«فیرپلی» مالی از زبان وزیر ورزش

  4030225125

  وزیر ورزش و جوانان گفت: بحث فیرپلی مالی یا انصاف مالی که با هدف کاهش مدیریت هزینه‌ها خواهد بود جزو برنامه‌های ما است که به جدیت این موضوع را پیگیری می‌کنیم و براساس هزینه و درآمد دیگر باشگاه‌های ما می‌توانند هزینه و برنامه‌ریزی کنند. فدراسیون‌هایی که لیگ حرفه‌ای دارند موظف به رعایت این قانون هستند.

به گزارش ایسنا، کیومرث هاشمی در جلسه مشترک با اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: همان‌طور که ابتدا در مجلس برنامه‌های خود را ارائه دادیم براساس سیاست‌های کلان بالادستی نقشه راه خود را قرار دادیم و بعد از دیدار رهبر معظم انقلاب با جامعه ورزشکاران، شعار "ورزش قوی، ایران قوی" را در اولویت کارهای خود قرار دادیم.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به عملکرد حوزه ورزش و جوانان در یک سال گذشته و توفیقاتی که به دست آمده خاطرنشان کرد: کارهای خود را نقطه‌زنی کردیم که بتوانیم به موفقیت برسیم و برنامه‌ریزی براساس اصول حرفه‌ای را در دستور کار قرار دادیم.

او ادامه داد: رسیدگی به ورزشکاران همواره مورد تاکید رهبر انقلاب بوده و رییس‌جمهور نیز به انجام آن تاکید دارند و اینکه باید از ظرفیت ورزش کشور به بهترین شکل استفاده کرد. ما در این مدت تلاش کردیم از این ظرفیت بهترین استفاده را کنیم.

هاشمی اظهار کرد: در برنامه‌ریزی انجام شده پس از برگزاری نخستین جلسه شورای عالی ورزش، هیچ پروژه جدیدی را شروع نمی‌کنیم تا پروژه‌های نیمه تمام تعیین تکلیف شود و این کار براساس طرح آمایش سرزمینی انجام خواهد شد. طرح آمایش سرزمینی و برنامه ملی پیشرفت دو طرح اصلی ما برای توسعه و آینده ورزش کشور خواهد بود.

وی افزود: با هزینه چهار و نیم همتی موفق شدیم بیش از سه هزار پروژه نیمه‌تمام را تکمیل کنیم. طرح آمایش سرزمینی عدالت را به ورزش برمی‌گرداند و دیگر براساس سلیقه نمی‌توانیم پروژه‌ها را افتتاح و راه‌اندازی کنیم.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به واگذاری دو باشگاه پرطرفدار کشور اظهار کرد: بعد از ۳۰ سال دو باشگاه استقلال و پرسپولیس تعیین تکلیف شد که با این حرکت بزرگ و همراهی دولت و رییس‌جمهور توانستیم این دوباشگاه را از بلاتکلیفی خارج و به بخش خصوصی واگذار کنیم.

او خاطرنشان کرد: یکی از موضوعاتی که رهبر انقلاب همواره به آن تاکید داشتند حمایت ورزشکاران به لحاظ معیشتی و رفاهی بود که ما خوشبختانه با حمایت رییس‌جمهور موفق به برنامه‌ریزی طرح شهرک مدال شدیم که اتفاقات خوبی تا الان افتاده است و پیگیر هستیم که این طرح به زودی کلید بخورد.

وی گفت: لایحه نظام جامع باشگاه‌داری که کمیسیون فرهنگی نیز از آن حمایت کرده اگر در صحن به تصویب برسد منجر به اتفاقات خوبی برای ورزش و وضعیت باشگاه‌های ما خواهد بود. اخیرا به لطف و حمایت دولت سیزدهم توانستیم پاداش ورزشکاران را نیز پرداخت کنیم‌ و سعی کردیم در آستانه المپیک و پارالمپیک با شرایط بهتری ورزشکاران به تمرین بپردازند و اعزام شوند.

کیومرث هاشمی تصریح کرد: ورزشکاران سرمایه‌های این کشور هستند و رهبر معظم انقلاب و رییس‌جمهور نیز تاکید دارند به این سرمایه‌ها رسیدگی کنیم و نباید قهرمانان را رها کنیم.

او ادامه داد: بحث فیرپلی مالی یا انصاف مالی که با هدف کاهش مدیریت هزینه‌ها خواهد بود جزو برنامه‌های ما است که به جدیت این موضوع را پیگیری می‌کنیم و براساس هزینه و درآمد دیگر باشگاه‌های ما می‌توانند هزینه و برنامه‌ریزی کنند.  فدراسیون‌هایی که لیگ حرفه‌ای دارند موظف به رعایت این قانون هستند.

وی بیان کرد: وزارت ورزش تنها وزارتخانه‌ای است که سامانه مبارزه با فساد را راه‌اندازی کرده و براساس گزارش‌هایی که به دست من می‌رسد اگر در یک نقطه‌ای از کشور فسادی رخ داده باشد ما رسیدگی می‌کنیم. بحث راه‌اندازی منشور اخلاق ورزشکاران نیز جزو دیگر کارهای ما بوده و تمام فدراسیون‌ها و هیات‌های ما موظف به‌ اجرا و تعهد به این منشور اخلاقی هستتد.

وزیر ورزش و جوانان اظهار کرد: الزام و تدوین پیوست فرهنگی یکی دیگر از اقدامات ما در این مدت بوده است و این موضوع را برای تمام رویدادهای ملی و بین‌المللی درنظر گرفته‌ایم. جزو تاکیدات ما به همه فدراسیون‌ها است که پیوست فرهنگی را برای مسابقات خود به ویژه در مسابقات برون مرزی داشته باشند.

هاشمی خاطرنشان کرد: بحث توجه به شهدای ورزشکار و خانواده آن‌ها نیز جزو منویات رهبر انقلاب است و همیشه مورد توجه ما در این مدت بوده است و به آن رسیدگی می‌کنیم. هم‌چنین بحث حق پخش تلویزیونی جزو یکی از مطالبات اصلی جامعه ورزش است که با تصویب مجلس و عزمی که دولت دارد امیداریم که این موضوع به زودی اجرایی شود.

او بیان کرد: در سال ۱۴۰۲ به لحاظ مدال‌آوری اتفاقات خوبی برای ورزش ما رخ داد که این رشد چشم‌گیر در مدال‌آوری را در آستانه بازی‌های المپیک به فال نیک می‌گیریم. ما توانستیم از این مدال‌آوران با حضور رییس‌جمهور تجلیل کنیم که ورزشکاران ما با روحیه بهتری در المپیک حاضر شوند.

کیومرث هاشمی در پایان اظهار کرد: بحث حمایت از اشتغال و ازدواج جوانان نیز از دیگر برنامه‌های اصلی ما در این وزارتخانه بوده است. خوشبختانه در این مدت ۱۵۷ همت به ۷۷۳ هزار نفر متقاضی دریافت کننده وام ازدواج تعلق گرفت که کار بزرگی است.

yektanetتریبون

پربحث‌های هفته

 1. نقد، آری؛ تندروی و توهین نه!

 2. جلیلی: دولت سایه را با قوت و جدیت بیشتر دنبال خواهیم کرد

 3. دولت چهاردهم؛ سوم خاتمی، سوم روحانی یا اول پزشکیان!

 4. پرده‌برداری از خطری که بیخ گوش پزشکیان قرار دارد/ اخطار یک اصلاح‌طلب به رئیس‌جمهور در ساختمان قرمز!

 5. روایت های عجیب در ماجرای FATF

 6. دولت و مردم تا دیر نشده کاری کنند...

 7. دقیقا چه زمانی آمریکا خواست با ایران توافق کند؟!

 8. این آمار معنادار را دریابیم!

 9. کوتاه و مختصر با اعضای محترم شورای‌نگهبان

 10. انتقاد رسانه اصولگرا از اهانت به ظریف در حاشیه نمازجمعه / چرا برخی اعضای شورای شهر منتقد زاکانی شده‌اند؟

 11. آقای پزشکیان، با انقلابیون جدید چین چه می‌کنید؟

 12. پزشکیان: اگر باهم باشیم، می‌توانیم مشکلات را حل کنیم

 13. پزشکیان حریف سهم خواهی ها می شود؟

 14. جلیلی: وظیفه داریم به روند پیشرفت کشور کمک کنیم

 15. در تولید گندم در دولت سیزدهم دوباره به خودکفایی رسیدیم

 16. گزارش ظریف از روند بررسی و پیشنهاد اعضای هیئت دولت

 17. چرا نشست خبری رئیس‌جمهور منتخب برگزار نشد؟

 18. یک سیلی سخت دیگر به صهیونیست ها

 19. سرگردانی اضطراب آفرین !

 20. آشی که نباید خیلی شور شود!

 21. توضیحات عضو شورای شهر تهران درباره حواشی جلسه امروز شورا

 22. زاکانی: انتقادات نادرست است

 23. توضیحات ظریف درباره فرایند انتخاب کابینه/ توصیه عبدی به پزشکیان درباره استفاده از اصولگرایان در دولت

 24. سخنگوی دولت اعلام کرد: امکان واردات خودروی مدل ۲۰۱۹ به بالا برای همه ایرانیان

 25. افزایش تولید شیر و گوشت دام سنگین در کشور دردولت رئیسی+نمودار

آخرین عناوین