاحب مغازه در کرمانشاه

 2. آیا پیروزی بایدن بر ترامپ به نفع ایران است؟

 3. بازگشت به سیاست‌های هاشمی ؟!

 4. املاک بنیاد مستضعفان و فرصت‌های برابر

 5. هشدار احمد توکلی به روحانی: نام ساقط کردن کشور «گشایش» است؟/ دولت‌های بعد شما، بدهی خود را چگونه بپردازند؟

 6. گشایش اقتصادی برای مردم یا دولت؟

 7. توصیه های جمعیتی مسوولان به مردم از کنار گود

 8. صحبت‌های «فتاح» درباره کاخ مرمر، مدرسه حدادعادل، ساختمان مرکز پژوهش‌ها و املاک در دست نیروهای مسلح

 9. صحنه آهسته انفجار بیروت

 10. عادی سازی روابط اعراب با رژیم صهیونیستی رسما کلید خورد / «توافق ننگین» امارات و اسرائیل برای عادی سازی

 11. کتک زدن یک جوان در متروی تهران به خاطر خواندن نماز

 12. ثبت واکسن روسی کرونا؛ پایان رنج بشر یا تبلیغات زودهنگام؟!

 13. برجام ۹۹ به روایت زیباکلام/واکنش کدخدایی به اظهارات علی مطهری/احمدی‌نژاد دوباره ردصلاحیت می شود؟

 14. زمان توزیع عادلانه یارانه بنزینی فرا رسیده است؟

 15. زیباکلام: باید برجام ۹۹ را با آمریکا امضا کنیم!

 16. هفته ای که کنکوری ها در آن نقره داغ شدند !

 17. واکسن روسی کرونا و فرهنگ ترجیح جمع بر فرد

 18. شکست سنگین قطعنامه ضدایرانی آمریکا/ شورای امنیت به تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران رأی نداد

 19. ۸+۱ مورد از باورنکردنی ترین فواید استفاده از کولرهای گازی در خانه

 20. صفر تا ۱۰۰ داستان وضع مالیات بر محتکران خانه

 21. انتقاد حسین شریعتمداری از پرویز فتاح

 22. ستاد کرونا با تعویق کنکور مخالفت کرد/ برگزاری کنکور در موعد مقرر قبلی

 23. بازی با اعصاب مردم!

 24. فاجعه دیپلماتیک برای آمریکا

 25. مافیا در بورس هم وجود دارد/ مخالف ورود مردم به بورس نیستم اما نگرانم/ باید یک شبکه تلویزیونی بورس داشته باشیم/ قیمت‌های بورس با واقعیت اقتصادی همخوانی ندارد

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. بازگشت به سیاست‌های هاشمی ؟!

 2. املاک بنیاد مستضعفان و فرصت‌های برابر

 3. هشدار احمد توکلی به روحانی: نام ساقط کردن کشور «گشایش» است؟/ دولت‌های بعد شما، بدهی خود را چگونه بپردازند؟

 4. صحبت‌های «فتاح» درباره کاخ مرمر، مدرسه حدادعادل، ساختمان مرکز پژوهش‌ها و املاک در دست نیروهای مسلح

 5. برجام ۹۹ به روایت زیباکلام/واکنش کدخدایی به اظهارات علی مطهری/احمدی‌نژاد دوباره ردصلاحیت می شود؟

 6. زیباکلام: باید برجام ۹۹ را با آمریکا امضا کنیم!

 7. انتقاد حسین شریعتمداری از پرویز فتاح

 8. بازی با اعصاب مردم!

 9. انتقاد حسین شریعتمداری از فتاح/مخالفت با حضور روحانی در مجلس/پذیرش اعاده دادرسی مرتضوی/ پاسخ آذری‌جهرمی به یک شایعه/ احمدی‌نژاد به تاریخ پیوسته است

 10. ۵ شرط رئیسی برای موافقت با طرح دولت/هشدار توکلی به روحانی/تغییر سیمای کرونا در پاییز/ نماینده سابق مجلس بازداشت شد

 11. کدخدایی: توصیه می‌شود کسانی که در دوران قبل صلاحیت‌شان تایید نشده، در انتخابات ۱۴۰۰ شرکت نکنند/ مرحله دوم انتخابات مجلس با رعایت اصول بهداشتی برگزار می‌شود

 12. موسوی لارگانی: رفتار مغرورانه رئیس‌جمهور با مجلس باعث شد وزیر پیشنهادی صمت رای نیاورد

 13. توکلی: برخی از مدیرانی که با حکم رهبری قدرت اجرایی دارند، می‌خواهند در انتخابات ۱۴۰۰ وارد صحنه شوند

 14. بیژن مقدم : آقای فتاح رسما و شفاف اعلام کند که قصد کاندیداتوری ندارد

 15. روحانی برای مقابله با کرونا، «شفا» را به مردم پیشنهاد کرد/افشاگری تکان‌دهنده فتاح/نادران: گشایش اقتصادی یک فاجعه است

 16. طرح استیضاح وزیر نفت در مجلس یازدهم کلید خورد

 17. ۳۰۰ هزار نفر کمبود واقعی نیروی انسانی در آموزش وپرورش/اعمال مدارک تحصیلی فرهنگیان از بهمن ماه

 18. توئیت کنایه‌آمیز آشنا: غرور قربانی گرفت

 19. توضیحات نیروی دریایی ارتش پیرامون اظهارات فتاح

 20. نظرات برگزیده مخاطبین الف: بایدن اجماع جهانی بر علیه کشور ما درست می‌کند/ بازگشت به سیاست‌های هاشمی دردی از ما دوا می‌کند؟ /ضعف‌های خودمان را به گردن آمریکا نیندازیم

 21. انگشت اتهام به سمت فتاح گرفته شد؛ چرا صورت مالی بنیاد مستضعفان شفاف و به روز نیست؟

 22. مجلس به مدرس خیابانی رای اعتماد نداد

 23. انتقاد نادران از وعده گشایش اقتصادی روحانی

 24. عضو مجمع تشخیص: آمریکا می‌خواهد مردم را از انقلاب خسته کند/ گرانی‌ها به کجا می‌خواهد برسد

 25. شمخانی: نمی‌توان نماز را با علی و نهار را با معاویه بود

آخرین عناوین