ذوالنور: دخالت کشورهای ثالث خللی در روند رو به رشد ایران بوجود نخواهد آورد

گروه ورزشی الف،   3980526205

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: ایران در مقابل تحریم‌های آمریکا همچون گذشته ایستادگی می کند و دخالت کشورهای ثالث هیچگونه خللی در روند رو به رشد و پیشرفت نظام ایران بوجود نخواهد آورد.

به گزارش خانه ملت،  عبدالعزیز مونیرو، رئیس گروه دوستی پارلمانی غنا و ایران ظهر امروز (شنبه، ۲۶ مردادماه)  با مجتبی ذوالنوری، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

ذوالنوری در ابتدای این دیدار با اشاره به اشتراکات فراوان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری غنا تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران و جمهوری غنا از دوران سلطه و استبداد عبور کرده و در حال حاضر به عنوان کشورهای مستقل در مسیر رشد و توسعه خود گام برمی‌دارند.

وی افزود: جمهوری غنا بعد از استقلال خود در معادلات بین‌المللی نقش بسزایی ایفاده نموده که نمونه برجسته آن طرح ایده ایجاد جنبش غیرمتعهدها بوده است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنان خود افزود: جمهوری اسلامی ایران اولویت‌ زیادی برای گسترش روابط با کشورهای آفریقایی به ویژه غنا قائل است و در این راستا از توسعه و تقویت همکاری‌ فی‌مابین در زمینه‌ صنایع و معادن، کشاورزی، صنایع دارویی، حمل و نقل، بهداشتی و درمانی و خدمان فنی و مهندسی و... استقبال می‌کند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ظرفیت‌های اقتصادی دو کشور گفت: با توجه به ظرفیت‌های فراوان ایران و غنا حجم مبادلات تجاری رضایت بخش نیست و انتظار می‌رود که پارلمان غنا در رفع موانع احتمالی جهت ارتقا و توسعه آن تسهیل و تسریع نماید.

ذوالنوری در پایان این دیدار با تاکید بر یکجانبه‌گرایی آمریکا در عرصه‌های بین‌المللی افزود: به برکت انقلاب اسلامی ایران که ۴۰ سال از عمر آن می‌گذرد، دولت و ملت جمهوری اسلامی ایران در مقابل تحریم‌های ظالمانه آمریکا همچون گذشته ایستادگی خواهد کرد و دخالت کشورهای ثالث هیچگونه خللی در روند رو به رشد و پیشرفت نظام جمهوری اسلامی ایران بوجود نخواهد آورد.

وی افزود: این موضع مستقل و قدرتمندانه جمهوری اسلامی ایران در مقابل نظام سلطه و استکبار جهانی می‌تواند در تحقق اهداف جنبش غیرمتعهدها که غنا در پیدایش آن تاثیرگذار بوده است کمک نماید.

عبدالعزیز مونیرو، رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری غنا و جمهوری اسلامی ایران در ابتدای این دیدار با اشاره به استقبال مجلس و دولت غنا از تقویت روابط فیمابین گفت: غنا به دنبال توسعه همکاری‌های خود با جمهوری اسلامی ایران در حوزه تجاری و اقتصادی است و نیز خواهان همکاری در زمینه‌های مختلفی همچون کشاورزی، مواد غذایی، خدمات فنی و مهندسی، حمل و نقل، بهداشت و درمان و... که جمهوری اسلامی ایران پیشرفت‌های خوبی داشته است هستیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: جمهوری غنا به دنبال تحکیم و تعمیق روابط اقتصادی با کشور دوست خود ایران است و از هرگونه اقدامی که منجر به رشد و تقویت روابط دو کشور شود استقبال می‌کند.

رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری غنا و جمهوری اسلامی ایران در پایان این دیدار افزود: پارلمان غنا از هیچ تلاش و کوششی برای کمک به گسترش مراودات تجاری و اقتصادی میان ایران و غنا دریغ نخواهد کرد.

پربحث‌های هفته

 1. با نارضایتی عمومی درباره حجاب چه باید کرد؟

 2. آيا چين واقعا جزيره كيش را خريده است؟!

 3. چرا خودروسازی ایران از ترکیه عقب افتاد؟

 4. ايران و چين و بوقچی های آن ور آبی !

 5. مجلس به تهدیدهای تاجگردون چه پاسخی می‌دهد؟

 6. مدیریت ناکارآمد کرونا در ایران/ اقدامات محدودکننده برمی‌گردند؟

 7. یک نماینده مجلس فیش حقوقی‌اش را منتشر کرد + عکس

 8. اعتبارنامه تاجگردون رد شد

 9. ترس از سوال !

 10. رمزگشایی از پشت پرده مانتوهای جلوباز

 11. واکنش کاربران توییتر به رد اعتبارنامه تاجگردون؛ مجلس از اولین آزمون بزرگ خود سربلند بیرون آمد/ حالا نوبت تلاش مضاعف برای حل مشکلات است

 12. خاندوزی: طرح مالیات بر خانه‌های خالی افزایش قیمت مسکن را متوقف می‌کند/ تعداد خانه‌ها از جمعیت کشور بیشتر است!

 13. مردم اندونزی حیوانات را در آتشفشان ریختند

 14. ضریب هوشی «مریم میرزاخانی» چقدر بود؟

 15. تاجگردون کیفش را از مجلس برداشت و رفت

 16. چرا برای بی بی سی فارسی، تاجگردون متفاوت از طبری است!؟

 17. صادرکنندگانی که زور دولت هم به آنها نمی رسد !

 18. ارائه طرحی برای کاهش محسوس قیمت ماشین/ دارندگان چند خودرو ملزم به پرداخت مالیات می‌شوند

 19. پرواز عمودی خلبان ایرانی با بمب افکن F ۴

 20. چگونه جمهوری اسلامی را از چشم مردم بيندازيم !

 21. جوابیه سید میعاد صالحی بر بیانیه دیوان محاسبات

 22. جزئیات طرح ساخت ۶میلیون مسکن؛ تامین ۶۰درصد هزینه با وام ارزان و زمین رایگان

 23. شهردار تهران: ۹ میلیون دلار ضرر کردیم

 24. اینستاگرام پست ضرغامی را حذف کرد / اینبار وحشت از نام دختر سردار سلیمانی

 25. ۱۵ استان در وضعیت قرمز یا هشدار کرونا/روایت جدید از همکاری ۲۵ ساله ایران و چین/تابوشکنی احمدی‌نژاد/ روحانی استیضاح می‌شود؟

ابر آروان

آخرین عناوین