نگذاریم با آبروی افراد در فضای مجازی بازی شود

  4020413071

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری با تاکید بر اینکه اصحاب رسانه در مورد مطلبی که به آن علم ندارند قلم نزنند، گفت: مواردی که با تذکر خصوصی برطرف می‌شود را به فضای مجازی نکشانیم و آبروی افراد را تحت‌ شعاع قرار ندهیم.

نگذاریم با آبروی افراد در فضای مجازی بازی شود

به گزارش فارس از شهرکرد، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی نکونام صبح امروز در اولین جلسه شورای سیاستگذاری جشنواره ابوذر استان چهارمحال و بختیاری، با اشاره به عید سعید غدیر خم گفت: عید غدیر از بزرگترین اعیاد و در میان اعیاد دیگر مانند نسبت ماه به ستارگان است.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه هر چه داریم از برکت حقیقت غدیر است، خاطرنشان کرد: اگر امور زندگی بر محور ولایت نباشد همه اعمال تباه می‌شود لذا تا می‌توانید حق غدیر را ادا کنید و با قلم شیوا و روان حقایق و ظرفیت‌های عظیم این روز را تبیین کنید.

با جهل اقدام به نوشتن نکنید

وی بیان کرد: چیزی که در نگاه اول باید جزو بدیهیات اصحاب رسانه باشد این است که در مورد مطلبی که به آن علم ندارید قلم نزنید و با جهل اقدام به نوشتن نکنید چرا که هر آنچه خروجی انسان است در محضر پرودگار باید برایش جوابگو باشید.

نکونام با اشاره به ضرورت الگو نگرفتن از بیگانه، تصریح کرد: محور اصلی فعالیت‌ها نه دنیاست و نه انسان بلکه خدامحوری است و لازم است تمام فعالیت‌های ما از ایمان نشات بگیرد.

اصحاب رسانه جرات قلم‌زدن داشته باشند

وی اظهار داشت: اصحاب رسانه باید جرات قلم‌زدن داشته باشند و این جرات زمانی تحقق پیدا می‌کند که انسان فقط از خدا بترسد و اگر در این مسیر مسؤولان با بی‌صبری و کینه‌ورزی اقدام به انتقام‌گیری کردند نباید کوتاه بیاییم و دست از وظیفه برداریم.

نکونام با اشاره به اینکه در رسانه باید منافع کشور و انقلاب در نظر گرفته شود، افزود: خبر سوخته عالمانه بهتر از خبر به‌روز جاهلانه است و باید ادبیات متن دارای جاذبه و خیرخواهی باشد؛ ادبیات تند و تیز فقط موضع‌گیری به همراه دارد و اثر مثبتی ندارد.

وی با بیان اینکه هوا و هوس به کار آسیب وارد می‌کند، گفت: در نوشتن مطالب جوانب کار را بسنجید و هر آنچه را می‌دانید ننویسید چرا که به کار آسیب می‌زند و شاید مصلحت جامعه طبق آن نباشد.

نکونام با اشاره به ضرورت جهاد تبیین اضافه کرد: در جهاد تبیین باید داشته‌ها را خوب بیان کنیم و دست کینه‌ورزانه دشمن را رو کنیم چرا که دشمن در تلاش است تلاش‌های ما را کمرنگ کند و رسانه جمهوری اسلامی در جهان جایگاهی نداشته باشد.

وی به‌روز بودن مطالب را امری مهم و ضروری دانست و بیان کرد: باید ببینیم در هر مقطعی چه مطلبی ضروری است و روی همان کار کنیم تا راه برای حرکت انقلاب باز شود همچنین مواردی که با تذکر خصوصی برطرف می‌شود را به فضای مجازی نکشانیم و آبروی افراد را تحت‌ شعاع قرار ندهیم.

اهالی قلم واقعیت‌ها را به مردم بگویند

در ادامه سردار علی‌محمد اکبری گفت: در زمان دفاع مقدس ما در کانال‌های دفاعی می‌جنگیدیم اما امروز باید در کانال فضای مجازی با دشمن بجنگیم و این وظیفه ذاتی اهل قلم است.

فرمانده سپاه حضرت قمربنی‌هاشم(ع) ادامه داد: جشنواره ابوذر در سنوات گذشته ثمرات خوبی برای استان داشت که علاوه بر تجلیل از اهل قلم مسئله‌یابی و پیداکردن راهکار مشکلات استان را به همراه داشت.

وی تاکید کرد: مطالب باید به صورت حقیقی درست و دلسوزانه نوشته شوند و حالت مجادله نداشته باشند چرا که مطالب در عملکرد خادمین این نظام تاثیرگذارند لذا فلسفه این جشنواره تجلیل از افرادی است که دلسوزانه در جهت سازندگی نظام تلاش می‌کنند.

اکبری با اشاره به ضرورت تلاش برای حضور حداکثری مردم در انتخابات، تصریح کرد: در حال حاضر دشمن به دنبال ناامیدکردن مردم است و امیدآفرینی و دیدن واقعیت‌ها لازم است لذا باید تلاش کنیم گذشته و آینده را تار نشان ندهیم و برای برون‌رفت از مشکلات به مسؤولان کمک کنیم.

yektanetتریبون

پربحث‌های هفته

 1. آقایان «روحانی» و «ظریف»، نظری ندارید؟!

 2. نقد، آری؛ تندروی و توهین نه!

 3. دشواری پزشکیان در «راه» کابینه

 4. دولت چهاردهم؛ سوم خاتمی، سوم روحانی یا اول پزشکیان!

 5. جلیلی: دولت سایه را با قوت و جدیت بیشتر دنبال خواهیم کرد

 6. دولت و مردم تا دیر نشده کاری کنند...

 7. مناظر شهری دیدنی کره شمالی

 8. در اداره پست چه خبر است؟!

 9. دقیقا چه زمانی آمریکا خواست با ایران توافق کند؟!

 10. پزشکیان: به همه می گوییم در تشکیل کابینه کمک کنند اما آدمهای خودشان را معرفی می کنند

 11. انتقاد رسانه اصولگرا از اهانت به ظریف در حاشیه نمازجمعه / چرا برخی اعضای شورای شهر منتقد زاکانی شده‌اند؟

 12. سردار رضایی: طرح نور تعطیل بردار نیست

 13. پزشکیان: اگر باهم باشیم، می‌توانیم مشکلات را حل کنیم

 14. پزشکیان حریف سهم خواهی ها می شود؟

 15. مرتضوی: تمام بدهی‌های سازمان تأمین اجتماعی را پرداخت کردیم

 16. واکنش وزیر ارشاد به استخدام برادرزاده اش در وزارت بهداشت

 17. صدور کیفرخواست رائفی‌پور/ واکنش زاکانی به تهدید استعفای برخی از اعضای شورای شهر/ ماجرای حمله تندروها به پویانفر

 18. آشی که نباید خیلی شور شود!

 19. تاکید قالیباف بر بررسی علل مشارکت پایین مردم در انتخابات/ یک پیشنهاد خوب به سعید جلیلی

 20. قالیباف: باید دغدغه‌ ۱۴ میلیون نفری که به پزشکیان رای ندادند لحاظ شود

 21. نمونه ای از یک دیپلماسی موفق اقتصادی

 22. یک سیلی سخت دیگر به صهیونیست ها

 23. واکاوی علت حضور کمرنگ مردم در انتخابات

 24. پاسخ آیت الله مکارم شیرازی به سوالی درباره استفاده از ابزار موسیقی در مجالس اهل‌بیت (ع)

 25. علم‌الهدی: هزار تحریم در مذاکرات برجام بر ایران تحمیل شد/ نان و آب ملت را به سیاست خارجی ربط ندهیم

آخرین عناوین