خواهرزاده رئیس‌جمهور و جیسون رضاییان

گروه سیاسی الف،   3980415094 ۴۷ نظر، ۳ در صف انتشار و ۷ تکراری یا غیرقابل انتشار
خواهرزاده رئیس‌جمهور و جیسون رضاییان

یکی از شخصیت‌های مهم سریال «گاندو»، جیسون رضاییان است و یکی از حاشیه‌های مهم‌تر سریال هم ارتباط جیسون با خواهرزاده رئیس‌جمهور است. شخصیت خواهرزاده رئیس‌جمهور در گاندو تبدیل به خانمی به نام «سیما عزیزی» می‌شود...

فرهیختگان نوشت: «تمام شخصیت‌های منفی و مثبت موبه‌مو مابه‌ازای واقعی دارند؛ از مهم‌ترین تا کم‌اهمیت‌ترین. اما هوشمندی که سریال دارد، این است که کاراکترها را در همدیگر ادغام کرده؛ مثلا از یک پرونده، بخشی را انتخاب کرده و اینجا نمایش می‌دهد و از یک پرونده دیگر، کاراکتری را انتخاب کرده و اینجا آورده است. همه‌چیز براساس یک پرونده مشخص نیست. شخصیت زنی داشتیم که در این شبکه فعالیت می‌کرده و تبدیل به مرد شده یا بر عکس.» اینها را جواد افشار، کارگردان سریال جنجالی «گاندو» در گفت‌وگو با شبکه خبر گفته است.

از ابتدا هم مشخص بود که این سریال، به همین راحتی پخشش را در تلویزیون تمام نمی‌کند، اما واکنش‌های تایید و تکذیب‌شده به سطح نماینده مجلس، وزیر دولت احمدی‌نژاد و مشاور حسن روحانی رسید. البته این تنها واکنش‌های داخلی بود. آنچه درباره جیسون رضاییان و با نام «مایکل هاشمیان» پخش شده، سبب شد بخشی از مردم به صفحه اینستاگرامی او بروند و با الفاظی مانند «خائن»، «جاسوس»، «گاندورو ببین»، «جیسون شبکه سه رو ببین» و... از او استقبال کنند! جواد ظریف، وزیر امور خارجه هم در واکنش به پخش قسمتی از این سریال که بازیگری در نقش او حضور داشته است، گفته اصلا تلویزیون نگاه نمی‌کند. البته اینها همه حاشیه‌های سریال گاندو نیست. پرده‌برداری از پرونده‌هایی که درباره آنها اطلاع‌رسانی عمومی نشده بود، مهم‌ترین ویژگی و حتی عامل جذابیت آن شده است.

حذف کلمه دولت در یکی از قسمت‌ها و صداگذاری روی آن و سپس اشاره به جاسوسی خواهرزاده رئیس‌جمهور از حاشیه‌های دیگر این سریال بود. «گاندو» قسمت‌های پایانی خود را می‌گذراند و تا آخر همین هفته، قسمت پایانی آن پخش می‌شود. فارغ از نقدهایی که نسبت به نقاط ضعف فیلمنامه و ساخت این اثر می‌شود، این شکل سریال‌سازی به‌دلیل جسارت در پرداخت و نزدیکی به یک مساله امنیتی، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. «گاندو» احتمالا مسیر ساخت سریال‌هایی از این دست را هموار خواهد کرد، بلکه تلویزیون از انبوه سریال‌های عاشقانه، آپارتمانی و طنز تکراری خلاص شود. باید جرات ساخت چنین سریال‌هایی به کارگردان‌های دیگر داده شود و مدیران صداوسیما هم باید جسارت و بودجه بیشتری برای ساخت نمونه‌های دیگر درنظر بگیرند.

آلن ایر

یکی از شخصیت‌هایی که در ادامه، «گاندو» به آن می‌پردازد «آلن ایر» است. سخنگوی فارسی‌زبان سابق وزارت امور خارجه آمریکا و «ریاست دفتر ایران در کنسولگری ایالات متحده در دبی». ایر، اطلاعات عجیب و زیادی از ایران دارد، فارسی را عامیانه و با تسلط به عبارات و ضرب‌المثل‌های فراوان صحبت می‌کند و حتی انگشتر عقیق به‌دست دارد. او حتی از اشعار کلاسیک فارسی و تکیه‌کلام‌های صمد و دایی‌جان ناپلئون نیز بهره می‌گیرد و طرفداری از تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز را هم علنی کرده است. ظاهرا قرار است در ادامه به رابطه او و جیسون رضاییان اشاره شود و از او به‌عنوان سرنخ اصلی جاسوس‌ها در سریال نام می‌برند.

حضور شخصیت «آلن ایر» در گاندو و افشای نقش او در اتفاقاتی که علیه ایران افتاده است، قسمت‌های پایانی را جذاب‌تر می‌کند. طبق آنچه گفته شده و اسناد موجود، بیشترین تماس‌های جیسون رضاییان با آلن ایر گرفته شده است. این در‌حالی است که طبق شرایط کاری، جیسون باید بیشترین حجم تماس را با «داگلاس جل» (مافوق خود در واشنگتن‌پست) می‌داشته است. رضاییان عمدتا اخبار جمع‌آوری شده را مستقیم یا با واسطه در اختیار میز ایران در کنسولگری آمریکا در دبی و همچنین شخص «آلن ایر» قرار می‌داده است. واکنش‌های او به دستگیری رضاییان هم جالب توجه بوده است. درسال 94 و بعد از انتشار خبر دستگیری «جیسون رضاییان» به اتهام جاسوسی و انتشار گزارشی از سوی خبرگزاری فارس درباره سوابق رضاییان که به‌نحوه آشنایی این فعال رسانه‌ای با سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا و فعالیت‌های جاسوسی وی اشاره داشت، ایر، با انتشار متنی در صفحه فیسبوک خود، به این اقدام اعتراض کرد.

آلن ایر در نوشته طعنه‌آمیز خود ابتدا خبرگزاری فارس را به مطالعه کتاب منطق استاد شهید مطهری دعوت کرد و با انتشار عکسی از کتاب «منطق-‌فلسفه» شهید مطهری نوشت: «ماشاء‌الله چه استدلالات غلطی از خبرگزاری فارس آمده است، مثل اینکه خبرگزاری فارس از پافشاری دولت آمریکا برای آزادی جیسون رضاییان می‌خواهد نتیجه بگیرد که ایشان جاسوس بوده! حقیقت امر این است که ما از دولت جمهوری اسلامی ایران خواستار آن هستیم که همه شهروندان بیگناه آمریکایی که به ناحق در زندان‌های ایران به‌سر می‌برند، آزاد شوند و خواستار آنیم که ایران کمک کند شهروند، آقای باب لوینسون پیدا و به خانواده‌اش بازگردانده شود. ممکن است خالی از لطف نباشد اگر دوستان محترم در خبرگزاری فارس این کتاب مرحوم استاد مطهری را کمی مطالعه کنند، تا کاربردش از علم منطق صحیح‌تر باشد.»

موضوع دستگیری رضاییان برای آلن ایر اهمیت زیادی داشت و او در مصاحبه با رسانه‌ها اینچنین گفته بود: «همان‌طور که مقامات آمریکایی به‌طور دائم گفته‌اند، ما از دولت ایران می‌خواهیم که هرچه سریع‌تر سعید عابدینی، امیر حکمتی و جیسون رضاییان را آزاد کند و با ما برای پیدا کردن رابرت لوینسون همکاری کنند تا اینکه بتوانند نزد خانواده‌های خود بازگردند.»

«ما همیشه موضوع شهروندان دستگیر شده و ناپدید شده آمریکایی را در زمان دیدار با مقامات ایرانی مطرح کردیم و همچنان در هر فرصت ممکن و تا زمانی‌که این افراد به خانه‌های خود بازگردند، این موضوع را با مقامات ایرانی مطرح می‌کنیم. هم‌اکنون مقامات ایرانی مدت‌هاست که اظهاراتی را درباره ایرانی‌های زندانی شده در آمریکا مطرح کرده‌ و اخیرا ایده تبادل زندانی را مطرح کرده‌اند، اما آنچه می‌توانم بگویم این است که ما معتقدیم شهروندان ما باید مستقل از هر موضوعی به آمریکا بازگردند و همچنان از ایران می‌خواهیم که هرچه زودتر آنها را آزاد کند تا بتوانند نزد خانواده‌هایشان بازگردند.»

شاید توجه و حساسیت بیش از اندازه مقامات آمریکایی، شک مسئولان امنیتی و قضایی ایران را بیشتر کرد که جیسون چرا باید این اندازه برای آمریکا مهم باشد؟

شهید طهرانی مقدم

یکی از بزرگ‌ترین حاشیه‌های این سریال، تایید نحوه شهادت شهید حسن تهرانی‌مقدم بود. یکی از ماموران امنیتی در یکی از سکانس‌های فیلم می‌گوید: «ابتدا ما فکر می‌کردیم انفجار یک سانحه بوده، اما دوسال بعد در اسنادی که و یکی لیکس منتشر کرد، مشخص شد جاسوسی که با نام رحمت والی، به‌عنوان کارمند به این پایگاه وارد شده بود این عملیات تروریستی را به دستور آمریکایی‌ها، موساد و همکاری گروهک مجاهدین خلق انجام داده است.»  این دیالوگ سریال گاندو است و ادعایی را که هشت سال قبل در پی انفجار بیدگنه، ایهود باراک، نخست‌وزیر وقت رژیم صهیونیستی مطرح کرده بود را تایید کرد.

 البته این ادعا از سوی سردار کوثری، نماینده وقت مجلس شورای اسلامی و سردار رمضان شریف، مدیر روابط‌عمومی سپاه پاسداران رد شده بود.  گفتنی است در سال ۱۳۹۵ محمد تهرانی‌مقدم، برادر شهید حسن تهرانی‌مقدم در سالگرد شهادت ایشان گفته بود شهادت برادرش حاصل جنایتی تروریستی بوده، اما هیچ‌گاه شخص یا ارگانی رسمی این مساله را تایید نکرده بود.

برخی از نمایندگان مجلس هم معتقد بودند شهید تهرانی‌مقدم و همکاران او افرادی نبودند که یک کار مهندسی را اشتباه انجام داده و موجب انفجار شده باشند. آنها می‌گویند که باید منتظر گذشت زمان بود تا ابعاد پشت‌پرده این موضوع روشن شود.  

البته برخی از عوامل این سریال بعد از حاشیه‌های ایجادشده پیرامون این موضوع، استفاده از بار دراماتیکی را دلیل استفاده از این بخش از سریال عنوان کردند. دلیلی که قطعا نمی‌تواند درباره یک اتفاق تاریخی، منطقی و قابل قبول باشد.

همکاری سحر نوروززاده

در قســـمتی کـــــه پنجشنبه‌شب هفته گذشته پخش شد، خانمی به‌نام سحر را دیدیم که نشان داده می‌شود رئیس‌دفتر «جان کری» و ایرانی است. او از داخل دفتر با ایران همکاری می‌کند. در قسمتی که پخش شد تعمیرکاری را دیدیم که به بهانه تعمیر شیر‌آب آشپزخانه داخل خانه این خانم می‌آید و وقتی کارش تمام می‌شود در کنار دستمزدی که می‌گیرد مدارکی را هم به تعمیرکار می‌دهد.

شاید بتوان مابه‌ازای این شخصیت را سحر نوروززاده دانست. او ایرانی‌الاصل، متولد و ساکن آمریکاست که سال‌ها در ایالت کنتیکت این کشور زندگی کرده است. او دارای مدرک تحصیلی در رشته‌های اقتصاد بین‌الملل و مطالعات خاورمیانه از دانشگاه‌های جرج واشنگتن و مریلند است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که نوروز‌زاده در سال 2014 به جمع مشاوران امنیت ملی آمریکا اضافه شده است، اما پیش از آن یعنی حدود سال 2009 عضو شورای ملی ایرانیان آمریکا (نایاک) بوده است. گروهی که می‌گویند به‌دنبال بهبود روابط ایران و آمریکا هستند. نوروززاده، مسئول ایران در دفتر برنامه‌ریزی سیاستگذاری وزارت امور خارجه آمریکا بود و پس از انتقادهای رسانه‌های محافظه‌کار و طرح این نکته که نوروززاده به دولت ترامپ وفادار نیست و برای لابی ایران کار کرده، از این سمت به یکی از دفاتر دیگر این وزارتخانه جابه‌جا شد.

آقازادگی

در قسمت‌های ابتدایی «گاندو»، موضوع آقازادگی مطرح شد و برای بخش عمده مخاطبان عجیب و جذاب بود. علیرضا، پسر فردی دولتی بود که در وزارت اقتصاد کار می‌کرد. او در تدارک خارج‌شدن از کشور بود. ماموران دیر به فرودگاه می‌رسند، وقتی می‌رسند آقازاده مورد نظر که پرونده‌اش براساس یکی از پرونده‌های واقعی به تصویر درآمده با یک پرواز خارجی از فرودگاه تهران خارج شده و حالا نیم‌ساعت است که هواپیما به پرواز درآمده است. ماموران اما دستور فرود هواپیما را در فرودگاه تبریز می‌دهند و خودشان با دو به‌اصطلاح عقاب به استقبال آقازاده می‌روند و او را با چمدان سکه‌ها و دلار‌هایی که می‌خواسته از ایران خارج کند، دستگیر می‌کنند. بسیاری او را ساشا سبحانی می‌دانستند و برخی دیگر معتقد بودند علیرضا همان فرزند یکی از نمایندگان مهم مجلس بوده است. نکته مهم اما این است که ظاهرا کاراکتر چند آقازاده در فیلمنامه تلفیق شده‌اند و حدس‌های همه درست بوده است.

خواهرزاده رئیس‌جمهور و جیسون

یکی از شخصیت‌های مهم «گاندو»، جیسون رضاییان است و یکی از حاشیه‌های مهم‌تر سریال هم ارتباط جیسون با خواهرزاده رئیس‌جمهور است. شخصیت خواهرزاده رئیس‌جمهور در گاندو تبدیل به خانمی به نام «سیما عزیزی» می‌شود. البته در واقعیت، خواهرزاده رئیس‌جمهور یک آقا بوده است.  دوم مرداد سال 93 بود که روزنامه «واشنگتن پست» خبر بازداشت «جیسون رضاییان» خبرنگار این نشریه در تهران را منتشر کرد. مهم‌ترین اتهامات «رضاییان»، نفوذ در اماکن مهم دولتی، افشای برنامه‌های «ضد تحریمی ایران» از جمله هویت واسطه‌های تجاری و ماهیت شرکت‌های همکار ایران در پروسه دور زدن تحریم‌ها و جاسوسی از برنامه‌ هسته‌ای ایران عنوان شده بود.

«جیسون رضاییان» در گزارشی که به آمریکایی‌ها داده بود، نوشته بود: «آنقدر به رئیس‌جمهور نزدیک شدم که طعم و مارک آدامسی را که می‌جوید، می‌دانستم.» در بهمن‌ماه سال 93 یکی از نمایندگان مجلس در یکی از جلسات خواستار این می‌شود که «هیات تخلفات اداری» توضیح دهد کدام مدیر «نهاد ریاست‌جمهوری» در پرونده جاسوسی جیسون رضاییان همکاری داشته و وی را تا این سطح به نهاد ریاست‌جمهوری نزدیک کرده است.  شهریورماه سال ۹۲، محمد نهاوندیان، رئیس وقت دفتر ریاست‌جمهوری، «اسماعیل. س» را به‌عنوان «مشاور رئیس دفتر رئیس‌جمهور و رئیس مرکز ارتباطات مردمی نهاد ریاست‌جمهوری» و «سرپرست گروه مشاوران جوان ریاست‌جمهوری» منصوب کرد. «اسماعیل. س» که خواهرزاده رئیس‌جمهور است، بر واحدهای مختلف نهاد ریاست‌جمهوری از جمله، «تشریفات»، «معاونت ارتباطات و اطلاع‌رسانی و معاونت هماهنگی و پیگیری‌های ویژه»، نظارت داشته و این واحد‌ها تمامی امور خود را با او هماهنگ می‌کردند.  به‌عبارتی، آن شخصی که با «جیسون رضاییان» در نهاد ریاست‌جمهوری همکاری می‌کرده همان «اسماعیل. س» خواهرزاده رئیس‌جمهور بود.  سال 94 با اعلام قوه قضائیه مبنی‌بر دستگیری چند نفر به اتهام جاسوسی، خبری مبنی‌بر دستگیری «اسماعیل. س» خواهرزاده رئیس‌جمهور در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد. گرچه همان زمان نیز اعلام شد دستگیری این شخص صحت ندارد، اما هیچ‌گاه احضار وی به‌مراجع قضایی در ارتباط با رابطه‌اش با «جیسون رضاییان» تکذیب نشد.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۹۸۷۴۶۴۱۴:۳۰:۵۴ ۱۳۹۸/۴/۱۵
الان خواهرزاده رئیس جمهور کجاست؟
ناشناس۹۸۷۸۵۳۱۸:۲۷:۰۵ ۱۳۹۸/۴/۱۵
.. همچنان از مواهب و امتیازات آشکار و پنهان آقازادگی استفاده می کنند
ناشناس۹۸۸۱۲۲۲۲:۵۹:۵۵ ۱۳۹۸/۴/۱۵
خواهر زاده نه خواهر زاده های .. محترم برای دوتا از ضمیر جمع استفاده میکنند نه مفرد
ناشناس۹۸۸۲۷۰۰۱:۴۴:۴۵ ۱۳۹۸/۴/۱۶
ژن ..
ناشناس۹۸۷۴۹۶۱۴:۴۷:۵۰ ۱۳۹۸/۴/۱۵
یک خائن وطن فروش باید اعدام بشه
ناشناس۹۸۷۷۹۴۱۷:۴۷:۵۱ ۱۳۹۸/۴/۱۵
چرا اینقدر سطحی نظر می دیم. اینکه یه نفر تحت عنوان رسمی خبرنگار با شما رفیق شده و حالا مثلا بهش گفتید که دایی (رئیس جمهور) تون چه آدامسی مصرف می کنه باید شما را اعدام کنند! یعنی مثلا با علم به جاسوس بودن طرف اطلاعات حساس نظام را به طرف فروختید!
ناشناس۹۸۸۰۸۵۲۱:۵۷:۳۳ ۱۳۹۸/۴/۱۵
واقعا مرز پرت گفتن رو جابجا کردی میگه تا این حد نزدیک شدم که آدامسش هم میدونم چیه نه اینکه فقط آدامسش رو بدونم
ناشناس۹۸۸۲۸۸۰۲:۱۸:۱۷ ۱۳۹۸/۴/۱۶
خواهرزاده ایشون مثل شما ساده لوح بودن.همین
ناشناس۹۸۹۷۹۴۰۵:۴۹:۲۲ ۱۳۹۸/۴/۱۷
ای وای! ماجرا اینقدر خاله بازی نبوده! و نفوذ در حد دانستن طعم آدامس ختم نشده!
ناشناس۹۹۱۴۹۴۲۳:۳۱:۰۰ ۱۳۹۸/۴/۱۷
چرت و پرت نگو
ناشناس۹۸۷۸۵۹۱۸:۳۵:۳۵ ۱۳۹۸/۴/۱۵
پرندیات و سناریو نویسی
ناشناس۹۸۹۰۹۷۱۵:۱۳:۱۱ ۱۳۹۸/۴/۱۶
سریال بسیار جذابیه
ناشناس۹۸۹۸۵۸۰۷:۴۹:۰۷ ۱۳۹۸/۴/۱۷
هنوز عجيبه با وجود اينهمه اسناد معتبر كه با كمي جستجو در اينترنت به فارسي و انگليسي ميشود صحت گاندو را تاييد كرد، بعضي افراد آن را باور نداشته و ميگويند سناريو نويسي! جاي بسي تاسف دارد
ناشناس۹۸۷۸۶۷۱۸:۴۰:۲۳ ۱۳۹۸/۴/۱۵
سریال بی خودیه!!!!!!!!!!!!
ناشناس۹۸۷۹۴۴۱۹:۴۳:۰۱ ۱۳۹۸/۴/۱۵
شما برو جدایی نادر و سیمین رو ببین
ناشناس۹۸۸۰۸۹۲۲:۰۸:۳۱ ۱۳۹۸/۴/۱۵
حالت چطوره جیسن؟
ناشناس۹۸۹۷۶۴۰۲:۲۹:۰۴ ۱۳۹۸/۴/۱۷
تو هم خیلی بیخودی !!!!!
ناشناس۹۹۰۰۷۶۱۰:۴۰:۰۳ ۱۳۹۸/۴/۱۷
اگر فقط کمی به وطنت عشق بورزی، به ساختن چنین سریالهایی افتخار میکنی و دست محافظان امنیت رو می بوسی
ناشناس۹۹۵۰۰۶۱۵:۳۷:۳۳ ۱۳۹۸/۴/۱۹
بابا باخود!!!
ناشناس۹۸۸۰۴۶۲۱:۰۵:۰۱ ۱۳۹۸/۴/۱۵
آقای ویلی برانت صدراعظم فقید آلمان به دلیل رسوایی جاسوسی گونترگیوم که در دفتر شخصی وی کار می کرد ( بسیار راحت از مقام صدراعظمی آلمان استعفا کرد ) و اینچنین است که آلمان آلمان می شود و ایران ایران .
ناشناس۹۸۸۰۸۷۲۱:۵۹:۵۸ ۱۳۹۸/۴/۱۵
سریال خوبیه..اگه دولت فشل میگذاشت بخش های سانسور شده اش پخش شه... دوسال بعد معلوم تر میشه, چه گندی با جاسوس بازاری راه انداختند . والا چرا باید الان که تحریم بین المللی و شورای امنیت نیست, وضع بدتر باشه به اعتراف دولتی ها؟! خب لو دادند دیگه.با برجام
ناشناس۹۸۸۱۰۹۲۲:۲۹:۴۲ ۱۳۹۸/۴/۱۵
با دیدن این سریال به اقتدار امنیتی کشورم افتخار می کنم .
ناشناس۹۸۸۱۶۲۲۳:۳۲:۴۲ ۱۳۹۸/۴/۱۵
خوبه بازهم ازاین سریالها بسازند
رها۹۸۸۲۰۵۰۰:۲۳:۳۷ ۱۳۹۸/۴/۱۶
فیلم گاندو ازون فیلمهای جذابیه که کارگردانش با درایت جوانهایی متعهد و باهوش و در آینده ی نه چندان دور انقلابمون فرض کرده که وارد مجموعه های مهم خواهند شد و برخی ..خائنین دزد که موهاشون و تو بیت المال مردم سفید کردن و بیرون خواهند ریخت،ان شاءالله
ناشناس۹۸۸۲۳۹۰۱:۰۸:۲۶ ۱۳۹۸/۴/۱۶
وقتی امثال کشمیری و کلاهی نفوذ کردند و ترور کردن و بعدش فرار،بنظر شما عقبه های اینها هنوز هستن و مهره ی نفوذی جدید تربیت میکنن یا اینکه بازنشسته شدند و توی باغچه گلکاری میکنند
ناشناس۹۸۸۲۵۰۰۱:۲۶:۳۰ ۱۳۹۸/۴/۱۶
بعضیا از نزدیک شدن وبرقراری رابطه دوستی جاسوس ها با نزدیکان مسئولین عصبانیند وآنها را مقصر می دانند!! اولا اسمش روشه جاسوس وجاسوس یعنی شخصی که با مهارت تمام ماهیت خود را می پوشاند دوما جاسوس که خودش رابه دختر وپسر ما نزدیک نمی کندچون اطلاعاتی نصیبش نمی شود پس می رود سراغ نزدیکان مسئولین .
ناشناس۹۸۸۳۰۰۰۲:۴۹:۴۲ ۱۳۹۸/۴/۱۶
عاااااالی
ناشناس۹۸۸۵۵۷۱۰:۱۴:۰۸ ۱۳۹۸/۴/۱۶
سریال بسیار خوبیه تلاش ها، زحمات، زرنگی و تعهد برخی از جوانان مملکت رو به تصویر می کشه و نامردی و نافهمی و حرومخوری و عقب افتادگی بعضیای دیگر رو
فاطمه۹۸۹۰۶۲۱۴:۴۵:۲۳ ۱۳۹۸/۴/۱۶
خیلی جذاب وو هوشمندانه ساخته شده و خوشحالم که حداقل به اندازه ی یه سر سوزن تو این دادگاه بی عدالتی به مسائلی مثل ژن برتر و هزار تا کوفت بدتر از اون پرداخته شده
ناشناس۹۸۹۱۱۰۱۵:۱۹:۳۷ ۱۳۹۸/۴/۱۶
بینظیر است. لعنت ب تمام خائنین ب ایران عزیز
ناشناس۹۸۹۲۰۴۱۶:۲۰:۲۹ ۱۳۹۸/۴/۱۶
بهترین سریال
ناشناس۹۸۹۲۱۷۱۶:۲۷:۲۰ ۱۳۹۸/۴/۱۶
الان خواهرزاده رییس کجاست بفرمایید تا بدونیم جاسوسان تا اطاق ..مسئولین نفوذکردند
مهدی۹۸۹۵۶۴۲۲:۰۴:۴۴ ۱۳۹۸/۴/۱۶
این فیلم عالی بود خوبه تلویزیون یه فیلم درست حسابی هم پخش کرد!!!!!!
حاجی شورا۹۸۹۷۷۱۰۲:۴۹:۱۹ ۱۳۹۸/۴/۱۷
سریال جالب و پخته ای بود گرچه در زمان عملیات اقتداری که مخاطب از نیروهای امنیتی انتظار داشت به چشم نیومد بخصوص سکانس دستگیری کاظمی تلفیقی از طنز و جدیت بود.
جاوید۹۸۹۷۸۲۰۴:۱۲:۱۳ ۱۳۹۸/۴/۱۷
واقعا"(گاندو )سریال خوبیست دست کارگردان و تهیه کننده وبازیگران درد نکنه بهتره از اینگونه سریالها بیشتر ساخته بشه تا اینکه مردم بیشتر با کارهای امنیت کشور آشنا شوند و کسانی که به مملکتشان خیانت میکنند خوب بشناسند.خدا قوت
وحید۹۸۹۸۱۱۰۶:۵۵:۰۷ ۱۳۹۸/۴/۱۷
مگه اطلاع از آدامس خوردن رئیس جمهور جاسوسی عنوان میشود
ناشناس۹۸۹۹۷۷۰۹:۲۷:۰۳ ۱۳۹۸/۴/۱۷
دست مریزاد به کارگردان و تهیه کننده فیلم، بالأخره جامعه از جایی خورده که به این وضع اقتصادی افتادیم. باید دونست که کسایی که خودشون رو آخرت سیاست و دیپلماسی میدونن در واقعیت چه گاف های عظیمی میدن، حالا سهوا یا عامدا خدا داند
خانوم آقاییمم۹۹۰۴۲۴۱۳:۰۳:۱۸ ۱۳۹۸/۴/۱۷
دارم حرص میخورم که چرا داره هنوزم رو زمین خدا قدم برمیداره
فاطمه رسولی۹۹۰۸۳۸۱۶:۰۲:۴۸ ۱۳۹۸/۴/۱۷
خیلی سریال خوبیه ٲگاهی بخشه
شکوفه۹۹۱۲۲۷۱۹:۴۵:۵۶ ۱۳۹۸/۴/۱۷
..خوب توی برجام همه چیز ایران را لو دادید.وای برسرتون.وقتی آمریکا رو کدخدا بدونی ازاین بهتر نمیشه. وطن ف.. فقط به فکر جیب .. نه مردم. آفرین به سریال گاندو که گندکاریها.. رو نشون داد.
مهدی۹۹۱۳۵۹۲۱:۴۴:۲۱ ۱۳۹۸/۴/۱۷
ممنون بابت این سریال بعدها مشخص میشه که دولت روحانی چه بلاهایی به سر ایران که نیاوردند
ناشناس۹۹۱۵۲۴۲۳:۵۵:۴۷ ۱۳۹۸/۴/۱۷
تنهاسریالی بودکه نتونستم عیبی توش ببینم،عالی بودوعالی ساخته شده بودچون واقعی بود
هادى۹۹۱۶۰۲۰۰:۵۷:۰۸ ۱۳۹۸/۴/۱۸
سلام اگر اونجوری که نشون دادن گفتن این سریال بر گرفته از واقعیت ساخته شده اونای که باعث‌ به تصویر کشیده شدن این واقعیت شدن دمشون گرم ولی دولت تدبیرامید با پخش این سریال حالشون گرفته شد
سیدعلی۹۹۱۶۶۲۰۲:۰۶:۴۰ ۱۳۹۸/۴/۱۸
اف به ذات دولت مردانی که مبلغ پولی که از زحمت سربازان گمنان امام زمان( عج)بدست اومده رو به نام خودشان و دستاورد برجام مطرح کردند و از دزدان ..دفاع می کنند چه میخواد این جناح باشه چه اون جناح بیت المال مال همه است و یکسان نه مال یک عده وطن فروش ..
من طلا۹۹۲۹۹۴۱۶:۰۶:۱۲ ۱۳۹۸/۴/۱۸
پول هایی که بابت مبادله رضاییان گرفته شد کجا رفت
ناشناس۹۹۳۵۶۵۲۲:۲۶:۲۸ ۱۳۹۸/۴/۱۸
خیلی فیلم دلچسبی بود،نقش محمد عااالی بازی شد،اما نمیدونم چرا مایکل ی جاسوس دوست داشتنی بود،شاید ب خاطر خود آقای دهکردی بود.اما تا دلتون بخواد مقامات سیاسی کشور خودمون چندش آور بودن،متکبر،خودخواه،طلبکار ب عالم و آدم،از این آدما باید بیشتر ترسید ک تا میگی بالای چشمتون ابرو،میگن میدونی من کی هستم!!!!!
ناشناس۹۹۶۹۷۲۰۱:۱۶:۰۰ ۱۳۹۸/۴/۲۱
سربازان گمنام خدا قوت، حالا بدین دست رییس قوه قضاییه تا پدرشون در بیارن

پربحث‌های اخیر

 1. واکنش احتمالی انگلیس به توقیف نفتکش: مصادره دارایی‌ها و تحریم ایران

 2. چرا قیمت دلار در اوج خصومت غرب با ایران پایین آمد؟

 3. ادعای یک مقام پنتاگون: «طرح عبور آزاد و باز» در تنگه هرمز به زودی عملیاتی می‌شود

 4. ورود برق آسا تکاوران سپاه به نفتکش انگلیسی  

 5. زندگی در باستی هیلز لواسان جرم است؟

 6. آقای رییس جمهور؛ اعداد همه واقعیت‌ها را نمی‌گویند

 7. وزیر اقتصاد: زورم نمی‌رسد پوری‌حسینی را بردارم/ رئیس‌جمهور پشت وی است  

 8. معاون دادستان: فیلترینگ به جای جنبه مردمی، جنبه حاکمیتی دارد/ جدیدترین فیلترشکن‌ها در دست کودکان است

 9. وعده «وزیر صنعت» برای کاهش چشمگیر قیمت کالاهای وارداتی

 10. افزایش قیمت سکه در بازار / آخرین قیمت دلار + جدول

 11. هیجان خطرناک در اتوبان‌های تبریز  

 12. انتشار مکالمات رادیویی عملیات توقیف نفتکش انگلیسی از سوی بی‌بی‌سی

 13. اقدام قانونی ایران در برابر انگلیس

 14. تظاهرات گسترده مخالفان پوتین در مسکو   

 15. اتهام شیرمحمدعلی و انگیزه قاتلین او/ روایت زیباکلام از علل انفعال آمریکا در برابر ایران/ توصیه عباس عبدی به جهانگیری

 16. زوایای پنهان قتل «علیرضا شیرمحمدعلی» در زندان

 17. اولین تصاویر از داخل نفتکش متخلف؛ پرچم ایران بر فراز کشتی انگلیسی  

 18. تخلفات جدید معاون وزیرآموزش و پرورش+ اسناد

 19. مرگ مسعود رجوی تایید شد + عکس

 20. چه کسانی نفتکش انگلیسی را توقیف کردند؟  

 21. گل فردوسی‌پور دو ساعته یک میلیون بازدید خورد   

 22. وزارت ارشاد مردم را به جان هم انداخت  

 23. واکنش عمان به توقیف نفتکش انگلیس

 24. سیر صعودی قیمت ارز چگونه کنترل شد؟

 25. عبدی: دولت با وضع فعلی‌اش نیازی به برانداز ندارد/ اگر جهانگیری در دولت کارایی ندارد؛  بگوید کار نمی‌کنم

پربحث‌های دیروز

 1. واکنش احتمالی انگلیس به توقیف نفتکش: مصادره دارایی‌ها و تحریم ایران

 2. چرا قیمت دلار در اوج خصومت غرب با ایران پایین آمد؟

 3. ادعای یک مقام پنتاگون: «طرح عبور آزاد و باز» در تنگه هرمز به زودی عملیاتی می‌شود

 4. ورود برق آسا تکاوران سپاه به نفتکش انگلیسی  

 5. تلافی‌که تعارف ندارد!

 6. چند نکته درباره حکم دادگاه یکی از اعضای شورای شهر اصفهان

 7. کدام یگان سپاه نفتکش انگلیسی را توقیف کرد؟ + عکس

 8. زندگی در باستی هیلز لواسان جرم است؟

 9. آقای رییس جمهور؛ اعداد همه واقعیت‌ها را نمی‌گویند

 10. وزیر اقتصاد: زورم نمی‌رسد پوری‌حسینی را بردارم/ رئیس‌جمهور پشت وی است  

 11. کوچ آهسته از تلگرام به واتس اپ

 12. معاون دادستان: فیلترینگ به جای جنبه مردمی، جنبه حاکمیتی دارد/ جدیدترین فیلترشکن‌ها در دست کودکان است

 13. وعده «وزیر صنعت» برای کاهش چشمگیر قیمت کالاهای وارداتی

 14. افزایش قیمت سکه در بازار / آخرین قیمت دلار + جدول

 15. تاملی بر یک تفسیر اشتباه از شأن امام جمعه و روحانیت

 16. هیجان خطرناک در اتوبان‌های تبریز  

 17. انتشار مکالمات رادیویی عملیات توقیف نفتکش انگلیسی از سوی بی‌بی‌سی

 18. اقدام قانونی ایران در برابر انگلیس

 19. تظاهرات گسترده مخالفان پوتین در مسکو   

 20. اتهام شیرمحمدعلی و انگیزه قاتلین او/ روایت زیباکلام از علل انفعال آمریکا در برابر ایران/ توصیه عباس عبدی به جهانگیری

 21. زوایای پنهان قتل «علیرضا شیرمحمدعلی» در زندان

 22. اولین تصاویر از داخل نفتکش متخلف؛ پرچم ایران بر فراز کشتی انگلیسی  

 23. تخلفات جدید معاون وزیرآموزش و پرورش+ اسناد

 24. مرگ مسعود رجوی تایید شد + عکس

 25. چه کسانی نفتکش انگلیسی را توقیف کردند؟  

پربحث‌های هفته

 1. روحانی بودجه صداوسیما را قطع کرد

 2. تحريم صداوسيما به دليل گاندو؛ دولت كوتاه آمد يا تغيير تاكتيك داد؟

 3. ضرب شستی به گستاخی‌های تاریخی انگلیس

 4. واکنش احتمالی انگلیس به توقیف نفتکش: مصادره دارایی‌ها و تحریم ایران

 5. جنگنده کوثر، نتیجه‌ تحریم‌های جهانی علیه ایران+ تصاویر

 6. واکنش کاربران فضای مجازی به توقیف نفتکش انگلیسی: هنوز مانده تا با هم بی حساب شویم!  

 7. ادعای ترامپ درباره رویارویی کشتی آمریکایی و پهپاد ایرانی

 8. جنگنده قاهر ۳۱۳، یک پنهانکار از نوع ایرانی+ تصاویر

 9. حمایت احمدی‌نژاد از مذاکره با ترامپ!/ واکنش ابطحی به توقیف نفتکش انگلیسی/ چرا نمایندگان اصلاح‌طلب به دهقان رای دادند؟

 10. تصاویر دیده نشده از داخل ناو یو اس اس باکسر آمریکا  

 11. تسخیرکنندگان شهرک "باستی هیلز" را اعلام کنید

 12. واقعیت‌های دهشتناک جنگ با ایران از نگاه نشریه کنگره آمریکا/ هرگونه جنگ احتمالی برای منافع آمریکا ویرانگر خواهد بود

 13. روحانی: میزان اجاره‌بها در تهران به طور متوسط ۳۰ درصد افزایش یافته/ این رقم امیدوارکننده است

 14. توقیف یک فروند نفتکش انگلیسی در تنگه هرمز توسط نیروی دریایی سپاه

 15. فرمانده نیروی انتظامی: خودرو حریم خصوصی نیست و کشف حجاب در آن جرم است

 16. توانا بود هرکه با ما بود!

 17. دستور رئیس جمهور برای بودجه صداوسیما غیر قانونی است

 18. غلامی: قطع بودجه صداوسیما به خاطر یک سریال رفتاری قجری است

 19. بودجه صدا و سیما قطع شد/ حمایت سعید جلیلی از وزیر دولت/ عباس عبدی: چرا خبر خودکشی نجفی منتشر نشد؟

 20. خط و نشان پلیس برای سلبریتی‌های بد حجاب در فضای مجازی

 21. چرا قیمت دلار در اوج خصومت غرب با ایران پایین آمد؟

 22. جلسه اضطراری دولت انگلیس پس از توقیف نفتکش این کشور

 23. پرسش‌های خود را از رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور با «الف» در میان بگذارید

 24. نجفی: اتهام قتل عمد را قبول ندارم/ نفهمیدم چه شد خشمگین شده و اسلحه را برداشتم/ من لفظ پرستو را به کار نبردم

 25. رئیس دیوان محاسبات اعلام کرد: وقوع جرم در واگذاری ماشین سازی/ ۹۷ درصد مدیران پاک دست هستند

پربحث‌های اخیر

 1. آقای رییس جمهور؛ اعداد همه واقعیت‌ها را نمی‌گویند

 2. اقدام قانونی ایران در برابر انگلیس

 3. اتهام شیرمحمدعلی و انگیزه قاتلین او/ روایت زیباکلام از علل انفعال آمریکا در برابر ایران/ توصیه عباس عبدی به جهانگیری

 4. مرگ مسعود رجوی تایید شد + عکس

 5. عبدی: دولت با وضع فعلی‌اش نیازی به برانداز ندارد/ اگر جهانگیری در دولت کارایی ندارد؛  بگوید کار نمی‌کنم

 6. سردار سلیمانی: همه ایران بسیجی‌اند

 7. عملکرد پوری‌حسینی، دژپسند را به مجلس کشاند

 8. بعیدی‌نژاد: با قدرت برای روبه‌رو شدن با سناریوهای مختلف آماده‌ایم

 9. کواکبیان: انگلیس هر چه زودتر نفتکش توقیف شده ما را آزاد کند

 10. ضعف در دیپلماسی سلامت برای نجات جان شیخ زکزاکی

 11. آمریکا مذاکره را راهی برای تحمل خواسته‌هایش می‌داند/ ایران هرگز از خطوط قرمز خود عدول نخواهد کرد

 12. رئیس سازمان بسیج: وظیفه بسیج امت‌سازی در راستای بیانیه گام دوم انقلاب است

 13. رئیس کمیته سیاست خارجی کمیسیون امنیت مجلس انتخاب شد

 14. اظهارات منتسب به قاضی پرونده قتل علیرضا شیرمحمدی تکذیب شد

 15. ابوترابی: برگزاری انتخابات شورایاری‌ها غیرقانونی است

 16. لاریجانی: نمایندگان توقعات غیرقابل اجرا نکنند

 17. آوینی؛ پاسدار رؤیای انقلاب اسلا‌می بود

 18. توضیحات موسوی در خصوص نفتکش و یک مصدوم ایرانی کشتی ساویز

 19. پخش مستندی از شناسایی و دستگیری جاسوسان آمریکایی توسط وزارت اطلاعات

 20. ماه آینده بتن‌ریزی فاز دوم نیروگاه بوشهر انجام می‌شود

 21. ظریف: بولتون تلاش کرد انگلیس را به باتلاق بکشد

 22. محسن رضایی: عمر تهدیدات ترامپ دی ماه به سر می‌آید

 23. اگر مشکلات مردم را حل نمی‌کنید نمک به زخم آن‌ها نپاشید

 24. تذکرات کتبی مجلسی‌ها به مسئولان اجرایی

 25. سه کارگروه ویژه بین دولت و مجلس تشکیل شد

پربحث‌های دیروز

 1. تلافی‌که تعارف ندارد!

 2. چند نکته درباره حکم دادگاه یکی از اعضای شورای شهر اصفهان

 3. کدام یگان سپاه نفتکش انگلیسی را توقیف کرد؟ + عکس

 4. آقای رییس جمهور؛ اعداد همه واقعیت‌ها را نمی‌گویند

 5. تاملی بر یک تفسیر اشتباه از شأن امام جمعه و روحانیت

 6. اقدام قانونی ایران در برابر انگلیس

 7. اتهام شیرمحمدعلی و انگیزه قاتلین او/ روایت زیباکلام از علل انفعال آمریکا در برابر ایران/ توصیه عباس عبدی به جهانگیری

 8. مرگ مسعود رجوی تایید شد + عکس

 9. عبدی: دولت با وضع فعلی‌اش نیازی به برانداز ندارد/ اگر جهانگیری در دولت کارایی ندارد؛  بگوید کار نمی‌کنم

 10. سردار سلیمانی: همه ایران بسیجی‌اند

 11. عملکرد پوری‌حسینی، دژپسند را به مجلس کشاند

 12. بعیدی‌نژاد: با قدرت برای روبه‌رو شدن با سناریوهای مختلف آماده‌ایم

 13. کواکبیان: انگلیس هر چه زودتر نفتکش توقیف شده ما را آزاد کند

 14. ضعف در دیپلماسی سلامت برای نجات جان شیخ زکزاکی

 15. رئیس سازمان بسیج: وظیفه بسیج امت‌سازی در راستای بیانیه گام دوم انقلاب است

 16. رئیس کمیته سیاست خارجی کمیسیون امنیت مجلس انتخاب شد

 17. اظهارات منتسب به قاضی پرونده قتل علیرضا شیرمحمدی تکذیب شد

 18. ابوترابی: برگزاری انتخابات شورایاری‌ها غیرقانونی است

 19. لاریجانی: نمایندگان توقعات غیرقابل اجرا نکنند

 20. آوینی؛ پاسدار رؤیای انقلاب اسلا‌می بود

 21. توضیحات موسوی در خصوص نفتکش و یک مصدوم ایرانی کشتی ساویز

 22. پخش مستندی از شناسایی و دستگیری جاسوسان آمریکایی توسط وزارت اطلاعات

 23. ماه آینده بتن‌ریزی فاز دوم نیروگاه بوشهر انجام می‌شود

 24. ظریف: بولتون تلاش کرد انگلیس را به باتلاق بکشد

 25. محسن رضایی: عمر تهدیدات ترامپ دی ماه به سر می‌آید

پربحث‌های هفته

 1. تحريم صداوسيما به دليل گاندو؛ دولت كوتاه آمد يا تغيير تاكتيك داد؟

 2. ضرب شستی به گستاخی‌های تاریخی انگلیس

 3. جنگنده کوثر، نتیجه‌ تحریم‌های جهانی علیه ایران+ تصاویر

 4. واکنش کاربران فضای مجازی به توقیف نفتکش انگلیسی: هنوز مانده تا با هم بی حساب شویم!  

 5. جنگنده قاهر ۳۱۳، یک پنهانکار از نوع ایرانی+ تصاویر

 6. حمایت احمدی‌نژاد از مذاکره با ترامپ!/ واکنش ابطحی به توقیف نفتکش انگلیسی/ چرا نمایندگان اصلاح‌طلب به دهقان رای دادند؟

 7. روحانی: میزان اجاره‌بها در تهران به طور متوسط ۳۰ درصد افزایش یافته/ این رقم امیدوارکننده است

 8. توانا بود هرکه با ما بود!

 9. دستور رئیس جمهور برای بودجه صداوسیما غیر قانونی است

 10. بودجه صدا و سیما قطع شد/ حمایت سعید جلیلی از وزیر دولت/ عباس عبدی: چرا خبر خودکشی نجفی منتشر نشد؟

 11. جهانگیری: هنر دیپلماسی ما آن بود که به توافقی بزرگ دست یافتیم تا دولت بعدی آمریکا بگوید که کلاه بر سرشان رفته است

 12. تردیدافکنی‌های رسانه‌ای در اجماع سیاسی علیه آمریکا

 13. قناری نیست گنجشک رنگ شده است!

 14. چرا محافظان ظریف همراه او به نیویورک نرفتند؟

 15. دستور عجیب رئیس جمهور به نوبخت/ تخصیص بودجه صدا و سیما در صورت صلاحدید نمایندگان دولت

 16. آقای ترامپ نتوانستید بزنید

 17. اعاده اموال نامشروع مسئولان باعث تقویت نظام سیاسی می شود

 18. ظریف: ایران آماده مقابله با ترامپ طی شش سال آینده است

 19. پاسخ دادستانی ارکان انذارم به مقامات قضایی را مخدوش نکرد

 20. تلافی‌که تعارف ندارد!

 21. پروژه نفوذ در ایران بسیار پررنگ تر از گذشته دنبال مي شود / سریال گاندو مثل یک شوک برای جامعه بود

 22. کامنت‌های برتر مخاطبان الف: دولت اگر جوابی به سریال گاندو دارد، اسنادش را ارائه کند/ انتظار این بود که دادستان عذرخواهی کند/ هرچه تحریم‌ها بیشتر شود، تاثیرش کمتر می‌شود

 23. توقیف یک کشتی ‌خارجی حامل سوخت قاچاق توسط سپاه پاسداران

 24. سپاه: ادعاي ساقط كردن پهباد ايراني دروغ است، بزودي اثبات مي كنيم

 25. چند نکته درباره حکم دادگاه یکی از اعضای شورای شهر اصفهان

آخرین عناوین