جهانگیری: مردم سهام عدالت خود را نفروشند/ دردی از جامعه را حل کنیم/ به مشکلات معیشتی آگاه هستیم

گروه اقتصادی الف،   3990415045 ۲۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۴ تکراری یا غیرقابل انتشار

معاون اول رییس جمهوری با اشاره به مشکلات اقتصادی، معیشتی و فرهنگی مردم گفت: ما در شرایط خاص و ویژه ای قرار گرفته ایم و دولت نسبت به این مسائل واقف است و به دنبال راهکار و اتخاذ تصمیماتی است تا از دغدغه مردم بکاهد.

جهانگیری: مردم سهام عدالت خود را نفروشند/ دردی از جامعه را حل کنیم/ به مشکلات معیشتی آگاه هستیم

به گزارش الف به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی معاون اول رییس جمهوری، «اسحاق جهانگیری» در نشست هم‌اندیشی با جمعی از علما و روحانیون ضمن تبریک میلاد امام رضا (ع)، با یادآوری ‌نقش تاریخی روحانیت در تاریخ ایران،  گفت: مهمترین عاملی که موجب ایجاد این نقش در نقاط عطف تاریخ این کشور شد و در ذهن و یاد ملت ایران یادگار ماند، نحوه ارتباط روحانیت با مردم و بدنه اجتماعی بوده است.

معاون اول رییس جمهوری گفت: مردم روحانیت را گروهی مرجع می‌دانند که در تلخ و شیرین زندگی آنها همراهشان بوده است. این نقش بسیار تعیین کننده و مهم است و در حوادثی نظیر کرونا نیز آثار آن به وضوح مشخص شد.

جهانگیری با اشاره به نقش مراجع عظام و روحانیت در داستان کرونا گفت: آنها نشان دادند که به سلامت مردم نگاه ویژه ای دارند و کمک کرده اند تا از شیوع بیماری جلوگیری کنیم. متولیان بقاع متبرکه با ستاد ملی مبارزه با کرونا بهترین همکاری را انجام دادند این انتخاب جزو انتخابات نادری است که توانستیم بدون کمترین دغدغه و در جهت سلامت مردم، نمازهای جمعه و جماعت و یا برخی مراکزی که با دل مردم ارتباط دارد نظیر حرم امام رضا(ع)، ‌شاه چراغ و حضرت معصومه (س) ‌تعطیل شود.

وی تصریح کرد: روحانیون ایران نشان دادند که مسائل مردم برای آنها بسیار پراهمیت است و در عین حال به نظر متخصصان امر نیز اعتماد کردند. همین همراهی و همفکری و به صحنه آمدن باعث شد تا این لحظه نسبت به کشورهای پیشرفته صنعتی از وضعیت بهتری در مقابله با کرونا برخوردار باشیم.

به مشکلات معیشتی آگاه هستیم

جهانگیری، نهاد روحانیت را یکی از سرمایه‌های مهم کشور دانست که باید از آن حفاظت شود، به مسائل مطرح شده در جلسه درباره مشکلات اقتصادی، معیشتی و فرهنگی مردم اشاره کرد و گفت: ما در شرایط خاص و ویژه ای قرار گرفته ایم و دولت نسبت به این مسائل واقف است و به دنبال راهکار و اتخاذ تصمیماتی است تا از دغدغه مردم بکاهد.

معاون اول رییس جمهوری در تبیین شرایط خاص کشور به همه گیری بیماری کرونا و آثار منفی آن بر اقتصاد جهانی اشاره کرد و گفت: کشورهای بزرگ که ادعا و توانمندی فراوانی در حوزه اقتصادی و پزشکی دارند دچار رکود و نزول اقتصادی شده اند که از رکود اقتصاد جهانی سال ۱۹۳۰ نیز بزرگتر است. در آمریکا که به تنهایی ۳۰ درصد تولید ناخالص دنیا را به خود اختصاص داده، ۴۰ میلیون نفر بیکار شده اند و البته هیچ کدام از مراکز پزشکی و درمانی دنیا تاکنون نتوانسته اند داروی خاصی برای مقابله با کرونا پیدا کنند.

جهانگیری ادامه داد: ایران نیز به طور طبیعی با پیامدهای منفی کرونا مواجه شده است و در مسائل اقتصادی و اجتماعی شاهد اتفاقاتی هستیم که البته تا حد زیادی در کنترل شرایط توفیق داشته ایم. در عین حال ایران با مساله تحریم نیز مواجه است، تحریم‌ها در دوره قبل که از سوی شورای امنیت سازمان ملل هم اعمال شد با این هدف انجام می‌گرفت که ایران پای میز مذاکره بیاید تا مسائل خود را حل و فصل کند اما این‌بار تحریم‌های آمریکا با این هدف انجام شد که جمهوری اسلامی جشن ۴۰ سالگی پیروزی انقلاب اسلامی را نبیند.

وی  افزود: آمریکایی‌ها برای این کار برنامه‌ریزی‌های گسترده‌ای انجام دادند و به قول خودشان بی حساب چنین ادعایی مطرح نمی‌کردند چون می‌دانستند بعداً‌ قابل ارزیابی است و وقتی از تحقق این هدف خود مایوس شدند به دنبال فروپاشی اقتصاد رفتند، ‌ البته اقتصاد ما نیز از تحریم‌ها آسیب دیده اما الان که از هر دو هدف خود ناامید شده اند، مطرح می‌کنند که ایران پای میز مذاکره بیاید و چراغ سبز هم نشان می‌دهند.

آمریکایی‌ها نتوانستند فروش نفت ایران را به صفر برسانند

جهانگیری با اشاره به تنگناهای ایجاد شده از تحریم‌ها در فروش نفت، گفت: نفت به عنوان اصلی‌ترین منبع درآمد ایران تحت شدیدترین تحریم‌ها قرار گرفته است، در تحریم‌های گذشته سقف فروش یک میلیون بشکه نفت برای ایران تعیین شد که در آن مقطع تا ۹۰۰ هزار بشکه نفت می‌فروختیم، این بار آنها گفتند که باید فروش نفت ایران صفر شود که بحمدلله موفق نشدند.

معاون اول رییس جمهوری تاکید کرد: باید کاری کنیم تا علاوه بر حفظ چارچوب کشور و اقتصاد از طبقات ضعیف جامعه حمایت شود، شرایط حساس و پیچیدگی امور ایجاب می‌کند تا قدرت تاب آوری مردم و نظام مدیریتی کشور را بالا ببریم و این تنها با حرف انجام نمی شود.

جهانگیری ادامه داد: باید گروه‌های مورد اعتماد مردم با زبان آنها سخن بگویند و شرایط را تبیین کنند تا با همراهی یکدیگر بتوانیم از این مرحله حساس و سخت عبور کنیم.

معاون اول رییس جمهوری با بیان اینکه اقدامات دولت تدبیر و امید مثبت و قابل دفاع در هر جلسه و مناظره ای است، ‌ گفت: البته این به معنای عدم وجود ضعف در دولت نیست ما نیز به خاطر برخی روندها و مسایل ساختاری در اجرا دچار مشکلاتی شده‌ایم اما جهت‌گیری ما در دولت اول آرام کردن فضای بین‌المللی و برداشتن شمشیر تحریم از سر کشور بود تا مسایل اقتصادی را در جهت صحیح قرار دهیم، ‌ این روند در سال ۹۲ و پیش از آنکه دولت آغاز به کار کند به دلیل اعتماد مردم به دولت جدید و امید آنها حل مشکلات خیلی زودتر روند نزولی گرفت، ‌نرخ ارز و تورم کاهش یافت و رشد صعودی اقتصادی را شاهد بودیم.

وی با بیان اینکه نگاه مردم به دولت تدبیر و امید نگاهی مثبت بود و همین نگاه مثبت توانست آرامش و ثبات را در بازار حاکم کند، گفت: دولت از ابتدای آغاز به کار خود تمرکزی جدی بر مهمترین مسائل کشور معطوف کرد و تلاش کرد مشکلات و چالش‌ها را حل و فصل کند.

معاون اول رییس جمهوری با بیان اینکه دولت تلاش کرد تمرکز اصلی خود را بر موضوعاتی قرار دهد که به آینده کشور و مردم مرتبط است، به اقدامات صورت گرفته در میدان گازی پارس جنوبی اشاره و خاطر نشان کرد: در دولت آقای خاتمی میزان برداشت ایران با قطر تقریبا برابر بود، اما زمانی که دولت تدبیر و امید کار خود را آغاز کرد، قطر دو برابر ایران از این میدان گازی برداشت می کرد و این در حالی است که با اقدامات انجام شده در چند سال اخیر، امروز میزان برداشت ما از قطر بیشتر است.

وی همچنین با بیان اینکه در زمان آغاز به کار دولت تدبیر و امید میزان برداشت ایران از میدان نفتی غرب کارون ۷۰ هزار بشکه در روز بود، اظهار داشت: کشور عراق روزانه چند صد هزار بشکه نفت از این میدان برداشت می کرد اما امروز میزان برداشت ما به ۳۵۰ هزار بشکه رسیده است.

اقدامات دولت تدبیر و امید با هیچ دوره ای قابل مقایسه نیست

جهانگیری با بیان این که اقدامات انجام شده در دولت تدبیر و امید با هیچ دوره ای در گذشته قابل مقایسه نیست، افزود: روزی که دولت تدبیر و امید کار خود را آغاز کرد میزان واردات گندم ۶.۵ میلیون تن بود و اگر این روند واردات گندم ادامه یافته بود امروز که فشار سنگین تحریم‌ها بر کشور وارد شده است، دغدغه بزرگی برای تامین گندم و نان جامعه پیش روی دولت قرار می گرفت.

معاون اول رییس جمهوری همچنین با اشاره به اینکه در دوره تحریم‌های گذشته بخش عمده ای از مصرف بنزین کشور از طریق واردات تامین می شد، خاطر نشان کرد: برای تامین بنزین مورد نیاز از برخی از پتروشیمی‌ها که محصولات دیگری تولید می کردند خواسته شد خط تولید خود را تغییر دهند و بنزین تولید کنند که البته بعداً گفته شد که این بنزین می‌تواند مشکلات زیست محیطی داشته باشد.

جهانگیری تصریح کرد: به عنوان رییس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی از سال ۹۲ و ۹۳ چند پروژه مهم را به عنوان دستور کار تعیین کردم چرا که پیش‌بینی می‌کردیم ممکن است مذاکرات به هم بخورد و یا آمریکا بخواهد بدعهدی کند. امروز با اتکاء به پروژه‌ها و برنامه‌های اقتصاد مقاومتی نه تنها بنزین و گازوییل مورد نیاز کشور را تولید می‌کنیم بلکه جزو کشورهای صادر کننده این دو محصول هستیم که نمونه اخیر آن صادرات بنزین به کشور ونزوئلا بود.

معاون اول رییس جمهوری گفت: در شرایط جدید تلاش کردیم براساس سیاست های مقام معظم رهبری که راهبرد مقاومت برابر فشارهای آمریکا بود عمل کنیم و در کنار این راهبرد نیز قرار شد کاری کنیم که زندگی و معیشت مردم آسیب نبیند. اقداماتی که در این راستا انجام شده هر کدام در جای خود جزو دقیق ترین کارها بوده است.

وی خاطر نشان کرد: عده ای تصور می‌کنند که چند نرخی بودن قیمت ارز مختص این دولت است اما در تمام طول ۴۰ سال عمر جمهوری اسلامی ایران این روال وجود داشته و اتفاقاً‌ دولت تدبیر و امید همواره طرفدار این بوده که نباید در بازار مداخله کرد و اقتصاد باید براساس ساز و کارهای بازار رقم بخورد.

جهانگیری افزود: با توجه به سیاست هایی که آمریکا علیه ملت ایران طراحی کرده بود، باید به گونه ای برنامه ریزی می کردیم که نتوانند اقتصاد ایران را نابود کنند و به معیشت مردم ضربه بزنند و خوشبختانه با اعلام تصمیم ترامپ برای خروج از برجام به‌رغم همه پیش‌بینی‌ها که از نجومی شدن قیمت ارز به محض خروج آمریکا از برجام حکایت داشت، در آن مقطع اتفاق جدی در بازار ارز کشور نیفتاد و تا حد زیادی موفق شدیم از آثار نامطلوب این موضوع بر زندگی و معیشت مردم جلوگیری کنیم.

معاون اول رییس جمهوری اظهار داشت: در بخش مقابله با کرونا نیز دولت به‌رغم محدودیت‌های بودجه تلاش کرد راهکارهایی را در پیش گیرد که به طبقات ضعیف جامعه فشار وارد نشود. دولت ۷۵ هزار میلیارد تومان برای کمک به مردم اختصاص داد که ۲۵ هزار میلیارد تومان به صورت وام قرض‌الحسنه یک میلیون تومانی به خانوارها پرداخت شد و ۵۰ هزار میلیارد تومان باقی مانده برای بنگاه های اقتصادی آسیب دیده از شرایط کرونا اختصاص یافت و در کنار این برنامه ها، ۵ هزار میلیارد تومان دیگر نیز برای افرادی که شغل و منبع درآمد خود را به دلیل شرایط کرونا از دست داده بودند پیش بینی شد.

سهام عدالت می‌تواند برای روزهای مبادای زندگی مردم به کار آید

جهانگیری آزادسازی سهام عدالت را یکی از کارهای پراهمیت در کشور برشمرد و افزود: آزاد سازی سهام عدالت مهمترین طرح اقتصادی و اجتماعی جمهوری اسلامی ایران در ۴۰ سال گذشته است و امروز حدود ۵۰ میلیون نفر از مردم کشور سهام دار مهمترین کارخانه ها نظیر فولاد مبارکه اصفهان و مس سرچشمه و غیره هستند.

معاون اول رییس جمهوری افزود: امروز ارزش سهام عدالت برای هر فرد که ۵۰۰ هزار تومان سرمایه گذاری کرده بود به حدود ۱۵ میلیون تومان رسیده و این افراد مالک شرعی و قانونی سهام خود در کارخانه های بزرگ کشور هستند.

جهانگیری با اشاره به اینکه در شرایط کرونا از مقام معظم رهبری درخواست کردیم که با آزاد سازی سهام عدالت موافقت کنند، افزود: ایشان با این موضوع موافقت کردند و تاکید فرمودند که مردم را به فروش سهام خود تشویق نکنید، زیرا می تواند برای روزهای مبادای زندگی مردم به کار آید.

وی با تاکید بر اینکه دولت همچنان توصیه می کند که اگر مردم نیاز ضروری ندارند سهام خود را نفروشند، ‌خاطر نشان کرد: بانک‌ها نیز اعلام کرده اند که آماده هستند به پشتوانه این سهام، ‌ تسهیلاتی به مبلغ ۸۰ درصد ارزش سهام را به مردم پرداخت کنند تا بخشی از مشکلات اقتصادی مردم با این تسهیلات مرتفع شود و همچنان مالکیت سهام خود را حفظ کنند.

معاون اول رییس جمهور تاکید کرد: دولت و هیچ نهاد دیگری حق ندارد بدون اجازه سهام داران، ‌سهام آنها را عوض کند. هیچکس حق ندارد در مالکیت مردم دخالت کند و اگر قرار است تغییری در سهام ایجاد شود حتماً‌ باید از سهام داران اجازه گرفته شود.

جهانگیری در ادامه به برخی مشکلات و بیماری‌های مزمن اقتصاد کشور در طول سالهای گذشته اشاره و خاطر نشان کرد: اقتصاد ایران از دوران نظام گذشته به درآمدهای نفتی وابسته بوده است و رهایی از اتکاء به درآمدهای نفت به زمان و برنامه نیاز دارد که در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به دنبال آن هستیم.

معاون اول رییس جمهوری، دولتی بودن اقتصاد ایران را از دیگر ضعف های آن برشمرد و گفت: متاسفانه در طول سال‌های گذشته به بخش خصوصی اجازه فعالیت داده نشده و بعضاً‌ بخش خصوصی را افرادی «زالو صفت» معرفی کرده اند. باید حساب بخش خصوصی واقعی را از رانت جویان جدا کرده و از کسانی که به دنبال فعالیت سالم هستند، حمایت کنیم.

جهانگیری در ادامه با بیان اینکه دشمنی آمریکا با ملت ایران از ابتدای جمهوری اسلامی ایران وجود داشته، ‌گفت: البته این دشمنی‌ها گاهی با شدت و ضعف همراه بوده و امروز در بالاترین شدت قرار دارد. در کتاب جان بولتون مشاور سابق امنیتی کاخ سفید این موضوع مطرح شده که مهمترین دغدغه این فرد این بوده که بتواند رییس جمهور آمریکا را وادار به اقدام نظامی علیه ایران کند.

برای عبور از مشکلات راهی جز با هم بودن و گفتگو نداریم

جهانگیری خاطر نشان کرد: برای عبور از مشکلات باید در کنار هم باشیم و درگیری های داخلی و اختلافات در جریانات سیاسی را کنار بگذاریم.

معاون اول رییس جمهوری با تاکید بر اینکه برای عبور از مشکلات راهی نداریم جز اینکه با هم باشیم و با عقلانیت و مدارا گفت‌وگو کنیم، تصریح کرد: از طریق گفتگو می توانیم از سخت ترین تهدیدها و مشکلات عبور کنیم.

جهانگیری افزود: تجربه دوران دفاع مقدس و انقلاب اسلامی نیز بیانگر همین موضوع است که اگر همه با هم و در کنار یکدیگر باشیم قادر خواهیم بود در مقابل مشکلات و دشمنان ایستادگی کنیم.

وی ادامه داد: در جریان مقابله با بیماری کرونا نیز به دلیل آنکه همه مردم، ‌نخبگان، دانشگاهیان، هنرمندان و مسئولان در کنار یکدیگر بودند تا اینجا موفق شده ایم مشکلات را به خوبی پشت سر بگذاریم به گونه ای که همراهی مردم برای عدم خروج از منزل در روز سیزده فروردین، نمایشی مهم از همبستگی در تاریخ ایران بود.

زمان تسویه حساب و فرافکنی نیست

جهانگیری با تاکید بر اینکه امروز زمان تسویه حساب و فرافکنی نیست، تصریح کرد: باید از گذاشتن بار مسئولیت بر دوش دیگری خودداری کنیم. امروز زمان برخورد مسئولانه و مشترک با مسائل ایران است. اگر به ایران علاقمند هستیم و اگر خود را دلسوز مردم، ‌ نظام و ایران می دانیم، ‌ حتی اگر حقی از ما ضایع شده باید گذشت کنیم و حل مشکلات و عبور از چالش ها را در اولویت نخست قرار دهیم.

معاون اول رییس جمهوری با بیان اینکه نیاز امروز کشور بازگشت به انسجام ملی و مفاهمه و گفت و گو است، گفت: نباید اجازه دهیم راه‌های گفتگو مسدود شود زیرا برخی روش‌ها و پنجه کشیدن به روی یکدیگر راه‌های گفتگو را می‌بندد. در شرایطی که مردم نگران و مضطرب هستند هنر مسئولان، ‌نخبگان و گروه های مرجع جامعه این است که چشم انداز خوبی پیش روی مردم باز کنند.

دردی از جامعه و مشکلی از مردم حل کنیم

جهانگیری با بیان اینکه باید برای حل مشکلات مردم وقت بگذاریم و دردی از دردهای جامعه را کاهش دهیم، ‌ گفت: ایران از ظرفیت های گسترده ای برخوردار است و دارایی کشور به جز نفت و گاز و معادن، حدود ۷ میلیون میلیارد تومان است ضمن آنکه در بخش ذخایر نفت و گاز در دنیا در جایگاه نخست و در معادن فلزی نیز جزو ۱۰ کشور اول هستیم.

معاون اول رییس جمهوری تصریح کرد: با برخورداری از این ظرفیت‌های مادی، نیروی انسانی کارآمد و شخصیت های بی‌نظیر و گروه‌های مرجع که با هیچ یک از کشورهای منطقه قابل مقایسه نیست، باید با روحیه پای کار باشیم و بدترین اتفاق در این میان این است که مایوس شویم. عبور از شرایط سخت و دشوار پیش رو امری شدنی است به شرط آنکه خود را سرگرم کارهای بی‌اهمیت نکنیم.

جهانگیری، جلسات دینی و مراسمات مذهبی را یکی از ضرورت‌های جامعه دانست و با اشاره به شرایط کرونایی و عدم امکان برگزاری این گونه جلسات، گفت: باید تدابیری اندیشیده شود تا همانند راهکاریی که وزارت آموزش و پرورش برای تدریس دانش آموزان به کار گرفت، جلسات دینی و مذهبی نیز با استفاده از امکانات الکترونیکی و فضای مجازی استمرار پیدا کند.

معاون اول رییس جمهوری  با اشاره به اینکه برای عبور از مشکلات و چالش‌های پیش روی کشور همه باید به میدان بیایند، گفت: تاب آوری و مقاومت مردم و مسئولان برابر فشارها و تحریم‌های گسترده زمانی حاصل می‌شود که در کنار دولت، همه گروه‌های مورد اعتماد مردم که دارای اعتبار هستند وارد صحنه شده و شرایط را برای مردم تبیین کنند.

در این جلسه سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز با اشاره به فشارهای ناشی از تحریم و کرونا، ‌ گفت: در کنار این فشارها جنگ روانی بی سابقه جریان‌های مخالف برای ناکارآمد نشان دادن جمهوری اسلامی ایران در دو سال اخیر با هدف فروپاشی نظام ایران انجام شده که باید تلاش کنیم با تقویت بنیه فرهنگی کشور از این مقطع عبور کنیم.

علی ربیعی سخنگوی دولت نیز در این جلسه با اشاره به جایگاه رفیع روحانیت در کشور گفت: دولت نگاه مثبتی به جامعه روحانیت دارد و معتقد هستم اگر روحانیت و دولت در کنار یکدیگر باشند قادر خواهند بود اقدامات سازنده ای برای حل مشکلات جامعه انجام دهد.

در این مراسم تعدادی از علما و روحانیون نیز ضمن تقدیر از تلاش های دولت به ویژه در خصوص مقابله با بیماری کرونا، به طرح نظرات و دیدگاه های خود پرداختند و خواستار تلاش هر چه بیشتر دولت برای بهبود وضعیت معیشتی جامعه و جلوگیری از تخریب اخلاق و آسیب های فرهنگی در کشور شدند.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۵۰۹۱۳۲۱۰:۰۱:۱۲ ۱۳۹۹/۴/۱۵
مردم زندگیشان مانند.. اخوی نیست که به پول سهام عدالت نیاز نداشته باشند و بتوانند صد برابر آن را از بانک ها بدون ضامن وام بدون برگشت بگیرند.
همشهری۱۵۰۹۱۳۹۱۰:۰۴:۴۹ ۱۳۹۹/۴/۱۵
بله ایشون راست میگن تو این هفت سال نتونستن بعد میخواهند تو این هفت ماه باقی مانده از عمر دولت همه مشکلات رو حل کنند!!!!
ناشناس۱۵۰۹۱۴۳۱۰:۰۷:۱۵ ۱۳۹۹/۴/۱۵
خوب درد مردم دوا کردی مستاجران را آوراه شهرهای اطراف سکه 10میلیون دلار20 به خدا ظلمی که تو وروحانی به ملت کردید درتاریخ ثبت خواهدشد جهانگیری دلار4200 ثروتمندان را ثروتمندتر فقرا فقیرتر به خاطر تحریم بنده بادوتافوق لیسانس وتک فرزند را وبسیاری دیگر ازمردم را که دارایی خاصی نداشتند نابودکردید خدا به عذابتان ..
ناشناس۱۵۰۹۱۵۳۱۰:۱۹:۰۴ ۱۳۹۹/۴/۱۵
آگاهی شما به چه درد ما میخوره؟
ناشناس۱۵۰۹۱۷۱۱۰:۳۰:۰۰ ۱۳۹۹/۴/۱۵
الان همه دستاوردهایی که گفتی تو سفره ما کجاش معلومه. اصلا یک میلیارد بشکه نفت تو روز می فروشید. خب که چی؟ حقوق وازرت کار 100 دلار هم نمیشه!
ناشناس۱۵۰۹۱۹۰۱۰:۴۸:۲۵ ۱۳۹۹/۴/۱۵
اسد بیگی چه نسبتی با بعضی دارد که هفت تپه را مفت صاحب شدن
ناشناس۱۵۰۹۲۰۲۱۰:۵۲:۴۵ ۱۳۹۹/۴/۱۵
چرا مفسدان را نمیگیرند
ناشناس۱۵۰۹۲۴۱۱۱:۱۱:۰۸ ۱۳۹۹/۴/۱۵
وقتی مسئولین می گویند مردم سهام عدالت خود را نفروشند، لازمه که حتما برند بفروشند وگرنه ضرر شدیدی خواهند کرد! نمونه اش را در خودرو و ارز و سکه و خونه.و..دیدیم
بردیا۱۵۰۹۲۴۲۱۱:۱۱:۱۱ ۱۳۹۹/۴/۱۵
به خدا اگر از درد مردم و گرانی و تورم افسار گریخته آگاه باشید.
علی 671۱۵۰۹۲۵۱۱۱:۱۸:۰۰ ۱۳۹۹/۴/۱۵
مشگ آن است که خود ببوید .پس چرا مملکت گل و بلبل نشده و مردم در فقر و بدبختی و رنج و عذاب هستند با گفتن که همه چیز خوب است که نمی توان مردم راگول زد .پس این گرانی های بی حد و حساب و دلار 20 هزارتومانی چه می گوید سکه 9میلیونی این ها همه از مردم می دانید شما است .با حرف و دروغ که نمی شود مملکت داری کرد .اگر شجاعت دارید به مردم راست بگویید .
علی 671۱۵۰۹۲۶۱۱۱:۲۳:۵۹ ۱۳۹۹/۴/۱۵
شما که مملکت را گل و بلبل کرده اید و مردم در خوشی و ناز و نعمت زندگی می کنند و بیخیال از غم روزگار با در آمدهای نجومی چرا نمایندگان می خواهند رئیستان را استیضاح کنند .آقا.. شما می دانید .
ناشناس۱۵۰۹۳۵۳۱۲:۱۲:۵۲ ۱۳۹۹/۴/۱۵
عجب اعتماد به نفسی داره این برادر زحمت کش !!!!!!1400با جهانگیری
ناشناس۱۵۰۹۳۵۵۱۲:۱۳:۵۵ ۱۳۹۹/۴/۱۵
یکی اینو بگیره. این از احمدی نژاد زد جلو. چه جوری آمار میدی اسحاق؟
معین۱۵۰۹۳۶۲۱۲:۱۶:۴۲ ۱۳۹۹/۴/۱۵
مردم یادتان هست
ناشناس۱۵۰۹۳۸۳۱۲:۲۵:۲۲ ۱۳۹۹/۴/۱۵
شما نیاوران نشینان کاری کردید داریم کلیه هامونو میفروشیم سهام که هیچه
ناشناس۱۵۰۹۴۳۶۱۲:۴۶:۴۴ ۱۳۹۹/۴/۱۵
نفروشین چون برای پرداختش باید الکی پول چاپ کنیم چون همش .. همش حباب و توهمه، این چیزیه که منظور جهانگیری بود
ناشناس۱۵۰۹۴۵۲۱۲:۵۳:۵۱ ۱۳۹۹/۴/۱۵
آگاهید و ..،.. از درد مردم
ناشناس۱۵۰۹۴۵۴۱۲:۵۵:۴۳ ۱۳۹۹/۴/۱۵
روتون رو کم کنید حالمون بهم میریزه دلار ۲۲ هزار تومان شده
ناشناس۱۵۰۹۴۶۶۱۳:۰۲:۲۴ ۱۳۹۹/۴/۱۵
به هیچی آگاه نیستی حرف نزن خون مردم را .. حیف از مملکت که تو و روحانی و نوبخت مدیران آن هستید . مملکت را به فنا دادید هنوز مصاحبه می کنید .
اصفهانی۱۵۰۹۴۶۷۱۳:۰۳:۳۸ ۱۳۹۹/۴/۱۵
جناب جهانگیری اگر کرونا برای ملت ودنیا دردآور باشد برای مخفی کردن بی لیاقتی مسئولان .. دلیل خوبی شد تا قبل کرونا یعنی اوایل اسفند کشور وکسری بودجه بخاطر تحریم بود وهمواره بی لیاقتی وسوء مدیریت مسئولان در نقاب تحریم مخفی میشد وتحریم کم بود کرونا هم به کمک شماها اومد اگر اقتصاد ما فلج شد کرونا باعث هست اگر بیکاری افزایش یافت مقصرکرونا هست اگر اجناس چندبرابر شده مقصر کرونا هست اگر اجاره مسکن وخرید مسکن سرسام آور شد مقصر کرونا وتحریم هست بهرحال این دوپدیده شوم برای ملت ؛؛ ولی برای مسئولان تحریم وکرونا نعمت شده تا بتوانند بااین الفاظ مردم را توجیه کنند که مامشغول کاروتلاش هستیم ولی کرونا نمیگذارد
ناشناس۱۵۰۹۴۷۳۱۳:۰۸:۱۳ ۱۳۹۹/۴/۱۵
کاش اینقدر حرف نزنین که خسته شدیم از بی عملی
احسان۱۵۰۹۵۹۵۱۳:۵۷:۲۳ ۱۳۹۹/۴/۱۵
مردم گشنه اند. هوا بخورن؟ وقتی چیزی برای خوردن ندارن چی بفروشن؟ نباید سهام بفروشن؟ اینم از لطف احمدی نژاد هست که الان به دادشون رسیده. شما اینو درک می کنی؟

پربحث‌های دیروز

پربحث‌های هفته

 1. با فتح کجا جنگ برای ما تمام می‌شود؟

 2. ماجرای یک قاضی که علیه خودش حکم صادر کرد

 3. آیا پیروزی بایدن بر ترامپ به نفع ایران است؟

 4. حمله وحشیانه با قمه به صاحب مغازه در کرمانشاه

 5. بازگشت به سیاست‌های هاشمی ؟!

 6. وعده سربسته روحاني درباره گشايش اقتصادي/ گرهي گشوده مي شود؟!

 7. املاک بنیاد مستضعفان و فرصت‌های برابر

 8. توصیه های جمعیتی مسوولان به مردم از کنار گود

 9. هشدار احمد توکلی به روحانی: نام ساقط کردن کشور «گشایش» است؟/ دولت‌های بعد شما، بدهی خود را چگونه بپردازند؟

 10. گشایش اقتصادی برای مردم یا دولت؟

 11. دستورالعمل اخذ مالیات بر خانه‌های خالی یکماهه تدوین می شود + جزئیات

 12. صحبت‌های «فتاح» درباره کاخ مرمر، مدرسه حدادعادل، ساختمان مرکز پژوهش‌ها و املاک در دست نیروهای مسلح

 13. صحنه آهسته انفجار بیروت

 14. زیباکلام: باید برجام ۹۹ را با آمریکا امضا کنیم!

 15. پاساژگردها معترض برگزاری محرم

 16. برجام ۹۹ به روایت زیباکلام/واکنش کدخدایی به اظهارات علی مطهری/احمدی‌نژاد دوباره ردصلاحیت می شود؟

 17. صفر تا ۱۰۰ داستان وضع مالیات بر محتکران خانه

 18. جهانگیری: مخالف کالابرگ هستیم

 19. خبر خوش واعظی درباره پایان تحریم ها و سیگنال مثبت کشورهای اروپایی و آسیایی

 20. گوژپشت نوتردام، زيباترين زن پاريس و دشنه ظريف عروس خاورميانه

 21. ترامپ: اگر در انتخابات پیروز شوم سریع با ایران به توافق می‌رسیم

 22. آیا دونالد ترامپ در مرحله پيشافاشيستي است؟

 23. جزئیات تازه از فروش نفت توسط دولت به مردم از زبان پورابراهیمی

 24. جدیدترین خبر از تبدیل ریال به تومان/ ۲.۵ میلیارد دلار ارز برگشت

 25. سهم خواهی جریان های سیاسی لبنان از کیک دولت آینده

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. وعده سربسته روحاني درباره گشايش اقتصادي/ گرهي گشوده مي شود؟!

 2. هشدار احمد توکلی به روحانی: نام ساقط کردن کشور «گشایش» است؟/ دولت‌های بعد شما، بدهی خود را چگونه بپردازند؟

 3. گشایش اقتصادی برای مردم یا دولت؟

 4. دستورالعمل اخذ مالیات بر خانه‌های خالی یکماهه تدوین می شود + جزئیات

 5. صفر تا ۱۰۰ داستان وضع مالیات بر محتکران خانه

 6. جهانگیری: مخالف کالابرگ هستیم

 7. جزئیات تازه از فروش نفت توسط دولت به مردم از زبان پورابراهیمی

 8. جدیدترین خبر از تبدیل ریال به تومان/ ۲.۵ میلیارد دلار ارز برگشت

 9. قیمت خودرو همچنان صعودی است/ قیمت پژو ۴۰۵ به ۱۴۲ میلیون رسید

 10. تهران پنجمین شهر گران دنیا در مسکن

 11. واکنش سردار جباری به اظهارات رئیس بنیاد مستضعفان

 12. روحانی: مردم در زمینه تلاش دولت برای ایجاد ثبات و آرامش در اقتصاد، اطمینان خاطر داشته باشند

 13. ریش و قیچی قیمت خودرو در دستان خودروسازها/ قیمت ماشین هر سه ماه یک‌بار تغییر می‌کند!

 14. همتی: نرخ ارز در روزهای آینده پایین‌ می‌آید

 15. جزئیاتی از تغییر طرح فروش نفتی دولت توسط مجلس به نفع مردم

 16. امضاهای استیضاح زنگنه در حال افزایش است/ نوع مدیریت زنگنه به صورتی است که مشکلات زیادی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به وجود می‌آورد

 17. نوبخت: ما ارز خودمان را فروختیم، اگر بانک مرکزی نگه داشته عرضه کند / افزایش قیمت ها را به فروش ارز صندوق ربط ندهید

 18. جزئیات احتمالی از وعده «گشایش اقتصادی»

 19. گمانه زنی‌ها از "گشایش اقتصادی" رئیس جمهور/ پای عرضه اوراق سلف نفتی در میان است؟

 20. دندان طمع دولت‌ها به درآمد نفت کنده می‌شود؟

 21. موضع‌گیری دژپسند علیه وزارت نفت/ نفتی‌ها آماده عرضه «دارا دوم» نبودند

 22. جزئیات طرح مجلس برای تغییر در شیوه سهمیه‌بندی بنزین

 23. نامه بسیج دانشجویی به نمایندگان / مجلس به طرح «گشایش اقتصادی» دولت ورود کند

 24. دلار در سراشیبی قرار گرفت

 25. مسکن ارزان می‌شود؟

آخرین عناوین