پای «هوش مصنوعی» به نمایشگاه قرآن هم باز شد / برگزاری کلاس رایگان برای علاقه‌مندان

  4030102132

مسئول غرفه هوش مصنوعی سی‌ویکمین نمایشگاه قرآن کریم از برگزاری کلاس رایگان هوش مصنوعی در شب‌های نمایشگاه قرآن کریم خبر داد و گفت: کلاس‌های ما از شب دوم نمایشگاه به صورت رایگان آغاز می‌شود و اساتید مختلفی از سراسر کشور کار آموزش را برعهده دارند و شرکت‌کنندگان پس از آموزش می‌توانند کارهای خود را ارائه کنند تا بهترین آن‌ها را منتشر کنیم.

مصطفی ضابط -مسئول غرفه هوش مصنوعی سی‌ویکمین نمایشگاه قرآن کریم - در گفت‌وگو با ایسنا - در مورد غرفه هوش مصنوعی نمایشگاه قرآن توضیحاتی ارائه داد و گفت: ما در بخش تالار هوش مصنوعی دارای مجموعه‌ای از تصاویر قرآنی با ساخت هوش مصنوعی هستیم.

وی ادامه داد: علاقه‌مندان در ابتدای این غرفه شاهد تابلوهای بسیار زیبای قرآنی با طراحی هوش مصنوعی خواهند بود که مجموعه‌ای از هنرمندان این تابلوها را طراحی کرده‌اند که مفاهیم قرآنی در آن به راحتی نشان داده شده است.

ضابط تصریح کرد: تصاویر این غرفه تماما با هوش مصنوعی است، داستان اصحاب کهف، حضرت زکریا، حدیث کسا، حضرت ابراهیم، زنده به‌گور کردن دختران در زمان اعراب و همه داستان‌های قرآنی در قالب هوش مصنوعی به تصویر کشیده شده است.

وی بیان کرد: تمام‌ افرادی که این آثار را تولید کرده‌اند، نه هنرمند بوده‌اند نه گرافیست. بلکه یک‌سری افرادی هستند که تنها راجع به داستان‌های قرآنی توضیحاتی ارائه داده‌اند و هوش مصنوعی این تابلوها را ترسیم کرده است. در هر تصویر نیز آیات مربوط به داستان‌های قرآنی هم تصویر شده است.

ضابط افزود: اینأجا افرادی که به این غرفه سر می‌زنند ابتدا گالری تصاویر داستانی‌ قرآنی‌ ما را می‌بینند که در این میان حادثه عام‌الفیل ویژه‌ترین کار هوش مصنوعی است که برای اولین‌بار ترسیم شده است.

وی یادآور شد: در بخش دیگر این غرفه کتاب‌هایی از داستان‌های قرآنی داریم که با هوش مصنوعی تصویرسازی شده است. در این‌ کتاب‌ها هر پاراگرافی که از داستان قرآنی بیان می‌شود، تصویر همان موضوع را هوش مصنوعی ترسیم می‌کند.

ضابط خاطرنشان کرد: بخش دیگر ما انیمیشن‌هایی است که داستان‌های قرآنی را پویانمایی می‌کند، کیفیت برخی انیمیشن‌ها بسیار بالا است و جالب است که این انیمیشن‌ها هم توسط متخصص درست نشده است و برخی افراد داستان‌های قرآنی را بازگو و هوش مصنوعی این آثار را خلق کرده است.

وی اضافه کرد: در یک قسمت این غرفه نیز تجربه عملی داریم که علاقه‌مندان می‌توانند در این‌جا یک تصویر را ترسیم کنند و بلافاصله هوش مصنوعی آن‌ را به یک تصویر واقعی تبدیل کند.

ضابط تاکید کرد: بخش دیگر ما که امروز راه افتاده است، این است که یک رُبات در اینجا قرار داده‌ایم که علاقه‌مندان می‌توانند با آن‌حرف بزنند و هر تصویری که بخواهند برای آنها ترسیم ‌کند.

وی ابراز کرد: مهم‌ترین بخش ما مدرسه هوش مصنوعی است و تمام کسانی‌ که علاقه داشته باشند می‌توانند در ‌اینجا حضور پیدا کرده و در کلاس هوش مصنوعی با این تکنولوژی آشنا شوند و خلق آثار کنند.

این مسئول غرفه هوش مصنوعی نمایشگاه قرآن کریم گفت: کلاس‌های ما از شب دوم به صورت رایگان آغاز می‌شود و اساتید مختلفی از سراسر کشور کار آموزش را بر عهده دارند و شرکت‌کنندگان پس از آموزش می‌توانند کارهای خود را ارائه کنند تا بهترین آنها را چاپ کنیم.

ضابط اظهار کرد: برای کسانی که در این دوره آموزش می‌بینند، جشنواره‌ای هم برگزار خواهیم کرد که کسانی که پس از نمایشگاه آثار خود را ارائه می‌کنند برای آنها جشنواره‌ای برگزار و آثار آنها داوری شود. جایزه برندگان نیز توسط خود مجموعه‌های قرآنی که حامی مالی هستند پرداخت می‌شود.

به گفته وی، هوش در این غرفه به گونه‌ای است که شما وقتی یک توصیف را بگویید با هرمدل گرافیک بخواهید برای شما ترسیم می‌کند.

ضابط افزود: ما یک مجموعه مردم‌نهاد خصوصی هستیم‌ که برای مردم در تمام حوزه‌ها فرهنگ‌سازی می‌کنیم تا یک مصرف درست از هر چیزی داشته باشند.

وی در پایان گفت: آخرین بخش ما یک اطاق خاص برای مسئولین است که کار هوش مصنوعی را به مسئولین با جزئیات توضیح می‌دهیم تا با این تکنولوژی بیشتر آگاه شوند.

پای «هوش مصنوعی» به نمایشگاه قرآن هم باز شد / برگزاری کلاس رایگان برای علاقه‌مندان

 

yektanetتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های هفته

 1. دفاع از جمهوریت یا دفاع از الیگارشی؟

 2. حالا زمان مذاکره است

 3. لحظۀ پیداشدن لاشه بالگرد توسط تیم پهپادی

 4. محل بالگرد رئیس جمهور پیدا شد/ شهادت رئیس جمهور به همراه همراهانشان

 5. نظرات برگزیده مخاطبان الف: نقش شورای نگهبان در کاهش مشارکت مردم چیست؟/ زندانی‌شدن زیباکلام به ضرر نظام تمام شد

 6. حمله رسانه اصولگرا به رائفی‌پور/ انتقاد شریعتمداری از نمایندگان موافق تعطیلی شنبه‌ها

 7. فرش‌های سعدآباد کجاست؟

 8. شهادت رییس جمهور در حادثه بالگرد/ پیام‌های تسلیت شخصیت‌ها در پی شهادت رئیسی

 9. ماجرای سفر عبدالحمید به ترکیه چیست؟

 10. حاج‌علی‌اکبری: گلایه‌ای از مجلس برای تصویب تعطیلی «شنبه‌ها» داریم

 11. انتخاباتی حساس، حیاتی و سرنوشت‌ساز

 12. تعطیل کردن شنبه از یک مجلس انقلابی بعید بود/ اکثر مردم ارتباط اقتصادی با خارج ندارند

 13. آیا واقعاً آزادسازی قیمت‌ها تنها راه است؟

 14. چراغ سبز دولت به ارز آزاد؟!

 15. خوشحالی مجری شبکه ۱۴ اسرائیل از خبر شهادت رئیس جمهور ایران

 16. اطلاعیه ستاد کل درباره حضور ناموفق پهپاد ترکیه در ایران 

 17. پاسخ حماس به توهم صهیونیست ها

 18. پلیس این ۵ گروه را طبق لایحه حجاب باید بازداشت کند

 19. لنگرگاه جمهوری اسلامی در بحران‌ها کجا است؟!

 20. شناسایی هویت شهدای سانحه بالگرد رئیس‌جمهور/ تایید سوختگی پیکرها/ آیت‌الله آل‌هاشم یک‌ساعت پس از حادثه زنده بوده است

 21. عملکرد سیاه آمریکا در تحریم ها از نگاه ظریف/ توضیحاتی درباره انتخابات ریاست جمهوری/ آرامش در بازار ارز

 22. سخت، اما گذرا...

 23. رئیس جمهور: باید گره های ذهنی در رابطه با تشکیل خانواده و افزایش جمعیت باز شود

 24. خاری در چشم دشمنان

 25. از کوه خواری تا سیل غافلگیرانه در مشهد

آخرین عناوین